Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mida on sulle Para-Web andnud?
#26
Olen Vogon´iga nõus.
Mõnest varblasest on Kotkas saanud... ja neid siin on palju...
Vasta
#27
Para-web on mulle tõesti midagi andud. Alates sellest kui juhuslikult Saeveskile Parawebi kokkutulekule sõbrannaga jalutasime. See pidi vist nii minemaSmile Ma olen kohanud huvitavaid inimesi ja isegi leidnud nii öelda oma tee mida mööda käia.
Vasta
#28
Pigem olen ise andnud kui saanud. Andmisrõõm on mulle alati olulisem olnud.
Vasta
#29
Väga huvitav on olnud, kõiki neid arvamusi lugeda jne, olen kindlasti aktiivne kasutaja ka edaspidi.
Vasta
#30
Infot teemade kohta, milledest poleks unistadagi osanud.
Kusjuures paistab, et suur osa sellest infost on usaldusväärne.
Paraweb'i paranoiliste maailmauurijate avastused on väga hea õppematerjal igas vanuses alternatiivteaduste uudistajale.
Jätkake samas vaimus, olen teiega. Bleh
Vasta
#31
Vanuse poolest pole oma arust väga vana veel(40 siiski varsti lähedal). Aga mida Para-web on mulle andnud? Olen parateemade vastu huvi tundnud alates sellest, kui sain 12 ja ühel õhtul hakkasin mõtlema, miks inimesed siin maailmas üldse elavad. Ei saa ju olla elu mõtteks ainult järglased või asjadSad. Sealt hakkas mu intensiivne ja aktiivne huvi. Liitusin 2010 aastal alles, avastasin täiesti juhuslikult selle lehe. Kuna otsisin ise mööda internetti parateemasid taga. Aga olen nii laisk selles mõttes:S, et palju-palju mugavam on lugeda neid teemasid siit, ühe koha pealt. Ja leiab ka palju huvitavaid mõttearendusi foorumist. Ja muidugi on hea teada, et ma pole ainuke kiiksuga, keda need teemad huvitavadLaugh
Vasta
#32
Minule on Para-web andnud väga palju väga lühikese ajaga. Olen paar - kolm päeva kasutaja olnud, kuid selle ajaga on väga palju muutunud. Viimastel aastatel on kõik suht viltu vedanud, olen pidevalt rahutu olnud ja ei ole saanud aru milles on asi. Nüüd hiljuti aga kohtusin ühe inimesega, kes nö avas uuesti minu selle para-poole, mis on mul väiksest peale olemas olnud. Sellest ajast olen nagu ennast taas-avastama hakanud. Siis sattusin siia foorumisse ja toimus palju muutusi. Järsku oli kõik nagu positiivsem, ma tundsin jälle ennast ära ja nüüd nagu kõik lähekski paremuse poole, sest sain meelde tuletatud, kes ma tegelikult olen. Smile
Ise olen algaja, kuid ei ole veel päris "peksa" ka saanud. Või siis ei ole sellest ise arugi saanud, kui ka olen. Kõike ei tasu ju isiklikult võtta, ennekõike olen ju siin, et õppida tundma kogenumatelt uusi vaatenurki para-teemade kohta.
Vasta
#33
Paraweb on andnud mulle juurde teadmisi!
Vasta
#34
Ma olen olnud juba foorumis alates aastast 2005 - November. Selle aja väitel olen ma näinud foorumis "häid" ja "halbu" aegi. Olen ise olnud ulakas, kui ka eeskujulik (ma loodan)
Kuid üks asi mis on muutumata jäänud on "legendide loomine" (rollimängud) kasutajate poolt, kes kujutavad ennast teatud olukorda mis on väljamõeldud alustel.
Seega võib öelda, et ma olen Para-Webist saanud oskuse inimesi paremini lugeda ja mitte olla nii naiivne uskudes, et inimesed on ausad. Sest vaadates kuidas foorum on üle võetud rollimängu huvilistest (Mitte para huvilistest) hakkab mul füüsiliselt halb. Kuid lootusetu optimist nagu ma olen, loodan, et praegune 5% para - 95% rollimängud muutuvad vastupidisteks 95% para - 5% rollimängud.
Vasta
#35

1) Para-web'i suurim kasu seisneb teistest keeltest eesti keelde tõlgitud lugudes - näiteks Zed'i Kolmanda Riigi tehnoloogia teema: inglise keeles kuluks selle lugemiseks ja mõistmiskes nädal, kuid eestikeelsena saab ta diagonaalis ühe õhtuga läbi lugeda.

2) Para-web'i teine eelis on selles, et kõik "veidi imelikud teemad", mis mujalt ära kustutatakse paranormaalsuse põhjendusel, jäävad siin alles kuna foorum ongi selliste teemade jaoks mõeldud.

Vasta
#36
PW on mulle muide vägagi head suppi andnud.
Ja ma ise olen talle sama pakkunud... Isukalt sõi!

Pluss... kokkutulekul (mida ilma PW-ta toimunud poleks!) sain omale Männu... st siis männipuust pendli, mis üheks väga ulakaks elukaks osutunud on, seega - nalja naba sügavaimate aladeni!
Bleh
Vasta
#37
(16-04-2011, 18:36 )Ilo Kirjutas: Kuid üks asi mis on muutumata jäänud on "legendide loomine" (rollimängud) kasutajate poolt, kes kujutavad ennast teatud olukorda mis on väljamõeldud alustel.
Seega võib öelda, et ma olen Para-Webist saanud oskuse inimesi paremini lugeda ja mitte olla nii naiivne uskudes, et inimesed on ausad. Sest vaadates kuidas foorum on üle võetud rollimängu huvilistest (Mitte para huvilistest) hakkab mul füüsiliselt halb. Kuid lootusetu optimist nagu ma olen, loodan, et praegune 5% para - 95% rollimängud muutuvad vastupidisteks 95% para - 5% rollimängud.
Rollimängud? Larparid? SIIN? Tahaks kah neid näha Laugh
Vasta
#38
Celtic, oo jaa..
Ja lähemal, kui arvata oskad.

Kuid...

*Nuustik oma käsi sellesse rohkem ei topi.*
Vasta
#39
(16-04-2011, 23:27 )Celtic Kirjutas: Rollimängud? Larparid? SIIN? Tahaks kah neid näha Laugh
Toon piltliku näite - Celtic teeb teema "keevitamisest". Mina, kes ma "keevitamisest" mõhkugi ei jaga, hakkan rääkima kuidas on kõige õigem "keevitada" ja mis varustus selleks on kõige parem. Tegemist on (viisakalt öeldes) rollimängu sisseelamisega, kus ma võtan endale "keevitaja" staatuse.
Kõige nahaalsemad inimesed on veel need, kel on 101 ametit. Keevitajast langevarju instrukturini.

Vasta
#40
Jah, justt nii...

Pange kirja, inimesed, siis teate, kuidas ei tohi.

Laugh
Vasta
#41
(17-04-2011, 10:03 )AnnaNuustik Kirjutas: Jah, justt nii...
Pange kirja, inimesed, siis teate, kuidas ei tohi.
Laugh
Ehk ma olen tõesti liiga naiivne lootes, et Para-Webis arutatakse reaalsetel alustel paranormaalsetest kogemustest ja võimetest, mitte ei mõelda asju välja, et lisada jutule vürtsi või õigustades seda nii, et "See võis ju nii olla" Jah, ilukirjanduslik-para on ka tore, sest vahest millegist räkides on vaja "kuidagi" teatud lüngad täita ja ma usun, et selle vastu pole kellegil midagi. Aga taguda rinnale ja öelda, "Ma olin seal, mis õigusega sa tuled minu juttu kahtluse alla seadma" (samas, kui tegelikult "seal" ei oldud ja tegeleti kodus hoopis muude asjadega)

Vasta
#42
(17-04-2011, 10:10 )Ilo Kirjutas:
(17-04-2011, 10:03 )AnnaNuustik Kirjutas: Jah, justt nii...
Pange kirja, inimesed, siis teate, kuidas ei tohi.
Laugh
Ehk ma olen tõesti liiga naiivne lootes, et Para-Webis arutatakse reaalsetel alustel paranormaalsetest kogemustest ja võimetest, mitte ei mõelda asju välja, et lisada jutule vürtsi või õigustades seda nii, et "See võis ju nii olla" Jah, ilukirjanduslik-para on ka tore, sest vahest millegist räkides on vaja "kuidagi" teatud lüngad täita ja ma usun, et selle vastu pole kellegil midagi. Aga taguda rinnale ja öelda, "Ma olin seal, mis õigusega sa tuled minu juttu kahtluse alla seadma" (samas, kui tegelikult "seal" ei oldud ja magati kodus hoopis ennast välja)
Kusjuures ma olen arvamusel, et paljud kellel on isegi mingisugused võimed, need ei julge siin oma suukest lahti teha, sest siin saidil on palju selliseid, kes sellised inimesed kohe maatasa teevad. Tean seda omast käest, ka mina ise ei julge.




Vasta
#43
Minule on para-web väga palju kasu toonud.
Igakord, kui tehakse mõni huvitav teema, sunnib see mind meenutama kunagi loetud teavet ja seda üle kordama. Ja alati leian midagi, mille muidu ehk oleksin juba unustanud.
Ka meeldib mulle jälgida, mille vastu inimesed siin huvi tunnevad ja eriti meeldib mulle aeg-ajalt üle vaadata, kes missuguseid huvitavaid teemasid on teinud.
Ja muidugi saab siit väga palju uut teavet lisatud linkide kaudu.

Ja omamoodi huvitavad on ka need igapäevased para-teemadesse mittepuutuvad nääklemised, need annavad foorumile psühholoogilise häälestatuse! Mis oleks elu siin ilma nendeta? Kahjuks osad kasutajad ainult nendes teemades osalevadki. Sellest on küll kahju.

Mis suppi puutub, siis ka seda on siin pakutud, ülekantud tähenduses muidugi!Smile
Vasta
#44
Minule on para-weeb andnud korvamatu aja kiirenduse efekti kui selle asemel, et ühel kohal istudes tuimalt tühjusesse jõllitada olen saanud aja veerema kohati tõsiste ja naljakate tekstide lugemisega. JA loomulikult palju uut millest enne ehk kas ei teadnud või vaid aimasin. Parim info on aga siin just ridade vahelt lugemine mida vahest naudin rohkem kui teksti ennast.

(17-04-2011, 10:10 )Ilo Kirjutas: Aga taguda rinnale ja öelda, "Ma olin seal, mis õigusega sa tuled minu juttu kahtluse alla seadma" (samas, kui tegelikult "seal" ei oldud ja tegeleti kodus hoopis muude asjadega)

Ja kui keegi kuskil tõesti oli ja tegi ja nägi siis saab sõimata ka selle eest, ning peamine vastuväide - sa ei olnud jne.

(17-04-2011, 10:16 )Cassiopeia Kirjutas: Kusjuures ma olen arvamusel, et paljud kellel on isegi mingisugused võimed, need ei julge siin oma suukest lahti teha, sest siin saidil on palju selliseid, kes sellised inimesed kohe maatasa teevad. Tean seda omast käest, ka mina ise ei julge.

Ja see ei käi ainult võimete kohta - kahjuks on siin juurdunud "peidetud skeptitsismi" mentaliteet. Käiakse, räägitakse ja tehakse nägu, et ollakse "väga para", kuid kui reaalsus "rusikaga näkku lööb" siis on esimene reaktsioon - mina ei tea midagi ega usu midagi ja pealegi nii kui nii too seal valetab.

(17-04-2011, 10:21 )Müstik Kirjutas: Mis suppi puutub, siis ka seda on siin pakutud, ülekantud tähenduses muidugi!Smile

Kuna ka kokkutulek on ju foorum siis ka otseselt on suppi pakutud ja üritan ka edaspidi sünnal traditsiooni hoida wink
Vasta
#45
(17-04-2011, 10:10 )Ilo Kirjutas:
(17-04-2011, 10:03 )AnnaNuustik Kirjutas: Jah, justt nii...
Pange kirja, inimesed, siis teate, kuidas ei tohi.
Laugh
Ehk ma olen tõesti liiga naiivne lootes, et Para-Webis arutatakse reaalsetel alustel paranormaalsetest kogemustest ja võimetest, mitte ei mõelda asju välja, et lisada jutule vürtsi või õigustades seda nii, et "See võis ju nii olla" Jah, ilukirjanduslik-para on ka tore, sest vahest millegist räkides on vaja "kuidagi" teatud lüngad täita ja ma usun, et selle vastu pole kellegil midagi. Aga taguda rinnale ja öelda, "Ma olin seal, mis õigusega sa tuled minu juttu kahtluse alla seadma" (samas, kui tegelikult "seal" ei oldud ja tegeleti kodus hoopis muude asjadega)

No ma ei tea, kuidas sinuga on, ilo, kuid mina küll ei luuleta asju juurde.
Ma võiks... kuid ma ei näe sel mõtet. Hrmm

Ma pole muidugi ka mingi suure kliki kuldvasikaks, keda kiimassilmi passitakse, vb on asi siis selles... Ph34r2

Kuid oletame, et räägid kellestki teisest ja millestki muust - ehk tood naiivsematele kasutajatele mõne näite?

Bleh
Vasta
#46
Ma tulin Para-Web-i otsima teistsugust mõtlemist ja olen rahul. Kohati küll "viskab üle" see nääklemine, kuid samas käib ka see asja juurde.
On ju kogu elu olemus parajalt paranormaalne. Smile
Vasta
#47
Haja-mõtted para-webist.
Mida on mulle para-web andnud ehk, miks ma ikka käin siin. Mõned haja-mõtted. Loodan, et te ei pahanda.
Para-web on niivõrd eriline nähtus eesti vaimuilmas, et seda hakata tavaloogikaga lahkama, on raske.

Olen igal aastal hirmuga jälginud, kas ei ilmu üleskutset, et hääletame parima aasta artikli siin Para-Webis, nii nagu tavapressis on kombeks.
Ja et kas ei ilmu mõnda ajutühja literaati, kes hakkaks para-webist endale magistrit meisterdama. Usun, et mõni lugeja lahkuks pärast esimesi neid hääletusi ja uudiseid.

Para-Webi võlu ongi selles, et ta on ja ei ole siit maailmast.
Räägin ise-enda nägemusest ja ei propageeri mingit Para-Webi filosoofiat. Kui arutlen valesti, siis vaid ise oma lolluse tõttu.
Para-web on minu jaoks kui vikerkaarevärvilne maailm ühes sise-maailmas. Nõiduslik koht. Roheline aas, keset ilmakõrbe. Palmidega piiratud oaas, kuhu kõrbest tulnud näljased tulevad oma kaamelitega kaevule, joodavad esiteks kaameleid ja sellal kuulavad, mida räägitakse, siis istuvad ka ümber kaevuraketele ja räägivad sellest, mida eelmisel nädalal nad nägid, kuulsid, leidsid oma reisidel mööda netiavarusi. Vahetakse aadresse ja pannakse üles uus-prohvetite loengute kuulutusi. Imeline rahuaas, mõtete koondamise koht, keset rahast, tigedusest ja lollusest tilkuvat netimaailma.
Kus valitseb rahulik ja sõbralik arvamuste vahetamine, kus ei arvamusi ei müüda ega osteta ja keegi ei pretendeeri mõnele uuele enda-loodud troonile.

Siin on siiani olnud demokraatlik mõtete avaldamise koht.
Kuid kehtivad kolm nõuet. Nad on küll avaldatud, aga ma korra loen nad uuesti läbi.
1 Räägi eesti keeles, ehk ortograafia olgu paigas. Mitte keegi taha lugeda komadeta ja ja tähevigadega teksti. Siin ei kasutata sõnu, mida sa oma ema ja noorema õe kuuldes ei kasuta, ehk siin kasutame rahulikku perelähedast leksikat, kui sulle sobib (ingliskeelseid ja eesti- ja venekeelseid vasteid teab siinne foorum nagunii sinust rohkem...)
2 Viita algallikale, kui saad. Siis, näita tähele, kuhu meil minna, anna meile vihje, ära jäta meid kaameleid kõrbesse üksi...
3 Soovi head oma kaaslugejaile. Ära kirjuta siia siis, kui oled ärritunud, või ei ole fakte kontrollinud, või kui oled liigselt erutunud. Meie- lugejad oleme ka kõrbest tulnud kaameli-ajajad, tavalised inimesed, austa meid.

Ja nüüd 3 olulist asja Para-Webist.

1 Mina ja Para-web. Ei mäletagi, millal esimest korda sattusin siia, aga juhtus see aastaid tagasi, kuid tollal olin hea lugeja, mitte kirjutaja, sest mul olid tuttatavad, kellega sai rääkida ja siis kirjutamise tarvet ei tundnud. Olen nüüd - 54a, st et olin olin oma arusaamise maailmast saanud paika panna juba enne siiasattumist.
Mäletan ka seda, kui veider tundus algul see, tegev-, ülem-, pea-veteranide ja muu zombide ja usa vamiiri-camp romaanidest pärit alias - nimede paks levik ja enese-tituleering.
Mina panin tollal kõigile nimed, ühele Sammalhabe, teisele Kingpool , Kolmandale Muhv ja neljandale, kes kõigiga õiendas, lihtsalt Looduse Karvane Sanitar (Loodan, et ta ei pahanda, kui end ära tunneb). Endale panin ka nime, aga, kui tohib, ma ei kordaks seda.
Tollal, kui mina alustasin oma elus parateemadega, ehk 70-te lõpus, 80-te alguses, olime ausad, isenda ja Jumala ees.
Aga saan aru, et ei ole minu asi keelata ega kiita teisi teekondi siinilmas.
Teen väikese kõrvalpõike Piibli tekstidesse.
Vanast Testmendist austan ma kahte lauset.
Üks on (vanas tõlkes) Minu teed ei ole teie teed.
Pro uuemas keeles - Issanda teed on imelikud
Teine on - Revenge is mine! (King James) Kättemaks on minu! Pro - Sina ei pea mitte kättemaksu hauduma!
Mulle nood kaks meeldivad ja usun, et nii mõelda on õige ja hea.
Need laused ei kuulu nüüd teemasse, aga tahtsin näiata, et ma ei ole satanist, voodoo, nacui, wicca ega muu usuline. Olen tavaline luteri-kristlane, kes avab oma ukse ka nendele, kes on ka siit maailmast, aga, kelle südamest on tunda, keda nad teenivad.

2 Para-Web ja hariv iseloom. Ma olen lugejana väga tänulik kõigile, kes on lisanud siia web-i oma tõlgitud lugusid (ka oma luulutatud lugusid, miks mitte, mõistlikus annuses on nad alati head).
Tänu sellele olen saanud teada palju asju, mida enne ei teadnud. Ja tõsi on see, et mujalt ma vaevalt oleksin neid leidnud. Tänan selle vaevanägemise eest.

3 Para-Web, kui nähtus netimaailmas. Mina olen väike netiskäija ja kui leian kusagilt, ka siit, viite, lähen ja uurin.
Para-Webi kiituseks pean ütlema, et sellist saiti, nagu Para-Web ei ole soomlastel. Ma ei tea, kas see on kiitus, aga soomlasi on 3 korda rohkem kui meid, neil on Nokia ja Thorvald Linussen, aga Para-Webi ei ole.
Ja venelased, kui see hiigelrahvus, suudaks koondada oma sada huvitavat saiti kuidagi üheks, kasvõi viieks, oleks väga huvitav, aga seni on neil tõesti haruldaselt palju huvitavat faktimaterjali erinevatel saitidel.
Inglise saitide kohta ütlen ainult kiidusõnu, oh, kui nii palju värvilisi pilte eri saitidel ja kui palju huvitavaid videosid. Ja viiteid neile naistele ja meestele, kes ei puutu küll saitidesse, aga kes on teinud dokke, mida saab igasuguse hinna eest osta.
Muude kohta puuub mul keeleoskus. Ehk on kusagi saksakeelses maailma üks Para-Webi’iga sarnane foorum. Loodan, et on.
Lõpetan sellega. Vabandan, et teid nii pikalt tülitasin.
Need olid mu hajuli-mõtted Para-webist. Ma ei soovinud kedagi pahandada, küll aga panin kirja mida arvan Para-Webi nimelise ja imelise meistrite linna tööst siiani.
Ilusat pühapäevaõhtut.
Vasta
#48
*Vaatab hardunult eelkirjutanu ridu ning tõstab käed - Rahu, ainult rahu on siia vaja ja sääraseid inimesi tuleb veel...*

Saksa para-sarnastest kanalitest peaks täitsa väikse uurimuse tegema..
Ei luba küll, kuid proovin salaja, kui keegi ei näe-tea..=)
Vasta
#49
Nii Ilo kui ka kirjutan123 jutust kumab läbi üks huvitav nähtus, mida tegelikult leidub praktiliselt kõikjalt - para on huvitav ja omapärane ja seda tasub igal juhul lugeda ning uurida... ent ainult niikaua kuni tegemist on tõlketööde või mingite rahvusvaheliselt levinud teooriate/juttude/müütidega. Kui mõned kohalikud midagi räägivad ja jumal hoidku kui nad seda Para-Webis teevad, on tegemist kohe rollimängude või oma luulutustega. See vast tuleb sellest, et tavaloogika vastased mõttet on küll vastuvõetavad, ent kindlasti mitte "oma hoovi pealt" ehk siis mujal maailmas on justkui autoriteedid aga ei saa ju olla, et mingi suvaline jorss Para-Webist võiks olla mingi tõese jutu ajaja.
Vasta
#50
Pole nõus, Celtic.
Mõned lugejad-kirjutajad käivad sel lehel just eelkõige kohalike tegelaste väljaütlemisi ja mõtlemisi lugemas. Teisiti ei saagi olla, "suvalised para-jorsid" teavad asju oma mätta otsast ju kõige paremini.
Tore on lugeda foorumit emakeeles. Tore on avastada, et väikesel Eestimaal elab nii palju huvitavat ja veel huvitavamat rahvast. Meeldib, et põliseestluse idee on idanemas.
Suppi ei ole veel saanud, sest pole jagamise ajal kohal olnud, ent tulevikus kindlasti...
Mida on Para-Web andnud - paar mõttekaaslast kaugel piiri taga, mõned kirjasõbrad kodumaal, palju uusi ja huvitavaid mõtteid ja igapäevase meeldiva "kohustuse" klikata Tänaseid postitusi.
Mulle meeldib!

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Parajutukas on jälle para teema. Sekhmet 7 4,355 22-10-2019, 17:38
Viimane postitus: isemaag
  Para-web nutitelefonides (MyBB GoMobile) tasuta Thorondor 9 10,994 01-02-2013, 00:17
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web nutitelefonides (Tapatalk) Thorondor 15 12,656 01-10-2012, 19:52
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web Sinu pihus excubitoris 8 7,444 12-07-2011, 12:04
Viimane postitus: excubitoris
  Para-Web reeglid!!! henzukaz 49 25,587 10-07-2011, 23:41
Viimane postitus: PiziIngliito
  #Para-Web jutukas [vana] henzukaz 92 32,281 02-04-2011, 19:40
Viimane postitus: Thorondor
  Para-webi kujunduskonkurss: theme MyBB tarkvarale - tähtaeg Thorondor 20 12,825 14-11-2010, 21:22
Viimane postitus: excubitoris
  Para-webi kujunduskonkurss: foorumi logo konkurss - tähtaeg Thorondor 43 19,107 11-11-2010, 19:52
Viimane postitus: Sekhmet
  Para-web otsib kujundajaid MyBB 1.6 themede tegemiseks Thorondor 7 5,307 17-09-2010, 03:55
Viimane postitus: excubitoris
  Para-webi uudiskiri - tagaside Thorondor 18 8,203 29-07-2009, 02:13
Viimane postitus: tribalangel

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat