•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 25
  • 26
  • 27(current)
  • 28
  • 29
  • ...
  • 31
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas ehitati Giza püramiidid?
Ulme on see, et su ehitajad ei söö, ei joo, ei külasta peldikut ega maga ka kuskil.
Et kivid neile taevast otse jalge ette sadasid ja meestel jäi vaid need üles tirida, see on ka ulme.
Laugh
Vasta
Aga ilmselt vist ainult sina üritad midagi taolist väita. Kuidas seda nimetatigi...ahjaa! Õlgmehikese argument!
Vasta
Püramiide ehitasid beerserkid. Ja kui neile iga päev veel ka õlut anti rüübata, siis miski pole võimatu. Paigaldavad mägesid.
Vasta
Berserkid tarvitasid ju seeni... Kuid kindlasti on huvitav teada, et iidsetel aegadel olid kolm esimest impordi artiklit oder(õlu), kanep ja opiaadid. Esitasin selle fakti mõtlemisvõime ergutamiseks, mitte lõõpimise ja lampsimise õhutamiseks...

Saja tuhande püramiidiehitaja toitlustamine oli kindlasti tõsine väljakutse.
Kui Keopatra aegne Egiptus oli terve Rooma impeeriumi viljaaidaks, siis sama saab ka öelda vaaraode dünastiate põllumajandusliku võimekuse kohta. Väljakaevamistel leitud tõendid kõnelevad liha, leiva ja õlle pruukimisest...
Herodotus kirjutas, et ehitajaid toideti sibulate ja redistega... SIBUL ja REDIS ei kõla just kuigi kõva kõhatäitena raske füüsilise töö tegijale. Selle vastuolu selgitamiseks tuleb kaevata "sügavamalt" arheoloogiliste tõendite kihtides...
Vasta
Kui täpsemalt siis punast kärbseseent. Püramiididega siin seost otsida on mõtetu.
Vasta
Ühe levinud "tõsiteadusliku" versiooni kohaselt ehitati liivast(!) ramp mida mööda sikutati kivid püramiidi juurde. Koos ehitise kerkimisega tehti ka seda "muldkeha" kõrgemaks ja pikemaks. Püramiidi valmides ramp lammutati... Selle teooria põhialuseks oli väide, et just nii saaks selgitada püramiidi ümbritseva liiva, savi ja kivikeste päritolu...
Et siis nagu ehitame kõigepealt causeway, templid, tammid, kaevud ja terrassid; seejärel püramiidi koos rambiga... ja seejärel lõhume causeway, templid, tammid, ajame täis kaevud ja katame selle kõik rambi lammutusest saadud materjaliga...
Ei, kurat võtaks, EI! Sellel on ainult üks selgitus- veeuputus. 12000 aastat tagasi pühkis 200-400(!) meetri kõrgune tõusulaine oma teelt ja hävitas püramiidid rajanud tsivilisatsiooni.
Vasta
Võti Egiptuse iidsetele saladustele

https://www.youtube.com/watch?v=zZ5qdj500nk


Vasta
Jah, ametlikus teoorias kahtlemine on ketserlus, mis pöörab tõsiusklikud "egüptoloogia" kiriku kummardajad berserkiks...
Vasta
[quote='Geargirl' pid='239568' dateline='1513241474']
Berserkid tarvitasid ju seeni... Kuid kindlasti on huvitav teada, et iidsetel aegadel olid kolm esimest impordi artiklit oder(õlu), kanep ja opiaadid. Esitasin selle fakti mõtlemisvõime ergutamiseks, mitte lõõpimise ja lampsimise õhutamiseks...

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Just mõtlemisvõime ergutamiseks ma selle lõõpimise lisasin. Berserkid tarvitasid ka mõdu, ehk oli õlugi neile tuttav rüübe.
Kusagil Andide mäeahelikus muidex on guugli otsingu kaudu leitud huvitav tasane platoo, kus asuvad jäljeread mitme kilomeetri pikkuses. Nagu oleks sammuv ekskavaator kõndinud mäeaheliku tipus ja selle külgedelt midagi lõiganud. Seda linki uuesti leida oleks natuke vaevav tegevus. Ehk keegi teab ja lisab.

Vasta
(14-12-2017, 10:51 )Geargirl Kirjutas: Herodotus kirjutas, et ehitajaid toideti sibulate ja redistega... SIBUL ja REDIS ei kõla just kuigi kõva kõhatäitena raske füüsilise töö tegijale. Selle vastuolu selgitamiseks tuleb kaevata "sügavamalt" arheoloogiliste tõendite kihtides...

Herodotus kirjutas järgmist:
"Püramiidil seisab egiptuse hieroglüüfides raidkiri, mis näitab töömeestele mõeldud redistele, sibulatele ja küüslaugule tehtud kulutusi. Tõlk, kes raidkirja luges, ütles mulle, nagu ma hästi mäletan, et see küündinud tuhane kuuesaja talendi hõbedani."

Juudi ajaloolane Josephus 1.saj. p.Kr pakub oma teoses huvitava seletuse. Ta väidab, et Seti järeltulijad ehitasid püramiidi (kivist samba) selleks, et teadmised ei läheks kaotsi. Enne seda oli ette kuulutatud, et tuleb veeuputus ja see hävitab maailma.

Araabia ajaloolane Al-Masudi kirjutas, et kuningas Sauridi andis preestritele käsu panna püramiididesse tallele üleskirjutised nende teadmistest ja saavutustest erinevais kunstides ja teadustes...ning aritmeetikas ja geomeetrias, et need säiliksid nende jaoks, kes hiljem suudavad neid mõista."

Rooma kirjanik Plinius Vanem kirjutas oma 37-köitelises teoses, et Giza kolme püramiidi ehitati 78 aastat ja neli kuud.
Vasta
Tulistan ka samasse kanti.
Dänikeni “Zeusi nimel” (e.k. H. Pedusaar/ minu lühendatud) on suurepäraselt ametlikku teadust naeruvääristav lõik:
...religiooni suured teadjad nüüdisajal ei oska sealt pärit aastaarvudega midagi peale hakata. (vt: http://s8int.com/phile/page44.html) Nende jaoks eksisteerib üleskirjutatud ajaloo eel ainult kiviaja suur ja must auk, kus kõik ahvist arenenud inimesed ...oma tarkusi avardasid. Nad õppisid kasutama kivist tööriistu; tasapisi kujunes mõmisevatest häälikutest kõne ... leiutati nooleteravik, mõõk,..vibu,...jõuti oskusteni... maagist metalli välja sulatada. Kõige selle kõrvalt ehitasid nad tohutuid megaliitseid rajatisi, mida polnud õigupoolest mitte kellelgi vaja. . ..kirjakunsti mille abil hakati oma tehnilise varjundiga muinasjutte teravate krihvlite abil savitahvlitele kraapima...
...eriteadlased, kes lõpututel konverentsidel...oma tarku päid murravad ja vastastikku teiste kolleegide teoseid tsiteerivad (et jääda “teaduslikuks”), ei leia midagi muud lahendust kui... : ...vanimate dünastiate kronoloogia varasemast kui neljanda aastatuhande keskelt on fantastiline ja ilmselgelt väljamõeldud.” Või : “Arulage loba”, “Selle lõigu võib rahumeeli kõrvale jätta: see sisaldab fantaasiasaadusi.” ….Inimkonna teistsugune minevik polevat mõeldav isegi siis, kui kõige erinevamate rahvaste kroonikakirjutajad pakuvad selle jaoks muid andmeid. Püha evolutsioon ei jäta mingeid alternatiive!
Et tervet seda absurdsust selgeks rääkida, leiutame kuuaastad,....süüdistame ...kroonikuid arvuvigades...või leiutame..kalendrisüsteeme, mis tegelikkuses pole kunagi eksisteerinud – olgu kas või Sothise kalender (Siiriuse kalender) vaaraodünastiate jaoks. Kuhu jääb õigupoolest see paljukiidetud teaduslikkus, kui kõik andmed, mida nii paljud kroonikud on vanadest aegadest meile pärandanud, lihtviisil kalevi alla pistetakse?
100:0 Dänikeni kasuks!
veel:
Kairos asuva Cairo University arheoloogia osakonna dekaan dr Alaaeldin Shaheen tõdes 2010 a vana Egiptuse arhitektuuri konverentsil, et võib osutuda tõeks, et Giza püramiidi ehitamist võidi aidata tulnukate poolt. Ta lisas veel, et ta küll ei saa kinnitada seda aga et selle püramiidi sees on midagi mis pole pärit meie maailmast.
Shokeeritud kuulajaskond ei saanud aga enam selle kohta mingit lisainfot. Selle järgnev oli aga ootuspärane...Nimelt ilmus internetti tekst kus tema “suur sõber” tundis muret selliste väljaütlemiste kohta ja sai vastuseks sellelt dekaanilt, et “ta ei ole midagi sellist öelnud mitte kunagi”.
Vasta
Egiptuse kalendritest kirjutatud teemas Kui vana on Egiptuse kultuur? - Alates # 17.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...vana+on%22

Küllap on püramiidid ehitatud eelneva kõrgtsivilisatsiooni poolt. Seejuures ka kõik teised leitud ja veel leidmata iidsed ehitised.



Vasta
(14-12-2017, 12:13 )Geargirl Kirjutas: Ei, kurat võtaks, EI! Sellel on ainult üks selgitus- veeuputus. 12000 aastat tagasi pühkis 200-400(!) meetri kõrgune tõusulaine oma teelt ja hävitas püramiidid rajanud tsivilisatsiooni.
Ka mitmekilomeetrilise lainekõrgusega uputusi on olnud. Ja hulgi pisemaid, nii 100-400m kõrguseid uuemal ajal.

https://www.youtube.com/watch?v=tiDoadwWw9k
https://www.youtube.com/watch?v=mUg7TOXq...e=youtu.be

Vasta
(15-12-2017, 09:56 )Tinar Kirjutas: Kairos asuva Cairo University arheoloogia osakonna dekaan dr Alaaeldin Shaheen tõdes 2010 a vana Egiptuse arhitektuuri konverentsil, et võib osutuda tõeks, et Giza püramiidi ehitamist võidi aidata tulnukate poolt. Ta lisas veel, et ta küll ei saa kinnitada seda aga et selle püramiidi sees on midagi mis pole pärit meie maailmast.
Shokeeritud kuulajaskond ei saanud aga enam selle kohta mingit lisainfot. Selle järgnev oli aga ootuspärane...Nimelt ilmus internetti tekst kus tema “suur sõber” tundis muret selliste väljaütlemiste kohta ja sai vastuseks sellelt dekaanilt, et “ta ei ole midagi sellist öelnud mitte kunagi”.

Jah, internetti ilmus selline lugu. Asja natukene lähemalt uurides tuleb aga välja, et ainukene allikas, mis Shaheeni sensatsioonilisi sõnu vahendas, oli fundamentaalne new age grupp allnewsweb.com. Mees ise eitas seda kõike.

Siin pikemad seletused kogu loost: http://www.andrewcollins.com/page/articles/shaheen.htm
http://skeptophilia.blogspot.com.ee/2011...cheme.html

Ja mis siis kui ta olekski nii öelnud? Ega väitel pole ilma tõenditeta mingit kaalu.
Vasta
Herodotus kirjutas järgmist:
"Püramiidil seisab egiptuse hieroglüüfides raidkiri, mis näitab töömeestele mõeldud redistele, sibulatele ja küüslaugule tehtud kulutusi. Tõlk, kes raidkirja luges, ütles mulle, nagu ma hästi mäletan, et see küündinud tuhane kuuesaja talendi hõbedani."
Üks talent on umbes 26 kilogrammi. Lisame veel ehitusel kasutatud kulla, hõbeda ja vase ning tööriistade valmistamiseks kulunud raua maksumuse- eelarve kujuneb kosmiliseks... Mõelge kui palju energiat ja aega kulus sellise koguse metalli kaevandamiseks... Sellise varanduse kogumiseks tulnuks ühiskonda sajandeid karmilt ekspluateerida...
Vasta
Oh aeg. Ma olen pool elu elanud teadmisega ,et yks Kreeka talent on umbes 15 kg.
Viki väidab muud. Järelikult oli kunagi loetud allikas vale.Angry
Vasta
Järgnev mõttekäik pole mõeldud nõrganärvilistele:
Kui "Cheopsi" püramiidis "kuningakambris" toimunud füüsikalis- keemiliste protsesside tulemusena oli selle seintele ja lagedele ladestunud soolakiht, siis teisest püramiidist leidis Petrie "sarkofaagi" täis lahustamata soola... Kas siis seal ei toimunudki samu protsesse? Püramiid ei "käivitunud"? Projekteerimisviga või ehituspraak? Igal juhul ei vähendanud see ehitajate indu kolmanda püramiidi püstitamiseks, vaatamata raisatud ajale ja ressurssidele...
Kogu nende rikkuste juures tööliste toitmine sibulatega viitab minu arust ainult ühele: NÄLG.
Kui vaatame aga veeuputusele eelnenud kliimaajaloole, siis kõik klapib: jääajal liikusid üle Põhja- Aafrika pidevalt ohtrat vett sisaldavad vihmapilved. Peamiselt küttimisest, korilusest ja alepõllundusest elatuvad inimesed ei kannatanud toidupuuduse käes... Kuid koos jääkilbi taandumisega liikusid vihmapilved põhja poole, tekitades ökoloogilise katastroofi: põud... ja nälg.
Vasta
Leidsin, et olen kunagi ära märkinud, et see dr Shaheen on varem toetanud ka väidet, et Suures püramiidis võib olla maa-välist tehnoloogiat.

Pakutud on ka, et Suur püramiid on geofüüsikaline arvuti. Kuningakamber oli mõeldud selleks, et luua avatud kanal kõrgema teadvuse ja inimese hinge vahel.

Vasta
(17-12-2017, 19:10 )Nofretete Kirjutas: Leidsin, et olen kunagi ära märkinud, et see dr Shaheen on varem toetanud ka väidet, et Suures püramiidis võib olla maa-välist tehnoloogiat.

Kust sa selle leidsid ja ka mäletad, kust toona see killuke pärines?
Vasta
Kas see mitte sealt samast kahtlasest allikast ei pärinenud? Seal oli Shaheen väidetavalt muuhulgas ka seda öelnud.
Vasta
Tundub, et mitte. See sattus ette kusagilt varem.
Aga kui nüüd egiptuse saladustega jätkata, siis sattusin ühele viitele, Egiptuses asuvale ajakapslile. Näitlik on seejuures üks Cheopsiga seotud lugu. Vaarao pöördunud kellegi Djedi poole, kes ütles talle: "Heliopolises on ränikivist kast ühes toas nimega "Revisjon". Sellest kastist võib informatsiooni leida."

Sõna "revisjon" tekitas egüptoloogide seas erilisi raskusi. Lõpuks tõlgiti see sõna hieroglüüfide abil kui "arhiiv."
Selgub, et informatsiooni leitakse mingis salajases kohas, arhiivi revisjoni tulemusel. Revisjon tuli korraldada Heliopolises või Päikese väljal. Djedi - "vihm".
Vasta
(29-05-2012, 16:13 )Deadmaus Kirjutas: Selle kuningannakambri lõunašahti ukse taga arvatakse olevat palju asju, üks tunnustatud püramiiditeadlane dr.Edwards arvas, et ukse taga on Orioni poole vaatava vaarao raidkuju. On arvatud ka et seal ukste taga asub Cheopsi tegelik muumia, sest Kuningakambris asuvas graniitsarkofaagis (mis on tugevalt kannatatada saanud) ei ole leitud jälgi palsameerimisainetest, mida on leitud kõikidest teistest (ka rüüstatud) sarkofaagidest.
Siiamaani on neid šahte nimetatud ventilatsioonišahtideks vaid seepärast, et pole osatud midagi targemat öelda.
Kuus aastat tagasi kirjutatud, kuid õigust kirjutatud.

Vasta
(15-12-2017, 09:56 )Tinar Kirjutas: 100:0 Dänikeni kasuks!

Mina olen nõus alandlikult eeldama, et olen loll nagu lauajalg. Kõike seda selleks, et sina seletaks mulle, lollile, millest taoline järeldus sündis?
Vasta
(21-01-2018, 00:51 )seenetoorik Kirjutas:
(15-12-2017, 09:56 )Tinar Kirjutas: 100:0 Dänikeni kasuks!

Mina olen nõus alandlikult eeldama, et olen loll nagu lauajalg. Kõike seda selleks, et sina seletaks mulle, lollile, millest taoline järeldus sündis?
Aga loe veelkord: Dänikeni “Zeusi nimel” (e.k. H. Pedusaar/ minu lühendatud) on suurepäraselt ametlikku teadust naeruvääristav lõik:
...religiooni suured teadjad nüüdisajal ei oska sealt pärit aastaarvudega midagi peale hakata. (vt: http://s8int.com/phile/page44.html) Nende jaoks eksisteerib üleskirjutatud ajaloo eel ainult kiviaja suur ja must auk, kus kõik ahvist arenenud inimesed ...oma tarkusi avardasid. Nad õppisid kasutama kivist tööriistu; tasapisi kujunes mõmisevatest häälikutest kõne ... leiutati nooleteravik, mõõk,..vibu,...jõuti oskusteni... maagist metalli välja sulatada. Kõige selle kõrvalt ehitasid nad tohutuid megaliitseid rajatisi, mida polnud õigupoolest mitte kellelgi vaja. . ..kirjakunsti mille abil hakati oma tehnilise varjundiga muinasjutte teravate krihvlite abil savitahvlitele kraapima...
...eriteadlased, kes lõpututel konverentsidel...oma tarku päid murravad ja vastastikku teiste kolleegide teoseid tsiteerivad (et jääda “teaduslikuks”), ei leia midagi muud lahendust kui... : ...vanimate dünastiate kronoloogia varasemast kui neljanda aastatuhande keskelt on fantastiline ja ilmselgelt väljamõeldud.” Või : “Arulage loba”, “Selle lõigu võib rahumeeli kõrvale jätta: see sisaldab fantaasiasaadusi.” ….Inimkonna teistsugune minevik polevat mõeldav isegi siis, kui kõige erinevamate rahvaste kroonikakirjutajad pakuvad selle jaoks muid andmeid. Püha evolutsioon ei jäta mingeid alternatiive!
Et tervet seda absurdsust selgeks rääkida, leiutame kuuaastad,....süüdistame ...kroonikuid arvuvigades...või leiutame..kalendrisüsteeme, mis tegelikkuses pole kunagi eksisteerinud – olgu kas või Sothise kalender (Siiriuse kalender) vaaraodünastiate jaoks. Kuhu jääb õigupoolest see paljukiidetud teaduslikkus, kui kõik andmed, mida nii paljud kroonikud on vanadest aegadest meile pärandanud, lihtviisil kalevi alla pistetakse?
Biokemist Erwin Chargaff tõdes: “By the late 20th century,
fueled by its success, science was becoming big, arrogant,
and dogmatic. And because of this was planting the seeds
of its own downfall.“
Vasta
(21-01-2018, 00:51 )seenetoorik Kirjutas:
(15-12-2017, 09:56 )Tinar Kirjutas: 100:0 Dänikeni kasuks!

Mina olen nõus alandlikult eeldama, et olen loll nagu lauajalg. Kõike seda selleks, et sina seletaks mulle, lollile, millest taoline järeldus sündis?
Ametlik ajalookäsitlus on püha nagu kristluses sakrament või juutidel holokaust. Miks, see on peamine küsimus? Teadus peaks olema uuriv ja kui tuleb mingi uus artefakt siis seda ka uurima mitte ignoreerima, lisaks hiiglaste teema mis kohe kuidagi ei mahu ametlikku ajalookäsitlusse. Selliseid asju on tuhandeid ja ikkagi on kõik selge, et "kultuur" tekkis mitte varem kui 10000a. ja enne seda oli pime kiviaeg. Tundub, et põhjuseid on mitmeid: tahetakse rahvale näidata, et praegune teadus teab enam vähem kõike ja teadlased on oma karjääri sellele "ametlikule" üles ehitanud. Kõik mis eirab on vaja salata, varjata või uurijat aferistiks, petturiks tituleerida. Siit aga tekib küsimus kas ajalooteadus on teadus või mingi usu alamliik näiteks darvinism? Kui on mõni tuttav arheloog siis küsige mida arvab ja vastuseks on, et ta tunnistab seda jama aga oma rahakoti, prstiisi ja hüvede tõttu ametlikult ei julge väljendada....siit aga järgmine küsimus kas inimene ikka on uuriva mõistusega olend? Loomariigis on samuti rituaale ja muud ja mis see inimese tegevuset nii erineb?Bleh
Püramiidid ei ole erand ja siin samuti rohkem varjatakse kui tunnistataksePh34r2

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 25
  • 26
  • 27(current)
  • 28
  • 29
  • ...
  • 31
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Hüperborea. Püramiidid Koola poolsaarel nokitseja 189 132,140 01-08-2022, 11:07
Viimane postitus: Maakristall
  Euroopa (Bosnia) püramiidid Hallucigenia 209 120,476 15-12-2021, 18:25
Viimane postitus: xcad
  Miks ehitati Giza püramiidid XHK 382 172,173 17-11-2020, 20:44
Viimane postitus: Aadu66
  Kuidas jõulukombed alguse said? Müstik 66 33,554 25-12-2019, 18:19
Viimane postitus: Malandro
  Püramiidid? z3r0 c001 85 51,879 18-08-2019, 05:45
Viimane postitus: Tyto Alba
  Aasia püramiidid Arto 51 34,991 19-11-2018, 15:51
Viimane postitus: Müstik
  Püramiidid Luganski lähedal Kolumats 15 12,931 11-05-2017, 09:17
Viimane postitus: muca
  Vee-alused püramiidid ja teised vee-alused huvitavad leiud Müstik 58 38,654 14-10-2016, 08:47
Viimane postitus: Müstik
  Zawiyet el-Aryan'i püramiidid sõjaväe territooriumil Tutanhamon 12 9,991 06-11-2013, 19:00
Viimane postitus: Müstik
  Giza püramiide oli tegelikult neli ?! elis 20 11,311 06-07-2011, 17:52
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat