•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 47
  • 48
  • 49(current)
  • 50
  • 51
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 6Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Reich:i saladused
Ma natuke vehkisin šablooniga. Lihtsalt et Stalini hordid oleks Euroopa üle ujutanud, ja maailm oleks praegu ilmselt oluliselt hullem paik, kui Hitler poleks tunginud NSVL-le kallale.
Vasta
(28-10-2019, 13:22 )KuKr Kirjutas: Ma natuke vehkisin šablooniga. Lihtsalt et Stalini hordid oleks Euroopa üle ujutanud, ja maailm oleks praegu ilmselt oluliselt hullem paik, kui Hitler poleks tunginud NSVL-le kallale.

Vastupidi. Maailm oleks kordades parem paik kui Stalin oleks varem alustanud, sest siis oleks valge rass Euroopas päästetud.
Vasta
(28-10-2019, 10:55 )haliaeetus Kirjutas:
(26-10-2019, 17:09 )Punahabe Kirjutas: Äkki Hitler hoopis päästis saksa rahva ja ühendas selle nii nagu ei kunagi varem.
Hitler kahtlemata päästis saksa rahva ja Euroopa kodanlikust natsionalismist aga seda ühendamise lugu tahaks küll kuulda...sa pead silmas, et suuresti tänu Hitlerile on Saksamaa majandus täna Euroopa Liidu võimsaim?
Just täpselt seda ka. Tänu kirjeldamatutele pingutustele ja samuti kannatustele on saksa riik tehniliselt nõnda kaugele arenenud.
Kuidas Gunnar Aarma ütles. "inimene areneb ainult läbi kannatuste"
kuid kui poleks olnud seda sõda poleks ilmselt ka saksa riiki kuna mitmed selle osad soovisid eralduda. Kommunistid andsid selleks hoolega hagu alla.
Vasta
Sedasorti sonimine toob mulle alati meelde Svanidze täheldamise nende totakate kohta, kes Stalinit taga igatsevad- egas nad taha Stalinit tagasi endale, vaid ikka naabritele. See, et kolme võhivõõra kodaniku otsusel Viimne Roomlane kui klassivaenlane seina äärde pannakse või kümme aastat kirjavahetuse õiguseta saab- selle peale ta loomulikult ei tule. Aga võiks tulla.
Vasta
(28-10-2019, 16:23 )Ill be back Kirjutas: See, et kolme võhivõõra kodaniku otsusel Viimne Roomlane kui klassivaenlane seina äärde pannakse või kümme aastat kirjavahetuse õiguseta saab- selle peale ta loomulikult ei tule. Aga võiks tulla.

Kaasfoorumlane vihjab nn troikadele - kolmeliikmelisele institutsioonile, mis loodi kohtuid asendama, kuna ühes isegi kommunistlikus kohtus peab süüd tõendama ja süüdistatava kasvõi äragi kuulama ja kõik see menetlus võtab ju aega.
Troikaga oli lihtne. Kolmainsuse töötempo sõltus masinakirjutaja võimekusest ja allkirjastamise kiirusest.


Huvitav, mis oleks juhtund, kui Stalin poleks Laagreid kunagi loonud ega represseerinud kedagi ega süütult hukanud? Kaua oleks ta võimu hoidnud?
Vasta
Vb Stalin ilma sakslasteta oleks lihtsalt oma impeeriumi uppi lasknud või ära kurnand. Sõna "venelane" või "emake venemaa" eest said heal juhul lihtsalt 25+5 või kuuli kuklasse. Patriootlikus tuli mängu alles siis kui sitt oli jäädavalt ventilaatoris. Ei tahtnud keegi selle isakese, liidu või kommunismi nimel surra.
Vasta
Kas kõik üldse mõistavad kui ohtlik liikumine on marksism. Stalinil poleks tarvis olnud euroopat ja maailma ainult palja relvaga vallutada.
Kogu maailm oleks ise platsi puhtaks löönud. Saksamaa oli põhimõtteliselt juba kommunistide kontrolli all. Prantsusmaa.skandinaavia ,Inglismaa nad kõik oleksid ise töörahva revolutsioonid läbi viinud ja sm. Stalinil oleks jäänud ainult vennaliku abi osutamise roll. Vaadake kes võitis eile Tüüringi liidumaa valimised Saksamaal. Die Linke-äärmusvaskpoolne partei kes nõuad puhta kommunismi kehtestamist. 31% on muljetavaldav tulemus.
Marksism on religioon-see uimastab inimesi kes on kaotanud oma olemise mõtte. Marksistlik ideoloogia võidab kõigi inimeste südamed kes on valmis valetama, kes vihkavad jumalat ja pühadust .Need inimesed pole kaugeltki kõik kurjad kuid neil pole mingit lootust alles jäänud parema tuleviku osas. Kuna töörahvas on kaotanud oma kodud ja elab kokkupakituna karpides siis elavad nad ka loosungi järgi "söögem ja joogem sest homme me sureme."
Vasta
Mis religiooni siin jutlustatakse?See Jeeus tundus kyll oma vaadetelt marksismi kanti kalduvat.
Vasta
(28-10-2019, 18:14 )Chaos Kirjutas: Ei tahtnud keegi selle isakese, liidu või kommunismi nimel surra.

Ideelisi, fanaatilisi kommuniste siiski oli ka kenake hulk. Kas nad kõik alati just surma otsisid, aga igatahes rünnakule mindi, karjudes: "Kodumaa eest! Stalini eest!", vangistuses deklareeriti ülekuulajatele, et "mina olen kommunist ja põhimõtteliselt fašismi vastu" ning haua serval mahalaskmisel ka veel hüüti "Elagu Stalin!" või prooviti "Internatsionaali" laulda. Need näited ei pärine kommunistide endi kirjandusest, vaid vastaspoole meenutustest.

Vasta
Oled sa Eestis tõsiusklikku kommunisti näinud, kes rinda rebides surma tormaks?
Mina tundsin küll ainult ühte ja seegi päris lõpus pisut häbenes.
Millegipärast tuletavad siin kõik muudkui Stalinit ja tema aega meelde, aga unustatakse ära aastad 55-85. Ma ei ütleks, et sel ajal kommunistlik propaganda suurem ja masendavam oleks olnud kui praegune läänest pealepressitav neomarksismi liberlaine, millega kaasneb ka veel eriliselt õõvastav homopropaganda juba lasteaedades.. Ei represseeritud selle 30a jooksul ilmaasjata enam mitte kedagi, mahalaskmistest rääkimata. Kes tööd viitsis teha ja joodik ei olnud, elas päris hästi. Igal ajal omad veidrused. Siis ei saanud läände turismireisile sõita, aga üks kuuendik planeedist oli lahti imeodavate hindadega. Istu rongi ja sõida. Kaup oli ühekülgne ja sitavõitu, seda muidugi. Aga mingeid hullemaid repressioone küll polnud kui praegustes lääneriikides, kus vihakõne paragrahvid kehtivad. Kes võimu vastu mölises, sai karistada ja kõik. Nagu igas riigis on. KGB nuuskis! Aga kas praegu ei nuusita. Kümme korda rohkem nuusitakse kui venbe ajal ja absoluutselt igaühe kohta meist on kuskil arvutis oma folder olemas. Mina ei olnud ei kommunist ega ihka ka neid aegu tagasi. Tegelikult elan vähemalt mina praegu paremini kui vene ajal. Aga tean paljusid eakaaslaseid, kes praegu kehvemini elavad. Masendab see, et kõige kõvemad kirejad on need, kes sündinud pärast seda võimu, mida nad kiruvad ja millest nad tegelikult mitte midagi muud ei tea, kui õudseid lugusid Laari õpikust. No ja muidugi omaaegsed nn vabadusvõitlejad. Ja otse loomulikult see kogu tõprakari, vanad kommud ja elukutselised persenoolijad, kes iga riigipöörde ajal värvi vahetavad ja kisavad kui jube oli eelmine kord. Need saamamehed on alati laia suuga hetkevalitsejat kiitmas ja vana laitmas. Ei kiru üksk vanem inimene uisapäisa vene korda. Aga praegust lastevägistamist küll meile ja kõigile tervemõistuslikele võõra ideoloogia pealepressimise pärast.
Vasta
(28-10-2019, 21:24 )Aadu66 Kirjutas: Oled sa Eestis tõsiusklikku kommunisti näinud, kes rinda rebides surma tormaks?

Neid on Eesti kamarat tallanud küll ja veel, alates Jaan Tombist ja Viktor Kingissepast. Ise olen ka näinud, tegelast, kes Eesti riigilippu nähes tatti pritsides röökima hakkas ning käskis selle ära koristada. Aasta oli siis umbes 2000.

Need sinu mainitud kolm aastakümmet olid repressioonide-järgne aeg, toibumise aeg. Ning kui saadi aru, et KGB-l enam endist võimu pole ja diktatuuririik savijalgadel vangub, kukkus see süsteem varsti kolinal kokku ka.

Aga miks me peaks III Reichi saladuste teemas N Liidu elu-olu arutama?
Vasta
Tsitaat:igatahes rünnakule mindi, karjudes: "Kodumaa eest! Stalini eest!"

Veteranid kinnitavad, et tegu on puhtalt linnalegendi ja poliittehnoloogide (loe: poliittöötajate)väljamõeldisega, tegelikuses röögiti kas hurraad või siis lihtsalt mittenormatiivset leksikat.

Tsitaat:Ei kiru üksk vanem inimene uisapäisa vene korda. 

Minu tähelepanekute põhjal kipuvad vanemad inimesed läbi aegade heldimusega meenutama noorusaegseid ühiskondlikke formatsioone ning materdama olemasolevat.(elik tuntud fenomen sinisemast taevast ja rohelisemast murust). Läbi aegade olid tagaigatsetavad tsaaririik, seejärel "eesti aeg", nüüd näeme, kuidas "vene aega" kiidetakse ning tuleb ilmselgelt aeg, mil tänased 20-30sed praegust riigikorda heldimusega meenutavad. Tegelikuses igatsetakse lihtsalt kadunud noorust taga, ei muud.
Vasta
Nii ja naa selle nõukaaja ülistamisega. Stalini ajal represseeritud ja sõjaajal mahatapetud talupoegade(kolhoosnikute) klassi vähesus, sinna otsa Hrustsovi ja Breznevi põllumajanduseksperimendid tekitasid ju toiduainenappuse (no ütleme otse, nälja). Vanaisa meenutas ikka kurjalt kuuekümnendate toidunappust, kui ta veel kolhoosis lolli pidi mängimas käima. Seejärel võis ta vaikselt erapõllumajandamisega tegelema hakata. Ehitas suure lauda, raadas võsast heinamaad, haris hobusega kartuleid... Loomulikult üritati ka sellist kulaklikkust kommunistlikult reguleerida, piirates peetavate loomade arvu ja haritava põllumaa ulatust.
Kuidagi õnnestus tal neid volinikke pikalt saata, tal oli tolle aja kohta hämmastav sirgeselgsus, mida kõik austasid. Ema jutust meenub, et ta pidevalt kirus kolhoosimajanduse lollust, võime ja kommuniste... Mitte keegi ta peale ei kaevanud, kinni teda ei pandud ja lasti tal tegeleda tolle aja kohta enneolematute mõõtmetega kulaklusega. Oma elu lõpuks, kaheksakümnendate keskel oli ta teeninud enneolematu varanduse- 200 000 rubla(ei ma ei eksinud nulliga, kakssada tuhat), enamuse sellest just oma kartulite müügist Pihkvas(varajane kartul maksis siis 1rbl kilo!), pluss sead-lehmad-lambad. Loomilikult tähendas see ropprasket talutööd, mida kõik ei viitsinud teha.
Mis on moraal: ta sai tööga rikkaks, sest ta tegeles kommunismiajal "turumajandusega". Siinkohal tasub märkida, et ta polnud "spekulant", vaid realiseeris oma töö vilju.
Meil, baltlastel, toidupuudust polnud, 100 kilti üle liiduvabariigi piiri ida poole oli ka veel kaheksakümnendatel ikalduseaastail tõsine nälg. Missugune fakt on seal olevatel "nõukaajaihalejatel" kuidagi meelest läinud...

Loodan,et ei kaldunud liig kaugele teemast, lihtsalt tahtsin tuua sisse pisut värvi liig üheülbalise nõukaaja kirjeldamise kohta...
Vasta
[quote='I'll be back' pid='258033' dateline='1572326629']
[quote]igatahes rünnakule mindi, karjudes: "Kodumaa eest! Stalini eest!"[/quote]

Veteranid kinnitavad, et tegu on puhtalt linnalegendi ja poliittehnoloogide (loe: poliittöötajate)väljamõeldisega, tegelikuses röögiti kas hurraad või siis lihtsalt mittenormatiivset leksikat.
[quote]

Näiteks saates "Kirjutamata memuaare" meenutas Saksa poole veteran Helmut Luiga, et kuulis sõjahüüdu "Uraa! Za rodinu! Za Stalina!" oma kõrvaga. Kes soovib, saab tema meenutusi kuulata, kõnealune seik täpselt kuuendal minutil:

https://arhiiv.err.ee/vaata/kirjutamata-...lar-203819
Vasta
https://www.novayagazeta.ru/articles/201...ali-yo-t-m
Või siis siit... https://history.wikireading.ru/341630
Vasta
[quote='Maario' pid='258036' dateline='1572340217']
[quote='I'll be back' pid='258033' dateline='1572326629']
[quote]igatahes rünnakule mindi, karjudes: "Kodumaa eest! Stalini eest!"[/quote]

Veteranid kinnitavad, et tegu on puhtalt linnalegendi ja poliittehnoloogide (loe: poliittöötajate)väljamõeldisega, tegelikuses röögiti kas hurraad või siis lihtsalt mittenormatiivset leksikat.
[quote]

Näiteks saates "Kirjutamata memuaare" meenutas Saksa poole veteran Helmut Luiga, et kuulis sõjahüüdu "Uraa! Za rodinu! Za Stalina!" oma kõrvaga. Kes soovib, saab tema meenutusi kuulata, kõnealune seik täpselt kuuendal minutil:

https://arhiiv.err.ee/vaata/kirjutamata-...lar-203819
[/quote]

Palju, mis rünnaku eel ja ajal politruk mögafoni karjus. Rongkäikudes Võidu Väljaku tribüünilt karjuti mikrofoni samu lollakaid hüüdlauseid, ega siis möödamarssima sunnitud rahvas neid karjunud.
Mis puutub aga nooruse rohu rohelusse, siis minu 1918 a sündinud ja oma nooruse "eesti ajal" ära elanud ema toonitas alati, et temal pole iial nii head elu olnud, kui vene ajal. Pold ta miski vaene ega pops vaid pärit üsna keskmisest talust ja vene ajal töötas tavalise töölisena. Nägi veel 10a uut eesti aega ka, kuid arvamust ei muutnud.
Teemassepuutuvalt. Meie küla lähedal on olnud läbi aegade ja kõikide võimude sõjaväebaas. Ema armastas meenutada, kui matslikud, metsikud, jõhkrad ja kahtlustavad olid vene soldatid külla tulles. Ja vastupidi, kui mõistlikud ja viisakad olid saksa sõdurid ja ohvitserid külaelanike vastu. Nad olid kui ühest suust rääkinud, kui kole on sõda ning nad tahaksid koju ja ei tahaks mingil juhul sõdida ega kedagi tappa. Venelaste suust oli kuuldud vaid ähvardusi kõik jobannõi fašistid mättase lüüa koos naiste ja lastega. Sakslased ostsid või vahetasid külast toitu, venelased varastasid ja röövisid. Sakslased käisid külatalgutel abiks tööd tegemas, venelased kamandasid külamehi oma baasi tasuta töödele. Tegelikult polnud tegu küll riigisakslastega, sest meie külas oli baseerunud austerlaste väeosa.
Kõike neid eesti, vene ja saksa aja olupilte olen kuulnud otseallikatest ja seepärast suhtun üsna kriitiliselt kellegi kirjapandusse.
Mul on üldse vedanud, sest minu vanaisa oli sündinud 1883 ja suri, kui mina olin 15 aastane. Seega olen otseallikast kuulnud palju lugusid ka Vene-Jaapani sõjast ja ka Maailma- ja Vabadussõjast, vapsidest, sotsidest ja paljust muust, mida muidu minuealised vaid lugenud on.
Vasta
Nojah, minu 1910 ja 1919 sündinud vanemad jällegi tähendasid, et selle va EW ajal oli elu tükkis vabam kui järgneval 50 aastal. Vaesem, seda küll. Aga ilma hirmuta. (Kuigi tõdesid, et 30ndate teisest poolest hakkas elujärg kiirelt paranema). Mis puudutab sakslaste millegi poolest erilisemat olemist, siis jah- ühelt poolt meenutas ema, et pimedas üritati saksa sõdurite ligi hoida, olla julgem olnud. Ja venelastest jälle kaugemale. Aga samas meenutas ema ka fakte, et sakslased (eriti ohvitserid) ei pidanud Eestist ega eestlastest suurt midagi, rööviti külma kõhuga (koolist tehti sakslaste peatuskoht), kooli klaveri tahtis ohvitser saata Saksamaale ja leidis, et eestlastel pole mingit haridust vaja. Mitte ilmaasjata ei lauldud 41, et nüüd rahvas hõiskab kõigest väest, meid röövel päästnud röövli käest. Võrdselt kutsumata külalised olid mõlemad, nii tõekspidamiste kui suhtumise poolest.
Vasta
Võõrvõim jääb võõrvõimuks, see on selge. Ka üks lugu saksa ohvitserist. Väeosa komandör, auastet ei tea, oli saatnud oma tentsiku vanaisa talusse küsima, kas tüdrukud (ema ja tädi, mõlemad valdasid üsna vabalt saksa keelt. Vanaisa ise sai hakkama 7 keelega)) oleksid nõus tema pesu pesema. Muidugi tasu eest. Ema oli kähvanud, et kui on ilus mees, siis peseme. Tunni aja pärast oli olnud ohvitser ukse taga, võtnud nokamütsi peast, ajanud end hästi sirgu, naeratanud ja küsinud, et noh, kas olen ilus mees. Mutt ütles, et oli küll kuradi ilus pruunide silmadega mees ja olid pesnud tema pesu kogu saksa aja. Seda küll, et sõdurid olid noolinud kohalikke plikasid ja käinud laupäeviti nendega pritsikuuris tantsimas, aga ohvitserid külaplikasid ei ole jahtinud ja endaväärseks pidanud. Külaelanikud aga vahetasid saklastega kogu okupatsiooni aja kala, kartulit ja liha petrooli, jahu ja sahariini vastu. Paar päeva enne venelaste Tallinnasse jõudmist oli väeosa evakueeritud. Ainult üks sapöör oli jäänud baasi lõhkama. Ta oli enne külarahvale öelnud, et tulge ja võtke mis tarvis on ja mis meeldib. Igasugu träni tassiti sealt ära enne kui paugud käima hakkasid. Mul on praegu veel alles sealt pärit haakristidega taldrikuid ja ümmarguse otsaga solingeni lauanuge. Venelased olid olnud juba Tallinnas sees, kuid paar saksa laeva olid veel lahes. See minöör oleks võinud võtta relva ähvardusel rannast ükskõik kelle sõudepaadi, et laevale jõuda. Mootorpaate rannas enam polnudki, suurem osa olid Rootsi poole popsutanud. Tema aga tegi vanaisaga kaupa. Jättis terveks mingisuguse generaatori vms mootori, mis sobis ka paati istutada ja aitas selle ise baasist kanderaamiga ära tassida. Tasuks sai väikese sõudepaadi, millega oli hakanud lahele sõudma. Kahuritest olla kogu aeg lahele tulistatud ja ema ei teadnud rääkida, kas see mees jõudis laevale või mitte. Isa teenis Rebase pataljonis allohvitserina. Kamandas miinipilduja jagu ja istus selle eest muidugi ka hulga aega Põhja Uuralites (Djatlovi kuru, Hihh). Kummalisel kombel ei kirunud ka tema vene võimu eriti. Ütles samuti, et 60-90 oli parem elu kui eesti ajal.
Vasta
Meeldetuletuseks, juhul kui keegi pole veel näinud.

https://www.bibliotecapleyades.net/ufo_a...man_10.htm

https://www.bibliotecapleyades.net/esp_ufoaleman.htm
Vasta
Vaidtiib polnud mingi eriline saladus, kui mälu ei peta, sai Hugo Junkers sellele patendi juba aastal 1911. Nõukogude Liidus ehitati esimene vaidtiib Tšeranovski poolt aastal 1924 (БИЧ-2). Ning inglaste  A.W.52G sai esmakordselt rattad maast lahti 45 aasta märtsis. Nii et polnud sakslastel siingi mingit erilist edumaad, teised trampisid tihedalt kannul.
Pilt ameeriklaste 1939-1940 katsetatud Northrop N9M vaidtiivast.
[Pilt: p1d95btlaev3q1d0k1kgf16af145l6.jpg]

Ja see on brittide A.W.52, mille plaaner sooritas esimese lennu 45 aasta kevadel.

[Pilt: arm_aw-52.jpg]
Vasta
Leidsin paar raamatut.
http://mirknig.su/knigi/military_history...ology.html
http://mirknig.su/knigi/military_history...ology.html
Kes sealt alla tõmmata ei riski, otsige need siit üles:
http://www.mysteriousman.net/andres/RAAMATUD/
Vasta
Pole just saladus aga huvitav ja hea teada - eestlased, lätlased ja leedukad valvasid Nürbergi kohut.
Iva selles, et tegu oli enamuses endiste Waffen SS sõduritega - uudis ehk ka pole aga video on hea.
https://www.youtube.com/watch?v=_qcEFnGeZ6A
Vasta
III REICH oli murdepunkt järgmiseks kolmeks languseks ehk pikaldaseks vindumusperioodiks...
Hurraaga on sama teema, mis evulutsiooniga, mis pidi olema revulutsioon... Tõlkes kaduma läinud...
Aga tegelikult ma pole ühtegi sõjaga seonduvat raamatut kunagi lugenud, seega, ma ei tea midagi... aga see ”who- Ra” pani mõtlema...
Ja tegelikult on kõik vastupidi pähe tambitud, kui see peaks olema...
Vasta
(29-04-2020, 20:22 )Tyto Alba Kirjutas: Pole just saladus aga huvitav ja hea teada - eestlased, lätlased ja leedukad valvasid Nürbergi kohut.
Iva selles, et tegu oli enamuses endiste Waffen SS sõduritega - uudis ehk ka pole aga video on hea.
https://www.youtube.com/watch?v=_qcEFnGeZ6A

Lugu Teises maailmasõjas Saksa poolel võidelnud eesti meestest, kes sõja lõppedes langesid liitlasvägede kätte vangi ja kellest 1946. aasta jõulude ajal moodustati USA tööteenistuse vahikompanii 4221, mille ülesandeks oli valvata sõjakurjategijaid Nürnbergi vanglas. Kasarmute ees lehvis Eesti lipp, meeste mundritel olid rahvusvärvides embleemid...

Mehed unustatud armeest (2006)
https://arhiiv.err.ee/vaata/167107
Vasta
Neid vahikompaniisid oli mäletamist mööda vististi rohkem kui üks ning laias skaalas oli nende ülesandeks erinevate objektide, ladude ja rajatiste valve (ja nendest varastamine). Näiteks kirjanik Arvi Tinits on oma raamatutest sellistes kompaniides teenimise tagamaid pikalt kirjeldanud (ta ise teenis samuti ühes nendest)
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 47
  • 48
  • 49(current)
  • 50
  • 51
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  III Reich Antarktikas zed 74 95,251 15-01-2017, 14:02
Viimane postitus: Müstik
  "Kolmanda REICH`I lahendatud mõistatused" ,Lev Bezõmenski wirxx 4 8,904 01-12-2016, 16:51
Viimane postitus: I'll be back

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat