Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krišnaiidid
Autor Sõnum
Teloslane
Tavaliige

Postitusi: 190
Liitunud: Sep 2013
19-11-2017 00:25
Postitus: #1
Krišnaiidid
Rahvusvaheline Krišna Teadvuse Ühing: https://et.wikipedia.org/wiki/Rahvusvahe...%C3%9Ching

Krišnaism, Krišnaiidid ehk täpselt öeldes Krishna pühendunud, višnuismi haru, mis on pühendatud Krišnale. Krishna on Jumala Kõrgeim Isiksus. Krišnaism sai alguse meie ajaarvamise esimestel sajanditel. Jumal Krishnat teenides püüdleb Krišnaiit armastuse, pühendumise läbi mõistmise, eneseteadvustamise ja vabanemise poole. Krišna teadvuse praktiseerimine põhineb bhakti joogal, mis on kõikide joogasüsteemide, teadmiste, meditatsiooni ja vaimsuse tuum. Tänu sellele puhastub süda halbadest omadustest.
Krišnaiide iseloomustab kiilakas pea, kuklas juuksesalk, laubal Vishnu tilaka - Püha märk, seljas tagasihoidlik india riietus dhoti ja kurta. Igahommikuse hügieeniprotseduuri hulka kuulub põhjalik duši all käimine, keele puhastamine toksiinidest ja kehal 12 energiapunkti märgistamine püha india saviga Gopi chandan.
Krišnaiitide templi munk loobub kõigest negatiivsest, mis takistab vaimset arengut. Pühendunud ei tarvita toiduks liha, kala, mune, sibulat, küüslauku ja seeni. Ei tarvita uimastavaid aineid - alkohol, tubakas, narkootikumid. Sealhulgas ka kohvi ja tee. Ei mängi hasartmänge ja ei tegele seksuaaleluga. Mungad ei tegele seksiga absoluutselt, ei mõttes, sõnas ega teos.
Toitu valmistades ei mekita seda enne, kui pole kõigepealt pakutud jumalusele. Altariruumi sisenetakse ilma jalanõudeta, pühendunud kummardavad sisenedes ja väljudes. Altariruumis pole sobilik vestelda ilmalikel teemadel.
Krišna ilmumispäev on august-september, see on liikuv püha. Sellel päeval pühendunud paastuvad.
Munk Lila-shuka-Das (tõlkes; Papagoi, kes laulab laule) räägib: "Munga elu on ettevalmistus, kas pereeluks või edasiseks loobumuslikuks elu korralduseks, sest kõigega kaasneb vastutus."
Pühendunu solvamine ükskõik missugusel viisil on pühakirja järgi ääretult ebaviisakas. Antud tegevusega solvad ka jumalust ennast, teenides karma.
Kodulehekülg: http://www.tempel.ee/

Väga olulisel kohal on mantra laulmine.
Jumal on üks ja ainus. Tema lõpmatu arv nimesid kirjeldavad Tema erinevaid omadusi. Krišna nimi tähendab "kõikiköitev", Rama tähendab "kõiki rõõmustav" ja "Hare" tähistab pöördumist Jumala sisemise vaimse armastuse energia poole. Nendest nimedest koosnebki maha-mantra, mida me laulame:

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare


Maha-mantra on sanskritikeelne sõna. "Maha" - viitab suursugususele, ja "mantra", mis koosneb kahest juurest: man – mõistus ja tra – vabastamine, viitab kaitsele. Nii pöördume me Krišna poole: "Kallis Jumal, palun hõiva meid oma pühendunud teenimisse." Maha-mantra laulmine ja kordamine on Jumala ja tema vaimse energia poole pöördumine.
Meie vaimne õpetaja A. C. Bhaktivedanta Swami ütles: "Pühade nimede kordamine on vahetu side Jumalaga. Jumala pühade nimede laulmine on vanim eksisteeriv traditsioon nii judaismis, kristluses, islamis kui ka teistes vaimsetes kultuurides ning religioonides. Samas on see südames peituva armastuseni viiva vaimse praktika vältimatu osa. Pühade nimede ülistamine on loomulik osa Jumalale armastuse väljendamises."
Jätk: http://leiaend.org/node/586

Kuula sisukat vestlust, h 2:30 https://arhiiv.err.ee/vaata/hallo-kosmos-arne-lauri

Hare Krišna Mantra: https://www.youtube.com/watch?v=VP623hMbAIA ; https://www.youtube.com/watch?v=-LdNrXaoT24

Hare Krsna TV Live Stream https://www.youtube.com/watch?v=etkwoFMLBw8
(selle postituse viimane muutmine: 07-02-2019 13:40 Teloslane.)

Igaühe hinges on peidus teemant, mille üks tahk vajab veel lihvimist, et sellest kujuneks kirgas briljant.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 340
Liitunud: Aug 2017
19-11-2017 09:45
Postitus: #2
RE: Krišnaiidid
Kõik see on kena aga... need pealinna tänavatel valju lärmi saatel ringi tantsisklevad grupid vaishnavasid? Mis sellise ülitobeda ja ründava käitumise eesmärgiks võiks olla? Peale krisnaismi naeruvääristamise ja eemaletõukavaks muutmise vist mitte midagi. Linnaruum on neutraalne ruum kus ei tohiks kellegil olla õigust agressiivseks propagandaks. Krisnaiidid võiks piirduda oma ruumidega. Mingist religioonist huvituja peaks saama tutvuda sellega aga vaid selleks ettenähtud eraldatud kohtades nagu kirik või ashram või kellegi koduaed vm iganes. Kristlik kirik ju ei tule keset linna, tänavatele oma missasid pidama, valjuhääldi kaudu seda üle linna kuulutades.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
19-11-2017 11:23
Postitus: #3
RE: Krišnaiidid
(19-11-2017 00:25 )Teloslane Kirjutas:  Krishna on Jumala Kõrgeim Isiksus. Jumal Krishnat teenides püüdleb Krišnaiit armastuse, pühendumise läbi mõistmise, eneseteadvustamise ja vabanemise poole. Krišna teadvuse praktiseerimine põhineb bhakti joogal, mis on kõikide joogasüsteemide, teadmiste, meditatsiooni ja vaimsuse tuum. Tänu sellele puhastub süda halbadest omadustest.

"Bhagavadgitas" on Krišna Bhagavat - jumal, pühak, suur õpetaja.
Katkend "Bhagavadgita" XV ptk-st "Kõrgeima isiksuse jooga", Linnart Mälli tõlkes:

XV
Sri Bhagavat ütles:
...
7. Vaid osake minust on elavate ilmas igavene eluvägi. See tõmbab enese külge loomuvõimed ja kuuendana ka meele.

10. Sõgedad ei näe, kui Ta loomujoontest saadetuna lahkub või püsib või kogeb. Näevad vaid need, kellel on Teadmisesilm.

11. Ka püüdlikud joogid näevad Teda, kes Ta asub nendes enestes. Ei näe aga meeletud, kes ei ole iseennast arendanud, kuigi võivad olla püüdlikud.

12. Tea, et päikesevalgus, mis paistab kõikjale maailmas, ning ka kuu- ja tulevalgus on minu valgused!

15. Mina viibin kõikide südametes: minust on meelespidamine, Teadmine ja järeldused. Vaid minust annavad teada Veedad, mina olen Vedaanta autor ja Veedade tundja. ...

http://suleke.blogspot.com.ee/2008/08/krina.html
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
PiziIngliito
Proua

Postitusi: 1,688
Liitunud: Sep 2007
19-11-2017 13:36
Postitus: #4
RE: Krišnaiidid
Eemaldasin esimesest postitusest aadressi, kellaajad jne, sest läheb liiga usupropagandaks ära muidu. Igaüks kes soovib, saab selle ise järgi uurida, kus mis toimub, kui tõesti huvitab. Para-web olgu ikkagi neutraalne koht, kus rääkida mingite asjade olemusest, aga mitte neid propageerida.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog