Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golodomor. Demograafia. Vene messiaanlus.
#1
(01-07-2020, 20:48 )Dmitri Rothštein Kirjutas: Ma olen tutvunud mitme professori tööga kes väidavad et Goldomori näljahäda on väljamõeldis või üle paisutatud.

Professor on LAIALIVALGUV MÕISTE, millel pole otsest seost teadusliku võimekusega ... Eestis peab professor omama vähemalt magistri kraadi - kuid mõnedes riikides saab professor olla ilma teadusliku kraadita lektor, või õppeasutuse haldusüksust juhtiv administratiiv-bürokraat ... teadusliku võimekust tähistatakse/mõõdetakse ikkagi mõistetega bakalaureus-magister-teadusdoktor.
Seega on need "mitmed professorid" pigem olematu teadusliku võimekusega & piiratud silmaringiga pläralõuad.


Stalinlik näljahäda Ukrainas oli reaalne nähtus (talupoegadelt võeti kogu vili ära ja nad nälgisid toidupuudusel surnuks: st inimeste valitsemine läbi näljahäda tekitamise).

Pigem on kommunistliku maailmapildiga inimestel tõsised probleemid reaalsuse tajumisega: nemad nägid Ukraina talupoegade surnuksnäljutamises nö "võitlust nõukogudevaenuliku elemendiga", st NLiidu kommunistide jaoks oligi neile sobimatute inimeste tapmine nö "normaalsuse argipäev".
Vasta
#2
Tuli see nüüd rentv-est või rt-est vkm.. polegi oluline, aga sattusin kunagi nägema "doki" kuis üritati näidata, et tegelikult oli kõiges süüdi ikkagi roiskuv geiroopa ja bandeeralased. Bandeeralased kuna müüsid näljaajal inimliha ja lääs kuna ostis n-liidult kõik vilja ära, nii et nõukogude inimene pidi nälgima.

Nii õpitakse ajalugu sealpool piiri
Vasta
#3
(02-07-2020, 16:29 )äikesepoiss Kirjutas: REN TV maine Sad pole suurem asi. Võiks sõbrad paranormaalsed, vältida REN TV saasta postitamist siin foorumis.

Oled seda juba korduvalt deklareerinud, et kõik allikad, mis ei sobi sinule ideoloogiliselt või muidu ei meeldi, on kõik saast ja , et infot tarbid sa vaid valikuliselt ja ühekülgselt ja lihtsalt keeldud isegi tutvumast seisukohtadega, mis sulle on vastumeelsed. Pole vaja pidevat kinnitust, me teame juba neid veendumusi.
Vasta
#4
(02-07-2020, 18:29 )äikesepoiss Kirjutas:
(02-07-2020, 18:17 )Aadu66 Kirjutas: Oled seda juba korduvalt deklareerinud, et kõik allikad, mis ei sobi sinule ideoloogiliselt või muidu ei meeldi, on kõik saast ja , et infot tarbid sa vaid valikuliselt ja ühekülgselt ja lihtsalt keeldud isegi tutvumast seisukohtadega, mis sulle on vastumeelsed.

Kus ja millal ma olen seda deklareerinud? Ära pane mulle sõnu suhu ega sildista! Hetkel käib jutt REN TV-st. Ja ainult REN TV-st.

REN TV "loominguga" olen ma tutvunud küll ja rohkem.

Kes siin vähegi pikemalt on olnud on selliseid remarke näinud ja mitte üks kord.
Vasta
#5
Golodomor-ist on veel järgi ellujäänud tunnistajaid. Piisab ka need kelle vanemad läbi elasid ja nende jutud oma lastele. Enda ukraina tuttav on paar korda kirjutanud.....aga ütleb, et see mis oli oli nii jube, et ei taha isegi meenutada? Midagi pol - poth ja ruanada matseete mõrvade sarnast. Detailid milleni inimesed laskusid olid jubedad! Samuti mida nälja hulluses korda saadeti, sest olles noor ja terve peab organism vastu ainult mõistus tuhmub, muutud kannibaliks inmsööjaks.
Vasta
#6
Vaatamata sellele, et Golodomor on tavateadvuses Ukrainaga seotud, oli tegu siiski märksa laiema teemaga. Nälg ja kannibalism olid täpsel samal ajal ka Kasahhis, Volga ääres ja Taga-Kaukaasias. Kusjuures kaotasid need kandid küll absoluutarvudes vähem, kuid protsentuaalselt märksa suurema osa elanikkonnast kui Ukraina.
Vasta
#7
Kuigi pole otseselt selle teemaga seotud, siis ühele moderaatorile kes hõiskas ühes teises teemas kõva iibe üle, siis nälg ei olnud Nliidus võõras asi ja oli liidu suurimaid murekohti selle lagunemiseni välja. Näiteks otseselt nälja ja toitainete puudusest jäi meil ja kogu liidus ära sõjajärgne beebipuum. Numbrid ühtlustusid meil läänega siis kui läänes buum lõppes. Pole just hõiskamise koht.
Vasta
#8
(03-07-2020, 06:25 )Ill be back Kirjutas: Vaatamata sellele, et Golodomor on tavateadvuses Ukrainaga seotud, oli tegu siiski märksa laiema teemaga. Nälg ja kannibalism olid täpsel samal ajal ka Kasahhis, Volga ääres ja Taga-Kaukaasias. Kusjuures kaotasid need kandid küll absoluutarvudes vähem, kuid protsentuaalselt märksa suurema osa elanikkonnast kui Ukraina.

„Kuldsed kuuekümnendad”:
Lõuna-Venemaal Novotšerkasskis puhkes näljamäss, rahvas murdis sisse kaupluste ladudesse ja õiendas arveid miilitsatega, kes olid neid tulistanud.
24–26 inimest sai surma ja 85 haavata. Ainult 45 inimest söandas pöörduda oma kuulihaavadega haiglasse. Tapetuid omastele välja ei antud, nad maeti salaja ja matmispaika ei avalikustatud. Sündmust iga hinna eest varjata püüdnud võimud korraldasid Novotšerkasski piirkonnas totaalse infosulu, kuu aja jooksul kontrolliti kogu kuuldavat raadiolainete leviala ja vaadati läbi kogu kirjavahetus. 14.–20. augustini 1962 peeti väidetavate streigiõhutajate üle kohtuprotsess, kus 105 inimest mõisteti süüdi. Seitsmele töölisele määrati surmanuhtlus Ülejäänutele määrati 10- kuni 15-aastase vanglakaristus. Rahutused toimusid ka Omskis, Kemerovos, Donetskis ja mujal...
Vasta
#9
(03-07-2020, 16:15 )Chaos Kirjutas: /.../nälg ei olnud Nliidus võõras asi ja oli liidu suurimaid murekohti selle lagunemiseni välja. Näiteks otseselt nälja ja toitainete puudusest jäi meil ja kogu liidus ära sõjajärgne beebipuum.
Mina rääkisin Eestist (tollal siis Eesti NSVst) ja aeg kõvasti peale sõda, alates 60nendatest-70nendatest. On päris suur vahe, Baltikum ja muu venemaa.

Aga oli ütlemine: серп и молот: смерть и голод . Ei vaidle üldse vastu.



Vasta
#10
(03-07-2020, 16:50 )Mannu Kirjutas:
(03-07-2020, 16:15 )Chaos Kirjutas: /.../nälg ei olnud Nliidus võõras asi ja oli liidu suurimaid murekohti selle lagunemiseni välja. Näiteks otseselt nälja ja toitainete puudusest jäi meil ja kogu liidus ära sõjajärgne beebipuum.
Mina rääkisin Eestist (tollal siis Eesti NSVst) ja aeg kõvasti peale sõda, alates 60nendatest-70nendatest. On päris suur vahe, Baltikum ja muu venemaa.

Aga oli ütlemine: серп и молот: смерть и голод . Ei vaidle üldse vastu.
Saan ma õigesti aru, et üritad väita nagu 40 Ja 50nendatel polnud eestis alatoitumist, otseselt sellest tingitud kõrget surevust ja lühenenud keskmist eluiga?? 60 ja 70nendatel polnud ka venemaal otseselt mingit näljahäda.

Vasta
#11
(03-07-2020, 17:11 )Chaos Kirjutas: Saan ma õigesti aru, et üritad väita nagu 40 Ja 50nendatel polnud eestis alatoitumist, otseselt sellest tingitud kõrget surevust ja lühenenud keskmist eluiga?? 60 ja 70nendatel polnud ka venemaal otseselt mingit näljahäda.
Tule taevas appi! Sa saad täiesti valesti aru!
Ma EI väida, et 40ndatel ja 50nendatel toiduga kehv poleks olnud, ega väitnud ka varem. Kuidas sa ometi nii valesti loed?!?
Venemaad ma siin ei puuduta, ma ei tea sealset sündimust ei enne ega peale sõda. Toiduga ilmselt siiski Baltikumis oli parem igal ajal.

Veel üks graafik, kust on näha, et 60nendate beebibuum jäi küll Eestis ära, kuid 1970 ja 1974, kui vastavalt Põhja-Euroopas ja Lääne -Euroopas langes sündimus alla taastootmis taseme, siis Eestis see liikus vastandfaasis muu Euroopaga ületas taastootmis taseme.

[Pilt: Total-fertility-rate-Estonia-and-major-E...0-2008.jpg]https://www.researchgate.net/profile/Mar...0-2008.jpg

Seda pean möönma sinu kasuks küll, et 60nendatel oli veel asi kehv. 1968-69 hakkas sündimus lähenema taastootmistasemele.



Vasta
#12
Eestlaste iive on täna ka positiivne, eestlasi sünnib loomulikul moel rohkem kui sureb. Tähelepanu juhtisin ma sellele kuna üritasid väita, nagu see oleks olnud tänu nliidule. Kui sa võrdled nüüd positiivseid aastaid n-liidus ja vabas eestis, siis sa peaks aru saama, et eestlastele (põlislahvale) polnud n-liidus mitte midagi positiivset.

Ja vähene sündivus oli otseselt seotud kesise toiduga.
Vasta
#13
(03-07-2020, 17:57 )Chaos Kirjutas: Eestlaste iive on täna ka positiivne, eestlasi sünnib loomulikul moel rohkem kui sureb.

Mul ei õnnestunud sellele väitele toetust leida. Saad sa mind aidata mingi lingiga?
Selgituseks: minu leitud erinevate andmete põhjal jäi mulle mulje, et Eesti rahvastik suureneb, aga seda pelgalt sisserände tõttu.
Vasta
#14
(03-07-2020, 18:11 )Lorenz Kirjutas:
(03-07-2020, 17:57 )Chaos Kirjutas: Eestlaste iive on täna ka positiivne, eestlasi sünnib loomulikul moel rohkem kui sureb.

Mul ei õnnestunud sellele väitele toetust leida. Saad sa mind aidata mingi lingiga?
Selgituseks: minu leitud erinevate andmete põhjal jäi mulle mulje, et Eesti rahvastik suureneb, aga seda pelgalt sisserände tõttu.

http://pub.stat.ee/px-web.2001/Dialog/va...031&lang=2

Märkusena lisan, et seal pole (nliidu ajal) arvestatud laste suremusega. Seal jookseb väga segane piir elussündide ja surmade statistikas. Siis peab omavahel erinevaid statistikaid võrdlema.
Vasta
#15
(03-07-2020, 17:57 )Chaos Kirjutas: Tähelepanu juhtisin ma sellele kuna üritasid väita, nagu see oleks olnud tänu nliidule. Kui sa võrdled nüüd positiivseid aastaid n-liidus ja vabas eestis, siis sa peaks aru saama, et eestlastele (põlislahvale) polnud n-liidus mitte midagi positiivset.
Ära pane mulle sõnu suhu, eks? Ma rääkisin paradoksist.Ja mitte millestki positiivsest.
(22-05-2020, 17:35 )Mannu Kirjutas:
(22-05-2020, 10:28 )äikesepoiss Kirjutas: Aga anna inimesele lootusetus, võta talt initsiatiiv ja paku tasuta alkoholi (2. ilmasõja kindel medikament)...
Alkoholi osas ma kahtlen, kuid lootusetus ja initsiatiivi näitamise võimaluse puudumine võisid minu meelest olla 1960nendate lõpust kuni vabakslaulmiseni kestnud suhteliselt kõrge sündimuse võrreldes muu Euroopaga. Inimestel olid materiaalsed baasvajadused rahuldatud (mitte küll kuhjaga, aga katus oli üldjuhul peakohal ja toit laual), eneseteostuseks aga võimalusi nappis, seega leiti väljund laste tegemises-kasvatamises. No mina arvan nii. Kuskilt lugesin, et see lausa aegajalt kõrgem kui taastootmismäär on seletuseta, no ma siis pakun selle ülaltoodud seletuse. Lisatud materjalis on leheküljel 6 kõnekas graafik. 80nendate algusest kerkis sündimus kindlalt üle taastootmismäära ja kukkus kolinal segaste aegade tulekul. See kehtis eestlaste kohta, venelased nii hoolega ei sünnitanud. Ikkagi ma rõõmustan selle vabaduse üle, mis nende segaste aegadega saavutati.
https://www.tlu.ee/sites/default/files/I...%20(1).pdf




Vasta
#16
(03-07-2020, 19:09 )Chaos Kirjutas: http://pub.stat.ee/px-web.2001/Dialog/va...031&lang=2

Tänud, see on hea link. Pani mind mõtlema, et poleks arvanudki eestlaste ja kohalike muurahvuslaste nii suurt iibe erinevust. Sest kui kogu Eesti elanikkonna loomulik iive on enam kui tuhande inimesega miinuses, ning eestlaste loomulik iive kerges plussis, siis muurahvuslaste iive minu jaoks arusaamatult madal olema.
Kuid ... kui siin on äkki mängus kallutatus, kus ühe Eesti rahvusest vanemaga laps saab enam kui pooltel juhtudel Eesti rahvusest ilmakodanikuks, siis muutuks pilt minu jaoks vähe selgemaks. Siis juhuks ka nii, et teiste siin elavate rahvuste iive tunduks ootamatult madal, sest nende järeltulev põlv kaldub kergelt eestlaseks saamise poole.
Ega ma kindlasti ei tea, selline mõte tuli lihtsalt nähes statistikat, et eestlaste iive on positiivne. See on spekulatsioon, nii saan ma enda peas arvud klappima Laugh
Vasta
#17
Mina mäletan et sa pajatasid seal mingist turvalisuset mida kommunism pakkus ja nüüdne süsteem ei paku? Ja selleks nagu lapsi ei sündivat ja väitele et meil siin turvalisuses ju rahvastik ei kasvanud, läksid sa full blown fantasia modele!

Offtopic
Lorenz.. Seda peab kuskilt täpsemalt uurima, aga kodakontsuseta või vene või mõne muu kodakontsusega inimeste lapsed saavad küll eesti kodakondsuse siin sündides, aga passi märgitakse rahvuseks ikka midagi muud.
Aga olen täheldanud, et minu jaoks puhtad venelased, kes on endistest liiduvabariikidest määratlevad omi lapsi sageli mitte venelasteks (on see häbi või midagi muud) vaid rahvuselt kas armeenlaseks või usbekiks. (Tööalased tähelepanekud)
Vasta
#18
(03-07-2020, 20:02 )Chaos Kirjutas: Offtopic

Räigelt
Vasta
#19
Kuni 60ndate lõpuni oli NLis igal kümnendil näljahäda. Ja Venemaa gluhhonkas ka 90ndateni välja.
20-ndatel leninlik nälg (USA toiduabi päästis)
30-ndatel stalinlik nälg (USA toiduabi päästis)
40-ndatel raske sõjaaja nälg (lend-lease, sisuliselt taas USA toiduabi päästis)
50-ndatel- taas näljahäda (Nikita tunnistus Ukrainas toimunust- "...nesladka bõlo..."
60- ndatel juba eelpool kirjeldatud näljamässus a la Novotšerkassk.

Kõiki neid kümnendeid saatis ka kannibalism. Vähemalt kuni 50ndateni. (k.a. )

Kõige selle taustal on nõnevõrra kummadtav siin ajuti kultiveeritav mõttelend Venemaa erilisusest ja tema messiaanlikust rollist...
Vasta
#20
Võib olla valgustaks asja süvariigi seisukohalt. Krimm ja sellega piirnevad alad olid juutide poolt soovitud piirkond oma riigi loomiseks enne Teist Ilmasõda. Selleks pidi piirkonnast eemaldama teised rahvused mida ka tehti. Sõja ajal ostsid Kanada ja Ameerika juudid ametlikult maid Krimmi ja sõja lõpus, et nendest vabaneda anti Krimm ja piirnevad alad Ukraina vabariigile. Mis möga muidu nähtuse kohta räägitakse on jama, just juudikomissarid juhtisid talupoegadelt toiduainete äravõtmise aktsioone Ukrainas. Peale sõda andis Stalin juutidele Krimmi asemele Biribidžani autonoomse oblasti.
Internet on kümne aastaga palju muutunud ja venekeelsed materjalid Ukraina kohta on enamuses kadunud. Kahju muidugi. Teema polnud nii huvitav, et oleks materjale korjanud.
Vasta
#21
(04-07-2020, 11:33 )äikesepoiss Kirjutas: Äge. Kas nüüd on Krimm juutide käes või mittejuutide omand?

Krõmm naš, matt tvajuu!

Vasta
#22
(04-07-2020, 09:28 )Ill be back Kirjutas: Kõige selle taustal on nõnevõrra kummadtav siin ajuti kultiveeritav mõttelend Venemaa erilisusest ja tema messiaanlikust rollist...

Aga lihtsalt argumendi pärast mõtle kaasa natuke - raske see sul ju on (teatud foobiad) aga püüa wink
Oletame nüüd, et Venemaal on ehk asi taandub rahvale ehk Inimestele mingi messiaanlik roll.
Usun, et sa väga vastu ei vaidle kui ütlen, et 1917a sinna saabunud võim ei olnud seotud "venega".
Tegu oli juudi messiaanliku ususekti poolt läbiviidud operatsiooniga, et TAKISTADA ja elimineerida Vene roll.
Kõik need tapatalgud näljahädad olid ORGANISEERITUD nende poolt, et slaavi/aaria rahvad ei tõuseks.
Sest nad teavad, et juhul kui valged aarialased tõusevad siis pühitakse juudi sionistide kultus ajaloo prügikasti.
Aga nad EI taha loobuda sellest "vampiiri" rollist valgete inimeste verest ja energiast toitumisel.
Tegelikult oleme meie kõik valged inimesed - eestlased ja teised eurooplased, ning slaavlased ühte verd.
See ongi põhjus miks sionistidest vereimejad on sajandeid andud, et meid killustada - jaga valitse elik TOITU.
Vasta
#23
Siin jaurati jälle sellest sündivusest nagu seal nostalgia teemaski ja Mannu pani üles nüüd hea tabeli, mis ülihästi toetab ka minu tookordset väidet seal.
Sündivus Eestis tõusis 80-ndail kõvasti. Ja nimelt seetõttu, et võeti vastu seadused, mis lubasid naistel lastega 3-aastaks koju jääda. Tohutult tõusid kõik dekreedirahad ja kodusoleku aeg oli mingis ulatuses tasustatud.
Ja see oli nimelt Nõukogude Liidu seaduste teene.
Oli muu, mis oli, aga selle seaduse ja portsu laste eest võime küll sellele korrale tänulikud olla.
Kohe kui Eesti iseseisvus, kukkus sündivus kolinal.
Öeldakse küll, et annab issand lapsukese, annab särgikese ka selga, aga kindlam on ikkagi. kui seda teeb riik.
Vasta
#24
(04-07-2020, 19:34 )Aadu66 Kirjutas: Öeldakse küll, et annab issand lapsukese, annab särgikese ka selga, aga kindlam on ikkagi. kui seda teeb riik.

Sellel ja suht IGAL riigil on kombeks rohkem võtta kui anda....
Vasta
#25
Kas keegi saaks, neid kolme puhkuseaastat, suuri rahasid ja kortereid mõne otsese viitega kinnitada? (Ma ei välista et asutused võisid sellepuhul kortereid kinkida.. mis oligi pooleldi nende ülesanne, (aga just seadust))

Mina leidsin aastapuhkuse mis on emale üle 100 päeva. Kolmandast lapsest ühekordne suurem toetus ja igakuine toetus (summat mis oli määratud ma kuskilt leida ei suutnud). Viinde lapse puhul teise astme teenetemärk.

Ps. Mannu heast lingist oli ju väljaloetav, et 80- nendatel ei sündinud lapsi niipalju kui naised tahtsid. Enamus olid ju kõik 1 -2 lapselised perad ja PPS: mannu rääkis 60-nendatest
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vene eriteenistuste oskused VironShaman 256 82,354 25-02-2022, 17:06
Viimane postitus: antiamerikanist
  Navalnõi - vene maidani vedur? xcad 38 7,973 26-04-2021, 12:38
Viimane postitus: äikesepoiss
  Inglise-Prantsuse-Vene kolmikpakt 15. oktoobrist 1939. Pohlatohlakas 14 6,802 14-09-2020, 08:44
Viimane postitus: Geargirl
  Vene ajalooõpik: Baltimaad liitusid NSVLiga vabatahtlikult SiLv3rSnAk3 19 7,473 09-09-2020, 10:22
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat