Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isaac Asimov
#26
(10-07-2019, 18:12 )Q11 Kirjutas: Jumal ei saa saada targemaks. Vastasel juhul poleks Ta Jumal. Usuksid, et Jumalale on võimalik midagi lisada (nt tarkust)?...Smile

Kui jumal (või see, kes ennast sinu jumalaks peab), ei saaks muutuda targemaks, siis on ta stagnaseerunud ehk sisuliselt surnud.
Võta oma ajud enda kätte Q11, mitte ära lase neid solgutada oma ebajumalal. Kui mitte, siis ära siinses Isaac Asimovi teemas enam esine, sest see autor on sinu jumalat igas võtmes ja teoses paljastanud.
Vasta
#27
"Kui mitte, siis ära siinses Isaac Asimovi teemas enam esine, sest see autor on sinu jumalat igas võtmes ja teoses paljastanud"
See on see ulmekirjanik?...Smile
Vasta
#28
(10-07-2019, 18:20 )Q11 Kirjutas: "Kui mitte, siis ära siinses Isaac Asimovi teemas enam esine, sest see autor on sinu jumalat igas võtmes ja teoses paljastanud"
See on see ulmekirjanik?...Smile

Iga mõte, unenägu, (ulme) kirjutis jne on kusagil Universumis olemas olnud ja eksisteerinud...kas minevikus või tulevikus...nüüd on see meie ilma jõudnud. Muidu need poleks paberile/filmi/muusikasse jõudnudki, kui Universum neid ilma poleks saatnud wink.
Et me neist õpiksime.
Vasta
#29
"Et me neist õpiksime"
Mida siis ?...See on just vastupidi...peaksid äraõppima...ehk unustama "õppimise"...jah ka läbi nende kogemuste või Universumi "saadetiste"...Smile
Vasta
#30
(10-07-2019, 18:29 )Q11 Kirjutas: "Et me neist õpiksime"
Mida siis ?...See on just vastupidi...peaksid äraõppima...ehk unustama "õppimise"...jah ka läbi nende kogemuste või Universumi "saadetiste"...Smile

Q11, sina ei taha õppida, sa tahad alluda kogunisti ja mõtlemisvõimeta oma Jumalale. Seega palun veelkord selles teemas mitte enam oma usulisi veendumisi kajastada, sest Isaac Asimov oli Universumi lõpmatuse arengu uskuja.Ja meie inimkonna tõeline päästja oma imeliste raamatute ja vihjetega.
Vasta
#31
Sellega on nii, et teatud punktist pole enam võimalik uskuda...lihtsalt pole...ükskõik mida prooviks...see uskumisenähtus on kadunud....Smile
Vasta
#32
(10-07-2019, 18:35 )Q11 Kirjutas: Sellega on nii, et teatud punktist pole enam võimalik uskuda...lihtsalt pole...ükskõik mida prooviks...see uskumisenähtus on kadunud....Smile

Usun tõesti, et sa ei suuda uskuda lõpmatuseni ebajumalat. Kuid huvi pärast, millist neist sa siiani kummardasid - Allahi, Zeusi, Aphroditet, Azraeli, Jehoovat või..jne?
Vasta
#33
aga palun...Mina Olen...Smile
Vasta
#34
(10-07-2019, 18:50 )Q11 Kirjutas: aga palun...Mina Olen...Smile

Et kui ei oska oma Jumala eest midagi paremat kosta, siis kehastad ennast Jumalaks, sest ainult Sinu Jumal saab olla sinu usus MIna Olen. Tegelik Sina pole sinu Jumala usus mitte keegi. Kes sa siiski oled? Või viitsid sellest mõttetusest välja tulla ja Isaac Asimovi teosed läbi lugeda?

Kui sa ei tunneks huvi oma nö ebajumalast lahtiütlemiseks, siis siinses foorumis sa eksiteeriks ja vastuseid ei otsiks või mis?
Vasta
#35
"Kui sa ei tunneks huvi oma nö ebajumalast lahtiütlemiseks, siis siinses foorumis sa eksiteeriks ja vastuseid ei otsiks või mis?"
Ma ei otsi vastuseid...annan neid...Smile
Vasta
#36
(10-07-2019, 19:00 )Q11 Kirjutas: "Kui sa ei tunneks huvi oma nö ebajumalast lahtiütlemiseks, siis siinses foorumis sa eksiteeriks ja vastuseid ei otsiks või mis?"
Ma ei otsi vastuseid...annan neid...Smile

OK. Anna vastuseid, teemakohaseid vastuseid. Kuidas sulle Isaac Asimovi teosed meeldisid, mida neist õppisid...kasvõi oma ebajumala võtmes.? Kui vastad jälle udujahu (mina olen jmt)- võtmes, siis oled allaandnud ja mõtlemisvõimetu.
Vasta
#37
Aga tead ikka seda, et Jumal ei mõtle?...Smile
Vasta
#38
(10-07-2019, 19:06 )Q11 Kirjutas: Aga tead ikka seda, et Jumal ei mõtle?...Smile

Selge. Oleme lõppu jõudnud. Jumal ei mõtle, Q11 ei mõtle. Nad on robotid.

Isaac Asimovi teostes on neist robotitest muuseas väga ja väga palju räägitud Smile1.
Vasta
#39
Sa Minaelan ikka tegeled uskumisega...vist olid usklik ka millagil...vabandust isiklikuks minemisega. Sa ei leia mitte ühestki raamatust Jumalat....ehk Ennast. Need kõik on kaardid...jah mõned paremad, teised halvemad...Kujuta ette , et kaardi vaatamisega jõuad sihtkohta...mida siis teed? Viskad selle ära või annad kellelegi teisele kes pole Sinna jõudnud...ja Ise tõstad Silmad Üles...on ju nii?...Smile
Vasta
#40
Mainekas stsenarist Jonathan Nolan kirjutab legendaarse ulmekirjaniku Isaac Asimovi “Asumit” (“Foundation”) telesarjaks.

Jonathan Nolan, filmilavastaja Christopher Nolani vend, ütleb intervjuus Indiewire'le, et “Asumi”-triloogia on ammendamatu ideedeallikas, mille poole tasub alati tagasi pöörduda.

Jonahan Nolan on käsikirja kallal teinud töid juba kuid ning lähiajal läheb filmisari tootmisse.
Kompaniid HBO ja Warner Bros. TV planeerivad projekti koos arendada.

https://kultuur.err.ee/302832/isaac-asim...elesarjaks

Loodan, et see teoks saab.

Vasta
#41
(10-07-2019, 18:48 )Minaelan Kirjutas:
(10-07-2019, 18:35 )Q11 Kirjutas: Sellega on nii, et teatud punktist pole enam võimalik uskuda...lihtsalt pole...ükskõik mida prooviks...see uskumisenähtus on kadunud....Smile

Usun tõesti, et sa ei suuda uskuda lõpmatuseni ebajumalat. Kuid huvi pärast, millist neist sa siiani kummardasid - Allahi, Zeusi, Aphroditet, Azraeli, Jehoovat või..jne?

Nad pole ebajumalad vaid omadused. Inimkond on unustanud, et Zeus tähendab päeva, Nyx ööd, Demeter maad, Hera taevast...jne.
Aphrodite ilu, selle pärast nad ongi surematud ja ringlevad igal pool ringi. Lihtsam on suhestada, kui miski/keegi on isiksustatud. Omaduste olenditeks tegemine oli vahend nenedga suhtlemise lihtsustamiseks. Pigem on omadused need, mis on tõeline, eba vastand.
Vasta
#42
Asum. TV sari - "nähvitsa" alusel igati poliitkorrektne - loodame, et sisu ei kannata.
https://www.imdb.com/title/tt0804484/?re...l_tt_ttl_2
https://www.youtube.com/watch?v=xgbPSA94Rqg
https://www.youtube.com/watch?v=FZd3xUDudy8
Vasta
#43
Esimene hooaeg sai just läbi.
Parem kui arvasin ,kuigi pole otse raamatu järgi . Soovitan.
/poliitkorrektsus tuleb lihtsalt välja lülitada../
Vasta
#44
"Pole otse raamatu järgi" on ikka üsna tagasihoidlikult öeldud, raamatust on ainult üldine temaatika ja tegelaste nimed. Aga muidu täiesti vaadatav.
Vasta
#45
Keegi ei ole veel paremini sõnastanud robootika seadusi Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Isaac Asimov - Nemesis henzukaz 11 24,942 27-09-2014, 00:50
Viimane postitus: Marconato

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat