Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nõiajaht on alanud
#1
Eestis sureb üks kuulus nõid teise järel — viimaseks lahkujaks oli Avanemise peatoimetaja Anne-Liis Õigus. ... (DELFI uudis)
Vasta
#2
seda nüüd küll jah.
kusjuures olen täheldanud et eesti ON vaimsem maa... kui ülejäänud.
Vasta
#3
aga huvitav mis seda põhjustab?
Vasta
#4
Kurb teade. Anne-Liis oli väga tore ja tark inimene. Kas ta nüüd nõidade klassi kuulus, seda ma ei ütleks. Avanemine oli ka hästi toimetatud.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Taivo
aga huvitav mis seda põhjustab?

Ma ise arvan, et tuntud usuhull Antti Loodus (www.foorum.usk.ee - kasutaja "r.crusoe") jõudis piibli lugemisel sinna kohta, kus on öeldud "Sina ei tohi nõida ellu jätta"...
Vasta
#6
Kristlased, muhameedlased, budistid, induistid jne. jne. ei ole millegi poolest paremad kun need "nõiad".

Religioon on sallimatus.

Neale Donald Walsch ´i kaudu antud UUED ILMUTUSED.
Teile jätan Ma päranduseks need sõnad, teile jätan Ma need annid. Need võivad alatiseks muuta teie maailma.
1. Jumal ei ole kunagi lakanud inimolenditega vahetult suhtlemast. Jumal on suhelnud inimolenditega ja nende kaudu aegade algusest peale. Jumal teeb seda ka tänapäeval.
2. Iga inimolend on niisama eriline kui iga teine inimolend, kes kunagi on elanud, elab praegu või elab kunagi tulevikus. Teie kõik olete sõnumitoojad. Igaüks teist. Te kannate sõnumit elu kohta iga päev. Iga tund. Iga hetk.
3. Mitte üks tee ei vii Jumala juurde otsemini kui mis tahes teine. Mitte ükski religioon ei ole "tõeline religioon", mitte ükski rahvas ei ole "äravalitud rahvas" ja mitte ükski prohvet ei ole "kõige suurem prohvet".
4. Jumal ei vaja midagi. Jumal ei nõua midagi, selleks et olla õnnelik. Jumal ise on õnn. Järelikult ei nõua Jumal universumis kelleltki ega milleltki mitte midagi.
5. Jumal ei ole ainuline Üliolend, kes elab kusagil universumis või väljaspool seda ning kel on inimestega samad emotsionaalsed vajadused ja kes kannatab samade emotsionaalsete tormide käes kui inimesedki. Seda, Milline Jumal On, ei saa mingil moel solvata ega kahjustada, ja järelikult pole tal vajadust taotleda kättemaksu või rakendada karistusi.
6. Köik asjad on Üks Asi. On olemas ainult Üks Asi, ja köik asjad on osa Sellest Ühest Asjast, Mis On.
7. Ei ole olemas seda, mis oleks Õige vöi Väär. On ainul See Mis Toimib ja Mis Ei Toimi, olenevalt sellest, mida te püüate olla, teha või omada.
8. Te ei ole oma keha. See, kes te olete, on piiramatu ja lõputu.
9. Te ei saa surra ja teid ei mõisteta kunagi igavesse needusse.
Vasta
#7
Millal selline asi ültse algas äkki pean kedagi hoiatama...
Ja mis tõttu selline asi algas ehk mille pärast????
Nõiajaht see on natuke imelik kuulen seda esimest korda kes
siis nõidu jahivad...???? :O
Vasta
#8
Kui Kuu-teemas jutt juba venelaste peale läks, siis ...
Kui eesti "nõidade" (või nimetage neid kuidas tahate) surmades kahtlustati Venemaa mustade jõudude esindajaid, siis on nüüd omakorda kerkinud mustad pilved viimaste peade kohale. Uljanovski* oblastis asutati erakorraline komisjon (Laugh - vabandust, nimetus on minu väike nali, tegelikult nõukogu) võitluseks taoliste pahalastega (link: 2006-01-29). Aga asja taust on Venemaal muidugi teistsugune - vaevalt, et mõni konkreetne üksik "nõid" kohalikele võimudele korda läheb. Vene riik ja õigeusklik kirik on asunud aktiivselt tõrjuma Venemaalt kõikvõimalikke välisorganisatsioone, kes õigeusklikel Vene kodanikel päid segi võiksid ajada, antud uudises on juttu Mooni kirikust ja mingist islamiorganisatsioonist. ... Aja märgid. Hoiame silma peal.
* Tore nimi alles jäänud - Lenini üritus elab ja loob Venemaal edasi!
Vasta
#9
Vabandust, et ma teemast kõrvale küll kaldun aga ehk te saaksite mulle rääkida, kuidas NSV liidu ajal oli Eestis nõidadel olukord? Kas neid üldse eksisteeris? Ja kui, kas siis kusagil metsas kivi taga või võisid nad avalikuse ees olla?

Aga natuke rohkem teema kohane küsimus. Kuidas eelnevad nõiad ära surid? Või õigemini millese, kas südame atak või midagi muud?
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Tresholder
Vabandust, et ma teemast kõrvale küll kaldun aga ehk te saaksite mulle rääkida, kuidas NSV liidu ajal oli Eestis nõidadel olukord? Kas neid üldse eksisteeris? Ja kui, kas siis kusagil metsas kivi taga või võisid nad avalikuse ees olla?
Aga natuke rohkem teema kohane küsimus. Kuidas eelnevad nõiad ära surid? Või õigemini millese, kas südame atak või midagi muud?

Pole ma spetsiaalselt selle teemaga tegelenud ja ka "nõidadega" pole ma eriti palju lävinud, seega on järgnev selline suht subjektiivne ettekujutus (muidugi, hea jupi oma elust olen ma küll sellel nõuka-ajal elanud). Nõiaks olemisest oli tollal märksa suuremaid patte - olla poliitiline vastaline või lihtsalt mitte eriti koostöömeelne kirikutegelane oli hoopis hullem. Ja muidugi ei saanud "nõiad" oma teenuseid nii avalikult meedias reklaamida kui praegu (ega paljud seda tee praegugi). Aga kel huvi või vajadus, see leidis nad ikka üles. Sest inimesed ju teadsid ja rääkisid. Muidugi, eriti võimekate isikute suhtes küllap oli teatud "kõrgendatud huvi" ka "rahva parematel poegadel". (Zed on ehk sellest siin kusagil kirjutanud, et NL tippjuhtkonnal JVS-ga eesotsas oli oma teenistuses mitmeid taolisi persoone).

Millesse surid meie nõiad? Anne-Liis Õiguse puhul oli, nagu viidatud DELFI uudis ütleb, tegemist ajuvähiga, teistest ei tea. Kui Sa küsid mu isiklikku arvamust, siis ega ma seda "vene nõidade vandenõud" eriti usu. Või vähemalt on ta asi, mille tõestamine (viisil, mis minu jaoks tõestus oleks) pea ilmvõimatu. Eks igal siis vabadus uskuda või mitte uskuda ... mina olen üldiselt suht umbusklik ...
Vasta
#11
Nii palju kui pärast perestroikat on selgunud, ei olnud sensitiive ehk "nõidu" NSV Liidu ametliku propaganda jaoks oelmas, kuid tegelikus võmumehhanismis neid kasutati.

KGB-l olid oma koolid, kus koolitati (väga karmi distsipliini all) välja sensitiivsete võimetega inimesi.
Sensitiive kasutati näiteks luureinformatsiooni kontrollimiseks (seda nii NSVL kui ka USA poolelt);
järelevalveks "dissidentide" üle jne.

Oma sügavama olemuse poolest oligi kommunistlik pööre Venemaal läbi viidud "nõidade" poolt.
Nn. oktoobrirevolutsiooni õnnestumiseks kasutati "nõidade" tarkusi pöörde läbiviimise aja valikul, masside hullutamiseks jne.

NSVL viimases staadiumis tahtis KGB Gunnar Aarma andmetel moodustada sensitiivide armee, et haarata ülemaailmne võim.
3. taseme sensitiividest (madalaim tase) nõustus enamus, kellele ettepanek tehti.
2. taseme sensitiividest nõustus mõni üksik.
1. taseme sensitiividest (kõrgeim tase) ei nõustunud ükski.

Hiljem see sensitiivide kogum läks osaliselt organiseeritud kuritegevuse teenistusse.
Vasta
#12
TÄNA KELL 20.00 algab Kanal 2-s uus saatesari SENSITIIVNE EESTI.

Kõik, kes eesti nõidadest ja ravijatest huvitatud, vaadake!
Ehk on hiljem arutlusainetki selles teemas.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
TÄNA KELL 20.00 algab Kanal 2-s uus saatesari SENSITIIVNE EESTI.
Tänud viite eest, Müstik! Vaatasin. Ei meeldinud. Mitte sensitiivid, nemad on ikka omas kvaliteedis, vaid see kuidas kogu seda asja näidati. Et miskil laadal (ei näinud päris algust) krabatakse kinni suht juhuslikud inimesed, viiakse nad sellises jahmunud-tõrksas olekus sensitiivi juurde, kus toimub lühikene tegevus-mõttevahetus, pärast mida saatejuht osalise käest pressib pea jõuga välja tunnistuse: "Noh, hakkad ju elu üle järele mõtlema? Uurima? Ennast muutma?" Teeks asja kohta järgmised märkused:
1. Muidugi on see "raske" teema, selleks, et temast huvitavat ja sisukat telesaadet teha. UFOde, poltergeistide, vaimud-tontide jms-ga oleks märksa lihtsam.
2. Saates esinevatel inimestel peaks siiski olema mingi eelhäälestus - ilma selleta ju keegi sensitiivi juurde abi otsima ei lähe. Aga mingit sisukat dialoogi sellisel "juhuslikul kohtumisel" vaevalt, et oodata on. Kui kaua oleme meie siin foorumis kõik üksteist vastastikku "lihvinud", et asjad sujuksid ka siis, kui inimesed vägagi erinevatel arvamistel on. Ja kui palju mõne "uuega" vaeva on tulnud näha. Ja mõnega ei õnnestugi.
3. Selge on ka see, et ega sellises olukorras (avalikult kaamera ees) mingit imet ju ei sünni (ravija-ravitava suhe on lõpeks ju väga isiklik ja mitteavalik suhe). Mind oleks märksa rohkem huvitanud nende inimeste arvamised, kes juba mingit abi saanud. Või ka nende omad, kes lootsid aga ei saanud. Üks sensitiiv saate kohta ja tema mõned patsiendid oleks täitsa piisav olnud. Aga mingit lisamaterjali (informatiivset, meeleolu loovat vm) - pildid, loodusvaated, skeemid - oleks kah tulnud otsida, leida ja saates kasutada. Selge, et see ka saatejuhilt endalt mõndagi nõuab. Elis Aunaste. Maire Aunaste tütar. Ka meie tv on pärilik?
(Kas seda saadet nüüd just siin "nõiajahi" teemas arutama peab, on omaette küsimus, aga eks miski sümboolika ole selleski).
Vasta
#14
Sama siin - televisioon suudab lihtsalt hea s*taks keerata.
Vasta
#15
Nõustun Hallucigenia sinu arvamusega.
Selles saates on inimesed nigu laadatoladeks tehtud!
Iga sensitiivi kohta võiks enne ikka mingi tutvustus ka olla, et kes ta üldse on ja mis tema spetsiifika on. Tundub, et saade on tehtud neile, kes varem juba kõigi ravitsejatega tuttavad. Mina näiteks tean sensitiivide nimesid, aga nägu ja nime kokku viia küll ei oska.
Ma lootsin tegelt, et igas saates tutvustatakse erinevat eesti nõida, ravitsejat või kanaldajat või kes nad kõik on.
Aga hea on asja juures see, et nii mõnigi inimene saab esmakordselt teada, et on olemas energiapunktid - t¹akrad ja et kui haigused juba maad võtavad, peab elukohta vahetama või vähemalt teise tuppa tõstma voodi.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
..... Kanal 2-s uus saatesari SENSITIIVNE EESTI.

Kõik, kes eesti nõidadest ja ravijatest huvitatud, vaadake!
Ehk on hiljem arutlusainetki selles teemas.
Saated on teisipäeviti kell 20.00 ... 20.30.

Olnud saadete (täna oli üks) kohta ühineks eelöeldud arvamustega.
http://www.nadal.ee/94563
Tulemas on minu hinnangul veel kaks väga põnevat tegijat
(olen kohtunud mõlemaga Avanemise päevadel
http://www.zone.ee/avanemine/ - ka sel aastal tulemas)
- Jüri Henno
http://www.hot.ee/esi/jyrihenno.html ja
- Argo (mitte Ago) Abhirama (passijärgset nime ma siinkohal ei avalda),
astroloog. Siia üks näide tema uurimustest:
http://www.horoskoop.ee/article.php?getarticle=4
Vasta
#17
Eks neid ole surnud jah. Ehkki reaalelus see peaks tavaline asi olema. Seda teed me käime kõik, kes varem, kes hiljem.Vaid tavainimest ei tunne keegi, aga tuntud inimese kadumine ehmatab kõiki.
Minu meelest oli üks paremaid asju Nõidade Välimääraja. Mitte, et seal kõik puhas tõsi oleks olnud( aga ehk ka oli), kuid ärritas ta tegijaid tugevasti. Peale seda osa jäid päris vaikseks, osa aga tegutses edasi. Järelikult toimus tegijate endi hinnang iseendile. Kes jäi ausaks enda suhtes, see ka tegi otsuse enda tegutsemiste kohta.
Aga kui end kurssi viia vene ajakirjanduse veergudel olevate uue aja võimalustega, siis pole enam imestada millegi üle. Tegelikud nõiad on varjus ja kui võimsad veel. Meil on vaid ennustajad, ravitsejad, nägijad. Ja üksikud muud. Milleks neid hävitada? Need üksikud aga oskavad ka tavainimesena näida.
Vasta
#18
....sul on õigus. Aga tegi oma tööd hästi- s.t. reaktsioon oli tugev.
Vasta
#19
Metsakoll......
....sul on õigus. Kuid ta täitis oma ülesande, ajas asja kihama. Reaktsioon oli tugev.
Vasta
#20
Mu tuttav numeroloog seletab juba ammu, et ta on ohus ja et ta peab väga hoolikas olema oma tegemistes.
Mida/keda ta täpsemalt kardab, sellest ta ei räägi. Ütleb vaid, et nii on numbrites kirjas.
Vasta
#21
tean üht juhtumit nimesid mainimata, et ka välismaal viibida on mõnel teadjamal inimesel ohtlik :o
Vasta
#22
Põrgu päralt - see võib olla üks meetodeid rahva mahasurumiseks. Te ju näete isegi, kuidas meile sisendatakse, et me peame sõltuma üksteisest, jumalast jne. Samamoodi püütakse sisendada ka sõltuvust nõidadest, kes võivad nende endi teadmata olla meid valitseva kurja jõu tööriistad. Mingil sobival hetkel need "nõiad" koristatakse ära ja rahvas tunneb, et tugi on läinud, uut pole kusagilt võtta ja soov elu naudinguga võtta kaob. Seda kurjad jõud aga soovivadki - milleks orjadele naudingud, see on vaid isandate privileegSmile See seostub ka sellega, et paljud nõiad ei saa aidata iseennast - jabur, eks ole? Kuid kes võib kindel olla, et nad pole vaid tööriistad, mille ülesanne on "ravitsemise" käigus inimeste energiaid pätsata ja oma isandatele viia? Ma arvan, et seda võis välja lugeda ka tollest nõidade välimäärajast... Kui meie seas on veel tõelisi nõidu, siis need püsivad varjus ja seega ei ole kunagi 100% võimalik ära arvata, kas parasjagu su vastas seisev tegelane on nõid või ei ole.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat