Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vead tippimisel
#1
Minu üheks levinud veaks kiirel tekstisisestusel no kahe naabertähe äravahetamine. Kas keegi veel midagi taolist kurdab? Või mingeid muid tüüpilisi eksitusi? (Sellest, et mingil põhjusel värisev näpp õigele klahvile pihta ei saa, pole vast mõtet väga rääkida). Ja kas võiks sellest tähtede äravahetamisest teha julge järelduse, et psühholoogiliselt on "ajahetk" inimesele lõpliku pikkusega ja lühemate ajavahemike vältel pole aja kulgemise suunast mõtet rääkida (aeg on "kõik korraga olemas"). Ja on inimesi, kes ehk oskavad seda "antud ajahetke" oluliselt pikemaks venitada?
Vasta
#2
see et tähed ära vahetuvad pole midagi. Mul ununevad pidevalt tähed vahelt ära, lihtsalt ei vajuta neid. Alguses arvasin et klaviatuur jamab, aga see täitsa terve. Vahest vajutan valet nuppu ja alles hiljem märkan seda, isegi kui kirjutades klaviatuuri vaatan, vajutan ikka valele nupule, ise soigudes koguaeg. Selline jama on viimasel ajal just juhtunud. varem pole sellist viga olnud. vahest kirjutan pika teksti valmis, siis teist sama palju aega läheb aega et vigasi parandada. nt saab loogiline olla et kirjutad sõna ammu kujul mumu? minu puhul küll.

kuid kõige tavalisem viga igal inimesel kes klaviatuuriga kirjutab on see kui näpp küll õige nupu pihta, kuid samas riivab ka mingit muud klahvi...
Vasta
#3
Ma arvan et näiteks sõna PWN tuli sellest, et P Ja O on kõrvuti ja nii palju kirjutati valesti. Ilmselt see pole eriline uudis muidugi.

Tähed vahetuvad selle pärast ära ,et sitaks kiiresti kribada siis ei pruugi eriti hästi kõiki tähti puihta saada nagu mina praegu nigu suht hästi kert tule vägal kui a krt nüüd läks pe*****e...krii kribamise test nr 1 cvomplited !
Vasta
#4
Võimalik, et asi on:
Klaviatuuris- mõned klahvid vajutuvad paremini kui teised
Näppudes- Näppude kordinatsioon on liiga keeruline ja seetõttu läheb segi, kiirelt kirjutades sa tavaliselt ei vaatagi õigelt klaviatuuri.
Närvikeskuses- Võimalik et aju ei suuda pöörata niipalju tähelepanu korrektsusele kiiremini töötades. Võimalikud on ka segavad faktorid, näiteks kõrvalised mõtted/asjad.

Nojah, võimalik et sai väheke segane aga midagi peaks siin ka tõele vastamaSmile

Alati jääb üle võimalus et roehlised mehikesed kusagilt taldrikult kiiritavad meid meile tundmatu radiatsiooniga mis mõjutab meie näppude tööd nii radikaalselt, et me hakkaksime näppe vales järjekorras klaviatuurile asetama. Võimalik, et see on ka hetkel ainult eksperimentaalne ja see kõik on vandenõu, kuidas maailma üle võtta võttes meilt ära võimaluse õigeid klahve vajutada:_D
Vasta
#5
mina näiteks parandan kohe oma vead ära kui näen neid backspaceiga Smile
Vasta
#6
On ka üks haigus, mille tõttu inimeste koordinatsioonitaju kannatab ning sõnades on tähed pidevalt vahetunud - ainult et inimesed ei taju seda. Kahjuks ei oska praegu haiguse nime öelda. Sama haigus näiteks põhjustab tahtmatuid tühikuid ridade alguses, palju trükivigu hoolimata õigekirjaoskusest jms.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
On ka üks haigus, mille tõttu inimeste koordinatsioonitaju kannatab ning sõnades on tähed pidevalt vahetunud - ainult et inimesed ei taju seda. Kahjuks ei oska praegu haiguse nime öelda. Sama haigus näiteks põhjustab tahtmatuid tühikuid ridade alguses, palju trükivigu hoolimata õigekirjaoskusest jms.
Lohakus?
Kõlab väga selle moodiSmile
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
On ka üks haigus, mille tõttu inimeste koordinatsioonitaju kannatab ning sõnades on tähed pidevalt vahetunud - ainult et inimesed ei taju seda. Kahjuks ei oska praegu haiguse nime öelda. Sama haigus näiteks põhjustab tahtmatuid tühikuid ridade alguses, palju trükivigu hoolimata õigekirjaoskusest jms.

Uhhh ... ärr hirmuta ... leidsin sellised sõnad nagu "düsleksia" (dyslexia) ja "holistlik refleks" (holistic reflex), aga need käivad vist rohkem lugemise ja laste kohta ...

Metavo: Lohakus? ... jah, see meeldiks mulle rohkem, kui mõni (teine) haigus. Ja tähetede vahelejätmine võiks siis ehk ka laiskus olla?
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
On ka üks haigus, mille tõttu inimeste koordinatsioonitaju kannatab ning sõnades on tähed pidevalt vahetunud - ainult et inimesed ei taju seda. Kahjuks ei oska praegu haiguse nime öelda. Sama haigus näiteks põhjustab tahtmatuid tühikuid ridade alguses, palju trükivigu hoolimata õigekirjaoskusest jms.

Uhhh ... ärr hirmuta ... leidsin sellised sõnad nagu "düsleksia" (dyslexia) ja "holistlik refleks" (holistic reflex), aga need käivad vist rohkem lugemise ja laste kohta ...

Metavo: Lohakus? ... jah, see meeldiks mulle rohkem, kui mõni (teine) haigus. Ja tähetede vahelejätmine võiks siis ehk ka laiskus olla?
See võib olla alateadlik laiskus, või siis midagi muud alateadlikku mis aitas meil luua oma keelt kombineerides häälikuid. Mõtlemine ei ole loomine, inimest iseloomustatakse kõige rohkem kui mõtlevat olendit. On üpris tõenäoline, et meie keel arenes välja algselt üksikutest häälikutest ja nende kõlast. Inimesel võib olla alateadlik "võime", mis aitas neid häälikuid kombineerida. Sealt võisid areneda uued sõnad ja kõnevormid.
Tut ütles ka, et on olemas haigus mille tõttu tähed vahetuvad jne. Mõndadel on see tugevam ja mõndadel ei pruugi seda üldse olla.
Kõigest teooria, aga see tähtede vahetumine klaviatuuril võib olla sellesama alateadusliku tegutsemise järelnäht, mis võis aidata meil luua oma keelt ja tsivilisatsiooni.
Vasta
#10
See tekst on väga kiirest i kirjutatud nign selles võib esineda mõningaid kirjavigu.

Mul tekkis sisse üks viga, põhjus on selles, et kahe käega klaviatuuril kirjutades on mõlemal käel oma kordinatsioon ning ülesanne(tähed jagatakse kordamööda ära)kirjutades väga kiirest hajub kontsetratsioon, alateadvuslikult valid sa nupu mida vajutada liikudes mõttes edasi järgmise ülesande juurde võib see enne täidetud saada kui eelmine,kuna võib erineda käte liikumiskiirus, ka nuppude asetus klaviatuuril põhjustab käte liikumiskiirustes erinevusi.
Vasta
#11
Mul on asi uues klaviatuuris sel on tähed tasased ja siledad ja nad ei tee häält kui vajutan, vanal olid tähed äärtest kõrgemad ja erinevatel kõrgustel ja käis selline klõps kui vajutasin. Bleh
Vasta
#12
Kusjuures on teaduslikult tõestatud (linki jälle ei leidnud või siis googeldamine ei ole mu kõige parem oskus.) ,et kui sa tipid valesti ja kiirkorras loed üle ilma sügavamalt keskendumata siis kui sa oled mõne sõna valesti kirjutanud siis aju loeb selle õigeks ,sest ta tunneb selle sõna ära ja mõttes parandab vead. Umbes sama on siis kui mõni välismaalane kirjutab eesti keeles aga valesti siis sa samamoodi tunned need sõnad ära ja mõtled loogiliselt välja mida ta tegelikult öelda tahtis.
Vasta
#13
Üks asi on vead tippimisel - mis on suht selgelt väljenduv - teina aga kui isik süstemaatiliselt teeb teatud tüüpi vigu. Näiteks kirjavahemärkide puhul on tühik selle JÄREL (va sidekriips) mitte selle ees.
Vasta
#14
Tgleuielkt ploe ju etrii mginit vheat Laugh
Vasta
#15
(18-09-2012, 13:39 )excubitoris Kirjutas: Üks asi on vead tippimisel - mis on suht selgelt väljenduv - teina aga kui isik süstemaatiliselt teeb teatud tüüpi vigu. Näiteks kirjavahemärkide puhul on tühik selle JÄREL (va sidekriips) mitte selle ees.

Veel hullem on kui kirjavahemärke üldse ei kasutata.

Aga võtan su märkuse arvesse ja üritan ennast parandada.

Kuigi jutt käis ikkagi typo-dest
Vasta
#16
Aga olete vast kuulnud nendest naisterahvastest, kes tippisid teksti kirjutusmasinal pimesi. Harjutamise asi. Mõnel on ehk annet ka rohkem. Üldiselt öeldes - enne kui oma sõnum postitada tasub see korra üle vaadata, et ei oleks vigu sees.
Et kõik oma sõrmed õieti rakendada oli kunagi leiutatud selline süsteem õppimiseks et klahvid olid värvitud eri värvi ja sõrmeotstes olid sama värvi (kuidas nüüd õelda - otsikud või).
Nii et iga värv pidi kokku saama. 10 sõrme süsteem. Ei tea kas tänapäeval selle kohta mingit õpetust ongi.
Mõnel on annet küll - olen näinud et mingi 7a. tüdruk lausa libistab oma käe klaviatuurist üle ja tekst on sees.
Vasta
#17
Naistel tuleb see pimesi õppimise automaatsuse asi paremini välja - pidi olema aju ehituse eripära. Näiteks USAs on rõhuv enamik kohtukirjutajad just naised - kasutatakse seal ju pimesi kirjutamise kiirkirja süsteemi. Samuti alluvad naised kergemini igatsorti ajupesule - mehed vajavad tugevamat ajupesu ja tugevamaid ilma täisjootmata (ka muu laksuta) ära ei pööra. Imelik loom see inimene...
Vasta
#18
Tegelt on see puhtalt harjutamise asi. Kui sa ikka tipid 8h päevas, siis see jääb sul see nuppude asetus varsti pähe ja mingi aja pärast tuleb see automaatselt juba.
Muidugi on ka ealised piirid mida nooremalt alustad, seda lihtsamini läheb.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vead, mis osutuvad õigeteks tegudeks Elsara 2 2,192 12-06-2007, 17:47
Viimane postitus: Pomegranate

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat