Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kirik, usk, rist, jumal, hirm...
#1
hakkasin mõtlema et miks ma kardan kirikut kui tuld, risti kuju ka. kirikusse mul võimatu siseneda , ei taha vaadatagi sinnapoole ja samas risti ka näha ei taha. kui satungi kiriku lähedusse siis juhtub midagi või minestan ...... Kas see tähendab et ma olen saatanast`? hakkan üha rohkem nii arvama..... muid imelikke asju on ka juhtunud
Vasta
#2
Eelarvamused võtavad ratsionaalse käitumise üle võimust.
Vasta
#3
kunagi lapsepõlves pidin käima kirikus ja ma mäletan et alati oli paha olla ja minestasin. Kas üldse võib mõnda kirikusse niisama sisse astuda või kuidas see käib, pihtimine jne. on üldse lubatud nagu kirikusse sisse astuda suvalisel ajal või millal? ka kardan preestrit 10p skaalal 11p
igatages ma tunnen endas saatanat ja kardan et jään alla talle..

vaatasin täna paavstide/preestrite pilte internetist ja hakkasin hirmust nutma, pole varem mul seda juhtunud minuteada.tekkis sõnuseletamatu hirm. kõik kirikuga seonduv tekitab paanika. on normaalne? ei ole?
Vasta
#4
Proovi välja selgitada või meenutada, kas seoses kiriku või sellega seonduvaga on mõnda varajast traumeerivat kogemust? Kas oled ristitud?
Kui midagi väga traumeerivat kogeda, siis mälu surub selle alla ja väga raske on seda mäletada, omamoodi kaitse. Ainult et alateadlikult on kõik see hirm ja emotsioonid sinus sügavalt kinni ja tekitabki selle, et kardad paaniliselt, aga ei tea, miks.
Vasta
#5
(16-07-2016, 20:43 )Tartz Kirjutas: kunagi lapsepõlves pidin käima kirikus ja ma mäletan et alati oli paha olla ja minestasin. Kas üldse võib mõnda kirikusse niisama sisse astuda või kuidas see käib, pihtimine jne. on üldse lubatud nagu kirikusse sisse astuda suvalisel ajal või millal? ka kardan preestrit 10p skaalal 11p
igatages ma tunnen endas saatanat ja kardan et jään alla talle..

vaatasin täna paavstide/preestrite pilte internetist ja hakkasin hirmust nutma, pole varem mul seda juhtunud minuteada.tekkis sõnuseletamatu hirm. kõik kirikuga seonduv tekitab paanika. on normaalne? ei ole?

Mis vahid neid pilte, mida sa neist kardad, mis vahet seal on mis sa oled, armasta ennast sellisena nagu oled. Mul on üks tuttav, kes ka kusagil kahe aastasena ristimise juurest leebet lasi, õnnks tal olid mõistvad vanemad ja siiani hoiab kirikust kaugele. Vahel ikka on proovinud minna, aga ristirahvas tajub kohe ära et ei ole oma... Ja mis ta elul viga, näeb asju ette, oskab mõndagi enese ja pere jaoks sättida ja pahategija rohkem paha ei tee- paluvad andeks-kui antakse. Muidu on igavesti vahva inimene.
Kuidas üldse saab mõelda, et sellistes midagi head on(?) zombi film..
[Pilt: file63688644_4b50338f.jpg]
Vasta
#6
väga vastik pilt ! on !
saatan peletab mind siit eeemale tunnen seda
Vasta
#7
Eklesiofoobia - hirm kirikute ees.
Staurofoobia - hirm ristide või krutsifikside ees.
Hierofoobia - hirm preestrite või vaimulike asjade ees.
http://www.hot.ee/didibau/101.htm
On palju erinevaid tehnikaid ja viise, kuidas mõttetutest ja segavatest hirmudest vabaneda või vähemalt neid vähendada niipalju, et nad igapäeva elu ei häiriks.
Kui oskab ing.keelt, siis leiab youtubest väga häid videosi, kus õpetatakse hirmudest vabanema.
Näide: https://www.youtube.com/watch?v=GDjwfFmXwfE
Vasta
#8
Arvan et kõige õigem on pöörduda sinna
https://www.google.ee/webhp?sourceid=chr...ina%20kirt
Seal on neid hulgem, kes niisuguste asjadega tegelevad. Ja veel väga kuulsaid.
Vasta
#9
Kirikut & risti kardad eelmiste elude kogemuste tõttu: ristiusu kirik on aastatuhandeid tapnud-põletanud-uputanud-hävitanud kõiki neid, kes pole sellised nagu nemad (massimeele-lendaja-seene poolt juhitavad).

Selle asemel, et taolisi hirme hakata kustutama-peitma, haara parem "härjal sarvist", ning tuleta meelde oma eelmised elud, kus sind paganliku nõia & taimetarga & teadjana põletati-uputati-tapeti ristiusu kiriku jüngrite poolt: nii saad teada tegeliku PÕHJUSE (kui vägev looja sa ise oled), ning koos põhjusega kaovad ka TAGAJÄRJED (hirmud).

Lõpuks suudad sa ristusu kirikut ja tema usujuppidest jüngreid näha kui "niitide abil juhitavaid nukuteatri nukukesi", keda massimeel-lendaja-seen juhib: taoline lasteaed väärib aga kartmise aseml vaid haletsust.
Vasta
#10
(16-07-2016, 20:13 )Tartz Kirjutas: hakkasin mõtlema et miks ma kardan kirikut kui tuld, risti kuju ka.

Äkki seepärast, et ristil on erakordne vägi ja võim.
Rahvatraditsioonis oli ristil kaitsev tähendus. Rist pidi eemale tõrjuma nii luupainaja, nõia, tulihänna, näki kui ka vanapagana. Risti kui märgiga püüti tagada esemete kasutajale õnne ja edu.
Diagonaalrist näiteks muudab hea mitmekordseks.
Kaksikrist väljendab igati kaitstud olekut ja hingerahu. Selles märgis on esindatud kõik ilmakaared 8 kiire näol (harmoonia).

http://www.vippa.ee/2016/01/rahvuslikud-ornamendid/




Vasta
#11
See, mis sind kirikut ja pappe kartma paneb, ei ole mitte saatan, vaid terve mõistus. Ja selle hirmu oled lasknud paisuda foobiaks nagu Levis on lausa vastavad nimetused leidnud. Ära toida endas foobiaid, need võivad saada küll igasuguste halbade kavatsustega olendite tööriistaks sinu kahjustamisel, aga saatanat sinus küll ei ole. See puhta enesetähtsuse ilming noorel inimesel.

Pole lihtsalt vaja kirikus käia ja pappide pilte vahtida. Kui ette satuvad kogemata, ütle "persse käige või kuradile minge!" ja asi ants. Pole vaja tähelepanuga (energiaga) toita neid.
Vasta
#12
(17-07-2016, 06:55 )levis Kirjutas: Eklesiofoobia - hirm kirikute ees.
Staurofoobia - hirm ristide või krutsifikside ees.
Hierofoobia - hirm preestrite või vaimulike asjade ees.
http://www.hot.ee/didibau/101.htm
On palju erinevaid tehnikaid ja viise, kuidas mõttetutest ja segavatest hirmudest vabaneda või vähemalt neid vähendada niipalju, et nad igapäeva elu ei häiriks.
Kui oskab ing.keelt, siis leiab youtubest väga häid videosi, kus õpetatakse hirmudest vabanema.
Näide: https://www.youtube.com/watch?v=GDjwfFmXwfE

Seda ma arvasingi. Põhjus puht psühholoogiline aga mitte psühhiaatriline. Foobiad kuuluvad käitumishäirete alla ja need pole haiglaslikud kui ei kaasne veel mingit teist psühhiaatrilist diagnoosi taustal. Parawärgiks või psühhopatoloogiaks hakkaks kiskuma asi siis, kui foobiale ilmuksid kõrvale ka teised käitumishäired või erisused laiemalt. Kui indiviid on seestunud, siis meditsiinilisest vaatest on seestumisel ja hullumeelsusel omavahel õhkõrn piir vähemalt väliselt.
(17-07-2016, 08:24 )lahendused Kirjutas: Kirikut & risti kardad eelmiste elude kogemuste tõttu: ristiusu kirik on aastatuhandeid tapnud-põletanud-uputanud-hävitanud kõiki neid, kes pole sellised nagu nemad (massimeele-lendaja-seene poolt juhitavad).

Selle asemel, et taolisi hirme hakata kustutama-peitma, haara parem "härjal sarvist", ning tuleta meelde oma eelmised elud, kus sind paganliku nõia & taimetarga & teadjana põletati-uputati-tapeti ristiusu kiriku jüngrite poolt: nii saad teada tegeliku PÕHJUSE (kui vägev looja sa ise oled), ning koos põhjusega kaovad ka TAGAJÄRJED (hirmud).

Lõpuks suudad sa ristusu kirikut ja tema usujuppidest jüngreid näha kui "niitide abil juhitavaid nukuteatri nukukesi", keda massimeel-lendaja-seen juhib: taoline lasteaed väärib aga kartmise aseml vaid haletsust.

Aastatuhendeid tapnud ja põletanud? Kirik kui selline on eksisteerinud alla 2000 aasta ja institutsioonina veelgi vähem. Vanimad taplemised olid niivõrd ilmalike võimudega seotud, et on küüniline väita nagu oleks vaid kirik seda tol ajal teinud. Pealegi olid ühiskondlikud normid teised ning meile tundub see julm aga tol ajal normaalsus. Mina lähenen asjale teaduslikult ja ajalooteaduses on üks reegel, et vanimaid sündmuseid ei tohi hinnata tänapäevaste hinnangute seisukohalt! Mis puutub nõidade hävitamisse, siis muide 16-17 saj. mõistsid enamuses nõiaprotsessides kohut nende üle ilmalikud kohtud!!! Ka ajalooteaduses on tehtud vigu ja metodoloogia areneb: seega, uuri kaasaegseid erialaseid publikatsioone ja lähtu teadusest mitte vaid emotsioonidest.
(17-07-2016, 10:21 )Marina Kirjutas: See, mis sind kirikut ja pappe kartma paneb, ei ole mitte saatan, vaid terve mõistus. Ja selle hirmu oled lasknud paisuda foobiaks nagu Levis on lausa vastavad nimetused leidnud. Ära toida endas foobiaid, need võivad saada küll igasuguste halbade kavatsustega olendite tööriistaks sinu kahjustamisel, aga saatanat sinus küll ei ole. See puhta enesetähtsuse ilming noorel inimesel.

Pole lihtsalt vaja kirikus käia ja pappide pilte vahtida. Kui ette satuvad kogemata, ütle "persse käige või kuradile minge!" ja asi ants. Pole vaja tähelepanuga (energiaga) toita neid.

Kus seal kirikutes veel nn. pappide pildid on? Enne käi ise seal ära ja siis õpeta....
Vasta
#13
(17-07-2016, 11:52 )Wilholmensis Kirjutas:
(17-07-2016, 10:21 )Marina Kirjutas: Pole lihtsalt vaja kirikus käia ja pappide pilte vahtida. Kui ette satuvad kogemata, ütle "persse käige või kuradile minge!" ja asi ants. Pole vaja tähelepanuga (energiaga) toita neid.

Kus seal kirikutes veel nn. pappide pildid on? Enne käi ise seal ära ja siis õpeta....


Näpukas.
Pole lihtsalt vaja kirikus käia ega pappide pilte vahtida.

Kirikus on täitsa huvitav wink


Vasta
#14
vaatasin just nüüd hiljuti mingit tõsielusarja, Paranormal State vist oli nimi joutuubist. ja seal näitas reaalis kuidas preester inimsetelt kurje vaime välja ajas, rist otsa ette ja ladinakeelne jutt arusaamatu. sellistel hetkedel hakkb suht paha olla mul millegipärast ja silmad nagu lähvad ka hirmust suureks, eriti kui algab see ladinakeelne preestri jutt millest keegi aru ei saa ju. ja oli veel nii et seal sarjas ütles see inimene ka kellelt seda nn deemonit välja aeti et: Ei ladinakeelsele jutule ! ja oli näha et tal oli ikka väga halb olla. kuid paistis et vaim aeti lõpuks neist välja ja pärast seda olid hoopis teistsugused. mõni rääkis ebainimliku hääega veel seal seansi ajal. mul on tunne et minus on ka se deemon! https://www.youtube.com/watch?v=ZHb5LFa3EO4
Vasta
#15
(30-07-2016, 16:16 )Tartz Kirjutas: vaatasin just nüüd hiljuti mingit tõsielusarja, Paranormal State vist oli nimi joutuubist. ja seal näitas reaalis kuidas preester inimsetelt kurje vaime välja ajas, rist otsa ette ja ladinakeelne jutt arusaamatu. sellistel hetkedel hakkb suht paha olla mul millegipärast ja silmad nagu lähvad ka hirmust suureks, eriti kui algab see ladinakeelne preestri jutt millest keegi aru ei saa ju. ja oli veel nii et seal sarjas ütles see inimene ka kellelt seda nn deemonit välja aeti et: Ei ladinakeelsele jutule ! ja oli näha et tal oli ikka väga halb olla. kuid paistis et vaim aeti lõpuks neist välja ja pärast seda olid hoopis teistsugused. mõni rääkis ebainimliku hääega veel seal seansi ajal. mul on tunne et minus on ka se deemon! https://www.youtube.com/watch?v=ZHb5LFa3EO4
Ma soovitaksin sul idiootsusi mitte vaadata ja veel vähem neid uskuda ning veelgi vähem tegeleda alateadlikult enesesugestiooniga, et neid samu idiootsusi enesesse süstida.
On palju huvitavamaid asju, mida saab ise proovida ning mis ei tee midagi halba. Näiteks proovi sellist katset ja siis hiljem võime rääkida pikemalt, et miks ja kuidas see toimib.
Esmalt tuleb ehitada lihtne seadeldis ja hea oleks kui on abiline, aga teoorias saab seda teha ka üksi. Katse näitab kuidas paari minutiga on saavutatav tunne, et sinu käsi on seal, kus on kinnas ning saad isegi sõrme liigutada Smile Ning see tunne on 100% reaalne ja toimib kõigiga.
https://www.youtube.com/watch?v=DphlhmtGRqI
Vasta
#16
Hea küll, ma vabandan - ma kindlasti ei tea ülimat tõde ning seda, kas deemonid eksisteerivad ja on võimelised meie ellu tungima. Ma tahan rõhuda sellele, et palju tõenäosem kui tegelikult mõne deemoni küüsi langeda on enesele see deemon ise sisse mõelda ja hiljem selle all kogu elu kannatada.

Iseenesest võib ju kõiksugu asju uurida ning isegi uskuda, aga kui see miski hakkab meile negatiivselt mõjuma, siis ei ole eriti mõistlik oma usku sellesse süvendada. Pigem astuda samm tagasi ja vaadata asju eriliselt kriitilise pilguga ning otsida veidi maisemaid ja vahest ka loogilisemaid seletusi.
Usk on tööriist ning ei midagi enamat ja seda tasub lülitada nii sisse kui välja selliselt, et see meile kasulik oleks.
Vasta
#17
ma soovitaks veel lisaks õppida ladina keelt...et nohh sellest arusaamatust keelest aru saada, mul tekiks küll huvi ja mis filmidesse puutub..need on filmid... ja enamasti ei oska nad isegi eriti seda keelt mida nad seal räägivad, võid kõhutäie naerda saada... arvan et ka hirmud muutuksid väiksemaks kui saaksid aru mis see kirikuisand seal filmis räägib.
..ja nohh...ladina keelt ei räägita vaid kirikus...seda pole mõtet mu arust nagu üldse karta, kuigi eksisteerimise seisukohalt saan täitsa aru, tuleb karta kõike tundmatut Smile
Vasta
#18
(31-07-2016, 00:19 )jonnipunn Kirjutas: ma soovitaks veel lisaks õppida ladina keelt...et nohh sellest arusaamatust keelest aru saada, mul tekiks küll huvi ja mis filmidesse puutub..need on filmid... ja enamasti ei oska nad isegi eriti seda keelt mida nad seal räägivad, võid kõhutäie naerda saada... arvan et ka hirmud muutuksid väiksemaks kui saaksid aru mis see kirikuisand seal filmis räägib.
..ja nohh...ladina keelt ei räägita vaid kirikus...seda pole mõtet mu arust nagu üldse karta, kuigi eksisteerimise seisukohalt saan täitsa aru, tuleb karta kõike tundmatut Smile

Seda keelt ei oska seal filmides need näitlejad. Küll aga valdavad seda keelt kirikutegelased, eelkõige katoliku kiriku omad, sest neil on ladina keel ametkondlik keel, Vatikanis käib kogu dokumentatsioon ladina keeles. Luterlaste osas on ladinakeele osatähtsust kõvasti vähendatud, luterliku teoloogia õppes, kuid kiriku administratiivses osas seda veel leidub. Luterlased panevad nüüd rõhku vanakreeka keelele.
Vasta
#19
naerda pole siin midagit. alles nüüd üks öö pidasin korralikku lahingu maha! keset ööd olin justkui ärkvel kuid samas ei saanud eriti liigutada(unehalvatust on ennem mul palju olnud kuid mitte sellist!! see oli midagi muud !!)
ühesõnaga siis liigutada ei saanud ja tundsin et miski asi pressib ja pressib mulle pea peale ! no nagu tahaks mulle pähe tungida! (magan üksinda!) ja see kestis tükimat aega! hakkasin siis mõttes palvet lugema jumala poole. nagu aitas ja sain juba häält teha ja käsi liigutada piiratult! lõin siis korduvalt risti ette ja kui õieti mäletan siis karjusin : kao kurat kuradile !!
lõpuks siis tundsin et mind jäeti rahule justkui ja sain rahulikult magada!
peale seda ööd olen hoopis teine inimene. Parem. enne seda juhtunut olin nagu närvihaige kaguaeg. ja samas tundsin et miski nagu istuks kukil, kael oli ka kõver ja raske oli olla. kuid nüüd kael sirge ! ja palju kergem on olla. sain saatanast võitu !!
nüüd olen suhtleja ja ei värise kuskil nurgas omaette nagu saatanast hõivatu !
usun et see ei olnud ikkagi mu ettekujutus vaid keegi v miski oligi mul kukil pool elu juba !!
ma tunnen nüüd et olen vaba !! kirikuid ka ei karda enam , käisin nüüd ühe juures ja ennem värisesin kuid nüüd vaatasin teda nagu tavalist maj !
ei tea kas see mõjutas ka midagi kuid:
pool aastat tagasi tatoveerisin suure heksagrammi enda peale tahestahtmata. tegelikult tahtsin teha pentagrammi !!kuid läksin justnagu mäluauku või transi selle tegemise ajal ja tuli välja hoopis heksagramm mis pidavat õnne tooma ! kahest võrdkülgsest kolmnurgast siis üksteise peal kujutis- kuusnurk

lugesin seda ka ja 666 on viimasel ajal palju igaltpoolt mulle ette löönud ikka ja seda siiamaani !: http://latene.ee/index.php?route=module/...cle_id=210
Vasta
#20
Tarts, kogemuse kirjeldamise 3 etappi: 1) Kirjuta impulsiivselt kõik mis meenub. 2) võta aeg maha, loe järmisel päevas seda oma verbaalset ejakulatsiooni 3) Seejärel kujutle, et sinu kiRjatöö on KINGITUS HUVITAVALE, TARGALE JA SINUST LUGUGUPIDAVALE INIMESELE. Kas sa kingid oma armsamale pihutäie kruusa? Ilmselt mitte. Sa sõelud prahi maha, eemaldad hangunud savi, pesed tolmu ja siis kingid talle tolle ilusa kivi, mille pärast sa teele põlvili langesid ja käed kruusa surusid...
Vasta
#21
Kõigepealt, õpi ise ennast kaitsma!
Peopesad kokku. See on selleks – et sulgeda enese ümber asuv energeetiline ring. Kujuta et oled lassotantsja. Seisad kuldse või valge lasso ringi sees, keerutades lassot päripäeva, kellaosuti liikumise suunas ümber enese. Nii et moodustuks päripäeva pöörlev energeetiline kuppel, ümber sinu. Pannes enese ümber asuva energia liikuma, taustast kiiremini.
Samamoodi kaitsevad end kõik selgeltnägijad. 
Tähelepanu! Kui kuppel tööle hakkab, võid sa tunda hetkelisi väga väga vastikuid lõhnu. See on märk et kupli all olevad pahalased põlevad ära.
Kliki minu kasutajanimele, leia kõik postitused. Sealt leiad palju huvitavat, kuidas edasi tegutseda.
Paistab et oled sattunud halbade vaimude küüsi. Ma ei viitsi, kõike mida teha, uuesti kirjutada.
Mine sellele lehele ja sealt edasi, kõikkidele juhatatud lehtedele.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid218451
Julge algus on juba pool võitu. Edukat tegutsemist!
Tegelikult tundub et sinu hirmude põhjuseks on sündmused, mis on toimunud sinuga, sinu eelnenud eludes.
Aga positiivse jutt on jama.
Vasta
#22
(16-07-2016, 20:43 )Tartz Kirjutas: kunagi lapsepõlves pidin käima kirikus ja ma mäletan et alati oli paha olla ja minestasin. Kas üldse võib mõnda kirikusse niisama sisse astuda või kuidas see käib, pihtimine jne. on üldse lubatud nagu kirikusse sisse astuda suvalisel ajal või millal? ka kardan preestrit 10p skaalal 11p
igatages ma tunnen endas saatanat ja kardan et jään alla talle..
Ei maksa muretseda. Kirikute hävitamine käib juba, asemele tulevad mošeed.
Prantsusmaal hävitatakse ca 2800 kirikut, osad neist sajandeid vanad. Riik ei jõua neid üleval pidada!
Samal ajal mošeed said maksusoodustusi ja kerkisid nagu seened peale vihma üha suureneva moslemi kogukonna jaoks kes prantslaste maksu rahade eest ennast sinna vaikselt sisse seab.
https://mustaduudised.blogspot.com.ee/20...-2800.html

Vasta
#23
(09-08-2016, 09:08 )Nofretete Kirjutas:
(16-07-2016, 20:43 )Tartz Kirjutas: kunagi lapsepõlves pidin käima kirikus ja ma mäletan et alati oli paha olla ja minestasin. Kas üldse võib mõnda kirikusse niisama sisse astuda või kuidas see käib, pihtimine jne. on üldse lubatud nagu kirikusse sisse astuda suvalisel ajal või millal? ka kardan preestrit 10p skaalal 11p
igatages ma tunnen endas saatanat ja kardan et jään alla talle..
Ei maksa muretseda. Kirikute hävitamine käib juba, asemele tulevad mošeed.
Prantsusmaal hävitatakse ca 2800 kirikut, osad neist sajandeid vanad. Riik ei jõua neid üleval pidada!
Samal ajal mošeed said maksusoodustusi ja kerkisid nagu seened peale vihma üha suureneva moslemi kogukonna jaoks kes prantslaste maksu rahade eest ennast sinna vaikselt sisse seab.
https://mustaduudised.blogspot.com.ee/20...-2800.html
Muide, 2002 aastast oli valitsus teinud arengukava 10 000 sakraalhoone lammutamiseks. Lugesin ise seda prantsuse meediast.
Vasta
#24
tuli meelde mulle tagantjärgi et enne seda jubedat ööd ja võitlust `millegiga`, enne sel õhtul puistasin õrnalt soola ümber oma voodi terve ringi. ei teagi miks seda tegin, tunnetasin justkui alateadvuses et seda tuleb teha. huvitav on veel see et kunagi aasta tagasi tegin tervele majale väljast valge soolaga tiiru peale ja see nagu küll midagi ei muutnud. kuid nüüd kasutasin seda himaalaja roosat soola. peale seda tunnen et olen nagu vaba ja võin kõikjale minna kuhu tahan. enne seda oli mul selline tunne koguaeg et pean seal toas istuma ja mitte kuhugi minna ei tohi, kartsin välja minna ! söön nüüd peaaegu igapäev küüslauku ka ei tea kas aitab kuid eks tervisele ikka on kasulik!

https://www.youtube.com/watch?v=JpmoZNjcc2M vaatasin nüüd seda videot, ja seal on inimesel sarnane kogemus nagu minul ja ta ärkas ka peale võitlust hommikul teise inimesena ! täpselt nagu mina . hakka või uskuma . ma ütlen !
Vasta
#25
Siin aitab psühhiaater või ilukirjandusloome tegevus!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Lootus, usk ja unistused ent 3 2,419 26-10-2005, 07:15
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat