Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eesti selgeltnägijate tuleproov
Seekordse tuleproovi võitis šamaan Evald. Oli ka minu üks lemmikuid. Heli ja Evaldi juurde usaldaksin küll abi saamiseks pöörduda.

Saatest ei õppinud Evald enda sõnul midagi, hoopis tema õpetas teisi. „Õpetasin oma saatekaaslasi, sest paljud on alles oma esimest teekonda käimas. See üks-kaks aastat, mis nad on asju teinud, on võrreldes teistega väike samm. Minu teekond on kestnud juba 20 aastat,“ selgitab kogenud šamaan Evald. Kõige raskem oli Evaldi jaoks abiotsijatele tõe rääkimine, sest see tegi neile haiget.

https://televeeb.ohtuleht.ee/907784/gale...es-osaleda
Vasta
(23-11-2018, 16:35 )Nofretete Kirjutas: Seekordse tuleproovi võitis šamaan Evald. Oli ka minu üks lemmikuid. Heli ja Evaldi juurde usaldaksin küll abi saamiseks pöörduda.

Saatest ei õppinud Evald enda sõnul midagi, hoopis tema õpetas teisi. „Õpetasin oma saatekaaslasi, sest paljud on alles oma esimest teekonda käimas. See üks-kaks aastat, mis nad on asju teinud, on võrreldes teistega väike samm. Minu teekond on kestnud juba 20 aastat,“ selgitab kogenud šamaan Evald. Kõige raskem oli Evaldi jaoks abiotsijatele tõe rääkimine, sest see tegi neile haiget.

https://televeeb.ohtuleht.ee/907784/gale...es-osaleda

Ka mulle meeldis too Evald algusest peale. Loodame, et ta ei lähe uhkeks ega hakka oma võimeid halbadeks asjadeks kasutama.
Vasta
Vaatan praegu selle saate kordust. Ja tahan oma mõtted kirja panna, enne kui nad ununevad.
Meil kõigil on võime tunnetada tulevikku, minevikku, olevikku. Näha vaime ja muid energiaid ning mõista teist inimest. Lihtsalt mõned on pisut ajas ees ja väga paljud kasutavad neid nö võimeid (mida me peagi kõik kogeme) raha saamise eesmärgil. Mitte inimeste aitamiseks, lohutamiseks, suunamiseks. Vaid neilt raha väljapressimise eesmärgil.
Inimkond areneb kiiresti, varsti on enamik meist empaadid, selgeltnägijad, selgelttunnetajad ja muude praegusaja mõistes müstiliste omadustega inimesed.
Oluline on see, et kes neist kõigist... ärganud võimeid .... kasutab oma rahakoti tarbeks, kes inimkonna arenguks ja heaoluks!

Vasta
See, kuidas analoogseid saateid tehakse (näiteks Venemaal), sellest panin ühe intervjuu siia teemasse:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=7941&page=2

Kõikide rõõmsasilmsete parasõprade kurvastuseks.

Eesti saate osas.
Pole enamikku saateid näinud. Näinud jupiti ning nähtud juppide põhjal huvi kaotanud.
Esmaseks põhjuseks: väga diletantlikult kokku pandud formaat.
On siis põhjuseks madal eelarve või lihtsalt meeskonna oskamatus, pole aimugi. Ma räägin siin nii režisööri, operaatorite, saatejuhtide, toimetajate tööst, isegi võttekohtade valik või ülesannete "lavastus" on jätnud kuidagi valdavalt hobiteatri mulje. Eriti kui venelaste TNT kvaliteediga võrrelda.
Et kui ikka sedasama showd raffa lollitamiseks teha, siis võiks ometi kvaliteetse(ma)lt teha. Või usutava(ma)lt.
Ning ei, ma ei usu, et meie kodukootud saate "käivitusmehhanismid" just kardinaalselt erineks. Selles va pahumpoolses "sisus".
Viimast hooaega vaatasin rohkem. Kuid pardon - pigem huumorisaatena.
Ma ei saa aru, kuidas üldse selliseid asju läbi lastakse, kus saatejuhid annavad niipalju vihjeid otse eetris, kus esimeste kompavate küsimuste peale testi "katseisikud" reedevad end koheselt kas ilmse kehakeelega või räägivad enda kohta osa infost täiesti lihtsameelselt kätte ära, samas, kui mingid jupid saatest jäävadki niiöelda õhku ja "keissi" sisuliselt ei lahendatagi. Ok, justkui keegi "nägijatest" olevat öelnud mingi killukese õigesti, teine mingi teise killu, osad pannud täiesti puusse, kuid mis mõnes sündmuskohas reaalselt juhtus, mis asjaoludel jne, see nagu unustati tihtilugu uudishimulisemate tv-nautlejate hämminguks sootuks ära?
Ma ikka mitu korda plöksisin silmi, et mis, katse juba läbi vä? Aga mis seal siis ikka juhtus, armasraffas? Või mis see katse ülesande lahendus üldse oli (nagu nende 3e "erilise" inimese puhul kuskil napakas euroremondiga kabinetis)?
Kuidas aga osad osavõtjad lausa finaalini jõudsid, oli tõepoolest nii paranormaalne kui ka müstiline. Enamuses aeti ju lihtsalt mingit totaalset udu.
Ühesõnaga: kui ei oleks naljakas, oleks ilmselt kurb. (See lause oli tegelt 7 sõna.)




Vasta
(13-01-2019, 17:12 )Minaelan Kirjutas: Ära kurvasta, teleshow-dest võtavad osa keskpärased, egojanulised, rahahimulised osavõtjad.

Nooh... väga ei kurvastagi. Eriti mis sama pealkirjaga vene saadet puudutab.
Väike vastik skeptik minus muidugi parastas, et mis siin ikka oodata oli, eksole. Seda enam, aimdusi ju oli juba tükk maad varem. Uudishimulik müstik minus aga muidugi niutsatas ja läks nurka mõneks ajaks häbenema.
Vaatleja minus aga ristas rahus sõrmed ja ütles "palun järgmine loomkatse".
(sellest võib muidugi järeldada, et ma olen ilmselgelt lõhestunud isiksus. : )
Siiski.
Asi on ju terves tööstuses. Kogu see komando ju valetas. Osavõtjad aga -võimetega või ilma - mis inimene läheb ja müüb oma (oletatavalt hea) nime sellele krdi juratootmise masinavärgile? Eesti saates võis isegi välja lugeda nii mõnegi osavõtja kohmetuse sealsamas finaalis. Kuid seda va "šanssu", kuigi valega saavutatud, nad kasutamata siiski ei jätnud. Dääm.

Venemaal on muidugi peale hiljutist filmi "Идущие к черту" ("Kuradile minejad", mis on ka siin foorumis üles pandud) suht suur skandaal ja vaatajaid valdab täielik šokk, et neid on üle kümne aasta saatega "Selgeltnägijate tuleproov" labaselt ninapidi veetud. Mitte vaid nende "selgeltnägevate" amatööride poolt vaid otse ja sadu kordi just saate tegijate poolt. Neile on otse ja häbenemata näkku valetatud, et kõik on tõepoolest tõsi. Soodustades ilmselt sealkandis ehk Venemaal tuhandete nn. esoteerika valdkonna aferistide kosmilist rikastumist ühelt poolt ja heausksete hädasolijate kohati totaalset laostumist teiselt poolt.
No on ikka nõme küll, miks ei ole.

Ma tõttöelda isegi tiba imestan, et siin foorumis ses suhtes nii tagasihoitud vaikus valitseb.
Selle saate vaatajaid ju oli üldse mitte vähe.
Vasta
Viimase tuleproovi võitja ŠAMAAN EVALD paljastab saladuse: kuidas jõuda sisemise rahuni

Evald Piirisild hingenimega Kotkasulg, on omaenda hingemaailma juba ammu leidnud. Reiki tehnikatega alustanud ja Indiaani laagrites rituaalidega jätkanud Evaldile on maailm järk-järgult avanenud. Kotkasulg viib läbi rännakuid maailma eri paikades, kus korjab teadmisi ja jagab neid hiljem inimesetele.

http://buduaar.ru/Article/article/samaan...ise-rahuni
Vasta
(17-01-2019, 22:01 )Naut Kirjutas: Venemaal on muidugi peale hiljutist filmi "Идущие к черту" ("Kuradile minejad", mis on ka siin foorumis üles pandud) suht suur skandaal ja vaatajaid valdab täielik šokk, et neid on üle kümne aasta saatega "Selgeltnägijate tuleproov" labaselt ninapidi veetud.

Ma tõttöelda isegi tiba imestan, et siin foorumis ses suhtes nii tagasihoitud vaikus valitseb.
Selle saate vaatajaid ju oli üldse mitte vähe.

Kordamine on tarkuse ema - originaalis:
https://fishki.net/2842915-iduwie-k-cher...oleva.html

Mida ikka pasundada?!
Taaskord kinnitatud, et TV-s on peamiselt pettus.
Inimene kasvas ja arenes ja siis ostis omale teleka...
Vasta
(19-01-2019, 08:45 )Tyto Alba Kirjutas: Mida ikka pasundada?!
Taaskord kinnitatud, et TV-s on peamiselt pettus.
Inimene kasvas ja arenes ja siis ostis omale teleka...

Hm. Arvan, et kui aastakümneid on toimunud sarnaste aferistide avalik haip ja nüüd on mingid tõed siiski päevavalgele toodud, siis leian, et jah, sellest võiks nii pasundada kui kella lüüa.

Teiseks ei toimu selline petistest „nägijate“ propa vaid teles.
Ajakirjandus (eelkõige nn. naisteajakirjad) on selles vallas järgmine suurtarnija ja kasumikasvataja.
Lisaks kümned ja kümned väikesed „nägijatest“ FIE-d kuskil koduklubis nii püsikliente kui jüngreid värbamas kuni igatsugu esoteerikakoolituste, nn. astraalispetsialistide või "inglijuhendajateni". Keda on tõesti ka meite maal nagu kirjuid koeri.

Jah, arvan, et sellest võimalusest selles vallas 99% (?) petta saada siiski nii võiks kui tuleks rääkida.

Et tõesti jõuaks kohale ka kõigi nende õnnetute tädimaalideni kuskil kapakohilates. Seda juhuks, kui näiteks tavameditsiinist pole abi saadud või raskel hetkel joostakse hingeabi abi järgi nende va isehakanud nõidade, šamaanide ja muude tegelinskite juurde, kes udutamise ja manipulatsiooniga nendelt lihtsakestelt ilma igasuguse südametunnistusepiinata raha tasku panevad.
Kusjuures raha rahaks. Tegelik abi lükatakse sellistel juhtudel ju tihtilugu edasi ning hea, kui psüühika totaalselt segi ei pööra.

Kusjuures võimalik, et keegi... üks tuhandest (?) on tõesti ka selles vallas tõeline ja nägija. Ei välista. Lausa sooviks uskuda.
Kuid tehkem neil siis ka vahet.
Näiteks kasvõi paar nn. kontrollküsimust enne "seansi" algust ja sisuliselt on pilt ju selge ometi.


Vasta
Eelmisel aastal ilmus Eesti selgeltnägijate tuleproovi võitjal ka raamat.

Selles raamatus jagab ta oma kogemusi ja tarkusi, kuidas elada kooskõlas hingemaailma ja loodusjõududega

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?278958
Vasta
Et raamat. Tore.
Kuigi alati on järgitav seaduspära, et enne tehakse kellestki mingi fabritseeritud-lavastatud saatekese "võitja" ja siis tuleb kindlasti kohe hopsti ka sellelt "tegijalt" raamat.
Vastupidi väga harva.
Sest "tööstuse" skeem on just niipidi paika pandud.

Loodame, et on tore kirjutis.
Sealt eelpool pandud naisteka lingilt sama autori esitluses ei leidnud enda jaoks justkui midagi. Vääga kuidagi üldine jutt.
Aga igale oma. Tõsi.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Suur Selgeltnägijate tuur Ewa 15 5,235 20-04-2019, 23:07
Viimane postitus: Naut
  Petitsioon Eesti perekonna kaitseks Punahabe 494 163,596 06-05-2014, 21:44
Viimane postitus: Thorondor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat