Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Autor Sõnum
Infinite
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2013
30-11-2015 16:05
Postitus: #1
Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Lühike videoklipp Uurija, Tõeotsija, Filosoofi Dee Smith'i poolt (mida soovitan vaadata kõrvaklappidega), Head vaatamist wink
https://www.youtube.com/watch?v=XLA_CXU_AZs
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Infinite
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2013
11-12-2015 16:25
Postitus: #2
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Eesti keelne tõlge
(Jõulud (Christmas): Valgustustunute kogunemine ehk unustatud Jõulude tähendus (Christed e.Keegi Kristusvalguse/Jumaliku Valguse poolt vallatud)
Detsembri Pööripäevaaeg on suure tähtsusega paljudes maailma kultuurides, iga kultuur väljendamas seda pidustust nende omal erilisel viisil, kuid nende müütide südames jääb peamine teema puutumatuks..... Jumala jumaliku mõju tagasitulek maapeal ning Kristuse Valguse valgustumine Tema Lastes ja Inimkonnas.
Jõulude müüdid ja sümbolid pärinevad meie esivanematelt, kes teadsid Suure Aasta märkimise tähtsust... nad mõistsid, et oli olemas ka ''Hinge'' tsükkel.
Jõulude tähistamine ühtib ka Detsembri Pööripäeva Päikese unikaalsete liikumistega, see aitas tugevdada selle pidustuse tähistamise müüte ja olulisust.
Seda tähtpäeva tähistati Detsembri pööripäeva paiku, et meenutada inimkonnale, et oli ka ''Suure Aasta'' lõpp, kui Kristuseisa Valgus tuleb tagasi Põhjast (Ketherist (vaata Kabala elupuud)).
Jõuluvan (Father Christmas, Jõuluisa, Jõuluvana) esindab Looja kohaloleku (Valguse) naasmist ja jumalike kingituste andmisega neile, kes ei ole langenud oma radadelt Tema eemal oleku ajal.
Iidsed teadsid ka, et kui Kristuse Valgus tagasi tuli, valgustusid Jumalikud Jumala Lapsed inimkonna seas, Euroopa mütoloogias mäletatakse neid kui (saksa k.) Christkind ''Kristuslaps'', (''Kristusesoolised'' (inglise k. Christ Kindred).
''Kristuslaps'' on esindatud ka Kristlikus mütoloogias, kus teda on näidatud sõimes, haloga Tähe all, külastatud Kolme Targa Mehe (Tarkade) poolt.
Kristuslaps esindab esmasündinud meessoost Pooljumalat, esimese loomise ajal oli ta Jumalikult oma neitsi Jumalannast Ema üsasse külvatud, kuid erinevalt oma emast, sündis ta surelikku sündi.
Kolm Idamaa (Süda) tarka esindavad Punase, Kollase ja Musta Rassi Messiaid ning Joosep sümboliseerib neljandat Mees Messiat, seega esindades kogu nende ''Kristuse soo'' või Kristuslaste ühinemist või jälle kogunemist (Ingl.k. ''Massing'').
Jõulupuu esindab kogu inimkonda sirutumas üles Taevasse, sellepärast pannaksegi tippu Tõht või Ingel.
Käbi esindab jumalike teadmiste ja mõistmise omandamist.... nagu Jumala Jumaliku Meelega, sisaldab iga seeme osa tervikust.
Värvilised Puud kaunistavad Kuuseehted ja Küünlad esindavad Kristusesooliste (Jumalikkude) ja heade Surelike Hingi.
Mõndades Euroopa varasemates tähistamistes anti kingiks psühhoaktiivseid Seeni, kui viisi, meenutada mööduva Kohtumõistmise ja Väljavalitutega Kuldsesse Aega astumise eufooriat.
Kuid kui Valgus naaseb, kaalutakse patuste hingi ning seda on Jõulude sümboolika tumedamas pooles näidatud esindatuna Krampuses.
Antiikrahvad teadsid kui tähtis on oma lastele meenutada, et tuleb olla hea Hing, seega materialismi ja järeleandmisi ei soositud.
Üleannetutele lastele anti sütt, kuna see esindab süsiniku või vaimuta mateeriat ja see on saatus Hingele, kes ei pääse läbi kohtumõistmisest.
Kahjuks on tänapäeva inimene unustanud paljud nende sümbolite tähendused. Jõulud on nüüd muudetud materiaalsuse, õgiluse, järeleandmiste ajaks.
Nüüd on aeg pöörduda inimestel tagasi valguse rajale ja mäletada tõde nende tähtpäevade taga.
''Nüüd on jõudnud kätte Cumae Sibylla ettekuulutus: Ajastute Suur tsükkel on sündinud taas, taas tuleb Neitsi ja Saturni valitsemisaeg; uus juba laskumas põlv ülalt taevast alla me maile. Veel tee sina selle poisi sünnil, kelles raudne rass lakkama saab ja Kuldne tõusma üle maailma.'' -Vergilius, Neljas Ekloog, 37 eKr.
KINDLASTI PEAKS VAATAMA KA VIDEOT, tähtis on ka selles oleva kunsti sümboolika.
(selle postituse viimane muutmine: 25-12-2017 01:41 Infinite.)

''Ma olen uinakust ärganud magaja. Ma olen igavese elu seeme. Ma olen inimese lõputu lootus. Ma olen Jumaliku Vaimu võsu. Ma olen Hing.'' - Kolbrin ------------------Tõeotsijad on teretulnud Facebooki Gruppi Esoteerilised Õpetused----------
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 883
Liitunud: May 2009
12-12-2015 17:40
Postitus: #3
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Minu jaoks on jõulud kristlikud ja jõuluvanaks pole mulle mitte mingi punakuues Coca-Cola vanamehenäss vaid Püha Nicolaus. Haridussüsteemis on jõulude kristlik tähendus täiesti kinni müüritud! See aga ähmastab rahvakultuuri ja jõulude pühaduse mõistet. Paluti kohalikus lasteaias, et mängiksin selle aasta jõulupeol klaverit ja saadaks tatikate laule, kuna nende enda muusikakasvataja on lesta tõmmanud. Jõululauludeks on ainut mingi ebamäärase jõuluvana ja päkapikkude teema. Arutati, et mis võiks olla ühislauluks vanematega. Pakkusin vanu häid teada-tuntud jõululaule: "Oh tulge oh lapsed," "Oh kuusepuu" (vana baltisaksa laul) jt. Personal jõudis järeldusele, et ühine jõululaul peab ikka olema "Põdral maja..."
Kui me ise lämmatame rahvuslikke jõulutavasid, siis miks peaksime kartma veel siia saabuvaid moslemeid, kes omakorda meie jõulutavad jalge alla trambivad?! Jõulutavasid moonutavad seega: väliselt, invasiivne islam ja seesmiselt, äärmuslik sekulaarsus.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Vana kala

Postitusi: 577
Liitunud: Apr 2013
12-12-2015 19:06
Postitus: #4
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Kristlaste poolt üle võetud ja tsiviliseerituks kohandatud kannibalism kardinali punases halatis. Kui ei usu otsige Vigalasassi poolt üllitatud lugusid tele-raadio-ja kõikvõimalikest arhiividest. Parajalt segane ta oli, kuid väga suure töö tegi ära põhjarahvaste ajaloo uurimises ja avalikustamiseks. See esimese poole iseloomustus minu poolt seepärast et ta une kaudu kippus oma mustast kivist väitsaga lööma, no ikka püstihull oli selline. Ja muideks: Mind ära põletada lubanud kristlased lõppesid kõik imelike haiguste kätte, ka mõned kodu rüvetanud vargad. Mina kristlane ei ole. HÄID KRISTLIKKE JÕULE ikkagi soovin. Kellegi lapsele pannakse sussi sisse kompvekki, sääl hiilivad ligi päkapikud ja need salapärased haldjad, laps kui on tuimakskasvatatud siis võtabki ja sööb omal midagi sisse. Sel pole suuremat vahet selle värgiga kui istutakse oma taguotsaga söögilaua peale ja siis hiljem sellesama laua pealt süüakse, kus teie kristlaste mõistuseraasuke küll asub, kas pees või pääs. Või hoopis jalgades? Kui lapsel liigaktiivsus korraga tekkinud siis tipatapa kohe mürgisegajate vahet jõlkuma, pea ei jaga siis jalad jagavad. See viimane ütelus pole minu leiutatud, võtkem rahulikult. Neile, kes niisama kellegi meelitusel kirikusse satuvad, üks oluline mantra inimeste keeles, kiriku ukselävel ütelda: TERVENA TULIN, TERVENA LÄHEN.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Infinite
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2013
12-12-2015 20:18
Postitus: #5
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Vana-Roomas peeti Saturnalia, Kreekas Kronia päeva
Saturnalia oli Vana-Rooma festival jumalus Saturn'i auks, mis toimus 17. detsembril Juliuse kalendris ja hiljem laienes pidustustega kuni 23. detsembrini. Tähtpäeva tähistati ohverdamisega Saturni Templis, ja avaliku banketiga, millele järgneb kingituste andmine, pidev pidutsemine ja karnevali atmosfäär, mis tühistas Rooma sotsiaalsed normid: hasartmängud oli lubatud ja meistrid pakkusid laua teenust nende orjadele. Luuletaja Catullus nimetas seda kui "parimad päevad." Rooma mütoloogias, oli Saturn põllumajanduse jumalus, kes oli öeldud valitsevat maailma Kuldajastul, mil inimkond nautis maa hüvesid mida jagus ilma tööjõuta ning oli süütus olekus. Saturnalia pidustused pidid kajastama kadunud müstiline ajastu olekut. Kreekas nimetati seda Kronia päevaks, Cronuse auks. Orjad ja vabad, rikkad ja vaesed, kõik sõid koos ja mängis mänge nagu täringud (kyboi), nukikondid (astragaloi) ja lauamäng pessoi. Ka Kronuse päev esindas olekut müütilise Kuldses Ajas, kui Kronose veel valitses maailma. Kuldajal, maa toetas spontaanselt inimese elu, ja kuna töö oli mittevajalik, orjus ei oleks eksisteerinud: "See oli läbinisti harmooniline periood, kus hierarhilised, orjastavad, ja röövellikud suhted olid olematud."- inglise keelsest Wikipediast tõlgitud[Pilt: 20610_993853700654579_866092507049505653...e=56E7B918][Pilt: 11828816_993854187321197_518891758065611...e=5716F0B8]

Siia lühike tutvustus Kronose sümboolikasse:''Ma olen uinakust ärganud magaja. Ma olen igavese elu seeme. Ma olen inimese lõputu lootus. Ma olen Jumaliku Vaimu võsu. Ma olen Hing.'' - Kolbrin ------------------Tõeotsijad on teretulnud Facebooki Gruppi Esoteerilised Õpetused----------
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 883
Liitunud: May 2009
12-12-2015 22:29
Postitus: #6
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
(12-12-2015 19:06 )isemaag Kirjutas:  Kristlaste poolt üle võetud ja tsiviliseerituks kohandatud kannibalism kardinali punases halatis. Kui ei usu otsige Vigalasassi poolt üllitatud lugusid tele-raadio-ja kõikvõimalikest arhiividest. Parajalt segane ta oli, kuid väga suure töö tegi ära põhjarahvaste ajaloo uurimises ja avalikustamiseks. See esimese poole iseloomustus minu poolt seepärast et ta une kaudu kippus oma mustast kivist väitsaga lööma, no ikka püstihull oli selline. Ja muideks: Mind ära põletada lubanud kristlased lõppesid kõik imelike haiguste kätte, ka mõned kodu rüvetanud vargad. Mina kristlane ei ole. HÄID KRISTLIKKE JÕULE ikkagi soovin. Kellegi lapsele pannakse sussi sisse kompvekki, sääl hiilivad ligi päkapikud ja need salapärased haldjad, laps kui on tuimakskasvatatud siis võtabki ja sööb omal midagi sisse. Sel pole suuremat vahet selle värgiga kui istutakse oma taguotsaga söögilaua peale ja siis hiljem sellesama laua pealt süüakse, kus teie kristlaste mõistuseraasuke küll asub, kas pees või pääs. Või hoopis jalgades? Kui lapsel liigaktiivsus korraga tekkinud siis tipatapa kohe mürgisegajate vahet jõlkuma, pea ei jaga siis jalad jagavad. See viimane ütelus pole minu leiutatud, võtkem rahulikult. Neile, kes niisama kellegi meelitusel kirikusse satuvad, üks oluline mantra inimeste keeles, kiriku ukselävel ütelda: TERVENA TULIN, TERVENA LÄHEN.

Vigala Sassi arvamused pole üleüldised ja ühes Sassis ei peitu kogu tõde! see on vaid üks tema arvamus paljude seast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Infinite
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2013
13-12-2015 00:12
Postitus: #7
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Just nõustun Wilholmensis'ega... Tõde tuleb otsida, arvamustest on vähe tolku ja pole vahet kellelt seda kuulda, paljud usuvad teadlasi kuna need kannavad valget kitlit ka...

Kirjutan siia pisikese lisa kogule sellele teemale siia
''Tõde ei ole juhuslik või arvamuse küsimus, kuid seda saab uurida ning need, kes siiralt tõde otsivad, leiavad selle. Tõde on varjatud pimeda eest, aga kellel on vaimne silm näeb tõde.'' - Buddha: The Three Personalities of Buddha XCVIII

Üheks suureks põhjuseks nende mälestuste kadumises on see, et tänapäeval õpetatakse inimesi kõike otseselt võtma nagu väikseid lapsi ning näed ainult poolt lugu, selleasemel et neile selgeks teha, et see on allegooria ( https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%...=AAQH7gkNr ) ja hoiab neid otsimast ise vastuseid. Vahet pole kas kristlik (See on samuti mütoloogia), paganlik või midagi muud, sümbolite keel on ikka sama, vahet millises loos ja mis nimega, inimesel peaks hakkama küsimusi tekkima. Kõik religioonid on inimese ajupesu ning panevad inimesi USKUMA. See on lihtsalt nii kavatsetud ristisõdadest saati ning need on moonutatud killud meie esivanemate tarkustest, absoluutselt KÕIK on üle käidud, kõik...keda tõesti tõde huvitab, selle asi on minna ja kilde noppida, vahet pole kust religioonist, mütoloogiast, muinasjuttudest (Ühel päeval oled sa piisavalt vana, et hakata uuesti muinasjutte lugema.'' - C.S. Lewis), kunstist, teadusest jne. siis võid leida tõe ja teada et see on tõde, mitte uskuda mis võiks tõde olla ja näed, et kõik on seotud. Kõige skeptilisem peaks just olema uuema aja filosoofide, ajakirjanduse, gurude...............
"Kõik Religioonid ja kõik Teadused ühinevad ühe ainsa teadusega, alati peidetud üldise inimhulga eest ja edasi kantud ajast aega, pühendatult pühendatule, mõistujuttude ning sümbolite loori all. See säilitab maailmale mis veel tulemas saladusi maailmast mis on möödunud.'' - Eliphas Levi

''Et varjata tõde müütidena, hoiab ära rumala põlguse ning kohustab head tegelema filosoofiaga.'' - Sallustius, 4. sajandi Filosoof

''Ma asetan selle sinna kust see rumalate poolt äratuntav ei oleks, kuid poleks eiratud Doktriini Poegade poolt, sest see on võti, täiuslikkus ja lõpp.'' - Turba Philosophorum Part 1: Hermes

"Hästi informeeritud okultismi õppija, on inimestest üks kõige universaalseimalt õppinu. Ta peab olema kursis kõikide kõige tähtsamate maailma filosoofia ja religiooni õpetustega, mõlema, nii Ida kui Lääne ning tal peab olema põhjalik arusaam Iidsetest teadustest ja kunstist.Selles vallas ei ole kohta pealiskaudsele mõtlejale; ja peaks ta juhuslikult sisse uitama, oleks tal targem kiiruga lahkuda.'' - Manly P. Hall

'' Jälle ütlen, et mu asja mõte ei ole, et need muistsed inimesed sõnasõnalisi lugusid oleks rääkinud ning meie praegu piisavalt targad et neid sümboolselt võtta, vaid et nad rääkisid neid sümboolselt ja me oleme piisavalt rumalad, et nüüd neid sõnasõnalt võtta'' - John Dominic Crossan (Ajaloolane)

''Kui tahad, et su lapsed oleksid intelligentsed, loe neile muinasjutte. Kuid tahad, et nad oleks veel intelligentsemad, loe neile rohken muinasjutte.'' - Albert Einstein


Pead sukelduma sügavamale ja mitte peatuma arvamustele ja uskumisele ja kui informatsioon ei vasta ootustele, see on mentaalne laiskus... Tõde on kusagil olemas aga oled selle sinnapaika jätnud[Pilt: 12348033_1047862015253747_38583704531057...e=5719CB29]
(selle postituse viimane muutmine: 13-12-2015 02:05 Infinite.)

''Ma olen uinakust ärganud magaja. Ma olen igavese elu seeme. Ma olen inimese lõputu lootus. Ma olen Jumaliku Vaimu võsu. Ma olen Hing.'' - Kolbrin ------------------Tõeotsijad on teretulnud Facebooki Gruppi Esoteerilised Õpetused----------
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Vana kala

Postitusi: 577
Liitunud: Apr 2013
13-12-2015 08:44
Postitus: #8
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Infinite
Uustulnukas

Posts: 23
Joined: Nov 2013
Today 00:12
Post: #7RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Just nõustun Wilholmensis'ega... Tõde tuleb otsida, arvamustest on vähe tolku ja pole vahet kellelt seda kuulda, paljud usuvad teadlasi kuna need kannavad valget kitlit ka...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,​,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Parim tõeotsing on ise oma naha kaudu sellist värki tundasaada, mitu aastat või paljudel kogu eluaeg võib selleks kuluda, teadlased kannavad valget kitlit, pastorid kannavad musta kitlit, oma lõpu eel mõlemat tüüpi usklikud saavad kitli pääle kui on paha teinud. Kitli värvimine ei päästa. Kirurgidel on rohelised kitlid, nagu rohelised mehikesed, neil on sellistlaadi religioon et lõikame haige koha välja siis patsient on jälle terve.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 883
Liitunud: May 2009
13-12-2015 12:17
Postitus: #9
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
(13-12-2015 08:44 )isemaag Kirjutas:  Infinite
Uustulnukas

Posts: 23
Joined: Nov 2013
Today 00:12
Post: #7RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
Just nõustun Wilholmensis'ega... Tõde tuleb otsida, arvamustest on vähe tolku ja pole vahet kellelt seda kuulda, paljud usuvad teadlasi kuna need kannavad valget kitlit ka...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,​,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Parim tõeotsing on ise oma naha kaudu sellist värki tundasaada, mitu aastat või paljudel kogu eluaeg võib selleks kuluda, teadlased kannavad valget kitlit, pastorid kannavad musta kitlit, oma lõpu eel mõlemat tüüpi usklikud saavad kitli pääle kui on paha teinud. Kitli värvimine ei päästa. Kirurgidel on rohelised kitlid, nagu rohelised mehikesed, neil on sellistlaadi religioon et lõikame haige koha välja siis patsient on jälle terve.

Pastorid kannavad ka valget albat ja kirurgidel on ka hallid kitlid jne.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
13-12-2015 12:20
Postitus: #10
RE: Unustatud Jõulude tähendus... (Inglise keelne)
(12-12-2015 17:40 )Wilholmensis Kirjutas:  Pakkusin vanu häid teada-tuntud jõululaule: "Oh tulge oh lapsed," "Oh kuusepuu" (vana baltisaksa laul) jt. Personal jõudis järeldusele, et ühine jõululaul peab ikka olema "Põdral maja..."
Kui me ise lämmatame rahvuslikke jõulutavasid, siis miks peaksime kartma veel siia saabuvaid moslemeid, kes omakorda meie jõulutavad jalge alla trambivad?! Jõulutavasid moonutavad seega: väliselt, invasiivne islam ja seesmiselt, äärmuslik sekulaarsus.
Jõulud on iidne komme tähistada talvist pööripäeva.
Esimeste sajandite kristlusele oli jõulude tähistamine tundmatu. . Neljanda sajandi keskpaiku võeti Mithra kultusest pärit talvise pööripäeva pidustused kristlusse üle ning muudeti need kristlikeks pühadeks. Kõige esmalt hakati jõule pidama Rooma usulistes ringkondades. Kümnendal sajandil levisid jõulud koos ristiusuga Venemaale ja sulasid seal ühte vanade slaavlaste talviste pühadega, mida iseloomustas esivanemate hingede austamine.”
Aga kristlik komme jõule (tegelikult küll talvist pööripäeva) tähistada on ilus. Aga moslemid tõepoolest kristlikke pühi ega ka paganlikke (talvine pööripäev) ei tähista.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog