•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31(current)
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas ehitati Giza püramiidid?
Millistesse püramiididesse ei pandud sarkofaagi? Kas ühes püramiidis oleva sarkofaagi teistsugune otstarve välistab püramiidi mõtte/otstarbe mis on seotud vaarao (elu ja) surmaga?
Miks pandi püramiididesse väärtuslikke asju ja kirjutati/joonistati seintele? Mida kaitsti püramiidides lõksudega?

Kas vastused neile küsimustele aitavad kaasa mingile vettpidavale teooriale? Ja milline on mingi muu vettpidav ja kriitikat kannatav hüpotees? Või teistmodi küsides: milline on kõige vettpidavam teooria ja miks?
Vasta
Jälle ainult hunnik küsimusi, tee tööd internet on suur ja lai, (Laari moodi vast otsa ei lõppe), ka vastuseid seinast-seina, leia omale sobiv vastus sealt ja tutvusta meile. Miks peab keegi sinu eest koguaeg tööd tegema? Inimesed tõid oma nägemuse, vasta samaga, ära päri kogu aeg. Niigi koosnevad pooled Sinu postitustest vaid vaidlemistest ja küsimustest, paramaterjali suht vähe.
Vasta
Kas püramiidid ehitati viisil "otsi endale sobivad vastused ja meetod"? Kas nende otstarve on ka "otsi endale sobiv otstarve"?
Vasta
Irriteerid, sindrinahk. Too välja Sinu arust tõesed variandid, ilma teisi tüütamata, siis vaidleme edasi.
Vasta
Kui uuriti Džoseri astmikpüramiidi, leiti, et ehitise sisemus on kärjetaoliselt täis käike ja tunneleid. Sinna pürmiidi alla olid maetud Džoseri perekonnaliikmed ja sealt leiti ka Džoseri vasak jalg.

Rohkem pole seni ette tulnud, et püramiididest oleks kedagi leitud.

Hancocki "Jumalate võluritest":
"Egiptoloogid defineerivad püramiide "hauakambrite ja ainult hauakambritena", kuid professor Liritzis nendib:
"Nüüdisinimeste matmissäilmete puudumine mis tahes Egiptuse püramiidis ning sealse paiga olemus tunnistab, et rajatiste orienteerimine polnud juhuslik, vaid need ehitati päritud teadmiste ja tähtede konfiguratsioonimustrite järgi; öeldu viitab sellele, et "püramiidide kui hauakambrite" teooria ei pea enam paika, mistõttu vajatakse nii püramiidide kui ka Giza enda vanuse funktsiooni ja taaskasutamise avaramat määratlemist..."
Edaspidi soovitan lugeda Edfu tekstide lõike, millega ka ise praegu tegelen.




Vasta
(28-08-2018, 18:39 )kage Kirjutas: Millistesse püramiididesse ei pandud sarkofaagi?
Mida kaitsti püramiidides lõksudega?
Mõni on siin ikka päris metsast.
Püramiide on sadu, aga sisse saab ronida ühele. Või siis paarile neist.
Lõksudega kaitsiti püramiide parasiitide eest.
Tänu lõksudele on püramiidid säilinud.

Vasta
(29-08-2018, 09:11 )muca Kirjutas:
(28-08-2018, 18:39 )kage Kirjutas: Millistesse püramiididesse ei pandud sarkofaagi?
Mida kaitsti püramiidides lõksudega?
Mõni on siin ikka päris metsast.
Püramiide on sadu, aga sisse saab ronida ühele. Või siis paarile neist.
Lõksudega kaitsiti püramiide parasiitide eest.
Tänu lõksudele on püramiidid säilinud.
Mis tähendab ühele või paarile? See üks või paar on logistiliselt hea koha peal, kuhu iga üks suhteliselt tühise raha eest kohale pääseb. Teiste jaoks peab sul omal natuke rohkem aega ja organiseerimis võimet.
Pakutakse ka paketi reise, muidugi hinnad ja aeg mis selleks kulub on hoopis teisest klassist, aga saab ka ilma organiseerimiseta.

Vasta
(29-08-2018, 07:51 )Nofretete Kirjutas: Kui uuriti Džoseri astmikpüramiidi, leiti, et ehitise sisemus on kärjetaoliselt täis käike ja tunneleid. Sinna pürmiidi alla olid maetud Džoseri perekonnaliikmed ja sealt leiti ka Džoseri vasak jalg.

Rohkem pole seni ette tulnud, et püramiididest oleks kedagi leitud.

Hancocki "Jumalate võluritest":
"Egiptoloogid defineerivad püramiide "hauakambrite ja ainult hauakambritena", kuid professor Liritzis nendib:
"Nüüdisinimeste matmissäilmete puudumine mis tahes Egiptuse püramiidis ning sealse paiga olemus tunnistab, et rajatiste orienteerimine polnud juhuslik, vaid need ehitati päritud teadmiste ja tähtede konfiguratsioonimustrite järgi; öeldu viitab sellele, et "püramiidide kui hauakambrite" teooria ei pea enam paika, mistõttu vajatakse nii püramiidide kui ka Giza enda vanuse funktsiooni ja taaskasutamise avaramat määratlemist..."
Esiteks - kas kõik püramiidid mida Egiptuses ehitati on ühe ajastu omad ja ühe otstarbega? Ei ole ja seega pole põhjust ka kõike ühetaoliselt käsitleda.
Teiseks - kui teadlased on uurinud, väljakaevamisi teinud ja leidnud, et olemasolevate tõendite ja info järgi on osasid püramiide hauakambritena kasutatud (keha võidi pärast mujale viia rüüstamise kartuses), siis milliste tõendite alusel on tekkinud väide, et neid pole hauakambritena kasutatud?
Kolmandaks - kuidas ütlus "rajatiste orienteerimine polnud juhuslik, vaid need ehitati päritud teadmiste ja tähtede konfiguratsioonimustrite järgi" välistab (osade) püramiidide otstarbe hauakambrina? Mina ütleks küll, et need on üsna tõsised põhjused vaarao jumalikule päritolule ja sellise haukambri/mälestusmärgi püstitamiseks.

Aga see ei käi enam "kuidas ehitati" alla.

(28-08-2018, 19:30 )igihali Kirjutas: Too välja Sinu arust tõesed variandid, ilma teisi tüütamata, siis vaidleme edasi.
Eee... kas sa tahad hakata vaidlema selle üle kellel on rohkem õigus, st kes tugevamalt usub enda jaoks meeldivatesse variantidesse ja seda "häälekamalt" väljendab? Tänan, ei soovi. Ma parem kogun infot ja võrdlen ning analüüsin seda.
Vasta
(29-08-2018, 18:24 )kage Kirjutas: Teiseks - kui teadlased on uurinud, väljakaevamisi teinud ja leidnud, et olemasolevate tõendite ja info järgi on osasid püramiide hauakambritena kasutatud (keha võidi pärast mujale viia rüüstamise kartuses), siis milliste tõendite alusel on tekkinud väide, et neid pole hauakambritena kasutatud?

Lugesin just üle 2014 arheoloogilist uudist.
Olemas ka arheoloogia teemas.

Kirjutatakse, et astmikpüramiide leidub kogu Lõuna- ja Kesk-Egiptuses. Tegemist on asulapaikade juures olevate püramiididega, milles ei ole kambreid ning need ei ole mõeldud matmiseks.

Seitsmest sellisest püramiidist kuus on peaaegu identsed. Edfust nüüd avastatud püramiidi suurus on 18,4 korda 18,6 meetrit.

Miks selliseid püramiide rajati, on seni mõistatus. Oletatakse, et need võisid olla sümboolsed kulutusobjektid.

Püramiidilt leiti ka hieroglüüfe, mis viitavad imikute ja laste matmisele selle püramiidi juurde. Uurijate arvates pärineb püramiid märgatavalt varasemast ajast kui leitud matmispaigad. See omakorda viitab, et püramiid ei olnud esialgu mõeldud matmiseks.

https://elu24.postimees.ee/2685014/egipt...ikpuramiid

Aga see ei käi jah "kuidas ehitati"alla.
P.S. Loen endiselt Edfu tekstide lõike. Tekstid pajatavad, kuidas Iidse aja "jumalad", kes pääsesid eluga oma endise kodumaa hävitanud veeuputusest, siirdusid maailmas "rändama" eesmärgiga rajada sobivates paikades uued valdused. Üks lõik mainib ka erilist paika, kus nad Egiptuses elama asusid. Seda paika kutsutakse Hensen-nesut. Kahjuks arheoloogid ei tea, millal see paik asutati, kuid seda on mainitud ka Palermo kivil.
Aga see ei ole jah teema, milles tekstidest leitust edasi kirjutada.
Egiptuse teemasid on palju ja kindlasti leiab huviline lisateavet mõnest teisest Egiptuse teemast.








Vasta
[Pilt: wumo5b7d58c480ada6.28843977.jpg]
Vasta
Thorondor kirjutas:

Huvitavalt lihtne püramiidi ehitamise meetod.
How I Would Build The Great Pyramids (inglise keeles, aga video räägib iseenda eest)
https://www.youtube.com/watch?time_conti...FEjBtPOPNk


Mina Olen kirjutas:

Eks neid spekulatsioone ole erinevaid aga minu lemmik on ikka mu enda välja mõeldud lahendus ja hiljem otsides selgus, et ma pole ainus kes sellele mõtles.
https://www.google.com/search?q=pyramids...e&ie=UTF-8


Oeh, huvitavad teooriad mõlemad, kuid nagu ikka minu silma jaoks vigased.
Esimene versioon pole piisavalt lihtne, et olla usutav. Selline tõusukaldenurk nagu on püramiididel ei võimalda leida tõstetavatele blokkidele piisavalt laia toetuspinda, et neid nõnda kangide abil üles ubida. Nagu näha, autor on teinud asja modelleerimisel pisut pattu ehitades mudeli laugema kui on püramiid. Toetan versiooni kus blokid tariti üles püramiidisiseste laugete rampide peal puurullidel veeretades. Tunduvalt lihtsam.

Teise versiooni usutavus hakkas minu jaoks kõikuma, kui esitati antechamber`i vaheseinu kui mingi mehhanismi osi, mis liikusid üles-alla. Jama kuubis, need vaheseinad ei saanud oma soontes liikuda. Selle eksiarvamuse juured pärinevad mingi "egüptoloogiaeksperdi" soperdisest, kes üritas konstrueerida usutavat selgitust neile seintele kui "vaarao matuse" languksed.
Kas galerii kaldpinda rambina kasutades pruugiti ka köisi, vintse, talisid ja plokke ei saa me samuti kindlalt väita, sest võidi teha ka lihtsamalt: galerii seinte ääres olevad uurded võivad tekitada julge oletuse, et neid pruugiti ülessikutatavate kiviblokkide toestamiseks ja puhkamiseks. Teoreetiliselt oli võimalik kivid üles saada lihtsa kangimehhanismiga.

Olen selles veendunud, et kivid toimetati üles võimalikult odavalt ja lihtsalt, seega ei ole mõtet võistelda, kes esitab ulmelisima teooria.
Kõige raskestipuretavaim pähkel püramiidide ehitusel on küsimus kuidas neid kiviblokke sobitati üksteisega, sellele viitas kaasfoorumlane 3T eelmisel leheküljel Vasamasa pilti kommenteerides.

Raske on võidelda "püramidioloogide" pärandiga. Enimlevinud väärarusaam on , et püramiide ehitasid orjad.
No pange mind põlema, ma lihtsalt ei suuda seda joga uskuda. Orjad on ju maailma kalleim tööjõud; toida, kata ja valva ning piitsuta teisi. Jah, vaaraode aegses Egiptuses oli ju orjanduslik kord, kuid vaaraod ei saanud ju neid ehitada; nad olid juba enne vaaraosid valmis, ehitatud enne kaht veeuputust. Milline riigi- või ühiskondlik korraldus siis oli, mina ei tea. Kuid oletame, et inimesed olid siis vabad ja suutsid end ise toita ja elatada. Tekib õigustatud küsimus kuidas siis motiveeriti ehitajaid tööle, kui piitsahirmu polnud?
Vastus on taaskord vastikult lihtne: ikka prääniku, mitte piitsaga. See "präänik" ei olnud mitte magus, vaid SOOLANE. Nagu me teame, rajati kõigepealt maaalused käigud, raiuti(lõigati) paekivi pinnasesse. Paekivi sisaldab aga jäänukina oma tekkeajast merepõhja settekivimina soola. Millised olid ennemuistse aja inimese võimalused hankida soola: väga rasked, lähim koht Punane meri. Jah Vahemeri ei olnud siis Atlandi ookeaniga ühenduses, oli hoopis mage sisemeri(järv) -fakt. Seega, igaüks kes sealsest kaevust jõi, sai kätte ka eluks nii vajaliku soolakoguse. Lisaks oli see vesi ka jahe ja puhas, ülimalt tervislikuks alternatiiviks Niiluse sogasele veele. Nii kindlustasid püramiidide projekteerijad endale tänumeelse ja usina tööjõu, ainult näita neile kuidas puurullidel kive veeretada...
Vasta
Huvitav video püramiidist ja selle hüpoteetilisest ehitamisest. Torino papüürosele, mis leiti Luxorist 1822 a, oli ka kirjutatud, kelle valitsuse ajal ta ehitati. Valitseja nimi oli Saurid, juudid teadsid teda vist rohkem Enoch'ina. Selle dokumendi järgi ehitati ta aastal 10500 eKr. Enoch, nagu teada, polnud siit planeedilt pärit . Püramiidid ehitati riigi viimases neljandikus, kuna Egiptuse riigi vanuseks loeti 39 000 aastat. Selle otstarbe kohta on erinevaid versioone, mina tean, et ta pidi planeedi jõujoontega miskit tegema.

https://youtu.be/TBmcGfGXpi8
Vasta
Mmm... Delfi oma teatud "headuses":
https://forte.delfi.ee/news/teadus/kui-p...ud-cheopsi

Nõustun, et ehitamiseks polnud vaja nii palju tööjõudu kui algselt arvatud... Kuid kõik muu on puhas jama(kes ehitas ja millal). Kui kivide töötlemise tehnoloogia on siiani lahti dekodeerimata, siis mis kuradi arvutusi te siin esitlete?

Kommentaariumis võtab sõna minu lemmikoponent Seenetoorik... Tunnistan, et mul on olnud viimasel ajal pisut igav ilma temata... Auu, kui sa siin veel käid, võtad ehk vaevaks pisut sõna võtta? Või oled saanud bänni oma juhmuse eest? Foorumi jumalad, kui Seenetoorik on saanud mingi keelu, kutsuge ta tagasi, mul on igav...
Vasta
Ah et seenetoorik siin enam ei käi, no hunt temaga...

Selles artiklis ajas mind üks lause lausa lõrisema:
"Kõige keerulisemaks kujunes tõenäoliselt töökorralduse organiseerimine, ehitajate järjepideva ehituskividega varustamise planeerimine ning Giza ehitusplatsil töötavatele inimestele majutuse, töörõivaste ja toitlustuse organiseerimine."

No mis ma oskan kosta; tänapäeva ülikoolid toodavad roppu rumalust ja mõtteloodreid ajaloololle:
Ei me tea ju missugune ühiskonnakorraldus püramiidide ehitamise ajal oli, kuid selline sotsialism, kus hoolitsema pidi tööliste toidu, peavarju ja niudevöö pesemise eest- kindlasti mitte.
See kes ei saanud hakkama enese toitmisega, suri järglasi saamata ja rumalust-laiskust levitamata. Lihtne-loogiline, eks?
Edasi, tõenäoliselt ehitati püramiidid jääaja lõpus, kliimaolud tähendasid oluliselt rikkalikumat toidulauda kui tänapäeva Egiptuses.
Seega toit ei saanud olla püramiidiehitajate jaoks probleemiks...

Küll aga oli terav puudus ühest eluks nii vajalikust keemilisest elemendist naatriumkloriidist ehk SOOLast. Jah just nimelt, teie kallid lugejad, kel soolatops igaühel köögis täidetud, kas te kujutate ette missugune on korralik soolanälg? Eksivad need, kes arvavad et siis saanuks ju soola Vahemerest; ei Vahemeri oli tol ajal mage siseveekogu. Soola saamiseks tulnuks Atlandi või India ookeani äärde "lonkida".

Kolmandamat korda ma pean lugejate tähelepanu pöörama tõestatud tõigale:
Püramiidide ehitust alustati kaevude ja neid ühendavate allmaatunnelite rajamisest.
Need kaevati (raiuti-lõigati- uuristati...?) ju paekivi sisse. Paekivi on aga iidse merepõhja settekivim, see sisaldab... soola! Mitte palju, kuid piisavalt, et muuta nendes kaevudes olnud vesi kergelt soolakaks.
See, kes korra seda "eluvett" maitses, kargelt külma, selget ja puhast, see sai kogeda erakordset mõnuaistingut, millele on raske midagi võistlevat välja pakkuda.

Ühesõnaga, selle kaevusüsteemi omanik sai endale käsutusse meeletu ressursi: terve armee tänulikke ja tasuta teenistusvalmit elanikkonda, ole ainult mees(või jumal?) ja näita, kust kive lõigata ja kuhu toimetada...


Ärge häbenege, öelge ausalt, kas minu teooria, et püramiidid võidi TASUTA ehitada on liig ulmeline? Või jäi midagi arusaamatuks?
Vasta
Niiluse Delta piirkonna järvedest neli olid teada oma soola sisalduse poolest - Burullus, Edku, Marout ja Manzala.
Natroni org oli tuntud natronisoola leiukoht, mida kasutati nii mumifitseerimisel kui ka tavalise soolana.
Saharas on iidsed soolakaevandused, kust veeti soola karavanidega üle kõrbe igas suunas. Ka musta Aafrikasse ja Timbuktu oli üks suuri orja-ja soolaturge.
Euroopa vanimaid soolakaevandusi, praeguse Bulgaaria Solnitsata, ei jää neist ka eriti kaugele.
Ei mäleta allikat, kuid olen lugenud ka usinast araablaste soolaga kauplemisest
Minu arust iidsetel Egiptlastel polnud erilist soolapuudust.
Vasta
Jepp, kõik õige, aga... Kogu mu teooria rajaneb sellel, et püramiidid rajati enne kaht veeuputust. Neist viimane tsunami sai alguse Atlandi ookeanist ja ujutas soolase veega üle laialdased piirkonnad (näiteks Kaspia mere soolasus pärineb sellest uputusest).See soolane veeuputus kannab siiamaani jälgi: mõnes sademevaesemas piirkonnas on sool siiamaani mullapinnases alles, tehes maaviljeluse mõttetuks.
Ja vastupidi:Aafrika jääaja perioodi sademed lahustasid ja kandsid minema viimsedki soolaosakesed; järelikult oli tolleaegne keskkond äärmiselt soolavaene. Seega oleks korrektne arvestada jääaja lõpu aegse soolapõua geograafiaga.
Timbuktu on suurepärane näide soolavaeses piirkonnas olnud spekuleerimisest.

Teooriat, et püramiidid ehitasid vaaraode aegsed egiptlased pean ma kohtlaseks.
Vasta
No Punane meri oli olemas vist ka enne veeuputust. Maailmamere soolaseim osa. Põhjaosas, näiteks Suessi lahes tänapäeval üle 40 promilli. Meie soome laht ainult 3.5 promilli.
Surnumeri pole ka eriti kaugel, aga mis seal oli enne veeuputust, jumal teab.
Vasta
No nii, Surnumeri hakkas soolastuma just 10 000 aastat tagasi, tänu jääaja lõpu kliimamuutustele. Uuemast ajast on ju ere näide Araali mere kuiva(ta)misest ja soolsumisest. Jään enesele kindlaks, et jääaja lõpu Egiptuses oli soolaga väga "hõre". Ilmselt tuli seda vedada kaugelt ja transport oli ropp kallis. Sool oli luksus ja soolakas kaevuvesi võis olla püramiidide ehitamise tasu.
Vasta
Ei leidnud praegu üles, aga kunagi vaatasin tuubist venekeelset videot soolast. Ma arvan, et sain selle viite siit foorumist, aga juba üsna ammu.
Vot seal videos tehti selgeks, et teatud uuringud näitavad, et sool polegi üldse looduslik produkt, ega üldse pärit meie planeedilt. Et maailmameri oli pikka aega mage ja maa täiesti eluta. Siis aga tõid keegi kuskilt kohale soola, et üldse tekiks ja oleks võimalik elu sellel planeedil. Seal oli ka märgitud, et soolakristallid on võimelised säolitama meeletus koguses informatsiooni, kordi ja kordi enam kui räni. Ja et äkki saadeti elu Maale üldse koos soolaga. See tähendab, et soolakristallis peitus info kogu Maal eksisteerinud ja eksisteerivate eluvormide DNH ja palju muudki. Teadlased õppivat juba soolakristalli infot lugema ja sinna ka infot salvestama.
Et siis sool võib olla miskit palju tähtsamat kui maitseaine.
Vasta
(16-08-2020, 18:44 )Geargirl Kirjutas: Teooriat, et püramiidid ehitasid vaaraode aegsed egiptlased pean ma kohtlaseks.
Mina ka!
Mulle meeldib ka sinu veepumba mõttekäik.
Ja et energiat võidi üle kanda seisulainena mööda jõge ülesvoolu,
on ka täiesti kohane mõte. Kusjuures seda toetab ka iidsete ülesvoolu
asuvate ehitiste (varemete) mõõtmetes leiduvad seosed.

Vasta
Niisama lisan ühe venelase videost leitud info Egiptuse püramiidide kohta, mälu järgi, ta ise oma video pani kustu hiljem. Sisu: Kõigepealt oli veeuputuse kohta, vaadake kuidas Cheopsi püramiidil kõik tahvlid on ära kadunud, kuid tipu ligidal olevad tahvlid jäid alles, veeuputuse tase ulatus selle kõrguseni. Info 2: püramiidi tipuni oli võimalik kõndida spiraalselt kulgeva raja kaudu püramiidi küljel. Info 3: Sarkofaagi ruumis pidi olema tuumareaktor. Ausalt, ma ise seda välja ei mõtelnud. Aga see on küll minu mõte, et püramiidid ehitati beerserkide poolt, sellest uskumisest ma lahti ei ütle. No saage naljast aru.
Vasta
Punase mere kaldalt iidsest sadama varemetes leiti papüürused, mis kirjeldavad Hufu püramiidi fassaadiblokkide transporti.

Vasta
https://www.youtube.com/channel/UCDWboBD...YSK3KUO0hQ
Tundub ,et enne kui Zahi oma kaela ei murra ,ei juhtu püramiidi uurimisarengus suurt midagi.
Vasta
https://www.youtube.com/watch?v=CZqb3P4NKiE
Venelastel terve rida uurimusi, kus võetakse asi üheselt kokku- püramiidid olid ammu enne egiptlesi olemas ja hoopis paremal tasemel tehtud, kui vana või uus riik oleks suutnud.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31(current)


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 189 132,149 01-08-2022, 11:07
Viimane postitus: Maakristall
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 120,494 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 382 172,222 17-11-2020, 20:44
Viimane postitus: Aadu66
  Kuidas jõulukombed alguse said? Müstik 66 33,556 25-12-2019, 18:19
Viimane postitus: Malandro
  Püramiidid? z3r0 c001 85 51,897 18-08-2019, 05:45
Viimane postitus: Tyto Alba
  Aasia püramiidid Arto 51 35,014 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 12,932 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,661 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 9,996 06-11-2013, 19:00
Viimane postitus: Müstik
  Giza püramiide oli tegelikult neli ?! elis 20 11,315 06-07-2011, 17:52
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat