Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muumiate needus.
#1
Vaaraode needusest vist teab igaüks, aga et peale Tutanhamoni hauakambriga seotud õnnetusjuhtumite on veel teisedki ja hoopis teistest paikadest kui Egiptus leitud muumiad õnnetusi põhjustanud, seda ma kuni tänaseni ei teadnud. Ehk on veel keegi, kes järgneva uudise kahe silma vahele jätnud:

http://ajaviide.delfi.ee/news/kuum/artic...d=10223729

Varem olen kuulnud, et ka Titanicu hukkumise 1912 põhjustas laeval olnud egiptuse muumia.
Ehk teab keegi veel muumiatega seotud õnnetusjuhtumeid?

Lisan siia igaks juhuks veel lingi VAARAODE NEEDUSE kohta, kellele mälu värskendamiseks, kellele esmakordseks mõtlemisaineks.

http://www.unmuseum.org/mummy.htm

Nii et mida arvate?...Väljamõeldis või tõesti sündinud lugu?...



Muudetud: 23-3-08 kell 15:58:02 Müstik
Vasta
#2
Antud artikli viimases alateemas nimetatud seen on minu arvates kõige loogilisem seletus. Kunagi mainiti seda ka ühes dokumentaalfilmis, mida Wolfgirl väiksena suu lahti vaatas. Hauarüüstajad surid nagu kärbsed. Üks rikkust ihkav mees kinkis muumia sidemete vahelt saadud ehte oma armastatud tütrele, seen ei jätnud isegi teda puutumata.
Vasta
#3
arvata võib missuguseid erinevaid eluvorme võib veel eksisteerida aastatuhandeid suletud olnud müüride vahel...
tegelikult on väike kartus et kuninganna kambri juures olev käik järgmise aasta algul avatakse ja sealt vallandub mingi "uus" seen... mis terve maailma inimestele otsa peale teeb.
Vasta
#4
Wolfgirl: Minu mälu järgi oli see siiski mf, kus hauarüüstajad üksteise järel haigestusid. Dok.filmis tehti siiski ainult oletusi.
Ja minu arvates on see nn "seen"väga huvitav, kui põhjustab nii surnuks külmumist, südameatakki, liiklusõnnetust, lumelaviini alla jäämist, vähki ja veel mingit salapärast haigust ja seda 6000 aastat hiljem ja peale aastat 1991.

Celtik: Minu teada ei ole Suurest püramiidist seni ühtki muumiat leitud, niisiis miks peaks nüüd seal mingi salapärane muumiahaigus või needus ilmnema?!...Küll võib sealt aga leida tuhandeid aastaid vanu pisikuid, sellele ma vastu ei vaidle.
Vasta
#5
hmm... no needust ei tasu kah veel... kõrvale panna.
Vasta
#6
Üks teooria on ka pakkunud, et seda teevad mingisugused muumia hauakambrisse pritsitud kemikaalid.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Vaaraode needusest vist teab igaüks, aga et peale Tutanhamoni hauakambriga seotud õnnetusjuhtumite on veel teisedki ja hoopis teistest paikadest kui Egiptus leitud muumiad õnnetusi põhjustanud, seda ma kuni tänaseni ei teadnud. Ehk on veel keegi, kes järgneva uudise kahe silma vahele jätnud: http://ajaviide.delfi.ee/news/kuum/artic...d=10223729

Müstiku viidatud artikkel räägib 1991 aastal Itaalia Alpidest Austria piiri lähedalt leitud "jäämehe" Oetzi (muumia) kuuendast "ohvrist". Nüüd on lisandunud seitsmes. US-päritolu molekulaararheoloog Tom Loy leiti mõned nädalad tagasi surnuna oma kodust Brisbanest. Ajalehe The Australian andmetel oli ta lõpetamas raamatut Oetzist. Surma põhjuseks verehaigus, mida oli põdenud 12 aastat ja mis diagnoositi varsti pärast ta kohtumist "jäämehega" (link).
Vasta
#8
Niisiis suri järgmisena hoopis molekulaararheoloog, kes Oetzist raamatut kirjutas.
Ei tea, kas see pataloog, kes end järgmiseks ohvriks pidas, on ikka veel elus?
Vasta
#9
Leidsin eesti keelse teksti Vaaraode needusest:Nüüd hakkasid teadlased ja varsti pärast seda ka ajalehed esmakordselt rääkima vaaraode needusest, taasleitud manavormelist, mis hiljem kaotsi läks. Paanika sirutas tiibu, kui veel selsamal aastal kaks järgmist Tutanhamoni haua väljakaevamisega seotud inimest oma surma leidsid.

Üks neist oli ameerika arheoloog Arthur C. Mace, kes oli palunud Howard Carterilt abi hauakambri avamisel. Tema oli see, kes murdis viimase kivi hauakambri sissekäigust. Pärast Carnarvoni surma kaebas Mace pidevalt järjest süveneva kurnatuse üle. Lõpuks langes ta minestusse, mida arstid ei suutnud diagnoosida, ja suri samas hotellis, kus lord Carnarvongi.

Carnarvoni surm kutsus Egiptusse väljakaevajaist lordi kauaaegse sõbra USA miljardäri George Jay-Gouldi. Jay-Gould sõitis Kairost Luksorisse ja Kuningate orgu selleks, et Carter näitaks talle sensatsioonilist avastust – vaarao hauda. Järgmisel hommikul tabas ameeriklast kõrge palavik. Õhtuks oli ta surnud. Arstid, kes esialgu ei pannud mingit diagnoosi, tunnistasid Jay-Gouldi äkilise surma põhjuseks hiljem hämmastusega muhkkatku.

Müstilised surmajuhtumid ei näinud lõppevat. Samal ajal, kui Carter jätkas oma arheoloogilist tööd Tutanhamoni hauakambris, heitis inglise tööstur Joel Woolf hinge samadel tunnustel kui lord Carnarvoni sõber Jay-Gouldki. Pärast hauakambri külastamist sõitis ta laevaga tagasi Inglismaale, kus suri palavikuhoogudesse.

1924.aastal leidis surma röntgenoloog Archibald Douglas Reed. Tema oli see, kes esimesena lõikas läbi vaarao muumiat ümbritsenud sidemed ja valgustas selle ka läbi. Varsti pärast seda tabasid teda kummalised nõrkushood. Inglismaale saabumise järel sai surm Reedi kätte.

Tutanhamoni lahkamisel Kairo ülikooli anatoomiainstituudis 11. novembril 1925 olid traagilised tagajärjed: varsti pärast seda suri Alfred Lucas südamerabandusse. Veidi hiljem suri vereringe puudulikkusesse professor Derry, kes oli teinud Tutanhamoni muumiasse esimese sisselõike.

Mõlema teadlase surm, kuigi nad olid vaid lühikest aega tegelenud vaarao muumiaga, tekitas rahutust kogu maailma uurijate seas. Need ootamatud surmad panid sellest rääkima isegi suurimad skeptikud, kes olid seni vaaraode needust võtnud puhta juhusena. Selline surm pidi alluma tõepoolest jõududele, millest lihtsalt pole mingit aimu.

Mõne aasta jooksul suri enneaegselt või selgitamata põhjustel kakskümmend kaks inimest, kes olid kokku puutunud vaarao hauaga või osalenud Tutanhamoni muumiaga seotud teaduslikes töödes. Kahekümne kahest surnust olid kolmteist olnud vahetud osalised hauakambri avamisel.

Need surnud olid teadlased professor Alan Gardiner, professor dr. Breasted, professorid Winlock, Foucart ja La Fleur, arheoloogid Garry Davies, Harkness ja Douglas Derry, assistendid Astor ja Callender.

1929. aastal suri lord Carnarvoni abikaasa leedi Almina, väidetavalt putukahammustuse tagajärjel. Samal aastal leidis surma ka Howard Carteri sekretär Richard Bethell. Tema surma asjaolud olid selle õudse seeria tipp: ühel hommikul leiti Bethell surnuna oma voodist. Surma põhjuseks oli verevarustuse lakkamine. Kui tema seitsmekümne kaheksa aastane isa lord Westbury kuulis poja surmast, viskus ta alla oma Londonis asuva maja seitsmendalt korruselt. Surnuauto tema maiste jäänustega sõitis teel surnuaiale üle väikesest poisist.
Vasta
#10
Mina arvan et nad mõrvati, kuna nad nägid seal midagi mida inimkond ei tohi teada!
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: nibiru
Mina arvan et nad mõrvati, kuna nad nägid seal midagi mida inimkond ei tohi teada!

Aga nad ise ei saanud sellest aru? Sest oletatava nägemise ja surma vahele jäi enamusel piisavalt aega, et nähtu kirja panna või vähemalt edasi rääkida ...
Vasta
#12
Nagu me külastades mõnda eriti isoleeritud mägismaad või sügavaid Amazoonase vihmametsi haigestuksime igasse ettejuhtuvasse haigusesse, mis kohalikele on justkui kerge külmetus, on ka "kohtumine pisikutega minevikust" ilmselt üsna surmav..

Needused on kahtlemata intrigeeriv teema. Tutanhamoni hauakambri avamislooga seotud surmad viitavad eelkõige meditsiinilistele põhjustele - seega ei ole ehk väga üleloomulik siduda hauakambri valvet minevikku vajunud haigustega..

Kahjuks on meelest läinud, kuid ehk kellelgi tekitab värskeid mõtteid intsidendid, kus samuti egüptoloogid on salapärastel asjaoludel peale hauakambri avamist katustelt alla kukkunud või liikluses hukkunud..?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Nagu me külastades mõnda eriti isoleeritud mägismaad või sügavaid Amazoonase vihmametsi haigestuksime igasse ettejuhtuvasse haigusesse, mis kohalikele on justkui kerge külmetus, on ka "kohtumine pisikutega minevikust" ilmselt üsna surmav..

Needused on kahtlemata intrigeeriv teema. Tutanhamoni hauakambri avamislooga seotud surmad viitavad eelkõige meditsiinilistele põhjustele - seega ei ole ehk väga üleloomulik siduda hauakambri valvet minevikku vajunud haigustega..

Kahjuks on meelest läinud, kuid ehk kellelgi tekitab värskeid mõtteid intsidendid, kus samuti egüptoloogid on salapärastel asjaoludel peale hauakambri avamist katustelt alla kukkunud või liikluses hukkunud..?
Mis ajast on teada, et viirused või bakterid suudaksid nii kaua elus püsida? Või tahate seda seostada püramiidide energeetikaga?
Vasta
#14
Kas mitte midagi poleks aidanud selliste needuste vastu. Kui suurt võimu omab jeesus kristus või jumalaema ja millise kaitse nad võivad anda . Isegi lihtinimesed võivad teisele inimesele peale panna sellise needuse, millest on väga raske või võimatu lahti saada.
Vasta
#15
mis see jeesus siia puutub?
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
mis see jeesus siia puutub?

mõtlesin, et jeesus kristus või kristlikud nähtused oleksid kaitsnud vaaraode needuse vastu ja ei oleks võimaldanud surmade toimumist .
Vasta
#17
endiselt ei mõista... kuidas oleks jeesus aidanud pääseda surmast?
jeesus ise kah ju surnud... või mis.
Vasta
#18
muidu sellist asja tavaliselt ei usu, noh, need needused liiga nõrgad jne, aga antud juhul on asi teine. Sest need vennad, kes needuse peale panid olid vaimselt väga tugevad! ja see toimib peaaegu igavesti, ainus asi on see, et neile maksab karma nende needuse eest kätte muidugi, sest universumi seaduste vastu on teistele halba soovida, ka head eesmärki silmas pidades, ja kindlasti "väga headele" (vaimselt tugevatele) needus peale ei hakka pigem nõrgukestele.
Vasta
#19
Eelkõnelejale: võib küll see vaaraode aegne needus veel siiani toimida, sest nende valitsejate ajal oldi hoopis tugevamal vaimsel tasandil ja vallati neid jõude, mille saladustele meie veel ikka jälile pole jõudnud.
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Eelkõnelejale: võib küll see vaaraode aegne needus veel siiani toimida, sest nende valitsejate ajal oldi hoopis tugevamal vaimsel tasandil ja vallati neid jõude, mille saladustele meie veel ikka jälile pole jõudnud.

Õige, ja sel juhul oleks seletatav ka ju püramiidide ehitamine?!
Ise pean loomulikuks ikkagi viirust/bakterit. 6000 aastat on piisav aeg, et mingi bakter saaks areneda. Ärme unusta, et hauakambris oli rohkem rahvast, kui vaarao, olid ju ka orjad ja toit!
Ja 6000 aastat kõdunev liha...no millest veel bakter unistada oskab. Õhk ju ei liikunud. Siis kui kamber avati oligi hea võimalus nakkus saada. Kõik ülejäänud, avariid, katse trikid, on puhas ebausk teiste poolt. Ma arvan nii.
Vasta
#21
Vabandan, kui arvuga puusse panen, aga kunagi oli Viasat History pealt saade kus räägiti, et Tutanhamonis elas 79 seent millest olid enamus tapvad mürgised.
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Eelkõnelejale: võib küll see vaaraode aegne needus veel siiani toimida, sest nende valitsejate ajal oldi hoopis tugevamal vaimsel tasandil ja vallati neid jõude, mille saladustele meie veel ikka jälile pole jõudnud.

Õige, ja sel juhul oleks seletatav ka ju püramiidide ehitamine?!
Ise pean loomulikuks ikkagi viirust/bakterit. 6000 aastat on piisav aeg, et mingi bakter saaks areneda. Ärme unusta, et hauakambris oli rohkem rahvast, kui vaarao, olid ju ka orjad ja toit!
Ja 6000 aastat kõdunev liha...no millest veel bakter unistada oskab. Õhk ju ei liikunud. Siis kui kamber avati oligi hea võimalus nakkus saada. Kõik ülejäänud, avariid, katse trikid, on puhas ebausk teiste poolt. Ma arvan nii.
Ma olen siiski kemikaali pooldaja. Mingeid viiruse märke ei leitud ja kemikaalidki võivad mõjuda aegamisi. Peale selle kinnises ruumis viirus ei saa kuidagi areneda. Arenemiseks on vaja viirusel kõikuvaid ja muutlikke tingimusi.
Laboris hoitud ja uuritud viirused mutuvad ka näiteks ajapikku nõrgemaks ja kohanemisvõimetumaks päris maailmas.
Vasta
#23
Mina olen sellest asjast lugenud järgmist.22.novembril 1922.aastal avas inglise arheoloog Howard Carter hauakambri,mille oli leidnud Sahara kõrbest.Sinna oli maetud Egiptuse kunagine valitseja,vaarao Tutanhamon.Lisaks kustus täpselt samal tunnil ja minutil ,kui arst Caenarvoni surma konstateeris,kogu Kairos äkki elektrivalgus.Dr.Taha arvates põhjustas aga vaarao needuse täideminekut hauakambri seintel elav tappev bakter.
Vasta
#24
aitäh neitsi... et sa uuesti lihtsalt üle kõik kordasid.
Vasta
#25
Sellega see ring vast piirdubki...
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat