Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sport ja parapsühholoogia
#1
Selle teema algatas tänane (03,06,2018) naiste tennise (Pariisi turniiri) vaatamine.
Eile oli Anetil suht tasavägine, aga võidukas mäng tsehhitar Petra Kiotovaga. Ja Eestlanna pääses 16-st parema sekka.
Tänane mäng maailma 8 reketiga tundus veidrana, ette aimatav kaotus polnud mulle üllatus, aga hämmastas mäng: esimesed kaks geimi võttis Anett ja pealt seda kadus enesekontroll, telepildis oli näha , et tal oli raskusi keskendumisel. See oli eilsega võrreldamatu Anett. Ilma mingi vastupanuta Ta kaotas.
Kuna vaatasin Ta eilset pikka mängu -imetlesin Ta sitkust ja keskendumist, siis täna viimast polnud.
Kommentaatorid ka olid segaduses , arvasid , et tegemist seni teadmata platsi väliste asjaoludega. Ja prob. ,miks treener lahkus.
https://sport.postimees.ee/4498686/konta...laparaseks
Iidamast ajast alates räägitakse "pöidla hoidmisest"
Antud juhul eile nagu aitas, aga täna oli lootusetu.
Siit võiks edasi mõista fänn klubi olemust, aga see vast eraldi teema.
Meenus, et Aigar Säde on lobisenud midagi peatükkis "Nõidade sõda"
http://www.aigarsade.com/raamat/pt16.htm
-/ Huvitav on jälgida Olümpiamänge või siis maailma meistrivõistlusi spordis. Igal suuremal sportlasel on fännklubi nõidade näol, kes teevad kõikvõimalikke nippe selleks, et nende lemmik võidaks. Mida suurem kuulsus, seda rohkem on ka palgalisi nõidasid, kes tema hea tulemuse eest vastutavad. /
Mul vist "pöial" väike.Hrmm
Vasta
#2
Nõidumine aitab ikka siis kui sportlane ISE on tasemel. Või saab ka nõidumisega toonust tõsta?
Vasta
#3
Ma pidasin silmas ikka välise energia suunatud mõju.
Vasta
#4
(04-06-2018, 14:42 )Hansee Kirjutas: Ma pidasin silmas ikka välise energia suunatud mõju.
See on puhas arvamus, et rahustamine enne otsustavat võistlust aitab palju, just siis kui inimene on ebausklik, usub näiteks nõidust, kaetamist ja muud sarnast. Siis aitab nõid kohe kindlasti.
Otseselt mõjutada paremuse poole on raske kui mitte võimatu, küll aga saab konkurenti takistada emotsionaalsel tasandil. Aga seda ju ongi spordis vaja.....võituBleh
Vasta
#5
Nii et Sa ei usu ruumis paigutatavat energiat ?
Vasta
#6
(06-06-2018, 21:05 )Hansee Kirjutas: Nii et Sa ei usu ruumis paigutatavat energiat ?
Usun aga enamustel asjadel on lihtsamad seletused. Kui nõid rahustab (kahjuks sportlased on suures osas ebausklikud) siis see ka aitab. Võta uus talisman ja võit on kindel tüüpi lahendused.

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat