Küsitlus: Mis värvides sa seda kleiti näed?
Sinine ja must
75.00%
12 75.00%
Valge ja kuldne
6.25%
1 6.25%
Midagi muud
18.75%
3 18.75%
Kokku 16 häält 100%
* Hääletasite antud valiku poolt. [Näita tulemusi]

Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis värvi on see kuulsust kogunud kleit
#1
[Pilt: thedress.jpg]

Vasta
#2
Tegu on nö "hägusate värvidega", mille vaatamisest saadav värvitaju sõltub väga palju monitorist ja vaatenurgast.

St kleidi "heledamat osa" võib kutsuda nii valgeks, halliks, sinakas-halliks, kui siniseks - ning "tumedamat osa" võib kutsuda nii mustaks, pruuniks, kui kuldseks.

------

Ma olen seda pilti vaadanud mõne "heledama" monitori pealt ja väitnud kõhlematult, et tegu on "valge ja kuldse kleidiga" - kui aga sama pilti vaadata "tumedama" monitori pealt, siis on tegu "sinaka ja musta kleidiga".

Vasta
#3
Ma olen vaadanud 10neid erinevaid variatsioone 4-5 erineva seadme pealt ja alati näen ühte moodi. Vahel jah, et väga helesinine ja must on pigem selline väga tumepruun, aga alati ikka pigem sinine ja must. Valge ja kuldne olen proovinud meelega esile kutsuda, et suudaks näha, viia äärmustesse olud - heleduse, toonid, aga ei suuda Hrmm

Tean, et osadel see muutub, kord näevad nii ja kord naa.

Vasta
#4
Mina ei tea, ma nän seda kord valge ja kuldne, kord sinine ja kuldne/pruun, siis sinine ja must...aaa
Vasta
#5
Sinine ja must, aga ega enne erapooletut arvamust ei saa kui mingi seadmega värve ei mõõda.

Kõige lihtsam mõõteriist (mspaint) annab sinise ja musta kollasega.
   
Vasta
#6
Must on konkreetne värv mida tähistatakse koodiga #000000. Sellel pildil ei ole kuskilt otsas kleidil #000000. Järelikut pole mingit musta värvi.
Vasta
#7
(16-03-2015, 22:24 )Balzzar Kirjutas: Must on konkreetne värv mida tähistatakse koodiga #000000. Sellel pildil ei ole kuskilt otsas kleidil #000000. Järelikut pole mingit musta värvi.

Pildil on määrdunud must.
Vasta
#8
See on triibuline kleit.
Vasta
#9
Minu huvi selle kleidi pildi vastu pole veel jahtunud, on päevi kus näen seda sinise mustana ja teinekord jällegi valge kuldne.
Vasta
#10
Mis see seletus siis on, et miks peaks keegi seda valge ja kuldsena nägema? Mismoodi seda sinist saab valgeks näha. Kujutades ette nagu vaataks läbi sinise klaasi?
Võib-olla liiga palju sinist taevast vaadates kutsuks aju esile sinise vastandi ja nulliks sinise valgeks. Nagu siis kui vaatad pööratud värvidega pilti ja siis sama pilti mustvalgena.
Vasta
#11
Thorondor - minu puhul oleneb värvimuutus taustavalgusest. Praegu hõõglambi valguses on kleit sinine-mustjaspruun, päeval seljaga akna ees olles (nii et valgus ekraanile langeb) valge-kuldne.
Proovisin LED taskulampi - must muutus üsna heledaks pruuniks kuid sinine valgeks ei muutunud.
Vasta
#12
toglil on õigus - see sõltub sind ümbritsevast valgusest, ehk siis kuidas su silm arvutab white balance'it.
Kleidi omanik on kinnitanud, et tegemist on musta ja sinise kleidiga.

Mina näen valge-kuldset.
Vasta
#13
Kas seda valget näete selle sinise või musta asemel?
   
Aju keerab pildi negatiivi? Või see on mingi värvipimeduse erivorm.
Võib-olla peab eriti jõhkra monitori nurga all vaatama, et värvid moonduks.

Pärast postituse valmis kirjutamist saan lõpuks aru asjast. Sellel väikesel thumbnailil minu postituses tundub see sinine must tõesti valge ja kuldne mööndusega, et see on justkui kuskil hämaras pildistatud.
Vasta
#14
Siin on ka veidi arutelu antud teemal.
http://www.para-web.org/search.php?actio...order=desc

(27-02-2015, 21:10 )Marina Kirjutas: http://edition.cnn.com/2015/02/27/health...tml?iid=EL
Selgitus sellele segadusele on umbes ligikaudses tõlkes nii: silmas värve eristavad valgustundlikud rakud - kolvikesed - töötavad RGB-põhimõttel, ehk tunnevad ära punase-rohelise-sinise ja aju miksib kolvikestest lähtuva signaalide vahekorra põhjal kokku värvuse mida nähakse "objektiivse reaalsusena". Igal inimesel on aga need "eraldusjooned" natuke erinevalt kalibreeritud. Sellel nähtusel too kleit "mängibki".

Ülaltoodud lingil (all) saab ka hääletada.
Osad inimesed väidavad, et saavad värve ka muuta, umbes nii nagu pöörleva tantsija illusiooni korral.
Ise näen sinise-tumehallina.

Vasta
#15
Sini-must kleit jõudis teaduskirjandusse....
http://novaator.err.ee...
Kleiti kaldusid nägema pigem kuldse ja valgena naised ning vanemaealised.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,890 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  DNA on midagi enamat kui lihtsalt lineaarne kood, mis juhib Ceasar 53 24,779 25-11-2019, 05:12
Viimane postitus: Tyto Alba
  Mis on elu mõte? ayyu 140 55,721 26-06-2019, 10:19
Viimane postitus: Lokster
  Mis on õnn? hulkuv hing 47 9,274 28-04-2019, 17:34
Viimane postitus: Naut
  Oled see, mis muusikat kuulad Ancestries 94 32,387 15-11-2018, 04:06
Viimane postitus: hulkuv hing
  Mis on sensitiivsus? tulekera 17 10,611 22-09-2015, 17:59
Viimane postitus: Müstik
  5 psühholoogiatesti, mis näitavad, et inimkond on hukule määratud Celtic 20 10,332 06-09-2013, 06:19
Viimane postitus: Minaelan
  Mis juhtus mu sõbraga? luise 2 1,895 05-03-2011, 19:21
Viimane postitus: luise
  Mis tunne on olla mõte? wicked 3 2,347 21-11-2009, 10:39
Viimane postitus: alar
  Vead, mis osutuvad õigeteks tegudeks Elsara 2 2,192 12-06-2007, 17:47
Viimane postitus: Pomegranate

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat