Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golodomor. Demograafia. Vene messiaanlus.
Autor Sõnum
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,669
Liitunud: Aug 2010
05-07-2020 17:11
Postitus: #29
RE: Goldomor oli väljamõeldis.
(05-07-2020 14:46 )äikesepoiss Kirjutas:  Sündivuse stimuleerimiseks viidi sisse 1982. a. 1,5 aastane puhkus ja 30 rubla kuus plus töökoha säilitamine. Paistab et sinnamaani oli 20 aasta vältel sündivus alla käinud ja kremljaanid viimaks võtsid reageerida.
Seega võidi küll tahta asja parandada. Ja natuke paraneski, kuid erinevalt meist, paganama fašistidest, taastetase jäi ikkagi kaugele.


Taastetaset erinevalt Eestist ei oldud saavutatud, ei 60nendate lõpus, 70nendatel ega ka mitte 80nendatel. Viimati oli taastetase täis venemaal 1929-33. (vt teine link). Statistika tõelevastavuse eest ma pead ei anna. Kuidas nt Ukraina andmetesse sisse golodomor kirjutatud oli ja muud sellised asjad.

[Pilt: 48470_original.png]
https://burckina-new.livejournal.com/442575.html


__________________________

Siit on näha, et vene NFSVs oli võrreldes liiduvabariikidega sündimus lõige madalam. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%...0%A1%D0%A0

Baltimaades oli Eesti kõige kõrgema sündivusega. Madala sündivuse eesotsas olid slaavi "vaba"riigid. Lõpus muidugi lõunamaalased.

Aga mida ma ikkagi siis öelda tahan, on see, et eestlastel jõudu jätkub, ei ole me mingi väljasurev rahvus. Hoolimata vene võimust, hoolimata eurolollustest, hoolimata äärmusprogresiivsetest ja mürkrohelistest mina näen meis jõudu jätkuvat. Ja veel seda ka, et iga rahvas on tugev omal maal. Seda näitab krooniliselt madalam sündivus Eestisse sisserännanute seas.


_________________________________________

Aga see baasturvalisus (ehk aegade rahulikkus) on siiski arvestatav suurus. Rahulike aegade puudumise tõttu jäi Eestis ära 60nendate beebibuum (kogu NLiidus). Ning pärast vabakslaulmist olid hoolimata vabadusest ajad segased.

Võimalik, et Eesti sündivuse jõudmine taastetasemeni 1960nendate lõpus oli muu Euroopa 60nendate beebibuumi järelkaja? Ja mitte et naised sünnitasid muu eneseteostuse puudumisest?


Ja taastetasemest märgatavalt kõrgemaks tõusis sündivus Eestis jah, tänu äikesepoisi viidatud meetmetele, ning ilmselt ka Lasnamäe ja Õismäe valmimisele.
(selle postituse viimane muutmine: 05-07-2020 17:37 Mannu.)

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Sõnumeid selles teemas

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Navalnõi - vene maidani vedur? xcad 39 3,816 26-04-2021 12:38
Viimane postitus: äikesepoiss
  Vene eriteenistuste oskused VironShaman 255 57,089 02-04-2021 20:20
Viimane postitus: Tyto Alba
  Inglise-Prantsuse-Vene kolmikpakt 15. oktoobrist 1939. Pohlatohlakas 14 5,076 14-09-2020 08:44
Viimane postitus: Geargirl
  Vene ajalooõpik: Baltimaad liitusid NSVLiga vabatahtlikult SiLv3rSnAk3 19 5,322 09-09-2020 10:22
Viimane postitus: Mannu

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog