Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viga ühenduses: 508
#1
Tihti viskab jutukas errorit "Viga ühenduse olek 508"

500,503 ja 508 on suhteliselt levinud AJAXi jutukate errorid.
508 tekib enamasti kahest probleemist:

muutuv IP-aadress (aga ma väga kahtlen, et teil dünaamiline on)
liiga palju ühendusi korraga sees

Oleks mõistlik võtta ühendust veebimajutajaga või serveri adminniga ning anda talle teada, et ta kontrolliks maksimaalset lubatud ühenduste arvu "max simultaneous connections" näiteks, ei tea täpselt, kuidas teie serveripakkuja seda kutsub.
Vasta
#2
Kas on oodata lähiajal ka mingit tagasisidet?
Ülepäeviti on foorum maas ning jutukas ei lähe sõnumid läbi.
Vasta
#3
Virtuaal.com'iga oleme suhelnud ja see protsess on olnud pooleli, sellepärast ka viivitused muutustes. Foorum on maas olnud ajutiselt, samaaegselt jutukaga. Lähipäevil on oodata paketimuutust, millega loodame probleemid antud nähtustes ka lahendada.
Vasta
#4
Suured tänud!

EDIT: mõistlik on üle vaadata ka registreeritud kasutajad, kes tegelikult on botid (nt Google, Yahoo, Baidu ja muud imelikud nimed). Kui nad siin foorumis kaevandavad, küsivad need ka päris palju ressurssi ja muudavad sellega foorumi ja jutuka ebastabiilseks ja/või aeglaseks
Vasta
#5
Bot'ide pääsemine foorumisse on seotud viimase uuendusega, st kõiki pluginaid, mis enne töötasid, ei ole jõudnud üle vaadata lihtsalt, aga oleme ka sellest probleemist teadlikud ja tegeleme asjaga. Muidu see jutuka errorite teema oli juba enne uuendusi päevakorral, kui bot'id ligi ei saanud, seega ei saa see olla põhjuseks, miks endiselt vigasid ette tuleb.
Vasta
#6
Google ligipääsu takistamine foorumile võib kaasa tuua foorumi nähtavuse halvenemise google otsingus. Kui palju, seda ei oska ma küll öelda.
Vasta
#7
Saatsin teenusepakkujale viimase meili sel teemal. Lähitulevikus laiendatakse pisut meie ressursse. Ilmselt on probleem ikkagi jutuka tarkvaras ning errori kadumine ei pruugi teoks saada. Seejärel tuleb teil otsustada, kas jutukas on sedasi kasutuskõlblik, samuti tuleb üle vaadata errori mõju foorumi kasutatavusele.

Jutuka kasutamise eeltingimuseks on jätkuvalt foorumi kasutaja olemasolu. Lihtsalt jutuka tarkvara väikese uuendamise käigus selle seaded said ajutiselt nullitud.
Jutukas kehtivad ka foorumi reeglid.
Vasta
#8
Võtan ka siis pisut sõna. Mu meelest on jutuka tarkvara veidi naiivne süüdistada.. eriti arvestades, et jutuka tarkvara on juba paar aastat sama olnud.. ja jutuka esimesest aastast ma küll selliseid erroreid ei mäleta. Kui nüüd keegi ütleb, et siis oli kasutajaid jutukas vähem no ega ikka ei olnud küll.
Mina süüdistaks igasugu botte (nn spidereid), kes piiramata jutukas ringi laamendavad. ja päringuid teevad. Vaadates esilehte, siis Google ja Yahoo on pidevalt sees.. ja aegajalt Baidu ka. (Baidu võiks rahuliku südamega robots.txt failis ära keelata.. ilmselt hiina otsingumootori kaudu meie jutukass ei satuta) samamoodi ma teeks ka yahooga. sest ma ei taha uskuda, et seda otsingumootorit.. eestis eriti palju kasutatakse, võin ka eksida. Ma ei kujuta ette, mis statistikat phpbb admin paneelis näeb aga võibolla oleks mõtekas lisada ka foorumile google analytics, et saaks parema ülevaate, kui palju reaalseid inimesi käib.. ja palju neist botid olla võiks. Vaadates lehte http://www.para-web.org/online.php jääb mulje, et botid teevad tohutut liiklust (järeldan seda sellest, et külaliskasutajad on regamise, õiguste puudumise või postitamise lehel). Nii, et enamus liiklust genereerivad minu arvates nemad, mitte jututoa kaduv väiksed päringud iga 2s tagant.

Paketi muutmisesse on mul vähe usku.. kui just süsadminnid spetsiaalselt mingeid apache/php settinguid teie jaoks muutma ei hakka.
Vasta
#9
Erilist põhjust ei paista, miks peaks just jutukasse logimis vms päringuid botid tegema. Kui jutukas ei tööta, ei ole ka sellist probleemi. Errorite ajal ei paista Raw acess logist ka midagi kahtlast. Ja kui botid teevad tohutut liiklust, miks see toimuks täpselt sellel hetkel kui jutukas inimesed, mitte öösel või hommikul.
See on teada, et ajax chat on ressursimaias, samas keegi lahendus ei oska pakkuda vastavates foorumites. Selle 2s muutsin ka mingi aeg pikemaks juba.
Vasta
#10
Nüüd on rohkem ressursse. Täielikult ei kadunud probleem ära. Vähemaks läks küll.
Kui kellelgi on häid ideid, mis väliseid külastusi ja kuidas blokeerida, siis ettepanekud on teretulnud. Igasugu kurjamid üritavad pidevalt registreerida ennast nt. Ukrainast on nt liiga palju külastusi.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Viga foorumis, teemade jälgimise lõpetamine. McKuup 6 1,114 02-08-2023, 14:28
Viimane postitus: selgus

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat