Foorumi reeglid (Uuendatud 10.03.2019)

1. ÜLDISELT

1.1. Kõigepealt loe läbi meie KKK - korduma kippuvad küsimused.
Sellest rubriigist leiad tihti vastused oma igapäevastele küsimustele.

1.2. Para-webi foorumi temaatika
Selle alla kuulub diskussioon erinevatel teaduslikel ja teadusele mõistmatutel teemadel. Lisaks on meie foorumis kindla koha leidnud erinevad käsitlused alternatiivajaloost, vaimsusest ja filosoofiast, usunditest ja religioonidest ning salaühingutest ja vandenõuteooriatest.

1.3. Meie foorum, kritiseerimine ja halvustamine
Para-webi foorumit haldab MTÜ Para-web. Me ei saa oma töö eest mingit tulu, me kõik tegeleme siinse süsteemi haldamisega tänu sellele, et me usume oma ettevõtmisesse. Nagu korralikele inimestele kombeks suudame me taluda PÕHJENDATUD kriitikat ja püüame ennast parandada.

1.4. Hoiatamine ja bännimine
Foorumi meeskonnal on õigus hoiatada foorumi liikmeid, kes ei täida siinses reeglistikus välja toodud punkte või head tava. Esmane hoiatus võib jääda ka viimaseks hoiatuseks, kui reeglite rikkumine jätkub, järgneb vastavalt administraatorite otsusele kas ajutine või lõplik bänn. Ajutine bänn annab reeglite rikkujale veidi järelemõtlemisaega. Kohene bänn järgneb tavaliselt sõimule, spämmimisele või siinsete reeglite "jämedale" rikkumisele.

1.5. Vastutus postituse sisu eest
Kasutaja vastutab ise oma postituse sisu eest. Foorumid haldajad ei vastuta foorumisse tehtavate postituste sisu eest.

2. KUIDAS KÄITUDA, MIDA TEHA?

2.1. Leia õige koht, kuhu kirjutada.
Leia oma teemale õige alafoorum. Kui sa ei suuda leida enda postitusele sobivat foorumit, siis selle jaoks on foorum nimega ÜLDTEEMA. Sinna võib postitada siiski ainult foorumi temaatikaga seonduvat, mitte mingil suvalisel teemal juttu. Meie moderaatorid/administraatorid hoiavad sellel foorumil väga aktiivselt silma peal.

2.2. Mida jälgida enne uue teema alustamist.
Kasuta otsingut, et vaadata, kas sind huvitavat teemat pole juba olemas! Topeltteemad lähevad kustutamisele.

2.3. Kasutajanime valik
Keelatud on solvava sisuga kasutajanimed. Proovi vältida suvalisi tähe- ja numbriühendeid. Sa ju ei taha terve oma ülejäänud elu olla xZ32Sd6, või kuidas?

2.4. Avatari ja signatuuri valik
Avatari ja allkirja valimisel lähtu headest tavadest. Keelatud on plinkivad või liikuvad avatarid/allkirjad.

2.5. Foorumi allkiri
Iga kasutaja saab lisada piiratud mahus oma postitustele allkirja. Lähtu allkirja valimisel headest tavadest. Keelatud on liiga suured ja/või animeeritud pildid.

2.6. Teiste foorumite propageerimine ja spämm.
Teiste foorumite reklaam peab lähtuma heast tavast ning on aksepteeritav ainult siis, kui sealne temaatika on kuidagi seotud paranormaalsuste või muude Para-webis kajastatud teemadega. Ära spämmi! Spämmimisele järgneb kohene bänn!

2.7. Topeltkasutajad
Topeltkasutajate omamine foorumis on keelatud. Nende all me peame silmas kasutajaid, kes omavad meie foorumis MITUT KONTOT. Me saame seda kontrollida. ja juhul kui leiame kahtlustatava, siis üks selle isiku kasutajaprofiilidest kustutatakse.

2.8. Suhtumine teistesse kasutajatesse.
Kõigil kasutajatel on õigus oma arvamusele ning teise kasutaja põhjendamatu kritiseerimine, isiklik solvang, ähvardamine või tahtlik provotseerimine on keelatud.

2.9. Oma postituste kustutamine
Foorumlane väärtustab oma postitust, mis on saanud osaks arutelust. Postituste kustutamine on keelatud, kui see muudab arutelu või teema mõtte poolikuks.Teema esimese postituse kustutamine on keelatud, kui antud teemasse on juba vastatud. Mõjuva põhjuse korral pöörduda kustutamiseks personali poole. Postituste massiline kustutamine ei ole aksepteeritav.

2.10. Privaatsõnumid
Kasutajatevahelised privaatsõnumid on privaatsed ja need ei kuulu foorumi avalikus osas jagamisele (kui sellist luba ei ole kasutaja poolt selgelt ja üheselt antud).

2.11. Reeglitest kinni pidamine
Foorumi personali ülesandeks on reeglite vastased postitused kustutada ning kasutaja korrale kutsuda ning vajadusel foorumist eemaldada. Suhtumine stiilis "tema rikkus reegleid, ma võin ka nüüd sama teha" ei ole aksepteeritav. Kas postitus on pahatahtliku sisuga, jääb foorumi personali otsustada. Aktsepteerides reeglistikku aktsepteerid ka seda põhimõtet. Kõik teemavälised konfliktid lahendatagu väljaspool avalikku foorumiruumi.

3. TEEMAD JA POSTITUSED

3.1. Uue teema loomine

Alustatud teema peab olema seotud meie foorumi temaatikaga ja omama kindlat fookust. See tähendab, et poliitikast, erinevatest poliitilise alatooniga liikumistest ja ühendustest, rassidest, migratsioonist ja majandusest jutustavad teemad kuuluvad sulgemisele/kustutamisele. Vandenõust teema tegemine peab olema põhjendatud ning kaudsed seosed selleks piisavad ei ole.

Teema pealkiri peab olema konkreetne ja seotud teema endaga. Inimesed, kes seda loevad, peavad teema pealkirjast aru saama, millest teemas arutletakse. Pealkirjasta oma teema huvitavalt, ent loogiliselt - siis on oodata ka vastukaja.

Esimene postitus peab sisaldama sissejuhatust teemasse. Ainult lingi lisamisest ei piisa. Selle juurde tuleks kirjutada kokkuvõte/tutvustus, mille võib kopeerida ka lingitavalt leheküljelt (kui tegu on eestikeelse materjaliga). Teema alustamisel teiste arvamust küsides on viisakas lisada esmalt enda arvamus.

3.2. Postituse sisu.
Postitustes leiduv kriitika peab olema põhjendusega. Postitused, mis piirduvad tekstiga nt "See on täitsa jama", "Pole midagi ajuvabamat varem kuulnud" liigituvad läbuks ja lähevad kustutamisele. Samuti kuuluvad kustutamisele teemavälised postitused.

3.3.Tühised postitused
Ärge tehke neid - pole vaja. Postitus peaks sisaldama rohkemat kui lihtsalt lauset "Ma ka" või "Olen vahva". Väldi mitmete ühesuguste postituste tegemist. Juhul kui tahad oma teemat muuta, siis tublid inimesed leiutasid selleks MUUDA nupu - kasuta seda. Ära spämmi teemasid ja postitusi kirjadega "See on feik" sest kedagi ei huvita sinu arvamus, kui sa seda arvamust ei PÕHJENDA!

3.4. Postituse vormistamine
Meie foorum on eestikeelne ning üritame teha kõik selleks, et järgida head eesti kirjakeelt. Tee seda ka sina!
Lause algab suure tähega ning lõpeb punkti või muu lauset lõpetava märgiga.
Ära kasuta slängi või arusaamatuid sõnaühendeid (näit. wazzaap, cuuuul, iccccc). Sellised postitused lähevad koheselt korrigeerimisele ning sa ju ei taha, et moderaatorid sinu peale kurjad oleks?

3.5. Emotikumid
Foorum ei ole MSN ning seetõttu kasuta emotikume võimalikult vähe. Keelatud on nn. emotikumiralli, kus üksteise otsa laotakse kümneid smailisi. Säärasele käitumisele järgneb hoiatus!

3.6. Võõrkeelsed tekstid
Lühikeste võõrkeelsete tekstijuppide puhul tuleb lisada ka tõlge. Pikemate materjalide puhul piisab lühitutvustusest või sisukokkuvõttest. Kui kasutad oma postituses võõrkeelset tsitaati, siis hoolitse, et see ka tõlke eesti keelde leiaks.

3.7. Lingid
Teistele lehekülgedele suunavate linkide juures peab olema kommetnaar, et oleks võimalik aru saada, mis lingi taga asub.
Võõrkeelsetele lehtedele suunavast lingist peab olema aru saada, mis keelega on tegu. Vajadusel lisada nt [ENG] või [RUS].
Eriti viisakas on kui lingi taga oleva video puhul on lisatud video pikkus ning faili puhul faili maht.

3.8. Piltide lisamine postitustesse.
Sa saad lisada pilte oma postitustesse, kuid tee seda äärmisel vajadusel. Võimalusel kasuta mõnda tasuta pildihoidmiskohta, näiteks Imageshack, ning lingi foorumivälisele pildile. Mõõtmetelt suured pildid lisa lingina. Liiga suured ja headele tavadele mitte vastava sisuga pildid kustutatakse. Liikuvate piltide kasutamises on keelatud. Vajadusel saab lisada lingi

4. MUUD KÜSIMUSED

4.1. Ma tahan oma kasutajanime muuta või kustutada.
Selleks peab sul olema äärmiselt mõjuv põhjus. Juhul kui sa oled siiski endas kindel, siis võta ühendust administraatoritega. Nemad teavad , kuidas seda teha.

4.2. Appi, ma ei saa millestki aru!
Loe uuesti reeglid läbi. Kui sa ikka ei mõista, siis sinu koht ei ole üldse mitte siin!

4.3. Miks nii kurjad reeglid?
Sest me teeme kõik, et hoida oma foorumit kõige paremas korras iseenda ja kasutajate heaolu nimel.

4.4. Mulle ei meeldi mitte midagi nendes reeglites. Mida ma nüüd teen?
Võimalusi on mitmeid. Võid näiteks külastada seda kohta või seda kohta. Nendes on kindlasti huvitavam.


gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog