Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objektiivse elumõtte puudumine
#1
Kas elu ilma objektiivse mõtte ja eesmärgita saab olla täisväärtuslik?

Paljud uuringud on näidanud, et inimesel on kalduvus usule ja uskumistele.
Seega nimetatud tegevus on suuresti alateadlik, nö evolutsiooniline programmeering. Samas ei ole sel seost tegeliku eluolemusega või tõega.

Camus väitis, et inimese elu olemus on absurdne. Mitte seetõttu, et selline oleks universumi olemus, vaid see märgib konflikti inimese peas- elukestev,(objektiivse) heakskiidu otsing enese tegevusele.
Kui paljud on valmis aktsepteerima, et nende elumõte on vaid nende endi peas, millele toetudes oma elu elatakse? See kõik hääbub ja kaob igavikku, koos inimese endaga. Lisaks pole mõõdupuud, mis elutöö sisukust kokkuvõtvalt hindaks.
Leian, et elu neutraalset olemust on raskeim aktsepteerida, see on liiga mehhaaniline ja ,, närivalt terroriseeriv" loovale, igatsevale inimhingele.

Arvamusi?



Vasta
#2
Kui lõpetada objektiivse heakskiidu otsimine siis kaob probleem ära Smile
Vasta
#3
Tõsi, millise lahenduse te pakuksite?

Kas on see on üldse võimalik? Ehk alateadlikult jätkatakse selle otsimist, isegi kui tunnistatakse, et kõik valikud on tehtud isiklikul vastutusel jne?
Vasta
#4
Objektiivne heakskiit on ju selline võimatu soov tegelikult. Kuidas saada heakskiitu objektiivesest maailmast? Kas kivid või füüsika peaksid seda pakkuma? Kui inimene tõepoolest vajab heakskiitu, siis seda saab ta kelleltki teiselt ja mitte objektidelt. Objektiivne heakskiit on tühine nagunii. Ning kui teiste heakskiit ebapüsivaks ja ebapiisavaks osutub, saab seda laida iseendas.
Vasta
#5
On alust arvata, et inimesed kannavad üle omi soove vaadeldavale maailmale. See on teatud laadi emotsionaalne omistamine.
Seda võib lugeda enesepetmiseks, kuid mehhanismina on toimiv, ego kaitse.
Kui aga saadakse sellest teadlikuks, kuidas siis edasi minna?
Vasta
#6
Oma soovide omistamine objektiivsele maailmale on lihtsalt viis oma ebakindlusest välja pääseda. Maailma saab aga ka teisiti näha. Viis edasi minna ongi maailma teisiti näha.


Vasta
#7
Otot mis asja tee seletate.

Öelge kohe, et avaldate arvamust, mitte et tuleb järjekordne jauramise teema. Vaevalt, et kõik teie tagamõttest arusaavad.
Imimesele ei saa jauramist keelata- te omistate juba kellelegi mingeid võimalike seisukohti teie suhtes, kuigi selleks pole alust.

Paraku negatiivse tõestamisega kaugele ei jõua. Pole lihtsalt tõendeid, mis viitaks elule pärast surma, ja sellel arutlemine pole antud teema eesmärk.
Vasta
#8
(21-02-2015, 18:13 )mtrxx Kirjutas: Paraku negatiivse tõestamisega kaugele ei jõua. Pole lihtsalt tõendeid, mis viitaks elule pärast surma, ja sellel arutlemine pole antud teema eesmärk.

On küll. Üks paljudest neist.
Shanti Devi ülimalt hästi dokumenteeritud reinkarnatsioonikogemus on hindamatu väärtusega teejuhiks kõigile, kes otsivad tõde. See näitab, et sünd ei ole mingi algus ja surm pole mingi lõpp. Kui uuestisünd on osutunud tegelikkuseks ja leidnud tõestust ühe indiviidi, Shanti Devi puhul, siis peab see ka kõigi teiste puhul kehtima. Kõikide inimeste jaoks kehtivad ühesugused elureeglid.

https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2262

Rääkimata mu isiklikest kogemustest wink.
Vasta
#9
Material lugemiseks, aga see ei puutu teemasse.

Tänan lingi eest!
Vasta
#10
(21-02-2015, 18:20 )mtrxx Kirjutas: Material lugemiseks, aga see ei puutu teemasse.

Tänan lingi eest!

Vastupidi, see, et ma tean, et sünnin uuesti ja uuesti...annabki mu elule mõtte. Olgu see siis subjektiivne või objektiivne. Tegelikult kama kaks.

Elul on mõte, alati Smile.
Vasta
#11
Ma aktsepeerin teie arvamust, aga leian, et see on ,, soovmõtlemine".
Samas ,kui teie tõekspidamine teie elule mõtte annab, siis see on positiivne.
Teie julgus ise otsustada on märkimisväärne!

Ärge ainult arvake, et ma kuidagi teie seisukohta naeruvääristan, oh ei.
Vasta
#12
Isegi juhul, kui meie arvamused jäävad erinevateks?
Samas võiksite aktsepteerida, et teie valitud lugemismaterjal ei ole autoriteetne teadmiste varamu.
Kindlasti on sealtki palju ammutada, kuid see ei ole teadmiste/lugemuse määra näitaja.

Mida minu nimi tähendab? No vat ma IT fänn ja Matrox tootis vôi siiani toodab pc-le riistvara.
Juhin tähelepanu, et mitte matROXX, vaid matroxx Smile
Rokkimisega pole sel mingit seost, ega ka mitte nö lahe olemisega.

Julgen oletada, et minu kasutajanimi ei ole eelarvamuste tekitaja?
Vasta
#13
Ei ole.
Tänan. Smile
Vasta
#14
(21-02-2015, 19:22 )murjam Kirjutas: See on maatriks.

Aga millest see uus poos - teietamine?

Sisu seni ikka endine: autoritaarsusele kalduv rahulolematus. Saan aru, et teemaalgataja ise soovib siin teemas näha vaid rangelt piiritletud mõtlemist - paraku ei maksa sellele erilisi lootusi panna ega ka ärrituda, kui saad küsimusele vastuseks midagi muud, kui oleksid soovinud saada. Küsin sestap, et mis ajendas niisugust teemat tegema /sisult on küsimus sul endine, nagu ka kahes varasemas teemas - eksistentsiaalne peataolek/ sestap küsingi, kas sinu huvi siin on avardada oma mõtlemist suhtluses teiste inimestega või on eesmärgiks midagi tõestada ja saada võimalikult rohkem inimesi enda moodi mõtlema?

Murjam/Kurjam...sorry wink. Sa küsid põhimõtteliselt samu asju, aga pisut karmimalt kui mina. Tänan.
Vasta
#15
Mulle valmistas meelehärmi konkreetne teiepoole väljendus. Kuna te selgitasite mida te ,, jauramise" all mõtlesite, siis sain selguse.


Mis küsimusi tekitab või peaks tekitama,, Teietamine" ?
See ju viisakas pöördumine.
Ma ei saa jätkuvalt aru, miks te tulete teemasse
eelarvamustega?
Mida te püüate tõeatada?
Vasta
#16
Temaalgataja on ju igati viisakas ja laseb teistel oma positsioonidele jääda. Selles osas temaga täiesti nõus, et eelarvamusi võiks siinkohal palju vähem olla.
Vasta
#17
Näete asju- kahjuks ei saa selle väitega nõustuda, aga teil on Õigus nii arvata.
Ma ei proovi seda arvamust kukutada.

Vaadake, Teietamine on minujaoks tavaline. See on minu tõekspidamiste üks väljendustest, nii et palun austage seda.
Vastasel juhul on teil jäärapäine soov mind muuta küsimuses mis pole vähimalgi määral vajalik.
Kui me ei saavuta sellisel kujul isikupuutumatuses kokkulepet, siis me ei saa olla võrdväärselt teemas arutlejad.

Olge hea ja lugege oma esimesi postitusi, siia ehk näete selles põhjendamatult ründavat olemust, enne kui tekkis mingigi diskussioon.
Vasta
#18
(21-02-2015, 19:51 )Lorenz Kirjutas: Teemaalgataja on ju igati viisakas ja laseb teistel oma positsioonidele jääda. Selles osas temaga täiesti nõus, et eelarvamusi võiks siinkohal palju vähem olla.

Oled sa ikka tema eelnevad postid ja teema-algatused läbi lugenud?
See xxxx-misiganes loobib siia foorumisse mõtteid, millele soovib vaid heakskiitu. Ja kes iganes arvab teisiti, see on eelarvamustega.

Kas ka sina?
Vasta
#19
(21-02-2015, 19:57 )Minaelan Kirjutas: Oled sa ikka tema eelnevad postid ja teema-algatused läbi lugenud?
See xxxx-misiganes loobib siia foorumisse mõtteid, millele soovib vaid heakskiitu.

Jah, ma olen tema postid läbi lugenud. Ise esindan teistsugust maailmavaadet ja seejuures ei näe tema arvamustes enda suhtes rünnakut.
Olen teistsugustes keskkondades korduvalt sattunud vaidluste otsa, kus inimesed lihtsalt ei ole nõus üksteise arvamustega. Mis teha, vahel ei saada lihtsalt üksteisest aru ja mõni teema ongi nii keeruline, et keegi ei saa sellest päriselt aru. Siis on oluline jääda üksteise suhtes piisavalt viisakaks, et ei tekiks rünnakuid isiklikul pinnal.
Vasta
#20
Kas me võiksime jääda Konkreetse teema piiresse ja mitte hakata hinnanguid andma ,, teiste teemade" toel?
Kas väited, et ma olen mugav, mitte avatud, nö pime, kas need pole mitte eelarvamustest ja sildistamisest pakatavad hinnangud?
Kus on selles konstruktiivsed argumendid?

Seega mul ei ole õigust enda väljendusele?

Pidage meeles, te Nõuate minult midagi, mina aga palun vabadust jääda enda väljendusstiili juurde.
Ärge ajage neid kahte lähenemist segamine, need ei ole võrdsed.

See teema ei ole koht kus mind pilgata.
Teatasin teist moderaatorile, sest leian, et selleks on alust.


(21-02-2015, 20:05 )murjam Kirjutas: Kle mtrxx, oled sa poliitik ve Laugh
Isikupuutumatus, jeerum Laugh einoh, kui sellist keelt on vaja härrade mtrxxide kõnetamiseks evida siis lubatagu mul tungivalt nõuda oma isiku mitmuses mittepuutumist ja puutuda sellesse edaspidi ainsuses, kuna mul on alust arvata, et pole ei mina ega ka lugupeetavad mtrxxid oma kurbloolises mõtteta elu subjektiivses üksinduses sedavõrd minetanud oma isikutaju, et endit juba meietama on asunud, mis ju hingele teatavat seltsi ja leevendust pakkuda võib, iseäranis, kui ilm on pilves ja veel ka õiget linnulaulu kuulda ei ole.

Veel üks hea lugemine loovale ja rahutule hingele oleks Foucault ja tema elu kui kunstiteos wink

Vasta
#21
(21-02-2015, 20:04 )Lorenz Kirjutas:
(21-02-2015, 19:57 )Minaelan Kirjutas: Oled sa ikka tema eelnevad postid ja teema-algatused läbi lugenud?
See xxxx-misiganes loobib siia foorumisse mõtteid, millele soovib vaid heakskiitu.

Jah, ma olen tema postid läbi lugenud. Ise esindan teistsugust maailmavaadet ja seejuures ei näe tema arvamustes enda suhtes rünnakut.
Olen teistsugustes keskkondades korduvalt sattunud vaidluste otsa, kus inimesed lihtsalt ei ole nõus üksteise arvamustega. Mis teha, vahel ei saada lihtsalt üksteisest aru ja mõni teema ongi nii keeruline, et keegi ei saa sellest päriselt aru. Siis on oluline jääda üksteise suhtes piisavalt viisakaks, et ei tekiks rünnakuid isiklikul pinnal.

Mu meelest peakski nii olema, et kuulame kõiki rahulikult ära ilma hinnanguteta, sest me kõik esindame erinevaid arusaami...aga püüame aktsepteerida teisi....sest meil kellegil pole õigus.
Mis muidugi ei tähenda, et ma ise selleks suuteline olen wink.
Vasta
#22
Millist elu või arenguetappi kujutab endast ,, hinge tume öö" ?
Kui paljud teist on seda kogenud ja kuidas on see teie maailmavaateid muutnud?
Millistest tõekspidamistest on tulnud loobuda jne?
Vasta
#23
(21-02-2015, 20:29 )mtrxx Kirjutas: Millist elu või arenguetappi kujutab endast ,, hinge tume öö" ?
Kui paljud teist on seda kogenud ja kuidas on see teie maailmavaateid muutnud?
Millistest tõekspidamistest on tulnud loobuda jne?

Kõik 8 miljardit hinge, kes Maal kehastuvad , on seda kogenud. See on siiski vaid minu subjektiivne arvamus. Iga kogemus muudab meie maailmavaateid. Ise muutun iga päevaga. Ka teised hinged teevad seda, sa pole eriline, vaid üks meist wink.
Vasta
#24
No eriliseks pole ma ennast pidanud kunagi.

Kui siiratele küsimustele tuleb veel Minule hinnanguid või määratlusi andvaid kommentaare, siis teatan koheselt adminile.

Kui öeldust valesti aru sain, siis vabandan!
Vasta
#25
Samas võib öelda ka seda, et armastus on läbinisti isekas.



Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat