Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raamat "Maailmataju"
#1
See raamat räägib teistest tsivilisatsioonidest Universumis, elust peale surma, religioonist, meist kui inimloomadest kes on insenergeneetika abil loodud ja paljust muust. Teades tulnukate kohta ühte, teist- siis nende teadmised ja tehnoloogiad on lihtsalt hämmastavad, need tõstavad mul juuksed püsti!Shock
Soovitaks üldlehekülge- 278.
Ja spetsiaalselt Nielanderile-311

http://en.calameo.com/read/0020405484fc17ab28a5b

http://en.calameo.com/read/002040548894aed5c417f
Vasta
#2
Ma olen tolle inimese esimest(?) raamatut (aastal 2013?) lugenud, pealkirja ei mäleta. Lahendustele soovitasin ka pilgu peale visata, et mida tema kui füüsik arvab.
Mulle esimene raamat kohati avaldas muljet küll, kuid väga ettevaatlikuks tegi sealtoodud inimkonna arengujärkude jagamine: esiaeg - antiikaeg - tänapäeva kristlik kultuur. Hoolikalt varjatud tagasihoidlik kui sügavalejuurdunud kristlik maailmapilt kumab läbi. Kuivõrd see suudab üldist käsitlust kahjustada-piirata, ma kindlalt öelda ei oska.

Kuid ... ma sooviksin ka, et mõni füüsikat jagav isik veelkord ka nendele uutele raamatutele pilgu peale viskaks (temaatika on esimesega sama), et hinnata, kas sellel valemiterägastikul seal on mingi reaalne mõte ka sees või ei.

Mulle endale paistab tema mõttekäikude juures silma suurte "aukude" olemasolu. On midagi põhjalikult puust ja punasest selgeks tehtud, ja siis on sooritatud "hüpe üle augu" ja jõutud ulmelise järelduseni.

Üks näide. Ta võrdleb elava inimese aju ja teadvust selles suletud vooluringiga. OK. Lamp põleb, teadvus särab. Surnud inimese oma avatud vooluringiga. No OK. Lamp kustu, (keha)teadvus kutu. Voolu pole, pinge on. Kas on nii? Kuid kuidas sealt ikkagi teadvuse (hinge) surematuse välja saab lugeda? Surematu võib olla küll see keha või individuaalse teadvuse ülene universaalne teadvus, kuid Maailmataju rääkis ikka ühe inimese "vooluringist".

Võimalik, et ka minu arutluskäik on vigane. Kuid targemaks muidu ei saa, kui oma rumalust avalikult ei eksponeeri.

See Maailmataju esitas väga häid vastuväiteid ja põnevaid arutlusi Jaan Aru Teadvuseteaduse blogis. Seal ta kristlusel välja paista ei lasknud.
Vasta
#3
"Maailmataju 2015" on siis juba kolmas eelväljaanne. Antud teos on eelnevatest Maailmataju versioonidest palju parandatud ja täiendatud. See, mis jäi eelmistest versioonidest välja, on nüüd uuesti siis tagasi pandud ja ka veel täiendavalt.
loodusfüüsika , kvantmehaanika , relatiivsusteooria , aeg , ruum , mateeria , gravitatsioon , teadvus , aju , neuronid , psüühika , taju , usk , vaim , hing , tulnukad , religioon , teadus , teadusfilosoofia , tsivilisatsioon , surm , keha , tehnoloogia , kunst , kultuur , loovus , andekus , intelligentsus

https://annaabi.ee/Maailmataju-ehk-maail...42456.html
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Raamat "Eesti ennemuistsed jutud" isemaag 14 6,387 17-04-2018, 05:14
Viimane postitus: isemaag
  Venekeelne raamat VironShaman 0 1,593 04-12-2012, 23:42
Viimane postitus: VironShaman
  Raamat risti sümbolist kargutaja 19 9,195 15-09-2011, 11:21
Viimane postitus: Müstik
  Nastja tarkuste raamat hulkuv hing 0 2,850 08-01-2011, 19:28
Viimane postitus: hulkuv hing
  Raamat "Lollid valged mehed", Michael Moore hermes2010 1 2,733 27-10-2010, 14:37
Viimane postitus: excubitoris
  Vanga raamat. Koi 5 4,479 18-08-2010, 14:31
Viimane postitus: NelliN2
  Raamat "Darwini vaim ehk peaaegu nagu vaal" hermes2010 0 2,362 23-04-2010, 11:40
Viimane postitus: hermes2010
  Raamat "Ishamel" Earthland 0 1,902 26-05-2009, 18:15
Viimane postitus: Earthland
  Raamat - "Unenägude Tõlgendamine" vms. karlpa 2 3,486 26-02-2006, 23:53
Viimane postitus: Wolfgirl

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat