Para-web'i suvine kokkutulek 2018

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Väitlus – suhtlus – diskusioon.
Autor Sõnum
Chaos
Veteran

02-08-2018 19:20
Postitus: #301
RE: Väitlus – suhtlus – diskusioon.
(02-08-2018 12:16 )Minaelan Kirjutas:  Eksid, KÕIGIL on oma erinev suhe reeglite ja ühiskonnaga. Ja see on isiklik.
Tohho tillae järjekordne pauk... Kas Minaelan nüüd tunnistab, et riik reguleerib juriidiliselt mõningaid SUHTEID, mitte ei reguleeri inimeste teadmisi nagu meie libaärganu arvab?
Varem tulid sul kuskilt infoväljast kohe teadmised suhetest Smile Vaata polegi nii lootusetu juhtum
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

06-08-2018 16:32
Postitus: #302
(26-07-2018 20:25 )Nielander Kirjutas:  
(26-07-2018 19:50 )Minaelan Kirjutas:  Püüa nüüd väheke ka oma peakesega mõtelda, eks.
Asimov kirjutas aastakümneid imelisi raamatuid tulevikust. Kuid ta oli kaasaja piiratud maailma kammitsais, sestap andis oma skeptilisi intervjuusid...ellujäämise nimel. Teda poleks aktsepteeritud tollal, kui ta oleks kinnitanud, et võtab tõeliselt kõike, mida kirjutas.

Ehk siis sinu sõna Asimovi sõna vastu Asimovi maailmavaate osas.

Ma pigem olen hakanud arvama, et Universum/Jumalad/Kõiksused või kesiganes seda Maad praegu kontrollib ja valitseb, püüab inimkonda panna mõtlema, sügavalt ja laialdaselt mõtlema...et tulevik, olevik ja minevik on kõik üks ja seesama.

See, millest Asimov kirjutas, võis olla Universumi minevik. Kuid see võib kellegi jaoks olla ka tulevik.

Meie inimkond, kes praegu vireleb puuduse, sõja, haiguste, janu, vägivalla jne käes...ei saagi vabaneda sellest enne, kui mõistab Kõiksuse plaane. Et mitte millelgil pole mõtet! Me oleme katsejänesed!
(selle postituse viimane muutmine: 06-08-2018 16:33 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
tanoid
Bännitud

06-08-2018 19:55
Postitus: #303
Ei teeks sugugi paha, kui sa neid oma positsioone
"tulevik, olevik ja minevik on kõik üks ja seesama", "...Kõiksuse plaane. Et mitte millelgil pole mõtet! Me oleme katsejänesed!"
pisut seletaks.

Vahest sobivamas teemas ka.
Eithea
Veteran

07-08-2018 11:29
Postitus: #304
(06-08-2018 16:32 )Minaelan Kirjutas:  Meie inimkond, kes praegu vireleb puuduse, sõja, haiguste, janu, vägivalla jne käes...ei saagi vabaneda sellest enne, kui mõistab Kõiksuse plaane. Et mitte millelgil pole mõtet! Me oleme katsejänesed!

Kui see ongi plaan ja et oleme katsejänesed jne.. siis sellise Kõiksuse plaani mõistmine ei tee meid küll kusagilt vabaks. Plaan viiakse elu ja laboriroti osaks jääb alati...

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Ichigo
Nõid

07-08-2018 21:17
Postitus: #305
(07-08-2018 17:10 )Eithea Kirjutas:  Ei saa aru, ...
Ma usun, et saad väga hästi aru, aga vastan pealegi:
Sellise vassimise kohta nagu teise inimese sõnade pahatahtlik väänamine või õigustuste fabritseerimine on kohtupraktikas mõiste hanitamine ja kui igapäevaelus manipuleerijal võib tekkida illusioon, et on osavalt musta valgeks rääkinud, siis paraku kõneleb vaikus ta ümber pigem sellest, et enamik lihtsalt eelistab ebausaldusväärsetega samas ruumis mitte toimetada.

Millest aga mina sugugi aru ei saanud, on järgnev lause:
(07-08-2018 17:31 )Eithea Kirjutas:  sest ikkagi mingi väidetav ajalooline seik ehk on see temalt võib olla ka ajaparaleel vimanite ajastust müür loomise aega
(selle postituse viimane muutmine: 07-08-2018 21:27 Ichigo.)

Härrasmees lubab daamil jääda tema veendumuse juurde. /kpt J. Sparrow/
kage
naegleria fowleri

08-08-2018 10:14
Postitus: #306
(07-08-2018 21:17 )Ichigo Kirjutas:  Millest aga mina sugugi aru ei saanud, on järgnev lause:
(07-08-2018 17:31 )Eithea Kirjutas:  sest ikkagi mingi väidetav ajalooline seik ehk on see temalt võib olla ka ajaparaleel vimanite ajastust müür loomise aega
Ma pakun välja, et see tähendab seda, et suvaline öeldud/leitud/väljamõeldud jne infokild võib kellegi jaoks olla tõene, sest ta otsib selle kohta kinnitust/infot. Kui on vaja aru saada mis tegelikult toimub, siis tuleb ise endale selgeks teha mis on väljamõeldis, mis mitte ja mis on kellegi subjektiivne nägemus, sest "sõnade väänamine" ja "õigustuste fabritseerimine" tuleb loomulikult mitte tahtlikult, sest kõiki ei huvita see, et info oleks korrektne, loogiline, tõenditega/katsetega kinnitatav jne vaid huvitab pigem info kogumine selle kohta mida keegi arvab või kuidas keegi näeb mingit asja. Mida mitmekesisem info ühe asja kohta seda huvitavam... Ja pealegi ei muuda need arvamused seda mis tegelikult oli või on.
Eithea
Veteran

08-08-2018 14:03
Postitus: #307
(08-08-2018 10:14 )kage Kirjutas:  Ma pakun välja, et see tähendab seda, et suvaline öeldud/leitud/väljamõeldud jne infokild võib kellegi jaoks olla tõene, sest ta otsib selle kohta kinnitust/infot. Kui on vaja aru saada mis tegelikult toimub, siis tuleb ise endale selgeks teha mis on väljamõeldis, mis mitte ja mis on kellegi subjektiivne nägemus, sest "sõnade väänamine" ja "õigustuste fabritseerimine" tuleb loomulikult mitte tahtlikult, sest kõiki ei huvita see, et info oleks korrektne, loogiline, tõenditega/katsetega kinnitatav jne vaid huvitab pigem info kogumine selle kohta mida keegi arvab või kuidas keegi näeb mingit asja. Mida mitmekesisem info ühe asja kohta seda huvitavam... Ja pealegi ei muuda need arvamused seda mis tegelikult oli või on.

Kuldsed sõnad, sarnaselt vaatavad kunstnikud üksteise maale- vaadeldes kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb ja milline taotluslik assotsiatsioon luuakse vaatajale jne...ehk et kuidas keegi midagi näeb ja kokkuvõttes on see väga huvitav.
(selle postituse viimane muutmine: 09-08-2018 12:43 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
kage
naegleria fowleri

08-08-2018 19:18
Postitus: #308
(08-08-2018 14:03 )Eithea Kirjutas:  vaadeldes kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb ja milline taotluslik assotsiatsioon luuakse vaatajale jne...ehk et kuidas keegi midagi näeb ja kokkuvõttes on see väga huvitav.
Jah, on huvitav, aga näiteks mind ja paljusid teisi huvitab kas see kuidas asjad tegelikult töötavad ja miks, millest koosnevad, kuidas neist aru saada jne. See annab lisaks huvitavusele ka võimaluse näha pildi ja assotsiatsioonide taha ning selgitada ka teistele seda.

Huvitav kas näiteks lamemaalased ka niimoodi teevad - uurivad Lameda Maa pilte ja kogutud infot ning vaatlevad kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb jne...
igihali
Vana kala

08-08-2018 20:31
Postitus: #309
(08-08-2018 19:18 )kage Kirjutas:  
(08-08-2018 14:03 )Eithea Kirjutas:  vaadeldes kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb ja milline taotluslik assotsiatsioon luuakse vaatajale jne...ehk et kuidas keegi midagi näeb ja kokkuvõttes on see väga huvitav.
Jah, on huvitav, aga näiteks mind ja paljusid teisi huvitab kas see kuidas asjad tegelikult töötavad ja miks, millest koosnevad, kuidas neist aru saada jne. See annab lisaks huvitavusele ka võimaluse näha pildi ja assotsiatsioonide taha ning selgitada ka teistele seda.

Huvitav kas näiteks lamemaalased ka niimoodi teevad - uurivad Lameda Maa pilte ja kogutud infot ning vaatlevad kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb jne...
Aga miks mitte? On teema, on ka uurijaid, mõtlejaid, vaatlejaid, YT-s on neid hulgim, nii arutluste, vaatluste kui mõtetega.
Aadu66
Tavaliige

09-08-2018 12:24
Postitus: #310
Sellest lameda maa uurimisest võin oma kogemuste põhjal rääkida.
Trehvasin neid teooriaid lugema vist esimesest paberkandjal "Telegrammist". Kuulnud olin ennegi, kuid polnud teooriale kui ilmsele lollusele varem tähelepanu pööranud. Siis aga tekkis huvi, kuidas üldse selline mõte pähe võib tulle. Lugesin ja vaatasin netist klippe ja filme. Kuna elan mere kaldal, vaatasin aknast välja. Midagi tundus jama kõrval ka tõest. Näiteks vaatasin binokliga, kuidas purjeka valge kere kaob Naissaare sadama taha. Arvutustepõhiselt oleks pidanud olema mulle nähtamatu nii paat kui ka sadam. Otsisin valemid, arvutasin. Otsisin välja ka ehitajatele ja maamõõtjate koolituses kasutatavad valemid. Arvuta palju tahad, minu kodust peaks Naissaare rand olema nähtamatu 14. kõrguseni. Aga see pole nii. Ei viitsinud enam asjaga tegeleda, kuigi plaanisin sõita Naissaare sadamasse sobiva ilmaga ja toki otsa pandud valge lätaka abil teha mõned mõõtmised. Et telefoniga ühenduses olles keegi mul kodust vaatab, millal lätakas on näha ja millal mitte. Ei viitsinud.
Siis aga juhtusin Soome kalale minema ja ööbisime Sadelni saare kalurionnis. Sinna tulid ka kohalikud linnuvaatlejad ja seadsid üles oma statiividel teleskoobid. Kevadeõhtu selges pimeduses kutsus üks neist mind vaatama Tallinna teletorni. Ja olidki ilusti neli punast tuld horisondi kohal näha. Sai isegi pilt klikatud, mille olen ka siin foorumis avaldanud. Koju tulles otsisin välja teletorni andmed, suhtelise ja absoluutse kõrguse, kohviku kõrguse jne. Tegin arvutused ja selgus see, mis pidigi. Maakera on ümmargune, Sadelnile paistis ainult neli ülemist tuld, kohvik ei paistnud.
Nüüd alles läksin binokliga mere äärde kivide vahele ja üritasin Naissaare sadamasilda vaadelda kohe nina vastu vett. Noh, lainetus ka, vaatasin ca 1 m kõrguselt veepinnast. Ja muidugi ma ei näinud Sadamat. Olin lihtsalt valesti hinnanud oma maja akna absoluutset ja suhtelist kõrgust. Kui otsisin välja oma vana krundi geo aluse ja liitsin akna kõrguse, siis selgus, et minu algsed arvutused olid üsna jamad. Tegelikult on täpsed mõõtmised Naissaarega siiani tegemata ja väike kahtlus on ikkagi veel hinges, sest ikkagi paistab nagu liiga palju. Eriti kui võtta lühem maa ja teha arvutused 4km kaugusel oleva Aegnaga. Olen üritanud ka lisada arvutustesse optikasse kuuluvaid valemeid, refraktsiooni jms, kuid mõned küsimused on siiski jäänud.
Praegune arvamus on, et suur osa netis levivaist piltidest ja klippidest on täiesti teadlik võltsing ja maakera on loomulikult ümmargune. Ja loomulikult lugesin ja võrdlesin ka kõige lollakamaid näiteid ja üritasin aru saada, kas need on teadlik uhhuutamine, või on tegemist siiski mingi tõsisemaga. Seda täiesti eelarvamustevabalt.
Midagi vastuolulist siiski maakera kumerusega on ja mingid anomaaliad esinevad.
Loomulikult uurisin ka peale otseste vaatluste muid tõstatatud küsimusi selles vallas ja jäi mulje, et mingi jama on siiski ka Antarktikaga seotud. Noh, kui kuulata kasvõi admiral Byrdi täispikka intervjuud, mis netis vabalt vaadeldav.
Kas keegi kujutab endale ette, et oma jutu järgi lennukiga maakera sisemusse lennanud ja seal mingi teise rassiga suhelnud mees saaks pärast selliste avalduste tegemist töötada USA kõrgetel positsioonidel, olla admiral ja juhatada eskaadrit??? Ja siis hiljem veel rääkida tohututest maadest Antarktika jääseinte taga. Paneb mõtlema.
Aga kogu selle lugemise ja uurimise juures kohtasin teatud kontingenti inimesi, kes ka siin foorumis esindatud. Need, kes hakkasid kohe kätega vehkima ja röökima, et jama, jama, kõik on luul ja lauslollus. Kui küsisin, kas oled üldse tuttav, mis küsimused on püstitatud ja mille põhjal maa lamedust väidetakse, siis oli alati üks vastus, et ei kavatse mina mingit lollust lugema hakata. Ja vot nimelt see viskas ikka jubedalt ära, et asja olemusest ise mitte midagi teadmata võetakse kaljukindel seisukoht. Nii jäigalt, et isegi arutleda pole võimalik. Aga selle teesi juures jäävad siiski mõned küsitavused. Aga neid pole ju võimalik kellegagi arutada, kui sulle ainult jama, jama, loll jama vastu karjutakse.
Kuuldavasti olid mitmed põlisrahvad esimesi maadeuurijaid maha löönud, kui need hakkasid linnadest ja autodest rääkima. Neid peeti kurjast vaimust vaevatuiks või lihtsalt idiootlikeks valetajateks.
Seega on minu kogemus selline, et pean maakera ikka ümmarguseks, kuid on tekkinud huvitavaid küsimusi. Ja ma leian, et see lugemisevaev ja lameda maa teooria enesele selgekstegemine polnud maha visatud. Ka näiliselt väga ulmeliste ja vastuoluliste väidete kõrvutamisel ja võrdlemisel saab mingit teavet. Neid ei pea pimesi uskuma, kuid mitte ka sama pimesi jamaks tembeldama.
(selle postituse viimane muutmine: 09-08-2018 12:42 Aadu66.)
tanoid
Bännitud

10-08-2018 19:42
Postitus: #311
Minu tagasihoidlik hinnang "Vene meedia ajupesu" teemas äratas ootamatut tähelepanu. Kaasfoorumlane Viimne Roomlane tahtis minuga privaatselt vestelda ja ma võimaldasin talle seda ja minu jahmatuseks hakkas mainitud isik mind sõimama ja kiitma vene tv propagandasaateid. Lühikese ajaga jõudis Viimne Roomlane genereerida neli kirja, milles muuhulgas ennustab Eesti saamist Venemaa Föderatsiooni liikmeks, kurta NSVL-i lagunemise üle, kiita vene meedia ausust jne... Normaalne või?
Chaos
Veteran

10-08-2018 21:02
Postitus: #312
Huvitav kuidas kuidas kahalikud selgeltnägijad ei suuda Roomlase alter ego siin foorumis tabada, aga olen minagi saanud noomida kuidas ma maailma ainukese - õige ja sõltumatu meedia sõnu julgen kahtluse alla seada... ja see tähendab ainult üht, olen kellegi palgal. Siin foorumis on see normaalne tanoid!
Temimoor Eemal
tume

10-08-2018 21:18
Postitus: #313
(10-08-2018 19:42 )tanoid Kirjutas:  Minu tagasihoidlik hinnang "Vene meedia ajupesu" teemas äratas ootamatut tähelepanu. Kaasfoorumlane Viimne Roomlane tahtis minuga privaatselt vestelda ja ma võimaldasin talle seda ja minu jahmatuseks hakkas mainitud isik mind sõimama ja kiitma vene tv propagandasaateid. Lühikese ajaga jõudis Viimne Roomlane genereerida neli kirja, milles muuhulgas ennustab Eesti saamist Venemaa Föderatsiooni liikmeks, kurta NSVL-i lagunemise üle, kiita vene meedia ausust jne... Normaalne või?

Ära eputa, sa pole esimene ega viimane, kes antud privaatsõimukirju saanud on Laugh A siis hakkad mõtlema, et selliselt mõtlevad inimesed ei ole ju päriselt olemas... Mis mängu ta huvitav mängib? Sajab jutukasse sisse ja karjub "Elagu Putin" ja lahkub Laugh
tanoid
Bännitud

10-08-2018 21:27
Postitus: #314
Siis ehk ikkagi ongi siin foorumis üks palgaline troll? Arvasin et see on niisama linnalegend.
Ken
Vana kala

11-08-2018 11:02
Postitus: #315
(10-08-2018 19:42 )tanoid Kirjutas:  Minu tagasihoidlik hinnang "Vene meedia ajupesu" teemas äratas ootamatut tähelepanu. Kaasfoorumlane Viimne Roomlane tahtis minuga privaatselt vestelda ja ma võimaldasin talle seda ja minu jahmatuseks hakkas mainitud isik mind sõimama ja kiitma vene tv propagandasaateid. Lühikese ajaga jõudis Viimne Roomlane genereerida neli kirja, milles muuhulgas ennustab Eesti saamist Venemaa Föderatsiooni liikmeks, kurta NSVL-i lagunemise üle, kiita vene meedia ausust jne... Normaalne või?

Mis sul siin ikka nii väga jahmatada. Roomlasel lihtsalt äratundmisrõõm ja hea meel oma vana sõpra jälle taaskord näha.
Mulle tundub ja nii imelik kui see ka poleks aga vastandid tõmbuvad suhetes ja see on tegelikult hea. Toob esile selle, millele endas tähelepanu peaks pöörama, kui ainult tahtmist on.
tanoid
Bännitud

11-08-2018 13:11
Postitus: #316
Harimatu räuskamine saab meeldida vaid sarnaste puudustega inimesele.
igihali
Vana kala

11-08-2018 13:52
Postitus: #317
"Viimane Roomlane" teatas mulle, et "pikksukk" aka (temaarust)"positiivne", on justkui "tanoidi" nime all tagasi. On see nii?
Ken
Vana kala

11-08-2018 15:16
Postitus: #318
(11-08-2018 13:11 )tanoid Kirjutas:  Harimatu räuskamine saab meeldida vaid sarnaste puudustega inimesele.

Huvitav, miks ta just sinu sõbraks valis? Midagi peab teil ühist olema? Ehk on see mõni äärmus millesse mõlemad kinni on jäänud? Tõsi on, et ega endasse vaatamine ei pruugi tõesti kõigile meeldida.
Minaelan
Veteran

11-08-2018 17:34
Postitus: #319
(11-08-2018 13:52 )igihali Kirjutas:  "Viimane Roomlane" teatas mulle, et "pikksukk" aka (temaarust)"positiivne", on justkui "tanoidi" nime all tagasi. On see nii?

Ei, Tanoid on kõik see isiksus, kes venelasi vihkab oma vanemate pärast. Reinkarneerub siin pidevalt...huvitav, mis teda tõmbab siia pidevalt tagasi? Positiivne see pole.
Loodetavasti saab ta peagi siia tagasi tulla. Need bännimise värgid on kuidagi imelikud, mitte ausad.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Hansee
Tavaliige

12-08-2018 16:52
Postitus: #320
Komistasin kogemata oma sõbra nimekirja otsa ja ohh üllatust mu ainuke sõber on Tanoid (pännitud aktiivne kuni 14,11 eile). Mina pole Teda sinna pannud. Tähendab Ta ise hakkas, mis sest, et mu viimaste posituste peale oli ta esimene, kes ilkus ja üle laskis.
Vahest selline "sõbrustamine" on ka Minaelan`i hinge hellaks teinud ning silmist pimedaks, et ei märka sarnasusi: Positiivne-Pikksuk-Tanoid.
Bännimine on reeglite kohane , kuna Pikksukal oli aastane bänn, aga ta tuli uue aliasega…..

Elame kuidagi elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Chaos
Veteran

13-08-2018 20:13
Postitus: #321
Milles see sinu ülelaskmine seisnes? Seletaks äkki?
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog