• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Castanedalik elufilosoofia praktikas
#1
(25-02-2017, 11:09 )Nofretete Kirjutas: - elu ei seisne võitluses ebameeldivaga, vaid ebameeldivate asjaolude meeldivaks muutmisel.
Elu peaks seisnema kogemuste mõistmisel.
Ebameeldiv-meeldiv skaalal selle ümberjaotamine on hinnang ja tühipaljas emotsioon, mis ei vii mitte kuskile lõppkokkuvõttes.

Ei ole päris nii, et räägime vaid ilusaid, üllaid sõnu ja eelistatult siis laename need osavatelt suleseppadelt, aga selle ilusa suhruvõõba all on mädasoo..
Et see siis nagu pole võitlus?

Inimene võitleb terve elu aint iseendaga... Ja kui ma siin ainult kauneid sõnu ja tarku tsitaate pillun ja teile kõigile helgust soovin, kiip smailing näos, olen ma ikkagi nii mädasoos mis mädasooos, sest ei mõista oma kogemusi...
aga võibolla ka pole, sest mõistan

Vasta
#2
(25-02-2017, 11:57 )säga Kirjutas: Inimene võitleb terve elu aint iseendaga... Ja kui ma siin ainult kauneid sõnu ja tarku tsitaate pillun ja teile kõigile helgust soovin, kiip smailing näos, olen ma ikkagi nii mädasoos mis mädasooos, sest ei mõista oma kogemusi...
Kui sellest aru ei saada ja teiste vaimsusele toetutakse ning läbi selle maailma vaadatakse ning ainuõigeks peetakse ilma, et ennast ja maailma tuntaks, siis jäävadki ainult sõnad, tsitaadid ja enda õigus. Ja siis nimetatakse seda üheks vaimsuseks. Ja siis on teine vaimsus mis on füüsilisest maailmast väljaspool (vaimne ärkamine) mis pannakse samasse patta ning siis tekib segadus ja teadmatus mida mõõta, mida selgitada ning lisaks tõrksus, et miks keegi aru ei saa, et minul on ju õigus ja teised kõik segavad (teemat).
Vasta
#3
(25-02-2017, 11:49 )säga Kirjutas: Praegu kasutati seda luuletust siiski ärahiilimiseks. Võibolla ma eksin, võibolla mitte, kuid miks üldse kaunis luule ja üleüldse kirjandus jutuks tuli, oli see, et jah, kõik mis on ilus ja looming, sellel on väärtus ja selle kaudu võib inimene enda vaimsust avardada, kuid sellest üksi ei piisa.

Ja samas, inimene, kes pole mitte kunagi ühtegi luulekogu kätte võtnud, võib ka jõuda vaimsusesse. Ta lihtsalt jääb ilma kogemusest, kuidas hinge võib rikastada ja helisema panna kirjasõna või pintslitõmme lõuendil vms kunstiline looming. Kuid see on vaid kogemus, millest on ta ilma jäänud.

Suur lugemus, millega Nofre siin hiilgab ja teistele ette heidab, et need ei näe vaeva ja ei hari end... see on imetlusväärne pühendumus, põhjalikkus ja ka see on kindlasti suursuur abi, aga ka see on ainult ja ainult kui töövahend enda vaimu avardamiseks.
Enda teada küll pole eriti palju lugenud. Ja hiilanud ammugi mitte. See luulekogu juhtus lihtsalt lauanurgal olema. Ja luuletuse lisasin postiivsele, kuna ta rääkis Lehte Hainsalust Tahtsin lihtsalt meenutada, et ka praegu ilmub luuletusi ja valutatakse südant. Nooremate autorite luules.
Mu arust sobis teemasse hästi, sest eespool on ju toodud Runneli luuletus.
Aga muu jutu kohta, loomulikult saab teadvust avardada erineval viisil. Isegi linnulaulu kuulates. UFO saates eile oli näiteks juttu ülihelidest universumis, mis samuti meie teadvust mõjutavad. Ja loomingulised inimesed püüavad need helid kinni ja loovad omakorda loomingut.
Vaimsus ja looming käivad ju käsikäes.




Vasta
#4
(23-02-2017, 11:24 )Tulnukinimene Kirjutas:
(23-02-2017, 11:11 )Nofretete Kirjutas: Milline on see pärand, mille me loome oma laste ja lastelaste tarbeks? Milline on see kultuur, mille endast maha jätame, kas räägime seal hiiepuudest ja rabalaugastest või võõrastest jumalatest ja kaugetest kommetest?
Juba praegu ei tea lapsed omausust koolis mitte midagi.
Kui juurtest ja muust sarnasest rääkida, siis kui kaugele kellegi juured, kombed jmt ulatuvad? Kui minna ajaloos tagasi, tagasi ja ... mööda esivanemaid, siis kas me jõuame mingi igieestlase või inimese juurde? Kui kaugele kellegi juured ulatuvad ja miks neid juurteks peetakse? Miks ainult enda rahva ajaloo, kommete jmt õppimisega peab piirduma?
Vasta
#5
Vaimsus on justkui valgus inimeses. Ja siis inimene tahab seda kiirata, vaimustuse ja kirega.
Seepärast luuletajad ja kunstnikud meid oma töödega vaimustavadki - nad on suutnud seda valgust kiirata endast väljapoole
Sõnad on vaid vaimutööriistad, kuid see-eest väga võimsad.
Nad kas loovad või hävitavad. Kahjuks juhtub seda viimast kordades tihedamini.
Kuid me püsime, sest tasakaal siiski püsimas veel. Inimkond aga pöördub vaimsusesse, kui tasakaalustajate osakaal kasvab drastiliselt. Kuidas see sündida saaks, mina ei tea. Ma isegi ei tea, kuda ma ise saaks sellele kaasa aidata oma inimlikkuse piiratuses.
Meie materiaalsus on meie vaimule ühelt poolt vangla, teisalt ainulaadne ja erakordne võimalus luua - mõttele anda mateeria vorm...

Linki panna pole, kellele viidata, samuti mitte. Lihtsalt uitmõte- uhhuutamine, milleks inspiratsiooni andis tänane lüka-tõmba looma loomine
Vasta
#6
(25-02-2017, 16:45 )säga Kirjutas: Kuid me püsime, sest tasakaal siiski püsimas veel. Inimkond aga pöördub vaimsusesse, kui tasakaalustajate osakaal kasvab drastiliselt. Kuidas see sündida saaks, mina ei tea. Ma isegi ei tea, kuda ma ise saaks sellele kaasa aidata oma inimlikkuse piiratuses.

Sama väljendas siin hiljuti muarust Tulnukinimene, kes ka justkui kahtleks, kas siin üldse on mõistlik sõna võtta...
ja kuulsin sama mõtet ka meie presidendi aastapäevakõnes: me püsime ja me vaim püsib, sest oleme siin elades paindlikud ja õppinud vaatama tulevikku, teisalt on meil kogukondlikud tavad - see aga tähendab kõige otsesemas mõttes koos toimimist ja jagamist, ehk siis tugevat ühisvälja. Kui väga häälekaks muutuvad jõud, kelle sooviks seda ühist välja lõhkuda, ongi tasakaalustajate hääl oluline - neile, kes end ebakindlalt tunnevad, kes on nõrgemad.
Vasta
#7
Jäin mõtlema, et hull kemplemine, kes vaimne ja kesse mitte. Siis suured sõnad ja mure inimkonna vaimsuse pärast kuniks idealismini (mis iseenesest ilus, üllas, õige taotlus) saada jumala sarnaseks.
Aga kas keegi oskab siis jagada toimivat retsepti - kuidas olla lihtsalt õnnelik ja rõõmus 24/7? Olete seda ja 24/7? Lihtsalt iseenesest helisete hinges... Ja küsimus on siiras.

Toimiv lihtne retsept ja mitte tühipaljas targutus kuda peaks, vaid kuidas tõesti praktikas keegi teist sellega toime tuleb - kogeb, on väärt kogemus, mille jagamise eest oleksin tänulik.
Ja ma ei pea ka silmas emotsioonide tekitamist väljaspool iseennast asuvate nn abivahendite ( teine inimene, kino, raamatud, sport jms) abil. Sellega saavad kõik hakkama.
Vasta
#8
(26-02-2017, 12:31 )säga Kirjutas: Jäin mõtlema, et hull kemplemine, kes vaimne ja kesse mitte. Siis suured sõnad ja mure inimkonna vaimsuse pärast kuniks idealismini (mis iseenesest ilus, üllas, õige taotlus) saada jumala sarnaseks.
Aga kas keegi oskab siis jagada toimivat retsepti - kuidas olla lihtsalt õnnelik ja rõõmus 24/7? Olete seda ja 24/7? Lihtsalt iseenesest helisete hinges... Ja küsimus on siiras. Tean, et mind ei pane muretsema nn inimkonna vaimsus, sest ma selline nannipunn, kes ei saa iseenda elugagi hakkama, sest ei tea, kuda heliseda ja olla 24/7 õnnelik ja rõõmus.
Toimiv lihtne retsept ja mitte tühipaljas targutus kuda peaks, vaid kuidas tõesti praktikas keegi teist sellega toime tuleb - kogeb, on väärt kogemus, mille jagamise eest oleksin tänulik.
Ja ma ei pea ka silmas emotsionide tekitamist väljaspool iseennast asuvate nn abivahendite ( teine inimene, kino, raamatud, sport jms) abil. Sellega saavad kõik hakkama.

Vaimu üle ei saagi kembelda, see siin on infosõda teisel põhjusel ja vaimseid tõmmatakse kotti. Sestap ei saa siin neil teemadel enam ka arutleda, vaim on siit lahkunud.

Aga õnnelik olla saab kahtlemata. Pigem peaks sellele praegu vastust otsima vahetuis paigus vist, kus ka midagi praktiliselt tehakse. Tasakaal on vältimatu eeldus.
Paar pidepunkti siiski veel, mis olulised teadvustada:
1. Kõigepealt peab endale selle loa andma: keskendud ja ütled endale, et see on lubatud, et see on õige ja et see on lausa oluline nigng vajalik - sisemine seisund peab selle teadmiseni jõudma, sest tõepoolest on õnnelik olemine peaaegu et elu mõte, just see esmane, mida inimene maises kehastuses tegema peab, et elada.
2. Süütunne tuleb unustada täielikult, see on nö saatanast/piiblist, kuidas kellelegi, igatahes on see inimest allutav väär tunne ja süüd ei pea inimene tundma. Vastutus on iseasi, ent see on olevikuline, objektiivne ja ka tulevikku suunatud teadmine, mitte tagasi vaatav ja nõrgestav, ent mittemidagi andev emotsioon, süü on seda viimast ja tuleb julmalt üle parda heita (castaneda kokkuvõtted nt)
* nende kahe abil peaks hakkama olema tunda sisimas, et sa tõesti TAHAD olla õnnelik, tüdimus kannatustest jms, selline tiivustav tunne esmalt, ehkki see ei jää mõnda aega pidama kuid noist hetkedest maksab haarata...
3. Et maine reaalsus on üks vahejaam ja hinged elavad kodus, kuhiu me siit kõik läheme. See teadmine jõuab inimesesse ilmselt individuaalselt. Mulle oli mustas augus abiks lugemine, kindlasti ka vaikus, resignatsioon jms, märgiliselt valgemaks läks Newtoni ajal, ent ei tea ühest retsepti pakkuda...
Vasta
#9
Tnx murjam. Kuigi mulle hetkel näib et minu küssa ja sinu võimas vastus on justkui kuskil vales kohas valel ajal.
Vasta
#10
Kui inimesed teevad koosloomet/tööd, toimuvad nihked teadvustes kiiremini. Eriti ärksamad peaks sellele arusaamale jõudma.
Loeb inimese tahe. Teiste tahe õnneks ei määra midagi Smile
Vasta
#11
.... Jälle kohtume, kohe
siis ent hargneb me tee.
Laskub kohinal lohe,
viib me õndsuse mee.

Mina rüüpan, Sa kallad,
mina aiman, Sa tead,
milleks öö langeb alla,
milleks piinad on head........ Alliksaar.

Vasta
#12

Alliksaar on hea Smile

(26-02-2017, 13:59 )säga Kirjutas: Kui inimesed teevad koosloomet/tööd, toimuvad nihked teadvustes kiiremini. Eriti ärksamad peaks sellele arusaamale jõudma. Võib tunduda vale, et minusugune eluga ummikus tuleb vaimseid õpetama, aga mõnikord on nii, et mudas olija näeb kõrgustes olijate kohta seda, mida nad ise ehk ei näegi, kuid ega kuulda nad seda niikuinii võta.
Loeb inimese tahe. Teiste tahe õnneks ei määra midagi Smile

Ega enne ei saagi näha kui põhi ka ära katsutud. Siit see tänulikkuse olulisus, kui elu annab hulleima, on see võmalus näha enamat, oled järelikult piisavalt võimas selleks... Tõsi, siin puudutada tuumasid on kuidagi kummastav..
Ja kohtumised ning koostoime seda väärtuslikumad. Aitäh Sulle!
Vasta
#13
(26-02-2017, 14:47 )murjam Kirjutas: Ega enne ei saagi näha kui põhi ka ära katsutud. Siit see tänulikkuse olulisus, kui elu annab hulleima, on see võmalus näha enamat, oled järelikult piisavalt võimas selleks... Tõsi, siin puudutada tuumasid on kuidagi kummastav..
Ja kohtumised ning koostoime seda väärtuslikumad. Aitäh Sulle!
elu aegajalt sõnab targalt-mõtlikult - "see ,mis murraks teiste hinge , ei tohi murda sinu hinge!"
siis tänutunne inimese meeli peaks haarama,
et tal sees hing, mis nõnda tugevalt heliseda ihkab ka kõike pilkasemas pimeduses,
nii väga valgust kanda tahab ta,
et ei murduks tahe tõusta taevastesse kõrgustese taas ja taas

Vasta
#14
(26-02-2017, 16:54 )Temimoor Kirjutas: Kui sa tsiteerid, siis sa mõtled ka ju nii. Ja siin palju väga agressivselt meelestatud tegelasi oma kaasmaalaste suhtes...

Kui ma tsiteerin selle neiu mõtteid, siis need on ainult selle neiu mõtted. Ma olen siin foorumis ka sind, kage-i jt tsiteerinud...aga kaugelt sellest, et ma teie moodi mõtleks.
Pealegi ei mõtle ükski inimene samamoodi kui teised ja õnneks pole meil ka veel mõtetelugejaid.
Vasta
#15
Teemad ei ole üksteise pihta pori loopimiseks, kui keegi eksib, siis tuleb raporteerida, mitte lehtede kaupa offtopicut toota. Kui pole konkreetset postitust, millele raporteerida, siis võib ka niisama U2U personalile saata ja oma muret kurta. Tuletan siinkohal ka meelde, et suur teiste vigade välja toomine ja raporteerimine ei vabasta ennast foorumi reeglite järgimisest! Nii mõnedki said "tänu" sellele teemale natuke puhkust, sest tuletan meelde, et isiklikuks ei lähe ja teemast kõrvale ei kaldu!
Vasta
#16
tasakaalukusest vaimsuses...

Tundus sobiv teema kuna eestlased oma vaimsuselt, mulle ikka üldiselt tasakaalukad tundunud. Vähemasti tugeva potensiaaliga ,sinnapoole..ei saa ju oodata risttee-rahvalt, ka erilist tasakaalukust.


Mõned mõtted lihtsalt.




On inimesi kelle "kogu elu" elu tiirleb ümber " Oma(de) " (millega iganes end siis ka ei samastataks..alates oma nabast ja "jämedast egost") .

On inimesi kelle elu seisneb tiirlemises ümber " Võõra(ste). "

--ja muidugi vahepealsed.


___
Reaalne elu annab põhjusi nii olemiseks Oma- keskne, kui häälestumiseks Võõrale. Oma-keskselt, olemiseks vastu pealesunnitud Võõrale. Nägemiseks Oma-kaugelt, Võõraid probleeme. Ka Oma osa Võõrastes probleemides. Konnatiik suretub, kui kaob energiavahetus Välisega. Väike rahvas läheb kaotsi kus liiga palju Võõrast.

___
Võõravihkamine sünnib haiglasest Oma-kesksusest. Oma-kesksusest mis tunneb kroonilist ohustatust ja ahistatust Võõrast. (Mis ei tähenda "Võõrsilt tuleva ohu" marginaliseerimist ).

Üks keskseid põhjusi, on alateadlik tunnetus " Oma " ajutisusest ja kaduvusest.
Ajutisuse ja kaduvuse taju viib "melanhoolsesse seisundisse"
Inventarikeskne inimene, on võimeline tundma teravat egosomaatilist valu kui inventuuris väike miinus.
Pankur, kes loeb raha. Poliitik, kes loeb hääli.. kuni välja.. Maag, kes loeb hingeosi . Guru , kes loeb jüngreid. ...
" Maagi ja Guru tase " ei võta tollelt egolisi kalduvusi.
Melanhoolia valust võib kasvada viha. Inventariinimese loomus suunab selliselt koguneva viha Võõra vastu -Inventari ohustaja vastu. " Oma " ohustaja vastu.

..Jah -ka "rehepappe" on tarvis.


Aga äkki , Te ei võtaks end ja oma numbreid Nii tähtsalt ?
Ja mis te arvate, miks Kaval-Ants alati Vanapaganast üle on?

/ Klammerdumine nõrgestab , " Vanapagana" achilleuse kand on tema seesmine nõrkus/

___
Poliitikasse ülekantult, Natsionalism vs Globalism.

___
Nii Oma- kui Võõra- suund kuuluvad häälestatuse tervikusse, olemata " hea " ega " halb " iseeneses.

Emma-kumma tervikuosa välja toomise määrab sisemine valik.
Tagajärgedes, valik võib mõlemal juhul tuua nii " head " kui " halba. "
Olenevalt konkreetsest Omast/Võõrast, Olukorrast, Inimesest, Ajast jne.
Vasta
#17
(26-02-2017, 12:31 )säga Kirjutas: Aga kas keegi oskab siis jagada toimivat retsepti - kuidas olla lihtsalt õnnelik ja rõõmus 24/7? Olete seda ja 24/7? Lihtsalt iseenesest helisete hinges... Ja küsimus on siiras.
Üks äärmiselt lihtne retsept:
Iga päev ütle, kas häälega või mõttes, "Olen HEA", see on Võlusõna, toimib kui loist või mantra.
Vasta
#18
(27-02-2017, 09:15 )Tulnukinimene Kirjutas: Üks äärmiselt lihtne retsept:
Iga päev ütle, kas häälega või mõttes, "Olen HEA", see on Võlusõna, toimib kui loist või mantra.

Hea tulnukinimene, see toimib ike nende puhul, kes ongi sisimas üdini head.
Muidu on see selline - olen hea, olen hea, aga tegelt selle nn headuse all on hunnik pahna, mis ühel hetkel plahvatab.
Isiklikult ei usu sellesse psühholoogiasse, et inimene endale korrutab olen hea, ilus jms. ja siis kohe kõik muutub tal rohujuure tasandini.
Autosugestioon ulatub oma toimega teatud kihtideni ja peamiselt käib mäng emotsionaalse pahna ulatuses.
Aga see muidugi minu, kui vana skeptiku nägemus. Vaatan ehk elu liialt karmilt.
Olen näind-kogend, kuda soovitakse päikest-helgust ja esimene torge ego pihta, ja kogu see aastate ja esoteerika abil omandatud mõtlemisviis laguneb kui liivale ehitatud torn...
Kuid tänud jagamast kogemust-retsepti
Vasta
#19
Kahju, et Murjam on blokeeritud, tema seletaks sulle ilusti lahti, siin ei ole esoteerikaga (selle tavatähenduses) midagi pistmist.
Vasta
#20
Olla lihtsalt õnnelik ja rõõmus 24/7 tähendaks sügavat vaimset puuet ja seda ei soovi kellelegi.
Soovitan positiivset ellusuhtumist. Äpardusi-solvanguid südamesse ära võta, teed neist omad järeldused. Heatahtlikust kiirgav ja särav inimene tekitab oma ümber kaitsva kilbi sarnase aura mis negatiivse tõrjub. Märkamatult hakkavad asjad laabuma nii kodus, tööl kui rahakotis. Ole abivalmis (kuid ära torma appi kui abi ei vajata, muutud tüütavaks) ning samas oma põhimõtetes jäik ja vankumatu.
Üldiselt psühholoogia.
Vasta
#21
Parim kuskilt loetud soovitus - kõige tähtsam on mitte kaotada meeleheidet! Smile
Vasta
#22
Meie vaimsuse peamine postulaat - lollid solvuvad targad saavad aru.
Vasta
#23
Tsitaat:Aga äkki , Te ei võtaks end ja oma numbreid Nii tähtsalt ?
enda tähtsaks mittevõtmine pole alati lihtne ja numbritega selline lugu, et kui neid pole, on kah hirmus lugu. seega inimene teab, mida karta - vaesust, maast-kodust, mõistusest, vabadusest jnejne ilmajäämist. iseasi kas jah selles hirmus kogu aeg elada.
Vasta
#24
Tsitaat:"Mida päev edasi, seda enam tunnen, et antud olukorras oleme pöördumas tagasi koopainimese elu juurde, kus instinkt ‘võitle või põgene’ on ellu jäämiseks vajalik. Ja seda kõige füüsilisemas mõttes."



Jätsin teema kust pärit, rahule (kes võitleb valgete eest). Et mul pole eesmärgiks pisendada taoliste uudiste tõeväärtust (mis on alati mingi protsent nulli ja saja vahel). Omaeneste ilmades, tähtsam et ,lained nö. üle pea ei käiks, suures uudiste lugemise lembuses. mu arusaamises.



Sõja hõng meelitab hirmudest toituvaid vaimolendeid. "Hirmu linde."

Hirm saab tulla, kui terve mõistus kaob.

Egregor käib peale kuni inimene annab järele. Vaim käib peale ja ajab Terve mõistuse/Intellekti välja. Inimesest saab koopainimene. Tükk tuima liha.


Peale käimises (nt. -erinevat liiki suunatud meedia läbi) on rituaal- rituaal loomastab- inimene viiakse emotsionaalsesse seisundisse kus kiirgab toitu oma (loom)jumalatele -musta augu seisund.
Rituaal kutsub välja looma inimeses .

Inimese loomulik maailmataju kaob ja pilk suundub kuhu Jumal/ egregor näitab.


Mõistuse väljatõrjumine astroloogia märgikeeles: kaalude ja merkuuri suhe .



Emotsioonide "väljavõngutamise" vastu aitab oma energia suunamine taju avardamisele.
Vasta
#25
(27-02-2017, 11:28 )positiivne Kirjutas: Parim kuskilt loetud soovitus - kõige tähtsam on mitte kaotada meeleheidet! Smile

Ma keeraks selle niipidi - ära upu meeleheitesse, vaid haara palgist Smile
ja siis nendeks palkideks, mis teemas välja toodi:
*olen hea
*pos ellusuhtumine
*olen heatahtlik ja särav, kuid meelekindel
*ei ela teiste elu, kui mind just appi ei kutsuta
*ei solvu
*mõistan kogemust
*olen tasakaalus
*olen kaval nagu Kaval-Ants
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat