•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Q11 maailmapilt, Kõik Üks Hetk
#51
(12-07-2019, 19:16 )Q11 Kirjutas: Ma tean seda...ega ma ei tahagi midagi tõestada...sest sellisel juhul oleks see ju veidi tobe...noet Jumalat peaks tõestama...niisama...no siin foorumis lisan oma arvamust...Smile
niisama ei kraaksu vares ka.
Iga mõtestatud tegu on püüe mingi tulemuse järele.
Isegi tulemuse mitte saamise püüdmine on ikkagi püüe.

proovi sellest mõistatusest jagu saada.
Minevikku ei ole käes, tulevikku ei ole käes , hetk ei ole kohal.
hetke tajumiseks läheb aega aja läbides on olevik minevik.
on ainult minevik ja tulevik. minevikus ei saa olla, tulevikus ei saa olla.
olemises ei saa olla. kõik on näiline.

hetk on näiline
printsiibid sünnitavad ilmingud. ilmingud on olematud.
Vasta
#52
See on väga hea mõistatus...
Ma ei anna mõistatust...vaid reaalse kogemuse...püüa hüpata oma kehast meetri võrra ettepoole...
Vist ei õnnestu?
Samamoodi ei saa Sa minevikku ega tulevikku "hüpata" ...kuna oled Olend... Hetk Ise...Smile
Vasta
#53
(12-07-2019, 18:04 )Q11 Kirjutas: Jumal ei otsusta. Kas Sa Lokster mitte ei karda surma? Tundub nagu...niiväga hoiad "endast" ja igasugustest "teooriatest" kinni...või mis?...Smile

Keegi oma sisemises Minas ei karda surma, sest praeguse Maa elanikuna kehastumine on üliränk kõikidele hingedele. Ja teispoolsusesse minek on vaid puhkusele minek. Kuid kuna imikust saati on meile erinevaid hirme sisendatud, sealhulgas jehoovade, allahhide jmt ebajumalate ähvardusi, siis inimene kardabki surma nagu midagi õudset.
Kuigi tegelikult on see millegi imelise algus...jälle Smile.
Vasta
#54
Jah Minaelan...päris hästi öeldud.No ma natuke korrigeeriks küll aga las jääb nii...Smile
Vasta
#55
Salajase jälgimeise teemast tõstsin Q11ne igapäevalist ja igasse teemase jätkuvat juttu siia.
Kuna ma kuulan praegusel ajal kõiki Hallo Kosmose saateid tagantjärele peenrarohimise ja muu sellise töö kõrvale, siis jälle ühe juba eelpooltsiteeritud guru ütlus: "Kõik on üks ja sama teadvus, ainult et see kogeb erinevaid kogemusi" Mina ütlekisn, et erinevaid illusioone.
Sellepeale veel üks gurude jutustus: "Suurel õpetajal suri laps ära. Nutab ja nutab. Õpilane küsib, miks sa nutad õpetaja? See kõik on ju illusioon? Õpetaja vasu: aga see on väga kurb illusioon."

Ja nüüd Q11ne poole pöördudes - ma nagu tean ju ka et on kõik üks ja me oleme üks ja sama teadvus jne. Aga kas sina tõesti pidevalt ja reaalselt ka sellises olekus elad?!? Minu jaoks on see kauge ja teoreetiline teadmine.
Vasta
#56
Ja... ma seda küsimust just tunnetasin...ja "närisin küüsi" mida peaks vastama...Smileaga Sa Mannu ei saa seda minu, ehk isiku käest küsida.
Tähendab... püsivat "olekut" ei ole...Vaatleja või siis Mina ei ole "olek". Nagu kindlasti oled kuulnud, et Sügav Uni on Su pärisloomusele kõige ligemal...aga mitte arvata , et see seisund oled Sina...kuna see on ju mööduv. Vaatleja(Mina) näeb ka tühjust (mis imelikul kombel on samuti miski)...Smile
Ma ühe asja veel selgituseks ütleks Mannule...Arusaamine Toimus murdosasekundiga...ja see ei ole siiamaani üle läinud...ja mingil imelikul põhjusel pean sellest ka pidevalt rääkima...Smile
Vasta
#57
(12-07-2019, 21:52 )Q11 Kirjutas:
Ma ühe asja veel selgituseks ütleks Mannule...Arusaamine Toimus murdosasekundiga...ja see ei ole siiamaani üle läinud...ja mingil imelikul põhjusel pean sellest ka pidevalt rääkima...Smile

Ühel Vasjal käis ka ületarvitamisest krõks. Peale seda hakkas ta kõigile rääkima ,et tal külmkapis elab Lenin.
Sa pead end jumalaks kuna kogesid mitteinimlikku. Ja asusid nüüd tõemonopolistiks. Ja arvad ,et kui sinu kogemust teises pole ,siis tema kogemus on miski väär.
Eks ma siis ka muljetan mitte inimlikust kogemisest. Just nii saabki seda takkajärgi kokku võtta-oli kogemine.
Seda ei saa sõnadega kirjeldada. Ja puudub tahe seda teha või teha tahta. Mainin vaid ,et seal polnud ÜLDSE ajamõõdet. Mingit hetkeolemust polnud. Ajamääratlust kohal ei viibinud. Niisamuti ka minamääratlust. Polnud kehatunnestust. Kohe mitte ühegi valemiga polnud seal ka ruumi. Vaatleja -vaadeldava suhet ammugi mitte. Oli vahetu......olemine, üheks saamine, sulandumine, mõtted ei loonud midagi...... naastes jäi vaid kogemus MÄLLU-taasesitus on mõtete veeretamine parimal juhul. Kõik. Vaatleja ja kogeja osa see pole.
(12-07-2019, 17:30 )Q11 Kirjutas: "Jah on küll. Väestamine jõududes käibki tahte ( mõtte) pinnalt."
Novat selles asi ongi. Sa ei ole aru saanud, et Otsus alati eelneb mõttele...Smile
"Teeks ikka selgeks, mis on "mõte", "väestamine" ja "tahe" ja kõige eelmainitu reaalsete tegudega... katmine?"
Väga lihtsustatult öeldes, see on minamõtte illusioon otsustajast....

(12-07-2019, 18:04 )Q11 Kirjutas: Jumal ei otsusta. Kas Sa Lokster mitte ei karda surma? Tundub nagu...niiväga hoiad "endast" ja igasugustest "teooriatest" kinni...või mis?...Smile

(12-07-2019, 19:16 )Q11 Kirjutas: Ma tean seda...ega ma ei tahagi midagi tõestada...sest sellisel juhul oleks see ju veidi tobe...noet Jumalat peaks tõestama...niisama...no siin foorumis lisan oma arvamust...Smile

(12-07-2019, 21:52 )Q11 Kirjutas: ..ja see ei ole siiamaani üle läinud...ja mingil imelikul põhjusel pean sellest ka pidevalt rääkima...Smile

Lepi kõigepealt iseendaga ära ,siis hakka teiste eest elama.
Sul otsus ( õige jumal) eelneb mõttele, mis pole olemas. Olematu illusioon tuvastab jumala hetke ja seda pole ka olemas. Jumalat pole olemas. Jumal ei otsusta seepeale. Sa ei tahagi midagi tõestada. Kirjutada ka ei taha. Mõtteid pole. Ja kirjutad siin mõtteid. Jumalat sa tõestada ei taha aga lisad hoopis arvamusi. Mõtted arvavad. Neid pole. Illusioon loob illusioone. Loob illusiooni jumalast. Arvamus lõi hetkeks mõtte. Lõi enda näo järgi. Ja see ei taha üle minna kuna hetk osutus ajaks, mis ei taha kulgu lõpetada. Mingil imelikul põhjusel sa ei suuda mõtteid ega aega enam peatada ning avaldad mõtteid. Jumal ei ole kindel ega saa aru ,miks kõik liigub edasi. Jumal otsib mõtet, mille kustutas. Miks see jumal liigub? Vastus on - ouroboros. Pea sööb saba. Järgneb ja elatub sest. Pea ON seda , mille ta OLEMATUKS sööb. Hetkede jadas, liikumises ja ringjas ruumis. Kui värav on eest ära sõitnud......võivad kutsud rõõmsalt oma saba taga ajada.
(12-07-2019, 21:52 )Q11 Kirjutas: Tähendab... püsivat "olekut" ei ole...Vaatleja või siis Mina ei ole "olek". seisund oled Sina...kuna see on ju mööduv.

Objekt muutuvas ruumis ja ajas.
Hetk on ajamääratlus. Igasugune ON-olemine on aja-ruumi määratlus. Nina ees jookseb ,,TEAN-järelikult on ja päris,,. Pea lõpeb sabaga ,mis enam ei tea ja seega nagu pole olemas ja mõte järeldab - väär . Siit ka vajadus end positsioneerida teiste najal.
Vasta
#58
Ja üldse polnud see tundmine, teadmine, tajumine või meeleline aistimine. Minast pold seal haisugi. Miks japsid nimetavad orgasmi väikseks surmaks? Vat see oli suur surm. Niipalju siis surmahirmust. Ükski ekstaatika ei ole ligilähedalegi võimeline samastuma. Muidugi sina ei karda surma, sest sa ei ela. Sa tapsid end. Oled juba surnud. SINA kardad elu.
Vasta
#59
Küll Sa Lokster oled ikka varajane. Magada ka said öösel või koguaeg rahutult vähkresid ja mõtlesid kuidas Q11-le vastuseid panna?
Esiteks üks asi ongi miks ma ei taha, teatud joonest üle minna kuna tõenäoliselt selline kriitika ja hindamine algab. Aga hea küll kuna Mannu küsis.

"Seda ei saa sõnadega kirjeldada. Ja puudub tahe seda teha või teha tahta. Mainin vaid ,et seal polnud ÜLDSE ajamõõdet. Mingit hetkeolemust polnud. Ajamääratlust kohal ei viibinud. Niisamuti ka minamääratlust. Polnud kehatunnestust. Kohe mitte ühegi valemiga polnud seal ka ruumi. Vaatleja -vaadeldava suhet ammugi mitte. Oli vahetu......olemine, üheks saamine, sulandumine, mõtted ei loonud midagi...... naastes jäi vaid kogemus MÄLLU"

Vot-vot...selle kirjeldusega olen peaaegu täitsa nõus..aega muidugi polnud aga midagi pidi olema. Mina nimetan seda „Midagit“ Hetkeks.

"Jumalat sa tõestada ei taha aga lisad hoopis arvamusi"

Ma toon sellepeale näite. Ma eitea muidugi aga eeldan, et Sa Lokster oled astraalinähtusega kursis või vähemalt teadlike unede kogemusega.
Nii kujutame nüüd ette et mina Q11 magan, näen und. Järsku saan teadlikuks, et see pole ärkvelolek. Siis tuleb...no näiteks Mannu ja küsib „kas sa oled Valgustunu?“...Kuidas ma hakkaksin Talle vastama?
Esiteks, „Vaata Mannu mina ei saa valgustuda, ma olen unesees. Ka Sina ei saa, sest oled samuti unesees. Me oleme mõlemad Unenägijas. Mina ja Sina oleme tegelikult üks ja sama. Ainult Tema saab Valgustuda.“
Mannu arusaamatult „aga näita mulle siis Unenägijat“
Mina sellepeale viiksin Mannu sinna tuppa kus Ta magab ja ütlen „Siin..siin Ta on“
Mannu „Kus? Ma ei näe teda...“
Mina „Jah...Sa ei saagi Teda näha sest ka see tuba on unetuba ja unevoodi, mis samuti on Unenägija sees“...Smile

Kui toome selle näite ärkvelolekusse on teema täpselt sama. Ma ei saa Sulle Lokster mitte kuidagi Jumalat tõestada ega näidata. Meil mõlemal pole mingisugust vahet. Me oleme Sama...Smile

Vasta
#60
Aitäh, Q11, kogemusi jagamast! Ja Lokster ka.
kuigi ma sind vahest kustutan, sagedamini muudest teemadest ära tõstan jne, aga ära võta seda solvanguna.
Maailm ongi "jumala" (mina, hetke, milleiganes) Lucid Dream. Ainult et mind jah see seestpoolt ei näri, sest niimoodi mina seda kogenud pole kui sina.

Igal oma tee.

Lisaks veel niipalju, et minu aju ehituse kiiksude tulemusena (no logisevad-logisevad need kruvikesed) kogen ma kergel kujul pidevalt (aegajalt raskemal kujul) keha-, mina-, ja eriti ajatunnetuse puudumist. Ja see on puue siin füüsilises elus. See teeb toimimise raskeks siin füüsilises maailmas. Niiet siinses maailmas ei peaks seda küll eesmärgiks võtma, et neid ära kaotada. Aga kogemusena, ikka vajalik.

Vasta
#61
Q11 sa ei ole selleni jõudnud, mida Lokster kirjeldas.
Selliste kogemuste kirjeldamine on mõttetu nagu lõhnade kirjeldamine.
Võid telefoniraamatu paksuse oletava teose kogemusest deklameerida
aga, kui sa pole ise eal kogenud siis see on sulle mõistmatu ja jääbki selleks kuni suudad kogeda.

Kui sa ei mõista veel midagi siis sellest pole mingit häbi. Häbi on see, kui ei
suuda seda tunnistada, et ei mõista.
Kui tahad turu muti kombel edasi vatrata lase edasi aga see punkt kus sa käiad on ainult üks trepi aste kus sa seisad. Sa püüad seda ühte astet kaitsta nagu püha lehma sest pole veel suutnud kogeda seda, mis on üle sellest. Neile, kes teavad pole vaja selle astmega eputama tulla: see on meil astutud punkt.

Olematus on hetke väline.
Vasta
#62
Mannu. Raske on sul siis kui sa tsenderdad end jonnakalt linnusesse. Vaim ei pöördu iial kellegi poole sõnade , inimlikke mõttekujunditega. Harva pildiliselt või heliliselt. Pigem tajuliselt-tundeliselt. Tglt kõigiti ju võib..... v.a. sõnad. Puht šamanistlik tajunihe. Just-just. Asju ei peaks jagama nii - meeldib ja tahan......ei meeldi, pole vaja. Tasakaal ongi nõiatee.
Vasta
#63
"Q11 sa ei ole selleni jõudnud, mida Lokster kirjeldas."
Kui jõuad "sinnani" siis saad aru et "sinnanit" polegi olemas...
"Vaim ei pöördu iial kellegi poole sõnade , inimlikke mõttekujunditega. Harva pildiliselt või heliliselt. Pigem tajuliselt-tundeliselt. Tglt kõigiti ju võib..... v.a. sõnad"
jah... jällegi pean tunnistama Loksteri õiget seletust, mingil määral.
"Kui tahad turu muti kombel edasi vatrata lase edasi aga see punkt kus sa käiad on ainult üks trepi aste kus sa seisad."
Ma püüan selgitada mis See ei ole...palju lihtsam kui kirjeldada mis See on. Ja ega Sa ei pea mu "turumutivatramisi" ju lugema. Olen edaspidi rohkem oma Võreaias mille Mannu mulle lõi ja ei kipu siit välja...Smile
Vasta
#64
Tsitaat:Olen edaspidi rohkem oma Võreaias mille Mannu mulle lõi ja ei kipu siit välja...Smile
Ei pea keegi kuskil võreaias olema. Nagu pealkiri ütleb see on sinu maailmapilt. Ei sega mina seda teemat rohkem. Pole inimest pole probleemi.
Ma väljendasin lihtsalt, mis tuli puhtalt. Igaüks räägib seda, mis südamel.
Vasta
#65
"Ei pea keegi kuskil võreaias olema"
Sellest Sa ei saanud ka aru...Mina olen siin...Smile
"pole inimest pole probleemi"...hehehee...
Aga miks Su südamel on siis "see"...?...Smile
Vasta
#66
(13-07-2019, 20:19 )Q11 Kirjutas: "Ei pea keegi kuskil võreaias olema"
Sellest Sa ei saanud ka aru...Mina olen siin...Smile
"pole inimest pole probleemi"...hehehee...
Aga miks Su südamel on siis "see"...?...Smile
vahet pole
keda kotib
kõik on mõttetu
Laugh
Vasta
#67
"vahet pole
keda kotib
kõik on mõttet
u"
Nihilism on see...noo kuidas sa Tegudele siis niimoodi?...Smile
Vasta
#68
(13-07-2019, 20:53 )Q11 Kirjutas: "vahet pole
keda kotib
kõik on mõttet
u"
Nihilism on see...noo kuidas sa Tegudele siis niimoodi?...Smile
miks vahel põgenevad kaunimad unenäod? (see pole retooriline küsimus)
Lõksud. Ei viitsi ühest lõksust teise hüpata.
Mõtte omamine ise on juba valiku ära andmine.
Olen ehitanud unelamid mille taga jooksnud. Nad ei jää kunagi.
Blablabla...
Vasta
#69
oo...väga õige "point" Sinult Tegudele..."blablablaa..."..Smile
Lähme nüüd ära magama....eks homme jälle päev...Smile
Vasta
#70
Kuna Mannu suunas mind delikaatselt "puuri" Smile siis püüan teisi teemasi mitte oma õhinajutuga eriti solkida....aga toon siis siia...Smile
Minaelan - "Sama on ka sinu jumalaga - tema püüab kogemusi saada sinu/minutaoliste kaudu, et ette kanda oma õnnestumisi/õppetunde jne oma jumalale..see omakorda oma jumalale jne jne jne..."
Minul pole Jumalat. Et Jumal oleks, peaksin olema ju mina.
Lihtsam on eesti keeles Jumala asemel kasutada sõna Hetk. Selline neutraalne...absoluuti on ka vist kasutatud aga mulle see ei meeldi.
Nii...kallis MinaelanSmile....kuidas Sa seletaksid Hetke püüdu saada kogemusi? Mida Ta püüaks? Kuhu? Lisab Hetk endale midagi? Kuidas? Võtab ära? Ka nagu ei kujuta ette.
Kus kujutamine toimub? Hetkes...
Ja lõpuks ju ongi, et kuidas me üleüldse teame kus me elame. Hetkes. On nii? Kuidas me saame seda teada, et elame Hetkes?....Me ise olemegi see Olend...Smile
Vasta
#71
Noja keda sa veel pole londistanud?
(22-07-2019, 13:18 )Q11 Kirjutas: Mind on ka natuke huvitanud see kanaldamise teema. Muidugi kohe ütlen igaksjuhuks, et kirjutan enda nägemust sellest. Kõigepealt tundub mulle kui näiteks õhtulehe avad , et iga teine „näeb“ midagi. Väga suur hulk lihtsalt usub, et nad midagi näevad, teine tasand on inimesed kes on arendanud võime „rääkida“ enda alateadvusega. Astraalis kontrollida seda on kõige lihtsam. Ükskõik kellega seal oled võid erinevate katsetega avastada, et sinu peas mõte kandub teise kõnesse ja edasi saad üle võtta ka olendi liikumisaparatuuri. Sa Teloslane Vaimuga suhtled mentaalis?
Muidugi ma ei väida otseselt, et Sa oma alateadvusega räägid aga mõned punktid tooksin välja.
Ma annaks ühe nõksu...Kui järgmine kord Vaim ilmub siis küsi:
„Kuidas saaksin Karmast vabaneda?“
„Miks Sa tahaksid Karmast vabaneda?“ küsib ta tõenäoliselt imestudes vastu.
„Kes Küsis?“ vasta...
Sellepeale Vaim arvatavasti lahustub. Asi on siin sõnademängus. Küsijale vastab ta küsimusega ja lõpuks Küsija omakorda küsib ja oma küsimusega annab ise vastuse.
Miks ma veidi kahtlen ,et Sa räägid oma alateadvusega on väga lihtne. Deemon ei hakkaks sellistele igapäeva probleemikestele nagu „kas selle õuna söömine on mulle kasulik?“, „kuhu ma oma sõrmuse kaotasin“ või „kas ikka saan õnnelikuks“ lihtsalt vastama.
Deemoni (Daimoni) funktsioon on näidata , et Hea ei saa eksisteerida ilma Halvata.
Kui Nüüd tõepoolest Deemoniga oled dialoogis siis küsi:
„Kuidas ma saaksin Õnnelikuks?“
„Viska minema Hea ja Halb“ vastaks Ta.
See karma asi . Ma tean, et jälle kordan ennast (ja Eithea ütleks,et ma tüütan ja nimetaks mind lambaks)wink aga...Sul on sellest veidi vale arusaam.
Esiteks karmat ei saa kuidagi muuta. Ükskõik kas pusid sellega üksi või kutsud vaimumaailmast „kedagi“. Karma töötab ärkvelolekus ja uneilmas. Sest seal eksisteerib Sinu ego. Karma ongi Su enda ego ehk pead ennast selleks kes Sa tegelikult pole.
No ma toon näite.
Kujutame ette , et LoksterSmile vaatab televiisorist Vandammega peaosas filmi. Talle väga see meeldib ja on seda näinud juba kümneid kordi. Filmis Vandamme elusaatus on alati ühesugune. Talle pahad keeravad mingi käki, Vandamme maksab kätte, lööb hunnikus inimesi mättasse ja lõpuks elab õnnelikult surmani.
Kas Vandammel seal on karma. Jah on küll. Igakord kui Lokster seda filmi vaatab on filmitegelase elukäik samasugune.
„Aga mispaganavärk selle karmaga siis on?“ ,küsiks segaduses Lokster kui filmi vaatab.
Ma tuleksin tuppa ja ütleksin „Vaata Ekraani“...
Sellepeale Lokster“ aga ma ju koguaeg olen vaadanud...aaa...nüüd ma sain aru...Karma töötab alati Vandammele seal filmis aga Ekraan on sellest puutumatu. Tähendab kui film lõppeb, kaob ka karma aga on võimalik ka filmi vaatamise käigus aru saada, et ainuke Päris on Ekraan“
„Novat“ vastaksin.
Ehk kokkuvõtvalt – film (ego) ei saa eksisteerida ilma ekraanita (Mina)...aga kui film(ego) lõppeb, ekraan (Mina) jääb...Smile

No mida kõike ära ei teeks ,et saaks jälle sae käima ja londi ihusse? Et kui ütlen ,et uksed jäävad suletuks , siis lendate jälle üksikaupa veiderdamistega peale? Viska aga oma parool vette ja õngitse. Teame-teame kuda see ,,olendi liikumisaparatuuri,, ülevõtmine käib. Poed pähe kui saad sõnadest kinni. Ise veel uhke ka. Üha rohkem aga näitad oma tõelist palet. Noh - oled jälle mina ve? Kes kõik sa pole juba olnud? Milliseid,,kanaldajaid,, ja muidu ,,väljatajaid,, oled orki ajanud? Ah et sina ei tea ju midagi Vanaküla värvimaagiast? Te keegi ei tea temast ega muust?
Tead, ma ajan parem FannieGoki v....a juttu kui sinuga Laugh
Vasta
#72
Lokster Sa oled ikka kergelt paranoiline. Ära nüüd liiale ka mine, varsti ei saa enam magadagi ja iga natukese ajatagant ärkad kiljatades üles ja vaatad igaksjuhuks voodialla ega Q11 pole sinna mingit "jubedatelukat" saat...Smile
Vasta
#73
näljane räägib ikka leivast. iga lause taga naerumärk.
a) tõmbad seal naerugaasi
b) kompentseering oma ebakindlusele
c) kujundad tagamõttega mingit fassaadi(sisu ei kommenteeri)

ma pole küll psühholoogia professor aga emba kumba.
e oleks aeg mask maha libistada, lihtsam ju nii. Või mes

võibolla kuskil sisimas oledki muhe kala aga lõpeta siis see debiilsus ära mida siin etendad pole mõtet tõestada vastupidist kõik on üks sogaga ka midagi ei võida, keegi präänikut ei anna...või annab? Shockwink...Sick
Vasta
#74
Mispärast ma peaksin selletõttu, et Sa aru ei saa lõpetama omapoolse arvamuse avaldamise? Debiilsus?...hmm.... kui advaita-vedaantat debiilsuseks pead siis... noojah...Smile
Vasta
#75
ära higista, mul ka kuhjaga armastust, mida omal viisil jagada
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimest ümbritsevad asjad on kõik valmistatud surnutest. Rein 28 8,614 12-08-2010, 21:09
Viimane postitus: Rein
  Kord lahustume lõpmatuses me kõik Flash 4 2,286 25-10-2007, 19:30
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat