Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas Jaapan katsetas aatomipommi Koreas Hamheungis 12. augustil 1945?
#26
Nagu näha oli, polnud kummalgi kodanikul või seltsimehel teema enda kohta midagi asist välja pakkuda. Millest on muidugi kahju.

Tsitaat:Viimasel ajal on välja kujunenud huvitav tendents. 
Teemasse saabuvad paar-kolm kasutajat. 
Ja tekib teemaväline "panemine".
Siis tuleb Nielander ja paneb teema kinni.
Ja nii see Paraweeb välja surebki.

Just! Ja nii nad tapsidki meie Ferdinandi...
Vasta
#27
I'll be back arvab:

A.
Tsitaat:Tegelikult ei klapi see jutt kohe kuskilt otsast kokku. Näiteks Manhattani projekti (mida kroonis tuumapommi valmistamine) maksumuseks oli kaks miljardit dollarit, kaubalaeva "Liberty" (pikkus 135 m, veeväljasurve 15 000 tonni) maksumuseks oli aga kaks miljonit dollarit.teisisõnu- ameeriklased kulutasid töötava pommi saamiseks 1000 laeva raha. Nii et ei kulutatud Jaapanis ei mingeid "suuri rahasid" ja mõistagi ei olnud ka reaalne kahekümne miljoni jeeni eest (üks dollar võrdus 1939 aasta kursiga 4,46 jeeni, s.o 20 miljonit jeeni oli võrdne 4,48 miljoni dollariga) töötava pommi loomine....

B.
Tsitaat:Kusjuures peale esimest pommitamist ei tulnud jutuks mitte alistumine, vaid juhtkond tõmbas teadlased liistule ning põhiliseks küsimuseks oli- kaua võtaks Jaapanil aega sarnase pommi valmistamine. Alles Nagasakile heidetud teine pomm tõi mõistuse koju, aga sedagi kardetavasti vaid seetõttu, et puudus info sellest, palju kasutusvalmis pomme üleüldse ameeriklastel olemas on.

Mis meile siis selgeks sai!
A + B
Kuna investeeringud nadivõitu/olematud, siis pommi loomine võimatu! Sellest olenemata, käis juhtkond teadlastelt aru pärimas, kaua veel?
Ilmselt debiilikute/vaimuhaigete seltskond...

Või on korüfee midagi segamini ajanud?
PS. Ma nii lusti pärast uurin...

Siia sekka,
Varem Jaapanile, kuid nüüd Venemaale kuuluvat Matua https://en.wikipedia.org/wiki/Matua_(island) saart Kuriilidel nimetatakse salapäraseks ja mõistatuslikuks. Sealsete saladuste leidmiseks korraldas Venemaa suure teadlaste ja sõjaväelaste ekspeditsiooni.
Kuigi Jaapani ametlik kapitulatsiooniakt kirjutati alla 2. septembril 1945, teatas keiser Hirohito raadiopöördumises Jaapani kapituleerumisest juba 15. augustil. Matua saare vallutasid Nõukogude väed aga 27.–28. augustil. See tähendab, et jaapanlastel oli piisavalt aega (vähemalt 12 päeva), et väärtuslikumad sõjalised objektid Matual konserveerida ja ära peita. Just seetõttu polegi paljudele Matua saare saladustele tänini jälile saadud.
On liikvel ka kuuldus, nagu oleksid jaapanlased püüdnud Matual välja töötada omaenda tuumarelva ja olid seal isegi tuumakatsetusi korraldanud. Võimalik, et jaapanlased võisid Matual salaja tegelda ka keemia­relva tootmisega, mida nad hiljem kasutasid hiinlaste vastu. Varasematel ekspeditsioonidel on saarelt igatahes avastatud laborivarustust ja gaasimaske. Nüüdki võeti iga sõjalise rajatise lähistelt õhuproove, et teha laboris kindlaks, kas õhus leidub mürgiseid aineid.
Lisaks on saarelt teada ka üsna müstilisi juhtumeid, mida ei osata kuidagi seletada. Näiteks olevat veel 1960. aastatel märgatud Matual liikumas jaapanlasi. 1989. aastal nähti aga saare keskpaigas suurt rohelist valgust, mis oleks nagu prožektorist tulnud. Piirivalvurid aeti häire korras välja, kuid midagi ei leitud: ei prožektorit ega inimesi. Milles oli asi, ei teata tänaseni...

https://www.ohtuleht.ee/747344/mustiline...e-saladusi

Vasta
#28
(02-04-2018, 20:00 )cambodia Kirjutas: Kuna investeeringud nadivõitu/olematud, siis pommi loomine võimatu! Sellest olenemata, käis juhtkond teadlastelt aru pärimas, kaua veel?
Ilmselt debiilikute/vaimuhaigete seltskond...

Või on korüfee midagi segamini ajanud?

Otsapidi mahub see ka naljarubriiki, aga kuidas heisatakse lipp kuuemeetri pikkusse masti, kui nöör on neli meetrit pikk? Antakse seersandile korraldus lipp heisata ja minnakse ohvitseride kohvikusse õlut jooma.
Vasta
#29
Jaapanit pommitati kuuendal augustil. Samal päeval uuriti teadlastelt, kaua võtaks aega Jaapanile samasuguse relva valmistamine. Mitte "kaua VEEL aega läheb". Üheksandal visati järgmine pomm. Kaheteistkümnendal teatab Hirohito pereringis, et Jaapan alistub. Peaks ju küll selge olema...

12 päeva piisav aeg tuumauutingute keskuse kolimiseks? Kui seal üldse mingi keskus oli. Venelased väidavad, et ei olnud. Nu-nu... Niipidi väitja pole ilmselgelt mingit suuremat objekti kui omaenda töölaua sahtlid kolima pidanud. Ja artikkel on juba pealiskaudselgi lugemisel vigu sisaldav. Näiteks ei tähenda saare lähedal põhja lastud allveelaev kohe kindlasti mitte seda, nagu olnuks saarel suurtükid, vaid märksa suurema tõenäolsusega hoopis seda, et Jaapani firmad valmistadid häid süvavveepomme. Näiteks.
Vasta
#30
Tsitaat:Jaapanit pommitati kuuendal augustil. Samal päeval uuriti teadlastelt, kaua võtaks aega Jaapanile samasuguse relva valmistamine. Mitte "kaua VEEL aega läheb".

Too "kaua veel", oleks taolises kontekstis/situatsioonis ilmselt nonde ebaloogiliste postituste juures loogilisem.

"Kaua võtaks aega" variant siis ilmselt midagi taolist:

"Vau, päris võimas laks oli, las homme, peale sööki, allohvitserid Nakamura ja Hirasawa, hüppavad korraks nonde teadlaste juurest läbi." sõnas kindral Hamada, tärne siludes, tõsiselt.
"Kui tõemeeli teeks ka ikka midagi sarnast. Las aga uurivad hoolega, kaua see aega võtaks?" lisas admiral Shibasaki.
"Täpselt, täpselt. Raha me küll uuringuteks piisavalt ei eraldanud, kuid mis siis tegelikkuses sellest." ütles kolonel Ishizaki, tuima näoga lage jõllitades!

PS. Ühesõnaga debiilikud!

Tsitaat:12 päeva piisav aeg tuumauutingute keskuse kolimiseks?

Esiteks, Õhtulehe kohta oli artikkel üllatavalt kvaliteetne!
Teiseks, loe tekst korralikult uuesti läbi. Kolimisest siiski asi vägagi kaugel...
Ära spekuleeri!




Vasta
#31
(03-04-2018, 00:02 )cambodia Kirjutas: Õhtulehe kohta oli artikkel üllatavalt kvaliteetne!
Teiseks, loe tekst korralikult uuesti läbi. Kolimisest siiski asi vägagi kaugel...
Ära spekuleeri!

Lugesin. Kolimise kaugusest palju juttu polnud. Üldse polnud palju juttu millestki. Klassikaline Õhtuleht. Spekureerimist ette heita? Siin foorumis? Smile
Vasta
#32
Ise väntab kesise rahvateatri stseeni kokku ja siis süüdistab teisi spekuleerimises...kahju, et see palgi ja pinnu osa kustutamisele läks.

Tsitaat:On liikvel ka kuuldus, nagu oleksid jaapanlased püüdnud Matual välja töötada omaenda tuumarelva ja olid seal isegi tuumakatsetusi korraldanud. 

On liikvel ka kuuldus, nagu oleks naabrimutt puukuuris välja töötanud omaenda bordelli ja seal isegi teenust pakkunud. Selle kõige põhjapanevamaks kinnituseks on uksele kraabitud kolmetäheline sõna.
Vasta
#33
Aga taas teemasse. Enne, kui väita midagi Jaapani tuumavõimekusest, tuleks endale selgeks teha vähemalt kaks põhipostulaati. Esiteks- palju kulub pommi valmistamiseks elektrienergiat ja kuidas Jaapanis aastatel 1943-1945 sellega lood olid. Ja teiseks- palju on vaja uraani ja kuidas Jaapanis selle kättesaadavusega oli.(sama kehtib mõistagi ka Saksamaa kohta)
Vasta
#34
(03-04-2018, 06:20 )pikksukk Kirjutas:
(03-04-2018, 00:02 )cambodia Kirjutas: Õhtulehe kohta oli artikkel üllatavalt kvaliteetne!
Teiseks, loe tekst korralikult uuesti läbi. Kolimisest siiski asi vägagi kaugel...
Ära spekuleeri!

Lugesin. Kolimise kaugusest palju juttu polnud. Üldse polnud palju juttu millestki. Klassikaline Õhtuleht. Spekureerimist ette heita? Siin foorumis? Smile

Postitus on vägagi kõnekas ja annab samas küllaltki hea ja kujundliku ettekujutuse sinu fooruminägemusest!
Tegelikkuses teada fakt!

Teisalt, oled sa ennast siin foorumis eksponeerinud, kui "ülipädev/ülipüüdlik Venemaa ekspert"...
Kes siis keelab siia lisamaterjali postitamast, kui artiklis polnud juttu palju millestki?

Omaltpoolt:

Nuclear secrets of the island of Matua http://earth-chronicles.com/histori/nucl...matua.html

Scientists and the military went on the sinister island of Matua
https://earth-chronicles.com/science/sci...matua.html

Russian Island With WWII Japanese Underground Base Gives Up Its Mysteries
https://sputniknews.com/russia/201606281...chaeology/

(03-04-2018, 07:40 )Ill be back Kirjutas: Ise väntab kesise rahvateatri stseeni kokku ja siis süüdistab teisi spekuleerimises...kahju, et see palgi ja pinnu osa kustutamisele läks.

Tsitaat:On liikvel ka kuuldus, nagu oleksid jaapanlased püüdnud Matual välja töötada omaenda tuumarelva ja olid seal isegi tuumakatsetusi korraldanud. 

On liikvel ka kuuldus, nagu oleks naabrimutt puukuuris välja töötanud omaenda bordelli ja seal isegi teenust pakkunud. Selle kõige põhjapanevamaks kinnituseks on uksele kraabitud kolmetäheline sõna.

Kui mõistmist napib, siis sinu eelnevad postitused on ilmselgelt karjuvas vastuolus! Vaielda ei ole mitte millegi üle...
Mingil põhjusel katsud jätta Keiserliku Jaapani juhtkonnast/administratsioonist mulje, justkui mingitlaadi lapsemeelsete/lollakate/ohmakate kambast!

Kas tollel saarel asus puukuur, kus omakorda keegi naisterahvas bordelli pidas?

Et sa seda teemat siin päris ära ei risusta, siis siinkohal visuaalset materjali, antud venelaste ekspeditsioonist...

Спецпроект. Тайна острова Матуа
https://www.youtube.com/watch?v=DFBzRzdFR38

Д/ф «Остров Матуа». О чем молчали 70 лет?
https://www.youtube.com/watch?v=H7k8-xZ3iEE


Vasta
#35
Pearl Harbouri pommitamine annab mõistagi tunnistust Jaapani keisrikoja ülimalt kõrgest intellektist. Nagu ka Potsdami Deklaratsioonile kõrge kaarega soristamine. Ja tegelikuses pole ju siinkohal tegu mitte niivõrd "...mingitlaadi lapsemeelsete/lollakate/ohmakate kambaga", vaid lihtlabaselt majandus- ja teaduspotentsiaaliga. Mida Jaapanil oli ilmselgelt vähem kui teistel toonastel suurriikidel aastatel 1943-1945.
Vasta
#36
Jaapani võit 1894.–1895. aasta Hiina-Jaapani sõjas andis bushidō'le (sõdalase tee) suure tõuke.
Venemaa-Jaapani sõda (1904/05) ainult kinnitas seda.
Jaapanlased omandasid varases nooruses teadmise, et just bushidō on Jaapani moderniseerimise ja sõjalise edu alus.
Keiserlik bushidō muutus kiiresti tähtsaks riikliku ideoloogia komponendiks, püsides Jaapani sõjaväelises ja tsiviilhariduses kindlalt 1945. aastani...
Bushidō põhimõtteid süstiti jõuliselt Jaapani sõjaväelastesse, kes 1930. aastatel tungisid Hiinasse ja 1941. aastal ründasid Pearl Harborit.
Jaapani majandus/teaduspotensiaaliga, intellektiga pole siin küll vähimatki pistmist!
Vasta
#37
(03-04-2018, 11:19 )cambodia Kirjutas: Bushidō põhimõtteid süstiti jõuliselt Jaapani sõjaväelastesse, kes 1930. aastatel tungisid Hiinasse ja 1941. aastal ründasid Pearl Harborit.
Jaapani majandus/teaduspotensiaaliga, intellektiga pole siin küll vähimatki pistmist!

Kallis eriväelane. Sul on minu meelest õigus. Seos on otsitud ja selle mõju üle teaduspotsentsiaalile võib ainult spekuleerida.
Vasta
#38
(03-04-2018, 08:47 )Ill be back Kirjutas: Aga taas teemasse. Enne, kui väita midagi Jaapani tuumavõimekusest, tuleks endale selgeks teha vähemalt kaks põhipostulaati. Esiteks- palju kulub pommi valmistamiseks elektrienergiat ja kuidas Jaapanis aastatel 1943-1945 sellega lood olid. Ja teiseks- palju on vaja uraani ja kuidas Jaapanis selle kättesaadavusega oli.(sama kehtib mõistagi ka Saksamaa kohta)

Ise küsin, ise vastan:

Tsitaat:Nii et ei kulutatud Jaapanis ei mingeid "suuri rahasid" ja mõistagi ei olnud ka reaalne kahekümne miljoni jeeni eest (üks dollar võrdus 1939 aasta kursiga 4,46 jeeni, s.o 20 miljonit jeeni oli võrdne 4,48 miljoni dollariga) töötava pommi loomine....


(03-04-2018, 11:23 )pikksukk Kirjutas:
(03-04-2018, 11:19 )cambodia Kirjutas: Bushidō põhimõtteid süstiti jõuliselt Jaapani sõjaväelastesse, kes 1930. aastatel tungisid Hiinasse ja 1941. aastal ründasid Pearl Harborit.
Jaapani majandus/teaduspotensiaaliga, intellektiga pole siin küll vähimatki pistmist!

Kallis eriväelane. Sul on minu meelest õigus. Seos on otsitud ja selle mõju üle teaduspotsentsiaalile võib ainult spekuleerida.

Paslik oleks siinkohal meelde tuletada jaapanlaste rahvatarkust:

Naer on lolli luksumine.

Vasta
#39
Bushido on ikka märksa varajasem teema kui 19 sajandi lõpp ja 20 sajandi esimene pool. Pigem 15. sajand ja Tokugawa on võtmesõnad. 20 sajandi kontekstis pole sõjalise ja majandusliku võimsuse sidumine sõdalase aukoodeksiga vast väga adekvaatne.
Vasta
#40
Tsitaat:12 päeva piisav aeg tuumauutingute keskuse kolimiseks? Kui seal üldse mingi keskus oli. Venelased väidavad, et ei olnud. Nu-nu... Niipidi väitja pole ilmselgelt mingit suuremat objekti kui omaenda töölaua sahtlid kolima pidanud. Ja artikkel on juba pealiskaudselgi lugemisel vigu sisaldav. Näiteks ei tähenda saare lähedal põhja lastud allveelaev kohe kindlasti mitte seda, nagu olnuks saarel suurtükid, vaid märksa suurema tõenäolsusega hoopis seda, et Jaapani firmad valmistadid häid süvavveepomme. Näiteks.

Ma soovitan venelaste videomaterjal ära vaadata! Kas seal just aatomrelva väljatöötamisega tegeleti on tõesti kaheldav, kuid jaapanlaste ettevõtmine on sel saarel märkimisväärselt mastaapne olnud.
Muideks, USS Herring (SS-233) https://www.oneternalpatrol.com/uss-herring-233.htm lasti põhja justnimelt japside suurtükitulega. Vastavasisulise artikliga kiitles ka omaaegne Jaapani massimeedia.
Nood rannakaitsepatareid/muud ehitised on siiani kuratlikult hästi säilunud.
Ei näe mõtet huupi lahmida!

Tsitaat: Bushido on ikka märksa varajasem teema kui 19 sajandi lõpp ja 20 sajandi esimene pool. Pigem 15. sajand ja Tokugawa on võtmesõnad. 20 sajandi kontekstis pole sõjalise ja majandusliku võimsuse sidumine sõdalase aukoodeksiga vast väga adekvaatne.

Tegelikkuses juba teemast välja,
On küll adekvaatne! Täpsem termin oleks uuestisünd, agresiivses uues kuues.

Levinud on bushidō käsitlemine muistse sõjapidamise eetikana, millest juhindusid algul samuraid, hiljem juba uuema aja Jaapani militaristid.
Pealegi puudus eelmodernses Jaapanis vähegi üldisemalt/ühtselt tunnustatud samuraieetika ning sõna bushidō ise oli 20. sajandini peaaegu tundmatu.
Nagu Saksamaal ja Itaalias, otsiti ka Jaapanis agaralt rahvuslikku identiteeti,...ja see leitigi.
Eneseohverdus, isamaalisus ja truudus keisrile.
Samas, paljud mõjukad Hiina reformaatorid, näiteks Liang Qichao https://www.britannica.com/biography/Liang-Qichao ,hakkasid hoopis otsima omamaist bushidō-laadset traditsiooni, mis aitaks omakorda tugevdada Hiinat.
Algallikas: https://theconversation.com/imperial-jap...oday-87289
Vasta
#41
Vaatasin need videod ära ja tahaks nüüd küsida
https://youtu.be/XMtKi9PJZr4
Mida ühist on nendel Jaapani tuumauuringute ja veel enam Koreas väidetavalt toimunud plahvatusega?
Vasta
#42
(03-04-2018, 15:37 )Ill be back Kirjutas: Vaatasin need videod ära ja tahaks nüüd küsida
https://youtu.be/XMtKi9PJZr4
Mida ühist on nendel Jaapani tuumauuringute ja veel enam Koreas väidetavalt toimunud plahvatusega?

Videomaterjali 1 tund ja 24 minutit!
Ja ikka ei saanud aru, mida nood venelased sealt otsisid?
Ei leidnud ühisosa ülesse?
Vasta
#43
Kindlasti mitte tuumateemat. Venelased üritavad Kuriilidel foimetamisega Jaapanile kohta kätte näidata, ei muud.
Vasta
#44
Täpsustagem,
7. mail 2016 asus Vladivostokist teele Vaikse ookeani laevastiku kuus laeva koos Venemaa kaitseministeeriumi esindajate ja paljude teadlastega. Kokku siis paarsada inimest.
Nii praeguse ja ka tulevaste ekspeditsioonide üks eesmärke ongi selgeks teha, millised kuuldused saare kohta vastavad tõele ja milliste puhul on tegemist legendidega.
Nüüdki võeti iga sõjalise rajatise lähistelt õhuproove, et teha laboris kindlaks, kas õhus leidub mürgiseid aineid...
Pikemas perspektiivis tahetakse saarele rajada toimiv sõjaväebaas, mille lõplikuks valmimiseks peaks kuluma ca. 15 aastat.

Ainult koha kättenäitamine toimub ilmselgelt teistel alustel ja teise inimkooslusega!
Ei oleks vähimatki vajadust kohale vedada, sadade tonnidega tehnikat/varustust/seadmeid, karjakaupa erinevate erialade pädevaid spetsialiste!
Vasta
#45
Tsitaat:Ainult koha kättenäitamine toimub ilmselgelt teistel alustel ja teise inimkooslusega!

Tsitaat: Ранее в Минобороны сообщали о планах создать на Матуа пункт базирования кораблей Тихоокеанского флота и восстановить аэродром. Глава военного ведомства России Сергей Шойгу отмечал: "Мы предполагаем восстановить, и не только восстановить, но и активно эксплуатировать этот остров".

Väga selge koha kättenäitamine- Kuriilid on Venamaa ja meie teeme siin, mida tahame. Kusjuures on Jaapan seda ka täpselt nii võtnud ja mitmel puhul teravat protesti avaldanud.

https://inosmi.ru/politic/20171101/240659158.html

Aga seos Jaapanlaste tuumauuringute ja pommiplahvatusega Koreas on endiselt olematu.
Vasta
#46
(03-04-2018, 17:02 )cambodia Kirjutas: Nii praeguse ja ka tulevaste ekspeditsioonide üks eesmärke ongi selgeks teha, millised kuuldused saare kohta vastavad tõele ja milliste puhul on tegemist legendidega.

See on spekulatsioon.
Vasta
#47
(03-04-2018, 17:55 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:Ainult koha kättenäitamine toimub ilmselgelt teistel alustel ja teise inimkooslusega!

Tsitaat: Ранее в Минобороны сообщали о планах создать на Матуа пункт базирования кораблей Тихоокеанского флота и восстановить аэродром. Глава военного ведомства России Сергей Шойгу отмечал: "Мы предполагаем восстановить, и не только восстановить, но и активно эксплуатировать этот остров".

Väga selge koha kättenäitamine- Kuriilid on Venamaa ja meie teeme siin, mida tahame. Kusjuures on Jaapan seda ka täpselt nii võtnud ja mitmel puhul teravat protesti avaldanud.

https://inosmi.ru/politic/20171101/240659158.html

Aga seos Jaapanlaste tuumauuringute ja pommiplahvatusega Koreas on endiselt olematu.

Väga kummaline oleks, kui taoline venelaste aktiivne sibamine japse närviliseks ei ajaks! Loogiline ju.

Kas ikka on? Ühe versiooni järgi tegelesid jaapanlased saarel tuumatehnoloogia/keemiarelva arendamisega.
http://earth-chronicles.com/histori/nucl...matua.html

Puht praktilises mõttes on saar ju tervikuna läbi uurimata.

PS. Samas mind teeb ärevaks sinu kasvav ja üheselt labiilseks muutuv põikpäisus, asju mitte mõista!
On ikka kõik korras?



(03-04-2018, 18:51 )pikksukk Kirjutas:
(03-04-2018, 17:02 )cambodia Kirjutas: Nii praeguse ja ka tulevaste ekspeditsioonide üks eesmärke ongi selgeks teha, millised kuuldused saare kohta vastavad tõele ja milliste puhul on tegemist legendidega.

See on spekulatsioon.

Et siis sinu nägemuses venelaste ekspeditsioon/saare uuringud on spekulatsioon?

Soovituslikult, tee foorumist väike paus!

Vasta
#48
(03-04-2018, 19:15 )cambodia Kirjutas: Et siis sinu nägemuses venelaste ekspeditsioon/saare uuringud on spekulatsioon?

Kindlasti mitte. Ma pole ka säärast midagi väitnud.
Olukorras kus teadustöötajaist on viimase kolme aastaga vallandatud 25% ja haridussüsteem on väidetavalt krahhi äärel, tundub vähetõenäoline ekspeditsioon puhtalt kuulduste peale. Aga mine tea.
Vasta
#49

Otsusta siis lõpuks ära, mille arendamisegs saarel tegeleti. Venelased ise ei maini tuumarelva suurt kuskil, jutt käib keemia- ja baktereoloogilisest arendustööst ja sedagi väga moka otsast ning hüpoteetiliselt
Vasta
#50
Ingliskeelne link Jaapani tuuma-pürgimustest (sisaldab mitmeid huvitavaid fakte):
http://histclo.com/essay/war/ww2/air/gas...-nucj.html

1) Burma raudtee ehitati uraani & tooriumi maagi veoks.

Seega oli juba juuniks 1942 (Burma raudtee ehituse algus) Jaapanil otsene & selge vajadus suure koguse uraanimaagi järele.

The Army NI Project identified alluvial Monazite sands in the rivers of Burma.
Monazite is a mineral composed from Phosphorous, Thorium and Uranium.
Mining these sands appears to be the purposes for building the Thai-Burma railway.



2) Aastal 1943 veeti 5000 tonni uraanimaaki Burmast Jaapanisse ... tühine kogus ....

The Japanese shipped some 5,000 tons of Uranium oxide from Burma to the Home Islands in 1943.


3) Lisaks veel palju muud huvitavat: a'la Jaapan üritas tooriumi-pommi teha: seega saab tagantjärgi hämada "meil uraani-pommi ei üritatud teha".
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat