Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kella seiskumine
#1
Kuskil paar nädalat tagasi panin tähele, et mu seinakell seisab. Patarei tühi eks? Igatahes järgmine päev vaatan seinakella siis - asi käib edasi, ja näitab veel õiget aega kah.

Mis sellest nüüd välja lugeda saab? Ääretult võimas kokkusattumus või miskit muud?

[Muudetud: 5-31-2010 Flegmatica]
Vasta
#2
Kole tumedas toonis kõlab, kuid kellad pidid surma kuulutama.

Mäletan oma kogemustest. Maal oli kapi pääl vanast ajast kell, mida vanaisa ise alati üles keeras. Mingi hetk kell ei töötanud enam. Algul jäi maha, siis jäi üldse seisma. Vanaisa andis isale, et parandagu ära. Isa pani kappi... oma aega ootama. Käisin minagi seda näppimas- kuidagi ei hakanud tööle.
Kuu aja pärast suri vanaisa ära.
Mõni kuu pääle matuseid sai seda kella uuesti vaadatud- töötab nagu šveitsi kellavärk! Siiamaani ilma tõrgeteta.

Aga loodame, et sul oli lihtsalt mingi patareide ühendusega seotud jama. Elektroonika ikkagi.
Vasta
#3
Point oli selles, et miks ta pärast käima hakkamist õiget aega näitas. Moodsad seinakellad äkki oskavad nii teha?
Teemaalgataja võiks ise kohe kõik loogilised seletused välja praakida. Me võime siin ju muidu mõtelda, et sul oli keegi kodus ja vahetas patarei ära ja keeras kella õigeks. Ehk siis info nappuses ei tundu asi üldse müstiline.
Vasta
#4
Kell ise on nagu seieritega kell ikka, odav plastikust süda. Samuti elan üksi, seega patareid keegi ei vahetanud.

Lähedasi ära surnud ei ole, kuigi ema on mul 2 nädalat haige kergelt olnud. Külmetus vms, selliste ilmadega lihtne saada.

E:
Ema sai terveks nüüd muidu kui keegi mõtles midagi Bleh. Huvitav kogemus igatahes oli.

[Muudetud: 6-3-2010 Flegmatica]
Vasta
#5
njh..sama lugu juhtus ka mul kunagi..
..kell käib muidu ilusti täpselt ja korraga õhtul 22 paiku jäi seisma..mõtlesin, et patarei tühi, et hommikul vaatan. Hommikul käis kell minuti pealt õieti..oli algul küll suur imestus, aga kuna seal korteris juhtus veel teisigi kummalisi ja ihukarvu püstiajavaid asju, siis üldse enam rohkem ei imestawink ps! vaevalt, et ma une pealt öösel kella keerasin või patareid vahetasinBleh
Olen nõus väitega, et kellad on surmaga seotud.
Kell, mis ei olnud käinud mitu kuud, oli rikkis, hakkas äkki ühel ööl lihtsalt lööma(pommikell), kell oli siis 9, täpselt õigel ajal ka veel.
Järgmisel päeval suri meie juures elanud sugulane. Kell oli tema toas kui ta meiega elas.
Vasta
#6
Tervist,
kas sellel on mingi tähendus, kui iga kord saab kellal patarei tühjaks öösel (kella kolme paiku) või see on mingi kokkusattumus?
Vasta
#7
Täpsusta mõned detailid:
Kas asi on korduv (kui jah, siis mitu korda?)
Kas pildil on hommikul nähtav või oled korduvalt oodanud, et kell kolm saaks?
Kuidas kell uuesti liikuma on saadud (kui asi on korduv, siis ilmselgelt on ta liikuma saadud)?
Kas on kindel, et päeval samal ajal kell seisma ei jää?

Ma kahtlustaks, et patarei on tühjavõitu ning selle kellaaja juures on mingisugune mehhaaniline takistus, millest kell enam mööduda ei suuda. Kui kella alla võtad ja uuesti paika hakkad kruttima, siis võib ta uuesti tööle hakata kuniks taas kolme kanti jõuab. Vahest teevad nii, kui toitu väheseks hakkab jääma.
Vasta
#8
Seda on juhtunud juba 4-5x kindlasti, toimuma on hakanud selle poole aasta jooksul (muidu kell on juba poolteist olnud).
Päeva ajal pole kordagi seisma jäänud, ainult öösel ja alati hommikuti peale tõusmist on märgatud ning lihtsalt kruttimise peale pole tööle hakanud, ainult täiesti uue patarei peal.

Võib-olla tõesti on põhjuseks mingisugune mehhaaniline takistus kuid siiski võib alati üle kontrollida targemate käest ))
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat