Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis)
Autor Sõnum
pimedus
Vana kala

Postitusi: 407
Liitunud: Nov 2016
13-11-2019 10:58
Postitus: #1
SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis)
Esimene Saaga Üldjoontes

Vahepeal olen teinud mitmeid olemuslikke avastusi ja silma on jäänud „salateadustes” valitsev mitmekihiline valedeloor, seega otsustasin taaskord 4-ja ürgelemendi levinumad süsteemid üle vaadata ja midagi kokkuvõtvat kirja panna. Kuna antud temaatika tundub mulle piisavalt lai ja huvitav, siis venib see keskmisest pikemaks ja otsustasin problemaatika kaheks jagada: üldiseks ja detailsemaks käsitluseks. Samuti on siin tehnilisi nüansse liiga palju, et see kõik lineaarse tekstina lahti kirjutada. Katsun vaid olemusliku lühidalt ja selgelt kirja panna. Eeterit kui Kvintessentsi ma siin samuti ei käsitle, kuna see oleks juba täiesti omaette teema.

Olen võrrelnud erinevaid Läänemaailma, Indiaani, Hiina, Vana-Kreeka ja Vigala Sassi elementide süsteeme, kusjuures ilmneb et Vana-Kreeka (Aristotelese ja Platoni) versioon sarnaneb rohkem Hiina omale, kui vaid mõelda et ühe Maa element võiks olla teise Metall ja Õhk oleks Puu. Samuti selgub et kaasajal üldlevinud süsteemides puudub selge filosoofiline alus ja ratsionaalne põhjendatus, mis Vana-Kreeka pildis on lihtsal kujul täitsa olemas (Soe-Külm ja Kuiv-Niiske struktuuri näol, iseküsimus kuidas neid sisuliselt mõista?). Lähemal analüüsimisel ilmneb hoopis kurb ja jahmatav tõsiasi, et kõiki 4 ürgelementi on kaasajal põhimõtteliselt väga kaheldavalt, kui mitte üsna valesti, tõlgendatud. Näib et olemuslikke eksimusi on tehtud vähemalt kristlusest peale, mis jätkuvad Horoskoobi, Taro ja C. G. Jungi süsteemideni välja. Need üksikasjalised eksitused paljastuvad lõplikult alles teksti teises osas, mille kirjutan kunagi natuke hiljem.

Ennem kui laskun üldiselt okultsesse valedemülkasse, tuleb teada kuidas 4-ja elementi suhtuda ja miks need üldse olulised on? Esmalt tuleks 4-ja kosmilist "algainet" näha kui võrdväärseid vaimuklasse, mille kaudu on võimalik teada ja kujundada reaalsust ja erinevaid paralleelmaailmu. Teiseks võiks mõelda et tõenäoliselt sisalduvad mingil moel 4 ürgelementi kõiges ja kõikjal manifesteerunud Kosmoses... kuigi see ei pruugi olla teaduslikult veel tõendatud. Täiesti vale aga oleks mõelda ürgelementidest kuidagi hierarhiliselt, nagu tihti on seda teha üritatud. Nad on pigem vaadeldavad kui mistahes protsesside erinevad etapid, iseloomud ja aspektid, mis teineteist täiendavad. Kui elementide Tetraad on tasakaalus, siis valitseb terviklik armastus, kui tekivad ebakõlad, siis valitsevad konfliktsed riiud.

Ürgelemendid on põhiliselt kultuuriliselt väga olulised, kuna kõikides iidsetes usundites on need vähem-rohkem varjatult ja kergelt varieerudes siiski alati esindatud. See õpetus oli maagilis-müstilis-esoteeriline meetod, kuidas inimkonna iidne esiisade eliit korrastas oma Maailma. Teadaolevalt on vanemad tõlgendused olnud pigem ebamäärased võrreldes kaasaegsema esoteerilise seletusviisiga. Ühtlasi konkreetsuse kasvades paljastuvad üha selgemalt ka VALED, milles näiliselt on püütud leida ratsionaalne sisu... seda siiski paraku absoluutselt saavutamata. Isiklikult leian, et mistahes üldlevinud „salateaduste” näol on tegu üsna sihitahtliku tumeda käega, kes vähegi esoteerikast rohkem huvitundvatesse ajudesse paksu segadustesousti valab. Siiski kindlasti esineb selles ka suur annus inimlikult ekslikku lollust, mis solgijõena multidimensionaalselt üle tavamasside peade uputab.

Minu väljatöötatud tetraalelementide struktuur on üldteadaolevate süsteemide kõrval omalaadne fenomen, samuti on see ratsionaalse selguse ja filosoofiliste edasiarenduste poolest täiesti revolutsiooniline. Ennem kui jõuan enda ilmutatud süsteemi sisuni, mis algselt põhineb Vana-Kreeka lihtsal struktuuril, keskendun esmalt kaasaja üldlevinud esoteerilistesse pettustesse, mida on samuti väga huvitav teada. Antud punktid on küll filosoofiliselt väga sügavad, kuid püüan neid käsitleda võimalikult lihtsalt ja selgesti. Kaasajal valitseva okultse ebardesoteerika 7 põhilist eksitust üldiselt, mis kokkuvõttes väänavad põhielementidest arusaamise üsna võimatuks, on järgmised:

1.) Esimese saatusliku veana loobuti Vana-Kreeka 4-ja elemendi selge struktuuri loogikast (Soe-Külm ja Kuiv-Niiske), mille tulemusel paigutati ürgelemendid olemuslikult väga veidral moel ümber. (Mõistetav oleks veel see, kui põhielementide paigutust muudetakse aastaaegade ja ilmakaarte suhtes ümber, kuid paigutus kus Tuli vastandub Veele ja Õhk Maale peaks struktuuris jääma alati samaks!) Just antud eksitusega kaotas esoteerika oma vähesegi tõsiseltvõetavuse, lõhestades segase okultismimülkaga igasuguse tervemeelse mõistuse! Tundub et oluline roll on selles saatuslikus eksituses ka judaistlikul algkristlusel...?

2.) Teine suur vale on see, et filosoofiliselt tõlgendatakse igasugune „vaimsem” poolus kui Soe ja misiganes „maisem” poolus kui Külm. Näitlikult valatakse inimene külma veega üle, samas valetatakse nagu tegu olevat soojaga. Selle totaalse eksitustehnikaga pöörati esoteeriline algmuster ja loomulik filosoofia totaalselt pahupidi! Ja hierofantiline imehüpnoos saigi ülisügavalt looduskaugetesse ajudesse kinnitatud.

3.) Kolmas alatu vale põhineb jäigal ja ühekülgsel arusaamal nagu passiivne-alluv poolus oleks naiselik (Vee ja Maa elemendid), samas aktiivne-domineeriv poolus võrduks mehelik (Tule ja Õhu elemendid). Selle intellektuaalselt primitiivse arusaamaga saab tegelik energeetiline mehelikkus ja naiselikkus ilmselgelt lõhestatud! Kahe teatud elemendi segiajamisega sisestatakse suhetesse nõiduslikult nõrgestav riiukonflikt.

4.) Neljas viga peitub tõelise meheliku ja naiseliku energeetikaolemuse lõpuni teadvustamatuses. Seoses selle puudujäägiga ei taibata, et hoopis Tule ja Maa elemendid on mehelikud (üksikasjalik ja individualistlik), kuid Vee ja Õhu elemendid on naiselikud (üldine ja kollektivistlik). Ainuüksi see teadmine annaks inimkonna kogu senisele roiskunud „salateadusele” täiesti värske pilgu, mis loksutaks paljud sugudevahelised pseudoprobleemid oma õigesse paika. Sellisel juhul lõpetaks päeva pealt naine mehe ühiskonna normidesse pressimise, jättes talle individuaalse otsustusvabaduse, mille tulemusena hakkab paradoksaalselt ka mees paremini naist abistama!

5.) Viies vale seisneb aegajalt esineva 4-ja ürgelemendi hierarhilisel käsitlusel, kus teatud arenguastmetel domineerivad justkui ühed elemendid rohkem kui teised. Antud vale ilmestab nõrka filosoofilist mõtlemisvõimet ja üsna nigelat reaalsustaju, mis ajab mõistmissüsteemi fantastiliselt kunstlikuks ja segaseks. Sogases vees on aga ikka lihtsam imevalgusega pimestatud kalu püüda! Samuti näitab see eksitus, et tõenäoliselt ei teata üldse paralleelmaailmade (ÖKO, EGO, SOTSO, KULTO) olemasolu ega ammugi nende olemust (nendest kirjutan pikemalt natuke hiljem).

6.) Kuues eksitus põhineb vajadusele misiganes ühte poolust kiruda-neada, samas kui teist poolust taevani ülistatakse-kiidetakse. Tegu on eriti lollikindlalt primitiivse tavamasside lõhestamistehnikaga, mida kasutatakse erinevate konfrontatsioonide õhutamiseks-õigustamiseks. Sisuliselt toimib see nii et vastandlikud elemendid pannakse teineteisest kaugenema. Näiteks võistleva Tule ja rahumeelse Vee, avatud Õhu ja kinnise Maa elementide vahel toimub täiendamise asemel võõrandumine.

7.) Seitsmes olemuslik eksitus toimib jäigalt perfektsionistlikul esoteerilisel nägemusel. See on idealistlik „lumehelbekeste” fenomen, kus soovmõtetes usutakse et maailmas peaks valitsema täiuslik elementide tasakaal ja maksimaalne armastus. Seda naiivset illusiooni rakendatakse varjatult teiste ja kogu ülejäänud maailma halvustavaks hindamiseks. Kuid paradoksaalselt väiksemgi tõsisem kriitika enese illusoorsuse pihta põhjustab riiukonfliktide vallandumist, mis tõmbab igasugusel elementaarsel koostööl jalad alt.
(selle postituse viimane muutmine: 14-11-2019 16:42 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
pimedus
Vana kala

Postitusi: 407
Liitunud: Nov 2016
04-12-2019 16:52
Postitus: #2
RE: SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis)
Teine Saaga Müütiliselt

Teises saagas ma ei puuduta enda väljatöötatud 4-ja ürgelemendi süsteemi ega ka üldlevinud okultse valedemülka üksikasju... nendeni jõuan kunagi hiljem järgmistes osades. Sissejuhatuse jätkuks tutvustan hoopis üht müütilist muinaslugu, selle tegelikkusele vastavuse üle las igalühel endal otsustada.

Iidsel Lemuuria ja hilisemal Atlantise ajastutel oli inimkonnale 4-ja algelemendi ja teiste ürgjõudude loomulik terviknägemine veel teada... sõnade kasutus kindlasti erines tänapäevasest, kuid sisu püsis olemuslikult üsna tõene. Nende iidsete tsivilisatsioonide ulatuse ja keerukuse kasvades, hakkas mingil põhjusel inimteadvuse terviklikkuse arvelt toimuma vahetu spirituaalsuse mõranemine. See viis omakorda juhtmüstikute suureks jagunemiseks maagideks ja preestriteks. See pole küll praegu otseselt teemaks, kuid on siiski oluline äramainida, et maagid tähtsustasid rohkem mikrokosmilist energeetikat ja pigem paganlikku mitmekesisust, vastukaaluks preestrid tähtsustasid makrokosmilist energeetikat ja üldist ainujumala ühtsust. Rahvakeeli tekkis loll olukord, kus pada sõimas katelt ja ühed mustad mõlemad!

Ühesõnaga kosmiliselt üha kaugenevate erimeelsuste ja saatusliku korruptsiooni tulemusel inimeste algselt ühtne tervikteadvus lagunes teineteisest võõrandunud elupoolusteks. Pärast mitmeid saatuslikult lõhestavaid katastroofe käsitlesid erinevad müstikute koolkonnad loomulikku tervikut põhiliselt vaid mingist kindlast maailma nurgast ja paarist-kolmest jõupunktist lähtuvalt, kuid seda tehti nn. lihtinimese suhtes „üleloomulikult” detailselt. See põhjalik ja keerukas, kuid ühekülgselt eksitav teadmine anti edasi vaid vähestele väljavalitutele, kes asusid ühiselt oma mõningate tugevate maailma külgede ja jõupunktide kaudu ülejäänud inimkonda salakavalalt orjastama.

Vee elemendi jõukild randus Vana-Indias, kus loodi Vedade kultuuri õpetused. Maa elemendi kild maandus Vana-Egiptuses, kus tekkis Thoti või Hermese teaduslikkus. Tule elemendi kild jõudis Vana-Pärsiasse, kus sündis Zoroastrianismi sõjatraditsioonid. Ja Õhu elemendi jõukild liikus Vana-Kreekasse ja edasi Vana-Roomasse, kus valmistati ette Zeus-Pateri kauplejate ühiskond. Samuti ilmusid välja Judaism, Kristlus ja Islam, mis põhiliselt esindavad Kvintessentsi ehk viiendat kolmainsuslikku elementi Südames. Mõned teised vähemtuntud teadvuse ürgjõud ja nende kombinatsioonid olid omakorda aluseks Sumeri, Vana-Hiina, Põhjala jpt. traditsioonide loomisele. Hiljem 4-jal algelemendil põhinevad traditsioonid vaikselt hääbusid, arenedes välja üsna kindlateks elu valdkondadeks, kuid nende kohta sisulist arusaamist andvat filosoofiat hägustatakse segase ja primitiivselt eksitava ülemaailmse jamaesoteerika solgiga.

Kuidas iganes täpsemalt toimus algselt tervikjõudude killustumine ja territoriaalne jagunemine, pole täiesti selgelt teada, kuid selle lõhestusprotsessi tulemusel tekkisid erinevad ebaühtlase teadvusega orjastavad kultuurid. Kokkuvõttes, tänaseks suht igal pool maailma nurgas toimub inimteadvuses loomuliku tervikteadvuse vastane lõhkuv-allutav surve teatud spetsialiseerunud „kõrgemate” tehisteadvuste poolt. Seda parajalt vaimuhaiget ja naturaalse looduse suhtes üleolevat maailma valitsevad eritraditsioonide varjatud niiditõmbajate eliit ehk sümboolselt Krokodillijumala globaalne liit, kellel endal on säilinud tugev kuid samas ühekülgselt arenenud jõududekera. See tähendab ühtlasi seda, kui lihtinimene muudetakse teatud jõupunktis arglikuks, siis ohverdatakse tema teadvuse terviklikkus ja sellega antakse enese juhtimine üle nn. tumedale Krokodillijumalale. Samas nõrgalt mugavaks muututakse põhiliselt seetõttu, et ei teadvustata ega rakendata ellu oma 4-ja ürgelemendi hoolivat tasakaalu... st. nende loomulik eristamine ja ühendamine on väga puudulik.

Miks just Krokodill-Saatanjumal? Krokodill kujutab tabavalt füüsilist agressiivsust ja vaimselt varjatud kurikavalust... ehk oma sogases veestikus on see inimesele üsna suur oht, mis peaks tema pealiskaudset tähelepanu koondama või ülesäratama. Samuti krokodilli rohekas värvus justkui püüab jõuliselt mõjuda läbi Südametšakra (taaskord seoses Kvintessentsi kui viienda ürgelemendiga). See lihtne sümbol on võimeline inimeses kas aukartust äratama või siis vastupidi hädaldavat arglikkust esilemanama, mis on omakorda tingitud hingelisest eitusest ja varjamisest. See sümbol on mõeldud Sinu enesekindluse emotsionaalset tasakaalu proovile panema ja oma saatust võõra ahvatlusega heidutama. Kuid kord juba Hinge pugenud sõltuvusttekitavat argust natukenegi leevendada, tuleb orjameelsusel tuua „üleloomulikule” Krokodillijumalale erinevaid ohverdusi, vastasel juhul muutub see liiga talumatult kurjakuulutavaks. Järjest enam liialdustesse kinnijäädes sunnib orjameelsus oma hingeosadest loobuma, moondudes tõelisest elusolendist, kes tajub reaalseid hirme, aina tuimemaks käpiknukuks. Seega uue võimaluse otsimise või vana sita süüdistamise valiku vahe on määratult suur ja samas imeõrn!

Lahenduseks pole orjastava Krokodill-Saatanjumala mittekartmine, kuna hirmutunde eitamine on just Hinge tuimestava arguse esimene tunnus. Tuleb muuta nähtavaks end araks teinud nõrkuse põhjus, milleks vähemalt osaliselt on illusoorne valeuskumus nagu elu võiks kuidagi täiesti hirmudevaba ja ohutu koht olla. Kui hingefookusest kaob tasakaalu tunnetav loomulik hoolimine, siis see moondub tervikteadvust varjutavaks eituseks, mille tagajärjeks on sõltuvustekuristikku langemine. Näiteks jäädakse kinni täiesti valesse arusaama, et hoolitsus on see kui püüame kedagi justkui üliturvalise ja pehme vati sisse aheldada. Teisalt võidakse midagi nii tugevalt jumaldada, et ollakse sunnitud alalõpmata võõrast võitlust pidama. Saab klammerduda ka naiivsesse kuulekusse, kus miski peab pidevalt lõbus „fun” kõigile näima. Samuti võib näiteks võõrastest uurimustest või filosoofiatest sõltuda, ja ajupestud saada. Paradoksaalselt vaid seda, kes tunnetab vahetult oma orjusehirmu, pole võimalik läbi argpüksliku enesevarjamise mitte kellegi võõrorjusesse allutada!
(selle postituse viimane muutmine: Eile 14:31 pimedus.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde pimedus 36 2,977 16-11-2019 19:56
Viimane postitus: Minaelan
  SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon pimedus 8 882 09-10-2019 16:15
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 11. osa - Autentne Mehelikkus ja Naiselikkus pimedus 30 1,423 01-08-2019 13:22
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 5 2,272 28-05-2019 07:42
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum pimedus 36 3,172 14-12-2018 14:35
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 8. osa – Lõputu Masinavärk pimedus 4 1,154 13-12-2018 18:29
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 7. osa – Universaalne Sõda pimedus 4 1,156 13-12-2018 18:04
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg pimedus 68 6,984 08-12-2018 17:00
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 3. osa – 3 Ajavoolu ja Enneagram pimedus 11 3,708 08-12-2018 12:38
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 2. osa - Sinu Kõiksuse Saladus pimedus 3 2,941 07-12-2018 18:16
Viimane postitus: pimedus

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog