Para-web'i suvine kokkutulek 2018


Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Autor Sõnum
Tinar
Tavaliige

Postitusi: 215
Liitunud: Aug 2017
27-07-2018 09:46
Postitus: #1
Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Ma ei tea kas need juhtumid on varem siin kirjeldamist leidnud. Otsinguga ei leia või ma ei oska otsida. Panen siis siia kirja paar Eestiga seotud linnalegendina kõlavat juhtumit 70-80- ndatest.
Esimene juhtum.
Nõuka ajal oli Eestis levinud komme käija puhkuse ajal mägimatkadel. Pandi kokku grupp entusiaste ja organiseeriti matk Kaukaasia mägedesse või Karpaatidesse või isegi Kamtšatkale. Need polnud alpinistide matkad vaid kõigile jõukohased matkamised mööda mägesid ja orge. Nii üks mees läkski grupiga mägedesse. Ei mäleta täpselt kuhu. Liikus siis grupp matkajaid mööda mägiradu kui sel mehel tuli tahtmine pildistada meeldima hakanud vaadet. Tegi klõpsu ning ...langes minestunult maha. Kui toibus siis olid juuksed halliks läinud. Momentaalselt. Või läksid halliks väga lühikeses aja jooksul. Mees ise kirjeldas asja nii, et tegi klõpsu ning koheselt tabas teda mingi valgusesähvakas samast suunast kus ta pildistas. Minu jaoks pole see nii linnalegend sest töötasin selle mehega samas ettevõttes mitmeid aastaid. Mina Tallinna osakonnas, tema teises Eesti linnas olevas osakonnas. Jah, tal oli keskea kohta korralikult hall või isegi valge juuksepahmakas peas. Ma lihtsalt ei teadnud, et tal selline lugu taga. Kuulsin sellest alles siis kui ettevõte Eesti iseseisvumise käigus likvideeriti ja kõigi meie töötajate teed läksid lahku. Tagantjärgi pole ka kellegilt küsida. Looga käib kaasas veel selline seik, et kuulsin sellest juhtumist juba 70 datel läbi mitme inimese ja seda teises Eesti otsas. Keegi jutustas sellise imeliku loo samade detailidega ning läbi mitme inimese jõudis see tookord ka minuni.

Teine juhtum.
Võeti noormees aega teenima NLiidu armeesse. Tollel aal oli NSVL Afganistaanis (olevat edestanud USA vägede sissetungi vaid paari tunni jagu) ja mees saadetigi aega teenima Afganistaani. Seal siis sai talle osaks selline juhtum. Nimelt armastas ta hulkuda väeosa lähedal mägedes. Olgu öeldud, et välismaal, sõjakolletes asunud NLiidu väeosades kehtis sõdurite jaoks natuke teine kord ja distsipliin kui samasugustes väeosades kodumaal. Kord oli vabam ning sõduritele lubati natuke rohkem. Otseselt võitlusega tegelevaid väeosasid teenindavate väeosade sõdurid olid osalt üldse erariietes (NSVL tahtis näidata rahvusvahelises plaanis, et neil on seal tsiviilid, mitte sõdurid). Nii mägedes hulkudes leidis ta kord koha kus oli erakordselt palju madusid. Ta hakkas neid toitma tassides neile piima. Kord kui ta jälle seal oli, hakkasid maod teda piirama ja ei lasknud enam liikuma. Mees oli tõsises paanikas sest väeosas võidi teda otsima hakata. Nii ta seal liikumatult siis istus madudest ümber piiratuna. Korraga maod lahkusid ning ta tormas kiirelt tagasi oma väeossa. Väeosa aga ei eskisteerinud enam ehk siis oli valitsusvastaste poolt hävitatud. Nii sai temast ainuke ellujääja. Kuidagi sai ta kontakti naaberväeosaga. Siis aga olevat alganud tema ülekuulamised sest kardeti, et ta on reetur. Kuidas ta ainukesena ellu jäi jne. Sellist lugu jutustati terves Eestis. Kuulsin sellest mitmest kohast. Viidati isegi tema ema töökohale kuskil kohvikus jne. Kui mälu ei peta siis ka tema puhul räägiti sellest, et naastes oli ta halliks läinud juustega.

Veel liikus samal ajal rahva seas lugu mis olevat Venemaal juhtunud. Noormees kes teenis aega NA, pidas oma kallimaga kirjavahetust. Kui 2 a sai täis, teatas ta kirjas oma saabumisest ja neiu lubas vastu tulla. Neiu ootaski teda rongijaamas. Koos mindi veel kohvikusse kus neiu mingil hetkel teatas, et peab lahkuma. Päevad hiljem läks noormees neiut tema kodust otsima aga seal öeldi talle, et tüdruk on juba ammu surnud ja maha maetud. Lugu läks nii kaugele, et haud olevat lahti kaevatud ja kirstust leitigi naine, samas kleidis millega ta noormehe kirjelduse järgi olevat noormeest jaamas oodanud. Lugu olevat ilmunud Nõukogude Liidu ajakirjanduses.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 10:00
Postitus: #2
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Afganistani osa on täielikult jamps. Ei olnud seal mingit ameeriklaste ennetamist, veel vähem oli sõduritel võimalust vabalt üksinda ringi hulkumiseks. Ühtki väeosa ei hävitatud valitsusvastaliste vägede poolt (neil puudus selleks lihtsalt võimekus), erariietes liikusid ainult spetsüksuste koosseisus olevad ohvitserid etc, etc.
(selle postituse viimane muutmine: 27-07-2018 10:04 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Tavaliige

Postitusi: 215
Liitunud: Aug 2017
27-07-2018 10:22
Postitus: #3
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
(27-07-2018 10:00 )I'll be back Kirjutas:  Afganistani osa on täielikult jamps. Ei olnud seal mingit ameeriklaste ennetamist, veel vähem oli sõduritel võimalust vabalt üksinda ringi hulkumiseks. Ühtki väeosa ei hävitatud valitsusvastaliste vägede poolt (neil puudus selleks lihtsalt võimekus), erariietes liikusid ainult spetsüksuste koosseisus olevad ohvitserid etc, etc.
Sa ajad ehk midagi segamini. Veel kord:
Vene sõdurid kes osalesid lahingutes, said erikohtlemise kohalikul tasandil. Näiteks Egiptuse sõja ajal suleti merejalaväelased pärast veriseid lahinguid ruumi koos kasti viinaga jne. Seda räägivad need kes tagasi tulid. Sama ka Afganistanis. Korda eriti polnud. Ohvitserid tegelesid aja surnuks löömise nimel lollustega kimades näiteks niisama helikopteritega ringi. Sõdurid võisid hulkuda küll. Salaja. Nii nagu Venemaal olevates sõjaväeosades kus samovolkades öösiti käimine oli hästi levinud. Ameerika oli oma vägedega Afgaani üle võtmas nagu neil kombeks aga venelased said selles teada ning et jänkid ei hõivaks järjekordset Venemaa naabrit, tungisid ise sisse. Küsimus oli tundides.
Sissid korraldasid pidevalt rünnakuid vene väeosade ja sõjatehnika vastu. Ametlikult sai ainuüksi surma 15 000 vene sõdurit. Lisaks veel kaotused KGB jt eriteenistuse ning piirivalvurite seas. Siia otsa veel sadu tuhandeid haavatuid ja haigestunuid.
Kõik nõukogude armee sõdurid, enne kui saadeti Afganistaani, tegid endast foto erariietes. See oli vajalik, et näitada maailmale kuidas Venemaa saadab Afganistaani tsiviile. Olin ise sellele tunnistajaks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 10:35
Postitus: #4
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Jätame lollused, Afganistanis oli žuravide erikohtlemiseks kohalike poolt heal juhul kiire surm. Näide- päeval loeti rivi ees sõnu peale, et öösel MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI LAHKUDA VAHIPOSTILT 100 M KAUGUSEL OLEVAST AIAST APRIKOOSE TOOMA. Loomulikult võttis üks dolbajob seda käsku enda kohta mitte käivaks. Tulemuseks läbilõigatud kõri, kadunud automaat kolme salvega ja jäme pahandus distsipliinirikkumiste pärast. Vast selline soe ja sõbralik suhtumine. Huvitav, kes need 333 helikopterit alla lasi suure sõpruse märgiks? Afoskasid sai kohalikul turul realiseerimas käidud hambuni relvis ja vähemalt kolmekesi- üks asjatas ja kaks katsid seljatagust.

Aga üldiselt, enne kui hakkad edasi udutama asjadest, millest Sul ilmselt ei kogemust ega aimu pole, uuri pisut kasvõi mingeid teatmeteoseid või vene sõjaväeladte mälestusi (Neid on tänaseks päris palju, kindrsli tasemest alates ja "leitnandiproosaga" lõpetades). Ma mõtlen just seda väidetavat "võidujooksu" ja 1978-79 Afganistanis juhtunut. Kes täpselt ja kuidas sinna sisse läks. On Sul ülepea õrna aimu, mida tegelikuses tähendab vägede liigutamine, palju selleks aega ja ressurssi kulub eyc. Eriti, kui sea tuleb teha mitte naaverriiki, vaid teisel kontinendil.
(selle postituse viimane muutmine: 27-07-2018 10:42 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Tavaliige

Postitusi: 135
Liitunud: Sep 2013
27-07-2018 10:43
Postitus: #5
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Hea sõber, koolivend, oli esimeste hulgas, kes 79-ndal N armees teist aastat nühkides Afganistani saadeti ja ta on viinaklaasi taga küll ja küll neid lugusid jutustanud. Esimeses tulevahetuses olid enamik seersante ja väiksemaid jupijumalaid selja tagant maha lastud. Just need, kes olid enne kodumaal kõvasti dedovstsinat harrastanud ja noori nöökinud. Siis võtsid kõrged ohvitserid mehed kokku ja tõotasid, et igasugune nöök lõpeb meie poolt ja teie ei lase meid enam lahingus maha. Pärast seda oli elu väljaspool lahingut täiesti vaba. Kes polnud positsioonidel, võisid käia kus tahtsid loendusevälisel ajal. Ainult keegi ei kippunudki eriti üksi kuhugi kaugemale, sest ega kohalik rahvas venelasi ei armastanud ja väga lihtsalt võidi sind kuskil nuka taga ära koksida. Nii oli asi osavõtja jutu põhjal. Aga eks noored eitajad siin teavad muidugi paremini, mis ja kuidas tegelikult oli.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 10:45
Postitus: #6
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Noored eitajad...irw. Teadmiseks- minu sõjaväekarjäär algas nimelt aastal 1979. Edasi teeb igaüks ise järeldused.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aadu66
Tavaliige

Postitusi: 135
Liitunud: Sep 2013
27-07-2018 10:53
Postitus: #7
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Seda madude juttu olen ka mina kunagi kuskilt lugenud. Kui mälu ei peta, siis olnud tegemist mitte väeosa, vaid mingi vaatluspostiga. Nõukogude ptopagandistlikud teatmeteosed ja mälestused on muidugi Afganistani sõja kohta kõige adekvaatsem allikas ja seda tuleb pimesi uskuda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 10:57
Postitus: #8
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Väeosa või vaatluspost...irw. Üpris üheülbalised asjad mõistagi. Te, kutid, ikka ülepea sõjaväes käinud olete?
(selle postituse viimane muutmine: 27-07-2018 11:03 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
tanoid
Bännitud

Postitusi: 58
Liitunud: Jun 2018
27-07-2018 11:54
Postitus: #9
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
(27-07-2018 10:22 )Tinar Kirjutas:  Ameerika oli oma vägedega Afgaani üle võtmas nagu neil kombeks aga venelased said selles teada ning et jänkid ei hõivaks järjekordset Venemaa naabrit, tungisid ise sisse. Küsimus oli tundides.

Hea Tinar on sattunud ilmselt propaganda ohvriks. Ette heita seda ei saa.
Kui muud infot ei ole võtta ja isemõtlemisest võõrutatud - NSVL-is käiski see nõnda.

"Enne ameeriklasi..." - argument on Venemaa sõjalistes avantüüride põhjendamisel täpselt samamoodi kasutusel ka tänapäeval.

Seda madudejuttu olen isegi lugenud. Igas tõeteras on natuke tõtt. Muu aga kirjutatakse veenvuse pärast juurde.
(selle postituse viimane muutmine: 27-07-2018 11:57 tanoid.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 12:00
Postitus: #10
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Nii ta paraku tõepoolest on...Krimm tuli okupeerida, muidu olnks seal NATO laevad. Miks, milleks või ülepea kas selline asi peaks juhtuma, selleks enam ajumahtu ei jätku. Ma olen mõnikord nautinud diskusiooni, kus silmaga on näha, kuidas seltskonnal kuul kokku jookseb. Kasvõi küsimusele, et kas nad ise aru saavad- kogu Musta mere laevastik on seal kui pesukausis lastele õhupüssist märki lasta...minna pole ju kuhugi, maailmamered on opereerimiseks neile suletud.
(selle postituse viimane muutmine: 27-07-2018 12:01 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Tavaliige

Postitusi: 215
Liitunud: Aug 2017
27-07-2018 12:34
Postitus: #11
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Ok, mu postitus ei olnud Afganistaanist ja sealsest sõjast. Afganistaan oli taustaks ühele juhtumile. I`ll be back - jäägu sinu kui ainu- ja kõiketeadja arvamus peale! Me teised kõik tunnistame end lollideks ja sinu tõde on see ainutõde! Teemaks aga on siiski paravärk, mitte poliitika.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 13:22
Postitus: #12
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Lihtsalt vahemärkusena-kui juhtumit ümbritseva kirjeldus on juba sedavõrd silmapaistvalt ebakompetentne ja küsimusi tekitav, seab see ka juhtumi enda suhtes üles tõsiseltvõetavuse probleemi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
Blondiin

Postitusi: 1,349
Liitunud: Aug 2010
27-07-2018 13:41
Postitus: #13
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Siin on põhirõhk hoopis mujal kui juhtumi kirjelduse täpsuses; ka minu meelest on madude-juhtumi puhul tegu linnalegendiga, aga mis sellest, siin pole kohtupink, et on vaja faktitõde välja selgitada.

Päris tühja koha peale ei teki ükski jutt. Ilmselt mingi imeline pääsemisjuhtum tänu madudele toimus. Oli see siis Afganistanis, väeosas või vaatluspostis, pole üldse oluline. Tähtis on see, et sellised juhtumid näitavad, et maailm on "mitmekihiline pirukas".

Siin nüüd skeptikud haaravad peast ja tahaks karjuda, et "ma üritan siin teile pidevalt selgeks teha, et no ei ole nii! Ei ole nii! ja et seda tõendavad need faktivead, mis siin juhtumites pidevalt esinevad" - kuid paraveebi eeldus on see, et lepime siinoleku ajaks kokku selle, et on siiski võimalus - "aga äkki, siiski midagi on seal taga".

Mõistlik kahtlemine ja küsimuste esitamine on täiesti õige koha peal, sest ka mina ei taha, et asi sumbuks parausklike jutunurgaks, kuid kui ikka üldse ei talu seda ülaltoodud kokkulepet (ettepanekut), siis võiks kaaluda siin harvemini postitamist ja teemade mitte kõrvale juhtimist.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

Postitusi: 492
Liitunud: May 2010
27-07-2018 14:10
Postitus: #14
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
(27-07-2018 13:41 )Mannu Kirjutas:  Siin on põhirõhk hoopis mujal kui juhtumi kirjelduse täpsuses; ka minu meelest on madude-juhtumi puhul tegu linnalegendiga, aga mis sellest, siin pole kohtupink, et on vaja faktitõde välja selgitada.

Päris tühja koha peale ei teki ükski jutt. Ilmselt mingi imeline pääsemisjuhtum tänu madudele toimus. Oli see siis Afganistanis, väeosas või vaatluspostis, pole üldse oluline. Tähtis on see, et sellised juhtumid näitavad, et maailm on "mitmekihiline pirukas".

Siin nüüd skeptikud haaravad peast ja tahaks karjuda, et "ma üritan siin teile pidevalt selgeks teha, et no ei ole nii! Ei ole nii! ja et seda tõendavad need faktivead, mis siin juhtumites pidevalt esinevad" - kuid paraveebi eeldus on see, et lepime siinoleku ajaks kokku selle, et on siiski võimalus - "aga äkki, siiski midagi on seal taga".

Mõistlik kahtlemine ja küsimuste esitamine on täiesti õige koha peal, sest ka mina ei taha, et asi sumbuks parausklike jutunurgaks, kuid kui ikka üldse ei talu seda ülaltoodud kokkulepet (ettepanekut), siis võiks kaaluda siin harvemini postitamist ja teemade mitte kõrvale juhtimist.

Tglt ei peaks skepsisesse a priori suhtuma kui teema kõrvalejuhtimisse.

Isiklikult leian vastupidi sellele peast haaramise hüpoteesile - nimelt et siinsed skeptikud, kui üldse nii kannatab üldistada, on parast huvitatud küll, aga nõuavad kvaliteeti. Ja leian, et see on hea.

Nt Tinari solvumise asemel oleksin meeleldi lugenud mõlema visiooni argumente teemal, mida ise ei valda ( okupatsiooniarmee jms) vajaduseta kellegi ülimat tõde aduda vaid seda, mis on seal kusagil vahepeal -ja seda just põhjusel, et para-pool kaotab oma tõsiseltvõetavust, kui seda serveerida valedes, pigem võiks just siin olla koht, kus ühiselt ja tänu erinevustele saab terad sõkaldest filtreerida, mis sõelale jääb, tasub arvesse võtmist.

Madude juhtumil võib sügav iva olla, samas võib ka juhus, kus madudelõksu jäänud inimesel selline kogemus, neid emotsioone võimendada, me ei tea siin seda keegi, kuna tegu legendiga.

Lapsepõlvest - ka samast nõukaajast - mäletan palju lugusid, kus üleòö halliks mindi. Miskipärast see kujund meeldis inimestele sensatsioonina. Reaalseid juhtumeid on kindlasti rohkem kui madudetaolisi, samas üks juhtum esitatuna eri kastmetes levib peagi juba kui mitu sarnast juhtumit.

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
27-07-2018 14:42
Postitus: #15
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Muideks, kui keegi tähele ei pannud- minu skepsis on siiski suunatud nimelt sündmuse raamistuse pihta...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Bret
Tavaliige

Postitusi: 117
Liitunud: Aug 2009
27-07-2018 16:36
Postitus: #16
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
pole võimalik halliks minna üleöö.... http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/juuk..._halliks_/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Tavaliige

Postitusi: 215
Liitunud: Aug 2017
29-07-2018 13:54
Postitus: #17
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
(27-07-2018 13:22 )I'll be back Kirjutas:  Lihtsalt vahemärkusena-kui juhtumit ümbritseva kirjeldus on juba sedavõrd silmapaistvalt ebakompetentne ja küsimusi tekitav, seab see ka juhtumi enda suhtes üles tõsiseltvõetavuse probleemi.

Ebakompetentne on see sinu arvates. Keegi ei saa sult seda arvamust ära võtta. Ümberlükata ka ei saa sest sinu arvamus baseerub mitte isiklikul kogemusel vaid isiklikel eelarvamustel ja ideoloogilisel kallutatusel (USA on üdini hea ja Venemaa üdini halb. Kõik mida USA väljastab, on puhas tõde ja kõik mida Venemaa väljastab on parimal juhul alati propaganda).
(27-07-2018 14:10 )Ichigo Kirjutas:  [quote='Mannu' pid='245023' dateline='1532691695']
Siin on põhirõhk hoopis mujal kui juhtumi kirjelduse täpsuses; ka minu meelest on madude-juhtumi puhul tegu linnalegendiga, aga mis sellest, siin pole kohtupink, et on vaja faktitõde välja selgitada.

nimelt et siinsed skeptikud, kui üldse nii kannatab üldistada, on parast huvitatud küll, aga nõuavad kvaliteeti. Ja leian, et see on hea.
Ei siinsed skeptikud ega mujal esinevad skeptikud ei nõua mingit kvaliteeti vaid igasuguse paravärgi täielikku likvideerimist. Nad lihtsalt esitlevad omi seisukohti nii nagu oleks nad tõsiselt huvitatud teemas tõe otsimisest. Nad on õppinud osavalt esinema,
ei midagi rohkemat. Kui otsid skeptikuid siis on parauurijad ise kõige suuremad ja õigemad skeptikud sest neile endile läheb korda kas teema mida uurivad, kannatab no näiteks avalikku arutelu, avalikustamist või lihtsalt uurimist. Skeptiline lähenemine annab sellele vastuse.
Siinsed skeptikud on tüüpilised suure ego ja piiratud maailmavaatega kaklejad kes saavad energiat siis kui saavad ükskõik kellega kembelda.
(selle postituse viimane muutmine: 29-07-2018 14:00 Tinar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
29-07-2018 14:57
Postitus: #18
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Tsitaat:Ümberlükata ka ei saa sest sinu arvamus baseerub mitte isiklikul kogemusel vaid isiklikel eelarvamustel ja ideoloogilisel kallutatusel

Irw...siinkohal taob lugupeetav oma kirvest üpris nüri järjekindlusega kivisse. Nimelt isiklikest kogemustest ma lähtungi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,567
Liitunud: Aug 2010
29-07-2018 15:01
Postitus: #19
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Juhtumeid võiib igasuguseid olla, näiteks nagu diggeritel, ( Grave robbery) kes kaevavad endistes lahingu paikades, otsivad vanavara on samuti igasugu jutte ja juhtumeid, kuni selleni välja, et ei ole saadud metsast välja enne, kui on leiud tagasi pandud hauakohale. Samuti on kummalisi seiklusi, juhtumeid jne... speloloogidel.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ichigo
Nõid

Postitusi: 492
Liitunud: May 2010
29-07-2018 15:24
Postitus: #20
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Tinar, su tsitaat on räpakas, ehk teed korda, et Mannu sõnad ikka tema suhu jääks ja minu omad mulle.
Muus osas tahaks loota, et tegelikkus siiski nii mustvalge ja kurb ei ole, nagu esitled. Kindlasti on kurje ja äärmuslikke skeptikuid kui ka esoteerikuid, kuid üldistada nende baasil kõigile oleks ülekohtune. Kurb muidugi, et siin foorumis diskussioon teemal para vs skepsis taandub lõpuks alati põhjendustele usa vs venemaa. Sealt selle tülikiskumise tegelikud kõrvad ka paistavad.

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
29-07-2018 18:44
Postitus: #21
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Seda enam, et erapooletut vaatlusvõimet kaunikesti napiks kisub jääma. Nagu ka teadmisi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,069
Liitunud: Aug 2016
30-07-2018 19:21
Postitus: #22
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Kuna siin juba jutt Afganistani sündmuste peale läks siis üks lingike.
Kes vene keelt lugeda ei taha võib lihtsalt temaatilisi pilte vaadata.

https://fishki.net/2664073-belorusskij-b...vojne.html

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Bännitud

Postitusi: 845
Liitunud: Oct 2016
30-07-2018 20:44
Postitus: #23
RE: Lood nõukogude Eestist mis kõlavad kui linnalegendid
Igati adekvaatne tekst. Tänud viitamast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kummalised lood Fazrael 4 2,912 21-03-2014 15:57
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog