Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sai-Baba - pühak või petis?
Autor Sõnum
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
05-08-2014 12:54
Postitus: #176
RE: Sai-Baba - pühak või petis?
(05-08-2014 12:00 )Skarre Kirjutas:  Vanimad kabala tekstid pärinevad 1. sajandist pKr, sageli arvatakse, et suuline pärimus eksisteeris tükk aega enne seda. 12ndal sajandil kabbala süstematiseeriti ning ta sai oma nime. Varasemalt kutsuti kabala õpetuse järgijaid erinevate nimedega.

Tore, et sa seda kõike tead! Smile Eriti veedade kohta. Ma seda juutide kabalat ei ole nii hoolega uurinud. See võrdlemisi keeruline ka.
Täpsustama ei hakanud islamit, sest eks seda tea ju kõik isegi, et tekkis alles hiljuti - 7.sajandil. Kes siis Muhamedist kuulnud ei ole?
Muhamedi lugu on ju huvitav. Meelde on jäänud näiteks, et oma lemmiknaise Aišaga abiellus ta siis kui too oli 6 aastane. Aiša suri 678.a.

Sai -Baba ja veedad aga on üks selle teema pidepunkte.
Tegelikult peab vist minema tagasi veel kaugemasse aega. Nimelt Idamaade muistsed targad elasid enne veedade ja upanišaadide, hindude muistsete pühakirjade ilmumist.
Targad kogusid enda ümber kõige intelligentsemaid noori inimesi ja õpetasid neile Puhta Mõistuse Filosoofiat. Järgneval viiekümnel sajandil ilmus Indias palju uusi filosoofiasüsteeme ja paljud neist jõudsid ka kaduda, aga muistsete tarkade rajatud alus on niisama kindel ja kõigutamatu nagu alguses.
Esimene mida targad õpetasid, oli see, et fenomenaalsetes nähtustes ja kogu kõiksuses pole midagi püsivat, vastupidavat ega igavest.
Kirjutasin sellest teemas "Idamaade salateadused."
http://www.para-web.org/showthread.php?t...2veedad%22

To Levis, no selle üle võib ju vaielda kas ennustas surmaaja õigesti ette või mitte, aga huvitavam on hoopis see, et veel viis aastat ja ta sünnib uuesti. Teemas on postitused, kus Sai Baba oli väga õnnelik, kui sai teada, et tema järgmise elu isa või ema on juba sündinud. Täpselt pole meeles. Miskipärast arvan, et sellest oli juttu teemas eespool. Smile
(selle postituse viimane muutmine: 05-08-2014 12:55 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

Postitusi: 1,467
Liitunud: Dec 2003
05-08-2014 17:43
Postitus: #177
RE: Sai-Baba - pühak või petis?
(05-08-2014 12:54 )Müstik Kirjutas:  ........To Levis, no selle üle võib ju vaielda kas ennustas surmaaja õigesti ette või mitte, aga huvitavam on hoopis see, et veel viis aastat ja ta sünnib uuesti. Teemas on postitused, kus Sai Baba oli väga õnnelik, kui sai teada, et tema järgmise elu isa või ema on juba sündinud. Täpselt pole meeles. Miskipärast arvan, et sellest oli juttu teemas eespool. Smile
Ennustamise kohta me saame vähemalt vaadata, kas ja kuipalju seal võiks olla tõtt, aga et ta "pühakuna" uuesti sünnib, see on nüüd küll ligemale 100% usu küsimus. Inimesed võiks olla veidi nõudlikumad ja tahta rohkemat kui paljast sõna ja odavaid illusiooni trikke.

Väide, et ta müüs trikke imede pähe ülla eesmärgi nimel on filosoofiliselt huvitav. See on mõneti vahva väide, sest minul küll napib tarkust, et see väide pihuks ja põrmuks teha Smile
(selle postituse viimane muutmine: 05-08-2014 17:45 levis.)

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
05-08-2014 18:04
Postitus: #178
RE: Sai-Baba - pühak või petis?
Jah, sellest Sai Baba teemast leiab palju kummalist. Smile

Ka see on kummaline, et tal siiani niipalju järgijaid on, sh ka eestlaste hulgas.
Ja kõik intelligentsed ja targad inimesed.
http://www.sathyasai.ee/

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Sinis
ajas

Postitusi: 428
Liitunud: Jan 2013
07-08-2014 11:23
Postitus: #179
RE: Sai-Baba - pühak või petis?
Paistab, et olen sedasorti inimene, kes imede pääle oskab vaid mühatada, et mis ma nüüd siis selle teadmisega peale hakkan. See, mida Sai Baba väidetavalt on imedena sooritanud, on minust sedavõrd eemale jäänud, et ainukese imemehena meenub piibli Jeesus (ei taha siin targutada selle üle, kui lihtsalt neid nähtusi on võimalik teaduse poolt ära seletada ja kui tõesed need on, vaid jätan endale usu, et imed oma sõnumi abil, läbi võivad inimelu mitmekesistada). Iseenesest inimese ime-tegudena määratletavad teod äratavad minus kõhklusi, et mida asja, keegi meist pole erilisem või väljavalitum kui iga teine siin maamunal (kuigi seda sisendatakse ja mis seeläbi on hea platvorm igasugustele vaenudele), küsimus on rohkem selles, kes mida imena tõlgendab. Ise kaldun inim-ilmas imeks pidama sünnipärast inimtüüpi (geenirike?), kes on loomuselt vägivallatu ehk siis jumalakeeli kurjusest vaba, ehkki seda fenomeni võib selgitada kui looduse pahaaimamatut vingerpussi või test-teed. See oleks siis ehe ime. Need, kes taolise ime poole püüdlevad, surudes endas maha loomulikud (elu)instinktid või siis häälestades neid ümber mõttejõuga, on kindlasti tunnustust väärt, kuid ajalugu jälgides näib see jäävat siiski lootusetuks ürituseks.

Kuna mehe (Sai Baba) välimusest oli juttu ja jättes kõrvale kõik teadaolevad või kinnitatud või ümberlükkamatud faktid temast, üritasin foorumi kontekstis teda nii-öelda näojoonte ja silmade kaudu lugeda. Enese tählepanek on selline, et näojooned ja silmad, mis ajas sedavõrd muutuvad, et inimest pole võimalik nende abil tuvastada, viitab inimese kaasaantud olemuse moondumisele. Ses mõttes on jäänud mees kindlasti kandma oma esialgseid ideaale: nii näojooned kui (eriti) silmad on mehel ajatud.

Need vähesed tema ütlemised-mõtted, millega olen jupiti kokku puutunud, on tundunud oma sisult häbematult lihtsad ja õiged - kuigi enamjaolt end põhisõnumis kordavad -, et on sellega mind pigem norutanud ja sestap olen nad koheselt kõrvale lükanud: minu arust võib igaüks, kel vähegi oidu ja viitsimist on, jõuda mõtetes enam-vähem samale tasemele. Või on üleskutse Jumalat (eeldan, et Jumala-nime on siin kasutatud armastuse, rahu sünonüümina) teenida see, mis tegelikult eemale peletab? Ei tea. Vaim(?) ihaldaks justkui midagi mänglevamat, et siis on hää sõnu, mõtteid veeretada ja sedasi oma võimetust tunnistada või võimekust tunnustada. Ses mõttes on teine India päritolu vaimne õpetaja Jiddu Krishnamurti hoopis põnevam ja mõtete sisult hingelähedasem.

Mis mehe juures häirib, on luba end ülistada: rahvarohke rongkäik suure kuldse päikeseratta taustal mõjub sama traagiliselt kui poliit-paraad. Tõenäoliselt on sellised imetlusretked rohkem selles osalejate emotsionaalne vajadus – arvan, et sedapidi saavad sealse kultuuritaustaga inimesed kellegi käegakatsutava nägemisest, kuulmisest lootust ja kinnitust, et minust hoolitakse ka maises hädaorus.

P.S. Usun Ilmar Soomere (lisaks julgedes toetuda oma paralikule tunnetusele wink), kes elukutse ohvrina meest kahtlemata vaagis ja mehel ahistamise-pattu ei tuvastanud.
(selle postituse viimane muutmine: 07-08-2014 11:28 Sinis.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Veteran

Postitusi: 824
Liitunud: Apr 2013
07-08-2014 13:38
Postitus: #180
RE: Sai-Baba - pühak või petis?
Erilised ja väljavalitud on need ametlikult täiesti normaalsed, keda iga vabariigi rahvad valivad endi üle kõhvitsejaiks, korralistel valimistel või erakorralistel valimistel. Saibaba minu mõistmise järgi on tollesinatse rahva poolt nõutud jumal, ta ise on sellega nõus olnud ja kui kestab tema rahvas, siis ta ise sünnib uuesti. Muidex, mulle tuttavad kristlaste sektide juhid on teda mananud et vähe pole. Ma ise SaiBaba fänn ei ole, kuid ta tekitab austust.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 11,520 29-12-2018 02:58
Viimane postitus: Naut
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,154 30-12-2015 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kokkusattumused - olemas või mitte? Kerttuti 19 10,058 21-11-2014 20:19
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog