Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uneskõndimine uurimistööna
#1
Tervist! Olen Rakvere Reaalgümnaasiumi 11. klassi neiu Teini ning otsin enda uurimistöö ''Uneskõndimise negatiivsed mõjud'' tarbeks uneskõndijaid. Olen ise ka kuutõbine, kuid enda lähedaste hulgas teisi sarnaseid ei leidu ja kuna olen hirmus kaua juba otsinud, siis välgatas mõte siia foorumisse pöörduda. Vabatahtlikelt midagi hirmsat ei palu, ainult vastata paarile küsimusele teie uneskõndimise olemuse kohta, mis teile saadaksin. Garanteerin ka loomulikult anonüümsust, nagu psühholoogilistes uurimistes ikka.
Loodan väga, et postitus siia sobib ning leidub inimesi, kes oleks huvitatud selles uurimistöös oma panuse andma.Ehk aitavad need küsimused teie endagi jaoks oma episoode paremini mõista. Uneskõndimise teema paelub mind isiklikult väga ning proovingi selle olemusest veidi rohkem aru saada.Bleh

kui peaks juhtuma, et kommentaarides ei soovita ühendust võtta, siis olen olemas meili vahendusel teini.piibemaa@gmail.com

Usun tõesti, et erinevate inimeste episoodide uurimisega saan uneskõndimist juba veidi paremini mõista.
Vasta
#2
Kas uneskõndimine peaks olema aktuaalne teema või võib olla ka minevikunähtus ja selle põhjal vastata?
Vasta
#3
Kui seda http://www.para-web.org/showthread.php?tid=1751 teemat lugeda, siis kuutõbiseid para weebusid siin olnud päris mitmeid. Omal kogemused puuduvad kuid netis olevate videote järgi on tegemist nii naljaka kui ka üsna hirmutava asjaga. Mõne juhtumi puhul kahtlustan rohkem pahade ainete mõju kui ehtsat kuutõbe. Aga see selleks, igatahes edu uurimisel.
Vasta
#4
(08-11-2015, 13:22 )PiziIngliito Kirjutas: Kas uneskõndimine peaks olema aktuaalne teema või võib olla ka minevikunähtus ja selle põhjal vastata?

Võib olla ka minevikus esinenud nähtus. Proovingi leida võimalikult erinevas vanuseastmes toimunud/toimuvaid uneskõndimisi.

Vasta
#5
Mina uneskõndija ei ole, ent ma tahaksin lihtsalt avaldada suurt kiitust professionaalsuse ja õigekirja eest! Sageli leiavad siia foorumisse tee "vasaku käega" visatud küsitlused uurimUstööde ja reHVeraatide jaoks, mille hilisemat kasutust ega analüüsimeetodeid ei tutvustata, saati veel teadusasutust.

Sina oled oma teemaalgatuses ilusti ära märkinud nii asutuse, oma nime ja klassi; ühtlasi oled teinud head selgitustööd selle kohta, mida täpsemalt uurid. Tubli! Kohe ilus on vaadata Smile
Vasta
#6
Arvan et; uni, kui selline nähtus, on praktiliselt uurimata. Ka mina olen une probleemidega , väga vähe tegelenud. Edasine jutt on minu arutlus, minu tähele panekute ümber. Et minu edasisest jutust aru saada, peate läbi lugema selle.
. http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6813
ning ka selle.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5622
Inimese ajus on kolossaalne ruumide hulk. Kõik need ruumid peavad, mustadest asjadest, puhtad olema.
Ajus asub ka une ruum. Need olendid, kes on une ruumi ukse taga, need on une seljas ratsutajad. Tavaliselt on nad halbade ja õudusunenägude põhjustajad. Une ruumis peab olema ainult une kassett. Kuid tähele panekud on näidanud, et seal on ka teistsuguseid asju ja olendeid. Arvan et need on, sigimise hetkel, kurjuse tsoonist, kaasa haaratud asjad. Või mustade inimeste sajatused, beebi voodi juures.
Kuna une energia, on teistsugune energia. Siis seda isegi „hüpnootilises“ seisundis, ei ole võimalik käsutada.
Tundub, et need, kes on end sisse seadnud une ruumi. Oskavad und ja une ajal, võõrast materiaalset keha käsutada.
Kuidas nad seda teevad, ma ei tea.
On olemas veel olendid, kes on enda elamise sisse seadnud, une kassetti. Selgeltnägijate jutu järgi. On nemad kõige ohtlikumad olevused.
Mulle tundub siiski; et kuutõbisuses on süüdi, une ruumis olevad asjad ja olendid.

Vasta
#7
Mina olen varasematel aegadel unes kõndinud, kuid kahjuks ma enam täpselt ei mäleta, missugune eluolu mul siis oli, kuid see polnud kuuga seotud. Kas Sa oskad öelda, kas kõnnitakse rohkem mingil kindlal unefaasil, kas seda on uuritud? Mulle oli iseloomulik millegipärast ronimine. Unes siis läksin teise korruse narilt kõndima ja kord olin omadega tooli abil juba lae alla köögi kappi jõudnud. Paaril korral ei õnnestunud ka narilt alla tulemine ja siis sadasin maha, haiget ei saanud, üles poleks ka ärganud, aga kuna tegin kukkumisega kära, siis ehmatasin all korrusel magaja ülesse ja tema hüüatus äratas ka minu Smile
Vasta
#8
Olen ka kogenud uneskõndimist, eredam mälestus on kunagisest tudengi ajast. Olin oma kursatöö ja teiste taieste valmistamisega jäänud nagu tavaliselt viimasele hetkele ja, siis tuli neid lõpetadaes töötada paar-kolm ööpäeva vahet pidamata. Konkreetsel korral jäi ainult kolm tundi une aega, et sõita ERKIsse ja tööd seinale kinnitada.
Kartsin juba ette, et vajutan äratuskella juba esimese trri peal unes kinni, Sestap panin kella met. pesukaussi ja kausi kõrgele kapi otsa, tabureti peitsin söögilaua alla.
See strateegia aitas!
Ärkasin põrandal pea pesukausi all ja kulmu peal veritsev kriimustus ,üks tabureti jalg oli ka murdunud.
Vasta
#9
(09-11-2015, 15:20 )pila Kirjutas: Mina olen varasematel aegadel unes kõndinud, kuid kahjuks ma enam täpselt ei mäleta, missugune eluolu mul siis oli, kuid see polnud kuuga seotud. Kas Sa oskad öelda, kas kõnnitakse rohkem mingil kindlal unefaasil, kas seda on uuritud? Mulle oli iseloomulik millegipärast ronimine. Unes siis läksin teise korruse narilt kõndima ja kord olin omadega tooli abil juba lae alla köögi kappi jõudnud. Paaril korral ei õnnestunud ka narilt alla tulemine ja siis sadasin maha, haiget ei saanud, üles poleks ka ärganud, aga kuna tegin kukkumisega kära, siis ehmatasin all korrusel magaja ülesse ja tema hüüatus äratas ka minu Smile

Kõnnitakse tavaliselt ikkagi kas sisemõjutajate (uinutavad ained, unetus, kõrge palavikuga kaasnev kõndimine, isegi liialt täitunud põis, depressioon) või välismõjutajate(häiriv müra) tõttu. Otseselt kuu faaside järgi uurimistöö tegemine oleks läinud liiga mahukaks, kuigi seegi pakub mulle huvi. Kas Te oleksite nõus vastama minu uurimistöö küsimustele?
(09-11-2015, 16:49 )Hansee Kirjutas: Olen ka kogenud uneskõndimist, eredam mälestus on kunagisest tudengi ajast. Olin oma kursatöö ja teiste taieste valmistamisega jäänud nagu tavaliselt viimasele hetkele ja, siis tuli neid lõpetadaes töötada paar-kolm ööpäeva vahet pidamata. Konkreetsel korral jäi ainult kolm tundi une aega, et sõita ERKIsse ja tööd seinale kinnitada.
Kartsin juba ette, et vajutan äratuskella juba esimese trri peal unes kinni, Sestap panin kella met. pesukaussi ja kausi kõrgele kapi otsa, tabureti peitsin söögilaua alla.
See strateegia aitas!
Ärkasin põrandal pea pesukausi all ja kulmu peal veritsev kriimustus ,üks tabureti jalg oli ka murdunud.

Just selline juhtum kuulub negatiivsete mõjude alla, mida ma ka uurin.Üheks vallandajaks võibki olla ärevus või kõrgem stressitase. Kas ka Teie oleksite nõus mu küsimustele vastama?
(08-11-2015, 15:03 )Skarre Kirjutas: Mina uneskõndija ei ole, ent ma tahaksin lihtsalt avaldada suurt kiitust professionaalsuse ja õigekirja eest! Sageli leiavad siia foorumisse tee "vasaku käega" visatud küsitlused uurimUstööde ja reHVeraatide jaoks, mille hilisemat kasutust ega analüüsimeetodeid ei tutvustata, saati veel teadusasutust.

Sina oled oma teemaalgatuses ilusti ära märkinud nii asutuse, oma nime ja klassi; ühtlasi oled teinud head selgitustööd selle kohta, mida täpsemalt uurid. Tubli! Kohe ilus on vaadata Smile

Suured tänud kiidusõnade eest, Skarre! Bleh
Vasta
#10
(11-11-2015, 15:33 )varjud Kirjutas:
(09-11-2015, 15:20 )pila Kirjutas: Mina olen varasematel aegadel unes kõndinud, kuid kahjuks ma enam täpselt ei mäleta, missugune eluolu mul siis oli, kuid see polnud kuuga seotud. Kas Sa oskad öelda, kas kõnnitakse rohkem mingil kindlal unefaasil, kas seda on uuritud? Mulle oli iseloomulik millegipärast ronimine. Unes siis läksin teise korruse narilt kõndima ja kord olin omadega tooli abil juba lae alla köögi kappi jõudnud. Paaril korral ei õnnestunud ka narilt alla tulemine ja siis sadasin maha, haiget ei saanud, üles poleks ka ärganud, aga kuna tegin kukkumisega kära, siis ehmatasin all korrusel magaja ülesse ja tema hüüatus äratas ka minu Smile

Kõnnitakse tavaliselt ikkagi kas sisemõjutajate (uinutavad ained, unetus, kõrge palavikuga kaasnev kõndimine, isegi liialt täitunud põis, depressioon) või välismõjutajate(häiriv müra) tõttu. Otseselt kuu faaside järgi uurimistöö tegemine oleks läinud liiga mahukaks, kuigi seegi pakub mulle huvi. Kas Te oleksite nõus vastama minu uurimistöö küsimustele?
Ma kahjuks ei mäleta mis minu elus tol ajal oli, kui rändamas käisin, sest polnud nagu mingeid erilisi sündmusi, mida oleksin siis seostanud ja ka mäletanud, nagu Hanseel oli. See oli ammu.
Arvan, et ei saa küsimustikku täita seetõttu.
Küsisin unefaaside kohta Smile, et kas sellega on seostatud kõndimist: Rem-uni, sügav uni ja mis seal on?

Vasta
#11
(11-11-2015, 21:00 )pila Kirjutas:
(11-11-2015, 15:33 )varjud Kirjutas:
(09-11-2015, 15:20 )pila Kirjutas: Mina olen varasematel aegadel unes kõndinud, kuid kahjuks ma enam täpselt ei mäleta, missugune eluolu mul siis oli, kuid see polnud kuuga seotud. Kas Sa oskad öelda, kas kõnnitakse rohkem mingil kindlal unefaasil, kas seda on uuritud? Mulle oli iseloomulik millegipärast ronimine. Unes siis läksin teise korruse narilt kõndima ja kord olin omadega tooli abil juba lae alla köögi kappi jõudnud. Paaril korral ei õnnestunud ka narilt alla tulemine ja siis sadasin maha, haiget ei saanud, üles poleks ka ärganud, aga kuna tegin kukkumisega kära, siis ehmatasin all korrusel magaja ülesse ja tema hüüatus äratas ka minu Smile

Kõnnitakse tavaliselt ikkagi kas sisemõjutajate (uinutavad ained, unetus, kõrge palavikuga kaasnev kõndimine, isegi liialt täitunud põis, depressioon) või välismõjutajate(häiriv müra) tõttu. Otseselt kuu faaside järgi uurimistöö tegemine oleks läinud liiga mahukaks, kuigi seegi pakub mulle huvi. Kas Te oleksite nõus vastama minu uurimistöö küsimustele?
Ma kahjuks ei mäleta mis minu elus tol ajal oli, kui rändamas käisin, sest polnud nagu mingeid erilisi sündmusi, mida oleksin siis seostanud ja ka mäletanud, nagu Hanseel oli. See oli ammu.
Arvan, et ei saa küsimustikku täita seetõttu.
Küsisin unefaaside kohta Smile, et kas sellega on seostatud kõndimist: Rem-uni, sügav uni ja mis seal on?

Unel täheldatakse üldjuhul viite faasi. Neljandaks astmeks on sügav uni, silmad ei liigu ning magajat on raske äratada(see hõlmab ühtlasi ka kõige suurema osa unest). Juba selles faasis on võimalik uneskõndimine. Sellest järgmine ja viimane faas ongi REM uni, kus esineb kõige enam kõndimist. Ilmselt selle pärast, et aju elektrilisuse aktiivsus tõuseb ja kohati võib see sarnaneda isegi ärkvelolekule. Kõige veidram on see, et REM une aste on unenägude nägemise staadium, ent siiski ei taheta unenägusid ja kõndimist omavahel väga seostada.
Vasta
#12
Kas tõesti ei leidu kedagi, kes oleks nõus vastama Sad Olen siiani hädas ja tähtaeg läheneb.
Vasta
#13
Ju siis pole rahval kogemusi mida jagada.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat