Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lihtsustatult sellest miks on kristlane teinud omale paganast vaenlase.
Autor Sõnum
Lokster
Vana kala

04-08-2019 12:58
Postitus: #76
RE: Lihtsustatult sellest miks on kristlane teinud omale paganast vaenlase.
(03-08-2019 21:30 )isemaag Kirjutas:  
(24-05-2019 17:55 )Punahabe Kirjutas:  Mina ei suuda juba ammu kõike seda teksti läbi lugeda mida väsimatud suudavad siia ülesse riputada. Ehk oleks mõistlikum kuidagi lühemalt ja selgemalt oma mõtet ka väljendada.

Teemasse niipalju, et see ongi see mida nimetatakse religiooni arenguks. Nn. shamanim, loodususundid, ja samuti kõik kodumaised nõidumised-ennutamised meie olemise selgitamised on loodusnähtused, mille põhjal keerukam intellekt loob organiseeritud religiooni.
Kuna kristlus on senini kõrgeim religiooni arenguvorm siis on loomulik, et see ka primitiimsemaid korrale kutsub.
Kunagi ei tahtnud talupojad endit pesta, ei hoolitsetud oma majapidamiste ümbruse eest ega lubatud lapsi kooli. Selleks tuli neid sundida. Nüüd on see elunormiks saanud.
Kristlus kui kõrgem maailma tunnetuse vorm peab ülejäänut edasi vedama.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ainult kommentaarin. Kristluse kui kõrgeima religiooninakkuse kohta nõukogude aegne ajalooõpetaja rääkis lugusid kristlastest aristokraatidest ja parlamendis istujaist, kellede eritunnuseks oli parukate kandmine, nad ei olevat end pesnud kunagi, ainult lõhnavett olevat piserdanud oma parukaisse ja kui täid väga kiusasid, siis pisikese pulgaga olevat oma päälage süganud. Isemaagi sõna annan et ei ole seda välja mõtelnud! Sellist fantaasiat mul pole et midagi nii veidrat leiutada. Too ajalooõpetaja oli kommunist ja ateist, kuid küll ta ikka midagi teadis ja uskus.
Neid fakte oli rohkem. Siniverelised ei pesnud end üldsekaua kaua. Naised krohvisid end. Mehed leiutasid endale uusi moodsaid riideid. Kõik ikka peitmiseks. Nt. See siuke punnklapiga meestepüks oli vahend mädaneva ja süüfilisest pundunud riista peitmiseks ja lõhnade varjamiseks. Suured seelikud karkassiga olid nii keeruliselt tehtud ,et seda selga aeti terve ennelõuna ja maha saadi samuti ööpäev hiljem. Peod olid aga tihti. Nii nad kusidki põrandale või olid tentsikud ,kes potiga pugesid sinna kupli alla.
KÕIK suured taudid ja katkud said alguse linnadest-linnustest. Rentslikultuurist ,mida elitaarne aadelkond harrastas.
Meile aga räägitakse peldiku kultuuri TOOMISEST. Pagan käis asjal, sinna kuhu ka loom asja ajas. Pagan loodust ei kartnud ning vees käimine oli soojemal ajal normaalne. Usklikud kartsid kogu loodust, veekogusid ammugi ( kollide kodu ju ).
Muus osas....... vastan hiljem.

(04-08-2019 08:03 )olematu Kirjutas:  Mis edust siin räägitakse , kui asja olemus on juba ellujäämine ?
Planeedi seisukohast muidugi oleks isegi õiglane, kui kõik need krahmajad oma lõpu leiaksid . Aga kõik ei ole krabajad ju .

Ja jälle on venelane hambus oma mugavusega . Ma küsiks , paljudel siis endal lehmad laudas ammuvad ja juurvili peenral kasvab ? Tegelikult ma isegi ei pea küsima . Ma tean seda niigi . Juba 90 - ndate alguses koputas maarahavs minu loomapidamise peale tähendusrikkalt oimukohta sõrmega ja teatas , et nemad küll ei hakka . Ei hakanudki .

Loomapidamisega üksi muidugi asi ei piirdu . Oskate sellest piimast ka midagi teha ? Ega esimese vabariigi ajal ilmaasjata instruktorid söögi ja öömaja eest ei käinud naisi süüa tegema õpetamas . Ju siis teati kuskohast king pigistab .

Ma võiks nüüd muidugi punahabeme käest küsida, miks siis mungad -nunnad järjepidevalt inimesi välja ei õpetanud ? Enamus retsepte on ju mõisa köökides ja kloostrites välja töötatud .

Vastan ise : ei olnud kasulik .

Terve nõukaja sain tunda elitaarsuse mõju. Venelased sõimasid fashistideks ja bussis pidi alati neile istet pakkuma jne. Kuna neid oli rohkem, siis tappa sai puhtalt rahvuse eest. Andsid vastu ,tulid kambaga. Ei taha seda pikemalt siin laiendada.
Täpselt sama teema oli ka eestlaste poolt. Linlikumad ( enamus ) lapsed kehtestasid end oi kui ruttu kambaga üle maamatside. Just minusuguste kolhoosnike ja oma lehmapidajate üle. Venelasi see ei huvitanud. Minu vaesust ja matslikust hõõruti nina alla terve põhikooli aja.
Aga nagu näha siis ,,elitaarsuse ,, üleolek on vaid kasvanud. Moraalsest üleolekust on saanud võimukas kehtestamine. Sest just aga ka kribasin tuleviku teemas.
Midagi pole teha -on lahknemiste aeg ja voolud viivadki aina enam eri suunas. Õigemini osa jääb paigale aga suurem osa kihutab tehnoloogilise expressiga kuhugi...... viie rikkama riigi hulka ja marsikolooniatesse.
(04-08-2019 04:31 )Tyto Alba Kirjutas:  Nõukogude aegne ajaloo õpetaja oli üks peamisi bolsevistliku propaganda levitajaid.
Bolsevistliku ajaloo käsitlus EELDAS eelneva korra esindajate mahategemist ja demoniseerimist.
Ei eelda, et aadlikud olid mingi roosa-vahu-nunnuloomad aga puhas loogika dikteerib, et asi polnud ka nii hull.

Aga tasub käia nende maade muuseumites ,mis pole vene kolli pidanud üle elama. Mitte vaid delfist otsida tõde. Ma saan aru jah ,et see paganate demoniseerimine on Ük massimeelele nii oluline. Õpik ikka ju räägib ,et paganad olid ürglased, nuiaga mõmisejad, lastesöödikud ja lõkke kõrvale sittujad ( nii räägiti ka õpikus indiaanlaste kohta ).
Ja vat need ürglased suutsid luua ladina keelest vanema kirjakeele ja seilata nii ameerikasse , pärsiasse kui ka läbi terve venemaa lõunapiirini. Navigeerides ja maid tundes.
Korra veel Punahabeme arusaamast massimeeles.
Varapaganlus e. algne looduslik eluviis ei olnud ei usund ega religioon. Oli eluline eluslisus ,mis baseerus teadmistele. Selge see ,et see pole sama mis ,,õigeharitute,, teadus-katse-tõestus.
Ka paganlus mandus ajas kuna usundid avaldasid survet.
Igasugu jumalate teema on juba selle järgne.
Veel kord -----

PAGANLUSES EI OLNUD HIERARHIAID. Usupäraseid püramiidjaid üle ja alatähtsustamisi POLNUD. Need lisandusid hiljem SUNNITULT koos üldiste jõuliste vooludega.

Ma lähen väga isiklikuks igaühega ,kes veel kord üritab kehtestada üle paganluse mingeid VÕÕRAID tõdesid, jõudusid ja ,,olevusi,, ja veel seda KÕRGEMALT ja VÕIMUGA tehes. Ohei ma ei vasta samade relvadega. Ei pruugi seda sõnadega teha, veel vähem füüsiliselt arveid klaarida. Lähenen asjale ,,paganlikult,,. Eks võetagu tavateadus appi selle mõistmisel. Ja MA TULEN järgi igaühele ,kes ikka veel parasiidina kratib oma ,,ülide, isuks.
Tulen istun kasvõi igal õhtul voodiveerele ja võtan tagasi , mis isekalt kokku rabati. Ma luban seda. Eks niimõnigi on proovinud juba. Aga eks tõdede linnuse eritargad sigi jah kah piisavalt et ,,tarku,, ja uljaid jaguks.
(selle postituse viimane muutmine: 04-08-2019 13:24 Lokster.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lokster
Vana kala

04-08-2019 15:29
Postitus: #77
Nii kaua kuni lõhestad ilma heaks-pahaks oled kurjus. Nii kaua kuni sind veab Isa, Poeg ja pühavaim - oled kurjuste kurjus ja saad litakaid Emalt-Tütrelt ja Hingelt. Samsaaras, kuid enam mitte siin. Vot nii mu kõrgelennulised gurud ,kes te olete kogunenud ,, valgustudes,, ......................mitteduaalse, täiuslikuma ning terviklikuma olendiks saamise värava taha. Nagu isegi aru saite, pikk tee veel käia. Mujal, seal .....kus te ,,kodu,, on. Kui siin ei kõlvanud, minge oma aeglasemasse kõvapeade klassi. Tasakaalu meistrid .....lubage naerda. Eks jah, ego suretades väljutab maa valutumalt ning naasemine ürglasse on ka kiirem. Kosmiline siug juhendab. Istuge Zenni ...2- .
Kallid õpetajad, pakkige asjad. Te lahkute meesteparadiisi. Parimad saavad autasuks 40 neitsist hübriidi, loomanäolist ja hingetut. Allah agbar-jumal on suur.
(selle postituse viimane muutmine: 04-08-2019 15:32 Lokster.)
isemaag
Vana kala

07-08-2019 01:52
Postitus: #78
(04-08-2019 04:31 )Tyto Alba Kirjutas:  Nõukogude aegne ajaloo õpetaja oli üks peamisi bolsevistliku propaganda levitajaid.
Bolsevistliku ajaloo käsitlus EELDAS eelneva korra esindajate mahategemist ja demoniseerimist.
Ei eelda, et aadlikud olid mingi roosa-vahu-nunnuloomad aga puhas loogika dikteerib, et asi polnud ka nii hull.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tsiteerin ja vastan sel lihtsal põhjusel et mul omaenda elust on nähtud. Üks kaugsugulanna oli tõsiusklik, mitte väga vana, käis kirikus ja puha, ta mitte kunagi polnud pahasoovlik. Kui ta tuli külla mu sünnikodusse, talle köeti suitsusaun ja saunatati ja siis selgus et kamm ta juustest läbi ei käinud, ei saadud tunnise sugemise järel kahh toda pusa harutatud, siis võeti käärid ja lõigati lühemaks. Täitsa ilus vanainimene sai, täitsa nooreks muutus.
Lokster
Vana kala

10-08-2019 19:06
Postitus: #79
(02-08-2019 20:31 )Lokster Kirjutas:  Heli kodu asubki põhjalas, põhjanaela all. Eks ikka veel leidub neid , kes üritavad oma ,,vaimu,, laotada ÜLE selle. Mitte keegi ,mitte kunagi ei saa seda teha. Ma olen korduvalt soovitanud seda mitte üritada. Mürgikihvad käivad kuklasse kiiremini kui silm jälgida jõuab.

Enam ei hoiata. Kui ikka veel kellegile tundub ,et võib omanikuna KÕRGEMALT karata planeedi,looduse ja looma selga peremehetsema ja puugitsema........... aitab naljast küll. Pange jah elajal metsalisel suu korvi...........
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vodoo nukud -miks soovitakse teistele halba? entroopia 12 4,398 18-08-2019 16:44
Viimane postitus: Maario

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog