Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene kasutab 10% oma võimetest?
#26
Ma olen kuulnud et kääbustel on ebaloomulikult suur jõud.
Kas inimese all on mõeldud keskmist ,tavalist inimest,kes kasutab 10%oma võimetest.Näiteks vastupidavussportlased nagu maratoonarid ja triatlonitegijad kasutavad kindlasti rohkem kui 10%oma võimetest.
Taitz mis tähendab,et lihased põleksid läbi?Lihased muutuvad vastupidavamaks,mida rohkem trenni teha.Teaduslik pool:füüsiline koormus lihastele põhjustab rakutasandil vigastusi mistõttu sidemed lihastes tugevnevad ja lihased muutuvad vastupidavamaks.Aju otseselt ei piira võimete kasutamis.Lihtsalt iga inimese vaimujõud on see mis määrab kui palju ta sudab lihastessse kogunevat piimhapet taluda.
Mul näiteks on alati selline tunne,et ma suudaksin rohkem,isegi peale kõige rängemat pingutust.
Vasta
#27
Ma tean kuidas lihased arenevad jne aga... Liiga suur koormus on lihastele kahjulik. Ja kuna aju juhib lihaste liikumist siis on see ka loomulik, et ta ka neid piirab. Mõtle, kui sa kasutaksid 100% lihaste jõust kogu aeg, kas sa ei arva, et see aja jooksus rakkude ehitust ei kahjustaks? Kõigel on piir ja kõik on optimeeritud looduse poolt... Mõnikord kasutab inimene ka rohkem kui 20% oma jõust ja see on tavaliselt siis, kui inimese elu on ohus siis võib ta olla väga tugev. Kindlasti olete kuulnud lugusi kuidas ema kord päästis oma lapse veereva rekka eest peatates selle. Ja see on tõsi, et peale igat pingutust sa suudad rohkem ja rohkem kuna su lihased muutuvad tugevamaks, teatud kahjustust aga on väga raske ka organismil parandada. Vaata sportlasi kes pingutavad väga palju ja peale oma kõrgeid saavutusi nende kehad enam ei suuda ja hakkavad vaevama tervise hädad.
Vasta
#28
Ühes Chris Angeli sarjas ''Mindfreak'' tõstab ta suvalise takso õhku kuskil parklas. Ta treenis suht palju selleks ja ta rääkis ka kuis ta seda teeb.

Muudetud: 3-12-06 kell 11:26:56 rraidorr
Vasta
#29
Äkki kontrollitakse masinatega inimese ajutegevust , see on ju täiesti võimalik , et inimese ajutegevuse järgi võib kindlaks määra kui palju ta sellest kasutab . Kui inimene kasutaks 100% oma ajust , siis suudaks ta oma mõttega asju liigutada ( Telekinees ) , teiste inimestega mõtte teel suhelda , võimalik et isegi hõljuda ja tal oleks kohe kindlasti võime kõike informatsiooni salvestada ja õppida ülikiirelt.

Ahv-inimene kasutas ainult 5% oma ajust , kui inimene edasi arenes siis hakkas ta üha rohkem ja rohkem seda kasutama , inimesed ju arenevad siiamaani , meil ei ole enam nii tugevaid hambaid kui varem , me pole nii tugevad kui varem ega ka nii karvased , me hakkame üha rohkem kasutama oma aju ja suurendame sellega oma intelligentsi , võibolla lähitulevikus pole meile keha ja meie füüsiline olek enam nii tähtis , vaid me teeme kõike oma ajuga . Kuid see on ainult arvamus.
Vasta
#30
See on võrdlemisi libe teema. Algul tuleks selgitada mis ühikus mõõta inimese võimeid ja pärast alles sellest protsent arvutada.
Vasta
#31
Seda ei saagi ju ühikutes mõõta , inimese aju on tervik ehk 100 % , kui palju ta sellest kasutab ?.. 10 % , ülejäänud 90 % on müsteerium. Ise usun , et see on tõsi , sest inimesel on tegelt tohutult potenstiaali ja võimekust , kuigi ise seda alati ei märkagi.


Kuid siin on vastuväide - http://www.straightdope.com/classics/a3_028.html

Müüt , et inimene kasutab vaid 10 % oma ajust - http://www.snopes.com/science/stats/10percnt.htm

Jutud on inglise keeles .
Vasta
#32
Ma toon näited viimati toodud lingist, kuidas seda 10% asja erinevalt võib mõista ja erinevalt sõnastada, nii nagu ka siin teemas saab teineteisest täiesti mööda rääkida.

"We normally use only 10 to 20 percent of our minds. Think how different your life would be if you could utilize that other 80 to 90 percent known as the subconscious mind."
Mind ei tähenda tingimata aju.

"Men only use ten percent of their brains."
Jääb selgusetuks, kas mõeldakse ruumilist mõõdet või potensiaali.

"You only use 11 percent of its potential."
Siin räägitakse ajust ja aju kasutamise potensiaalist. Ajuvälisest teadvusest ei räägita.

"Inimene kasutab 10% oma võimetest"
Võimed ei pruugi olla otseses seoses aju %ga.

Ruumiliselt eriti palju neid piirkondi ei ole ju mida me ei kasuta. Osa kasutame mõtlemiseks, osa nägemiseks jne. Kui mõtlemiseks on juba mõeldud 10%, siis selle kasutamine on ju normaalne. Kui räägitakse potensiaalist, siis on ilmelt küsimus, mõtlemise ja teadusega seotud aju potensiaalist, mitte keha liigutamise potensiaalist. Ja kui räägitakse teadvuse, mõistuse vms abstraktsema potensiaalist, siis on ju igati loogiline et % on väike. Kui me oletame, et pärast surma rändad kuskil ringi ja füüsiline keha ei tööta, siis pole siin aju protsendiga midagi tegemist.

Mõni võib, et küll see Stephen Hawking on geenius ja kasutab küll rohkem protsente oma ajust kui tavaline inimene. Ma võiks vastata, et lähtuvalt oma füüsilisest puudest ei kasuta ta oma füüsiliseks liigutamiseks mõeldud aju osa ja see võtab protsendi tublisti alla. Isegi kui probleem pole ajus vaid aju ühenduses kehaga, siis ta vaevalt aju enam keha liigutamiseks pingutab.

Mul on tunne, et viimasel aadressil olnud tekst on ilmselt kirjutatud kellegi poolt, kes ei tunnista paranähtusi ja peab neid libavõltsväljamõeldisteks. Samas ise peab oma paradigmas arukaks Uri Gelleri tsiteerimist.

Muudetud: 18-3-07 kell 18:03:17 Thorondor
Vasta
#33
aga , see , et kui inimene tõesti kasutab ainult 10% oma võimetest , siis kuidas on võimalik leida ülejäänud 90% oma võimetest ?
Vasta
#34
Selleks tulebki areneda.
Vasta
#35
R2 kuulasin mingi paar aasta tagasi ühes saates kus oligi teema kui palju kasutab inimene oma ajust ära ja tõesti arvasime, et jah inimene on alles lapsekingades, et kasutame 6-10 protsenti oma ajust ja imearstid kasutavad siis 15 protsenti .Aga kahju teavitada aga inimene kasutab juba peaaegu 80 protsenti oma ajust püsti seismisele. Aju norm puhkus 24 h jooksul oleks 8 tundi , silmadele oleks vaja puhkust 10min ja kehale täpselt ei mäletagi aga suht vähe, põhilise töö teeb ära aju. Vott selline teema oli seal muidugi räägiti sellest seal palju aga täpselt ei mäletagi seal oli ka arvutite ja ajuga palju seoseid, et inimese aju maht on milj terabitti jne...
Vasta
#36
Kuidas seda protsenti mõõdetakse, palju inimene kasutab. Räägi mulle ka. Aju ruumiline %? Ma arvan, et 10% all mõeldakse potensiaali. Eks pea aju iga osa töötab koguaeg.
Vasta
#37
Vott seda protsendi mõõtmist ma küll sulle nüüd kirjeldada ei oska aga ega seal inimese ajus palju ruumi ei ole küll kui nüüd võtta kõike tervikut, sest ega kui inimene on juba 10 h autoroolis olnud siis lõpuks ta väsib ja mis väsib, väsib aju aju ju peab kontrollima kõike mis toimub inimesega ja kui juba 10 h kuskil ühe koha peal püsti seista siis lõpuks on lihtsalt kuul koos ja siit tulenepki et aju kasutab ikka suht palju oma ressurssidest ära et näiteks 10 h päevas tööd teha. Et kui arvata et aju kasutab näiteks 1 protsendi püstiseismiseka siis järeldan ma seda, et kui ta kasutaks 10 protsenti püstiseismiseks siis lihtsalt inimene lendaks juba, see on liiga ulmeline ja kui seal raadios nii räägiti siis ma millegi pärast arvan jahhh , et inimene kogu oma tegevusega terves päevas kasutab suht maksimaalselt kõik oma ressursid ära. Ja on ju meeletult inimesi kes ennast lihtsalt lolliks õppinud, tuubivad ja õpivad ja lõpuks on nad tohmakad tean paljusid inimesi kes ennast segi õppind.
Vasta
#38
See suur, et ma arvan, et inimene tõesti ei kasuta maksimumi oma ajust /võimetest. Kindlasti on sellised neuronite teid, mida ei ole veel rajatud ning mida inimesed ei kasuta. Ma arvan, et see maht, mida inimesed kasutavad sõltub eelkõige geenidest. Ma ei ole selles kindel (niiet ärge hakake sõimama, see on teooria ainult). Ses suhtes, mida rohkem inimene kogeb asju. Mida rohkem inimesed õpivad ja arenevad (inimkond terviklikult) siis hakkab see ka geene mõjutama. Loodetavasti oleme tulevikus targemad ja oskame enda ajukääre rohkem kasutada.
Vasta
#39
OK - mina aga olen jälle kuulnud, et see 10% jutt (pluss miinus mõned protsendid) on jama.

Kohe seletan - need uuriad kes on seda väitnud lähtuvad sellest, et uurides elavat au täheldasid nad, et enamik peaaju põhimassist tundus kuidagi imelikult "vaikne" - aegajalt kuskil midagi "sähvatas" muidu oli vaikus.

Teised teadlased vaidlesid asjale vastu selliselt - ENAMUS ajust on MÄLU organ ehk sinna on talletatud inimese kogemused ning MÕTTE tegevus toimub aju koores. Sealt siis vastavalt vajadusele saadetakse info põhiajju ning vastavalt vajadusele ka loetakse sealt mälestusi.

Seega KOGU aju töötab - me lihtsalt ei oska seda tõlgendada õieti. Minul meelest on see tunduvalt loogilisem seletus kui see, et meil suur aju aga näe - ei tööta "täisvõimsusel" ...
Vasta
#40
See võib täitsa hea teooria olla. Pmts kõik viitab sellele. Smile
Vasta
#41
Mis on kõik?
Vasta
#42
See, et inimene ei kasuta oma mälu ja enamust oma ajust. Smile Inimesed ei oska lihtsalt seda teha. Drive error tuleks ilmselt ka millalgi siisLaugh
Vasta
#43
Elektrishokk tekiks arvatavasti kui aju kogu aeg täispöördel tegutseks.
Vasta
#44
Ja veel selline point - KAS AJU ÜLDSE PEAB 100% ulatuses KOGU aeg töötama ?

Enamus seadmeid on ju sellised - me teama, et nad töötavad kuna auto liigub aga kui auto tagumine iste või pagasnik on tühi kas me saame sellest järeldada, et auto ei tööta täisvõimsusel ?
Vasta
#45
Inimene kasutab tervet oma aju tervikuna. Kui me kasutaks vaid 10% siis ei suudaks me vb rääkida, kuulda, liikuda jne. AGA on tõestatud, et inimene ei kasuta oma aju täis võimsusel. Et vb kuidagi enda aju mõjutades suudaks me paremini rääkida, kuulda, liikuda jne.
Vasta
#46
Hea ,kui inimesed teavad,mitu prossa ajust kasutusel on! Noh,kohe pilt selge,kas tegu idioodi,kretiini või jobukakuga ... või geenjuse,mõttetarga,rahvakirjanikuga. Ja oleks ka teada,kuhu edasi minna,palju arenguruumi veel alles jäänud! Ei noh,keegi väitis,et hullus pohmakas olles läheb vaja 100% ajumahtu,et "lapp peale saaks"! Ja baaris paaritumisobjelti võludes pidavat üks samm idiootsusest geniaalsuseni olema ...
OK!OK! - antud teema juba on säärane udune ja fantaasiaküllane. Tõeliselt olen ma veendunud,et me ei ole õppinud ei õpetama ega õppima. Selgitan. Tõenäoliselt omandab inimene esimesel neljal-viiel eluaastal ca 80% kõigist teadmistest. Ülejäänud elu üritame ise ja üritavad teised seda 20% meile sisse toppida või omandada. (Siit tuleb see 1%,mida inimesed pidavat omandama ja kasutama.) Jah,olen teadlik,et aju võimekus ja õpitu hulk ei ole samased. Ometi on nad omavahel väga tugevas seoses. Kes lahendaks selle imelise mõistatuse: laps ei mõtle õppimisele ja omandab 80%; tahab õppida ja omandab 1-10%,PEAB õppima aga ei taha (kuna oleme oma "tarkusega" igasuguse õppimissoovi koolis ja kodus "ära kägistanud") ja tulemuseks on null(0) või miinus kümme (-10),st tänavatarkus. Oh,jälle mõõtsin! See tänavatarkus võib olla hoopis asjalikum,kui keemiaklassis omandatu - näiteks!
Inimesed,õppige armastama ja austama,ajuga tööd tegema ja RÕÕMU tundma. Siis olete Te tõeliselt TARGAD! Aga üritada kõike mõõta? Sorry,see on lollus ...
Vasta
#47
Mul juhtus paar päeva tagasi arvutiga üks imelik lugu.
Mul on Internet Explorer 7 ja sellel on nii, et saab ühe lehekülje peal võtta veel mitu teist lehekülhe lahti jne. Ma siis mõtlesingi, et võtaks veel ühe lehekülje selle sama ühe lehekülje peal lahti. Hakkasingi lahti võtma, kuid see lehekülg oligi juba lahti. Ma alguses ei saanud üldse pihta, et mis värk on, kuid hakkasin mõtlema, et juusiis võtsin selle ise lahti, ainult ei mäleta. Kuid mida rohkem ma selle peale mõtlen, seda rohkem hakkan kahtlustama, et kas ma ikka võtsin selle ise lahti. Mulle hakkab järjest rohkem tunduma, et võtsin selle mõttejõul lahti.
Ja kusjuures pärast seda see leht, mille ma ühe lehekülje peal lahti võtan, ei tööta enam. Ja just siis, kui mina arvutis olen, ei tööta, sest kui mu vend arvutis on, töötab ja kui mu vanematest keegi arvutis on, töötab ka. Ma veel ütlesin emale, et lõhkusin vist arvuti ära oma mõttejõul, kuid tema ei usu seda. Ta võttis seda vist naljana.

Just natuke aega tagasi proovisin uuesti teist lehekülge selle ühel leheküljel lahti võtta ja samal ajal kirjutasin seda sama postitust siia. Võtsin selle siis lahti ja sellel oli ainult Connecting... ja natukese aja pärast jooksis see lehekülg ka kokku, kus ma seda postitust kirjutasin. Kusjuures ma kirjutasin lõppu, et ei tea, kas ma jõuan selle siia ära postitada ja tuli välja, et ei jõudnudki.

Hea, kui sellest segasest jutust aru saite. Laugh


edit: Küsisin oma venna käest, et kas tema saab seda lehte lahti teha ja tema ütles, et pärast seda, kui ma talle näitasin, et mina seda lehte lahti teha ei saa, ei saa enam tema ka. Laugh
Ei saa aru. Pärast küsin vanematelt ka, kui ära ei unusta.

Muudetud: 22-4-08 kell 16:08:31 Cthepy
Vasta
#48
(13-10-2004, 16:01 )Metafor Kirjutas: lihased kasutavad ka umbes 5%-10% oma tegelikust jõust.


Nii imelik kui see ka ei tundu, on see tõsi.
Venemaal on üks pappi, kes on maast 6,5t
üles tõstnud(see on ka maailmarekord).
Õrnad noored tüdrukud tõstavad tema juures
trennis maast lahti pea tonniseid raskusi.
Loomulikult ei kasutata tavalist tõstetehnikat.
Mul peaks arvutis video olemas olema, kui leian,
panen youtube üles.

Vasta
#49
Üks vene polaarlendur laskus jääle ja seal ründas teda jääkaru...
"ühe hüppega olin ma 3m kõrgusel lennuki tiiva peal,paks vatijope seljas,paksud püksid,saapad,lumi...siis imestasin ise kah,et kuidas ma sinna sain"....
Vasta
#50
"Iga idee annab oma jõu ja sünnib eksperimenti" ja "- See on see Tugevus ja Jõud, Loojast, kes Sina oled."
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimeesed teevad absurdseid asju, et vältida oma hinge sisse vaatamist Aztecca 8 4,817 14-09-2019, 19:26
Viimane postitus: Avatud aken
  Inimene ja üksildus villu 1 2,646 06-08-2018, 18:37
Viimane postitus: tanoid
  Äike vs Inimene. InDemand 13 8,120 18-07-2017, 13:23
Viimane postitus: Müstik
  Inimene 80000 aastat vanem kui arvati Aerling 17 10,922 25-05-2017, 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Inimene - kosmoseolend? Dr. Smith 12 8,248 09-06-2015, 23:43
Viimane postitus: Augustus
  Kümme müüti ajust: inimene kasutab vaid kümnendikku ajust PiziIngliito 32 16,629 04-07-2014, 19:12
Viimane postitus: Mannu
  Raamatud - "Inimene - see kummaline olend" larts 3 2,903 22-05-2014, 12:00
Viimane postitus: Krt
  DMT ja inimene Metafor 52 35,332 20-05-2014, 19:41
Viimane postitus: Nielander
  Inimene-->tuleviku robot? hiidlane 20 11,079 17-06-2012, 20:03
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Jalgadel ja kätel oma hing. Andres K 5 3,484 22-06-2011, 19:42
Viimane postitus: HUGOTH

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat