Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartumaa taevas.
#1
Tere,Para-webi Ufo rahvas.

Olen pikalt mõelnud siia foorumisse kirjutada aga alati ikkagi ümber mõelnud jne..
Aga nüüd ma ikkagi lõpuks kirjutasin.Sooviks jagada oma nägemusi ja infot ja saada infot juurde,Tartumaa taevast ja Tartu,Viljandi mnt. poolsest küljest (Puhja).
Nimelt,mitmete aastate jooksul jälginud õhtust taevast,rohkem kui võib-olla tavaline kodanik ja olen märganud mitmeid erinevaid liikuvaid objekte mis ei ole ei lennuk,kopter,purilennuk,öölatern ja ka droon mitte.Olen elanud varasemalt 17 aastat 3 km lennujaamast ja oskan eristada tavaliselt lennuki,ja osaliselt ka satelliidi,Iss-i.
Vaatlustel taevas nähtud veidraid objekte on kümneid,tõsiselt võetavamaid nähtusi on umbes 6-8.Kummalisel kombel ma ise ,olen peale sattunud tundmatutele lendavatele objektidele ainult Tartumaal ja Saaremaal.Palju olen viibinud hilisel ajal ka metsades Põlvamaal,aga ei ole minul õnnestunud midagi erilist seal näha.
Oma naisele suutsin ka ära näidata objektid,nii et lolliks läinud ma poleSmile

Kas jälgib veel,siin kandis keegi taevast,oskab midagi kommenteerida,kas kellegil on olemas termokaameraga vaatlus-lindistamis seade?
Minu tavaline vaatlus koridor on hetkel,Põhjast-Lõunasse,Lähte tagant,üle Tartu või Tartu peale.
Seda kirja täna,panigi mind kirjutama just hetk tagasi nähtud asjad.Möödus trobikond objektePh34r2(valgust kiirgavad-peegeldavad kerad-täpp) kell 21:17-38,ühtlaste vahedega umbes 15 tk.järjest,lisaks veel üles alla,ning järsku vastupidises suunas liikuma hakkavad objektid,oli ka paar tk mis seisid varasemalt ja siis ka lahkusid.
21:40 ajal jõudsid lennukid minu sektorisse ,olid selgelt eristatavad,2 (arvatavasti)õppe lennukit üksteise järel ja kaugemalt 2 pikamaa lennukit mis vilkusid õppelennukitest erinevalt.Minu objektid olid kõvasti kõrgemal ja paistis et lennuk ei pea nendega arvestama üldse.
Keegi veel,peab siinkandis midagi nägema,huvi tundma,kirjutage!
Vasta
#2
Tegemist tõenäoliselt SpaceX'i Starlink satelliitidega, mida viimastel kuudel sadade kaupa orbiidile saadetud. Nad kipuvad taoliselt üksteise järel sõitma, eriti kui nad algselt oma orbiidi kõrgust tõstavad.

Siin just üks selline vaatlus eile õhtust, kus on ka link Starlinki satelliitide jälgimiseks: https://www.facebook.com/131594766852611...286951527/

Starlinkidest ja nende mõjust meie tähistaevale saab lugeda siit (eesti keeles): https://www.astromaania.ee/2019/12/starl...t.html?m=1
Vasta
#3
(30-03-2020, 10:52 )Nielander Kirjutas: Tegemist tõenäoliselt SpaceX'i Starlink satelliitidega, mida viimastel kuudel sadade kaupa orbiidile saadetud.
Tõrva seltsimehe käest midagi muud kuulda on lootusetu.Smile Üks variant oleks veel, tegemist oli soogaasiga, lindude lendamisega kes helendasid jne!Smile
Aga kui nüüd tõsiselt rääkida siis on "jumalad" siin planeedil juba ammu kohal ja siia käimas. Kui vene keelt mõikad siis kuula mida endine Kanada kaitseminister räägib.
https://www.youtube.com/watch?v=3ttELLmS...dex=2&t=0s
Infrapuna aparaadiga taevast vaadates näeb muidugi hulgim ufosid liikumas, nii päeval kui öösel. Mind isiklikult huvitab hoopis rohkem, kes seal sees istuvad? Niisama neid vaadates läheb üksluiseks.
Lähte on suht mäe otsas ka, sealt hea vaadata!
Aga sa loe seda mis sinna kirjutatud.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=8725

Vasta
#4
Täna 21:40 paiku võib samasse ilmakaarde vaadata. Kui tegemist Starlinkidega, siis peaks vaatepilt korduma.
Vasta
#5
Juhtusin foorumit uuesti lugema 1.04,kell 21.36,tormasin siis aknale ja sealt nad jälle tulidkiwink ,jah need on samad asjad mida ma nägin,teie saadetud lingil,pildil olid ka sarnased objektid.
Satelliite pidigi nägema,minu teada kuni tund aega peale päikese loojangut,tulid natuke hiljem,aga mahub sinna aja sisse,enam vähem ära küll.
Nii selge,.aga siis tollel samal õhtul,samal ajal,hakkas üks seisev täpp vastupidisel suunal liikuma ja üks tuli veel risti ülevalt alla,kahtlaselt ühel ajal hakkasid liikuma,oodates kui enamus Starlink sat.on möödunud.
2017 a.vaatluste teemas olid väga head pildid ja videod,sellised objektid siin ringi liiguvad jah.
Oli seal videos üks eriti tugeva valgusega päikese moodi asi,pimedas liikus.
Sai sellist nähtud kunagi,2008-9a. suvel.Päeval kella 13:00 ajal,Tartu linna ääres Vahil,vaatasin Puhja poole põllu pealt.Päike säras taevas ja ilus ilm oli,päikest silmates nägin,et oleks nagu 2 päikest,üks kõvasti väiksem aga väga ere ja kohe külje all.Tulin autost välja mõeldes et klaas moonutab aga ei muutunud midagi-oli 2 päikest.Jäin siis mõtlema mis toimub kui nägin,et väike-päike hakkab aeglaselt liikuma alla poole,varasemalt olnud päikese kõrval kella 4 peal.Hakkas vaikselt liikuma,vahel seisma jäädes ,ning jälle uuesti liikuma hakates ja nii liikus ümber päikese nagu kella osuti!! Jõudis objekt 8 peale,jäi seisma pikemaks ajaks ning hakkas siis aeglaselt kahanema kuni oligi kadunud..Shock
Päike säras taevas ja oli tugeva valgusega ning see objekt helendas vähemalt sama kõvasti,sest muidu ei oleks teda näha olnud.3-5 min jooksul nägin seda.Tegin ka pilti aga 2.0 megapixel jäi nõrgaksLaugh pildid on vist alles aga palja silmaga ei näe midagi.

Vasta
#6
Järgmist,natuke teistsugust kui eelmine objekt,olen näinud Tartu kõrval Tiksojal ja Saaremaal Panga Pangal.Tiksojal nähtu oli õhtul 23:00 ajal.Vahtisin üles kui siis nägin tugevat hääletut valget valgust mis nagu hõljus kuidagi kummaliselt ja mis ei olnud üldse kaugel.Liikus idast -läände,küll üritasin näha selle valguse taha,et mis asi see on,aga ei olnud võimalik ja ka absoluutselt eristada sõidukit ennast.
Võtsin siis välja taskulambi ning suunasin objektile valguse,ning siis ma saingi aru et see valguse allikas ei ole kaugel.Nimelt keeras ta minu poole ja suunas valguse minu peale nagu vastates,kestis umbes 3 sekundit see.Keeras jälle ringi ennast,liikus edasi ja oligi siis kadunud.
Hiljem otsisin Youtubest kas keegi ka nii teinud,valgust näidanud ja oli üks Norra video kus nad näitasid laseriga objekti pihta,ning samamoodi keeras valgustaja ennast korraks ümber,tundus sama asi olevat.

Järgmine sarnane asi oli siis Saaremaal,Augustis aga juhtus natuke varem,kohe kui päike oli loojunud.Õhtul enne loojangut tiirutas seal õppe lennuk,tegi suuri ringe ühel ja samal trajektooril,tuled vilkusid ja oli vaikselt ka mootori häält kuulda.Päikese loojangul ta lõpetas ja lendas minema,ning kohe ilmuski kummaline hääletu objekt lennuki alt poolt,vastupidises suunas liikudes,millel ees valge valgus ning veel allapoole suunatud roheline valgus,jällegi objekti ennast ei olnud võimalik näha,tuled ei vilkunud ega midagi,ja ei olnud ta ka kaugel,arvan et 0,5 km.Ta liikus põhjast-lõunasse, ja oli päris kaua võimalik ka jälgida teda.Õrnalt näitas valgus isegi mere peale.Seekord ma pildistasin 16 megapixel digifotokaga terve seeria tema liikumisest,pildid on alles ja võimalik uurida neid,ise ma ei oska seda teha,muuta kontraste jne.Mina nägin teda umbes 3-4 min. Samal õhtul oli taevas kõrgel näha ka väikseid täppe liikumas igat pidi,satelliitide liikumis suunas ja ka vastupidi aga need polnud nii erilised kui rohelise valgusega objekt.
Olin seal Pangal öösel täiesti üksi,magasin autos uksed tagant lahti varbad väljas,oli küll natuke kõhe aga ei hakanud sealt kuhugi minema ja mõtlesin et tulgu mis tuleb Smile Ei juhtunud midagi ja hommikul oli üliilus ilm.

Teisel ööl tahtsin vaadata Sõrve Sääre otsast öösel Häädemeeste poole ja merele ,aga juhtus nii et õhtul tuli väga kõva torm ning ei olnud võimalik midagi näha.Auto oli pargitud 20-25 meetrit merest ja öösel oli selline tunne et olen juba otsapidi meres,tuul ja vihm olid väga kõvad.

Nii,nüüd olen ka need kogemused südamelt ära rääkinud,eks otsustage ise mis see olla võis ja andke nõu.
Mul on jäänud veel ühed juhtumid rääkida mida kogenud minu tuttavad,aga teen seda järgmine kord kui Para Webi külastan,seekord niigi pikk jutt.
Vasta
#7
Saarema pilte vôib siia ûles laadida https://www.upload.ee/
Kes tahab siis vôib ise neid paremaks kôbida kui vaja.
Vasta
#8
(12-04-2020, 16:57 )Paavel Kirjutas: /.../ Vahtisin üles kui siis nägin tugevat hääletut valget valgust mis nagu hõljus kuidagi kummaliselt ja mis ei olnud üldse kaugel.Liikus idast -läände,küll üritasin näha selle valguse taha,et mis asi see on,aga ei olnud võimalik ja ka absoluutselt eristada sõidukit ennast.
Võtsin siis välja taskulambi ning suunasin objektile valguse,ning siis ma saingi aru et see valguse allikas ei ole kaugel.Nimelt keeras ta minu poole ja suunas valguse minu peale nagu vastates,kestis umbes 3 sekundit see.Keeras jälle ringi ennast,liikus edasi ja oligi siis kadunud.
/.../
Sarnaseid nähtusi on kirjeldatud ka siin teemas, ilmselt on küll "valgused" olnud sageli ehk väiksemate mõõtmetega. http://www.para-web.org/showthread.php?t...avad+kerad

Vasta
#9
Eelmine laupàev istusin toas ja vaatasin niisama aknast vàlja. Jàrsku màrkasin, et ûks hôbedast vàrvi lennuk lendab 1-2 km kôrgusel. Jàin teda vaatama, kuni ootamatult oli ta kadund, samamoodi nagu toas oleks keegi lûlitist valguse válja lûlitand. Hààlt ei teinud se "lennuk" mingisugust. Taevas oli ka tàiesti pilvitu. Ootasin veel umbes 5 minti, et àkki ilmutab veel end, aga tutkit, sellega sai ka etendus làbi. Kell oli kuskil 1-2 vahel pàeval. Jàlle uus huvitav kogemus nende poolt keda pole ametlikult olemaski!Smile
Kiirus oli tal nagu "ôhuvàe àhvardaval Kukurusnikul".wink
Vasta
#10
Kahel viimasel ööl nägin Kambjast lõuna poole läänest ida suunal taevas liikuvat objekti. Veenusest oluliselt suurem ja heledam. Mõlemal korral sarnane või sama liikumissuund ja kiirus. Täna lähen jälle kaema, äkki näkkab.
Vasta
#11
Ja näkkas! Kolmas kord sama moodi. Sama või sarnane liikumissuund ja kiirus.
Vasta
#12
õnnestus telefoniga filmida: 
https://www.youtube.com/watch?v=jATsxgc0Q8A
Vasta
#13
See va Iiloni starlink...külvab neuralinke parajasti öö varjus .....
nali muidugi  Smile
Vasta
#14
Kosmos on juba päris prügine...
https://satellitemap.space/
Neid Starlinke on juba tuhandeid ja
seal on leitav ka ISS, suur rahvusvaheline
kosmosejaam, vaadeldes hästi hele.
Vasta
#15
(21-07-2023, 07:32 )Tehnoloog Kirjutas: Kosmos on juba päris prügine...
https://satellitemap.space/
Neid Starlinke on juba tuhandeid ja
seal on leitav ka ISS, suur rahvusvaheline
kosmosejaam, vaadeldes hästi hele.

Tänan info eest! Oleks varem sellest kaardist teadlik olnud. Aga see lendav objekt tundus hoopis madalamal olevat. Jah... tunne võib ju mõistagi petta. Eks näis, mis satelliidikaart näitab, kui õnnestub seda lendavat objekti näha.
Vasta
#16
(21-07-2023, 07:32 )Tehnoloog Kirjutas: Kosmos on juba päris prügine...
https://satellitemap.space/
Neid Starlinke on juba tuhandeid ja
seal on leitav ka ISS, suur rahvusvaheline
kosmosejaam, vaadeldes hästi hele.

Allpool pilvi? Ma olen ise taolist asjandust lauspilvitusega näinud.
Vasta
#17
Mul oli võimalus olla Pärnumaal Tõstamaa kandis toimunud
astronoomiahuviliste 27. kokkutulekul 10. ... 14. augustil 2022.
Seal laupäeval, 13. augustil, veidi enne kella 2 öösel ehmatas
meid UFO. Järsku ilmus otse meie pea kohale taevasse umbes
Kuu suurune (näiline läbimõõt) tugevalt helenduv udulaik, mis
liikus kiiresti põhja suunas. Enne kui see metsa taha kadus,
märkasin selle udukogu sees veel ka üht heledat täppi.
Pakkusin omalt poolt, et tegemist võiks olla kosmoses lendava
raketiga (täpp reaktiivmootori düüs, seniidis "ilmumine" aga
sellest et Päike hakkas peale paistma kui ta Maa varjust väljus).
Üsna varsti leidsid ka teised astronoomiahuvilised, et polegi UFO.
Kiiresti leiti, et tegemist on hoopis Muski raketiga, mis oli umbes 10
minutit enne meie vaatlust alustanud sidesatelliitide väljalaskmist.
Just needsamad Starlink.
Varsti leiti ka, et ühe ööpäeva pärast, täpsemalt öösel kell 2.07 kuni
2.11 võiks nelja minuti vältel vaadelda veel "taevarongi", kui juhtumisi
taevas pilvitu peaks sellel ajal olema. Nii õnneks oligi ja nägime, kuidas
terve rivi helendavaid punkte, nagu rong, "sõitis" taevas põhja suunas.
Just needsamad Starlink. Mitu neid rivis oli, ma üle ei lugenudki.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tundmatu objekt Eesti taevas (28.06.2016) bestkeptsecret 17 10,494 03-07-2016, 09:27
Viimane postitus: xcad
  Värvivahetavad objektid taevas Skinwalker 0 2,507 24-11-2014, 13:04
Viimane postitus: Skinwalker
  Roheline ruut taevas Pirx 4 5,526 28-03-2014, 08:38
Viimane postitus: 8-0
  Eile õhtul olid taevas liikuvad tähed? janarp 5 4,547 05-09-2013, 19:51
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Salapärane objekt taevas Belive 15 9,551 23-01-2013, 12:47
Viimane postitus: Cassiopeia
  Liikuv täpp taevas !? Fastball 14 8,047 14-08-2012, 16:00
Viimane postitus: lihtsalt
  2007a Jõgevatreff ja objekt taevas Astro-97 5 5,550 17-02-2012, 22:47
Viimane postitus: Astro-97
  Sähvimine öises taevas jj88 7 4,961 06-01-2011, 17:01
Viimane postitus: jj88
  Kummaline nähtus taevas merbrau 5 3,878 13-11-2010, 22:29
Viimane postitus: merbrau
  Kummalised oranzid tuled taevas jaaniööl Vääna-Jõesuus Piiga7 12 7,358 09-11-2010, 06:14
Viimane postitus: Piiga7

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat