Millist infot?
Olgu, ma proovin veel korra, seekord siis väga lihtsate lausetega
- On täiesti võimalik, et USAl oli soov igaks juhuks filmida mõned videokaadrid ka planeet Maal, tagavaraplaaniks, juhuks kui ülekandega peaks midagi juhtuma. Nende mõtlemine võis olla umbes selline, et "Kuul käisime ju ära, milleks demoraliseerida üle 200 miljoni ameeriklase". Mulle tundub see loogiline käitumine, umbes samast kastist kus suurte teleülekannete viivitusega ülekandmine, et jõuaks ootamatustele reageerida.
- Kahe (või rohkema) stsenaariumi puhuks kõnede ettekandmine ja ka lindistamine on poliitilises kommunikatsioonis väga tavapärane nähtus.
Näiteks siit võid lugeda Nixoni kõnet puhuks, kui Buzz ja Neil oleks oma missioonil läbi kukkunud. Pisut otsides võid sääraseid kõnesid leida teisigi (Challengeri kõne õpetatakse isegi Tartu ülikoolis).
Kui sa veel natuke otsid, siis märkad, et tegelikult need suured kõneisikud ei kirjuta isegi oma kõnesid ise, vaid selle jaoks on eraldi inimesed. Ühe ürituse jaoks võib olla lausa mitu kõne, millest lugupeetu siis viimaks sobiva valib. Jällegi ei ole tegemist salajase luureinfoga.