(21-12-2012 21:18 )Foorumlane Kirjutas: Ja arreteeriti 16 aastane plika USAs, kes juba pikemat aega olevat kavatsenud seda. Taas oli tegu madalalt arenenud QIga ja perest, kus hoiti relvi, nagu kahvleid, nuge lauasahtlis. Plikal oli kohe tàpselt ette planeeritud kogu tegevus alustades kooli turvaautode elektrikaablite làbi lôikamisest, kuni plahvatuseni. Andis ta vàlja ennast, aga sellega, et postitas youtube oma plaanid.
Muideks, madalat QI-d ei maksaks mängu tuua. Enamik autiste või aspergi sündroomiga on keskmisest inimesest kõrgema intelligentsiga.
Intelligents on asi suhteline. Üldiselt loetakse siiski intelligentsiks teadmiste ja oskuste üldisemat kogumit. Isik võib olla näiteks täiskretiin matemaatikas aga loodusteaduses usin käsi ja seltskonna hing. Ainult matemaatika mitte teadmine/arusaamine ei tee teda veel madala intelligentsiga isikuks. Piltlikult on inimese intelligentsus nagu tuuleroos kus mõned asjad annavad pikemaid suundi teised väiksemad.
Autistidel (aspergikud on lihtsalt autismi erivorm) on aga probleemiks see, et neil tihti täielikult puudub üks või teine "inimese tuuleroosi" haru. Vahest ka mitu. See vähene mis neil alles on aga tihti langenud puhta automaatika tasemele. Isik suudab näiteks arvutada tasemel kuhu teised ei küüni aga see tase on saavutatav lihtsa arvutiga ja kalkulaatori programmiga. Tegemist on lihtsalt isikuga kes on liikuv "arvutuse masin" - rääkida siin intelligentsist ei ole pehmelt öeldes sobiv.
Mitte küll parima aga hea vaate asjale annab filmi mille link lisatud: Rain Man (1988) - IMDb
Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.