Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SURNUTE SOSINAD 5. osa – Teadvuse 9 Algjõudu ja Demiurg
#26
(15-03-2018, 14:01 )xcad Kirjutas: Sallivust võib ka võtta kõikelubatavusena. Olen loll, OK, olen ju salliv ja ei viitsinud õppida, joon, tarbin narkotsi, kõik on korras. Sallivus ei ole ainult teiste väliste subjektide kohta vaid ka enda käitumise kohta. Salliv inimene on juba oma loomult loll ja nõrk indiviid kes kõike tahab peita "sallivuse" taha. Vaevalt, et uuritud on sallivate ja mittesallivate inimeste intellekti aga seal peaks olema tuntavad vahed. Lisaks sellel on salliv inimene tahtejõuetu ja prevessustesse kalduv, selle lisandub argus, tahtejõuetus. Kas ongi midagi lisada?

Alkohol, narkootikumid, rumalus, näiline tarkus jne. Nähtused , mil on alati põhjused. Kui kaob algpõhjus , kaovad ka tagajärjed .

Inimeste erinev intelligents on paljuski meie ajaloos kinni .

Pikalt meil keskharidus kohustuslik on olnud ? Kui ikka osadele inimestele oli sajandeid maksimumhariduseks kolm klassi külakooli, siis jõudis teine osa ühiskonnast, kel oli laialt aega käes, et end harida endale ning enda järeltulevatele põlvedele parema stardipaketi geenide näol saada . See ei ole ju saladus , et endiste aadlike järeltulijad on maailmas ka praegu võtmepositsioonidel .

Parem toit, paremad teadmised , tugevam tervis on kokkuvõttes paremate eeldustega järeltulijad ehk paremad geenid ja paljuski ületamatu ebvõrdsuse . Ph34r2 Vaimse ebavõrdsuse. Ühel osal emapiimaga kaasa antud see, milleni osa kobades alles jõuab , samal ajal kui esimene veel kaugemale eest ära läheb .

On ju väga tarku, ja väga intelligentseid alkohoolikuid muide . Jooma ehk hakkavadki inimesed, kes ei suuda , ei taha seda janti kaasa teha .

Vasta
#27
(15-03-2018, 14:17 )lambivend Kirjutas: Inimesed kardavad oma arvamust avaldada, kuna igasugune sildistamine rassistiks, ksenofoobiks päädib nende elu rikkumisega ja ma ei mõtle siinkohal, et keegi nõuab kellegi päid maha. Lihtsalt on loodud ühiskonnas ideoloogiline tsensuur, mis keelab igasuguse dialoogi alustamist ning sinna karavani ette on rakendatud sisutühjad mõisted ´sallivus´ ja ´solidaarsus´
Siis tuleb eelkõige mõelda inimesel sellele kuidas ta ennast väljendab, sest AVALIK sõim ja halvustamine toovadki teatud tagajärjed talle kaela. Vastutus enda sõnade eest on ju inimesel endal. Lisaks on dialoogiks viisakust ja austust vaja mitte emotsioonidega teistest üle sõitmist. Selleks tuleb ka mõistetes ühiselt aru saada ja selleks tõin ka üldtunnustatud mõiste sallivuse kohta ära. Kas sellel mõistel on midagi häda? Kas midagi takistab sind või teisi sellest lähtumast?

Sallivust teemasse tuues: Demiurgi on üks ja inimesed on tema näo järgi loodud. Kui demiurg sallib kõiki inimesi, siis on ka inimesed võimelised sallima kõiki teisi inimesi ja ka elusolendeid. Küsimus on selles, et milliseks kujundavad inimesed enda jaoks sallivuse mõiste? Kas lähtutakse Demiurgist ja üldtunnustatud mõistest või luuakse enda isiklik mõiste?
Vasta
#28
(14-03-2018, 21:22 )kage Kirjutas: Teadvusel on mõttetasandil kõik võimalik seega kui ennast mõttetasandil mitte piirata, siis kas selliselt kõike ette kujutades ja kõigest mõeldes on võimalik ennast aina rohkem ürgteadvuse terviklikkusega samastada?
Ja kui siin maailmas on teadvuse esinemisel piirangud peal, siis kas ... teadvus esineb siin maailmas näiteks geomeetriliselt?

Kas sinu meelest on teadvuse "mõttetasandil" kõik võimalik?

Geomeetria on üks abistav instrument paljudest tõesti...


(13-03-2018, 15:59 )kage Kirjutas: Kui sa soovid nii väga pettusest (illusioonist) rääkida, siis võib seda vaadata ka läbi piiratud teadmiste vaatenurga.

Siin pole üldse palju faktiteadmisi tarvis vaid terviklikku tõe tunnetust - igasugused ühepoolsed kohustuslikult määratud maksud on selge märk pettusest!



Vasta
#29
(15-03-2018, 16:10 )kage Kirjutas: Sallivust teemasse tuues: Demiurgi on üks ja inimesed on tema näo järgi loodud. Kui demiurg sallib kõiki inimesi, siis on ka inimesed võimelised sallima kõiki teisi inimesi ja ka elusolendeid. Küsimus on selles, et milliseks kujundavad inimesed enda jaoks sallivuse mõiste? Kas lähtutakse Demiurgist ja üldtunnustatud mõistest või luuakse enda isiklik mõiste?
Ei ole siin midagi üks n.n Demiurg olnud ja samuti ei ole vaja seda teemat siin kõgesallivuse ehk tolerastia vankri ette rakendada sest erinevatel aegadel on neid loojad ( Demiurge) siin erinevad olnud ja me ei tea seda täpselt, mida/keda nad on sallinud ja mida/keda mitte ja mis/kes/milleks/kelleks nad meid on loonud/lõid. Demiurgite sallimisest ei tea me mitte kui midagi, nii võib ka labori hiirel olla tõdemus, et inimene kui Demiurg sallib teda, kuigi laborihiire puhul ei saa üldse sallimisest või mittesallimisest kõnelda...nja...
(15-03-2018, 11:08 )kage Kirjutas: Sinu tahtmised on täiesti arusaadavad, aga ei kuulu teemasse ja neid ei arvestata, sest inimestel on õigus maailmas vabalt liikuda ja ka elukohta valida.


Esimese lausepoolega olen väga nõus JA KAGE PALUN ÄRA VORMISTA SEDA TEEMAT SIIN POLIITILISEKS. Väga inetu sinust on teema nõnda ära rikkuda ja siis see sulgemiseni viia. Teise lausepoolega on nüüd nii, et mitte mingeid õigusi ei ole üle maailma vabalt liikuda ilma kohustusteta selle maailma ja antud maatükil elavate inimeste ees. Ja esmane kohustus on austada vabalt liigutaval maatükil elavate inimeste õigust elada seal nende tavade järele ( Võõra koju ei minna oma seadusi tegema)
Ja veel vähem on õigust sellel vabalt liikujal tulla ja nõuda enesele tasuta mingeid materjaalseid hüvesid ja ülalpidamist enesele vabalt liikudes valitud elukohas. KOhustus on tööle asuda, mitte tappa, vägistada, õhkida valitud elukoha elanikke jne, jne...

Veelkord: Ilma kohustusteta ei ole ka õigusi, täidad oma kohustused saad ka õigused ehk et siis saad ka sallituks. Oma kohust tuli inimestel ka Demiurgi/te ees täita, siis oli inimsugu sallitud/jäi ellu.
Vasta
#30
(15-03-2018, 16:10 )kage Kirjutas: Siis tuleb eelkõige mõelda inimesel sellele kuidas ta ennast väljendab, sest AVALIK sõim ja halvustamine toovadki teatud tagajärjed talle kaela. Vastutus enda sõnade eest on ju inimesel endal. Lisaks on dialoogiks viisakust ja austust vaja mitte emotsioonidega teistest üle sõitmist. Selleks tuleb ka mõistetes ühiselt aru saada ja selleks tõin ka üldtunnustatud mõiste sallivuse kohta ära. Kas sellel mõistel on midagi häda? Kas midagi takistab sind või teisi sellest lähtumast?

Ma olen siinkohal sinuga nõus. Sallivust mõistena tulekski võtta universaalsena igas ajahetkes. Ning olen ka nõus, et dialoogi peaks pidama viisakuse tähe all.
Kuid ma üritasin lihtsalt anda seletust eelmiste kirjutistega, miks togli niimoodi mõtestas end.
Vasta
#31
(15-03-2018, 19:13 )pimedus Kirjutas: Kas sinu meelest on teadvuse "mõttetasandil" kõik võimalik?
Kas sina ei saa kõigest mõelda mille kohta sul infot on ja seda infot kombineerida mõttes?
(13-03-2018, 15:59 )kage Kirjutas: Siin pole üldse palju faktiteadmisi tarvis vaid terviklikku tõe tunnetust - igasugused ühepoolsed kohustuslikult määratud maksud on selge märk pettusest!
Tervikliku tunnetuse jaoks on kõike fakte ja kõike valet vaja, sest ilma kõigeta/tervikuta ei saa terviklikku tunnetust kätte.
(16-03-2018, 05:56 )Eithea Kirjutas:
(15-03-2018, 16:10 )kage Kirjutas: Küsimus on selles, et milliseks kujundavad inimesed enda jaoks sallivuse mõiste? Kas lähtutakse Demiurgist ja üldtunnustatud mõistest või luuakse enda isiklik mõiste?
Ei ole siin midagi üks n.n Demiurg olnud ja samuti ei ole vaja seda teemat siin kõgesallivuse ehk tolerastia vankri ette rakendada
Poliitilised ja tolerastia mõtted on kõik sinus, aga mitte minu tekstis ja mõtetes/kavatsustes. Püsi teemas mitte ära lase mõtetel kõrvale kalduda ja ära pane selle eest vastutust teistele (kas naine on süüdi kui ta on mehe arvates väljakutsuvalt riides ja mees ta vägistab? kas mina olen süüdi kui minu jutus olevad sõnad viivad sinu mõtted poliitilkale ja muule teemavälisele?). Mis ühte Demiurgi puutub, siis ma tegin selle eelduse teema esimeses postitustes oleva teksti alusel. Kui see on ekslik eeldus, siis võib pimedus seda parandada.

PS! Sallimine ei nõua kohustuste täitmist vaid empaatiat. Vorst vorsti vastu suhtuja saab suure tõenäousesga samasuguse suhtumise vastu ja sel juhul ei teki kummaltki poolt sallimist seega targem, empaatiavõimelisem, annab järele ja loobub vorst vorsti vastu stiilis suhtumisest.
Vasta
#32
(23-03-2018, 16:32 )kage Kirjutas:
(16-03-2018, 05:56 )Eithea Kirjutas:
(15-03-2018, 16:10 )kage Kirjutas: Küsimus on selles, et milliseks kujundavad inimesed enda jaoks sallivuse mõiste? Kas lähtutakse Demiurgist ja üldtunnustatud mõistest või luuakse enda isiklik mõiste?
Ei ole siin midagi üks n.n Demiurg olnud ja samuti ei ole vaja seda teemat siin kõgesallivuse ehk tolerastia vankri ette rakendada
Poliitilised ja tolerastia mõtted on kõik sinus, aga mitte minu tekstis ja mõtetes/kavatsustes. Püsi teemas mitte ära lase mõtetel kõrvale kalduda ja ära pane selle eest vastutust teistele (kas naine on süüdi kui ta on mehe arvates väljakutsuvalt riides ja mees ta vägistab? kas mina olen süüdi kui minu jutus olevad sõnad viivad sinu mõtted poliitilkale ja muule teemavälisele?). Mis ühte Demiurgi puutub, siis ma tegin selle eelduse teema esimeses postitustes oleva teksti alusel. Kui see on ekslik eeldus, siis võib pimedus seda parandada.

PS! Sallimine ei nõua kohustuste täitmist vaid empaatiat. Vorst vorsti vastu suhtuja saab suure tõenäousesga samasuguse suhtumise vastu ja sel juhul ei teki kummaltki poolt sallimist seega targem, empaatiavõimelisem, annab järele ja loobub vorst vorsti vastu stiilis suhtumisest.

Empaatiaga ei ole vaja üle doseerida sest vastasel juhul ei ole see enam empaatia vaid debiil-aatia

(15-03-2018, 11:08 )kage Kirjutas: Sinu tahtmised on täiesti arusaadavad, aga ei kuulu teemasse ja neid ei arvestata, sest inimestel on õigus maailmas vabalt liikuda ja ka elukohta valida.
Eelnevas kõneled sa õigusest vabalt liikuda jne...vabalt liikumise juurde ei kuulu mitte kuidagi järgnevas sinu demagoogiline empaatiline sallimine kus sa meelega kohustused madaldad "vorstini". Njha mina tahan oma töö eest tasu saada, tore ju kui sina ei madaldu end "vorstini" ja teed kõigile kõike tasuta?! Seega võid vabalt pagulaste juures tasuta empaatiliselt koristamas käia sallides nende lagastamist. Mõned EU llinnad vajavad peale pagulaste märatsemisi ka koristamist, nii et tööpõld on sul lai, edu!

Veelkord: Ilma kohustusteta ei ole ka õigusi vabalt kusagil liikuda, täidad oma kohustused liigutava maa ja tema elanke ees, saad ka õigused olles sallitud. Ei ole nii et lagastad, lõhud, reostad, tapad jne ja seda peab empaatiliselt sallima, sellist kõikelubatavust saab ainult debilaatiaks nimetada. Tuleb teada : "Ilma kohustusteta ei ole õigusi" ja vastupidi.

Vasta
#33
(23-03-2018, 16:32 )kage Kirjutas: Kas sina ei saa kõigest mõelda mille kohta sul infot on ja seda infot kombineerida mõttes?
Et "kõigest mõelda" on sama mis "kõige võimalikkus"?

(13-03-2018, 15:59 )kage Kirjutas: Tervikliku tunnetuse jaoks on kõike fakte ja kõike valet vaja, sest ilma kõigeta/tervikuta ei saa terviklikku tunnetust kätte.
Kas see sinu toodud "terviklikkus" on üldse reaalselt saavutatav?

Vasta
#34
Kui deep filosoofiat panna siis vanarahvas ütles et see mäletsemine on nagu surnu persest peeru väljapigistamine.
Vasta
#35
(23-03-2018, 21:17 )Eithea Kirjutas: Empaatiaga ei ole vaja üle doseerida sest vastasel juhul ei ole see enam empaatia vaid debiil-aatia
Kes seda siin üle doseerib ja kes sellest doseerimisest sõna "empaatia" lugedes mõtleb? Tekstis pole kusagil üledoseerimist mainitud seega jääb ainult sinu peas olevad üledoseeritud mõtted alles. Samamoodi ka sallivusega kus sa mingil põhjusel ei saa pagulastest üle ja ümber ning sallivust selle sõna tähenduses vaadata nagu seda keeleveebis on mainitud. Miks su mõtted empaatia ja sallivuse juures negatiivsete mõtete juurde liiguvad?
Tsitaat:saad ka õigused olles sallitud.
Õigus olla sallitud peale kohustuste täitmist tekitab vastiku "peremeesrahva" tunde kus võõrale vaadatakse ülalt-alla ja ei osata hetahtlikult või neutraalselt suhtuda või tunnistada tema olemasolu enne kui nõudmised samasugune olla on täidetud. Ehk siis ma kordan veel: sallimine ei nõua mingeid kohustuste täitmist vaid vajab inimeselt empaatiavõimet.
(24-03-2018, 11:44 )pimedus Kirjutas: Et "kõigest mõelda" on sama mis "kõige võimalikkus"?
Ma lähtun siit sõnast mõttetasandil, mõtlemisest või ka ettekujutamisest. Piiritlen "kõik" sellega mida keegi teab ja oskab mitte absoluutselt kõigega, sest viimane on arusaadavalt võimatu.
Tsitaat:Kas see sinu toodud "terviklikkus" on üldse reaalselt saavutatav?
Ei ole, aga "pole üldse palju faktiteadmisi vaja" jättis natuke piiratud mulje. Tervikliku tunnetuse jaoks võib teemast olenevalt üsna palju ja erinevatest allikatest pärit infot ja selle analüüsi vaja olla.
Vasta
#36
(26-03-2018, 16:47 )kage Kirjutas:
(23-03-2018, 21:17 )Eithea Kirjutas: Empaatiaga ei ole vaja üle doseerida sest vastasel juhul ei ole see enam empaatia vaid debiil-aatia
Kes seda siin üle doseerib ja kes sellest doseerimisest sõna "empaatia" lugedes mõtleb? Tekstis pole kusagil üledoseerimist mainitud seega jääb ainult sinu peas olevad üledoseeritud mõtted alles. Samamoodi ka sallivusega kus sa mingil põhjusel ei saa pagulastest üle ja ümber ning sallivust selle sõna tähenduses vaadata nagu seda keeleveebis on mainitud. Miks su mõtted empaatia ja sallivuse juures negatiivsete mõtete juurde liiguvad?
Tsitaat:saad ka õigused olles sallitud.
Õigus olla sallitud peale kohustuste täitmist tekitab vastiku "peremeesrahva" tunde kus võõrale vaadatakse ülalt-alla ja ei osata hetahtlikult või neutraalselt suhtuda või tunnistada tema olemasolu enne kui nõudmised samasugune olla on täidetud. Ehk siis ma kordan veel: sallimine ei nõua mingeid kohustuste täitmist vaid vajab inimeselt empaatiavõimet.
(24-03-2018, 11:44 )pimedus Kirjutas: Et "kõigest mõelda" on sama mis "kõige võimalikkus"?
Ma lähtun siit sõnast mõttetasandil, mõtlemisest või ka ettekujutamisest. Piiritlen "kõik" sellega mida keegi teab ja oskab mitte absoluutselt kõigega, sest viimane on arusaadavalt võimatu.
Tsitaat:Kas see sinu toodud "terviklikkus" on üldse reaalselt saavutatav?
Ei ole, aga "pole üldse palju faktiteadmisi vaja" jättis natuke piiratud mulje. Tervikliku tunnetuse jaoks võib teemast olenevalt üsna palju ja erinevatest allikatest pärit infot ja selle analüüsi vaja olla.

Aah, nagu alati sinult, aga mul ei ole midagi lisada ja ma ei viitsi sinuga seda sinu jampsi siin...minul jääb kõik nii nagu eelevas juba olen öelnud.

Kuulake parem JA alljärgnevas loos on kõik vastused olemas....


Eelnev...suurepärane (!!!) ja minu jaoks on tema muusikas ka surnute sosinad olemas... seal on kõik olemas.
Vasta
#37
Milline vaba ja mõtlev inimene kiidaks heaks isikikku ja piiratud peremeesrahvuslikku mõtlemist kus nõudmiste ja käskude järgi asjad käivad ja isanda ees peab kohustusi täima ja kummardama, et õigusi saada? Esimeses postituses on sellist suhtumist tabavalt kirjeldatud: "Läbi pettuste valitsev orjanduslik süsteem naelutab inimvaimu kuskile võõrasse kasti kinni, kus talle sisendatakse et peab töötama kellegi kõrgema heaks, et karjääriredelil üha paremale positsioonile tõusta...
Vasta
#38
Usun, et servast teemasse - kes on kes ja mis on mis:
http://www.esotericonline.net/profiles/b...-and-satan
Vasta
#39
(26-03-2018, 16:47 )kage Kirjutas: ... aga "pole üldse palju faktiteadmisi vaja" jättis natuke piiratud mulje. Tervikliku tunnetuse jaoks võib teemast olenevalt üsna palju ja erinevatest allikatest pärit infot ja selle analüüsi vaja olla.
Minu mõte oli selles et iga fakti tuleb eraldi käsitleda terviklikult, aga mitte pole tarvis võimalikult palju fakte teada, millega nagunii pole midagi peale hakata kui puudub omaenda terviklikkus. Näiteks meie põhiseadusest tulenevalt on teada esmane kõige olulisem fakt, et Eesti maa ja riik kuulub eesti rahvale (inimesele!?). Kuid reaalselt kuulub siinne maa ja mets üksnes suurkorporatsioonidele ja vahendajatele-ametnikele, kes selle eest makse nõuavad. Seega prioriteet ei ole rahva vabadus vaid mingi orjastav masinavärk - midaiganes sa "omad" või "teed", selle eest pead alati süsteemile teatud osa maksma. Sellest lihtsast tõest arusaamiseks pole tarvis enam mingeid lisa fakte teadagi. Reaalselt on selles riigis inimesel üksnes vabadus olla ori, sest kõik otsustatakse ühepoolselt parasiitsüsteemi robotametnike poolt ära.


(26-03-2018, 18:18 )Tyto Alba Kirjutas: Usun, et servast teemasse - kes on kes ja mis on mis:
http://www.esotericonline.net/profiles/b...-and-satan

Sinu toodud leheküljel on R. Steineril teatud olulised nimetajad suht segamini aetud... vähemalt minu meelest. Seal toodust saan üldiselt nõustuda sellega, et seespool on spirituaalne, mis seotud ülemiste tšakratega, ja väljaspool on füüsiline, mis seotud pigem alumiste tšakratega (see muidugi on väga lihtsustatud sõnastus, kuid ütleme et laias laastus õige muster). Küll aga ma ei saa nõustuda et need poolused oleks seotud otseselt inimese parema ja vasema poolusega, mis on seotud pigem individuaalsuse(isekus) ja kollektiivsusega(isetus). Samuti ei saa nõustuda, et seespoolne vaimsus on Yang (Päike) ja väljaspoolne füüsilisus on Yin (Kuu) - see on hoopis täpselt vastupidi... nn. vaimne on rohkem seotud ülemiste jahedamate Yin (Elupuu juured - Maa ja Vee element) tšakratega ja nn. füüsiline on rohkem seotud alumiste soojade Yang (Elupuu tüvi - Õhu ja Tule element) tšakratega! Kolmandaks minu arusaamiste kohaselt Südames ei ole ei Päike ega Kristus, aga hoopis planeet MAA ja Isejumala (iseteadvuse) olevikutaju.

Vasta
#40
(27-03-2018, 10:12 )pimedus Kirjutas: Minu mõte oli selles et iga fakti tuleb eraldi käsitleda terviklikult, aga mitte pole tarvis võimalikult palju fakte teada, millega nagunii pole midagi peale hakata kui puudub omaenda terviklikkus. Näiteks meie põhiseadusest tulenevalt on teada esmane kõige olulisem fakt, et Eesti maa ja riik kuulub eesti rahvale (inimesele!?). Kuid reaalselt kuulub siinne maa ja mets üksnes suurkorporatsioonidele ja vahendajatele-ametnikele, kes selle eest makse nõuavad. Seega prioriteet ei ole rahva vabadus vaid mingi orjastav masinavärk - midaiganes sa "omad" või "teed", selle eest pead alati süsteemile teatud osa maksma. Sellest lihtsast tõest arusaamiseks pole tarvis enam mingeid lisa fakte teadagi. Reaalselt on selles riigis inimesel üksnes vabadus olla ori, sest kõik otsustatakse ühepoolselt parasiitsüsteemi robotametnike poolt ära.
Ühte fakti subjektiivselt, mitte terviklikult, käsitledes tekib vale mulje (kallutatud tervikliku tõe tunnetus), sest Eesti maa ja riik kuuluvadki eesti rahvale ja see väljendub seadustes ja praegu toimivas ühiskonnas, aga selle tunnetuse saamiseks tuleb väga palju fakte ja infot läbi töötada mitte lihtsalt öelda, et minu tunnetus on reaalsus (kõigile). Riigikogu istungeid ja komisjone, lisaks igasugusele meediale ja reaalsusele, vaadates saab sellest rahvale kuulumisest ja rahva koostööst üsna hea pildi, aga see võtab jälle kaua aega ja nõuab erinevaid teadmisi ja inimeste tundmist.
Vasta
#41
(27-03-2018, 10:12 )pimedus Kirjutas:
(26-03-2018, 18:18 )Tyto Alba Kirjutas: Usun, et servast teemasse - kes on kes ja mis on mis:
http://www.esotericonline.net/profiles/b...-and-satan

Sinu toodud leheküljel on R. Steineril teatud olulised nimetajad suht segamini aetud... vähemalt minu meelest.
Parim sellel lingil on video Steinerist.
Aga vaevalt on siin palju neid, kes Steinerit süviti lugenud on
Teema, milles Steinerit käsitletud:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...Steiner%22

Vasta
#42
(27-03-2018, 11:38 )kage Kirjutas: Ühte fakti subjektiivselt, mitte terviklikult, käsitledes tekib vale mulje (kallutatud tervikliku tõe tunnetus), sest Eesti maa ja riik kuuluvadki eesti rahvale ja see väljendub seadustes ja praegu toimivas ühiskonnas, aga selle tunnetuse saamiseks tuleb väga palju fakte ja infot läbi töötada mitte lihtsalt öelda, et minu tunnetus on reaalsus (kõigile). Riigikogu istungeid ja komisjone, lisaks igasugusele meediale ja reaalsusele, vaadates saab sellest rahvale kuulumisest ja rahva koostööst üsna hea pildi, aga see võtab jälle kaua aega ja nõuab erinevaid teadmisi ja inimeste tundmist.

Jään siin sinuga tõesti täiesti vastupidisele seisukohale - igasugused lõputud faktid riigi seaduste kohta on juba algselt loodud valedel orjastavatel alustel, olles täiesti kasutud selleks, et inimene tunnetaks terviklikult ise kas ta on siin riigis reaalselt vaba või mitte. Ma tõesti ei tea, milles praeguses Eesti riigis eestlase vabadus peaks väljenduma - suhteliselt olenemata rahvusest on siin vaba üksnes see, kellel on palju rahanumbreid pangakontol! Ilma rahata pole sul aga sisuliselt siin mitte mingeid õigusi - on kohustus võtta laenu, minna sunnitööle ja maksta kõige teenitu pealt riigimakse kuni surmani. Kui tuhm peab üks inimvaim olema et mõista et selliselt loodud orjastav süsteem pole kaugeltki vaba ega õiglane? Isegi Monopoli lauamäng on oluliselt õiglasem, kus kõigile osalistele antakse kaasa vähemalt mingi algkapital, mille kaudu elementaarseidki elutingimusi võimalik lubada. Eestis on aga reaalselt kui palju inimesi, kes pole elusees omale maad ega kodugi saanud lubada. Seadus näeb ühepoolselt ette et sul on siin riigis üksnes vabadus olla sunnitöö ORI! Ja ma üldse ei imesta et väga palju on selliseid silmakirjalikke empaatiakuulutajaid, kes arvavad et eesti rahvas on vabatahtlikult hääletanud ja soovinud endale sellist põlisorjust.

Vasta
#43
(27-03-2018, 14:58 )pimedus Kirjutas: Kui tuhm peab üks inimvaim olema et mõista et selliselt loodud orjastav süsteem pole kaugeltki vaba ega õiglane?
Vaata ajalugu ja mõtle kuidas seda korda kiiresti muuta ja miks ta praegu siiski palju parem on kui isegi 40 aastat tagasi olnud rääkimata veel vanematest aegadest. Ja praegune süsteem on siiski palju vabam ja õiglasem kui sa oskad ette kujutada, sest keegi ei käsi inimest seda süsteemi järgida ja igaühel on võimalus selle muutmisel kaasa lüüa mida paljud ka teevad. St, et ära vaata seda mida sul ei ole vaid seda mida sa saad ise teha.

Sa võid enda seisukohal seista, aga mina vaatlen reaalsust, kogun infot, analüüsin ja moodustan pildi mitte seisukoha kus seista või mida kaitsta. Sellepärast ongi faktid ja mitmekesine info tervikliku tunnetuse loomisel kasulik ja aitab läheneda reaalsuse selgemalt nägemisele, sest tunnetus on siiski ainult subjektiivne ja isiklik tunnetus, aga piisavast kogusest infost ja faktidest saab juba moodustada realistliku pildi toimuvast. Infot pole mõtet eitada või sellele negatiivset varjundit külge panna, sest siis ei tule reaalsus/tõde välja ja eluga tegelemise asemel võideldakse illusoorsete kollidega.
Vasta
#44
(27-03-2018, 16:22 )kage Kirjutas: ...

Antud arutelus mind ei huvita millisel ajal oli riigikord rohkem või vähem vabam ja õiglane... ma ei vaja sellist illusoorset lohutust endale. Mind lihtsalt huvitab kas miski on vaba ja õige, või ta seda pole... mingit vahepealset varianti pole olemas! Küsid mida ma saan teha? Esmalt saangi teha seda et endale teadvustada meid ümbritsevad orjastavad petusüsteemid! Edasi saan vaadata kuidas sellest võimalikult eemale hoida, sest täielikult sellest vabaneda pole siin riigis seaduslikult võimalik... kõikvõimalikud maksud on kohustuslikud ja loomulikult vaba elu määratletakse seaduslikult võimalusel kohe varguseks... kuigi tegelik vabaduse varas on teadagi et parasiitsüsteem ise. See ongi elementaarne fakt, mida sina ja paraku veel väga paljud eitavad! Ja see pole minu mingi subjektiivne negatiivne suhtumine siin vaid igasugune inimvõimurite poolt loodud kunstlik orjus ja ebaõiglus ongi oma väärastunud olemuselt alati negatiivne.

Vasta
#45
(27-03-2018, 14:58 )pimedus Kirjutas: /-/ igasugused lõputud faktid riigi seaduste kohta on juba algselt loodud valedel orjastavatel alustel, olles täiesti kasutud selleks, et inimene tunnetaks terviklikult ise kas ta on siin riigis reaalselt vaba või mitte. Ma tõesti ei tea, milles praeguses Eesti riigis eestlase vabadus peaks väljenduma - suhteliselt olenemata rahvusest on siin vaba üksnes see, kellel on palju rahanumbreid pangakontol! Ilma rahata pole sul aga sisuliselt siin mitte mingeid õigusi - on kohustus võtta laenu, minna sunnitööle ja maksta kõige teenitu pealt riigimakse kuni surmani.
/-/
Isegi Monopoli lauamäng on oluliselt õiglasem, kus kõigile osalistele antakse kaasa vähemalt mingi algkapital, mille kaudu elementaarseidki elutingimusi võimalik lubada. Eestis on aga reaalselt kui palju inimesi, kes pole elusees omale maad ega kodugi saanud lubada. Seadus näeb ühepoolselt ette et sul on siin riigis üksnes vabadus olla sunnitöö ORI! Ja ma üldse ei imesta et väga palju on /-/silmakirjalikke empaatiakuulutajaid, kes arvavad et eesti rahvas on vabatahtlikult hääletanud ja soovinud endale sellist põlisorjust.

Absoluutselt!
Vasta
#46
(27-03-2018, 20:52 )pimedus Kirjutas: Mind lihtsalt huvitab kas miski on vaba ja õige, või ta seda pole... mingit vahepealset varianti pole olemas!
Kelle ja milliste kriteeriumite järgi vaba ja õige (need mõisted tunduvad sul ise koostatud olevat ja ma ei saa aru mida need sinu jaoks tähendavad)? Kuidas sinu arvates peaks praegust süsteemi muutma, et see oleks sinu jaoks vaba ja õige? Kas sa teadvustad endale, et selle süsteemi on rahvas loonud, k.a. Eestis, ja ka sina saad vabalt selle muutmisel osaleda?
Tsitaat:igasugune inimvõimurite poolt loodud
Meil ei ole inimvõimureid vaid ainult illusioonid neist mis tekivad infopuudusel ja kõrvalt läbi negatiivse filtri vaadates. Riigikogus ja valitsuses istub rahvas!
Vasta
#47
(29-03-2018, 11:43 )kage Kirjutas: Kelle ja milliste kriteeriumite järgi vaba ja õige (need mõisted tunduvad sul ise koostatud olevat ja ma ei saa aru mida need sinu jaoks tähendavad)? Kuidas sinu arvates peaks praegust süsteemi muutma, et see oleks sinu jaoks vaba ja õige?

Üldiselt on see inimese vabadus isiklikule omandile - kõik mis puudutab otseselt vaba inimese oma keha, tema hooldatavat maalappi ja sealseid rajatisi, see kuulub inimühiskonna mõistes otsustaval määral sellele inimesele endale, ja kui inimene selle vabadusega oluliselt ei riku omakorda teiste inimeste vabadust ega üldinimlikke moraalinorme. Selline elementaarne vabadus aga praeguses Eesti riigis (tõenäoliselt kõikides maailma riikides, kuigi ma pole selles päris kindel) mitmetel põhjustel täiesti puudub!

(29-03-2018, 11:43 )kage Kirjutas: Kas sa teadvustad endale, et selle süsteemi on rahvas loonud, k.a. Eestis, ja ka sina saad vabalt selle muutmisel osaleda?

Lihtne rahvas ei oskagi sellist keerulist pettust luua, olles pandud seda parasiitsüsteemi vaid orjama. See vabalt muutmises osalemine on sul muidugi eriti hale "nali" - kui rahval pole mitte ühegi seaduse suhtes otsehääletamise õigustki.

(29-03-2018, 11:43 )kage Kirjutas: Meil ei ole inimvõimureid vaid ainult illusioonid neist mis tekivad infopuudusel ja kõrvalt läbi negatiivse filtri vaadates. Riigikogus ja valitsuses istub rahvas!

Täielik naeru koht! Riigikogus istuvad ikka just inimvõimurid, kes ei anna sisuliselt rahvale mitte üheski küsimuses - peale ühe - otsehääletamisõigustki.
Vasta
#48
(29-03-2018, 11:43 )kage Kirjutas:
(27-03-2018, 20:52 )pimedus Kirjutas: Mind lihtsalt huvitab kas miski on vaba ja õige, või ta seda pole... mingit vahepealset varianti pole olemas!
Kelle ja milliste kriteeriumite järgi vaba ja õige (need mõisted tunduvad sul ise koostatud olevat ja ma ei saa aru mida need sinu jaoks tähendavad)? Kuidas sinu arvates peaks praegust süsteemi muutma, et see oleks sinu jaoks vaba ja õige? Kas sa teadvustad endale, et selle süsteemi on rahvas loonud, k.a. Eestis, ja ka sina saad vabalt selle muutmisel osaleda?
Tsitaat:igasugune inimvõimurite poolt loodud
Meil ei ole inimvõimureid vaid ainult illusioonid neist mis tekivad infopuudusel ja kõrvalt läbi negatiivse filtri vaadates. Riigikogus ja valitsuses istub rahvas!

Mis negatiivse filtri ? See negatiivne, ja positiivne, see on lambakarja ohjeldamiseks. Ma arvan, et tegelikult on nii, et arukas inimene tembeldatakse negatiivseks, ja sellega loodetakse probleem lahendatud olevat .

Mingi kildkond tahab oma helesiniseid unistusi täide viia, ja ta üldse ei tunne huvi, kas ka teised seda maailma nii näevad. Juba Tammsaare teadis rääkida, et hea ninaesisega pidid loomad igavusest möirgama hakkama.

Kuidagi huvitav, et mis mõttemaailmaga need mehed seal Süürias jne on ? Et hõõrud aga lambikest ja saad maja, auto ja prii ülalpidamise? Isegi Aladdin piirdus ühe naisega, aga nemad tahavad korraga kõik oma 4
liiganaist siia tuua .Lastest , ämmadest-äiadest rääkimata . Nu nii loll ei saa ju olla, või saab ? Kohalik valge naine oleks talle lihtsalt sõjasaak .Orjatar hullamiseks .

Ja hea Kage, ütle, mida halba on Eesti maksumaksja Sulle teinud, et Sa nõuad temalt dzinni rolli ülevõtmist ? Aga kui Sa neid araablasi nii tolereerid, miks Sa siis ei lähe koos nendega nende lõhutuid kodusid üles ehitama ? Miks Sa neid siia vedada tahad ? Või tunned Sa end kindlamini, kui Sinu pea siiski kaelaga ühes tükis on ? Tolereerid küll, aga mine hullu tea?Sick

Hakka misjonäriks, kui neid aidata tahad , ja mine Aafrikasse, Süüriasse jne. Või kui misjonäri roll ei sobi, mine vabatahtlikuks . Ühesõnaga mine sinna riiki, kelle elanikke aidata tahad, mitte ära too Aafrikat , Süüriat jne siia. Isegi vanad misjonärid ei teinud seda.

Orjuse kohta leiab huvitavat lugemist Neiveldi blogist

http://www.indrekneivelt.eu/2016/05/06/p...sorjusest/

Isegi kui see tema postitus peaks mingit kaugemat eesmärki teenima, väärib see lugemist .

Vasta
#49
Tsitaat:Meil ei ole inimvõimureid vaid ainult illusioonid neist mis tekivad infopuudusel ja kõrvalt läbi negatiivse filtri vaadates. Riigikogus ja valitsuses istub rahvas!

Põhiseaduse järgi peaks rahvas teostama oma võimu erakondade kaudu. Olukorras, kus erakondade maine on erakordselt madal, kus võõrandumine rahvast on järjest süvenenud, julgen ma väita, et võim ei ole rahva käes.

Allar Jõks
eesti jurist, õiguskantsler aastatel 2001–2008

Vasta
#50
(29-03-2018, 17:17 )pimedus Kirjutas: Üldiselt on see inimese vabadus isiklikule omandile - kõik mis puudutab otseselt vaba inimese oma keha, tema hooldatavat maalappi ja sealseid rajatisi, see kuulub inimühiskonna mõistes otsustaval määral sellele inimesele endale, ja kui inimene selle vabadusega oluliselt ei riku omakorda teiste inimeste vabadust ega üldinimlikke moraalinorme. Selline elementaarne vabadus aga praeguses Eesti riigis (tõenäoliselt kõikides maailma riikides, kuigi ma pole selles päris kindel) mitmetel põhjustel täiesti puudub!
See elementaarne vabadus on minul ja teistel kodanikel olemas seega jääb mulle arusaamatuks mis sind takistab seda vabadust kasutamast?
Tsitaat:Lihtne rahvas ei oskagi sellist keerulist pettust luua, olles pandud seda parasiitsüsteemi vaid orjama. See vabalt muutmises osalemine on sul muidugi eriti hale "nali" - kui rahval pole mitte ühegi seaduse suhtes otsehääletamise õigustki.
Mina olen lihtne rahvas ja paljud teised on lihtne rahvas ja me ei orja seda süsteemi (me arendame ja kasutame seda). Miks sina orjad?
Rahvas on riigikogus ja seal, ning komisjonides, arutlevad tavalised eesti kodanikud seaduste üle, k.a. EKRE liikmed, ja võtavad/ei võta neid vastu. Rahva valitud rahvaesindajad. Ja kui sul on pealehakkamist ja õppimisvõimet, siis saad ka kaasa lüüa. Pole mõtet öelda, et ei saa kui lihtsalt teadmisi ja tahtmist ei ole. Demiurg ju lubab seda ja annab vabaduse/õiguse seda teha.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  SURNUTE SOSINAD 13. osa – Salateaduste Püha Graal pimedus 2 1,873 13-01-2021, 16:52
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 12. osa – Okultistlik Valedemülgas (4-ja Ürgelemendi Süsteemis) pimedus 51 9,833 14-02-2020, 14:49
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 9. osa – Müstiku Tõde pimedus 36 9,825 04-01-2020, 11:56
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 10. osa – Algjõud ja Jumaluste Panteon pimedus 8 3,002 09-10-2019, 16:15
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 11. osa - Autentne Mehelikkus ja Naiselikkus pimedus 30 6,024 01-08-2019, 13:22
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 4. osa – Hierarhiline Duaalsus, 4 Ürgelementi ja Kvintessents pimedus 5 4,171 28-05-2019, 07:42
Viimane postitus: Lokster
  SURNUTE SOSINAD 6. osa - Kurjuse Tuum pimedus 36 7,832 14-12-2018, 14:35
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 8. osa – Lõputu Masinavärk pimedus 4 2,497 13-12-2018, 18:29
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 7. osa – Universaalne Sõda pimedus 4 2,558 13-12-2018, 18:04
Viimane postitus: pimedus
  SURNUTE SOSINAD 3. osa – 3 Ajavoolu ja Enneagram pimedus 11 5,978 08-12-2018, 12:38
Viimane postitus: pimedus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat