Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Väga omapärane pilv
#1
Tervist.
Mõtlesin, et teen siia konto ja räägin huvitavast nähtusest. Kuigi se juhtus ammu ja paljud siinolijad kõndisid siis veel sirge seljaga laua alt läbi või polnud olemaski. Aga mine sa tea, pime kana pidavat kah teri leidma.
Toimus see 18.09.1989a. Elvas. Läksin eramajas koridoriaknale suitsu tegema mis asus teisel korrusel. Järsku jäin vaatama, miks imelikult kõik punane on? Mõtlesin, et kusagil lähedal põleb vist maja, kuigi suitsuhaisu tunda polnud. Läksin siis välja vaatama, et mis värk on.
Vaatasin taevasse ja ei jõudnud ära imestada. Peaaegu maja kohal oli punakasroosa suur pilv. Parameetreid oli raske määrata, aga pakun kõrguseks 500-1000 m ja laiuseks 100-200 m. Taevas oli selge, tähed paistsid ja oli tuulevaikne. Kutsusin naise ka vaatama, ta natuke vahtis aga läks tuppa tagasi, no naisterahvas ju! Aga mis kõige huvitavam, ta plinkis aeglaselt heledamast tumedamaks ja siis hakkas sealt sama värvi toru moodi asjandus maapoole kasvama ja tõmbus jälle tagasi. Niimodi mitu korda. Väga kahju, et ma seda pildistada ei saanud, fotokas ega kodus filmi polnud. Ma oleks seda vaatama jäänudki, kuid järsu hakkas kusagilt suure hooga pilvi tulema. Taevas läks ruttu pilve, kuigi maapeal oli endiselt tuuletu. No ja pilvede taha ta kaduski. Mina hakkasin seda vaatama umbes kell 23.00 kuni 23.15 . Ei tea millal või kuidas ta ilmus (tekkis). Teoreetiliselt võis seda terve linnatäis rahvast näha, aga ei tea paljud seda nägid. Selline vaatepilt jäi igavesti meelde. Uurisin siis pärast iga päev lehti, et äkki midagi kirjutatakse sellest, aga tutkit vasja.
Teist korda nägin ma sihukest värvi pilve kaugelt, umbes kell 20.00 // 26.02.1992 a. pakun, et ta oli kusagil Rõngu juures. Elvast vast 15 km. lõunasse. Trehvasin parasjagu sealkandis olema. Aastaid tagasi kuulutas I.Volke ka netis, et kes midagi näinud on kirjutagu talle. Kirjutasin ka, aga ilmselt käis temalgi se üle mõistuse ja vastust ei tulnud. Ega muidu daatumid meeles poleks kui ma neid üles ei kirjutanuks. Äkki siinolijatest teab sellest midagi täpsemalt või on kuulnud?


Vasta
#2
Ma pakuks esimese hooga virmalisi. Ei suutnud leida kohta, kus näeks minevikus juhtunud torme. Ehk keegi teab? Kas siis üldse sellistel asjadel korralikult silma peal hoiti/sai hoida.
Vasta
#3
Päikesepursete arhiiv ei näita neil aegadel suuremaid purskeid. Osakesed Päikeselt peaksid Maani jõudma umbes nelja päevaga, aga õigetel kuupäevadel on registreeritud vaid M ja C klassi purskeid. Suuremad, X klassi omasid, pole. 27.02.92 toimus X klassi purse, aga see ei oleks ühe päevaga siia kohale jõudnud.
Samas ehk võib otse Maale suunatud M klassi purse tekitada ka meie laiuskraadidel virmalisi mõnel juhul? Ei tea.

Uurisin Kuu kohta ka. Varasemal korral oli taevas peaaegu täiskuu, aga hilisemal korra Kuud näha polnud.
Vasta
#4
(10-03-2016, 23:04 )Kahvanägu Kirjutas: Aga mis kõige huvitavam, ta plinkis aeglaselt heledamast tumedamaks ja siis hakkas sealt sama värvi toru moodi asjandus maapoole kasvama ja tõmbus jälle tagasi.
Täpsustav küsimus: kas see oli kiirtevihu moodi või pigem toru moodi?
Vasta
#5
(10-03-2016, 23:04 )Kahvanägu Kirjutas: Selline vaatepilt jäi igavesti meelde. Uurisin siis pärast iga päev lehti, et äkki midagi kirjutatakse sellest, aga tutkit vasja.
Guugeldasin kas roosasid pilvi on ehk kusagil mujal nähtud.
21. oktoober 2008 varahommikul nägid Londoni elanikud taevas kummalist pilve, mis heitis roosat valgust.
Roosa pilv oli nähtav peaaegu tunni jooksul, kirjutab Daily Mail.
Roosad pilved ei ole päikesetõusu ja –loojangu ajal haruldased, kuid seda nähtust ei osatud selgitada.
Lõpuks roosa pilv hajus, kuid ei teata, mis selle tekitas.

http://elu24.postimees.ee/42469/londoni-...osat-pilve






Vasta
#6
Kui Tuubist virmalisi vaadata siis minu nähtud ei olnud nendega küll sarnane. Elvas oli ta kindlate piirjoontega ega muutunud, või siis väga vähe. Teiseks oli ta enamvähem ümmargune ja seisis kohapeal. Ja see toru moodi värk kiirtevihku küll ei meenutand.
Vasta
#7
(11-03-2016, 16:33 )Kahvanägu Kirjutas: Kui Tuubist virmalisi vaadata siis minu nähtud ei olnud nendega küll sarnane. Elvas oli ta kindlate piirjoontega ega muutunud, või siis väga vähe. Teiseks oli ta enamvähem ümmargune ja seisis kohapeal. Ja see toru moodi värk kiirtevihku küll ei meenutand.

Vaata seda ehk leiad midagi sarnast toruteemat https://www.youtube.com/watch?v=MF8iFmKpL2A
Vasta
#8
(11-03-2016, 16:33 )Kahvanägu Kirjutas: Ja see toru moodi värk kiirtevihku küll ei meenutand.
Ma arvan, et see oli nö. ufo (neil on võime erinevas olekus olla), ja see toru võis olla midagi meie osakeste kiirendi sarnast.
Vasta
#9
Midagi pole välistatud.
Vasta
#10
Omapäraseid pilvi on nähtud palju.
Teemas pilvering-ufo mainitakse Tbilisi-Rostovi-Tallinn lennul nähtud pilvekujulist UFO-t, mis oli järve suurune ja jälitas lennukit kuni Tallinnani.

http://www.para-web.org/showthread.php?t...=%22Peipsi



Vasta
#11
Tänud teavitamast!
Vasta
#12
(10-03-2016, 23:04 )Kahvanägu Kirjutas: Tervist.
Mõtlesin, et teen siia konto ja räägin huvitavast nähtusest. Kuigi se juhtus ammu ja paljud siinolijad kõndisid siis veel sirge seljaga laua alt läbi või polnud olemaski. Aga mine sa tea, pime kana pidavat kah teri leidma.
Toimus see 18.09.1989a. Elvas. Läksin eramajas koridoriaknale suitsu tegema mis asus teisel korrusel. Järsku jäin vaatama, miks imelikult kõik punane on? Mõtlesin, et kusagil lähedal põleb vist maja, kuigi suitsuhaisu tunda polnud. Läksin siis välja vaatama, et mis värk on.
Vaatasin taevasse ja ei jõudnud ära imestada. Peaaegu maja kohal oli punakasroosa suur pilv. Parameetreid oli raske määrata, aga pakun kõrguseks 500-1000 m ja laiuseks 100-200 m. Taevas oli selge, tähed paistsid ja oli tuulevaikne. Kutsusin naise ka vaatama, ta natuke vahtis aga läks tuppa tagasi, no naisterahvas ju! Aga mis kõige huvitavam, ta plinkis aeglaselt heledamast tumedamaks ja siis hakkas sealt sama värvi toru moodi asjandus maapoole kasvama ja tõmbus jälle tagasi. Niimodi mitu korda. Väga kahju, et ma seda pildistada ei saanud, fotokas ega kodus filmi polnud. Ma oleks seda vaatama jäänudki, kuid järsu hakkas kusagilt suure hooga pilvi tulema. Taevas läks ruttu pilve, kuigi maapeal oli endiselt tuuletu. No ja pilvede taha ta kaduski. Mina hakkasin seda vaatama umbes kell 23.00 kuni 23.15 . Ei tea millal või kuidas ta ilmus (tekkis). Teoreetiliselt võis seda terve linnatäis rahvast näha, aga ei tea paljud seda nägid. Selline vaatepilt jäi igavesti meelde. Uurisin siis pärast iga päev lehti, et äkki midagi kirjutatakse sellest, aga tutkit vasja.

Äkki oli tuumaseen?
Vasta
#13
(25-03-2016, 11:34 )S. Perseus Kirjutas: Äkki oli tuumaseen?

Tuumaseenekujuline pilv näeb välja niisugune
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/l...d=31097543


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat