Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksortsism
#26
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No ma pidasin silmas kirjandusmuuseume. Eks nendes hoitaksegi ju rariteete.
Nagu näiteks Tartu Kirjandusmuuseumis, ehkki osa on muidugi ka Ülikooli raamatukogus, Egiptust käsitlev kogu jne.

Siin link, mille kaudu saab teha tuuri Vatikani arhiivis:
http://asv.vatican.va/home_en.htm
Roomas on raamatupoode kuhjaga ja ka Vatikani muuseumis müüakse üht teist. Olen isegi sealt ostnud.

Lisaksin veel, et vanim keel on senzari sümbolkeel ja kui vanade kultuuride ja keelte vastu huvi, siis võib lugeda seda teemat, kus on ka sellest maailma vanimast keelest juttu:

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...3#pid38706

Muidu peetakse vanimaks kirjakeeleks tõesti sumeri keelt, aga seniajani ei ole leitud sugulust ühegi teise keelega:

http://et.wikipedia.org/wiki/Sumeri_keel




[Muudetud: 20-5-2009 Müstik]

Jees, aga sumeritelt on kirjakunst meieni lähtunud ja algselt raamat kui selline.
Tartu Ülikooli Raamatukogus on rariteete rohkem kui Kirjandusmuuseumis (Aleksandrikogu, Bergmanni kogu jt.)
Vatikanis parimakihi moodustavad Index librorum prohibitorum asitõendite kogu ja Palatini kogu.
Eksortsismi kohta Rooma raamatupoodides on peamiselt ilukirjandus, see mind eriti ei huvitagi.
Luterlikus agendas on eksortsismist vaid üks lõik enne ristimist ja see on vast paar lauset ning teine tähendus antud. Kuigi Luther nägevat tihti kuradeid (veinilembus), siis luterlus on demonoloogia täiesti minetanud, luterlus ei käsitle tänapäeval põrguteemat peaaegu üldse.
Vasta
#27
Väga-väga-väga-väga vaja teada.
Kas seda teostatakse vaid kristlastele või on ka nõidu vms kes seda teevad?
Kas see võib käia sensitiivide pädevusse?

Olen väga tänulik vastuste eest.

(Moderaatorile: ma arvan, et kui ma esitaks selle küsimuse allolevasse foorumisse leiaks see vähem vastukaja ja see oli ka teoreetiline arutlus eksortsismi üle, siin aga konkreetne küsimus).
Vasta
#28
Oleneb, missugused paharetid on inimese sisse pugenud!Smile)
Kui viinakuradid, siis nende välja ajamisega on tegelenud päris paljud sensitiivid.
Üks neist on Albert Stepanjan.

http://www.elu24.ee/?id=6131

Kui on tegemist muude deemonitega, kes inimest vaenavad, siis aitavad ikka pühitsetud veed ja loitsud. Ka Piibel ja palved.
Eraldi teema on kaksikisiksuse fenomen ehk mitmikisiksuse sündroom (ingl.k-s MPD)
See feomen on tuntud juba Piiblist, kus on juttu seestumise all kannatavast gerasaalasest. Ja tänapäeval on esinenud ka peale südame või kopsude siirdamist.
See tähendab, et inimese sisse on pugenud veel kellegi hing. Vahel ka kurja inimese hing. Kord käitub inimene ühtmoodi, kord teist moodi.
Niisuguste juhtumitega tegeleb ilmselt psühhiaatria.


Vasta
#29
Kõige ohutum vahend on psühhiaatria, kõige ohtlikum pugeda mingi sekti hõlma alla kes siis keha oma jumalale pühendab, olgu või kristlik sekt.
Kõige kasulikum aga on endale selgeks teha millega tegu, kust vaimsed parasiidikirbud tulevad.
Tegelikkus on ju karm inimene on alati mingi jõu käsutada, kui ajad ühe välja toimub see keha teise käsutusse andmisega kes siis väidetavalt luulud ära võtab.'
Stepanjan on armeenia kirik, mul käisid üheksakümnendal tema jüngrid piibel pihus possutamas.


[Muudetud: 5-28-2009 VironShaman]
Vasta
#30
Psühhiaatria pole siiamaani aidanud.

Alkoholism oleks üsna kerge mure.

"Kõige kasulikum aga on endale selgeks teha millega tegu, kust vaimsed parasiidikirbud tulevad."

Seleta palun lähemalt.
Vasta
#31
Veel üks asi, mis väga huvitab on see, kas on võimalik seestujat, deemonit kuidagi kahjutuks teha nii, et ta sama jama järgmisele inimesele ei saaks teoreetiliselt põhjustada?
Vasta
#32
On küll võimalik jah.
Vasta
#33
Eksortsismiga tegelevad Vatikani poolt tunnustatud roomakatoliku preestrid, Baltikumis sellist preestrit veel polegi. Preestrid on saanud väljaõppe ja tegelevad aastatepikkuste uurimistöödega demonoloogia valdkonnas.
Kui vajad eksortsisti enda tarbeks, siis soovi korral avalda mõnned tunnused, millede alusel kahtled seestumist olevat, oskavad teisedki paremini miskitsoovitada ja kas üldse siis ka eksortsismi vaja läheks....
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas Wilholmensis
Eksortsismiga tegelevad Vatikani poolt tunnustatud roomakatoliku preestrid, Baltikumis sellist preestrit veel polegi. Preestrid on saanud väljaõppe ja tegelevad aastatepikkuste uurimistöödega demonoloogia valdkonnas.

Kas nende preestrite uurimistöid on kusagil avalikustatud?
Vasta
#35
On ikka, nii uurimused kui ka kogemuste kirjeldused. Internetis võib kahkusagilt miskit leida, aga üldiselt netis sellise infoga tõsised tegijad ei uhkelda, ikka raamatutes kõik kirjas.
Teave vastavatest raamatutest on saadaval suurimatest kloostriraamatukogude- jesuiitide kolleegiumide- ja Vatikani raamatukogu kataloogidest. Kuulsamad kloostriraamatukogud: Melkis, Fulda, Strahovi, Czhestohowa jt.
Vasta
#36
Niipalju kui ma olen lugenud seestumistest ja oma suhteliselt laiade teadmiste põhjal psühhiaatriast ei kahtle ma, et eksortsismi tuleks proovida. Kui keegi teab kedagi, siis väga palun öelge. Suitsiidimõtted on lämmatavad...


[Muudetud: 5-31-2009 tuareeg]
Vasta
#37
Kiriku tasandil peaks selle valdkonnaga kõige rohkem mestis olema katoliiklased. Luterlased nagu, pole kuulnud. Ei tea miks? Kunagi nägin eemalt isegi sellsit protseduuri, küll hoone puhul. Preester käis mööda maja ringi ja pomises oma laulupalvekest.

Ja kui keegi väidaks, et ää sinna küll mine, nad võtavad sult vastutasuks ei-tea-mida. Siis lohutuseks- KEEGI ei tee midagi tasuta.

Ma võib-olla isegi soovitaks minna mõnega neist rääkima, kui asjaga kiire ja häda tõesti "tappev". http://www.eoc.ee/est/ylamenyy/kirik/vaimulikud Ma ei arva neist halvasti. Omamoodi "vaimusanitarid" nemadki.
Vasta
#38
Ma ei tea miks on vaja just neid kirikutegelasi selle eksortsismiga siduda. Mingi varjatud reklaam, et oi kui kasulikud nad on vms?
Ja psühhiaatrite käekirjaks on tavaliselt igasugu "vahvaid" tabletikesi ja vedelikkusid selle peale patsiendile manustada ja halvemal juhul pannakse üldse kinnisesse osakonda. Vaevalt nad põhjust likvideerida oskavad, ainult tagajärgi leevendada.

[Muudetud: 31-5-2009 PiziIngliito]
Vasta
#39
Tsitaat:Algselt postitas PiziIngliito
Ma ei tea miks on vaja just neid kirikutegelasi selle eksortsismiga siduda. Mingi varjatud reklaam, et oi kui kasulikud nad on vms?
Ja psühhiaatrite käekirjaks on tavaliselt igasugu "vahvaid" tabletikesi ja vedelikkusid selle peale patsiendile manustada ja halvemal juhul pannakse üldse kinnisesse osakonda. Vaevalt nad põhjust likvideerida oskavad, ainult tagajärgi leevendada.

[Muudetud: 31-5-2009 PiziIngliito]

Ja õige vastus pealkirjale on?

Parem lahja ja soe õlu, kui täitsa alkoholivaba. Ses suhtes võib muidugi tekkida konflikt, et kes mida usub, kuid vähemalt õigeusklastel on see protseduur hinnakirjas ja vajalik juhendki olemas. Rääkimata läikivatest asjadest ja uhkest vaatemängust.
Psühhiaatrite ülessanne on looma ravida. Muidugi.
Vasta
#40
Alati tasub meeles pidada, et tegeledes ükskõik millise vaimolendiga ükskõik kust, saab seda vaimolendit alati käsutada teades tema nime. Nime kättesaamine pole sellistel alama taseme lõbujanulistelt eriline raskus. Enamasti kimbutavad nad täiesti huupi täiesti suvalisi inimesi, mulle on jäänud tunne nagu teeks nad seda omamoodi eksamiks teatud tasemelt edasi liikumiseks. Tasub meeles pidada, et deemonid on mõistuselt nagu väiksed lapsed - vahetud, lõbujanulised, mõtlematud ent samas ka kergesti ärrituvad ning kergesti endast välja minevad.
Deemoni nime teadmine kammitseb ta sinu külge ning sul on parem teda "kontrollida." See kehtib siis muidugi nende väikese taseme kollide kohta. Suurtele mõjub see vaid niipalju, et nad on sunnitud kohale komberdama kuna reegel ütleb, et keda kutsutakse, see peab tulema.

Tasandeid ja maailmu on palju erinevaid, kuhu pahalane saata ja kinnitada, tavaliselt aitab mõni kinnitusloits. Näiteks kinnitad deemoni mingis taandis kuhugi kivi külge, ise olen ühe musta kogu jaoks ka valvurid kohale meelitanud - pisikesed mehikesed jäid varmalt deemonit valmama tahtes vastutasuks vaid väikest trummimängu.
Kui see jutt tundub naljakana, siis tuletaksin uuesti meelde, et enamus vaimuilma tegelastest on vägagi lapsemeelsed ja paljud ka sootuks mõistuseta.
Vasta
#41
Celtic, käi parem Lääne Virumaal jõukohal nr 1 ära ja ürita neid tegelasi trummimänguga lõbustada, ma olen juba nädal aega parajat vaeva näinud et neist lahti saada.
Tõelised tüübid oskavad nii vaikselt ennast paika panna, et ei saa arugi, kuna parasiitidega tegeldakse kogu aeg ja enda parasiitidest puhastamine igapäevane on ainuke võimalus lasta end kõrvalt vaadata ja siis ilmnevad mõned ebanormaalsed nähtused, nagu näiteks need sinakasvalged reptiilid.
Neid juba trumm ei huvita, nemad on parajad gurmaanid inimkeha parimate palade peale.
Pealegi nende ülevaatajad Zeta Reticulis ju juutide Jahvet mängimas.
Värsked laibad on nende jagu, seepärast vanu inimesi usku moositaksegi, Liinel jumala õigus, et laibausk.
Niipaljukest siis seestumisest ja ekssortsismist.
Vasta
#42
VironShaman, meie erinevus seisnebki selles, et ma ei topi oma nina ilmaasjata sinna, kust on võimalik pikki nina saada.
Vasta
#43
Celtic, sa vist ei lugenud korralikult eelmist postitust läbi, tegelikult oli see rohkem mõeldud aru saamaks mida endast kujutab kristlik ekssortsism.
Aga oma uudishimu eest olen ma nõus jätkuvalt maksma, ainult vastu nina saamine õpetabki kui ei tapa.
Vasta
#44
Mis te nüüd targutate.

Inimene, kes on omadega puntras, ei taha teada, kuidas deemonit kivikülge seotakse. Ta tahab "telefoninumbrit".

Ma eelistaks soovitada pigem midagi halba, kui üldse mitte midagi. Kõlkuvat inimest nöörist lahti vabastada on suhtelislt kurb tegevus.

Vasta
#45
Ja mis sa ise teed?

Info on relv. Ka deemonite vastu. Kui sulle info jagamine ei sobi, sisi ära loe. Ära eelda et teemaalgataja mõtleb sarnaselt sinuga.
Vasta
#46
Tsitaat:Algselt postitas PiziIngliito
Ma ei tea miks on vaja just neid kirikutegelasi selle eksortsismiga siduda. Mingi varjatud reklaam, et oi kui kasulikud nad on vms?
Ja psühhiaatrite käekirjaks on tavaliselt igasugu "vahvaid" tabletikesi ja vedelikkusid selle peale patsiendile manustada ja halvemal juhul pannakse üldse kinnisesse osakonda. Vaevalt nad põhjust likvideerida oskavad, ainult tagajärgi leevendada.

[Muudetud: 31-5-2009 PiziIngliito]

Vaat selleks seomegi nn. kirikutegelasi eksortsismiga, sest kirik on ajast-aega sellega tegelenud. Küsin vasta: kas digitaaltrükkal saaks skriptooriumis majusklite, minusklite ja illustratsioonide joonistamisega hästi hakkama?
Vasta
#47
Aga kui inimene ei ole ristitud, kas siis see katoliku preestrite poolt teostatav eksortsism üldse aitabki?
Vasta
#48
Ootan juba tükk aega EELK-st, Eesti katoliku ja ka Õigeusu kirikust mingit vastust. Tänapäeval paljud kristlikud kogudused ei tegele enam eksortsismiga. Samas lugesin, et katoliku kirik on kõvasti hoogustanud eksortsistide koolitamist, kuna väidetavalt läheb seda tänapäeval rohkem vaja.
Elan muidu Tallinnas.
Vasta
#49
Ühel seminaril rääkis geobioloog Rein Weber, kuidas ta ajas välja kurja vaimu ühest tütarlapsest. Weberi telefoninumber on 5167890. Arvan, et tasub ühendust võtta. Kui asi tehtud ja õnnestus, anna tulemustest teada ka teistele foorumlastele.
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Aga kui inimene ei ole ristitud, kas siis see katoliku preestrite poolt teostatav eksortsism üldse aitabki?

Aitab ikka. Aga deemonid seestavad ennekõike ristitud inimesi, ristimata inimesed on niikuinii nende saak.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat