Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unenägude valimine
#1
Hei-Hei! Pöördun siinsete foorumis olijate poole murega - saan valida omale unenägusid ning neid igakell vastavalt oma soovile muuta, kuid kas kõik see on ikkagi normaalne?
Alustuseks mainin ära tõsiasja, et minu jaoks on olnud terve elu loomulik see, et iga inimene oskab valida (seejärel vajadusel ka muuta) oma unenägu. Justkui oleks see kirjutamatareegel, millest keegi kunagi eriti juttu ei tee. Paar aastat tagasi siis küsisin oma sõbrannalt, et milliseid unenägusid tema just kõige meelsamini harrastab vaadata, mille peale vaatasid mulle vastu suured silmad ja imestusest valge nägu, küsides kuidas peaks olema unenägude valimine üldse võimalik. Vaikisin selle teema siis maha, arvates et võib-olla siiski oskab ta valida koos teiste inimestega unenägusid, kuid sel korral tõlgendas mu küsitut lihtsalt valesti. Mind jäi see küsimus piinama, mistõttu võtsin oma ema, kellegi kes oskab igatahes mu küsimustele vastata. Ka temalt ei saanud algul aru millest ma räägin, kuid mida rohkem seletasin talle oma iga öiseid rännakuid paikadesse, mida ma ise valida olen saanud, hakkas ta aina rohkem sellesse teemasse sisse elama. Siiski-siiski tema lõpututest uuringutest interneti avarustes ja raamatutes ei selgunud midagi, mis oleks põhjendanud ära küsimuse miks minuga nii on. Nüüd, kaks aastat hiljem olen ma ikka ja jälle selle küsimuse juurde tagasi naasnud, sest mind tõepoolest huvitab, kas mul on veel "saatusekaaslaseid", kes võiksid lausa terve päeva magada, kuna unenäod on nii huvitavad? Käisin eelmisest aastast kuni selle kevadeni iga nädal psühholoogi juures, kes vaid mõni nädal meie ravikuuri lõppu sai teada mu "oskusest" muuta & valida oma unenägusid. Ta oli vaimustusest sellest, kuidas talle iga nädal rääkisin oma kogemustest unemaailmas ning mida uut ja põnevat ma jälle korda saatsin. Sain isegi kodutööna teha kindlaid asju unes, millest järgmisel seansil rääkisin psühholoogile. Kuid kahjuks sai mu ravikuuri läbi ning unenägude asi ei leidnud taaskord suuremat tähelepanu, kuigi viimane lause psühholoogi poolt oli: "Unenägude maailm on veelgi suurem, kui sa ette oskad hetkel kujutada, kuid sind on õnnistatud erakordse oskusega, millega annab imesid teha. Kuid sa oled veel liiga noor selleks". Seepärast olengi tuhlanud läbi terve interneti nii Eesti-kui ka Ingliskeeles, et saada aimu millest ta mulle rääkis ning mida selle kõige all mõtles. Siiani pole leidnud ma ühtegi artiklit/postitust selle kohta, et kellelgi selline "oskus" oleks, vaid pigem ikka need "how to-d". Siit ka minu küsimus - kui kellelgi on midagigi selle teema kohta rääkida, siis oleksin ma nii-nii tänulik! Otseloomulikult olen huvitatud ka teemakohastest raamatutest ja interneti lehekülgedest.

Päikest kõigile!
Vasta
#2
Lucid dreaming. Või eesti keeles kirkad unenäod. Siin foorumiski teemad ja internetiavarustes on tohutult materiali selle kohta.
Vasta
#3
Jah ma saan aru, et tegemist on Lucid Dreaminguga, kuid mida ma veel saan teha? Kas on mingi võimalus veel edasi arendada seda kõike ning veelgi huvitavamaid asju teha, kui lihtsalt ringi lennata kusagil unenäos?
Vasta
#4
Teema on lai. Soovitaksin sellist raamatut nagu "Teadlik unenägemine." Robert Moss
http://www.valgusesaar.ee/teadlikust_unenagemisest.htm
Ja võib olla "Unenägemise kumst" Carlos Castaneda
Vasta
#5
pigem "Unenägemises", Florinda Donneri või Taisha Abelari raamatuid, tegemist siiski naisterahvaga wink
Vasta
#6
Suured tänud soovituste eest! Smile)
Vasta
#7
Minu vennal oli lapsena oskus valida unenäo teemat. Ta nägi ka järgnevaid unenägusid nagu seriaale. Vend on praegu üle 50ne. Sina oled arvatavasti noorem inimene ja tõenäoliselt on nooremate hulgas selliste oskustega inimesi rohkem. Ka Lucid Dream tuleb mõndadel päris lihtsalt kätte.
Kuid kas LD Sind ka väsitab? Üks inimene siin foorumis ei olnud sugugi vaimustatud sellest, et ta igal ööl unes teadlik on, sest lihtsalt ei puhka välja nii hästi.

Ise oletan, et teadlikus unes saab päris palju asju teha peale lihtsalt lõbutsemise, kuid selleks peab olema tuttav ja teadlik neist "teistest maailmadest" kus unes toimetatakse.
Näe endale unes kohtumine mõne targa inimesega ja hakka tema käest küsima küsimusi, millele tahad vastust teada.
Mina olen seda üritanud, aga veel pole midagi päris asjalikku välja tulnud.
Vasta
#8
Olen antud tehnikat kunagi hallil aal kuskil seitse aastat tagasi proovinud. Paljudel kordadel ei õnnestunud midagi saavutada. Arvan, et olin siis liiga väsinud, et ennast teatud seisundisse viia. Mõnes unenäos läks sündmuste jada täielikult segaseks, hullumeelseks. Mõni unenägu muutis ise sisu, mida ma ei programmeerinud vaadata. Ühes muudetud unenäos leidsin ennast järsku "Alguse ja Lõputa" (hiljem sain sellest teada) ruumist, kus mõte teostub hetkega. Seal küsis mingi kajav hääl, et ütle oma soov. Ma ei vastanud midagi.
Sugestiooni teel oli põnev järgmisel uneajal pooleli jäänud und uuesti edasi vaadata, kui's filmi. Ma ei leidnud siis selles avastuses suurt midagi. See tekitas kuidagi öudu. Nüüd pani mõtlema, ehk on võimalik sealt peenenergiatest inimkonna jaoks tarkusi otsida!

Leidsin oma kunagisest õppematerjalidest teemakohase seletuse. Lisan mõne olulise lõigu.
Kirkaks unenäoks (lucid dream) nimetatakse und, mille käigus on inimene teadlik, et ta magab ja näeb und. Seda protsessi nimetatakse ka teadvusel uneks. Sellises unenäos saab inimene kontrollida kõike, samuti on võimalik sooritada asju, mis on füüsiliselt võimatud. Kirgas unenägu võib olla äärmiselt reaalne ja elav, olenevalt inimese eneseteadvuse tasandist unenäo jooksul.
Kirgas unenägu võib alata kahel viisil. Esimeseks on algamine tavalisest unenäost, mis algab kui tavaline unenägu, ja mille käigus und nägev isik millalgi otsustab, et ta näeb und. Samas on võimalik ka otse kirgastunud unenäkku minna — inimene teab juba uinudes, et tegu on unenäoga ning tihti läheb ta ärkveloleku faasist otse unefaasi, ilma tunduva lõheta tema teadvusel olekust.

Kirgas unenägu ei kujuta endast mingit ohtu, kui sellega liiale ei minda. Paljud kirgaste unenägude fännid lõpuks ainult selle unelaadiga lepivadki — iseenesest pole sellest midagi hullu, kuid kui kaasneb mõni järgnevatest sümptomitest, tasuks kirgaste unenägudega mõneks ajaks lõpp teha. Ärkvel olles ei tohiks juhtuda järgmisi asju:
Võime ignoreerida valu, mis peaks olema tugev ja vägagi tuntav.
Saatesse või filmi neeldumine.
Möödunu meenutamine nii selgelt, et näib nagu toimuks see uuesti päriselt.
Tõestus, et on tehtud midagi, mille tegemist sa ei mäleta.
Oluliste sündmuste unustamine.
Tuttavas paigas olemine, kuid selle võõrana tundumine.
Enda kõrvalt nägemine.
Teised inimesed ja objektid ei näi reaalsed.
Maailma nägemine läbi udu.
Enda esemete seast tundmatute asjade leidmine.
Avastamine, et seljas on midagi, mille selga panemist ei mäleta.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Küsimus unenägude olemuse kohta VarvastegaVurrud 41 22,489 10-08-2019, 18:51
Viimane postitus: Q11
  Unenägude tähendused unenägudude raamatutes - uskuda või mitte devilouspriest 14 14,177 30-10-2012, 16:37
Viimane postitus: Sikii
  Unenägude üleskirjutamine Metafor 21 9,625 30-01-2012, 12:20
Viimane postitus: Vesta
  Unenägude seletamine stranger 24 6,031 06-06-2010, 20:06
Viimane postitus: Phrase
  Unenägude kontrollimine sailent 40 13,463 27-05-2009, 15:31
Viimane postitus: THOR-00

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat