Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palun tuvastada, mis asjad on pildil
#1
Tere
Sooviks Teie abi.
Tegin ise sellised pildid.
Minu küsimus - mis asjad on pildil?
Need valged, kollakad kerad. Lähemalt vaadates kui silmad.

Piltidele klikates näete suuremana:
[Pilt: IMG_7129.JPG]

[Pilt: IMG_7156.JPG]

[Pilt: IMG_7275.JPG]

[Pilt: IMG_7286.JPG]

Pildid tehtud kuiva ilmaga, õhtul pimedas. Proovides sama kaameraga teha kuskil mujal piirkonnas samal ajal pilti, siis selliseid asju peale ei jää. Jääb ainult sama koha peal peale. Samas ei saa see ka kaamera viga olla, kuna kohe järgmisel kaadril on need asjad kas täielikult kadunud või liikunud hoopis teise koha peale (vist sekundiline vahe piltidel).
Saab ka teise võimsa välguga kaameraga pildile, kuid näiteks odava nutitelefoniga välguga pilti tehes neid asju sinna peale ei jää.

Kas on võimalik, et need asjad, mille saan mina sellisel kujul pimedas pildile, seda näeb teine inimene valgel ajal näiteks kujudena (inimesed, mängimas, lapsed jne)?
Paluks täpsemat selgitust või arvamusi.
Lisaks antud kohas pole probleemi päevasel ajal olla, aga pimedas on kõhedust tekitav, oleks tunda, nagu keegi oleks läheduses, lisaks antud piirkonnas on ka magamisega probleeme ning tekivad väga imelikud ja kahtlased unenäod.
Vasta
#2
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ight=orbid
Vasta
#3
Need on tõesti orbid.Esimeslpildil on spiraalne orb. Teised on tavalised....
Vasta
#4
Inimese silm eraldab vaid kitsast spektri vahemikku. Fotoaparaadiga on võimalik salvestada enamat.
Võime nimetada teda orbiks. Sõnakõlks.
Teame nendest asjadest vähe ja ammendavat vastust su küsimusele ei saa kahjuks keegi anda.
Vasta
#5
Kas ei või olla, et need on õhus kevadeti lendlevad osakesed (ebemed, seemned, õietolm vms)? Eriti, kui ütled, et päeval efekti pole - ehk siis öösel välguga pildistades peegeldub välk osakestelt? Kas ilma välguta pildistades jäävad ka peale?
Vasta
#6
Pimedas fotokas ei fokuseeri kaugeid objekte, automaatselt ei fokuseeri pimedas midagi ja seepärast jäävad pildile ka objektiivi klaasi ees hõljuvad tolmuterad, mis välklambi toimel vastu helenduvad. Nad on udused, sest nagu öeldud - fookusest väljas.
Vasta
#7
Proovida võiks pildistada statiivi pealt pika säriajaga, ilma välguta loomulikult
Vasta
#8
Mis on juhtunud minu aiaäärse kiviga. Paigutasin selle kivi sinna aianurka 13a tagasi. Oli ilusa süüga kivi ja see koht on krundil ainus koht, kus on säilinud veel vana puutumatu pinnas ja seal on teisigi suuri jääaegseid kivijurakaid. Kohe kõrval on 200 a tamm. Kivi pind oli suht sile nagu ikka kividel. Täna avastasin, et kivile on ilmunud reljeefsed sirged väljaulatuvad osad nagu puu juured. Kõrgeim koht eenduvatel osadel on üle 5 cm. Kuna see on aiast minu lemmikkoht, siis viibin seal tihti ja oleksin midagi sarnast kindlasti enne märganud. Ka keegi perest pole neid "kaikaid" ja riste kivil enne märganud.
Võiks see olla seotud tammega? Puu on kahjuks praegu hävitamisohus, sest teatud inimesed ja ka vallaametnikud nõuavad tee rajamist vahetult tamme tüve kõrvale. Tellisin Eesti Dendroloogide Seltsilt eksperthinnangu, kus isiklikult kohalkäinud seltsi president ja asepresident määrasid puu eriti väärtuslike puude hulka ja olid kindlad puu hukkumises tee rajamisel. Olenemata sellest hinnangust jäi vald oma seisukohale truuks. Tee rajatakse ja ka kohus ei aidanud.
Nüüd siis äkki kivil sellised moodustised ilmunud. Ei tea millal, pakun, et talve jooksul!
Oskab keegi arvata, mis see on ja kas võiks olla tammega seotud või lihtsalt erosioon. Viimase küll välistaksin, sest samblik katab kogu kivi külge.
Mis see ikkagi võiks olla?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#9
Taolisi asju olen pildile saanud sama koha peal isegi talvel.
Kuidas see saab tolm vms olla, kui ma juba esimeses postituses ütlesin, et sekundi pärast uuesti tehtav pilt sama fotokaga, et siis on need asjad pildilt läinud või on midagi päris kaugel (nt aia nurgas vms).

Ja teine asi, nagu ma ütlesin, tehes sama fotoaparaadiga pilti näiteks 1 km eemal või hoopis teises linnas - samal ajal, pimedas, välguga jne - ei jää ühtegi sellist kera pildile. See seotud ainult ühe kindla piirkonnaga. Näiteks lähed aia lõppu ja teed aiast eemale pilti - mitte midagi ei jää peale. Keerad 180 kraadi end ringi ja teed pildi aia suunas - jälle piltidel kerad.

Pilte mõne arvutiprogrammiga manipuleerides joonistuvad pimedusest veel rohkem taolisi objekte välja, mida neid pilte niisama peale vaadates polegi näha. Üldjuhul samasugused kerad. Pilte lähemalt vaadates on kera sees nagu nn inimese silma iiris/sisu. Nii korrapärase kui korrapäratu kujuga.

Info mõttes - ma olen proovinud teha pilti öösel vihmasajuga: kõik veepiisad jäävad hästi pisikeste heledate laikudena pildile. Lisaks olen proovinud pilti teha öösel uduga: sealt pole midagi näha, vaid valge pilt ongi. Seega ma tean, millised need on.

Pildid tehtud kuiva ilmaga, õhtul pimedas. Proovides sama kaameraga teha kuskil mujal piirkonnas samal ajal pilti, siis selliseid asju peale ei jää. Jääb ainult sama koha peal peale. Samas ei saa see ka kaamera viga olla, kuna kohe järgmisel kaadril on need asjad kas täielikult kadunud või liikunud hoopis teise koha peale (vist sekundiline vahe piltidel).
Saab ka teise võimsa välguga kaameraga pildile, kuid näiteks odava nutitelefoniga välguga pilti tehes neid asju sinna peale ei jää.

Veidi täpsustan. Tegin katse. Inimene, kes antud piirkonnas elab, ajasin ta õhtul välja, panin tule väljas põlema. Tema nägi objekti, kirjeldas kus täpselt asub, keerasin kaamera sinna suunda ja tegin välguga pildi. Ja täpselt selle koha peal, kus tema ütles, et näeb näiteks inimest seismas, oli pildi peal suur valge kera (nagu mu viimasel pildil). See inimene näeb neid asju enamasti päeval, aga päeval ei saa ma neid pildile. Va 2x, kus ma sain telefoniga päeval välguta pildistades taolised asjad pildile.
Samuti tehes pilti hoones sees. Inimene ütleb, et näe miskit on seal toanurgas - teed välguga pildi, jälle kera pildi peal.

Midagi annab minu fotoaparaadil seadistada, aga mitte palju. Võin proovida erinevaid režiime.
Varasemalt olen saanud näiteks Pärnu ja Läti piiri vahel taevas nn taldriku kujulisi asju pildile.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis meist saab? Tuleviku ennustused. Aerling 761 143,144 23-12-2023, 16:55
Viimane postitus: Mannu
  Mis toimub Zimbabwes Tutanhamon 13 5,357 10-04-2018, 18:24
Viimane postitus: Tyto Alba
  Palun abi kadunud id kaardi leidmisel Tiiuke 7 4,084 20-12-2014, 14:16
Viimane postitus: Digitaria
  Mis on kõige tähtsam sinule? Kelluke 20 8,334 20-04-2014, 22:04
Viimane postitus: positiivne
  Mis siis parem oleks? (EL, RU, EE jne) BleedingOutMyEyes 32 14,784 03-04-2014, 22:58
Viimane postitus: Nielander
  Abi ja infot palun ttlauri 4 2,671 01-10-2013, 15:30
Viimane postitus: Müstik
  Suur mure, palun abi. Tahanminagi 5 4,095 10-02-2013, 19:24
Viimane postitus: Veli Joonatan
  imelik objekt pildil reix 1 1,850 14-01-2013, 09:48
Viimane postitus: zzz34
  Palun abi ! Tanel244 26 11,605 15-12-2012, 18:27
Viimane postitus: Samir
  Kas head soovid mis panevad meid kahtlema on head? Dana 51 19,057 21-07-2012, 21:20
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat