Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vägivaldsed inimesed
Autor Sõnum
Ichigo
Nõid

26-02-2015 19:09
Postitus: #1
Vägivaldsed inimesed
Me seas liigub palju vägivaldseid inimesi, keda selles pealtnäha kahtlustada ei oska.
Tõsiselt rabav oli teada saada juhtumi tagamaadest, mida jagan siin lühidalt, kuid meediast leiab muidki kajastusi. Ent kuna loomapiinamine meie riigis ei pruugi pälvida karistust, mis välistaks edasised samasugused tembud, siis ei saa tulevased võimalikud ohvrid end muudmoodi kaitsta, kui tuleb tüübi nägu omale meelde jätta.

Nägu, kelle eest hoiatatakse, näeb hetkel siit http://www.okidoki.ee/item/3948296/
[Pilt: 8183916_2.jpg?updated=1424874919]

ja loo taustainfot siin
Eesti Loomakaitse Selts soovitab enne looma müümist ja loovutamist kontrollida loomasoovija tausta ning sõlmida leping
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2015 19:12 Ichigo.)
Leia selle kasutaja kõik postitused
Minaelan
Bännitud

26-02-2015 19:51
Postitus: #2
RE: Vägivaldsed inimesed
Ega needki paremad pole, kes võtavad nunnu kiisu või kutsu mõneks ajaks ja siis, kui enam ei viitsita temaga jännata, visatakse välja, viiakse metsa või ....

Loomadel on hing, tunded ja eneseteadlikkus, tean seda nüüd, kus olen ühe kiisu sõber.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Nielander
Questioning Everything

27-02-2015 00:10
Postitus: #3
Tunded ja eneseteadlikus - muidugi. Hing - mis asi see veel ikkagi on? Teemas napib paranormaalsust... ning palun, ma ei tahtnud oma kommentaariga alustada järjekordset arutlust hinge olemuse või olemasolu teemal. Tahaksin vaid küsida kuidas asi paranormaalusega seotud on?

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Ichigo
Nõid

27-02-2015 00:24
Postitus: #4
Samavõrd vähemalt, kui radikaalse feminismi teema. Minu jaoks märksa rohkem. Liikumised ühiskonnas pole väga parad nähtused võrreldes inimesega, kes on moondunud koletiseks ja neid on me seas üha enam. Loo kohta on pildid agoonias surnud väikesest loomast (mina neid jagada ei suuda) ja mainitud piinamisviise (keev vesi, söövitusaine, keele välja lõikamine). Kuidas inimene jõuab niisugusesse staadiumisse, et naudib teise olendi agoonia jälgimist? Kurjast vaimust vaevatud või totaalselt kängunud empaatiavõime, mis igaühele loomupäraselt ellu kaasa antud? Ühiskonnas on vägivald alati leidnud ka õigustajaid, inimene on sõjapidaja loom, kuid mis hetkest muutub see vajaduseks ja kui palju erinevad ühiskonna juhtfiguurideks olevad diktaatorid taolistest loomapiinajatest? Mul hetkel on rohkem küsimusi kui vastuseid, väga vapustas selle looga kokkupuude, sestap jäi teemapüstitus põgusaks.
Nielander
Questioning Everything

27-02-2015 00:53
Postitus: #5
Loomapiinajad ja -tapjad (tapjad ilma väga hea põhjuseta) tunduvad mulle sama jälestusväärsetena ning neid peaks ka minu arvates igal võimalusel tampima ühiskonna madalaimatesse kastidesse. Kuid... püstita teema, mis seostub kuidagi selle foorumiga.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
jonnipunn
Tavaliige

27-02-2015 01:02
Postitus: #6
Kohutav. Kuskohast sellised tulevad? See ületab igasuguse normaalsuse piiri Sad

I am strong because I know my weaknesses, I can laugh because I have known sadness
Ichigo
Nõid

27-02-2015 01:05
Postitus: #7
Kui eriliselt siis see teema peaks olema püstitatud võrreldes paljude samaväärse kaaluga teemade püstitusega siin foorumis? Mida tohib või ei tohi käsitleda rubriigis "inimene see kummaline olend"

Ja mis kasu on tampimisest?

Antud teema saab paljude teistega sarnaselt taadada kas meditsiiniliseks või kriminaalseks ja väita, et midagi kummalist selles pole. Aga paranormaalseks inimühiskonnas muudab mujaoks asja just inimese küündimatus ja samas õudusteni ulatuv ettearvamatus inimese võimes midagi toime panna. Küündimatuse all peangi silmas küsimust, kummaga siis tegemist, kas meditsiinilise või kriminaalse juhtumiga ja kuidas peaksime sellistesse ilmingutesse üldse suhtuma. Ilmselgelt on peavool siin küündimatu: kui panna diagnoos, siis sellel pole kaalu seni, kuni ei suudeta ravida (mõtlen külmaverelisust kui nähtust laiemalt, et meid ei juhiks psühhopaadid) ning lahendus seni on lihtsama vastupanu teed minek: karistus, mis taolise teo puhul paradoksaalselt piirdub ehk vaid trahviga. Oskan seda kokku võtta vaid tõdemusega, et politseiriik, sõdade õigustamine jms toodab taolisi nähtusi igal tasemel, antud näide pärit siis sellest kõige lihtsamast tasemest - nolk lasnamäe korteris - ka tema saab olla väike füürer. Miks tahab inimene olla füürer on miski, mida peaksime endaltki igapäev küsima, et olla suutelised varitsema iseenese vaimset allakäiku ja seda vältima.
Minaelan
Bännitud

27-02-2015 08:42
Postitus: #8
(27-02-2015 00:10 )Nielander Kirjutas:  Tunded ja eneseteadlikus - muidugi. Hing - mis asi see veel ikkagi on? Teemas napib paranormaalsust... ning palun, ma ei tahtnud oma kommentaariga alustada järjekordset arutlust hinge olemuse või olemasolu teemal. Tahaksin vaid küsida kuidas asi paranormaalusega seotud on?

Ole nüüd, Nielander, igast teemast on võimalik parat teha, aga loomadest on see hoopis kerge:

"Südamlikud lood loomadest tõestavad, et ka neil on hing.

6. Kass Oscar elab hoolduskodus ja üldiselt ta ei armasta inimestega seltsida. Ometi on Oscaril anne tunda ette surma ning kui ta tunneb, et kellelgi on peagi aeg minna, läheb ta nende voodile istuma, haiget lohutades ja valvates. Hooldekodu töötajate sõnul on nad äärmiselt kindlad kassi “ennustusvõimes” ning et kass lihtsalt ei lähe pikutama, vaid on konkreetselt valves.

Pimedate juhtkoerad Salty ja Roselle said Dickini medali selle eest, et nad juhtisid 9. septembri rünnakute ajal oma omanikke üle 70 korruse treppidest alla ning ohutusse kohta, ilma et oleksid kordagi rahu kaotanud. Kumbki koertest ei lahkunud oma inimese kõrvalt ega näidanud välja hirmu isegi siis, kui nende peale kukkus veidi rususid.
"

http://www.telegram.ee/vaimsus/sudamliku...PAPRvmsWnE

Aga kuna teema on vägivaldsed inimesed, siis on karta, et nende osakaal järjest suureneb, kuna meedias serveeritakse sõdasid, peade mahalöömist, vägistamisi jms nagu igapäevast reklaami ja rahvas harjub sellega ehk siis toimub "konna keetmine aeglasel tulel" efekt.

Dalai-laama
east
Vana kala

27-02-2015 09:22
Postitus: #9
Minu arvates on vägivaldsus alaväärsuskompleki ilming. Psüühiline hälve mis seisnemas ses et antud indiviid vihkab ja põlgab iseennast ning teeb teistele seda mille vääriliseks peab ta oma alateadvuses iseennast. Sest kui vaadata kõrvalt mõnd vägivaldset inimest, keda vaatleja suht hästi tunneb, võib märgata et kõik need patud milles vägivaldne tüüp oma ohvrit süüdistamas, on eekõige talle endale omased.
Marconato
Veteran

27-02-2015 10:57
Postitus: #10
Mina usun, et eriline sadism ja vägivaldsus, tuleneb võibolla väikesest eelsoodumusest ja väga tugevast ühiskondlikust taustast ja kogemusest. Eelkõige lapse ea kogemustest. Muidugi võib inimese vägivaldseks muuta ka täiskasvanuna, aga selleks on vaja mingit väga tõsist üle elamist.
(selle postituse viimane muutmine: 27-02-2015 10:58 Marconato.)

Pikas perspektiivis tundub see kõik päris loogiline olevat.
Teadmatus ei vabasta vastutusest.
Diversity is a codeword for anti-white
Nielander
Questioning Everything

27-02-2015 11:50
Postitus: #11
Kurb ja häiriv lugu, kuid ikkagi ei näe ma selles midagi otseselt paranormaalset. See, et igast teemast hea tahtmise juures sedasamust para välja saab pigistada, ei ole piisav ettekääne. Teema läheb kinni.

― Aristoteles
Manaja
Tavaliige

27-02-2015 13:13
Postitus: #12
[split] Saatan unenäos
Vabandan Knife ees ja kõikide paraweebude ees. Kuna "Vägivaldsed inimesed" pandi lukku, läheb sõnum teele suvaliste teema alt. Olen tänulik, kui Nielander ta õigesse kohta asetab.
Hoiatus - lõpuridu lugedes hoidke emotsiooni tagasi, kui teema hinge ei lähe. Ei pahanda, kui postitus kustutatakse kui vaenuõhutav (mis oleks väga silmakirjalik). Aga ma PEAN rääkima, olen siin just selleks.
Ta on inimene, eestlane. Rando. Ja läheb valima. Ja osaleb ühiskonna kujundamisel. Naeratab, kui vestleb sõprade või võõrastega. Võib-olla ta abiellub ja saab lapsi. Tal on ema. Kõik nii nagu peab? Aga ei ole ju. Ta läheb koju, kaasas usaldav, elus ja soe hingeke ... ja lakkab siis olemast inimene. Mõnitab irvitades elu ja võtab selle, haiget tehes.
Mina, Manaja, ei ole sellega päri. Võtan endale kogu vastutuse, mis kaasneda võib, kuid ei lepi mitte kunagi sellega, et karistust ei järgne või on sümboolne.
Me ei tohi teiste tegude üle kohut mõista, öeldakse. Tohime küll, kui see teenib inimeseks olemise eesmärki. Inimene peab ju olema heatahtlik? Kas tõesti ka selliste olendite vastu, kelle tegusid inimlikeks pidada ei saa?
Randole. Olenemata, kas sa parawebi iial satud. Ma hingan su kuklasse, käin su kandadel. Sa saad pikalt piinatud kohutavates unenägudes ja kogu valu ja õuduse, mille oled oma tegude läbi tekitanud loomadele ja inimestele, saadan sinule tagasi.
Ma nean su ära, Rando.
sakala
Tavaliige

27-02-2015 13:25
Postitus: #13
RE: Veider unenägu... Aidake seletust leida!
Manaja palun ära tee seda .Kurjust on niigi palju ja ka sina aitad selle tekkimisele kaasa kui selle asja ellu viid . Ega sulle mu seisukoht ei meeldi aga palun ära tee seda.Ka süütu jääb lainele ette .Ära tee seda
Minaelan
Bännitud

27-02-2015 16:19
Postitus: #14
RE: Veider unenägu... Aidake seletust leida!
(27-02-2015 13:13 )Manaja Kirjutas:  Aga ma PEAN rääkima, olen siin just selleks.
Ta on inimene, eestlane. Rando. Ja läheb valima. Ja osaleb ühiskonna kujundamisel. Naeratab, kui vestleb sõprade või võõrastega. Võib-olla ta abiellub ja saab lapsi. Tal on ema. Kõik nii nagu peab? Aga ei ole ju. Ta läheb koju, kaasas usaldav, elus ja soe hingeke ... ja lakkab siis olemast inimene. Mõnitab irvitades elu ja võtab selle, haiget tehes.

Me ei tohi teiste tegude üle kohut mõista, öeldakse. Tohime küll, kui see teenib inimeseks olemise eesmärki. Inimene peab ju olema heatahtlik? Kas tõesti ka selliste olendite vastu, kelle tegusid inimlikeks pidada ei saa?
Randole. Olenemata, kas sa parawebi iial satud. Ma hingan su kuklasse, käin su kandadel. Sa saad pikalt piinatud kohutavates unenägudes ja kogu valu ja õuduse, mille oled oma tegude läbi tekitanud loomadele ja inimestele, saadan sinule tagasi.
Ma nean su ära, Rando.

Näed sa Nielander, teema kisub ikka päris paraks - Manaja manab needust kurjale hingele.

(27-02-2015 13:25 )sakala Kirjutas:  Manaja, palun ära tee seda. Kurjust on niigi palju ja ka sina aitad selle tekkimisele kaasa, kui selle asja ellu viid. Ega sulle mu seisukoht ei meeldi, aga palun ära tee seda. Ka süütu jääb lainele ette. Ära tee seda!

Ära karda, sakala, Manaja on hea hing, ta ei saaks kellelegi süütule liiga teha.
Samas, kui kurjusest mitte rääkida, peita pea liiva alla jne ...kas loodad, et siis kurjus kaob?
Ma pole kindel, kas minus nõiaverd on, lihtsalt pole asja kunagi uurinud, aga ma soovin põhimõtteliselt sama - kõik, kes teevad valu lastele ja loomadele, neid piinates ja pekstes, need saagu seda valu ise tundma mitmekordselt!

Dalai-laama
Teema on suletud 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tavalised inimesed vs erilised inimesed Sekhmet 14 698 12-11-2019 15:16
Viimane postitus: Fenkol
  Inimesed tulevikus Anonymous 65 8,449 13-08-2019 08:46
Viimane postitus: Mannu
  Kadunuks jäänud inimesed. Müstik 70 29,952 25-11-2017 13:17
Viimane postitus: Müstik
  Miks on inimesed kurjad? das 24 9,284 31-03-2017 13:00
Viimane postitus: Teloslane
  Miks inimesed nii rumalad on? Nielander 54 17,602 09-07-2014 20:51
Viimane postitus: Nielander
  Salapärased inimesed. Müstik 30 15,563 21-05-2013 05:34
Viimane postitus: Jõhvikas
  Kas skorpionid on halvad inimesed? entroopia 47 10,639 19-02-2009 10:24
Viimane postitus: helen009
  Inimesed usuvad pigem vaime ja UFOsid kui jumalat PiziIngliito 7 2,826 01-01-2009 21:31
Viimane postitus: Albaregia

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog