Küsitlus: arvamusküsitlus,
teeb päeva paremaks
25.00%
1 25.00%
tülgastavalt
75.00%
3 75.00%
Kokku 4 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
seda ja teist meilt ja mujalt
(31-07-2018, 11:56 )Minaelan Kirjutas: Kui Venemaa kuriteod on avalikkusele teada, siis USA püüab oma väga julme rahvaste hävitustöid varjata demokraatia ja vabastusmissioonide taha. Häbi!

Inkade hukust räägid? Sa tead ilmselgelt enam USA kuritegevusest kui mõnigi teine siin foorumis. Ehk võtad kätte ja avad uue teema? "USA avalikud ja varjatud kuriteod" kõlaks hästi ja aitaks ehk vett selgitada?
Siis milliseid Trump ja Putin KÄSIKÄES varjavad? Tohiks listi paluda?
"...siis USA püüab oma väga julme rahvaste hävitustöid varjata demokraatia ja vabastusmissioonide taha..."

Konkreetselt?
(31-07-2018, 12:16 )Ill be back Kirjutas: Siis milliseid Trump ja Putin KÄSIKÄES varjavad? Tohiks listi paluda?
"...siis USA püüab oma väga julme rahvaste hävitustöid varjata demokraatia ja vabastusmissioonide taha..."

Konkreetselt?

Tee oma kodutöö ise ära. Või oled liiga laisk ja juhm selleks?
Läheb õige sinna, kus selg ja jalad korraga nime kaotavad. See, kes väite välja käib, seda ka tõestab. Vana ja üldtunnustatud põhimõte. Kui just ei taha juhmiks kõlupeaks saada liigitatud
(31-07-2018, 12:29 )Ill be back Kirjutas: Läheb õige sinna, kus selg ja jalad korraga nime kaotavad. See, kes väite välja käib, seda ka tõestab. Vana ja üldtunnustatud põhimõte. Kui just ei taha juhmiks kõlupeaks saada liigitatud
Lugupeetav, kas see koht kuhu ta minema peab on p e r s e we?
Nimelt. Siira ja sõbraliku soovitusena elementaarsete etiketireeglite rikkumise pärast.
(31-07-2018, 12:35 )Eithea Kirjutas:
(31-07-2018, 12:29 )Ill be back Kirjutas: Läheb õige sinna, kus selg ja jalad korraga nime kaotavad. See, kes väite välja käib, seda ka tõestab. Vana ja üldtunnustatud põhimõte. Kui just ei taha juhmiks kõlupeaks saada liigitatud
Lugupeetav, kas see koht kuhu ta minema peab on p e r s e we?

Ai-ai-ai. Sõber "kes tuleb tagasi" on veel väitluskunstist väga kaugel. Eks see vene ajupesu ka vähe muserdab ja teeb need ajud pehmemaks kui tarvis oleks ....

Loodame paranemist.
Ja seda räägib inimene, kes arusaam väitluskunstist piirdub küsija suureliselt laisaks ja juhmiks tituleerimisega ja kes käsib omaenda väidetele oponendil ise tõendusi otsida....Ei tõepoolest, jääb üle eelpool olevat soovitust tungivalt korrata.
(31-07-2018, 12:48 )Ill be back Kirjutas: Ja seda räägib inimene, kes viisakale palvele esitada mõni tõend kuulutab küsija suureliselt laisaks ja juhmiks ja käsib ise otsida....Ei tõepoolest, jääb üle eelpool olevat soovitust tungivalt korrata.

Viisakad inimesed saavad siin foorumis enamasti peksa. Sina nende hulka ei kuulu.
Enne, kui Mina elan pole vaevunud oma väiteid tõestama, ei vaevu ma vähelugupeetava peale isegi kannikat tõstma kõhutuule vallapäästmiseks. Võid klavituuri pealt märkimisväärselt kokku hoida.
(31-07-2018, 13:16 )Ill be back Kirjutas: Enne, kui Mina elan pole vaevunud oma väiteid tüestama, ei vaevu ma vähelugupeetava peale isegi kannikat tõstma kõhutuule vallapäästmiseks. Võid klavituuri pealt märkimisväärselt kokku hoida.

Miks ma peaksin oma "väiteid tüestama"? Et surma saada? Minaelan tahab elada wink.
Vene telekanalite ajupesust ei ole võimalik kõnelda ilma poliitikat puudutamata. Paratemaatikat luuakse neis (ja üsna loovalt/süüdimatult) samuti suures koguses ja segatakse selle sama poliitikaga. Julgen väita, "vene telekanalid" teenivad täielikult Venemaa juhtkonna sise- ja välispoliitilisi huve ning alluvad Kremli jõuametkondade nõnda vahetule kontrollile, et mõnikord ei jõuta rahvusvahelistest uudistest poliitkorrektset "vene versiooni" üllitada. Kui leian aega, siis otsin üles mõne markantsema näite aga ega väga ei viitsi selles propaganda mudas sumbata.
(31-07-2018, 06:54 )tanoid Kirjutas: Kui nüüd teemasse naasta, siis üks tõhusaim vene tv ajupesu tehnika seisneb ilmselt mahavaikimises. Sellest samast Medvedevist tegid opositsionäärid filmi, milles loeti üles tema maine vara kodu kui ka välismaal. Vara mille päritolu on hämar ja ametliku sissetulekuga soetada võimatu. Kuidas siis reageerisid vene tv kanalid nii skandaalsetele faktidele ja süüdistustele?

Aga siin on video, kus see suli räägib tulnukatest: https://youtube.com/watch?v=zPiZyt49Htg
Tanoid, miks sulle privas kirjutada ei saa, ahh?
(06-08-2018, 23:23 )Viimne Roomlane Kirjutas: Tanoid, miks sulle privas kirjutada ei saa, ahh?

Kas sa tahad kirjutada midagi sellist, mida avalikult kirjutada ei tohi?
Ehk on siin foorumis spetse, kes oskavad Kurski tankilahingust kõnelda?
Vene telekanalid väidavad väga kategooriliselt, et see oli Punaarmee ohvriterohke aga suurejooneline ja murranguline võit.
Palun lisage allikaviited!
Palun loe foorumit. Seal on kõik olemas.
Oli see nüüd Aadu peen huumor või kaprali strateegiline rumalus, aga antud viide sobib ideaalselt teema pealkirjaga!
(10-08-2018, 21:08 )Chaos Kirjutas: Oli see nüüd Aadu peen huumor või kaprali strateegiline rumalus, aga antud viide sobib ideaalselt teema pealkirjaga!

Mõttes (?) Aadu viitas ja tsiteeris Zedi, kas lugupeetav peab kasutaja Zedi teemat ja postitust vene telekanalite ajupesuks?!Shock
Russia Today ehk RT on ikke pesuehtne vene maailma häälekandja elik ajupesu. Zed jutustas oma RTst nähtud vaimustusest!
Ja tõhus efektiivne instrument. Ja kuna kontroll on totaalne, siis marginaalne vene haritum vähemus teab medali teist poolt.
Milliseid järeldusi Sa loodad?
Ja neid "kuulsaid" heietusi me RTst ja teiste "tarkade" foorumlaste suust kuuleme iga päev.

Paneme nüüd teemasse ja teeme puust ette ja punaseks. Kuidas mart lasi teie kolhoosid põhja ja chaos teie konventeeritavad rublad ära varastas. Alustame väga lihtsalt, seletame nagu lapsele. Lepime nüüd kokku, et mina olen Riik ja teie, olete töölised. Teil on minule anda ainult ühte sorti vara -- tööjõudu. Mina kehtestan nüüd seaduse, et need kes annavad tööjõudu, ei tohi omada kapitali. Mis juhtub - teie annate tööjõu, mina muudan selle kapitaliks, aga kuna teil ei ole seaduse järgi õigust kaitali omada, siis ma võtan selle kapitali endale. Täpselt see NLiidus toimuski. Riik lihsalt võttis teie kapitali endale ja teie olite sellest ilma nagu peni pehmest leivast.
Nüüd neile kes natuke mõelda suudavad. Töölisele maksti palka puurublades, aga nende puurublade eest EI TOHTINUD osta tootmisvahendeid. Ettevõtted jällegi kasutasid omavahelisteks arveldusteks hoopis teist rubla - ettevõtete vahelist arvledusrubla - seda tohtis "puurubladeks" konverteerida ainult väga kindla korra järgi väga piiratud ulatuses nt. palga maksmiseks. Kas keegi, nüüd saab aru -- teie laenasite riigile ühed varad ja saite vastu puurublad - puurublasid aga sai vahetada ainult "tarbimisrämpsu" tüüpi varadeks. Riik aga konverteeris teie antud panuse hoopis teisteks rubaldeks -- ettevõtete vahelisteks arveldusrubladeks, mida oli lubatud muuta kapitaliks. Teile, kui eraisikutele, ei olnud lubatud omada sellised varasid, mis olid kapital v. kapitaliks muudetav. Kui teil oli kapitali, siis pandi teid VANGI.
Kas tasub sellist süsteemi tuua eeskujuks - võrdluses tänasega??
Jäin pisut mõtlema, selgitus on kena, kuid terminid mitte. Mis on kapital? Kapital on ka kunstiteosed, väärisasjad-ehted, majad, autod, suvilad. Neid kõike võis omada Nõukogude ühiskonnas igaüks ja need olid ostetavad nendesamade puurublade eest. Kõigega sai luua lisaväärtust nii otseses kui kaudses mõttes. Ta polnud ehk küll eriti aktiivne kapital, kuid kapital siiski. Ja loomulikult haridus. Ei tea, kuidas mujal N Liidus, kuid Eesti ülikoolides suhtusid enamik üliõpilasi ja ka õpejõude nn. punastesse ainetesse lihtsalt kui nõutavasse protseduurielementi hariduse omandamisel. Seda õpiti ja õpetati kerge muige ja sarkasmiga ja nendes seminarides läksid arutelud tavaliselt ikka eriti valitseva ideoloogia vastaseks ja vahel naeruvääristamiseks. Ja vähemalt pol.ökist oli edaspidi kasu kõigil, sest sealt said majandusalased algteadmised ja ideoloogiakellukesed oskas igaüks ise maha lõigata. Samane sellega, kui loeme Rootsi uudistest, et Rootslased Ahmed ja Abdullah käitusid õhtusel tänaval noore tüdrukuga oma usust ja traditsioonidest lähtuvalt. Mis tegelikkuses tähendab, et kaks pagulast vägistasid alaealise Rootsi koolitüdruku. Mis seal vahet on? Aga haridus oli kindlasti kohe kapital ja oli ikka tohutult laiapõhjalisem, kui praeguomandatav kitsas spetsialiteet. Ükskõik mis alal nõukogude korra ajal kõrghariduse omandanud inimene saab hakkama väga erinevatel juhtivatel kohtadel mistahes profiiliga ettevõtteis ning erialal.
Keelatud oli vene ajal omada tootmisvahendeid. Ja ka see keeld ei olnud päris totaalne. Eriti lõpuaastail, kui juba kooperatiive lubati.
Ma olen olnud eluaeg suht poliitikakauge inimene. Tegin vene ajal oma keskastme juhi tööd ja ka olen seda siiani teinud. Kirusin ja irvitasin "vene värki" nagu enamus ja sellega asi piirdus. Puudus oli mõningast olmeluksusest ja muidugi reisimisest. Ei nostalgitse ega igatse seda formatsiooni põrmugi. Samas ei tee seda ka valimatult maha. Ei tundnud end põrmugi rohkem ahistatuna kui praegu. Reisimine on ainus lisandunud hüve. Teatud teemadel rääkimine läheb vihakõne paragrahvi alla ja hoidku jumal, kui sa juutide kannatustes kahtled või neeger või pagulane ütled. Multi pealepressimine juba lasteaedades on palju räigem praegu kui oli kommunismiideoloogia surumine. Igatahes mina tunnetan praegu ideoloogilist survet ühiskonnale palju tugevamalt kui nõukogude ajal.
Ühest aspektist võrdleks siiski kahte korda kohe eriti.
Nõukogude ajal polnud eluase probleemiks. Praktiliselt kõik noored said ellu astudes elamispinna või ehitasid ise maja. Ehitus võttis aega, aga ikkagi sai ehitatud. Palgast. Nendesamade puurublade eest. Ja keegi polnud võlgu. Rahvaarv on Eestis sama, aga kuhu on kadunud elamispind? 90% alla 40 inimestest maksab eluasemelaenu (30 - 50 aastat). Palgast soetada endale maja on täielik utoopia. Kui Nõukogude ajal võttis meie kapitali ära riik, kes siis nüüd võtab? Ja võtab kordades räigemalt?
Tahtsin veel lisada vanurite probleemi ja võrdluse. Nõuka ajal läks pensionär vanadekodusse. Tema pension läks tema ülalpidamiseks ja sellest jäeti talle ka taskuraha. Olid need tingimused mis olid, siin seal erinevad, kuid oli katus , oli söök ja puhtad riided.
Naeruväärne on aga praegune olukord, et kui inimene on töötanud kogu elu, jõudnud oma võlad tasuda ja hakkab saama vanaduspensioni ning läheb vanadekodusse, siis näiteks Eestis pole mitte ühtegi vanadekodu, mis peaks vanurit ülal tema pensioni eest. Väidetakse, et ei tule välja ja vanuri lapsed (ülitihti juba laenudega koormatud) peavad tema ülalpidamiseks tema pensionile lisa maksma. See tähendab, et riik ütleb ilma valehäbita otse välja küünilise tõe, et pensioniga pole ka kõige askeetlikumais tingimustes võimalik ära elada. Kusjuures 100 vanurit üheskoos ülal pidada on kordades odavam, kui ühel vanuril end üksi. See on ikka küünilisuse tipp!
(14-08-2018, 22:49 )Aadu66 Kirjutas: Ma olen olnud eluaeg suht poliitikakauge inimene. Tegin vene ajal oma keskastme juhi tööd ja ka olen seda siiani teinud. Kirusin ja irvitasin "vene värki" nagu enamus ja sellega asi piirdus. Puudus oli mõningast olmeluksusest ja muidugi reisimisest. Ei nostalgitse ega igatse seda formatsiooni põrmugi. Samas ei tee seda ka valimatult maha. Ei tundnud end põrmugi rohkem ahistatuna kui praegu. Reisimine on ainus lisandunud hüve. Teatud teemadel rääkimine läheb vihakõne paragrahvi alla ja hoidku jumal, kui sa juutide kannatustes kahtled või neeger või pagulane ütled. Multi pealepressimine juba lasteaedades on palju räigem praegu kui oli kommunismiideoloogia surumine. Igatahes mina tunnetan praegu ideoloogilist survet ühiskonnale palju tugevamalt kui nõukogude ajal.
Ühest aspektist võrdleks siiski kahte korda kohe eriti.
Nõukogude ajal polnud eluase probleemiks. Praktiliselt kõik noored said ellu astudes elamispinna või ehitasid ise maja. Ehitus võttis aega, aga ikkagi sai ehitatud. Palgast. Nendesamade puurublade eest. Ja keegi polnud võlgu. Rahvaarv on Eestis sama, aga kuhu on kadunud elamispind? 90% alla 40 inimestest maksab eluasemelaenu (30 - 50 aastat). Palgast soetada endale maja on täielik utoopia. Kui Nõukogude ajal võttis meie kapitali ära riik, kes siis nüüd võtab? Ja võtab kordades räigemalt?

Mina elasin ka nõukaajal ja minu vanemad ei olnud keskastme juhid. Minu ema seisis korterijärjekorras 15 aastat. Sinnamaani pidi saama hakkama 1 toas viiekesi. Tädi elas ühiselamutoas 4 kesi perega. Elamispinna probleem tavalisele inimesele, mitte keskastme juhile oli RÄME.

Auto omamiseks seisid samuti järjekorras, siis sai talongi, et tohid osta ja siis pidid selle omast palgast kinnimaksma. Meie pere jõudis isegi selle talongini, et Moskvitch saada Laugh Aga pappi selle ostmiseks ei jagunud, seega tuli talong rahaks teha Laugh

Suvila oli meie jaoks juba selline ulme, et ma sain esimest korda suvilate olemasolust aimu, siis kui mu ema uus mees viis meid oma isa suvilasse, kes oli Kirovi kolhoosi ülemuse autojuht - see oli mingi eriti kõrge ametipost, sest hüvesid seal tilkus - sai konserve Laugh

Ideoloogilist survet ei tundnud nõukogude ajal? Siis on ju loogiline, et sa praegu seda tunned Ph34r2
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
  • 13
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  seda ja teist poliitikateemadel kirjutan123 250 55,255 21-01-2021, 16:13
Viimane postitus: Minaelan
  Surm ja elu... Mis pärast seda on? AiriinOlen 20 8,008 05-12-2010, 01:31
Viimane postitus: unclekomm
  Unenägu ja pärast seda tavaline 17 4,617 07-05-2009, 13:51
Viimane postitus: Eva

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat