•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • 14
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 2 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Väitlus – suhtlus – diskusioon.
IMHO sellesse teemasse naeltega sissepääsu kohta üles löömiseks. Nii-öelda paraväitluse taseme kuldnäitena.

Minaelan Kirjutas:Miks ma peaksin oma "väiteid tõestama"
Vasta
(31-07-2018, 13:25 )Ill be back Kirjutas: IMHO sellesse teemasse naeltega sissepääsu kohta üles löömiseks. Nii-öelda paraväitluse taseme kuldnäitena.

Minaelan Kirjutas:Miks ma peaksin oma "väiteid tõestama"
Kes tahab, et teda tõsiselt võetakse ja tema sõnadel kaalu oleks, see tõestab või vähemalt argumenteerib. Kellel muud eesmärgid, see ilmselgelt paljundab oma verbaalset kõhulahtisust igalepoole, kus parasjagu mingi elu on...
Vasta
Nii kipub olema jah, et kui sa ei argumenteeri ega viitsi otsida tõendeid oma väidetele, siis neid väiteid tõsiselt võtta ei saa.
Vasta
Just...ajan umbluuumbe jama, nimetan selle paraks ja süüdistan kõiki parainimeste ahjuajamises. Tase...
Vasta
Tsitaat:kuna selles on kesksel kohal sisukam argument

Mõistagi on eriti sisukas argument küsimus, et miks mina pean midagi tõestama või soovitus ise argumente otsida...aga aitab küll, ma ei viitsi sel tasemel enam aega raisata, midagi tarka pole Minaelan nii ehk naa suuteline välja pakkuma.
Vasta
(31-07-2018, 15:36 )Minaelan Kirjutas: Mida nimetad targaks?

Laugh Minaelan ka ei väsi. Käesolevalt oleks sinust tark oma väiteid argumenteerida ja ehk ka mõnni tõend välja pakkuda. Kas mäletad, millest see nääklus sai alguse?

Natuke värskendan mälu - sa lahmisid midagi USA ja neegrite ja jaapanlaste ja indiaanlaste kohta ja veel vihjasid kõksugu kurjusele, mida USA kokku keerab maailmas.
Vasta
Paraturakas. Suhtumise poolest vähemalt.
Vasta
Küllap säärased lahkhelid johtuvad kogemuse- ja vanusevahest. Põlvkondade konflikt plus vähene kogemus versus tulest ja veest läbi läinud foorumlaste kaine elutunnetus.
Aga unistada tuleb ka. Ka "headuse võidust" Smile
Vasta
(31-07-2018, 21:32 )tanoid Kirjutas: Küllap säärased lahkhelid johtuvad kogemuse- ja vanusevahest.

Minaelani baasil üldistavaid järeldusi teha ei maksa. Rumalust krooniv süüdimatus siin on puhtalt isiklik probleem, kusjuures tegemist mingi olukorraga, millelt ühtlasi ka haletsust saab kerjata.
Vasta
(31-07-2018, 16:03 )Minaelan Kirjutas:
(31-07-2018, 15:57 )Ill be back Kirjutas: Paraturakas. Suhtumise poolest vähemalt.

Smile1 Ma tunnetan siin (oma paravõimete tõttu wink ) frustratsiooni ja kibestumist.
Kes oli see kuri inimene, kes pani sind arvama, et sul on paravõimed?
Vasta
Enesekiituse rasket tööd ei saa ju teiste hooleks jätta, nad sunnikud ei võta seda südamega...
Vasta
(31-07-2018, 14:57 )Minaelan Kirjutas:
(31-07-2018, 13:53 )tanoid Kirjutas: siis neid väiteid tõsiselt võtta ei saa.
Mida tõsist sa para-foorumisse otsima tulid - tulnukaid, kummitusi, poltergeiste...või paravõimetega inimesi, keda ahju lükata?
Kui sa enda huvi tõsiselt ei võta, siis ei võeta ka sind tõsiselt.
Tsitaat:Väitlus on: ...
Osuta palun enda postitustele siin teemas kus sa oled neid väitluse reegleid kasutanud.
Vasta
Kogu see jutt paratunnetusest ja paravõimetest meenutas tuntud lustilugu tšuktšist, kes oksal istudes seda saagis ja möödunud skeptiku juttu võimalikust kukkumisest miskikski ei pannud. Kui tõde tagumiku kaudu kohale jõudis, siis pobises skeptikule järgi vaadates "Nu i šaman...". Nii on ka Iseelaja paravõimekusega- terve mõistus ja loogika kihutatakse sirge seljaga šamanismiks...
Vasta
Mina elan, parafoorum on koht kus lihtne inimene võib enda jaoks asjad lihtsalt loogiliseks mõelda, nimetatdes asju teiste nimedega või konstrueerida absurdseid konstruktsioone. On ju nii. Aga miks see inimene kes üritab nende loogika uperpallide vahel vähe selgust luua.. on para mahasuruja
Vasta
(01-08-2018, 18:58 )Minaelan Kirjutas: 2) Sa loe mu allkirjateksti tähelepanelikumalt.
Kui ma sinu postitusi tähelepanelikult loen, siis ma ei näe sind seda järgimas. Dalai laama ja budism räägib mõistmisest ja arusaamisest eelkõige, aga sinul on emotsioonid ja usk eelkõige.

Ma arvan, et ma ei eksi kui ma ütlen, et Dalai Laama kontekstis võiks seda lauset mõista nii, et õpi süsteemi tundma, siis tead kuidas neid vajadusel eirata selleks, et süsteemi paremaks teha ja reegleid muuta. Kuidas sina sellest lausest aru saad?
Vasta
(02-08-2018, 12:06 )Minaelan Kirjutas: Mina oma dilemmat reeglitega ei hakka siin loomulikult lahkama. Parafoorumis eriti Smile1. Aga kena, et üritasid.

Mitte igaühel siin foorumis ei ole päris oma "dilemmat reeglitega". Tundlikke isikuandmeid avaldamata ehk natukene ikka avad selle salapärase kujundi sisu?
Vasta
Isiklik suhe saab ikka vaid isiklike reeglitega olla Laugh ühiskonnareeglitega isiklik suhe on pmst kompleks
Vasta
No need ei puutu teistesse
Vasta
(02-08-2018, 12:16 )Minaelan Kirjutas: Eksid, KÕIGIL on oma erinev suhe reeglite ja ühiskonnaga. Ja see on isiklik.
Tohho tillae järjekordne pauk... Kas Minaelan nüüd tunnistab, et riik reguleerib juriidiliselt mõningaid SUHTEID, mitte ei reguleeri inimeste teadmisi nagu meie libaärganu arvab?
Varem tulid sul kuskilt infoväljast kohe teadmised suhetest Smile Vaata polegi nii lootusetu juhtum
Vasta
Ei teeks sugugi paha, kui sa neid oma positsioone
"tulevik, olevik ja minevik on kõik üks ja seesama", "...Kõiksuse plaane. Et mitte millelgil pole mõtet! Me oleme katsejänesed!"
pisut seletaks.

Vahest sobivamas teemas ka.
Vasta
(06-08-2018, 16:32 )Minaelan Kirjutas: Meie inimkond, kes praegu vireleb puuduse, sõja, haiguste, janu, vägivalla jne käes...ei saagi vabaneda sellest enne, kui mõistab Kõiksuse plaane. Et mitte millelgil pole mõtet! Me oleme katsejänesed!

Kui see ongi plaan ja et oleme katsejänesed jne.. siis sellise Kõiksuse plaani mõistmine ei tee meid küll kusagilt vabaks. Plaan viiakse elu ja laboriroti osaks jääb alati...

Vasta
(07-08-2018, 17:10 )Eithea Kirjutas: Ei saa aru, ...
Ma usun, et saad väga hästi aru, aga vastan pealegi:
Sellise vassimise kohta nagu teise inimese sõnade pahatahtlik väänamine või õigustuste fabritseerimine on kohtupraktikas mõiste hanitamine ja kui igapäevaelus manipuleerijal võib tekkida illusioon, et on osavalt musta valgeks rääkinud, siis paraku kõneleb vaikus ta ümber pigem sellest, et enamik lihtsalt eelistab ebausaldusväärsetega samas ruumis mitte toimetada.

Millest aga mina sugugi aru ei saanud, on järgnev lause:
(07-08-2018, 17:31 )Eithea Kirjutas: sest ikkagi mingi väidetav ajalooline seik ehk on see temalt võib olla ka ajaparaleel vimanite ajastust müür loomise aega
Vasta
(07-08-2018, 21:17 )Ichigo Kirjutas: Millest aga mina sugugi aru ei saanud, on järgnev lause:
(07-08-2018, 17:31 )Eithea Kirjutas: sest ikkagi mingi väidetav ajalooline seik ehk on see temalt võib olla ka ajaparaleel vimanite ajastust müür loomise aega
Ma pakun välja, et see tähendab seda, et suvaline öeldud/leitud/väljamõeldud jne infokild võib kellegi jaoks olla tõene, sest ta otsib selle kohta kinnitust/infot. Kui on vaja aru saada mis tegelikult toimub, siis tuleb ise endale selgeks teha mis on väljamõeldis, mis mitte ja mis on kellegi subjektiivne nägemus, sest "sõnade väänamine" ja "õigustuste fabritseerimine" tuleb loomulikult mitte tahtlikult, sest kõiki ei huvita see, et info oleks korrektne, loogiline, tõenditega/katsetega kinnitatav jne vaid huvitab pigem info kogumine selle kohta mida keegi arvab või kuidas keegi näeb mingit asja. Mida mitmekesisem info ühe asja kohta seda huvitavam... Ja pealegi ei muuda need arvamused seda mis tegelikult oli või on.
Vasta
(08-08-2018, 10:14 )kage Kirjutas: Ma pakun välja, et see tähendab seda, et suvaline öeldud/leitud/väljamõeldud jne infokild võib kellegi jaoks olla tõene, sest ta otsib selle kohta kinnitust/infot. Kui on vaja aru saada mis tegelikult toimub, siis tuleb ise endale selgeks teha mis on väljamõeldis, mis mitte ja mis on kellegi subjektiivne nägemus, sest "sõnade väänamine" ja "õigustuste fabritseerimine" tuleb loomulikult mitte tahtlikult, sest kõiki ei huvita see, et info oleks korrektne, loogiline, tõenditega/katsetega kinnitatav jne vaid huvitab pigem info kogumine selle kohta mida keegi arvab või kuidas keegi näeb mingit asja. Mida mitmekesisem info ühe asja kohta seda huvitavam... Ja pealegi ei muuda need arvamused seda mis tegelikult oli või on.

Kuldsed sõnad, sarnaselt vaatavad kunstnikud üksteise maale- vaadeldes kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb ja milline taotluslik assotsiatsioon luuakse vaatajale jne...ehk et kuidas keegi midagi näeb ja kokkuvõttes on see väga huvitav.
Vasta
(08-08-2018, 14:03 )Eithea Kirjutas: vaadeldes kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb ja milline taotluslik assotsiatsioon luuakse vaatajale jne...ehk et kuidas keegi midagi näeb ja kokkuvõttes on see väga huvitav.
Jah, on huvitav, aga näiteks mind ja paljusid teisi huvitab kas see kuidas asjad tegelikult töötavad ja miks, millest koosnevad, kuidas neist aru saada jne. See annab lisaks huvitavusele ka võimaluse näha pildi ja assotsiatsioonide taha ning selgitada ka teistele seda.

Huvitav kas näiteks lamemaalased ka niimoodi teevad - uurivad Lameda Maa pilte ja kogutud infot ning vaatlevad kuidas mõte liigub, areneb, teiseneb jne...
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • 14
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat