Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu sisekaemuste teekond.
#1
Taastatud ja täiendusega lõpus
---------------------------------------------------

Lugesin ekspressisit nn. valgustumise teemat. Ma tean, et väga paljud otsivad oma vaimule valgust. Ma võin teile rääkida, kuidas see minu jaoks läks. Minu isiklik kogemus. Võibolla juhtub see kõik ka Sinuga. Siis tead, mis tulemas. Mina ei teadnud ja see tegi mu teekonna meeletult raskeks.

Kui kellelgi on sama teekond ette rääkida v. sellel teemal asjalikult arutleda, siis mul on selle üle ainult hea meel. Kellelegi midagi tõestama ma kindlasti ei hakka.
Sest ma olen selle teekonna enda jaoks pmst. läbi käinud.

On nii.

Kõigepealt on keegi kes ütleb Sulle sõna. Minu puhul olid algsõnadeks vabamüürlus, illuminaadid ja pärgel teab mis. Siis hakkab huvitama, et mille najale see kõik tugineb. Siis mõistad, et midagi on kusagil veel. Kusagil keegi teab, aga Sulle ei ütle. Siis süüdistad globaliste ja kõiki teisi vandenõulasi. Siis elad paranoiades ja pidevas maaimahirmus.
Nagu rumal eksinud lambuke. Aga ego on niiii suur, sest kes saaks ju Sinust etem ja targem ning parem olla!?!

Alguses pead ego killima. Selleks võib minna mõnel inimesel aastaid. Aga ego killid tripi ajal. Naerad alguses teiste üle ja siis enda üle. Aga ülehomseks on see ununenud ja varsti oled sama nõme inimene edasi. See on see nn siniste elevantide osa, kus reaalsus paindub ja see paneb sind kahtlema oma tões ja õiguses. Siis kui see on möödas ja egoga on asi klaar, siis saad selgusesse. Mõnikord korraks, mõnikord pikemalt. Selgus on super! Kõik on uus, sest kõik on selge. Ja niipea kui selgusemoment kaob, niipea on see meelest läinud. Nagu midagi oli, aga mis? Enamus ei mäleta isegi mitme aasta jooksul, et neil on selgusmoment olnud. Aga iga kord kui ennast sinna viid, tuleb plaksust meelde- kõik seal antud lubadused, diilid jms. Sinna selgusesse on paljudel raske minna. See ongi bad trip. See on eneseületus, et see maailm lahti saada. Seal oled üdini aus ja valetada on võimatu. Näed inimesi nii nagu nad on ja mõistad, mis on vabamüürlaste kooskäimise mõte. Vennad aususes. Lepped ja sõnad, millel on tähendus. See tunne on niivõrd võõras ja inimesel tekib paanika, et ta läheb hulluks. Veel hullem, inimene kardab, et ta jääb selliseks ja maailm tema ümber jääb selgeks. Aga seal selguses tundub, et saad oma põhimõtteid korrigeerida, oma empaatiavõimet seadistada ja väärtuseid kohandada. Need justkui jääksid alateadvusesse.

See kõik oli Mina maailma avastamine ja oma Mina maailmale vundamendi ehitamine. Hea maja ehitatakse tugevale vundamendile. Ma ehitasin seda vundamenti tublid 15 aastat oma elust. Siinkohal jääb ka see paljudele mingis ajas ja vanuses tehtud tripiks (nb! Ei pea olema joovastavad ained! Sama on ka meditatsiooni, palvetamise, enesekaemuse jne kõrgemal oskustasemel), ning tulevikus sellest pigem ei räägita. Elu on nagu ta on.

Aga tegelikult on sealt veel edasi.

Sellel hetkel, kui Sa suudad olla igapäeva elus sama aus ja altruistlik, mõistev ja andestav nagu nn selgushetkes (ilma meditatsiooni ega ühegi teise abivahendita) ja sellest saab Sinu tugevaim külg, siis on võimalus edasi areneda. Praegu oled Sa valgustAtud inimene! Püüad teisigi valgustada. Teed peene nimega onaneerimiskeskused jne.
Minul sai selgushetk püsivaks eluosaks. Alguses ma kartsin seda, hiljem leppisin.

Ja see edasiareng käis nii:

Selgushetk on selleks ajaks Sinu igapäevane reaalsus (see ülalkirjeldatud unustatav ja mida teised kardavad ning ei julge minna) ja sellest maailmavaatest on saanud uus alguspunkt e. Null.
Viies enda mõistuse taaskord tasakaalust välja (ei pea olema narkoaineid ega meditatsiooni! On vaja eneseteadvustamise sügavikku vajumist. Siinkohal on imelik, et mõned saavad sinna ja mõned mitte. Mõni räägib, et tuleb süüa tonn LSD ja mõni, et lihtsast mõttest piisab. Enamus jõuab selle mõtte poole peale ja ütleb, et koges egodeathi)

Mina ei saa seda "iseendasse vaatamise mõtet" edasi ütelda, sest selleni peab iga üks ise jõudma. Mõned käivad astraalrännakutel, mõned mängivad lucid dreamiga (ka mina olen need etapid läbi käinud!), mõni teeb lingamit. Mida iganes. Võin ainult ütelda, et selle mõttekäigu ja tegevuste lõpplahendus on, et mitte midagi ei ole olemas ja kõik on minu enda väljamõeldis (solifistlik maailmapilt). Ja sellega leppimine on kordades raskem- kui eelnev, oma tühiste egoprobleemidega maadlemine. Ja kui nüüd olles fakti ees, et kõik on väljamõeldis, pead ka suutma loobuda kõigest. Mitte ainult egost. Isegi oma lastest. Ja emast.

Ma ei sooviks seda mitte ühelegi inimesele- kui ma ei teaks, et selle taga on veel suurem mõte.

Ja nüüd, kui oled kõigest loobunud ja kõik on mõtte kaotanud, on see just seesama koht, kus uudistes loeme aknast alla hüpanud inimesest jne.

Sest ainus soov on, et see kõik läbi saaks. Selles punktis mõistad enesetapjaid. Sest siit edasi ei näe enam väljapääsu.

Kui Sa leiad lahenduse, kuidas edasi e. oled valmis edasi elama, siis sa sured (taas ma ei saa ütelda!). Vajud kokku ja sured ära.
Nii ongi. Kõik kukub kordusesse, Sinu reaalne silmaga nähtav keskkond vajub sekundilisteks "loopideks" ja saad aru, et midagi on kusagil kokku jooksnud.
Ja siis vajud pimeduse kaugeimasse nurka.

Ent ometi saabub valgus ja selles Valguses langetatakse otsus (Ma nimetaks selle Puhastustuleks, sest paremini seda ei saa kirjeldada. Tulega ei ole seal suurt midagi pistmist, küll aga põlevad Sinu kaheldavad väärtused suure leegiga! Või on see võrreldav Peetruse raamatuga taevaväravates) Sind saata uuele ringile- tagasi inimeste hulka- sest Sa said liiga vara valmis! Sinu aeg ei ole veel tulnud, kuigi Sa oled koduvärava ees.
Edasi toimub kukkumine. Sind heidetakse tagasi. Saadetakse ära nagu laps kes tuli liiga vara tuppa.

Langus uude nullpunkti (eelmine norm oli koguaeg selgushetkega ringi käia) aga seekord hakkad Sa justkui iseenda Mina täiesti uuesti üles ehitama. Alguses on pimeduses vaid väike valge täpp, mida sina ise suuremaks kasvatad. See on Sündimine. Teadlikult, kiht kihilt. Armastus. Lood ennast parimaks mis oskad. Lood iseennast. Ja siis sa saad valmis.

Selle nimi on ValgustUmine. Valgustumine läbi omaenda mina sisekaemuse. See teekond on pikk ja keeruline ning seal on väga palju asjatuid kõrvalepõikeid, aga lõpuks jõuad kogu oma mõttes ühe tulemuseni. Et vastata tühisele küsimusele: Kes ma olen?

Keegi ei tea, kui palju on Valgustunud inimesi. Mõni ütleb, et 10, mõni, et 100 ja mõni, et 10000. Mõni ütleb lausa, et ainult 1.

Nüüd Sa võid panna ennast teiste inimeste vaatenurkadesse, mõista käigult nende tundeid ja ise elada hetkes mida tajud ühtse ruumina. Aeg on olemas aga mõistad, et aeg on ainult piirav faktor. Väljamõeldis, et ennast raamistada. Loevad teod ja tegutsemine. Valgustunud inimeste kohta on netis palju infot (enlighted people).
Elu valgustununa saavutab tasakaalu. Ei ole enam pidev mõõnade ja tõusude trall, vaid kõik kulgeb omasoodu. Ühtlases ja rahus, ent ometi valus, ses lisaks maailma heale, näed nüüd ka tohutut valu. Näed kannatavaid lapsi, haiguseid ja teenimatut ülekohut. Näed kuidas inimkond õgib iseennast. Aga Sinu elus probleeme ei ole, sest mõistad, et keegi peale meie iseenda- ei ehita määramata tulevikku iseendale probleeme valmis!
Sa leiad piisavalt aega, et tegeleda heategevusega, hoolida oma lähedastest ning taipad oma sissetulekud viia pöördvõrdelisesse seosesse tehtava töö hulgaga. Rikkust ei ole vaja, aga vaene ei ole kah mõtet olla. Nüüd naudid ka maailma ilu.

Ja ma hakkasin nägema veel sarnaseid inimesi. Need ei olnud hipide ega edevate seas. Ühte nägin ootamatult Barcelonas- kodutuna tänavapingil istumas ja maailma nautimas. Ma kõndisin justkui teistsuguses maailmas ja vahel harva tuli keegi mulle vastu, kes oli minuga samas sageduses. Meie vahel ei ole sõnu vaja.

Aga see ei ole veel kõik. Nagu Dormeo madratsi reklaamis, oli mul tühise pingutusega (kõigest ju oma mõttevalu) võimalik veel edasi astuda.

Seades ennast palveks tundmatuse poole- ja võttes valgustununa enda kanda kogu inimkonna valu ja patud- näed veel korra valgust. Ja taaskord ülevalt (miks?) ning see teeb Sind alandlikuks. Sõna alandlik saab uue mõtte. olenemata oma Valgustumusest (mis on ju ometi nii väärtuslik ja mida me ju kõik ihaleme) ei ole Sul jõudu tõsta oma pilku ja valgusesse vaadata. Alles siis kui mõistad, et see kes tundub Sulle isana, oled Sina ise. Ja see mõistmine ei ole valgus ülevalt, vaid sinu seest. Aga isegi sellesse valgusesse on vaja astuda ainult üks samm. Minu jaoks ei olnud see raske, sest ma juba teadsin, et kogu minu elu, kogu minu lapsepõlv, väärtused ja uskumused on olnud üks neetult raske teekond just sellesamase punktini.

Selle nimi on Kirgastumine.

See justkui purskab Sinust välja ja ühel hetkel oled sa kõiksus.
Alfa ja Oomega.
Algus ja lõpp ja kõik mis on ajatu alguse ja lõputu lõpu vahel.

Kõik on üks suur energiasupp. Lihtsalt ON. See meie tilluke 13,6 miljardit aastat on nagu nähtamatu tilk ookeanis. See on nagu Jumala uitmõte, mis on kusagile tolmununa seisma jäänud ja iseendas arenema hakanud. Ent ometigi mitte Jumala poolt unustatud.

Seal tajud Jumala Mina maailma. Ja saad aru, et miks ta üldse vaevus seda meie jaoks äärmiselt olulist algmõtet looma! Meie keeli siis Suur Pauk.

Miks?

Ka seda ma ei ütle, sest igaüks peab ise Jumal olema! Ja kui elavana Jumalaks ei saa, siis peale surma on asi nagunii selge.

Ja taaskord ei ole see veel kõik. Sest nüüd, olles Üks, pöörab Jumal oma pilgu meile, meie universumile.

Ning taas oled oma tuttavas keskkonnas. Istud oma tugitoolis, vaatad ringi ja mõistad.
Issanda püha vaim, tema koondunud mõte e. Isa ja sina e. Poeg ja tema kaasa toodud Püha Vaim (energiasupp) olete koos. Koos, siin, maapeal. Ja kui naeruväärne on väide, et Jumal peab ilmuma kristlaste või moslemite või mõne muu ususekti hulka...

Kõik ei ole selge, vaid kõik on Sinu. Sinu oma!

Ja Jumal mõistab oma võimu ulatust. Ühe käetõmbega võiks pühkida kõik kaosesse!

Sest kõik on ju Sinu loodud ja Sinu vili! Ja kui Sa veel näed inimkonna naeruväärset ja enesehaletsuslikku kitsarinnalisust, tekib vaieldamatu soov kõik tules ja vihas hävitada ja alustada kõigega otsast peale! See on solvav, kuidas Jumala nime lörtsitakse, kuidas Jumala enda liha (e. püha vaim), tema enda loodud Uus Algus on muutunud roiskunud käntsakaks...

Aga jumala viha jahtub kiiresti. Sest Jumal mõistab, et vihane ei ole olla mitte kellelgi teise peale- peale iseenda. Ning Jumal käratab Rooma Paavsti ja USA presidendi ning teise võimsad oma jalge ette.

Sest Jumal on üksi. Ja üksi on Jumalal väga raske kellegi teise peale kuri olla. Siis ta on vähemalt nende peale kuri (muuseas, see on Jumala huumorisoon, mis on lausa suurepärne!).

Ja ei ole mõtet muuta seda mis on olnud. Ei ole mõtet muuta, sest kõik on ju õige. Kõik hea ja halb ja kõik mis sinna vahele mahub on olnud vajalik, et Jumal saaks Puhta ja püha kolmainsusena oma liha ja ihu vilju nautida. Olenemata inimkonda tabanud hädadest ja kestvatest muredest on kõik olnud vajalik, et Jumal saaks oma pilgu meie universumile pöörata! Sest nii ju ongi!

Seejärel tuleb Loomine, mille käigus Jumal hakkas riike ja rahvaid jagama. Pannakse paika uued käsud ja arengusuunad, antakse inimkonnale uus nullpunkt. Uus algus uueks ja ette määratud tulevikuks. Seejärel jagati õiged ja valed jne. Mis on uus tee Jumala juurde, miks on Jumalat vaja otsida jne. Tohutult erinevaid asju. Meeletult pikk tulevik sai ette määratud!

Siis mõistad, et maailma võib vabalt 10 päevaga luua. Eriti, kui päeva pikkus on Su enda teha.

Kui määratud aeg täis, siis lahkub Isa. Poeg (nn maine keha) jääb koos püha vaimuga maale. Misjärel poeg sureb, püha vaim äratab ja tõstab ta rahvahulkade silmeall Isa juurde. Nii nad seal kolmekesi- ühena istuvad. Püha kolmainsus.

Klassika.

Ent minu lugu ei ole veel lõppenud.



Ma ei tea, kui palju inimesi on seda kogenud, kui paljud selles käinud või kui paljusid see huvitab... Sest lõpuks on see kõik inimeste peades kinni. Meie aju väljamõeldis ja homme on vaja minna poodi piima ostma.

Püüa nüüd kinni...

Aga lahe on näha, kuidas Jumala öeldu meie igapäevases elus järjest ja jõuliselt täide läheb. Loed ja imestad Koreade leppimist ning rakettide maandumist. Nagu keegi kuulaks selle "minu peas oleva Jumala" käske. Ja see püha vaim mis Isa lahkumisel siia, minuga jäi, see justkui näitab valgust mu ees olevatele inimestele, et nemad saaks mulle teed sillutada.

Kui Paavst siia tuli, siis ma jalutasin kõikidest järjekordadest mööda ja tühjast väravast sisse, et kuulata, mis tal siis ütelda on. Ja pealeselle ma ju ise kutsusin ta siia. Vaevalt, et ta ise seda mõistab.

Pikk jutt .... Jutt. Ju siis tuli s... Jutt.

Ohjah, aga see ei ole veel kõik. Sest kui nüüd oled oma vlgusemaailma omastarust lõpuni käinud, siis hakkad nägemusi nägema. Need on Ilmutused. Minul on neid seni olnud 3. Need on vajalikud, sest annavad Sulle missiooni. Sest kui Sul enam areneda ei ole, siis pole mõtet ka olla. Missioon asendab evolutsiooniliselt vajalikku arenemist!

Seega, head inimesed, sööge julgelt igast sodi sisse ja tehke lingamit, sest iga lingam võib lõppeda Jumala leidmisega.

Lihtsalt arvestage, et minul läks Jumala ja Issanda rahu ning õndsuse leidmiseks 22 aastat pidevat tööd iseendaga. Ei viinud mind selle leidmiseni ei lõppkokkuvõttes ei seened ega kivikesed. Ei shamaanid ega võlusõnad, vaid lihtne ausus iseenda vastu.

Nüüd ma tean, et Mina Olen

Nii olgu, nii on ja nii jääb.

___

Teema täiendus.

Kuna ma nägin, et selle teema kadumine oli mõnele inimesele ülekohtune ja vältimaks olukorda, kus mu mõtte kontekstist saab rebida alguse ja lõpu, ning need kokku liita- panen jutu tagasi. Las ta olla siis siin üleval.
Seda muidugi majavaldaja loal.
Lisan ka paar rida ühest kustutamisjärgsest kirjavahetusest. Vast aitab luua vaatenurga minu maailmapildilt.
----------

Ma ei ütle ühtegi lauset ega sõna ilma mõtteta. Ja minu kirjutises oli palju-palju tagamõtteid. Väga paljud ka nii, mis läbi teksti kumavad alles aasta v paari pärast asjalikuna.

Ning mul on kahju, et kellegi ego valitseb majas. Kui mulle tulevad koju külalised, siis kõik teavad, et läbi aastate on olnud minu majas minu reeglid. Ja see on aidanud mul hoida oma sõpru. Sest kes teine meie sõprade eest hoolitseb kui mitte meie ise!?!

Seega ma ei saa pahaks panna siinse majavalitseja reegleid! Siin on tema kodu ja tema väärtused.
Aga ma ei lähe külla, kus väärtusteks on oma külalise üle üleoleku näitamine!
Ma mõistan, et tundusin ülbe v üleolev, aga ma tõesti ei taha seda olla! Kui ma vastan, siis mu vastus on mu enda jaoks niivõrd selge ja alati "saba suus" suletud, et seal on kõik kirjas mida vastata. Aga ma olen märganud, et mida lihtsamalt ja põhjalikumalt ma vastan, seda selgusetumaks see teistele jääb.
Mingil veidral põhjusel armastavad inimesed salapära, keerutamist ja asjatut fantaasiat!
Võtame kasvõi Piibli. Olgu siis vana v uus. Meeletu tõlkimine, lugemine, tohutud ressursid ja kõike seda lihtsalt mõistmiseks, et mõlemad raamatud on allegooriad kõigest mis on!
Toon näited, et mu mõte selgem oleks ja keerutamisena ei tunduks.

1. Neitsi Maarja lugu- Valgustuda saab vaid puhas hing. 3 tarka- isa, poja ja pühavaimu kooslus. Viiruk ja mürr- e. oskus ennast majanduslikult rahulolevalt kindlustada (ei ole vaja rikkust! Piisab ju rahulolust!)
2. Aadama ja Eeva lugu- meie evolutsioon, kus me enne ei mõistnud ja siis hakkasime mõistma ning riideid kandma e. viskusime loomalikust paradiisist, kus kõike oli meile külluses- väljanäitusele, mis meid ennast orjastab.
3. V nagu kirjutasin lutciferist mis pole muu kui kiusatus ja meie moraalsed väärtused vaid inglid.
4. Noa veeuputus- ei ole muud kui lugu sellest kus Jumal sai aru, et ta ei saa mitte kuidagi inimkonda ära pühkida! Kui inimkond on meie keeli tema isearenenud mõte, siis kuidas saad Sa oma mõtet kustutada? Võid ju mitu päeva või sajandit või miljonit aastat mitte mõelda, aga kusagil on see mõte ju ikka olemas. Ja kui Sa oled aegade algusest kuni aegade lõpuni... Mis temast siis lõhkuda? Vaid anda kui lubadus, et on lollus oma mõtet püüda kustutada ja olgu siis nii ning vikerkaar kinnituseks ja endale meenutuseks. Ehk me ei saa põgeneda iseenda eest.

Jne.

Ja loomulikult need tõlgendused muutuvad kümneteks, aga algmõtted korduvad ja korduvad, sest ruum on ju alati sama ja kui palju siin siis erinevat saab olla? Tegelikult oli Looja küllalt laisk, ent laiskuses peitub geniaalsus. Miks leiutada pidevalt uut, kui saad teha Copy-Paste ning evolutsioon värvib ise tekstid ning muudab fonti. Mõte jääb samaks!

Miks ma kirjutasin avalikult?
Loomulikult võtan ma kohe omaks eneseimetluse! Sest see on see, milles mind esimesena süüdistatakse!
Aga ma võtan ka omaks Valgustamise, lootuses, et kasvõi üks inimene leiab tänu mu lausetele tee oma rahulolu juurde (mis on paradiis? Eks ikka see, kui meil muresid pole ja elu kulgeb rahulolus!).
Ja ma lisan siia veel soovi näidata oma Valgust petistele ja šarlataanide peale! Et inimesed nad ära tunneksid! Sest kui mu süda ja teod ja hing on kantud altruistlikust headusest, siis näevad inimesed teiste pettuseid! Ma tahan olla, et inimestel oleks teisi millegagi võrrelda! Ma annan äärmiselt harva silmast silma nõu (v.a. mu sõbrad) aga alati ma rõhutan: petise tunned ära selle järgi, kes Su aitamise eest raha küsib! Sa ei saa võtta head tegemise eest raha! Sa ei saa olla valgustunud inimene, kui Su oma rahaasjad ei ole niivõrd palju korras, et Sa oma headusega pead raha teenima! Tule taevas appi, just hiljuti nägin lugeda välismaalast Eestis, kes arvas heaks lisada oma kodulehele, et "Tasu Valgustamise eest on Õiglane"! Mu näo kattis naeratus, aga kolm rida allpool oli kirjas, et miinimum 60 eur/h.

Mis Valgustunu see selline on?

Ma saan aru ja tean, mida ta nägi, aga kahjuks vallutasid ahnus ja kiusatused ta maailma ja see on ka põhjus, miks tema Neitsi Maarja ei olnud, vaid pigem Joosep, kes kõrvaltvaatajana lugu teadis vesta...

Ja jõuan tagasi sinna, et tundkem kaasa egoismist pimestatutele, sest nende tee on raske ja keeruline, ning olgem tänulikud, et meil on võimalus nende keerulisest teekonnast endale tasuta õppetunde võtta. Ja kurvaks teeb see, et enamasti nad ei saagi elu lõpuni teada, et lihtsam elu on kogu aeg neil mõtteulatuse kauguses.

Kõigel siin maailmas on oma roll.

Ning kes oleme meie kedagi hukka mõistma? Isegi Jumal ei mõista kedagi hukka!

Kõik saab korda.

On alati saanud,
saab praegu
ja
saab alati ka tulevikus.

Mina Tean
wink
Vasta
#2
Edu lõppjaamas.
Vasta
#3
Tubli oled. Minul asi kestab hetkel. Ca 7a hetkel toimetanud. Palju muutusi on toimunud, aga mina ei ole veel valmis. LSD, seened olen kõrvale jätnud. Kanepit on ikka tehtud. Suurema rõhu olen pannud mediteerimisele ja üksinda olemisele vaikuses, et õppida ennast kuulama õigesti. Algas see asi mõtlemisest, et surm ei saa kõik lõpp olla. Igatahes ei kahetse, et teekonda kunagi alustasin, see on mind arendanud paremaks inimeseks siin ühiskonnas. Lõpuks tahaks saavutada selguse, millised õppetükid endale sellesse kehastusse seadnud olen.
Veel sellel teekonnal liikudes olen avastanud endas nii mõnegi üllatava oskuse. Tunnen/ tajun asju ette ennem kui sündmus on toimunud. Aga ei oska veel ka seda oskust teadlikult kasutada enda kasuks ja teiste hüvanguks. Ja unenäod muutusid, need on mõnikord reaalsemad kui see elu siin Maal ja mõnda neist mäletan sama selgelt kui enda parimaid mälestusi siin Maal. Enda füüsilist keha olen ka parandanud. Näide. Mu kehal on nn sea veri, et pole just parim, mis olla võiks ja see vahest põhjustab mädapaiseid näiteks kaenla all. Rahustan keha maha, lähen tunnetan haiget kohta kehas, olen seal valu sees ja ühel hetkel see väriseb, vahest justkui avaneb ja uuel hommikul ärgates on tunda/näha, et asi tõmbub tagasi ja mõne päevaga poleks nagu olnudki midagi.
Mina ehitan ennast seest väljapoole Smile
Vasta
#4
Oma siserännakuid võib ju teha ka täiesti teadlikult, riskimats sealjuures mittemillekagi. Selleks tuleb leida ainult usaldusväärne partner. Ning liikuda edasi, selle juhendi alusel.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
Lõpptulemuseks ongi valgustatis! Astraal tasandil on kõik asjad teistsugused, kui materjal tasandil.
Vasta
#5
Algul tundus huvitav, muidugi lugesin lõpuni ka, aga üks viga tuli sisse. See nii teravalt riivas.

,,,"muuseas, see on Jumala huumorisoon, mis on lausa suurepärne!"

Ei taha küll solvata ja andku mulle taevased väed andeks, kui eksin, aga võtan seda sonimisena.
Kui sul ego pole, kuidas saab nii öelda? Isegi kui sa ise jumal oled...no kellega sa siis räägid ja nalja teed?
Vabandust, võisin ka rängalt puusse panna. Sind ju pole olemas, sa oled minu väljamõeldis ja ma vastan iseenda kommentaarile.
Vasta
#6
https://www.ohtuleht.ee/879103/toomas-pa...ohiomadusi-


Vasta
#7
Oleneb mida-keda Jumala all mõeldakse...kõrgemad tegelased ongi huumorimeelsed.
Vasta
#8
Oih, mu mõttest ei saadud aru. Muidugi huumorimeel on ok. Küsimus oli hinnangu andmises.
Vasta
#9
(28-09-2018, 19:57 )seffe Kirjutas: "...hinnangu andmises..."
Asju saab kirjeldada, lahti rääkida, selgitada.
Hinnang antakse tavaliselt välise põhjal ilma sisu mõistmata, seda valgustunud ei tee. Valgustunud mõistavad sügavat põhjust, neid ei peta maskide/rollidega ära. Sobib?
Vasta
#10
(28-09-2018, 20:10 )Tulnukinimene Kirjutas:
(28-09-2018, 19:57 )seffe Kirjutas: "...hinnangu andmises..."
Asju saab kirjeldada, lahti rääkida, selgitada.
Hinnang antakse tavaliselt välise põhjal ilma sisu mõistmata, seda valgustunud ei tee. Valgustunud mõistavad sügavat põhjust, neid ei peta maskide/rollidega ära. Sobib?

Mis sa mulle seda räägid? Räägi ikka loo autorile
Vasta
#11
Teema-algataja on vist segi ajanud EGO & ENESETÄHTSUSE.

Ego on vaimu=tervikolemuse vajalik/lahutamatu osa, mis tegeleb sellega, et ühtegi tervikolemusele kahjuliku objekti läbi ei lastaks ... samuti annab Ego nö "mina tunnetuse" (I am).
Kui Ego maha lüüa, siis oled nö "ajudeta lammas", kes pistab käsu/nalja peale pea tulisesse ahju (ennast kahjustav tegevus) ... samuti kaob Egota arusaam nö "enda olemasolust", st oled mingi nimetu/juurteta "bio-pasteet", kes pole teadlik enda hingest=olemist ja vaimust=tervikolemusest.

Enesetähtsus on surelik, ehk nö "madalam mina" (Castaneeda teostes on enesetähtsuse olemust tabavalt kirjeldatud) ... enesetähtsusest tuleks lahti saada.

Buistlike/hinduistlike/Salaõpetuse tekstide mõte on selles, et enesetähtsusest tuleks loobuda, kuid tervikolemusest (mille osaks on ka Ego) ei tohi loobuda ... st tegu on mingi tõlkeveaga, või sisulise arusaamise veaga, või erineva arusaamisega mõistete tähendusest.



Vasta
#12
(28-09-2018, 20:19 )seffe Kirjutas: Mis sa mulle seda räägid? Räägi ikka loo autorile

Loo autoriga on ammu pikad jutud maha peetud. Smile
(28-09-2018, 20:20 )lahendused Kirjutas: Buistlike/hinduistlike/Salaõpetuse tekstide mõte on selles, et enesetähtsusest tuleks loobuda, kuid tervikolemusest (mille osaks on ka Ego) ei tohi loobuda ... st tegu on mingi tõlkeveaga, või sisulise arusaamise veaga, või erineva arusaamisega mõistete tähendusest.
Ego all vist mõistetakse rolli-mina/maski-mina. Millisena inimene ennast väliselt näitab. Ja see vajab pidevalt toidet - kiitmist, imetlemist. Samas see sööb energiat, peab ju kogu aeg näitlema. Ja enesetähtsus on väga haavatav.
Enesekindlus tugineb oma väele (kõrgem mina/vaim/Mina Olen).
Umbes 90 % inimestest pidavat olema enesetähtsuse (ego) juhtimise all. Neil pole õrna aimugi, et on olemas midagi "veel midagi".



Vasta
#13
(27-09-2018, 17:12 )Mina Olen Kirjutas: ... 22 aastat ...
(28-09-2018, 20:20 )lahendused Kirjutas: Ego on vaimu=tervikolemuse vajalik/lahutamatu osa, mis tegeleb sellega, et ühtegi tervikolemusele kahjuliku objekti läbi ei lastaks ... samuti annab Ego nö "mina tunnetuse" (I am).
Kui Ego maha lüüa, siis oled nö "ajudeta lammas", kes pistab käsu/nalja peale pea tulisesse ahju (ennast kahjustav tegevus) ... samuti kaob Egota arusaam nö "enda olemasolust", st oled mingi nimetu/juurteta "bio-pasteet", kes pole teadlik enda hingest=olemist ja vaimust=tervikolemusest.
Kui enda ego tunda, saada näiteks pika mõtlemise peale aru mida tähendab olla egoga ja kuidas on ilma olla. Egosurm ei ole ego tapmine, kuigi seda võib ka tõenäoliselt teha, vaid pigem arusaamine enda egost, mõistmine mis see on, ja kuidas see on tervikuga seotud (budismis on tähtis mõistmine mitte tapmine).

Hüljatud beebi?
Vasta
#14
(28-09-2018, 20:20 )lahendused Kirjutas: Teema-algataja on vist segi ajanud EGO & ENESETÄHTSUSE.

Ego on vaimu=tervikolemuse vajalik/lahutamatu osa, mis tegeleb sellega, et ühtegi tervikolemusele kahjuliku objekti läbi ei lastaks ... samuti annab Ego nö "mina tunnetuse" (I am).
Kui Ego maha lüüa, siis oled nö "ajudeta lammas", kes pistab käsu/nalja peale pea tulisesse ahju (ennast kahjustav tegevus) ... samuti kaob Egota arusaam nö "enda olemasolust", st oled mingi nimetu/juurteta "bio-pasteet", kes pole teadlik enda hingest=olemist ja vaimust=tervikolemusest.

Enesetähtsus on surelik, ehk nö "madalam mina" (Castaneeda teostes on enesetähtsuse olemust tabavalt kirjeldatud) ... enesetähtsusest tuleks lahti saada.

Buistlike/hinduistlike/Salaõpetuse tekstide mõte on selles, et enesetähtsusest tuleks loobuda, kuid tervikolemusest (mille osaks on ka Ego) ei tohi loobuda ... st tegu on mingi tõlkeveaga, või sisulise arusaamise veaga, või erineva arusaamisega mõistete tähendusest.

Jah nii on. No, aga ja kui allutada end võõrvõimule (jumalale jms), siis muidugi on parem, kui ego on ellimineeritud sest toit peab olema hästi töödeldud, et sööjal ei tekkiks võlga looja ees, kuna söödav deklareerib end vabaks mõistusega olendiks.
Vasta
#15
(29-09-2018, 02:07 )Eithea Kirjutas:
(28-09-2018, 20:20 )lahendused Kirjutas: Teema-algataja on vist segi ajanud EGO & ENESETÄHTSUSE.

Ego on vaimu=tervikolemuse vajalik/lahutamatu osa, mis tegeleb sellega, et ühtegi tervikolemusele kahjuliku objekti läbi ei lastaks ... samuti annab Ego nö "mina tunnetuse" (I am).
Kui Ego maha lüüa, siis oled nö "ajudeta lammas", kes pistab käsu/nalja peale pea tulisesse ahju (ennast kahjustav tegevus) ... samuti kaob Egota arusaam nö "enda olemasolust", st oled mingi nimetu/juurteta "bio-pasteet", kes pole teadlik enda hingest=olemist ja vaimust=tervikolemusest.

Enesetähtsus on surelik, ehk nö "madalam mina" (Castaneeda teostes on enesetähtsuse olemust tabavalt kirjeldatud) ... enesetähtsusest tuleks lahti saada.

Buistlike/hinduistlike/Salaõpetuse tekstide mõte on selles, et enesetähtsusest tuleks loobuda, kuid tervikolemusest (mille osaks on ka Ego) ei tohi loobuda ... st tegu on mingi tõlkeveaga, või sisulise arusaamise veaga, või erineva arusaamisega mõistete tähendusest.

Jah nii on. No, aga ja kui allutada end võõrvõimule (jumalale jms), siis muidugi on parem, kui ego on ellimineeritud sest toit peab olema hästi töödeldud, et sööjal ei tekkiks võlga looja ees, kuna söödav deklareerib end vabaks mõistusega olendiks.

See võõrvõim (Jumal) on sinu enda kõrgeim tasand. Kuidas suudab indiviid edu saavutada kui oma kõige tähtsamat võõrvõimuks peab?
Vasta
#16
(29-09-2018, 00:34 )Mina Olen Kirjutas: Jumal lõi Kõik - mõne lihtsa- ja küllalt inimliku põhjusega . Üks nendest oli eneseimetlus.

Nüüd ma kahtlen juba väga sügavalt selle "valgustatuse" tõepärasuses ("jumal lõi kõik" valguses) ... kui ikka piisavalt kõrgeid loojalike tasandeid suudad tajuda, siis asetuvad kõik need "maised jumalad" (jeesused, allahid, jne) üsna madalatele kohtadele ... näiteks haldjat (inimese ja jumala vaheline arengutase) saab jeesuse nimega lüüa - kuid ingel (jumala ja looja vaheline arengutase) naerab need maised jumalad välja.

Kui inimene saavutab sisulise valgustatuse, siis peab ta paratamatult kasutusele võtma uue "mõistete süstemi", kus on nö "jumalast kõrgemate" kihtide nimed & omadused selgelt välja toodud ...
näiteks eestipärastes terminites: jumal -> looja -> jõud -> superjõud -> mängur -> suur-must -> värviline ...
näiteks kabalistlikes terminites: yetzirah -> beriah -> atziluth -> adam-kadmon -> ain soph aur -> ain soph -> ain ...
näiteks budistlikes terminites: sakadagami -> anagami -> arhat -> adept -> chohan -> manu -> maailma-isand.

Jumal (tava-tähenduses, ehk maise jumala tähenduses) suudab vaid endasse uskuma panna (nagu tele-diktor, tehase-direktor, poliitik), kuid ei suuda midagi uut luua ... maised jumalad ei loonud midagi uut, nad vaid panid inimesed uskuma sellesse, justkui nad oleks loonud (tooge piibli & koraani tsitaate selle kohta, mida jeesus/allah maises elus uut lõid: seda pole)... maailmakõiksuse loomises osalesid paljud erineva energeetikaga suur-isiksustest vaimud=tervikolemused ... ning ainelise/füüsilise maailma loomine on olnud korduv protsess (vt näiteks budistliku mõistet "Brahma päev" /eng: "day of brahma"/ - st Brahma loob pidevalt uusi ainelisi maailmu/universumeid - kuid ka Braham on surelik -> Brahmat taasloob Vishnu -> ning Vishnut taasloob Shiva -> ning Shivast kõrgemal on "jagunemata brahman").
Vasta
#17
Allah on Jumal araabia keeles. Jeesus oli aga Jumala poeg ehk Inimene.
Temale ei olnudki ette antud midagi luua - vaid äratada.
Vasta
#18
(29-09-2018, 08:42 )lahendused Kirjutas: Nüüd ma kahtlen juba väga sügavalt selle "valgustatuse" tõepärasuses...

Las inimesel olla oma unistus.
Tõeliselt valgustunu ei hakka seda avalikult kuulutama. Ega raamatut kirjutama. Milleks?
Iga ühe tee on erinev.

(29-09-2018, 09:06 )Tyto Alba Kirjutas: Jeesus oli aga Jumala poeg ehk Inimene.
Temale ei olnudki ette antud midagi luua - vaid äratada.

Jeesuse kohta on tõest materjali vähe. "Mina ja Isa oleme üks" - viitab kõrgema minaga (jumalaga) sulandumisele, mis tähendab, et ta oligi suure tähega Inimene (enda 12 mina erinevatest maailmadest kokku koondanud). Äratamine on ka loomine. Kui paljud ärkavad oma jumalale e. sulanduvad oma kõrgema minaga, maailm muutub.
Vasta
#19
(29-09-2018, 05:21 )Tinar Kirjutas: See võõrvõim (Jumal) on sinu enda kõrgeim tasand. Kuidas suudab indiviid edu saavutada kui oma kõige tähtsamat võõrvõimuks peab?

Jumala mõiste on eelnevs piisavalt avatud, seega ei hakka kordama ja minu kõrgem tasand on minu suurem mina ja tema ei ole kindlasti mitte mingi võõrvõimu esindav maine kummardadav jumal: Allah, Jahve jne..

Vasta
#20
(29-09-2018, 09:49 )Mina Olen Kirjutas: Et meil ei ole sõnu vaja ja see on meie sagedus.
Just nimelt sagedus.
Sõnadel on erinev tähendus, nendega võib väga puusse panna. Siin foorumiski, tuleb leida mingi keskmine, ühiselt mõistetav. Ei saa nii nagu Lahendused soovitas "paratamatult kasutusele võtma uue "mõistete süstemi" ", milleks asja veel segasemaks ajada. Pigem, just nimel - lihtsustada.



(29-09-2018, 09:49 )Mina Olen Kirjutas: Mis muidu selle mõte oleks, kui kõik oma teadmised endale hoiaks?
Oma teadmisi olen 20 aastat jaganud, ei hoia endale. wink
Vasta
#21
(29-09-2018, 09:45 )Eithea Kirjutas:
(29-09-2018, 05:21 )Tinar Kirjutas: See võõrvõim (Jumal) on sinu enda kõrgeim tasand. Kuidas suudab indiviid edu saavutada kui oma kõige tähtsamat võõrvõimuks peab?
Jumala mõiste on eelnevs piisavalt avatud, seega ei hakka kordama ja minu kõrgem tasand on minu suurem mina ja tema ei ole kindlasti mitte mingi võõrvõimu esindav maine kummardadav jumal: Allah, Jahve jne..
Erinevate inimeste poolt loodud mõistetes ei ole mõtet kinni olla vaid Jumalast mõeldes tuleks enda peale (Jumala peale) mõelda, sest kõrgem tasand/kõrgem mina on samasugune Jumala osa kui inimene ainult et vähem eraldatud Jumalast. Oled sa oma kõrgema mina käest seda küsinud?

(29-09-2018, 10:06 )Tulnukinimene Kirjutas: Sõnadel on erinev tähendus, nendega võib väga puusse panna.
Selleks ongi mõtlemine ja teise inimesega rääkimine, et inimeste kombel asjad selgeks saada. Kui puusse paned, siis saab ju alati parandada, et teine aru saaks - keegi ju ei takista õppimist ja mõtlemist. Kui teisest inmesest aru ei saa, siis ei pea ju alati niikaua teda mõjutama või ootama kuni tema õpib ennast sulle arusaadavaks tegema vaid võiks ka ise õppida ja areneda, et tema jutust aru saada. Kes takistab õppimast sõnade erinevaid tähendusi?
Vasta
#22
(29-09-2018, 11:44 )kage Kirjutas:
(29-09-2018, 10:06 )Tulnukinimene Kirjutas: Sõnadel on erinev tähendus, nendega võib väga puusse panna.
Selleks ongi mõtlemine ja teise inimesega rääkimine, et inimeste kombel asjad selgeks saada. Kui puusse paned, siis saab ju alati parandada, et teine aru saaks - keegi ju ei takista õppimist ja mõtlemist. Kui teisest inmesest aru ei saa, siis ei pea ju alati niikaua teda mõjutama või ootama kuni tema õpib ennast sulle arusaadavaks tegema vaid võiks ka ise õppida ja areneda, et tema jutust aru saada. Kes takistab õppimast sõnade erinevaid tähendusi?

On mõtlemine ja tajumine. Ühe inimesega rääkimine on lihtne, isegi kirjutamine ühega, tajud mida ja kuidas. Grupiga on keerulisem. Smile
Vasta
#23
(29-09-2018, 12:00 )Tulnukinimene Kirjutas: On mõtlemine ja tajumine. Ühe inimesega rääkimine on lihtne, isegi kirjutamine ühega, tajud mida ja kuidas. Grupiga on keerulisem. Smile
Ma räägin inimesest ja kõik ei taju ühtemoodi või ei saa aru, et tajuvad midagi. Ja grupiga kus kõigiga korraga koos tuleb tegeleda on loomulikult keerulisem, aga foorumis jadamisi tegutsedes ja rahulikult arvuti taga ühe inimese postituse üle omaette mõeldes ...
Vasta
#24
Jumalat saab võrrelda – suure puhta energia kogumina. Kogum – kellel on hing.
Oma juhendis ütlen ma samuti – et selgeltnägemine koosneb kolmest komponendist:
Puhtuse aste. Energeetiline täituvus. Hinge tasandi avatus.
Jeesusel oli olemas väga suur puhtuse aste, ning väga suurb energeetiline täituvus. Tänu sellele suutis ta teha kõikki neid imesid. Olen kogu aeg rääkinud – inimene sünnib siia ilma ainult selleks – et täiustada oma hinge. Saavutada iga kehastusega järjest suurem puhtuse aste ja järjest suurem energeetiline täituvus. Kuni saavutatakse täius. Ollakse jumala sarnane.
Niisama lihtne see ongi. Kõik ülejäänu on saatana võtted, te inimest õigelt teelt kõrvale juhtida, ning allutada oma tahtele.
Jumal ei alluta kedagi oma tahtele!
Vasta
#25
(29-09-2018, 11:44 )kage Kirjutas: Erinevate inimeste poolt loodud mõistetes ei ole mõtet kinni olla vaid Jumalast mõeldes tuleks enda peale (Jumala peale) mõelda, sest kõrgem tasand/kõrgem mina on samasugune Jumala osa kui inimene ainult et vähem eraldatud Jumalast. Oled sa oma kõrgema mina käest seda küsinud?


Jumalaid on mitmeid, seega, millise jumala osa sa Kage siis oled (?), vahest mõtlesid sa loojat ja ka neid olevat mitu, muideks ka meie arenevat jumalaiks... Ja ära hakka siin oma kummalisi väiteid jumalast evima, erinevalt sinust mina saan oma kõrgema minaga vajadusel suhelda. Tahad lahustuda sinu probleem ja vajadus.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Minu lugu. antiamerikanist 0 1,819 17-11-2020, 01:55
Viimane postitus: antiamerikanist
  Palun aidake minu õde! torukoll 8 5,378 31-07-2016, 17:24
Viimane postitus: erilineelu
  Imelik kuju minu toas muahavee 1 2,076 01-10-2013, 17:50
Viimane postitus: Mannu
  Keegi ei näe minu sisse Dana 11 6,209 17-06-2012, 09:02
Viimane postitus: Dana
  Minu suitsiidilikkus anonymity_himself 36 12,062 12-02-2009, 11:43
Viimane postitus: Indr3k
  Elektripliidi isiklik vaen minu vastu? Tom 9 4,601 15-11-2008, 20:00
Viimane postitus: Estkitty
  Palju juhtumeid minu ja mu vanemate elus. Mori 11 5,488 11-12-2007, 19:53
Viimane postitus: monika999
  Minu eriskummalised võimed. Europe 19 8,518 21-09-2007, 18:37
Viimane postitus: ostankino
  Minu veider saatus Elsara 3 3,002 11-01-2007, 10:21
Viimane postitus: Anonymous

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat