Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Autor Sõnum
xawa
skeptik

Postitusi: 568
Liitunud: Mar 2010
20-08-2018 23:49
Postitus: #1
1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
[Pilt: Airship+Cover+of+Scientific+American.jpeg]

Aastatel 1896-1897 käis ühe Ühendriikide hämmingut tekitav lendavate objektide vahejuhtumite laine. Tuhanded inimesed olid tunnistajateks lennuvahenditele milliseid tol ajal veel ei tuntud. Tihtipeale maandusid need lennuaparaadid ning nende piloodid suhtlesid ka pealtnägijatega. Enamus vahejuhtumeid(kuskil 100 ringis) toimusid 8 kuu pikkusel perioodil 1896 aasta novembri keskelt kuni 1897 aasta aprilli lõpuni. Nähtuste kohta avaldati rohkem kui 1200 ajaleheartiklit, kokku ca 400 erineva ajalehe poolt, 41 osariigis ning kuues Kanada provintsis. Kõnealuste lennuvahendite päritolu pole siiani suudetud tuvastada.
https://www.youtube.com/embed/IBaw2oqVz8w

https://en.wikipedia.org/wiki/Mystery_airship
http://www.weeklyuniverse.com/2004/airships.htm
https://mysteriousuniverse.org/2015/05/c...p-mystery/

UFO - see on imelihtne!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,840
Liitunud: Aug 2016
21-08-2018 03:32
Postitus: #2
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Kõige kuulsam neist oli Aurora juhtum Texase osariigis.

https://en.wikipedia.org/wiki/Aurora,_Te...O_incident
http://roswellbooks.com/museum/?page_id=89

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,438
Liitunud: Aug 2010
21-08-2018 09:47
Postitus: #3
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Kasutan Jaques Vallee "Teist reaalsust" algmaterjalina.

Praegu sellele mõeldes tekitab hämmastust, et selle perioodi UFOde väline vorm baseerus üsna otseselt tolle aja tehnika arengu tasemel. Nagu esipostituse pildilgi näha võib, olid neil tihti propellerid, köied, trossid, ankur, helgiheitjad. Ufode piloodid olid samuti eristamatud tavalisest ameeriklasest, mõnel üksikul juhtumil nähti eemalt ka kääbuseid. Erinevalt tänapäeva UFOdest lendasid nad tihti üle suurte linnade, kus neid kogunes vaatama suur hulk rahvast. Kuid tüüpilise ufo kombel tegid nad kiireid ja järske kursi- ja kõrgusemuutusi ja valgustasid maastikku võimsate prožektorikiirtega.

Kapten Hooton'i juhtum, Homan (Arkansas), 1897.
Tsitaat:Üks keskmist kasvu näiv mees oli selle pardal ja ma märkasin, et ta kandis suitsuklaasist prille. Ta vaatas mind üllatunult ja ütles "Tere päevast, sir!". Ma vastasin: "Kas see ongi see õhulaev?" Ja ta vastas: "Jah, sir", kusjuures vahepeal oli laeva kiilu juurest veel väljunud 3-4 meest.
Lähem uurimine näitas, et kiil oli jagatud kaheks osaks, esiosa moodustas nagu terava noaserva, keskpoole laevakülg laienes ja tagapool ahenes jälle. Kummalgi küljel oli kolm suurt ratast, mis olid tehtud painutatud metallist ja seatud nii, et nad muutusid ettepoole liikudes nõgusaks.
"Ma vabandan, sir, " laususin "aga see müra meenutab suuresti Westinghouse'i hädapidurit"
"Võibolla on see nii, mu sõber: me kasutame kondenseeritud õhku ja propellereid, aga sa kuuled sellest hiljem."
"Kõik on korras!", hõikas keegi ning kogu seltskond lahkus. Ma nägin iga ratta ees oli kahetolline toru, mis puhus õhku labadele, nii et need pöörlema hakkasid. Laev tõusis sisinal järk-järgult. Äkki kargasid propellerid ette, tüürid sabaosas keerati küljele ja rattad pöörlesid nii kiiresti, et labasid polnud näha. Kiiremini kui ma seda öelda jõuan, oli laev kadunud.
[Pilt: ufo.jpg]

Asjaolu, et need ufod olid küllaltki sarnased tolleaegsetele dirižaablitele ja/või laevadele, samuti nende liikumapanev jõud (õhujoad jms), on pannud mind arvama, et ufode väline kuju kujuneb otseselt inimteadvuse kaasabil, samuti jutt, mida ufonaudid räägivad. See ei tähenda, et kogu ufo-nähtus sünnibki inimese peas, vaid miski võõrteadvus siseneb inimkonna kollektiivsesse (ala)teadvusesse ja omandab seal juba konkreetsele ajale, kohale, inimesele vastava väljendusvormi.

Seepärast pean mina küll suht mõttetuks püüda avastada ufode lennumehhanismi nö teaduslike vahenditega (et mingi mehhaanika, või muu füüsika). Aga siin võin ma eksida Smile

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 340
Liitunud: Aug 2017
21-08-2018 11:05
Postitus: #4
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(21-08-2018 09:47 )Mannu Kirjutas:  Asjaolu, et need ufod olid küllaltki sarnased tolleaegsetele dirižaablitele ja/või laevadele, samuti nende liikumapanev jõud (õhujoad jms), on pannud mind arvama, et ufode väline kuju kujuneb otseselt inimteadvuse kaasabil, samuti jutt, mida ufonaudid räägivad. See ei tähenda, et kogu ufo-nähtus sünnibki inimese peas, vaid miski võõrteadvus siseneb inimkonna kollektiivsesse (ala)teadvusesse ja omandab seal juba konkreetsele ajale, kohale, inimesele vastava väljendusvormi.

Seepärast pean mina küll suht mõttetuks püüda avastada ufode lennumehhanismi nö teaduslike vahenditega (et mingi mehhaanika, või muu füüsika). Aga siin võin ma eksida Smile

Umbes nii vist jah. Need seal üleval võivad ju võtta meelega sellise kuju, et oleks kuidagigi maalase poolt ära aimatav. Kuskilt lugesin, et Ladina Ameerika ookeani läheduses elanud hõimud ei näinudki konkistadooride purjelaevu sest nende mõistuses polnud midagi sarnast. Alles siis kui konkistadoorid tulid ja näitasid, hakkasid need aborigeenid nägema.Kohendasin tsitaati lühemaks. Nii on lihtsam lõime lugeda. Mannu
(selle postituse viimane muutmine: 11-09-2018 18:39 Mannu.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,840
Liitunud: Aug 2016
21-08-2018 19:09
Postitus: #5
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Selle teemaga tuleb "mängu" ka selline mõiste kui "breakaway civilization".
Ehk tegu oli sõidukitega mida opereerisid isikud kellede tase oli "keskmisest" ees.
Kuna nad olid ees vaid mõnevõrra siis omasid nende sõidukid kaasaegseid elemente.

See sama "breakaway civilization" on ka hetkel paljude mustade/hallide projektide taga.
Väidetavalt just nemad käisid nii Kuul kuimujal sest omasi selleks ajaks energeetilisi kilpe.
Ees ei olda mitte ainult tehnikas aga ka kõigis muudes teadusharudes.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kahvanägu
vaatleja

Postitusi: 286
Liitunud: Mar 2016
21-08-2018 19:12
Postitus: #6
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(21-08-2018 09:47 )Mannu Kirjutas:  See ei tähenda, et kogu ufo-nähtus sünnibki inimese peas, vaid miski võõrteadvus siseneb inimkonna kollektiivsesse (ala)teadvusesse ja omandab seal juba konkreetsele ajale, kohale, inimesele vastava väljendusvormi.
Nii on. Nad võivad ennast ka hologrammina näidata, pole probleem. Kui nad on meie praegusest teaduslik-tehnilisest arengust kümneid miljoneid aastaid ees siis nende tehnoloogia käib maalastele üldse üle mõistuse. Siinsete kahejalgsetega mängitakse nagu pottsepp saviga.
Kes vene keelest aru saab siis kuulaku mida V.Uvarovil öelda on.
https://www.youtube.com/watch?v=WP7CuMhO...dex=4&t=0s

Inimene on valmis hävitama enda ümbert raha saamiseks kõik elava ja alles siis saab ta aru, et raha ei kõlba süüa!
(Indiaani ütlus)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
21-08-2018 20:13
Postitus: #7
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(21-08-2018 09:47 )Mannu Kirjutas:  Asjaolu, et need ufod olid küllaltki sarnased tolleaegsetele dirižaablitele ja/või laevadele, samuti nende liikumapanev jõud (õhujoad jms), on pannud mind arvama, et ufode väline kuju kujuneb otseselt inimteadvuse kaasabil, samuti jutt, mida ufonaudid räägivad.

Taoline arutluskäik kõlab kahtlaselt teooria põhjendamatu modifitseerimisena, et see vastaks eelnevalt paika pandud kriteeriumidele. Et justkui kindlalt peab tegemist olema maavälise eluga ja kõik see mis seda ümber lükkaks, on omakorda tõestus nende tehnilisest võimekusest ehk olemasolust.

Ma pakuks omalt poolt antud juhtumitele lihtsama seletuse - tegemist oligi maisete dirižaablitega või ühega neist, mis valmistati mõne geeniuse/ärimehe/naljamehe poolt. Tänapäevane vaste oleks Richard Branson, kellele meeldib või vähemalt minevikus meeldis ka suurejooonelisi vempe visata. Tegemist võis olla ka keeruka reklaamikampaaniaga, mis just üritaski läbi meedia oma uuenduslike lennumasinaid promoda. Paraku enne kui asjaga täiesti avalikuks sai tulla, kukkus õhulaev koos oma piloodi/leiutajaga näiteks merre. Või sattus mõne konkurendi/valitsuse kätte, mille kaudu imbusid need tootmisesse alles aastaid hiljem.

Miks nii palju artikleid? Tol ajal oli üsna tavaline, et lugusid varastati, muudeti ja trükiti ajalehtedes en masse... lisaks sellele, et neid kohati lihtsalt välja mõeldi. Mõnest tõelisest maandumisest sai läbi väljaannete mitmed kümned ja isegi sajad. Nendes lugudes nimetatud tunnistajaid ja kirjeldatud sündmuste tõelevastamist ei hakanud toona ükski tavalugeja omal käel kontrollima.

(21-08-2018 11:05 )Tinar Kirjutas:  Kuskilt lugesin, et Ladina Ameerika ookeani läheduses elanud hõimud ei näinudki konkistadooride purjelaevu sest nende mõistuses polnud midagi sarnast. Alles siis kui konkistadoorid tulid ja näitasid, hakkasid need aborigeenid nägema.

See on foorumist mitmel korral läbi käinud ja on tõenäoliselt müüt.

Siin kirjutab, et teadaolevalt pärineb lugu 1770. aastast, kui kapten James Cooki reisil kaasas olnud botaanik Joseph Banks räägib kuidas Austraalia kalstavad pärismaalased pöörasid nende laevale väga vähe tähelepanu. Alles siis, kui nad hakkasid paatidega randuma kohtasid nad sealsete elanike agressiivset vastupanu.

Seletuseks on pakutud, et kuna pärismaalased elasid suhteliselt ellujäämise piiril ei olnud nende huvides pöörata erilist tähelepanu nähtustele, mis neid otseselt ei ohustanud või milles nad ei osanud ohtu näha.

See, et nad väidetavalt ei olnud laevu võimelised nägema, tundub aga väga veidra seletusena. See tekitab omakorda küsimuse, et kuidas inimesed siis üldse uusi asju teada saavad, kui nad neid näha ei suuda. Uusi loomaliike, astronoomilisi fenomene, mikroskoopilist elu, jne... Tuleb meelde ka paar aastat tagasi juhtunud kurioosne lugu, kui seniavastamata hõimu kohanud helikopter sai noole ja odarahe sihtmärgiks. Kui nad varem kopterit ei olnud näinud ja seega näha ei saanudki, siis kuidas nad seda rünnata said?
(selle postituse viimane muutmine: 21-08-2018 20:13 Nielander.)

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,438
Liitunud: Aug 2010
21-08-2018 21:05
Postitus: #8
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(21-08-2018 20:13 )Nielander Kirjutas:  
(21-08-2018 09:47 )Mannu Kirjutas:  Asjaolu, et need ufod olid küllaltki sarnased tolleaegsetele dirižaablitele ja/või laevadele, samuti nende liikumapanev jõud (õhujoad jms), on pannud mind arvama, et ufode väline kuju kujuneb otseselt inimteadvuse kaasabil, samuti jutt, mida ufonaudid räägivad.

Taoline arutluskäik kõlab kahtlaselt teooria põhjendamatu modifitseerimisena, et see vastaks eelnevalt paika pandud kriteeriumidele. Et justkui kindlalt peab tegemist olema maavälise eluga ja kõik see mis seda ümber lükkaks, on omakorda tõestus nende tehnilisest võimekusest ehk olemasolust.
Jep, ma tõesti iseendas lähtun eeldusest, et tegemist on maavälise eluga. Täpsemalt, teadvusega, mis ei ole inimteadvus, mis astub inimteadvusega koosmõjusse. Selle võõra teadvuse "asukoht" (algkodu) on ruumiliselt teadmata - kosmoses, ookenisügavustes või kuskil mujal meie planeedil ??? Miks ma nii arvan, on näiteks kasvõi meie Haimre juhtum, mille puhul tahtlik vale või kellegi nali on vähetõenäolised.

(21-08-2018 11:05 )Tinar Kirjutas:  Kuskilt lugesin, et Ladina Ameerika ookeani läheduses elanud hõimud ei näinudki konkistadooride purjelaevu sest nende mõistuses polnud midagi sarnast. Alles siis kui konkistadoorid tulid ja näitasid, hakkasid need aborigeenid nägema.
Selle kohta vana mikmaki lugu valge mehe saabumisest jutustab sellest, kuidas esimesi horisondile kerkinud eurooplaste laevu peeti üksikute raagus puudega hulpivateks saarekesteks; mõned uskusid isegi nägevat isegi okstel turnivaid karusid.
/Larry Zimmermann, "Indiaanlased. Põlisameeriklased, nende uskumused ja rituaalid"/

Aga nähtuste nägemise või märkamise oskusest või mitteoskusest on mul omal kogemus. Olime suvisel hoovihmade ja äikesega päeval grupi inimestega Vooremaal. Hea vaade igale poole. Näha oli eemal kaugemal vihmapilv, millest laskusid vihmatriibud alla. Näitasin seda ühele meesterahvale ja ütlesin, et seal sajab. Ja ta ei saanud aru, millest ma räägin. Ta ei suutnudki leida seda "vihmakardinat". Võimalik, et asi oli milleski muus kui oskamatuses näha, ei tea, aga mõtlema sellisele võimalusele pani.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ken
Vana kala

Postitusi: 307
Liitunud: Jun 2012
22-08-2018 10:36
Postitus: #9
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Inimesed on ju programmeeritavad. Kui inimesed meie endi seast suudavad ühest silmapilgust teisi panna uskuma mida iganes, siis julgeks arvata, et meist arenenumad valdavad seda kunsti märksa pareminigi veel ning võivad seda teha mängleva kergusega piiramatu arvu inimestega siin maa peal.
Vahepeal käisid siin jutud, et neil seal laevas on joistikud ja mustad ekraanid, nüüd aga väidetakse, et pole seal miskit. Kõik käib mõtteliigutusega. Areng on neil tõesti kuidagi võimas ikka. Eks see olegi nende otsustada mida ja kui palju meile näitavad, ilmselt siis vastavalt meie arengule ja vaba tahte seadust järgides, et ei toimuks liigselt sekkumist.
Lisan omalt poolt veel sellise loo, mis ma kunagi lugesin psühholoogia teemaatilisest raamatust, mille nime kahjuks enam ei mäleta.
Ameerika kindlustusseltsid tegid statistikat ja sealt tuli välja, et erakordselt palju on juhtumeid, kus lennukid on teinud hädamaandumise sirgel teel ja siis kui nad juba on seisma jäänud, sõidetakse autodega neile lihtsalt sisse, nagu neid seal polekski olnud.
Selle helikopteri juhtumiga võiks küsida, et kuna ja kuhu sa ise tead pilku heita helikopteri suunas? Võib-olla heli suhtes me ei ole nii kapriissed?
(selle postituse viimane muutmine: 22-08-2018 14:55 Ken.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Vana kala

Postitusi: 648
Liitunud: Sep 2013
22-08-2018 13:18
Postitus: #10
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(21-08-2018 20:13 )Nielander Kirjutas:  
(21-08-2018 09:47 )Mannu Kirjutas:  Asjaolu, et need ufod olid küllaltki sarnased tolleaegsetele dirižaablitele ja/või laevadele, samuti nende liikumapanev jõud (õhujoad jms), on pannud mind arvama, et ufode väline kuju kujuneb otseselt inimteadvuse kaasabil, samuti jutt, mida ufonaudid räägivad.

Taoline arutluskäik kõlab kahtlaselt teooria põhjendamatu modifitseerimisena, et see vastaks eelnevalt paika pandud kriteeriumidele. Et justkui kindlalt peab tegemist olema maavälise eluga ja kõik see mis seda ümber lükkaks, on omakorda tõestus nende tehnilisest võimekusest ehk olemasolust.

Ma pakuks omalt poolt antud juhtumitele lihtsama seletuse - tegemist oligi maisete dirižaablitega või ühega neist, mis valmistati mõne geeniuse/ärimehe/naljamehe poolt. Tänapäevane vaste oleks Richard Branson, kellele meeldib või vähemalt minevikus meeldis ka suurejooonelisi vempe visata. Tegemist võis olla ka keeruka reklaamikampaaniaga, mis just üritaski läbi meedia oma uuenduslike lennumasinaid promoda. Paraku enne kui asjaga täiesti avalikuks sai tulla, kukkus õhulaev koos oma piloodi/leiutajaga näiteks merre. Või sattus mõne konkurendi/valitsuse kätte, mille kaudu imbusid need tootmisesse alles aastaid hiljem.

Miks nii palju artikleid? Tol ajal oli üsna tavaline, et lugusid varastati, muudeti ja trükiti ajalehtedes en masse... lisaks sellele, et neid kohati lihtsalt välja mõeldi. Mõnest tõelisest maandumisest sai läbi väljaannete mitmed kümned ja isegi sajad. Nendes lugudes nimetatud tunnistajaid ja kirjeldatud sündmuste tõelevastamist ei hakanud toona ükski tavalugeja omal käel kontrollima.

(21-08-2018 11:05 )Tinar Kirjutas:  Kuskilt lugesin, et Ladina Ameerika ookeani läheduses elanud hõimud ei näinudki konkistadooride purjelaevu sest nende mõistuses polnud midagi sarnast. Alles siis kui konkistadoorid tulid ja näitasid, hakkasid need aborigeenid nägema.

See on foorumist mitmel korral läbi käinud ja on tõenäoliselt müüt.

Siin kirjutab, et teadaolevalt pärineb lugu 1770. aastast, kui kapten James Cooki reisil kaasas olnud botaanik Joseph Banks räägib kuidas Austraalia kalstavad pärismaalased pöörasid nende laevale väga vähe tähelepanu. Alles siis, kui nad hakkasid paatidega randuma kohtasid nad sealsete elanike agressiivset vastupanu.

Seletuseks on pakutud, et kuna pärismaalased elasid suhteliselt ellujäämise piiril ei olnud nende huvides pöörata erilist tähelepanu nähtustele, mis neid otseselt ei ohustanud või milles nad ei osanud ohtu näha.

See, et nad väidetavalt ei olnud laevu võimelised nägema, tundub aga väga veidra seletusena. See tekitab omakorda küsimuse, et kuidas inimesed siis üldse uusi asju teada saavad, kui nad neid näha ei suuda. Uusi loomaliike, astronoomilisi fenomene, mikroskoopilist elu, jne... Tuleb meelde ka paar aastat tagasi juhtunud kurioosne lugu, kui seniavastamata hõimu kohanud helikopter sai noole ja odarahe sihtmärgiks. Kui nad varem kopterit ei olnud näinud ja seega näha ei saanudki, siis kuidas nad seda rünnata said?

See teooria, et kogu asja taga oli üks geeniusest külasepp on veelgi utoopilisem kui kogu maaväline jutt kokku. 19.saj lõpul tegi üks pullimees kuuri all lennumasina, mis kasutas kergeid kuid ülivõimsaid jõuallikaid, trotsis gravitatsiooni ja kasutas võimsaid prožektoreid! Siis kukkus alla ja mitte ükski hing ei teadnud kogu sellest tembust mitte midagi. No ei usu! Samutiei usu ma seda, et kümned ajalehed ja tuhanded pealtnägijad on ühe auahne ajakirjaniku väljamõeldis, mida hiljem kõik suured ja väärikad ajalehed pimesi ja kontrollimata kordama jäid! Nii võiks ju eitada kogu Ameerika Kodusõda! Ajalehed võivad olla ajakirjaniku võltsing, dokumendid hiljem fabritseeritud, maalid ja fotod kunstnike fantaasia, esemed butafooria. Pole ju ühtegi elavat tunnistajat enam kellelt küsida.
Liiga otsitud eitamine!
Midagi kindlasti sel ajal Ameerika taevas toimus, aga see jäi siis täpselt selgitamata ja on ülimalt tõenäoline, et ka tänapäeval asi selgeks ei saa. Kuid midagi kindlasti toimus, sest sündmused on kordustena fikseeritud väga mitmetes ja erinevates allikates.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
22-08-2018 15:15
Postitus: #11
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(22-08-2018 13:18 )Aadu66 Kirjutas:  Liiga otsitud eitamine!

Mismõttes eitamine? Nagu ma aru saan, siis pole nende lennumasinate päritolu kindlaks tehtud. Seega pole midagi eitada, vaid pakkuda välja võimalike seletusi.

Igat seletust saab karikatuuriks moonutades kõrvale heita. Ma ei pakkunud, et selle tegi üks külageenius kuuri all, vaid tavaline geenius (või mingi grupp/ettevõte) tolle aja kohta täiesti korralikus töökojas.

Nagu lugudest järeldub, siis mingist kõrgtehnoloogiast oli asi kaugel ja toonane tehnoloogiline areng oli suuteline õiget tehnikat ja taipu kasutades taolisi lennumasinaid looma. Seda, et kõike neis artiklites kirjutatut puhta kullana ei tasu võtta, ei tarvitseks mainidagi.

Siit ajalugu sirvides on selge, et juba mitu kümnendit enne eelmainitud kohtumisi katsetati õhulaevade ehitamist ja erinevaid disaine. Ma pakun, et üks või mõni neist katsetajatest oli teistest peajagu üle. Nagu ikka uute ideede ja leiutistega olema kipub.
(selle postituse viimane muutmine: 22-08-2018 15:16 Nielander.)

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 340
Liitunud: Aug 2017
22-08-2018 18:06
Postitus: #12
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
"Joseph Banks räägib kuidas Austraalia kalstavad pärismaalased pöörasid nende laevale väga vähe tähelepanu. Alles siis, kui nad hakkasid paatidega randuma kohtasid nad sealsete elanike agressiivset vastupanu.

Seletuseks on pakutud, et kuna pärismaalased elasid suhteliselt ellujäämise piiril ei olnud nende huvides pöörata erilist tähelepanu nähtustele, mis neid otseselt ei ohustanud või milles nad ei osanud ohtu näha.

See, et nad väidetavalt ei olnud laevu võimelised nägema...."

See Banksi väljaöeldu on tema arusaam, ei enamat. Seda ei saa võtta seletusena. Ta oletas, et pärismaalased ei huvitu. Tegelikkuses ilmselt huvitasid neid silmapiirile kerkinud ennenägematud asjandused. Käituti ratsionaalselt ja jäädi äraootavale seisukohale ning ei sooritatud midagi aga kui nendest asjandustes eraldusid mingid väiksemad objektid mis võtsid suuna nende poole siis võeti juba midagi konkreetsemat ette.

Et kuidas inimesed üldse uusi asju teada saavad siis see käib minu arust nii: kas raske mõttetegevuse (teadus) kaudu kus inimene piinab end mingile lahendust ootavale fenomenile seletust otsides või kellegi abil kes tuleb ja näitab. Ka kolmandat silma avavate gurude korral on asi nii, et õpilane ei näe aga tuleb isik kes ise näeb ning kaudses mõttes avab õpilase silmad. Castaneda kui ta nägi seda inimese energiakookonit siis tuli tal ka kogemus, et ta on seda kogu aeg teadnud või omamoodi näinud aga see ei ole olnud tema teadvuses. Nii ka võis ju olla nende pärismaalastega, et kuigi nad füüsiliselt nägid, ei olnud nende teadvus avatud sellele ja vaja läks, et tuleks keegi kes otseselt tooks need nende teadvusesse.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,840
Liitunud: Aug 2016
22-08-2018 19:46
Postitus: #13
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Täienduseks - Aurora juhtum
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5187

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
22-08-2018 23:06
Postitus: #14
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Lendavate taldrikute nö "nägemist" saaks võrrelda isiksuste pühapaiste nägemisega ... ehk nähtu "sõltub" vaatlejast (igaüks ei näe pühapaiste helendust pea/keha ümber) ja vaadeldavast (pühapaiste on vaid arenenud isiksustel).

Vaatleja poolne nägemus pole ainult "must-valge" (ei näe üldse pühapaistet- näed ideaalselt pühapaistet), vaid vahepeal on tuhandeid erineva kvaliteediga nägemisi (pühapaistet nähakse läbi udu ja defektidega).

Lendavate taldrikute olemus peitub nö "nähtamatus maailmas" (nagu pühapaiste nägemine) ... ning erinevatel ajastutel nähtud lendavate taldrikute kirjeldused sõltuvad tolle ajastu vaatlejate maailmapildist.

Kui mõni vaatleja on nö "liiga puhta nägemisega" (kangiga juhitavate lint-traktorite ajastul räägib mingist "klaas-kuuli sisse vaatamisest & mõtte-selgusega juhtimisest"), siis ei haaku ta oma ajastuga, ning teda tembeldatakse nö "fantaseerijaks, petturiks, hulluks" (taolised lood avaldatakse kas huumori või vaimuhaiguste rubriigis) ... kuid nende vaatlejate kirjeldused, kes on nö "omas ajas" avaldatakse müstika-ajalehtedes.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ken
Vana kala

Postitusi: 307
Liitunud: Jun 2012
23-08-2018 08:59
Postitus: #15
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Kui ma ei eksi, siis see joistiku ja musta ekraani jutt tuli siit samast Eestimaa pinnalt. Ja see oli nõukogude ajal ja keegi Malle maalt, kes ei teadnud sõnast "joistik" midagi, vaid kirjeldas kangi, mille küljes olid nupud. Sama lugu selle sileda musta ekraaniga. Arusaamine nendest jõudis hiljem inimesteni.
Pakuksin, et need teadmised antakse ühiteadvusest, mis parajasti seal saadaval on.
Kvantfüüsika on ka meieni jõudnud sellise tasemeni, et kohe- kohe hakkab hoogu võtma. Kes teab, mis tegelikult juba olemas on ja kuna see meieni jõuab?
Ega ilmaasjata pole sellist ütlust-
"Iga tõde läbib kolm etappi,enne, kui saab tunnustatuks.
Esialgu seda naeruvääristatakse.
Seejärel sellele vastandutakse.
Ning siis peetakse seda enesestmõistetavaks".

Arthur Schopenhauer
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
23-08-2018 09:16
Postitus: #16
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
(22-08-2018 23:06 )lahendused Kirjutas:  Lendavate taldrikute olemus peitub nö "nähtamatus maailmas" (nagu pühapaiste nägemine) ... ning erinevatel ajastutel nähtud lendavate taldrikute kirjeldused sõltuvad tolle ajastu vaatlejate maailmapildist.
Nii see on. Eks öelnud ka tuumafüüsik Jacues Vallee pärast 25 aastast uurimistööd, et nähtuse olemus peitub teises reaalsuses. Ja et nad esitavad põneva väljakutse meie reaalsustajule üldse.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,438
Liitunud: Aug 2010
11-09-2018 17:15
Postitus: #17
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
1896. aastal on väidetavalt (Igaor Volke loeng Teletornis ühel kosmonautikapäeval, aastal 2016 või15?) vene raketinduse isa Konstantin Tsiolkovski olnud vaimselt kontaktis inglitaoliselt ilusate kosmiliste inimestega.
Ma pealiskaudse otsingu tulemusena ei leidnud muud allikat kui see: UFO Headquarters

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
11-09-2018 17:43
Postitus: #18
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Kosmonautikapäeva tähistati 2016 12. aprillil Tallinna Teletornis.
Kirjutasin sellest teemas Olla või mitte olla kosmoses esimeses postituses.
Tsiolkovskist oli viimati juttu teemas "Taevariik UFO-dega". Tsiolkovski oli veendunud maaväliste tsivilisatsioonide olemasolus.
Aga see, et ta oli kontaktis inglitaoliselt ilusate kosmiliste inimestega, see tuleb küll üllatusena. Smile

https://et.wikipedia.org/wiki/Konstantin_Tsiolkovski

P.S. Leidsin, et olen Tsilkovskist kirjutanud ka teemasse Pythagorase Ruut # 42.
Toon ühe lause sealt: Tsiolkovski järgi eksisteerib Kosmoses kõige olulisem struktuur — kosmiline magnet. See on praktilliselt Universumi aura. Sellel magnetil on rütm, mis ongi see tingimus, mida järgides me toimime kooskõlas kosmiliste seadustega. See on kosmiline mõistus, teadlikkus sellest kosmilisest mõistutest. See kosmiline magnet on energeetiline ja vaimne struktuur, mis kontrollib mitte üksnes Universumi elu tervikuna, vaid ka iga planeedi elu, kaasa arvatud Maa oma. Seda rütmi ignoreerides võtame endalt võimaluse järgida kosmilisi seadusi ja tegutseda õigesti ajaloolises protsessis. Meid on alati hukutanud võhiklus, kui me ei tunne kosmilist magnetit ega selle rütmi.

Edasi saab lugeda Ljudmilla Šapošnikova artiklist Ajalooline protsess kui kosmiline nähtus

https://www.roerich.ee/articles/est_080495.htm
(selle postituse viimane muutmine: 11-09-2018 18:03 Müstik.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,438
Liitunud: Aug 2010
26-05-2019 16:34
Postitus: #19
RE: 1896-1897 aasta tundmatud lendavad objektid
Seda teemat lugedes saab aru, et UFO-nähtuse väliselt kirjeldatav külg on ajas muutuv.

Praegu on UFOvaene aeg. 90nendatel nähti tihti, aga nüüd nagu suurt ei midagi. Ja selline mõte tuli, et UFO nähtuse väline külg on järjekordselt muutumas. Et praegu on nagu inkubatsiooniperiood ja mingi aja pärast kui UFOd sagenevad taas, siis on nad juba veidi (vähem või rohkem) muutunud nähtava kujuga. Või kolinud nt nutitelefonidesse mingi arusaamatu "viirusena" vms.

Selline oletus-uitmõte.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  UFO fänn võib saada 60 aasta pikkuse vanglakaristuse Jops 3 3,603 16-08-2014 22:01
Viimane postitus: Müstik
  Vene tuumabaaside kohal tiirutavad tundmatud objektid Tom 38 12,918 21-10-2013 07:39
Viimane postitus: 8-0
  Lendavad humanoidid . NoMoreRoe 7 3,096 10-08-2009 19:57
Viimane postitus: Aerling

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog