Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unenägude kontrollimine
#1
Ehk keegi oskaks näpunäiteid anda kuidas unenägusi kontrollida?
Mulle endale tundub unenägu rohkem, nagu film.. Magan, aga ma tunnen kuidas ma mõtlen nagu kaasa ja nagu vaataks filmi. Tahaks nüüd ise asuda tegelase kohale..
Vasta
#2
Sa mõtled seda, et sa saad aru, et on uni ja teed seal, mis iganes pähe tuleb.
See on vist sama mis lucid dream.
On sul sellised kogemusi olnud varem ?
Minul on need olnud lapsepõlvest alates ja praegu korra paari kuu tagant.
Kasulik oleks lugeda Carlos Castaneda raamatut "Unenägemise kunst". Seal ta kirjutab, et peab seda lihtsalt taotlema. Taotlemine ei ole, see et sa mõtled, et tahad hirmsasti. Täpselt ei saagi aru, mis see on kui sa ei proovi ise. Nagu tahtma tahtmata. Minu arust on see nagu alateadlik kavatsus seda saavutada. Raamatus oli Carlose esimene ülesanne vaadata unes oma käsi tahtlikult. Minul õnnestus see paar korda, rohkem kui poole aasta pärast. Unenäe kontroll tuli juba varem, aga siis ei tule unenäos see plaan meelde.
Ma olen seda kõike juba rääkind vist.

Mõned räägivad, et tuleb elada rutiinivaba elu. Tee asju erinevalt selles, mida sa oled harjunud. Võib-olla on see midagi sellist, et lähed õhtul teisel ajal maga ma kui tavaliselt ja spordikauge inimesena lähed hommikul jooksma. Ma ei tea kas see toimib, aga proovida ikka võid. Ja siis peab veel piisavalt energiat olema.

Igatahes ma arvan, et kui sa lähed iga õhtu sellise kavatsusega magama, et kontrollida unenägu, siis üks päev tuleb see välja, isegi kui sinna läheb palju aega.
Ja kui sa oled kontrolli saavutand, siis see kipub kaduma kohe ja ärkad üles. Ära põrnitse midagi liiga kaua ja ole nagu sa ei kontrolliks. Ma olen kontrolli palju kaumaks venitanud, siis kui ma ei mõtle, et see on unenägu, aga olen sellest teadlik.
Ehk leiad abi siit lehe küljelt: http://www.hot.ee/tonal/warrior/warrior.htm
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: sailent
Tahaks nüüd ise asuda tegelase kohale..
It's easy - just wake up! Muidugi, see sobiks vaid siis, kui Sa usuksid (nagu mõned usuvad), et ka see ärkvelolek on vaid üks unenägu. Ja siis võib Sul tekkida tahtmine ka sellest unest ärgata. Aga tõsisemalt ... kui Sa tahad olla unenägudes aktiivne seepärast, et unenäod on ebameeldivad ja Sa tahaksid selle ebameeldivuse vastu aktiivselt tegutseda ... siis kõige lihtsam on unenägusid vältida - selleks on olemas tõhusad ja kontrollitud vahendid. Aga tõenäoliselt tahad Sa unenägudes aktiivselt tegutseda seepärast, et unenäod on meeldivad ja Sa tahad seda naudingut veelgi suurendada. Siis ... on ehk abi sellest, mis Thorondor soovitab ... Aga ma usun, et mõningases tulevikus lahendatakse see probleem nii, et Sa ... õpid ilmsi und nägema. Suudada Sa ju praegugi ärkvel olles (ehk on parem silmad kinni panna) mingeid pilte tuntud ja ehk ka "tundamatutest" kohtadest oma "vaimusilma" ette manada. Muidugi (küllap on see ka Sinul nii) on need pildid kahvatud ja mannetud võrreldes nende mõjuvate visioonidega, mida unes näed. Tehniline probleem on need kahavatud kujutluspildid Su ajust kätte saada, võimendada ja tagasi sööta (selleks kõlbab juba harilik nägemismeel), st käivitada positiivne tagasiside. Loomulikult tahab see asi algul (ka siis kui vastavad tehnilised vahendid juba leiutatud-olemas) õppimist ja harjutamist - aga mis ei tahaks! Sedasi muutud Sa oma nägemuste valitsejaks! Muidugi, kui soovid näha midagi eriti enneolematut ja veidrat, siis ... aga edasi ma ei soovita (need vahendid on ka tänapäeval olemas).
PS.: Oleks huvitav, kui keegi argumenteeritult vastu vaidleks, et taoline kujutluspiltide ajust "väljatõmbamine" ei saa kungi võimalikuks. Miks?
Vasta
#4
Mina teen nii, et vahepeal näen mõnda unenägu mitu korda järjest ja siis kui olen umbes 3 korda seda näinud, siis tean juba ette mis juhtub.
Siis ma lihtsalt kuidagiviisi (ma ei tea kuidas) saan aru,
et olen unes ja lihtsalt siis teen asju teistmoodi, kui unes ettenähtud Bleh
Vasta
#5
Teema: Lucid Dreaming
Vasta
#6
Millest on üldse tingitud ühe ja sama unenäo nägemine? Endal pole seda küll kordagi ette tulnud, mingil põhjusel.
Vasta
#7
Castanedas viitab don Juan kahesele teadvusele, mida tavaliselt inimesed ei kasuta või pole harjund kasutama. Ta ütleb, et tavaline inimene kasutab vaid teadlikult parempoolset, nõiad aga ka vasakpoolset teadlikult.
Kui siinne on nagu uni siis teises tähelepanus on sama mis siin, on meie jaoks ka seal. Teadvus orienteerub mõlemis olekus samamoodi nagu siin orienteerume.
Vasta
#8
CC teemad on alati olnud huvitavad ja põnevad...
kuid ma kahtleks tolles nõidade ajupoole kasutuses. pigem on nad siiski ühenduses peenmateeriaga...
Vasta
#9
See on see sama, millega tavaline inimene ei tegele. Ta võib sellest teada aga ei tegele, nõiad ja mõned, ka shamaanid tegelevad sellega ka praegu, kuid nad ei seleta asju lihtsalt castaneda terminites, samu asju saab ka muude terminitega seletada.
Käisin kord ühe inimesega kaasas, kes tegeles teadlikult peenmaailma ja teisetähelepanu teadliku tegelemisega, ta pole castanedalane aga tegeleb teispoolsusega, ning castanedalus kinnitab seda, millega ta siis teadlikult tegeleski.
Üks nägija kelle juures ta siis käis, ja kelle ümber ka palju teisi huvitujaid oli.
To nägija nägi seda inimest,kellega koos olin ja kohe üllatus, küsides:"ma ei ole oma elus näinud, et inimesel mölemad teadvuse pooled on aktiivsed, kõiki keda kohanud olen, on parempoolsed, sul aga mõlemad töötavad".
See oli 90-nade keskel ja see nägija castanedandusega ei tegelenud, kuid oskas just nii asja seletada kuidas parasjagu nägi.
Vasta
#10
vaata... inimesed tegelevad sellega mis on neile südamelähedane. paljud peenmateriaalsusega tegelevad inimesed ei mõista et tegelikult on kõik tedmised üks ja seesama... lihtsalt inimesed on erinevd ja seega ka tõlgendused TÕEST on erinevad...

seega on Castanda teooria vaid üks külg tõest...
Vasta
#11
Ma ei taha midagi ära tõestada. Pole parata, kuid ma ei nõustu vaid sinu väitega.
Seda teame me kõik et inimesed on erinevad, kuid kui rääkida teispoolusest, siis inimesed kes sellega tegelevad aastaid, räägivad ikke sarnast ja ei kahtle oma kogemustes on nad siis kus maailma otsas tahes on nende sõnumi sisu sarnane, vahet pole mis sõnu nad kasutavad.
Kuidas keegi neid mõistab on iseasi, kas näeb asju tervikult või tükeldatult.

Muudetud: 1-5-06 kell 21:26:44 nemad
Vasta
#12
tean mida sa mõtled, isegi olen mõelnud, et võiks, aga näed ei tule välja...
Minu arust on lahe kontrollida oma unenägu, seal on sul vaba voli, lähen või hüppan kusagilt katuselt alla ja saan surmawink
Vasta
#13
Jah, kui tahad surma saada. Võib ka muid asju ajada, nt. oma elu korrastada seal, siis hakkavad ka siin asjad edenema või siis vastupidi.
Vasta
#14
Mul on olnud ka selliseid unenägusid, kus ma olen täitsa teadlik mida ma teen. Paljudes unenägudes olen koos kellegagi ja räägin talle et see on lihtsalt unenägu ja kui ma silmad kinni panen siis ärkan ma üles. Tavaliselt ongi nii et kui mul on mingi halb unenägu siis unenäos panen ma silmad kinni ja ärkan kohe üles.
Vasta
#15
Kirjutan nüüd ühe küsimuse. Nimelt nägin hommikul kell 6 magama jäädes und. Klassivend mässas mingite vene rubladega jõi radiaatorist Smile Ok, see selleks. Üles äratati mind umbes kell 7. Ehk magasin siis tunnikese ja nägin ka und. Üldiselt näen jube harva und. Umbes kord 2nädala jooksul. Vahel harvemgi. Ok, ja alati kui ma ärkan peale unenäo nägemist on mul hullem peavalu. Nagu midagi migreeni taolist. Pealagi ja silmad kõik valutavad. Et millest võib olla see tingitud?

LD'ga olen paar korda jõudnud niikaugele, et tekkisid need värinad. Kuid erutus lõi une pealt ja rohkem pole eriti üritanud. Tavaliselt olen kas liiga väsinud või pole erilist und ning asi lõppeb teleka vaatamisega. Asjast huvitunuile soovitan suvel tegeleda. Kooli aeg on pingeline ning pole kuidagi võimalik oma pead tühjendada mõtetest. Ise Suudan nüüdseks pea mõtetest tühja hoida umbes 30sec. Aasta tagasi oli juba 5sec meeletu saavutus. Ja käte ning käekella(kasvõi mobiili) pidev vaatamine ja endalt küsimine, et ''kas ma magan või näen und'' tõepoolest mõjuvad. Kuid seda tuleb teha mõttega ja korduvalt.

Nüüd aga ootaks vastust oma küsimusele Bleh
Vasta
#16
http://www.youtube.com/watch?v=r7_uSaly7l8
Vasta
#17
Kunagi tegelesin unenägemisega, ka käte nägemisega. Sain ühekordse korraga hakkama, mõnda aega ma rändasin ja proovisin kõike ja siis kasvasin sellest välja, seda polnud mulle enam vaja. Iga asjaga võib kaugele minna, ka debiilsusteni, kuid uni jääb ikkagi inimese kosutamiseks.
Vasta
#18
minul on unenägude kontrollimine siiamaani toimunud ainult õudusunenägudes, kus olen hakanud vastu kummitustele ja luupainajatele. Näiteks kui uni on selline, et olen oma toas ja järsku läheb uks pauguga kinni ja tuli hakkab vilkuma, siis karjun, et ma ei karda, tule välja ja nöita ennastLaugh või siis olen mõnele luupainajale rusikaga paremisrge virutanud. paar korda olen ennast ka tahtlikult unest üles rebinud, nn tinateki pealt ära lükanud ja silmad lahti rebinud. Aga jah, seda saab teha ainult siis, kui sa saad aru, et see on uni ja sa tahad võita ja üles ärgata.
Vasta
#19
Mul oli kunagi korduvalt unenägu kus ma läksinmingi mootorrataste näitusele ja siis ma ei leidnud oma vanemaid üles. Siis ma kõndisin koju ja ma kuulsin köögist kolinaid nii ,et ma jooksin treppi alla (tundum ülimalt lapsik). Ja siis ma nägin kuidas mu vanemad väga jõhkralt tapeti. Siis ma tuli treppi alt välja ja läksin elu tuppa ja seal istusid lapsed diivanil ja kel olid kilekottid peas. Nüüd tuli koht kus ma ärkasin unes üles ja sain seda kontrollida. Mingi naine kes oli üleni verine ütles "Pane se kilekott pähe mul on veel palju lapsi tappa". Siis ma hakkasin tollele vastu ja põgenesin majast välja. Jooksin siis väravast välja ja se naine tuli ukse peale ja ütles ,et "Ma jõuan sulle järgi". Siis ma ütlesin ,et kui ma nüüd ärkan siis sa ei saa mind kunagi kätte. Ja ma ärkasingi üles. Aga ma sain unenägu kontrollida alles siis kui se oli olnud juba 3. korda. Aga nüüd olen seda sama naist näinud paljudes unenägudes kuigi ma pole teda kunagi näinud päriselt. Nüüd ma suudan juba ilma mingi mureta tavaliselt une ärgata ja oma unenägudes seigelda.

Muudetud: 17-12-06 kell 19:32:26 Horos
Vasta
#20
Nimelt täna öösel oli taaskord juhtum kus ma kontrollisin unenägu. Kuid järsku tekkis probleem , uni ei allunud mu kontrollile enam. Nimelt ma järsku avastasin end ühes kakluses kus olin osaline. Ma olin mingi silla peal ja minu vastas oli poiss kellega kaklema pidin. Ma ei tea aga järsku ma hakkasin kartma ja mõtlesin ,et jookseks minema. Kuna kõik olid mul ümberringi hüppasin ma sillalt alla ja jooksin veepealt (nimelt kakluses olid sellised üleloomulikud võimed kah). Aga ta jõudis minust ette. Ta alustas tule purskamisega suust ja ma mõtlesin ,et võiks tekkitada hiiglasliku vesipüksi. Mis juhtus , MIDAGI. Ma proovisin igasuguseid asju kuid ikka mitte midagi. Järgmisena ma üritasin lennata aga see mul toimis millegi pärast. peale seda äratas äratuskell mind üles ja uni lõppes. Mis võis olla põhjuseks miks unenägu mu kontrollile ei allund ?:o

Muudetud: 25-12-06 kell 18:48:30 Horos

[Muudetud: 8-3-2010 Cassiopeia]
Vasta
#21
Tõenäoliselt "üledoos" arvutimängudest.
Vasta
#22
Ma mäletan väga harva unenägusid. kui siis tavaliselt 1..2 kuu jooksul ja siis 3 ööd järjest. kui on ilusad unenäod siis ma ei saa aru et see uni on aga kui luupainaja siis jõuab see mulle üsna ruttu kohale. ma nagu ei lõpeta kartmist kuna tean et ikkagi uni ju aga ma suudan ülesse ajada ennast ( "palun ärka ülesse" Laugh see mõjub )
Vasta
#23
Mul oli ükskord nii et ma nägin mnigit luupainajat. Ja siis oli et järsku ma ärkasin üles, panin silmad kini ja see uni nagu jätkus, aga ma sain silmad lahti teha, ma nagu nägin und ja olin ärkvel. Võib tunduda natuke imelikuna, aga kas sellega on midagi pistmist selle lucid dreamiga?
Aga kas keegi siis mingi annaks eesti keelse õpetuse, olen lugenud et proovi unes oma käsi vaadata.Ja siis ongi kõik, teed mis tahad?

Muudetud: 18-3-07 kell 20:04:04 Rasengan92
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Rasengan92
Mul oli ükskord nii et ma nägin mnigit luupainajat. Ja siis oli et järsku ma ärkasin üles, panin silmad kini ja see uni nagu jätkus, aga ma sain silmad lahti teha, ma nagu nägin und ja olin ärkvel. Võib tunduda natuke imelikuna, aga kas sellega on midagi pistmist selle lucid dreamiga?
Aga kas keegi siis mingi annaks eesti keelse õpetuse, olen lugenud et proovi unes oma käsi vaadata.Ja siis ongi kõik, teed mis tahad?

Muudetud: 18-3-07 kell 20:04:04 Rasengan92

Endalgi päris tihti midagi taolist ette tulnud (mitte ainult luupainajad). Ärkan poole une pealt üles ning avan silmad ja peale silmade (mäletan seda ise ja teadvustan seda sellel hetkel) sulgemist jätkub unenägu. Kas vajun siis tagasi sügavasse unne või lihtsalt visualiseerub unenägu minu alateadvuses edasi (unenöo effekt pole enam nii suur). Viimasel ajal midagi taolist pole juhtunud enam (pingeline aeg suhteliselt hetkel, selline nähtus esineb rohkem aga rahulikumal ajal).
Vasta
#25
minu unenäod ei allu mulle mitte kunagi...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus unenägude olemuse kohta VarvastegaVurrud 41 22,430 10-08-2019, 18:51
Viimane postitus: Q11
  Unenägude valimine vastuseidotsides 7 3,797 05-08-2017, 00:46
Viimane postitus: Teloslane
  Unenägude tähendused unenägudude raamatutes - uskuda või mitte devilouspriest 14 14,169 30-10-2012, 16:37
Viimane postitus: Sikii
  Unenägude üleskirjutamine Metafor 21 9,615 30-01-2012, 12:20
Viimane postitus: Vesta
  Unenägude seletamine stranger 24 5,989 06-06-2010, 20:06
Viimane postitus: Phrase

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat