Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elukutse
#1
Tere,

Kuidas Teie olete leidnud oma tõelise kutsumuse, elukutse? Kuidas olete teadnud, et just see on õige asi või kuidas selleni üldse jõuda?
Öeldakse, et tee seda, mida armastad või tunned õige olevat. Ehk on illusioon ja tuleb teha, mis leiva lauale toob, aga siiski......kui teha asju hambad ristis, ei anna see suurt midagi kellelegi. Kuidas siis leida see õige tee ja töö? Jagage kogemusi!
Vasta
#2
Kui jätta kõrvale igasugune mambo jambo ja keskenduda pelgalt silmaga nähtavale ja käega katsutavale, siis soovitan sul leida töö, mis katab ära sinu kulud ja jätab raha ka sellega tegelemiseks, mida sa tõeliselt tahad. Alusta väikselt, ole pildis. Kasuta erinevaid äppe ja meediaid, et tasuta end promoda, liigu vastavas seltskonnas, käi võimalusel üritustel kus sinu tõelist kutsumust lahatakse ja praktiseeritakse. Kindlasti ei tasu olemas olevalt töölt ära tulla, et nullist juba olemas olevate kohustustega ja ilma igasuguse puhvrita oma unistusi täitma hakata. See peaks toimima ikkagi mingi palgatöö kõrvalt, mis katab su vajadused ja enda unistuste teemat tehes hakkad vaikselt kaalukausse ümber sättima. Tavatöölt ei tasuks kindlasti ennem ära tulla kui sinu enda loodud "töö" sulle vähemalt pool aastat sama raha on kätte on jätnud, mis sa tavatööl said.
Kui mõistad kõnes inglise keelt, siis vaata juutuubis Anthony Robinsi ja Garyvee videoid, saad väga palju infot kuidas nullist alustada ja mida tegema peaksid. Ja kindlasti räägi kolme inimesega oma "äriideest" ennem kui selle otsuse teed, et selles valdkonnas parimaks tahad saada. Võib-olla vaatad liiga kitsa pilguga oma unistuste ala ja sellist viisi sa oma esmaseid vajadusi selle tööga ei rahulda, vaid peaksid lisama veel mingid suunad.

Edu egatahes, huvitav saab see olema nii ehk naa.
Vasta
#3
wink Sellest võib lõpmatuseni rääkida...aga:
1) Hinda ennast milleks oled üldse võimeline
2) Kui leidsid selle siis see töö ei tohi olla väga vastumeelne
3) Ära end seo eestiga, olgugi, et siin tuleks kogemused omandada ja saada omas nišis "tegijaks". See kehtib kõigi kohta
Vasta
#4
Paistab noore inimese mure olevat. Kui soovid loogiliselt mõelda siis pead endale selgeks tegema tõsiasjad. Kõigepealt kas sa tead mida sa soovid teha. Milleks sa võimeline oled? Milline on haridus?
Kas on kohustusi teiste inimeste ees(perekond) Igatahes pea meeles
Pole oluline kui kaugele keegi meist jõuab ,oluline on kuidas ta sinna jõuab.
Vasta
#5
Tsitaat:...
Kuidas Teie olete leidnud oma tõelise kutsumuse, elukutse? Kuidas olete teadnud, et just see on õige asi või kuidas selleni üldse jõuda?
...
Hea küsimus. Kui tead mida tahad ja arvad endale sobivat, siis on jupp maad lihtsam. Sisetunne juhatab enamasti õige teeotsa kätte. Edasi hargneb juba nii nagu juhused-võimalused tekivad ja saatus suunab.

Järele mõeldes ei ole ise vist senini seda õiget kutsumust leidnud. Kaheksanda klassi lõpetamise järel tahtsin edasi keemiat õppida (aine mis lennult külge jäi, lihtne ja loogiline), kuid eestis nii noortele peale põlevkivi keemia muud ei õpetatud ja venemaale minekut takistas keele oskamatus. Kuskil pidi midagi õppima, valik langes telefoni ja raadioside kasuks. Õpitud erialal olen teinud palgatööd vaid praktika ajal ja paar kuud enne vene kroonut. Peale vene kroonut tahtsin minna Kirovi nimelisse näidissovhoosi õpitud erialale (oli kõva firma) kuid sealt saadeti pikalt. Mujal pakutav palk jälle niru. Paari aasta seiklemise järel erinevatel erialadel ja ametitel jäin pikalt pidama teaduste akadeemia süsteemi. Koos vene võimuga kadusid ka sealsed rahad, tuli aeg leiva teenimiseks uued allikad leida.
Leiba teenin vene kroonus pähe määritud ametiga mida kunagi õppinud ei ole (pädevuseksami pidin ikkagi suht hiljuti tegema, euronormide nõuded). Kutsumuseks ei pea, samas otseselt vastukarva ka ei ole. Jõukaks ei tee ja nälga jäämise hirmu ka ei ole.
Aga oma kutsumuse loodan siiski leida. Aega ju veel on...
Vasta
#6
Quu - kui mõistus täitsa otsas, siis kaardista võimalikud suunad ja viska kasvõi münduga kulli-kirja (täringud või mis iganes). Võin mürki võtta, et sel kombel saab valik parem kui nõid või mustlane suunanäitajana. Vähemalt saab mingis suunas liikuma, peagi tulevad eluteele harud ja eks siis vaatab mis suunas edasi läheb. Ega kõike ette plaanida ei saa (kui tahad jumala naerma ajada, siis räägi talle homset päevakava ja mida ilmtingimata teed).


Vasta
#7
2000-ndete algupoolel oli vaja arvutikasutamises tunduvalt edasi liikuda sest töö nõudis. Oli tõeline väljakutse ja tundus lootusetuna. Nüüd aga lihtsamad programmeerimised ja teiste asjade omale kohandamine pole probleemiks ja windoosa on nii peas nagu kõndimine. See võib tekitada lisaprobleeme sest enam ei mõtle vaid tegutsed automaatselt. Väljakutsetega aga tuleb olla valiv sest kõike ei saa vastu võtta. Eestis on hea neil kel tutvusi ja on parteide "toiduahelas" siis võid ka lauajalaks olla ikka on elu muretu ja raha jookseb. See aga degradeerib nii isiku kui füüsise, parimaks näiteks minu noorem koolivend mart laar.winkwinkwink
Vasta
#8
On üks vana tarkus . Igal asjal on oma aeg ja koht päikese all. Lisaksin siia juurde et elus on omad järgud,millest midagi ei tohi vahele jätta. Lapse aeg on mängida veidi vanemaks saades üha rohkem õppida, Siis saabub aeg armumiseks ja abikaasa otsinguiks, elukutse,pere,lapsed,lapselapsed. Kui oleme mingi ajajärgu oma elus vahele jätnud siis algavadki probleemid. Mõned edukad inimesed on ütelnud ,et nende edu tuleneb - Erinevate põlvkondade poolt langetatud õigetest osustest. Seega võib öelda ka nii et olukord kus igaüks meist ka ei asuks tuleneb tema enda varasematest valikutest aga mitte ainult, vaid ka tema vanemate varasematest valikutest,kuid mitte ainult ,eks ikka sellest mida meile taeva poolt on kaasa antud.
Seega pead küsima endalt kas sinu kavandatav kursimuutus võib mõjutada kellegi teise tuleviku. Maailm on täis lõputult ennast arendavatest ja oma teed otsivaist inimestest. Mida neil aga reeglina pole on perekond ja lapsed.
Vasta
#9
Miks ei saa ,saab ikka. Mõtle õigesti.
Vasta
#10
360 kraadise pöörde sooritamisel liigud ikka samas suunas...Ma siin niisama norin,ära solvu Smile
Mina isiklikult töötan välitingimustes,rikkaks ei saa ja nälga ei sure.Enamasti kaks päeva nädalas töötan,viis vabad.Jääb palju aega igasuguste asjade lugemiseks/vaatamiseks.Töö konti ei murra,saab füüsiliselt liigutada ja töökaaslased on enamuses väga meeldivad (80% lõuna-ameeriklased,mina oma heledate silmade ja juustega olen miskit eksootilist ja huvitavat nende jaoks.mis mul selle vastu saab olla...). Minule õues töötamine on hulga mõnusam kui siseruumis.Kusagil metsavahel/rabas asjatamise eest soliidset palka saada oleks tore aga vaevalt seda juhtub.Hobisid mul on olnud ja on praegu omajagu,keegi selle eest kahjuks palka ei maksa.Kergelt kadestan neid inimesi kellel hobist on edukas elukutse saanud.
Endal mul mingit unelmate elukutset ei ole,millega tegeleda.Tore oleks rikas olla,saaks keskenduda enda harimisele/arendamisele ilma finantsprobleemidele mõtlemata.

Mis mina sulle oskaks soovitada ? Kui finantsseis võimaldab,liigu ringi(naaberriiki või maakonda,kuhuiganes).Suhtle erinevate inimestega.Kunagi ei tea kust see vajalik infokilluke või võimalus otsa kukkub.On meid siin maamunal 7 miljardit,igaüks teab midagi mida sa ei tea.
Vasta
#11
See et sa arvad et ausalt pole võimalik elada näitab kohe sinu mõtlemises on vead sees, See ei pruugi olla sinu viga vaid sa lased ennast mõjutada väärast vaimust. Inimeste teed on erinevad ,selles on sul õigus aga ausus on kõigi teede alus.
Andmise rõõm pidi ju suurem olema
Vasta
#12
Väga hea. Eluraskused paiskavad meid sageli põrmu ja mitte ainult vaid paiskavad segi ka meie mõtlemise. Seda nimetataksegi mõttevahetuseks et me nagu Malandro vahvalt ütles kõik teame midagi mida teised ei tea. Selle mõttevahetuse käigus korrastub osalejate mõtlemine ja lisanduvad uued teadmised. Minule tundub et sa mitte ei vaja niivõrd uut elukutset kuivõrd elu mõtet. Muidugi kui su töö on selline mis sinu sõnul ei toida (selline töö võib tõepoolest olla ka väga kõrgelt haritud inimesel näiteks muusik)siis on väga raske elust rõõmu tunda ja tuleviku helgetes värvides näha. Peaksid selgeks tegema kas põhjus on töös,konkurentsis,sinus eneses...
Muidugi kui töö ei toida siis peab mõtlema miks seda teha. Pealegi miks sa seda siis siiani oled teinud.
Vasta
#13
(28-02-2017, 20:19 )xcad Kirjutas: ...
Eestis on hea neil kel tutvusi ja on parteide "toiduahelas" siis võid ka lauajalaks olla ikka on elu muretu ja raha jookseb.
...
Nii on. Vabariigi alguses juhtusin õelapse kooli lõpetamise aktusel kunagise partei sekretäriga kokku keda kümmekond aastat näinud ei olnud. Tavapäraste viisakuste järel küsimused elu-olu kohta, kurtsin siis rasket saatust. Vene rahad enam ei tule ja nälg ukse ees. Kohe andis valida puidutöökoja juhata või üldehituse meistri ameti vahel. Mõlemad valdkonnad millest mitte midagi ei teadnud. Valisin ehituse, seda olin vähemalt kaugelt näinud. Sain kuidagi hakkama kuid pikalt seda mulle võõrast ametit ei pidanud. Tekkisid teised võimalused ja õnnestus käia sellistes kohtades kuhu tavainimese jalg naljalt ei satu. Teabeameti (välisluure) ruumidest, Toompea keldritest-pööningutest (nägin ka käigu luuki mis lossist vene kirikuni viib) Kadrioru lossi töökabineti ja Lennu taadi magamistoani. Tagantjärele mõeldes jääb see ilmselt minu elu suurimate võimaluste ajaks mida kahjuks või õnneks ära ei kasutanud.
Üks hilisem imelik koht on veel kus regulaarselt käidud sai - Ravi tänava surnukuur kus kohtuarstlikke lahanguid tehti ja inimese sisemine ilu vägagi jõhkral kombel päevavalgele toodi. Alguses üsna võõrastav vaatepilt, pärast harjus ära.
Nüüd viimastel aastatel nii ekstreemseid muljeid ei ole ja käidavad kohadki igavamad.
Vasta
#14
Kui oled hea haridusega siis on sul lihtsam kuna tõenäoliselt oled ka võimeline uue elukutse omandama. Mõtle näiteks inimesele kes elab metsatalus ,pere ja ainus töö on karjalaudas. Kuid ka nende seas on inimesi kes suudavad oma elust tõelist rõõmu tunda. Peamine ongi kas sinu ümber on teisi inimesi. Mina pean nüüd igal juhul puhkama minema sellepärast et töötegija uni on magus olgu tal raha vähe või palju.Pane aga omad mõtted kirja küll me homme harutame neid.
Mõtle selle peale ka et kui sina jääd üldiseks siis saavad meie arvamused ka olla üsna üldised. Mida siis veel sulle soovitada,ehk seda et "Jumala tundmine on tarkuse algus..."
Rahuliku und kõigile.
Vasta
#15

Aususe ja usalduse kõrval on üks väga olulisel kohal mängulisus. Tean et seda on ots otsaga olukorras raske saavutada aga see on midagi, mis viib elus edasi. Elu on täpselt nii raske, kui tõsisena sa sellesse suhtud.
http://www.aripaev.ee/uudised/2016/11/28...sonapidaja
"Et olla edukas, peab järgima printsiipi olla aus enda ja teiste vastu, ütleb Harjumaa edetabeli võitja ja edukamate ettevõtete TOP 100 teise koha omanik, masinaehitusettevõtte Hekotek AS juhatuse esimees Heiki Einpaul."
Tean seda meest omajagu ja võin öelda, et tänu oma lapsemeelsusele ongi ta seal, kus ta on. Seda saladust ta muidugi ei maini ja ega teagi, kas ta seda isegi teab.
Mis mind enda juures häirib on see, et mulle küll meeldib mõelda nii, et "kui midagi teed, siis tee seda korralikult" aga paraku on elutempo nii kiireks aetud ja hinnad konkurentsiga alla löödud, et kui tahad natukenegi paremini teenida, siis päästab ainult kiirus. See aga ei taha sugugi sobituda kvaliteediga. Vähemalt minul on selline mulje jäänud, nagu liiguksime hiinastumise suunas.
Vasta
#16
Töö on vaid selleks, et ära elada ehk raha on kahjuks selleks vaja. Täpselt nii ma seda võtangi. Töö ei peagi hirmsasti meeldima, sest see on kõigest töö ja asi, mida vaja teha. Ei ole siiani avastanudki sellist tööd, mida ma teha tahaks. Töö on igaljuhul kohustus ja kui see on kohustus ja teenimine, siis see ei ole hobi ja see ei saagi meeldida. Nii on minuga.
Muidu aga märtsis lähen sellisele üritusele, nagu "Selgeltnägija töötuba" ja vaatan, et kuidas mul seal lähebSmile
Vasta
#17
Väga hea tähelepanek, sest me tõesti kipume elu liiga tõsiselt võtma. Asi ei olegi selles, mis juhtub või mitte, on see enda põhjustatud või määratud kuidagi, asi on suhtumises olukorda, mis annab sulle enesetunde. Eks iga kaotus on ka millegi võit, mida me aga kohe näha ka ei oska. Vahel me ei tea isegi, kuidas me teistele mõjume, selle hinnangu ja tagasiside annavad teised- meie oleme vaid omaenda kehastuses nagu ikka. Iga inimene ju toob meis ka erinevaid külgi välja, ühega klapid, teisega mitte.
Jah olen isegi täheldanud, et kiiruses peitub võti, aga mitte kvaliteedile. Kui asju teha nagu konveieril, ilma personaalse lähenemiseta ja asjadesse süvenemata, tulevad paraku ikka vead sisse. Samas kui sammu pidada ei suuda teistega, oled mahajääja.....kvaliteediga mahajääja. Me elame tarbimise ajastul, see on päris masendav tegelikult. Kui vaadata olukorda laiemalt, ei saa sellel olla erilist positiivset tulemust. Me liigume kaose suunas, kus asju armastatakse ja inimesi kasutatakse.
Triinu, räägid ehk lähemalt sellest selgeltnägijate töötoast
Vasta
#18
Kas sa loodad leida töö millega rikkaks saada või lihtsalt hinge sees hoida ? Rikkuse tagaajamine tundub hinge hävitav protsess olevat.
Protsent inimestest kes ausalt rikkaks saanud on tilluke.Tänapäeva maailmas on see ettekujutus paljudel inimestel,et rikas = õnnelik.Kui sul on palju raha,siis on elu korda läinud.Võimalik,et tõsi.Pole kunagi rikas olnud,ei tea.
Mina kui rahaliselt vaene inimene näen endast jõukamaid inimesi igal sammul.On jäänud tunne,et mida rikkam seda lollim inimene kui nendega vestelda.Mitte konkreetselt lollid,aga kuidagi vaimuvaesed ja kitsa silmaringiga.Mõtlevad enamus aja kuidas oma pangakonto numbrit suurendada (materialsees elus kahekümne küünega kinni).
Rikas olek on omaette nuhtlus.Võidad materiaalselt,kaotad vaimselt(muidugi oleneb inimesest).Rikast/kuulsat inimest ei hakka keegi armastama tema isiksuse pärast.Kujuta ette seda tunnet.Jube.Selgitab nii mõndagi,miks need miljonärid/biljonärid nii külmad ja kalgid inimesed on.
Minu mõttekäik läks omadega väga vasakule.Ei tea kuidas see juhtus..vabandust
Vasta
#19
(28-02-2017, 17:20 )Quu Kirjutas: Tere,

Kuidas Teie olete leidnud oma tõelise kutsumuse, elukutse? Kuidas olete teadnud, et just see on õige asi või kuidas selleni üldse jõuda?
Öeldakse, et tee seda, mida armastad või tunned õige olevat. Ehk on illusioon ja tuleb teha, mis leiva lauale toob, aga siiski......kui teha asju hambad ristis, ei anna see suurt midagi kellelegi. Kuidas siis leida see õige tee ja töö? Jagage kogemusi!
Mina loobusin oma tasuvast tööst 14 aastat tagasi.
Tegelen sellega mis tundub õige olevat. Leiba lauale ei too, sentigi ei teeni. Olen nö. ülalpeetav. Kuid minu pere on õnnelik, keegi kedagi ära ei kasuta. Mees peab üleval, toetab minu hobi, vastu saab kodusoojuse ja mõistmise, austamise. Kui alguses üritasingi oma panust pere eelarvesse anda (austerservikud, loodustunnetuse kool, roosimoos, roosivein jne. - muu innovaatiline), siis nüüdseks olen loobunud. Millegi tavalisega ma tegeleda ei taha ja uutest asjadest pole inimesed huvitatud. Kuid mul endal on jätkuvalt huvitav.
Mis ma oskan soovitada? Kui rahaliselt toetajat ei ole, tuleb siiski endal hambad ristis vanal töökohal olla. Midagi päris uut ei võta inimesed vastu. Võid mõtiskleda oma lapseea peale, mis siis meeldis, mis tuli hästi välja. Ehk saad vihje, mida endas arendada, milles parimaks saada. Uisapäisa töö maha jätta, ei soovita.


Vasta
#20
(01-03-2017, 10:29 )Quu Kirjutas: Mõistan, et inimesed on erinevad, mõnele sobib koduperenaise roll ja kui mees seda võimaldab, siis miks mitte- tasakaal on ju loodud ja kõik rahul.

Kas Sa palun selgitaksid mõistet "koduperenaise roll"?
Vasta
#21
Palju häid mõtteid. Omalt poolt soovitaks, päris kindlasti läbi lugeda, Robert Toru Kiyosaki https://et.wikipedia.org/wiki/Robert_Kiyosaki praktilise õpiku «Rikas isa, vaene isa» http://www.apollo.ee/rikas-isa-vaene-isa-2.html ! Raamat purustab müüdi, et rikkaks saamiseks on vaja teenida kõrget palka. Heidab väljakutse tõekspidamisele, et teie maja on vara. Näitab lapsevanematele, miks nad ei saa loota sellele, et koolis nende lastele raha kohta midagi õpetatakse. Defineerib ükskord lõplikult aktiva (vara) ja passiva (kohustused). Elik, raamat sellest, mida rikkad õpetavad oma lastele raha kohta, mida vaesed ja keskklass aga ei tee!
Läbi tolle materjali, on Sul võimalus iseennast nö. "kaardistada" ja oma edaspidine liikumissuund paika panna. Raamatu lugemise teeb nauditavaks ka veel asjaolu, et nende baastõdede mõistmiseks ei pea lugeja olema majandusspetsialist või ärigeenius! Kui oled toda materjali juba lugenud, siis oled teinud õige valiku.

Ja kui kavatsed tulevikus omandada midagi uut, siis mõtle ka tõsiselt selle peale, kas noid teadmisi- kogemusi- pädevust, on võimalik rakendada ka piiri taga! EV on kuratlikult palju erialasid, millega sul mujal maailmas pole midagi peale hakata!




Vasta
#22
See oli öeldud üldiselt, ei pidanud konkreetselt silmas Sind selle all. Aga defineerinud olen seda enda jaoks nii, et tegu on inimesega, kes tegeleb koduga laiemas mõttes. Kodu korrashoid, lastega seonduv, majapidamine, mõnel ka aiatööd, toidu valmistamine jms. See ei tähenda, et mees midagi ei tee, kes tuleb töölt või nädalavahetustel....aga veider oleks küll kui naine on kodune ja mees peale tööpäeva peaks kodu koristama hakkama või süüa tegema või haige lapsega kodus olema. Eks naisel on ka oma hobid, kui on.....aga kokkuvõttes on ju majapidamine siiski naise õlul rohkem. Lastega tegelemine on suht tavaline mehe jaoks, sest lapsed siiski vajavad ka aega isaga-kvaliteetaeg. Tegelt pole ka vahet, kumb kodus on- see, kes on kodus, tegeleb seonduvaga rohkem. Mõnel on võibolla koristaja või koduabiline palgatud ja naise ül näibki rohkem ilus olla- see on samuti suht erinev ja ega seda kuidagi sildistada ei saagi-kuidas kellelgi. Kodus niisama passimine nüristab ju ka ära, midagi võiks inimene siiski teha ja seeläbi areneda.
Smile Olen seda raamatut 2x lugenud
Ma ei ole kinni kuidagi olnud ka Eestiga seonduvas, olen käinud ja näinud
Vasta
#23
(01-03-2017, 11:00 )Quu Kirjutas: Kodu korrashoid, lastega seonduv, majapidamine, mõnel ka aiatööd, toidu valmistamine jms... Kodus niisama passimine nüristab ju ka ära, midagi võiks inimene siiski teha ja seeläbi areneda.
Tänan selgituse eest. Nüüd pean mina oma korda selgitama. Milles seisneb minu nö. hobi. Ma nõustan inimesi vaimse arengu teemadel k.a. unenäod. Võtan vastu inimesi, mõni jääb kauemaks. Uurin Väekohta. Olen loonud tingimused ühes sellises kohas inimestel pikemalt peatuda. Tutvustan pärandkultuuri k.a. omausk. (ja need on ainult mõned valdkonnad minu hobidest)

Vasta
#24
Väga tubli! Nagu ma ütlesin, on inimesed erinevad ja ka olukorrad.
Teema ei ole minu jaoks võõras, olen sellega üsnagi tuttav, vastasel juhul ma siin foorumis ka ei liiguks. Tõsi, mitte küll aktiivselt, aga siiski vahel satun.
Vasta
#25
Võtame kokku mida me teame:
-Sul on töö mida sa teha ei taha
-see töö ei võimalda majandusliku toimetulekut
-ometi on sellel alal tugev konkurents(!?)
-sul puuduvad kohustused lähedaste ees
-sa oled üksik inimene
Ma ei saa aru mis sind takistab .Miks ei võta teist või lisatööd. Kogu maailm on ju sinu ees lahti.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat