Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Endast, foorumist ja paranormaalsustest
#1
Tere!
Kirjutan teile tagasivaate oma foorumis oldud ajast ning miks mind viimastel aastatel foorumis eriti pole, kuidas ma foorumi administraator-juhi rolli enam ei kanna, kuhu kadus huvi ja kuidas on läbi aja muutunud minu maailmapilt. Ehk on kellelgi huvitav lugeda.

Olen foorumi juures olnud foorumi loomisest peale (2003). Varakult astusin personali liikmeks. 2010. aastast andis foorumi üks loojatest Tutanhamon juhtohjad minu kätte.

Ühel hetkel kadus foorumi regulaarse lugemise harjumus. See võis olla ka nii, et kui mul igapäevast foorumi jälgimise harjumust enam polnud ja samaaegselt oli foorumis puudus aktiivsetest moderaatoristest, siis muutus iga mu külastus pigem vajaduseks ohjata igasugu nääklemisi, jauramisi ja reeglite rikkumist. See oli tüütu.
Paralleelselt olen leidnud ka järjest rohkem para-teemasid ja valdkondi, mille sisus ma pettusin.

Sain aru, et on väga palju igasugu jamaloogiat, mille tõelevastavus ei ole kontrollitav. Mõistsin, et valesid ja inimeste naiivsuse ära kasutamist on meeletult palju. Mitte tingimata foorumis, vaid para-, vandenõu-, esoteerika- jms valdkonnas igalpool.


Kunagi nii umbes 17 aastat tagasi avastasin interneti ja vandenõuteooriad. Huvi oli muidugi ka igasugu parateemade vastu. Samal ajal loodi ka Para-web, mis sai alguse parateemalistest aruteludest torufoorumis (neid teemasid pole seal alles, sest too foorum on vahepeal reinkarnatsiooni läbi teinud). Mäletan käsitletavate teemade hulgast just püramiide ja UFOsid.

Lugesin Jüri Lina raamatuid ja päriselt arvasingi, et maailma juhitakse läbi meeletute vandenõude. Edasi tuli David Icke ja veel kõik, mis hetkel populaarne oli. See oli nii põnev ja tundus, et võibki ju tõsi olla, et kust mina noor inimene tean, kes valetab. Palju sellest, mis maailma kohta teadsin olid ka lihtsalt justkui lood. Ei osanud täpselt ka aru saada, et kes ja miks peaks valetama ja kuhu panna seda informatsiooni, mida otseselt ümber ka lükata. On ju põnev, kui maailm on nagu ulmeromaan, kus on ka alternatiivajalugu ja igasugu saladused.

Esoteerilisemate asjadega oli nii, et mul endal küll ei olnud paranormaalseid kogemusi, aga näe teised räägivad ja käituvad nagu nad tõsimeeli oma peas ja teiste hingedes asju näevad ja seal midagi toimetavad. Käivad kokkutulekutel ja justkui saavad üksteisest aru ka. Miks peaks inimesed kokku saama ja üksteisele valetamas käima ja samas käituma nagu nad saavad asjadest ühtmoodi aru. Mina ei käi teistele kärbseid pähe ajamas, miks ma peaks eeldama, et teistel on halvemad kavatsused?

Ma siiamaani ei tea, mis süsteemi alusel inimesed suhtlevad ja räägivad neist mittemateriaalsetest asjadest ilma, et nad omavahel kohe vastuollu ei lähe. Kas subjektiivsed kogemused ja välja mõeldud lood on nii ümmarguse ja häguse sisuga, et soovmõtlemisega paneb kuidagi omavahel ikka kokku?
Ma olen end koguaeg reaalteadustes tugevana tundnud ja on huvi füüsika, geomeetria, astronoomia ja teaduse vastu. Seega on mul koguaeg huvi olnud ka nö materiaalse maailma vastu. Ei kadunud kuskile paranormaalsuse mulli sisse ära. Üks hetk tuli tõdeda, et need vandenõud ja paranormaalsed asjad võivad ju eksisteerida, aga neil pole justkui mingit põhjus-tagajärg seost minu heaoluga. Või siis on need asjaolud sellised, et ma ei saa sinna midagi parata. See ei ole muidugi mingi ümber lükkav argument. Oletame, et astroloogia on reaalne asi ja planeetide seis põhjustab mõni hommik heaolutunde ja mõni päev on halb olla, siis kuidas ma saakski vahetult tajuda, et asi on planeetides või kuidas ma neid mõjutada saaks. Sama hästi võiks väita, et tundsin end tollel päeval hästi, sest kaitseingel mõtles mu peale või lennuk ei pritsinud tollel öösel keemiat mu kodu lähedal. Kõik need seosed on lihtsalt kellegi jutustatud lugu, mille tõelisust ei saa kas kontrollida või siis kui saab kontrollida, siis selgub, et jutt on jama.
Oletame, et kui need asjad ongi reaalsed, siis nende peale aega pole ikkagi mõtet kulutada. Niikuinii ei oska keemiapilvi ja planeete ega ka kaitseingleid suunata. Maailma võivad valitseda mingid sisalikud, kurjad korporatsioonid või salajased energiad, aga mina seda kuidagi ei mõjuta.

Esoteerilisi asju ei saa ju vapsee üldse kuidagi kontrollida. Tuleb lihtsalt kellegi juttu uskuda. Usutavalt ja karismaatiliselt võivad inimesed mida iganes rääkida. Äärmisel juhul peaks ise kõvasti praktiseerima midagi ja siis äkki hakkaks ka tajuma ja nägema midagi ebamaiset. Seda kogemust mul pole. Teiseks terve Para-webi ajaloo jooksul ei ole ma kunagi ühtegi paranormaalsust näinud ega keegi pole mingit paravõimet mulle demonstreerinud. On küll minu ümber inimesed käitunud nagu nad näeks tunneks ja teeks, ilma et ma peaks kahtlustama, et nad valetavad. Seni kuni ma ise näinud või kogenud pole siis teiste inimeste jutt jääb ainult jutuks.

Tuleb välja, et maailm on täis inimesi, kes tahavad teisi hirmutada, valetada, segadust tekitada, inimeste naiivsust ära kasutada, manipuleerida. Seda siis isiklike psühholoogiliste vajaduste rahuldamiseks – võim, tähtsustunne, kuuluvustunne või on siin puhtalt rahalised huvid. Klikid veebilehtedel, videodel, raamatute müük. Neid põhjuseid on ilmselt veel.

Mu usk inimestesse vähenes drastiliselt, siis kui hakkas hoogu koguma lameda maa teooria. Tihtipeale ei saa mitteteaduslike väiteid kuidagi ümber lükata, vaid tuleb lihtsalt nentida, et keegi pole vastavat nähtust täheldanud ning keegi pole suutnud asja tõestada. Siin on just vastupidi. Iga lamedamaalise väide on lihtsalt ümber lükatav, kuna on täis loogikavigu ja vastuolusi tavalise koolifüüsikaga. See teooria on väga tore selles suhtes, et see on nii läbipaistev ja lameda maa poolsete väidete ümber lükkamine on lõbus nagu tekstülesannete lahendamine, mis paneb erinevaid füüsikateadmisi kordama ja sunnib ruumiliselt mõtlema. Mainin lamedat maad siin ainult sellepärast, et see oli minu jaoks hämmastav jälgida, kuidas inimesi oli võimalik sellega nii kergesti petta ja nende teadmatust ära kasutada. Selgelt oli aru saada mismoodi teooria eestkõnelejad meelega valetavad ja manipuleerivad inimestega ja mõtlevad igasugu tobedais pseudofüüsikalisi asju oma teooriale juurde. Aru oli saada, mis meetodeid nad kasutavad, et usutavad näida. Toodetakse kõrgekvaliteediga ja ilusa graafikaga infograafilisi videosid, mis mõjuvad usaldusväärsemana kui mõni suvaline veebikaamerasse rääkiv inimene. Nüüdseks on internet täis ilusa graafikaga videosi erinevatel libateemadel. Näidatakse kuidas kohe hakkavad vulkaanid purskama ja hirmsad maavärinad on igal pool ning Nibiru lendab kohe kohale.

Ehk siis jama on igal pool nii palju ja jama tekitatakse igasugustel põhjustel ja seda on rohkem kui te oskate arvata. Seega tasub kõigi para, esoteerika ja vandenõude juttude juures kaaluda, kas ma saan kuidagi selle jutu tõelisust kontrollida või tuleb see lihtsalt statistiliselt kanda sinna jama valdkonda. See muidugi tähendab, et kui midagi tõeliselt erilist juhtub, nt Jeesus tuleb tagasi, või keegi ennustab maailmalõpu õigesti, siis ma klassifitseerin selle suure tõenäosusena täieliku jamana ja eksin. Siiski on see parem kui iga kord petta saada ja kellegi 5 minutiga välja mõelduid fantaasiaid naiivselt uskuda.

Olge enda vastu aus. Me oleme väga tugevalt mõjutatud sellest, mida me tegelikult tahaks, et tõsi oleks. Siin kirjutab Nielander ka teistest kognitiivisetest moonetes (cognitive bias) http://www.para-web.org/showthread.php?tid=7677
Ülaltoodud jutt on väga üldistatud. Sellepärast, et see veel pikemaks ei läheks ja ma ei taha öelda, et kõik para- ja vandenõuteemad on kindlasti jama, vaid lihtsalt jama liigub internetis väga palju ja levitatakse kergekäeliselt. On palju põnevaid vastusteta küsimusi ja nähtusi.

Jõudsin järeldusele: see et ma foorumi juhtimise rolli ära andsin on ikka eelkõige minu aktiivsuse puudumisest ja vähesest foorumi külastamisest. Oleks natuke ajuvaba olla juht, kohas mida ise eriti ei külasta. Ei ole otseselt seotud vaadete muutumisega, kaudselt võib-olla küll.

See ei ole mingi hüvastijätukiri.

Kirjutage siia eelpool loetuga seoses omi mõtteid ja täpsustavaid küsimusi.
Vasta
#2
(11-02-2020, 20:25 )Thorondor Kirjutas: Kunagi nii umbes 17 aastat tagasi avastasin interneti ja vandenõuteooriad. Huvi oli muidugi ka igasugu parateemade vastu. Samal ajal loodi ka Para-web, mis sai alguse parateemalistest aruteludest torufoorumis (neid teemasid pole seal alles, sest too foorum on vahepeal reinkarnatsiooni läbi teinud). Mäletan käsitletavate teemade hulgast just püramiide ja UFOsid.

Lugesin Jüri Lina raamatuid ja päriselt arvasingi, et maailma juhitakse läbi meeletute vandenõude. Edasi tuli David Icke ja veel kõik, mis hetkel populaarne oli. See oli nii põnev ja tundus, et võibki ju tõsi olla, et kust mina noor inimene tean, kes valetab.

Tere tulemast inimkonda.

Me ei tea siiani, kes valetab. Tõenäoliselt para-foorumi juhtkond on esimeses järjekorras "mõjutatud" teiste poolt.

Samas, oli kena kuulda, et sa oma arvamust avaldasid, ükskõik, kui mõjutatud see ka poleks. Smile
Vasta
#3
„kuhu kadus huvi ja kuidas on läbi aja muutunud minu maailmapilt“
See on nagu mingil ajal, näiteks nooruses loetud raamat. Väga tugevat mõju avaldas. „Aeg“ möödus ja see mõju kadus.
Sa Thorondor otsid Õnne, nagu me kõik. Või oma algolemust, mis ongi Õnn. Seal puudub õnnetus (ka igavus) . Ehk tahan Hetkest kuskile minna sest ei kannata seda „praegut“
See on ju liig „tavaline“.
Kui mõistad, et SEE Ongi Kõik ja SEE ongi Eriline, leiad ka Õnne...Smile
Vasta
#4
1) Täiskuu aegses meelte-segaduse-seisundis koostatud postitus ... isegi kui täiskuu astroloogiliselt mõjutab, siis mida sa teha saad: kasuta võimalust jätta vajutamata "saada" nupule Smile

2) Väidad, et pole kogenud midagi paranormaalset .... klaasikese veini tarbimise järel oled ehk tajunud "muutunud meele-seisundit", st oled kaldunud eufooria/kurbuse/vagurluse/kelkimise poole: see ongi üks tajunihke ilminguid, ehk paranormaalne (pigem on sul põhjuslikul tasandil teatud "logisemised", st sa ei taha teatud asjade juures näha nende tegelike alg-põhjuseid, vaid oled eksportinud endasse teadus-maailma selgitused: kasvõi õrna joobe olemuse teemadel).

3) Ilmselt suudaksid leida metallist raami abil veesoonte ja torude asukohti heinamaal kõndides ... jällegi on see "paranormaalne", kuid ilmselt põhjendaksid enda edu/võimekust mingi teadusliku efektiga.

4) Tead, mind vaevasid sarnased kõhklused/kahtlused (leidsin, et ma olen piisavalt vähe paranormaalset kogenud) ... minul loksusid need kõhklused paika ühe tugeva selgeltnägijaga vesteldes: ta ütles, et ma olen 1001 korda rohkem paranormaalset kogenud, kui tema (ehk neid väheseidki kogemusi tuleb mõistlikult tõlgendada, mitte loota selgeltnägemisest mingit terava-fookusega-FullHd-filmi .. ehk selgeltnägijad näevad üsna vähe, kuid suudavad nähtut perspektiivi asetamise/tõlgendamise abil oluliselt selgemaks muuta).

5) Lõpetuseks seksi-analoogia: enamusel meestest pole naiseks nö "miss maailma", kuid ikkagi ollakse nende "hallide hiirekestega" õnnelikud (midagi kütkestavat neis ju ikkagi on!): st võimendatakse seda vähestki tohutu suureks, ning saadakse rahuldus ... sama on ka selgeltnägemisega: "miss maailma" analoogiaks on FullHd terav film, mida kellegil pole - "halli hiirekese" analoogiaks on igapäevased pisikesed selgeltnägemise imed, mida teadus-maailmast pimestunud teadvus keeldub selgeltnägemise alla liigitamast.

-----
Igatahes täna kell 25:61 tulevad tulnukad planeedilt Z ja röövivad su ära Smile täiesti tõsi jutt, deliiriumi kuradikesed ütlesid Smile
Vasta
#5
Koolifüüsika kraabib ainult praeguse maailma õhukest pealispinda.
Selle alla on oluliselt rohkem huvitavat kui kooliaegses õpikus.
Vandenõud on aga kahjuks meie osa meie pragusest maailmast.
Poliitika, ajalugu ja mida iganes - kõik elu alad on seda täis.
Mängides jaanalindu aga ei lahenda midagi - ei tee pilti selgemaks.
Ära anna alla - süvene ja uuri rohkem - siis puzzle täieneb.
Vasta
#6
(11-02-2020, 22:14 )Q11 Kirjutas: „kuhu kadus huvi ja kuidas on läbi aja muutunud minu maailmapilt“
Huvi kadus, kuna ei tule peale sinu jaoks UUSI reaalseid parakogemusi/teadmist millestki, nagu narkomaan pidevalt vajades uut laksu...Jah, aga siit edasi on ainult enesega tegelemine (võib olla maagia, jooga, kasvõi silva meetod vägagi efektiivne muidex)sealt tajupunkti nihe ja siis uuesti avastada seda imelist, muinasjutulist, seninägematut maailma, taibates, et aega on nii vähe meile antud ja avastusteks on vaja ka alati energiat koguda... Edasi on sul juba absoluutselt ükskõik maailmale para tõestamisest ja saab olema isegi kahju sellele oma aega kulutada.
Meeldiv oli sinu juhtimine.
Vasta
#7
Täiesti normaalne on kasvada välja paraveebist. Mind paelub siin vahel vaid see, et ma käin ja vaatan, et mõni inimene ikka üldse ei arene Laugh

Ma olen ka uskunud igasugu jama ja tõsimeeli võidelnud mingites teemades - naerma ajab täna. Samas on aidanud kasvada, välja. Oma rumalusest. Mõned sõbrad on nende teemade algusaegadest jäänud ja me ikka koos naerame kui lollid me olime.

Paar teemat on jäänud, mis mulle valena täna ei tundu - no pole ükski "loogiline" argument veel suutnud tappa neid aga samas ma näen, et ka see ei ole mingi absoluutne tõde ja see on lahjenenud. Kui midagi olen suutnud õppida üldse, siis seda, et kohe kui miski tundub "raudpoltkindelselge" siis tuleb hakata kahtlema oma mõistuses Laugh






Vasta
#8
Erinevalt Lahendustest näib mulle vastupidi - kena ja siiras postitus Thorondorilt, just nii siiras, kui aus enese vastu sel ajahetkel olla suudetakse - ja lugupidav foorumi vastu, mida on kunagi hallatud, ongi just selliselt end väljendada julgeda!
Loomulikult ei saa modereerida foorumit, kus ainult selleks käiaksegi, et mingit korda hoida. Selline keskkond peaks olema nagu oma laps, kes areneb nii koos oma loojatega, aga kelle omasoodu arenemisest ka loojad ise õpivad - armastusega Smile

Siit küsimus - kas sa armastusse usud? Sellega ju ka vifti-siksti, kes usub, kes igatseb, kes pettunud, kes "välja kasvanud". Ja üks mis kindel, ei saa selle tõesust ei demonstreerida, ega tõendada, jääb ainult oma tunnetus, usaldus maailma vastu, julgus ja kaine pea - peaasjalikult aga tasakaal viimase ja esimeste vahel wink

Üks isiklik tähelepanek ka, mida pean vääriliseks arvesse võtta:
On selline asi, nagu esimene mulje - see murdosa hetkest pärast mõtte tekkimist ja enne tegutsema hakkamist. See on hetk, mil me tegelikult teame, mis saab - kas plaan on õige või vale me jaoks, kas see kannab vilja või ei, või näiteks, mis inimesega tegemist, kui kohtame kedagi esmakordselt. Aga see hetk on nii üürike, et mõistus, nagu oleme seda kasutama õppinud, sõidab sellest koheselt üle ja me unustame sel hetkel ka kohe, mida tajusime - jätkame tegutsemist loogikaga ega mäleta seda " esimest muljet", mil viivuks NÄGIME selgelt, ilma filtriteta. On nõidu, kes puhastavad neid hetki, et nägijat endas elule kasvatada, tehes tavareaalsuse kogemustest oma elus kokkuvõtteid ja lastes lahti kõik emotsionaalsed ja vaimsed pinged, mis neist elukogemustest on hinge jæänud vaimu painajatena, lõpetamata lugudena jms. (Sarnane eesmärk on ka psühholoogiateadusel, aga meetodid erinevad). Miks sellest räägin, on tõik, mis näib olevat elult kinnituse saanud: et kui me ei hooli sellest hetkest ega anna talle õhku, siis see purki litsutud nägija meis muutub kibedaks ja tigedaks (vt inimesi...) kuni lõpuks meid hulluks ajab ja tapab.
Vasta
#9
Parawebi eelis/tugevus on järgnevas: koht, kus erinevate maailmavaadete üle arutada ... ilmselgelt pole Paraweb koht, kus mingeid praktilisi/konkreetseid õpetusi omandada saaks (selleks on vaimsuse kursused ja facebooki grupid) .. ehk Paraweb on justkui "vaimsuse kasvulava" (mõnele sobib, mõnele ei sobi: nii nagu kasvuhoones saab mõni taim kasvukiirenduse, kuid mõni kängub ära).

Parawebi olemust ilmestab kunagine Dr. Koltsi tsitaat: "Paravaablastel pole paravõimeid ja parahuvisid" (mis omab teatud nurkades isegi tõeväärtust) ... ometi oli ka Dr. Kolts ise kimpus Parawebi nö "tugevusega" (vabad arutelud, mis asetasid tema "jumalikud meretuled" Kihnu sadama-tulede konteksti: paljudest facebooki liidri-põhistest gruppidest oleks sellise liidri-vastase nägemuse eest välja visatud, kuid siin oli see ok - pigem sai hoopis Dr. Kolts ise siin bänni reeglite põhiste arutelude rikkumise eest).

Vaimsed õpetused ja paravõimed on nagu iga teinegi oskus: tuleb pühendunult harjutada ja katsetada mingi konkreetse nurga praktikaid, samas välistades mingeid muid tegevusi ... näiteks karatees tuleb aastaid pühendunult harjutada, enne kui telliskivi käega katki lööd: samas välistab joove/pohmell kontsentreeritud karatee-löögi (jommis peaga taod vaid käe sodiks, kuid telliskivi katki ei lähe) ... sama on ka elektri-keevituse õppimisega, kus tuleb pikalt harjutada, et "sikk-sakk mikro-liikumine" käe sisse saaks (paljud ei saa kunagi kõrgeima kategooria keevitajateks), ning jällegi ei õnnestu pohmas peaga keevitamine (joobes isiku käsi ei suuda peeneid sikk-sakk liigutusi teha, vaid väriseb suvaliselt).
Ning siis imestatakse enda kogemuse põhiselt, et miks kõrtsilauas õrnas veini-vines vaimsed praktikad ei õnnestu (justkui muud tähelepanu nõudvad tegevused sarnases olukorras õnnestuks)...

Lõpetuseks Paraweebi analoogia "naistest ja suppides": iga eraldiseisev vaimne õpetus on nagu "puudulik naine", kes oskab vaid ühte konkreetset suppi keeta ... Paraweb on nagu "meeste jutuklubi", kus arutletakse erinevate naiste erinevate suppide maitse üle (mõni üritab ka ise suppi valmistama õppida, mõni vaid kritiseerib teiste maitsetuid suppe) ... kuid naised ei talu põhimõtteliselt seda, kui kellegi teise naise supp on parem kui temal (no mine ja ela siis selle naabri-mutiga, kui tema supp nii maitsev on!) ... ühesõnaga Paraweebi tugevus on vaba arutelu erinevate maailmapiltide üle.
Vasta
#10
(12-02-2020, 11:49 )lahendused Kirjutas: Parawebi eelis/tugevus on järgnevas: koht, kus erinevate maailmavaadete üle arutada ... ilmselgelt pole Paraweb koht, kus mingeid praktilisi/konkreetseid õpetusi omandada saaks (selleks on vaimsuse kursused ja facebooki grupid) ..
Täpselt minu mõte!

Ja lisaks veel see, et oma maailmavaadet põhjendades ja selle üle arutades, noh, mina küll pisut õpin juurde, kas siis mõnest seisukohast loobudes või mõnele ikkagi kinnitust saades. Kasvõi õppida ära, millal loobuda vaidlemast, sest teisestpooleston niiiiiiiiii kaugele näha, et ta oma seisukohast erinevalt näha ei suuda.

Vasta
#11
Lahendused, kui ma ütlesin, et pole paranormaalset kogenud, siis mõtlesingi sellise üldistusega, et kui keegi minu käest niimoodi küsiks, kas mul oleks midagi sellist välja käia, mille peale teine osapool ütleks: "Tohoh!" ja räägiks kellelegi ehk edasigi. Unenägusid tunduvad päris ebanormaalse nähtusena.

Eithea, see on jah väga huvitav, kuidas teatud infoväljas viibimine inimest mõjutab. Isegi kui otseselt ei toimu maailmavaate ümber lükkamist läbi arutelude ja mõtiskluste, vaid peale tuleb seda teist tegelikkust kujutavat informatsiooni vastavas keskkonnas olles.


Vasta
#12
1. esoteerika on meelelahutus nagu kino, teater, raamatud. Ja pakkujad võistlevad omavahel sulle meelelahutuse pakkumise eest! Kõikjale ei jõua, raha ja aega pole nii palju kunagi üle wink

2. isegi kui inglid valitsevad meie üle, ja veel kõrgemad hierarhiad, kellele inglid alluvad, siis seal on ka piitsa ja prääniku süsteem nagu maa peal. seega jah, iial ei suuda üks ekslik inimlaps olla kõikidele meelejärgi

Kuid nagu kogu meelelahutus, on ka siinne foorum aja surnuks löömise koht, et ehk kui igav ja ei viitsi Postimehe ja elu24 ja delfi pealkirju lugeda, võib siin käia. Ja veel... nii mõnigi on leidnud endale sotsiaalse grupi, ei tunne enam nii üksikuna, teistmoodi.

Aga muidu... minu isiklik arvamus on, et me tulime üksi, elame üksi ja läheme siit üksi. Isegi karjas olles on inimene üksi, ja silmitsi iseenda emotsioonide ja reageerimistega välisilmale. Ja inimene püüab siis kogu elu õppida end juhtima, et ei oleks lükka-tõmba loom välistest ärritajatest.

Kõik para on samasugune hobi nagu linnulaulu selgeks õppimine, putukate püüdmine, markide kogumine jnejnejne Smile

Mina pole ka mitte midagi paranormaalset kohtand, tajund, kogend, aga sellel esoteerikaturismi käigus olen kohtund igatsugu põnevate isiksustega
Siit foorumist meenuvad lisaks Temomoorile ntx veel bännitud tegelased nagu... kopin nende karistuse siia Laugh wink

ei kukkunud kännust...Tühi ving, provokatsioon, trollimine ja vaenu õhutamine ning alusetud süüdistused/solvangud. Vähemalt 5 korda korrale kutsutud
Venus - Sihilik trollimine: provotseerimine, vaenu õhutamine, ebaviisakas käitumine, üleolev suhtumine jne jne.

Mul oli praegu veidi igav ja käisin siis enda meelt nn lahutamas Smile
Vasta
#13
(13-02-2020, 17:32 )säga Kirjutas: 2. isegi kui inglid valitsevad meie üle, ja veel kõrgemad hierarhiad, kellele inglid alluvad, siis seal on ka piitsa ja prääniku süsteem nagu maa peal. seega jah, iial ei suuda üks ekslik inimlaps olla kõikidele meelejärgi

Kuid nagu kogu meelelahutus, on ka siinne foorum aja surnuks löömise koht, et ehk kui igav ja ei viitsi Postimehe ja elu24 ja delfi pealkirju lugeda, võib siin käia. Ja veel... nii mõnigi on leidnud endale sotsiaalse grupi, ei tunne enam nii üksikuna, teistmoodi.

Aga muidu... minu isiklik arvamus on, et me tulime üksi, elame üksi ja läheme siit üksi. Isegi karjas olles on inimene üksi, ja silmitsi iseenda emotsioonide ja reageerimistega välisilmale. Ja inimene püüab siis kogu elu õppida end juhtima, et ei oleks lükka-tõmba loom välistest ärritajatest.

Paraasjad pole meelelahutus, vaid karm reaalsus. Ja ole tänulik, et pole neid kogenud, vähemalt mitte ilmsi.
Kuid nende ülalolevate asjadega olen nõus. Ma arvan samuti, et meid PRAEGU kantseldavad kõrgemad jõud ei erine palju meie ühiskonnast.
Parafoorum on igaljuhul põnevam ja ausam (omal viisil) kui Postimees või Delfi.

Aga jah, praegune ülesanne ongi meil see, et me saaksime ise hakkama, iseendale toetudes. See on muide väga motiveeriv ja ülendav.

Sellest räägib ka nägija Kristiina Raie https://www.youtube.com/watch?v=D4E2k4ncDlI
Vasta
#14
(13-02-2020, 17:41 )Minaelan Kirjutas: Paraasjad pole meelelahutus, vaid karm reaalsus.

Elu ongi karm.
Paraasjad on sama ohtlikud, kui libe tee ja suur kiirus maanteel, vastukihutav roolijoodik, jääpurikas, liivatamata tee, keev vesi jnejne

Oht varitseb KÕIKJAL!
Aga ometigi me riskime ja püüame ellu jääda, vahel ka mitte...
Vasta
#15
(13-02-2020, 17:32 )säga Kirjutas: 2. isegi kui inglid valitsevad meie üle, ja veel kõrgemad hierarhiad, kellele inglid alluvad, siis seal on ka piitsa ja prääniku süsteem nagu maa peal. seega jah, iial ei suuda üks ekslik inimlaps olla kõikidele meelejärgi

Arvad nii, et hierarhiline? Ma piitsa ja präänikut pole kohanud aga igasugust parajura küll ja rohkem Smile Iseasi on selle ilma toimimise endale ära seletamisega, selleks vajab inime publikut vähemalt mingi aeg ja selleks foorum käepärane (olenemata sellest, et enamasti läheb teistele oma vaate seletamiseks)
Ma ka pigem vaatan, kas-kus huvitavaid isikuid ja on tüütu küll, kui neid nagu loogu niidetakse ja kuiv korrapidamine elu välja imeb igast vestlusest, mis vähegi ähvardab vaimu sisse võtta.
Hierarhia mu jaoks on üha enam end sellesama korrapidamisena, inimmeele väljamõeldisena ära tõendanud. Ülejäänud ilma toimimispõhimõte näikse olevat me ees erinevate näidistena eluslooduses: on puud: võra ja juurestik, mütseel ja närvisüsteem ehk kommunikatsioonimehhanism, siis kõik-on-üks-element vesi, ja mida suuremaks seda ümmargusemaks: tuum, koorik, lõpmatus... Kõik selge ju Laugh aga hierarhiat pole kusagil päriselt toimimas näha... Kui keskkond tahab vahetada infot, siis peaks seda võimaldama orgaanilise lähedaselt, hierarhia vms korrastamisega liigutakse surnd küborgi suunas pigem.
Vasta
#16
Nii nad räägivad paradiisist, et pagunite saamiseks pead teenima, ka inglite hierarhias...
Krt seda teab

Seda tean küll, et kui eksid, pead karistust kandma ja heastama tehtud jama. See on Universsumi säädus
Mida kogeme. Mida külvad, seda lõikad.

Süütunne näiteks sööb hinge seest, kui sa ei leia nn ema Theresat endas. Pühakute vahe meiega on see, et nad läksid heastama seda halba, mis neil näris hinge seest.
Viripillid halavad ja on saagiks kõigele ja kõigile, isegi.kurjale paralw, mille eest hoiatas Mina elan

Mina olen selle piitsa prääniku usku, sest elu on seda külge näitand
Vasta
#17
(13-02-2020, 20:36 )säga Kirjutas: Süütunne näiteks sööb hinge seest, kui sa ei leia nn ema Theresat endas.

Meie praegune süsteem ajupeseb meid juba pisikesest peale, et tunneksime pidevalt häbi- ja süütunnet. Need tunded madaldavad inimest ja teevad temast vajaliku orja. Rääkimata sellest, et see teeb inimese haigeks nii vaimselt kui ka füüsiliselt.

Ka praegune foorum karistab ja püüab häbistada kõiki, kes kasvõi pisut kõrvale astuvad etteantud normidest ja reeglitest. Kas bännimise või kõrvaldamise kaudu. Praeguse süsteemi jaoks on see ehk õige, aga edumeelsemate jaoks (ka tulevikule orienteeritud ühiskonna jaoks) on see tagurlik.

Kuid hoolimata sellest on siinne foorum siiski talutavam kui igasugu Delfid, Postimehed ja facebooki grupeeringud.
Vasta
#18
Postitused ju niikuinii lähtuvad inimese maailma tunnetusest, hetkel kogetavast ja tunnetatavast perspektiivist ning taotlusest. Mida tegelikult näeb ja tunneb, ning oskus ja soov seda võimalikult selgelt sõnastada, mida oluliseks peab. See selleks...
Mind on väiksest peale köitnud see "nähtamatu" maailm. Läbi aja on huvitanud väga erinevad teemad- iidsed tsivilisatsioonid, vanad pühakirjad ja müüdid, tehnoloogiad, "maavälised" rassid, püha geomeetria, filosoofia, teosoofia, teadvus, kvantfüüsikat, loodus, sagedused, metafüüsika, numeroloogia ja muud loogiad, selgelt"nägemine" jne. Ühesõnaga olin ääretult uudishimulik (seda siiani) ja põlesin soovist kõike kogeda ja teada saada. Tegelikult vajasin vaid tasakaalu- hetkel, kui tajud tuuma, tead kes sa oled ja kuidas oled võimeline arenema, kaob ära ka hirm ja vajadus tõestada midagi, mida sa tegelikkuses täpselt ei tea- jäädes kinni eelarvamuste, kahtluste, juttude ja valede võrku. Püüan hoida oma meele avatud kõigele, mis on mulle vajalik, oluline, aitab muuta midagi paremaks ja aitab hoida fookust olulisel. Müra on tänapäeval palju, rahvad liiguvad ja suhtlevad, internet, ajakirjandus, kommentaarid, uskumused- tihti kaotades end taustamürasse.
Mis puudutab minu Para-webi kasutajanime, on see ca 20 aastat olnud minu elus. "Nandi" üks tähendusi on sanskriti keelest ja tähendab õnnelik, kasutasin meili aadressi juures numbreid 777. St tegin enesele uskumuse, et 777 on minu õnne märk. 2018 läksin tööle taksojuhiks, (mina ja taksojuhiks??? ????)
Aga number 1771- 1+7+7+1=16 1+6=7
Ehk mina leidsin oma 777 üles. Ühesõnaga--minust sai taksojuht.
Olin endale pähe võtnud, et soovin teha seda tööd kogu südamest, ma naudin sõitmist ja väljakutseid, suhtlemist ja maailmavaadete rohkust, millest osa saan. Isegi kaakidega olen õppinud edukalt toime tulema, lõbus!!!!
Ja mu ellu tuli täiesti pöörane ja vägeva maailmavaatega inimene, kes on suutnud mu maailma paari aastaga parandada rohkem, kui keegi kogu ülejäänud elu jooksul. 16. juuni 2018 algas meie aeg. Nüüd 2 aastat, 2 taksofirmat, väljakutseid ja takistusi hiljem on kohal kolmas, aga nüüdseks päris oma takso.
Ja UV kunstid: astelart.com , millele olen pühendanud suurema osa oma ajast. Kuna mind jätkuvalt huvitab geomeetria, püha geomeetria ja teadvusega seotud teemad, olen läinud mööda oma rada, joonistan, maalin, loon muusikat, katsetan ja avastan, kuidas luua oma ellu pisikesi imesid.
Korralik elu kiirtee!

Ühesõnaga--head teekonna nautimist
Vasta
#19
"Esoteerilisi asju ei saa ju vapsee üldse kuidagi kontrollida."
Neid nn esoteerilis asju kogetakse iseendas või läbi iseenda. Kuidas saakski materialismile lühistunud persoon kogeda seda mida mina sügaval sisimas kogesin? Kas see teeb asja olematuks, et mina kogesin ja ei saa seda materialistile kandikul ette kanda kätega kogemiseks nagu neile vaja? Ja mis materialist siis veel peale hakkab kui see "esoteeriline kogemus" puudutas kahte isikut? Üks suri ja teine maailma teises otsas sai sellest samal ajal teada? Ametlik info tuli hulga hiljem. Kollektiivne hallutsinatsioon kahele?
Vasta
#20
Esoteeriliste asjade kontrollitavuse kohta ... sobiks näide nö "pühapäeva joodikust" (E-R töötab ta kainena, kuid L ja P on ta purjus).

Maailmad jämedamast peenemaks:
1) Tegevuste maailm: siin on joove otseselt mõõdetav/kontrollitav/tõestatav viinapudeli kõrist alla kallamise järel, ehk pühapäevajoodiku olek "reede õhtust pühapäevani".
2) Kujundav maailm: seisneb koju ostetud viinapudeli nö "kaalistamises ja musitamises", ehk pühapäevajoodiku olek "teisipäevast reede õhtuni" .... viinapudeli kallistamine ei tee joodikuks (mõõdetavat promilli pole!), kuid "tunnetuslikult kogetav energeetiline olemus" annab selge pildi, kas tegu on teesklejaga, või reaalse pühapäevajoodikuga (näiteks mina võin karsklasena mängida/jäljendada kuitahes täpselt pühapäevajoodiku poolset "viinapudeli kallistamist", kuid selgeltnägija saaks kohe aru, et ma teesklen: no ei ole lihtsalt veenev minu näitemäng).
3) Loov maailm: seisneb poes olevate "viinapudelite silmadega imetlemises", ehk pühapäevajoodiku olek "esmaspäeval viinapoes olles" ... viinapudelite silmadega imetlemine ei tee joodikuks (mõõdetavat joovet pole, ning isegi viinapudelit ei hoita käes) ... ometi suudaks kogenud selgeltnägija eristada viinapoes pudelite imetlemist näitlevat karsklast ja tegeliku pühapäevajoodikut (no karsklane lihtsalt ei imetle "veendunud pilguga" viinapudeleid).
4) Emanatsioonide maailm: seisneb joodikuks hakkamise eelses "hetkelises inspiratsiooni sähvatuses": joodik saab inspiratsiooni sähvatuse "viinast on abi", kuid karsklane saab inspiratsiooni sähvatuse "viina abil ei saa põgeneda oma probleemide eest" ... taolist emanatsioonide maailma on veelgi raskem otseselt selgeltnäha, kuna selle objektid on äärmiselt nõrgad nö "hetkelised inspiratsiooni sähvatused" ... kaudselt näeme me emanatsioonide maailma mõjutusi nö "viina-teemalises maailmapildis", ehk karsklane versus joodik.
5) Edasi tulevad veelgi kõrgemad maailmad, kuid neid võtaks kokku üldistus "kaoseline", st neis on küll mingi struktuur, kuid ümbritsev kaos ähmastab seoste väljatoomist .... kaudselt me tajume selliseid mõjutusi "joomarluse üldistustena", milleks on nö "enesehävituslik elustiil" (lisaks joomarlusele veel narkomaania, ekstreemsport, arutu kihutamine autoga, vene ruleti mängimine, jne) .... näiteks joodik jätab joomarluse maha, kuid hakkab suitsetama (näiliselt paranemine, kuid üks pahe asendus teisega, ehk "enesehävituslik elustiili" jätkus muutumatul kujul).


Kontrollida/mõõta/tõestada saab vaid punktis nr1 kirjeldatud "tegevuste maailma" ... kuid punktides nr2, nr3, nr4, nr5 välja toodud "peenemad maailmad" pole otseselt mõõdetavad/kontrollitavad, kuid tunnetuse ja selgeltnägemise abil on võimalik neist maailmadest informatsiooni välja tuua ... näiteks kui ma oponentidega vaidlen, kirgastuvad minu vaimusilmas punktis nr4 kirjeldatud "emanatsioonide maailma" objektid nö "mõttemudelitena" (ma saan aru, milliseid mõttemudeleid oponent kasutab, ning toon esile oponendi mõttemudelites ilmnevad kitsaskohad: ehk lühistan oponendi ära tema enda mõttemaailma objektides olevate vastuolude abil ... seetõttu loobutaksegi minuga vaidlemast: kuidas sa ikka vaidled omaenda mõtete kitsaskohtade vastu!).

Kuna paljud pole täiskarsklased, siis peaks nad eelnevast "pühapäevajoodiku näitest" leidma piisavalt äratundmisrõõmu, ning koos sellega saama ka aru, et "peenemate maailmade" objekte pole võimalik otseselt mõõta, kuid neid on võimalik tunnetuslikult tajuda (kasvõi punkti nr2 näitel, kus viinapudelit hoitakse käes ja kallistatakse/imetletakse).
Vasta
#21
Metallesemete ja veesoonte leidmine ja unes kondamine ehk uneäokeha. Viimane nõuab 2-3a. harjutamist aga saad sellist informatsiooni hankida mida muude vahenditega võimatu. Rohkem nagu meelde ei tule. VandenõuteooriadSmile sageli peavad paika juba seetõttu, et terve ajalugu on tegelikult üks suur vandenõu! Ja ajaloo "tõlgendamine" on eriti huvitav teema. Neid teemasid pole aga siin foorumis kohane kajastada saab aastase banni. See pole üldse karistus võrreldes venemaaga kus saad 3-5a. reaalset türmi, tzetseenias ja põhja koreas aga hukakse ja hea kui "kerge karistus" mahalaskmise läbi võib hoopis hullemini minna! Räägitakse, et "kerge karistuse" peab tzetseenias rahaga kinni maksma, muidu on lood hoopis hullud!
Vasta
#22
See oli nüüd jutt, kuidas Saulusest sai Paulus, ehk kuidas Thorondorist kui parahuvilisest skeptik sai.
Minu puhul sai Paulusest Saulus, kes oli hull skeptik ja tundis mõnu parateemade ja -nähtuste pilamisest. Kui aga olin asjaga piisavalt tutvunud, tuli tunnistada, et päris paljuski olin eksinud. Ja tavalisemaks eksimuse põhjuseks on nimelt liigne eelarvamuslik eneseteadvus. A la - sellis lolli jama ei hakka mina isegi lugema mitte, veel vähem selle üle arytlema. Selline on kõige levinum skeptikute väide. Või siis klammerdumine Darwini Einsteini jms õpikujutu või nn Püha Teaduse külge, muid allikaid täielikult eirates või valikuliselt uskudes.
Igasuguseid ülevõlliteooriaid paisatakse netti küll igasugu pullimeeste poolt ja kindlasti ka nimelt skeptikute poolt, et siis parausulisi oleks võimalik lihtsamalt naeruvääristada. Tundub, et nn lame maa on just sel eesmärgil ringlema lastud ja mitte ainult. Vandenõuteooriatega täpselt sama. Et varjata ühte, paisatakse välja mingi hullem ja võimatum asi ja uuel nädalal uuestu veel hullem luuluteooria. Kuid midagi vastab ikkagi ka tõele ja see paistab juurdlevale mõistusele silma, peida kuidas tahad. Ja kui siis hakkabki keegi arutlema, et kuidas lihtsalt saab olla võimalik, et täiesti inimvaenulik pangandusmaffia võimutseb kõigi ja kõige üle oma täiesti uskumatult räigete pangaseaduste abil, mis on planeediülesed ja ei allu ei valitsustele ega sõjavägedele, siis tuleb korralik skeptik ja irvitab, et selles on sinu arust muidugi süüdi juudid, keda juhivad reptiilid, kes Kuu pealt meile paha halogrammi võimendavad ja keda omakorda juhitakse Orionilt ja Nibirult. No ja ongi pangajutt unustatud ja skeptik muheleb.
Minu arust on maailm ülimalt mitmetahuline ja peaks olema ikka tohutult enesekeskne ja ülbe, et julgeda väita mingi nähtuse või olukorra või sündmuse olematust või võimatust. Meie maailmas, universumis, kogu kosmoses on kõik võimalik, mida vaid suudetakse kujutleda. Eks pelk kujutluse olemasolugi juba tõestab kujutletava võimalikkust. Sama on selgeltnägemise, teadvuse tasandite, kondamise ja astraaliga. Üks näeb, teine ei näe. Üks kuulab Pärdi muusikat märgade silmadega südameni härdudes, teine kuuleb seal vaid lollakat, kakofoonilist tuututamist (vabandust, aga selles näites kuulun mina viimsesse rühma). Tark inimene aga ei lähe väitma, et Pärdi loomes muusika puudub, mis siis, et tema seda ei kuule. Skeptik aga läheb ja ilgub võitlevalt iga astraalilendaja kallal, sest tema ju ei näe, ega suuda ja seega ei usu ja seega nõuab käegakatsutavat tõestust. Mismoodi peaks Pärt mulle tõestama, et tema loodu on muusika, kui mina seal muusikat ei näe ega kuule?
Lähen pisut pikale oma jutuga. Tahan vaid öelda, et uskuda, selleks tuleb põhjalikult uurida ja et eitada, selleks ei piisa isegi põhjalikeimast uurimisest.
Vasta
#23
(23-02-2020, 14:54 )Aadu66 Kirjutas: See oli nüüd jutt, kuidas Saulusest sai Paulus, ehk kuidas Thorondorist kui parahuvilisest skeptik sai.
Minu puhul sai Paulusest Saulus, kes oli hull skeptik ja tundis mõnu parateemade ja -nähtuste pilamisest. Kui aga olin asjaga piisavalt tutvunud, tuli tunnistada, et päris paljuski olin eksinud. Ja tavalisemaks eksimuse põhjuseks on nimelt liigne eelarvamuslik eneseteadvus. A la - sellis lolli jama ei hakka mina isegi lugema mitte, veel vähem selle üle arytlema. Selline on kõige levinum skeptikute väide. Või siis klammerdumine Darwini Einsteini jms õpikujutu või nn Püha Teaduse külge, muid allikaid täielikult eirates või valikuliselt uskudes.
Igasuguseid ülevõlliteooriaid paisatakse netti küll igasugu pullimeeste poolt ja kindlasti ka nimelt skeptikute poolt, et siis parausulisi oleks võimalik lihtsamalt naeruvääristada. Tundub, et nn lame maa on just sel eesmärgil ringlema lastud ja mitte ainult. Vandenõuteooriatega täpselt sama. Et varjata ühte, paisatakse välja mingi hullem ja võimatum asi ja uuel nädalal uuestu veel hullem luuluteooria. Kuid midagi vastab ikkagi ka tõele ja see paistab juurdlevale mõistusele silma, peida kuidas tahad. Ja kui siis hakkabki keegi arutlema, et kuidas lihtsalt saab olla võimalik, et täiesti inimvaenulik pangandusmaffia võimutseb kõigi ja kõige üle oma täiesti uskumatult räigete pangaseaduste abil, mis on planeediülesed ja ei allu ei valitsustele ega sõjavägedele, siis tuleb korralik skeptik ja irvitab, et selles on sinu arust muidugi süüdi juudid, keda juhivad reptiilid, kes Kuu pealt meile paha halogrammi võimendavad ja keda omakorda juhitakse Orionilt ja Nibirult. No ja ongi pangajutt unustatud ja skeptik muheleb.
Minu arust on maailm ülimalt mitmetahuline ja peaks olema ikka tohutult enesekeskne ja ülbe, et julgeda väita mingi nähtuse või olukorra või sündmuse olematust või võimatust. Meie maailmas, universumis, kogu kosmoses on kõik võimalik, mida vaid suudetakse kujutleda. Eks pelk kujutluse olemasolugi juba tõestab kujutletava võimalikkust. Sama on selgeltnägemise, teadvuse tasandite, kondamise ja astraaliga. Üks näeb, teine ei näe. Üks kuulab Pärdi muusikat märgade silmadega südameni härdudes, teine kuuleb seal vaid lollakat, kakofoonilist tuututamist (vabandust, aga selles näites kuulun mina viimsesse rühma). Tark inimene aga ei lähe väitma, et Pärdi loomes muusika puudub, mis siis, et tema seda ei kuule. Skeptik aga läheb ja ilgub võitlevalt iga astraalilendaja kallal, sest tema ju ei näe, ega suuda ja seega ei usu ja seega nõuab käegakatsutavat tõestust. Mismoodi peaks Pärt mulle tõestama, et tema loodu on muusika, kui mina seal muusikat ei näe ega kuule?
Lähen pisut pikale oma jutuga. Tahan vaid öelda, et uskuda, selleks tuleb põhjalikult uurida ja et eitada, selleks ei piisa isegi põhjalikeimast uurimisest.

Kõik on võimalik. Mida iganes inimene mõtleb, kirjutab, sõnab, unistab...on olemas.
Kuid jah, tõsiasi on see, et teatud jõud püüavad inimrassi hoida piiratud puuris "teaduslike tõestuste" või "ühiskondlike normide" raames...et nad jumala eest liiga kaugele uitama ei läheks ja tõde teada ei saaks.
Vasta
#24
Vandenõu teooriad ei pidanud siia foorumisse sobima....aga sageli kisub just sinna kanti näiteks see kurikuulus koroona. Infot on igasugust: vene pool väidab, et USA lasi lahti viiruse, hiinlased, et tulnud vööloomadest, meil räägitakse mingist uuest gripilaadsest haigusest. Hiina väidab tühist hukkunute arvu samas on 69 miljonit garantiinis, osad aga väidavad hukkunute arvuks sadu tuhandeid? See ju kisub vandenõu teooria kanti või eksin? Endal on teema aktuaalne sest märtsis just sinna lähikonda minek, singapuri kaudu malaisiasse. Reis oli ammu planeeritud enne kui koroonast polnud midagi kuulda - teada. Jätta ära oleks suur rahaline kahju ~2300EUR lisaks jääb palju huvitavat nägemata ja millal uuesti sinna satub on teadmata. Kas see läheb vandenõu teooria alla ja on keelatud arutelu?
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat