Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pettused alternatiivmeditsiinis
Autor Sõnum
Wilholmensis
Veteran

25-08-2016 18:37
Postitus: #1
Pettused alternatiivmeditsiinis
Ma panen tähele, et kui meedias ilmub mõni artikkel, kus antakse tuld alternatiivmeditsiini või parateema pihta, mis tihti ka õigustatult, siis ilmuvad välja end täielikult pühendunud apoloogid, kes ei kannata mingit kriitikad alternatiiv- ja parateemade vastu. Tõesti, loen sageli alternatiivmeditsiini valdkonnast mõnede autorute kirjutisi, mil tekib kohe küsimus: kust kohast on see isend oma koolihariduse küll saanud?! Samuti paravaldkonnas saab kohe aru, et tegu ilmselge bullshitiga. '
Ei maksa pimesi uskuda vaid empiirilist teadust - sama ka vastaspoolega: ei maksa pimesi uskuda para- ja alternatiivmeditsiini valdkonda. Pettuseid esinevad mõlemal poolel!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
olematu Eemal
Veteran

25-08-2016 19:25
Postitus: #2
RE: Pettused alternatiivmeditsiinis
Rääkides sellest paljukirutud uriiniravist, siis minu enda suguvõsast on teada juhtum, kus eelmise sajandi alguses päästis just uriini joomine noore inimese surmast.

Minu vanaema oli siis 18, kui tal diagnoositi tiisikus. Kuuldud uudis niitis ta vaimses mõttes jalust, kuna natukene enne seda oli ta matnud oma mõne aasta vanema õe. Toona raamatukaupluses töötav õde vandus haigusele alla empiirilisele teadusele kuuluvas haiglas .

Vanaemaga samas üürimajas elas perekond, kus perepea töötas kohalikus apteegis apteekrina. Kuulnud minu esiema murest , soovitas just see keskealine mees uriiniravi.

Vanaema rääkis, et paljas mõtegi hirmutas, aga ega alternatiivgi Rahumäele maetud saada meeldiv polnud. Oli õde ju haiglas ravitud, ja ikka tulemusteta. Vanatädi oli 21 aastane, kui ta elutee katkes . Ka kolmas õde perekonnas oli tiisikusega hädas olnud . Meeleheide ajas proovima .

Esimene klaasitäis oli olnud jube. Klaas lennanud peale tühjaksaamist läbi lahtise akna välja . Kas seal hetkel ka kedagi all oli, ma ei tea.
Kuur kestis tal minu mäletamist mööda nädalat - kaks . Aga lahti vanaema sellest haigusest sai .

Elas pika elu, ja suri kõrges vanaduses kaks nädalat enne oma 87-ndat sünnipäeva. Terve elu oli peale seda tugev ja kõbus, rohkem teda kopsuhaigused ei kimbutanud . Ja ega ma ei mäleta , et ta üldse eriliselt haige oleks kunagi olnud .

Mis teda tegelikult aitas, pole teada. Ehk uriin, ehk tahe elada. Ehk usk sellesse ravisse.
Õde tal uskus kinnisilmi arste, kes ütlesid ta emale paar nädalat elada olevat jäänud .
Ema soovitas tulevikuplaane teevale tütrele läheneva surmaga leppida, ja seda tütar ka tegi .
Samas tean inimest, kes ei leppinud selle tärminiga, mis talle anti. Poole aasta asemel elas veel 4,5 aastat .

XXX

https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog