•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Judaism, islam ja kristlus arutluseks
Paar täpsustust:

1) VironShamani väide "Keegi ajab siin jura 12 perekonnast, võib olla ta mõtleb 12 Iisrali hõimu".

Need elulille mustri süsteemidel põhinevat 12 olemusrassi eksisteerisid juba enne ainelisel kujul Universumi loomist (aineline Universum loodi 12 olemusrassi kaasabil elulille mustrisse), st miljarded aastaid tagasi.

Kuid praegused juudid loodi Maale alles ca 40 tuhat aastat tagasi kuldvereliste olemusrassi poolt - ning algsed juudid olid nö "puhtad" (polnud ühisväljade, st lendaja = seene võrgus), ehk abrahami juudid (nad tegutsesid planeediga kooskõlas, st midagi eestlaste "hiievana" laadset, kes üritasid energia-sammaste hoidmise abil vältida planeedi ressursside ülevõtmist lendaja=seene võrku) - peale "kuldvasika lugu" (mono-atomaarse kulla pruukimist, mis on radioaktiivne) muutusid abrahami juudid "saastunud", ehk aroni juutideks (nad ei tegutse planeediga kooskõlas, ning rahvakeeles tuntakse neid "südametute panga-juutidena", kes võeti lendaja=seene poolt ühisväljade kontrolli alla, ning Kabala on kirja pandud lendaja=seene kontrolli all olnud isikute poolt) - need juutide "12 suguharu" on puhtalt aroni juutide jagunemised, ning neil on seos ELiidu lipul oleva 12 tärniga (kuid puudub seos elulille mustri 12 olemusrassiga: juudid loodi kuldvereliste olemusrassi poolt).

Ühesõnaga VS tee omale esmalt selgeks pilt nö "suures plaanis" - nii saad isegi aru, milline osa vene saitidel olevast infost on kallutatud ja milline osa infost asetub sobiliku kohta (praegu sul aga puuduvad täielikult filtrid vene saitidel oleva info suhtes).

----------

2) Gaudium'ile: ma olen Kabalas olevad 5 tasandit-levelit (Adam Kadmon, Atziluth, Beriah, Yetzira, Assiah) läbi töötanud ja asetanud nad teiste vaimsete õpetuste tasandite-levelite kõrvale.

Taolisest võrdlusest selgub ilmekalt, et algsed kabalistid nägid vaid "planeedini", st tegu polnud mingite "maailma loojate" tasemele küündiva elutarkusega (mis pidanuks hõlmama galaktika, universumi, multiversumi ja elulainete üleseid nägemusi) - tõsi, hiljem lisati kabalistlikesse õpetustesse ka 3 "kõrgemat tasandit" (ain, ain soph, ain soph aur), mis vastavad galaktikale, universumile ja multiversumile - kuid ikkagi on tegu vaid "jooksvas elulaines" asuvate suurustega, st endiselt on puudu "elulainete ülesed" tasandid, kus paiknevad "algsete loojate" olemust kirjaldavad väärtused.

Kui sa oled juudi maailmapildist vaimustunud, siis võiksid rääkida ka nende juutidega, kes ei pea Kabalat maailma olemust adekvaatselt kirjeldavaks teoseks: nii saaksid ka juutide endi suust mingit laadi "tasakaalustuse" ühisväljade küüsis olevale kabalistlikule õpetusele.

Lisan pildi, kus on erinevate vaimsete õpetuste tasandeid võrreldud koos sisu lahti seletavate kommentaaridega.

http://www.upload.ee/image/4790917/vaims...hisosa.jpg

   
Vasta
Lahendused, äkki annad oma õpetuse raamatu kujul välja ja siis on kõigil võimalik su tootsi peenra jüngriteks hakata, on ju ka neid kes selle segapudru tagant su tõelist olemust vaatavad. Arvan, et sa ei taha, et su mitteorgaanilised abilised äkki ära saadetakse ja järgi jääb viie meelega tavainimene.
Sinust ei hoita niisama eemale, sel on tõsised põhjused, samas ei taha keegi ka sind nn paljaks röövida, üllita raamat ja anna välja.
Vasta
Vironshaman selle nö "minu raamatu" esikaaneks sobiks kasvõi eelmise kirja lõpus avaldatud tabel erinevate vaimsete õpetuste ühisosast (loodud uudsus seisneb selles, et varem pole keegi üritanud-suutnud neid erinevaid tasandeid võrrelda-siduda).

Tootsi peenrast on kasu selles, et ta annab oluliselt avarama maailmapildi, kui enamlevinud religioonid eraldi: isegi kabalast avaram maailmapilt on seal "tootsi peenras" olemas.


Aga mis oleks nö "sinu raamatu" esikaaneks? Venekeelne CC copy-paste? Või oled ka ise midagi uut loonud-kirjutanud? Smile
Vasta
Lambist välja mõeldud nn. eksistentsisüsteemid ja väidetav "Tootsi peenar" ei avarda maailmapilti kui see ei leia laiemat tunnustust ja loogikat. Ma võin ühest arutlusest edasi-tagasi musttuhat väidet üksteise otsa kuhjata, ega sellest veel maailmapilt avardu.
Vasta
Hehee. Kusagil võib ju muidugi olla mingi seltskond üliolendeid, kes toodavad "3D printeriga" planeete, tähesüsteeme, galaktikaid, universume, multiversume ja veel suuremaid üksusi. Inimestel pole muidugi isegi molekulaarassemblerit ja kuni meelt ei parandata - ilmselgelt ei anta ka, siin on kompleksne seos.
Võib-olla saab see kunagi teoks; muidugi kui inimkond end enne jälle õhku ei lase, ära ei mürgita või mõnd muud letaalse lõpuga lollust ei tee; aga viisakas tulemus on mu arusaamist mööda võimalik pigem dünaamilise, loomuliku arengu tulemusel. //Üritage sipelgatele astrofüüsikat selgitada Laugh
(16-06-2015, 17:11 )pila Kirjutas: Jumala tegemiste kohta käib minu meelest hästi Mati Miliuse hüüatus - tervitus, kui ta kedagi kohtas: "Inimesed, olge valvsad, ma armastan teid!" Smile
Kahtlustan, et see "säravmustalt sillerdav supermängur" saab enda loomingut jälgides palju nalja Laugh
Vasta
Judaism, islam ja kristlus kõik kolm on ju apokalüptilised religioonid mis ootavad maailma ärahävitamist oma messia saabumist ja maailma üleandmist äravalitutele.Sellised mõnusad hävingu ja surmakultused.
Tsitaat: Müstik kirjutas:Traditsioonid Varanasist jõudsid ilmselt Mekasse (Saudi-Araabiasse) ammu enne islamit.
Mõlemas kummardati veedade jumalat Šivat.
Kaaba must kivi oli pühendatud Šivale, keda veedade astroloogias esindab...Saturn.
Hinduismi uurijad ja ajaloolased väidavad, et "moslemite" Kaaba, too saturni kuubikujuline sümbol, pärineb iidsest veedade uskumisest ja kultuurist.
India klassikalises tamili keeles kannab šiva Kabbahliswari nime.
Shiva (Judaism)
https://en.wikipedia.org/wiki/Shiva_(Judaism)
Shiva
https://en.wikipedia.org/wiki/Shiva
Oli ju ka Jeesuse peamine kuritegu see et ta ütles välja jumala tõelise nime millepeale ülemrabbi oma hõlsti puru käristas ja Jeesu ära needis.
Jahve on ju ainult eufeism "olen see kes olen."
Vasta
(24-06-2015, 15:45 )Vesilik Kirjutas: Oli ju ka Jeesuse peamine kuritegu see et ta ütles välja jumala tõelise nime millepeale ülemrabbi oma hõlsti puru käristas ja Jeesu ära needis.
Jahve on ju ainult eufeism "olen see kes olen."

Jeesust süüdistati nõiduses (imeteod), mässule õhutamises (osa tema järgijaid arvasid, et ta pole mitte ainult kristus vaid ka õigusjärgne juutide kuningas) ning jumalateotuses - Jeesus väitis end olevat kõigevägevama poja ning tulevat taevast uuesti kohut mõistma. Just viimase peale rebiski ülempreester oma ametikuue lõhki ja mõistis ta surma.

Katkend eestikeelsest Piiblist: Taas küsis temalt ülempreester: „Kas sina oled Messias, Kiidetava Poeg?”
Aga Jeesus ütles: „Mina olen see, ja te näete Inimese Poja istuvat Jumala Väe paremal käel ja tulevat taeva pilvedega.”
Aga ülempreester käristas oma rõivad lõhki ja ütles: „Mis tunnistajaid meil veel vaja on! Te olete ise kuulnud pühaduseteotust. Mis te arvate?” Aga nemad kõik otsustasid, et tal on surmasüü. (Mk 14:61-64)
Vasta
(20-06-2015, 15:36 )lahendused Kirjutas: ... abrahami juudid (nad tegutsesid planeediga kooskõlas, st midagi eestlaste "hiievana" laadset, kes üritasid energia-sammaste hoidmise abil vältida planeedi ressursside ülevõtmist lendaja=seene võrku) - peale "kuldvasika lugu" (mono-atomaarse kulla pruukimist, mis on radioaktiivne) muutusid abrahami juudid "saastunud", ehk aroni juutideks (nad ei tegutse planeediga kooskõlas, ning rahvakeeles tuntakse neid "südametute panga-juutidena", ...

Siin on iva.

Minu väide on aga, et planeediga kooskõlas juute on ka praegu maa peal ja seenest saastunud ja planeediga mittekooskõlas mittejuute samuti - seega ei saa piiri ajada mitte rahvuse järgi: juut või setu - vaid seenest nakatumise järgi. Ja nakatumine paistab välja inimese tegudest. Ma ütleksin lausa, et ainult tegudest.

Rahaegregor on roheline, nii nagu üksteist õgiv roheline kaos Maa peal. Kuid loodusele on Maa piirangud peale pannud - kui piiramatult paljuned ja kõik paljaks õgid, sured ise ka välja. Rahaegregor rikub praegu planeet Maa seadusi. Kui tahab pikemas perspektiivis ellu jääda, siis peab ta hakkama Maa seadustega kooskõlas tegutsema. Narri põldu üks kord, narrib põld sind üheksa korda vastu.

Maa on seni inimeste suhtes väga heatahtlikult meelestatud.

_________

PS
Kunagi oli ühe vana avaliku kuivkäimla seina peale kuskil x asaulas kirjutatud: "Oled sina juut või oled sina setu, ära sina august mööda situ."

Vasta
(29-06-2015, 18:59 )Marina Kirjutas: Minu väide on aga, et planeediga kooskõlas juute on ka praegu maa peal ja seenest saastunud ja planeediga mittekooskõlas mittejuute samuti - seega ei saa piiri ajada mitte rahvuse järgi: juut või setu - vaid seenest nakatumise järgi. Ja nakatumine paistab välja inimese tegudest.
Oh eks erandeid muidugi on. Samas mõni ideoloogia või geenikombinatsioon ilmselgelt soodustab seda "seenest nakatumist".

(29-06-2015, 18:59 )Marina Kirjutas: Rahaegregor on roheline, nii nagu üksteist õgiv roheline kaos Maa peal.
Ei see roheline kaos nii väga õgi midagi; einestab kui kõht tühjaks läheb. Mõni inimene kipub küll õgima, ju on unustanud et on siin kõik vaid külalised.
Vasta
Islam- mida lääs peab teadma islamist.
Jihad algas siis kui prohvet Muhhamed saavutas võimu ja kestab tollest ajast , vahelduva eduga kuni selle aja mil kõik inimesed maailmas räägivad, mõtlevad ja elavad araabia keeles ja neil pole teist jumalat peale allahi.

Vasta
Anorgaaniline pole vast tõesti kõige täpsem väljend. Tegu ei ole selles tähenduses anorgaanilisega, keda-mida Castaneda kohtas kauges inimtühjas kõrbes. Vaid tegu on inimgruppi(de) kollektiivse mõttemustriga, mis-kes toimib iseseisva olendina ja paneb inimesi kollektiivina käituma palju ebamõistlikumalt kui nad eraldivõetuna üksikindiviididena ealeski käituksid. Vb egregor oleks täpsem sõna. Kuigi need kaks erinevat anorgaanilise kirjeldust pmst mingit osa pidi kattuvad, kuid kiiruse-küsimus ei ole siin tähtis.

Üks tee ülekavaldamiseks oleks vast pidev tunnistamine iseendale, ja seda just misiganes kollektiivi liikmena (sõpruskond, partei, rahvus, riik, religioosne grupp), et "ma mõtlen küll praegu nii, ja võin olla selles veendunud, aga see ei tähenda, et mul on õigus". Enesetähtsuse vähendamine. Ühiskondlikel moodustistel (ehk needsamad anorgaanilised-egregorid) läheb selle tunnistamine väga raskelt, sest omaenda õigsusel ja enesetähtsusel nad püsivadki.

Selliste anaoraaniliste-egregoride püsimine on aga kahe otsaga asi. Neil on ka vaieldamatult hea külg olemas. See on kogukonnatunne. Sellepärast on jällegi ebamõistlik hakata sellist "olendit" kunstlikult kaotama, nii nagu praegu Euroopas rahvusriikidega tehakse (sõdade vältimise nimel). Oleks vast mõistlik lasta poolt ja vastu jõududel (olenditel) vaikselt omavahel tööd teha ja teineteise kallal vb isegi väiksemaid konflikte läbi elades lasta pidevalt muutuvat tasakaalu kujundada.


Ma mõtlen küll praegu nii, ja võin olla selles veendunud, aga see ei tähenda, et mul on õigus.

Kui tahad leida midagi tõeliselt müstilist, uuri teadust wink
Skarre
Vasta
Kui nüüd neid usundeid hakata omavahel võrdlema siis võib tõmmata selge joone ühes asjas
Ühelt poolt islam, judaism, kus kogu elu käib rituaaltapetud loomade ja muu kosser ja halatoidu söömise läbi ja teiselt poolt ida usundid, sinna hulka kuulub ka muuseas ka Saksa vanal tiibeti böönil põhinev arianism, kus loomad olid sõbrad ja sõpru ju ei sööda, esimesed loomakaitse seadused tegid Saksa natsid kes ise olid usundiliselt taimtoitlased.
Kõrbeinimestel pole tegelikult ju muud moodi võimalik eksisteeridagi kui oma loomakarjade saadustest toituda.
Sama muide põhjarahvastel kuid Jahvet ja kossertoite millegipärsat seal ei tekkinud. Need tekkisid ainult Egiptuses ajal mil Kõrbeisandad semiidid valitsesid Lõuna Egiptust ja puutusid kokku Orioni tähesüsteemi tulnukatega
India ja Tiibeti pool aga ammutas teadmisi Sõnni silmast Aldebaranilt. See pool ei talunud radiatsiooni ja ei söönud liha.
Olid ju ka juudid enne Jahvet Sõnni (kuldvasika) kummardajad.
Ja nüüd niinimetatud mitteorgaaniliste mustade sammaste juurde. Ja nüüd mustade sammaste juurde mida CC kõrbest otsimas käis et targaks saada. Kohalik nõid kirjeldab kuidas tema lapsepõlve koduais kohal rippusid kolm Taldrikut ja kutsusid teda kaasa, aga taldrikutes olid jälle needsamad mustad sambad kes ka minu südameoperatsiooni ajal kummardusid keha kohale ja otsustasid kas jään siia või lähen edasi.
Vanglas nimega maa on peale vangide ka vangivalvurid kellele kohutavalt meeldib toituda surma ajal vabanevast energiast, just seda kasutavad ära semiidid eesotsas oma hõimujumala Jahvega moodustades siin nn vanglamaffia ja juhtides rahatrüki ja laibavirnadega teisi vange. Ja see seltskond pole mitte mingid jumalad vaid parasiidid kes elutsevad toidupüramiidi ülemises otsas.
Vaadake kui hoolega täna kavandatakse meile uusi parasiite mustalt mandrilt rituaalseid halaltapmisi tegema ja oma parasiitide seltskonda siia sööma kutsuma, ma ei usu, et tublid rootslased ja soomlased ka enne mustade tulekut nii juhmid olid nagu täna aga vaatame tõele otsa, ka juudid, kes kõike seda Rootsis (vaata rootsi juudiaktivistide ülistuslaule multikultile jutuubis) ja laiemalt korraldasid on käpiknukud nende käes kes pole mitte maist päritolu, kuid hävitavad efektiivselt teisi tulnukate hooldatud vangide hingetervikuid põlisrahvastes.
Vasta
Mida me ei tunne ja millest me aru ei saa tekitab sageli hirmu.Nõnda on see ka islamiga.Järgnev teoloog Toomas Paul`i kirjutis aitab ehk mõista ,seda ,mis senini eurooplastes hirmu tekitab.Kas õigus saab olla nende islamistide poolel ,kes koraanile viidates teevad oma vägivallategusid???
http://www.horisont.ee/node/513
Toon välja mõned lõigud terviktekstist (neile kes ei viitsi kogu kirjutist läbi lugeda).
"Koraan kuulub kokku traditsiooniga, mida esindab kõigepealt sunna (kombed, tavad), st seaduse jõusse tõstetud pretsedendid Muhamedi elust ja ütlemistest. Lootusetu on uskmatul ise oma tarkusest Koraani kui seaduseraamatut tõlgendada. //Kairos ja Teheranis õppinud Üllar Peterson, kes praegu kirjutab doktoritööd Koraani tekstide kujunemisest, väidab, et tegemist on ühe inimkonna kõige raskemini mõistetava alustekstiga zoroastristide Avesta kõrval.
Asi on selles, et Koraan pole kronoloogiline ja narratiivne pühakiri. Selle otsast lõpuni läbilugemine ei aita teksti mõistmisele suurt kaasa. Suurad ei paikne kronoloogilises ega temaatilises, vaid pikkuse järjekorras. Koraani järjepanu lugedes tuleb sooritada suuri stiililisi ja temaatilisi hüppeid.//Omaette probleemide ringi moodustab Koraani keel - me ei tea, kas see oli araablaste kõrgklassi ja luuletajate kultuurkeel, Muhamedi hõimu kuraišiitide dialekt, beduiinide kõnekeel või Muhamedi töötlusena segu neist kõigist. Osa uurijaid on täheldanud, et hulk Koraani sõnavarast, eriti võtmeterminid, on võõramaist päritolu laenud. Näiteks Iblīs, kurat, tuleb kreekakeelsest sõnast diabolos. Üllar Peterson resümeerib: Koraani puhul on tegu äärmiselt rikka ja sügava tekstiga, mida võib tunnetada ja mõista tuhande ühel eri moel.
Paljude terminite puhul peab piirduma vaid oletustega, mitmed Koraanis esinevad grammatilised vormid on võõrad klassikalisele araabia keelele, suur osa tekstist on arusaadav vaid islami traditsiooni valguses, mida meil pole alust usaldada - tõepoolest, kuidas üldse sellist teksti olekski võimalik tõlkida!//Sajand pärast Muhamedi surma polnud suur osa Koraanist enam arusaadav ei lihtrahvale ega õpetlastele. Teatavasti arendas mutazilism välja keeruka teoloogia, mis asendas Koraani otsesõnalise mõistmise (osaliselt) metafoorsega.//Koraani lugemine ei toimu mingitest temaatilistest või sisulistest vaatepunktidest lähtudes. Oluline on jäägitu andumus lausumisel või kuulamisel, mitte aga kunstilised või loogilised vaatekohad. Koraani lugemisel on väärtus iseenesest, oluline pole ilmtingimata
selle sisu mõistmine ja jälgimine
. Oluline on eelkõige asja akustiline külg: Koraani retsiteeritakse kindlate reeglite järgi."
Vasta
Mihhail Lotman:
"Ma tahaksin rääkida sellest, mida Piibel annab meile praegu, ka nendes valdkondades, mis ei ole otseselt seotud religiooniga. Kuid ma alustan algusest. Mitte Aadamast, aga Kirjast. Me teame, et sõnas ’piibel’ on teatud paradoks sees. Esiteks on piibel raamat, mõnes mõttes on see raamat par excellence, nii nagu soome keeles on ’piibel’ lihtsalt raamat (Raamattu). Kuid teiseks – on see üks raamat või mitu raamatut? Kreeka keeles tähendab biblia ’raamatud’, kuid samas on see üks raamat, ja mitte üksnes seepärast, et ta on samade kaante vahel. See on üks raamat, mis on samas palju raamatuid. Kui räägime raamatust, peame eristama kirjapandud ja mittekirjapandud raamatuid. Üldiselt on raamat vanem kui kiri, kuid mitte heebrea traditsioonis."....

Edasi loe siit:
Piibel kultuuris
Vasta
(18-01-2016, 13:24 )pila Kirjutas: Mihhail Lotman:
"Ma tahaksin rääkida sellest, mida Piibel annab meile praegu, ka nendes valdkondades, mis ei ole otseselt seotud religiooniga. Kuid ma alustan algusest. Mitte Aadamast, aga Kirjast. Me teame, et sõnas ’piibel’ on teatud paradoks sees. Esiteks on piibel raamat, mõnes mõttes on see raamat par excellence, nii nagu soome keeles on ’piibel’ lihtsalt raamat (Raamattu). Kuid teiseks – on see üks raamat või mitu raamatut? Kreeka keeles tähendab biblia ’raamatud’, kuid samas on see üks raamat, ja mitte üksnes seepärast, et ta on samade kaante vahel. See on üks raamat, mis on samas palju raamatuid. Kui räägime raamatust, peame eristama kirjapandud ja mittekirjapandud raamatuid. Üldiselt on raamat vanem kui kiri, kuid mitte heebrea traditsioonis."....

Edasi loe siit:
Piibel kultuuris

biblia on ladinia keeles. kreeka keeles on biblion.
Vasta
Perekonnast ja abielust kristluses mõtiskleb Toomas Paul
http://kjt.ee/2016/01/kole-kurb/
Vasta
(07-02-2016, 12:30 )pila Kirjutas: Perekonnast ja abielust kristluses mõtiskleb Toomas Paul
http://kjt.ee/2016/01/kole-kurb/
Toomas Paul pea terve elu omast arust kristlane olnud, aga tema jumal on küll Luther.
Õpetab ju Lutheri õpetust aga mitte Jumala Sõna.
---------------------------------------------------------------------------------------------
T.Pauli mõtisklus:"Vana leskmees Joosep hoolitses oma kasupoja ja ta ema eest, ent οὐκ ἐγίνωσκεν αὐτὴν (’ent ei puutunud temasse’ Mt 1:25)"

Kas piiblis on ikka nii ? Ei ole ! Tegelt keelati Joosepil Maarjat puutumast kuni Jeesuse sünnini, pärast aga.....
---------------------------------------------------------------------------------------------
T.Pauli mõtisklus:"Jeesus kinnitas oma aja vagadele, laitmatutele abielumeestele, ilma et nad midagi otse kurja oleksid teinud: „Tõesti, ma ütlen teile, tölnerid ja hoorad saavad enne teid Jumala riiki!” (Mt 21:31) Kus siin on loogika ja õiglus?"

Loogikat ei saa muidugi olla kui piiblt väänatakse T.Pauli moodi. Kus ta leidis vagad ja laitmatud abielumehed kui terviktekst selle piiblisalmi ümber on hoopis selline :

Tähendamissõna kahest pojast

28 Aga mis teie arvate? Inimesel oli kaks poega ja ta astus
esimese juurde, öeldes: „Poeg, mine täna tööle viinamäele!”
29 Kuid too kostis: „Ei taha!”, ent hiljem ta kahetses ja läks.
30 Siis astus isa teise juurde, öeldes sedasama, ent too
vastas: „Küll ma lähen, isand!”, kuid ei läinud.
31 Kumb neist tegi isa tahtmist?” Nad ütlesid: „Esimene.”
Jeesus ütles neile: „Tõesti, ma ütlen teile, tölnerid ja
hoorad saavad enne teid Jumala riiki!

32 Sest kui Johannes tuli teie juurde õiguse teed näitama,
siis te ei uskunud teda, kuid tölnerid ja hoorad uskusid.
----------------------------------------------------------------------------------------

Nii on kummalised lood nende "kristlaste" kõnede ja mõtisklustega.
Samad apsakad on kõikide kirikujuhtidega, olenemata konfessioonist.
Vasta
Natuke lihtsustatult. Kõige pöörasem ja erakordsem ongi Ješua sõnum, et ei piisa veatu olemisest. Ma ei leia islamist säärast sügavat ning loomingulist enesesalgamist. Islam võrsus ja laienes teravas konkurentsis vanemate ja sügavamate sõnumitega ja see võistlemine - omamaoodi väikese peenise sündroom - väljendub islamis peaaegu igas aspektis.
Vasta
vasamasa, Sina oled vist praktik. T. Paul tundub olevat müstik ja siis on veel võimalusi Piiblit tõlgendada allegooriliselt, jne, jne, nagu kirjutab paar posti tagasi siin M. Lotman.
Vasta
Allegooriline osa Piiblis on nägemused ja unenäod, aeg ka vahest.
Suurem osa on praktika.
Paljud pastorid on filosoofiat ülikoolides õppinud, ning see mõju nende kõnedes ja jutlustes on tunda. See kompott aga on "kehva maitsega".
Vasta
(07-02-2016, 19:07 )vasamasa Kirjutas:
(07-02-2016, 12:30 )pila Kirjutas: Perekonnast ja abielust kristluses mõtiskleb Toomas Paul
http://kjt.ee/2016/01/kole-kurb/
Toomas Paul pea terve elu omast arust kristlane olnud, aga tema jumal on küll Luther.
Õpetab ju Lutheri õpetust aga mitte Jumala Sõna.
---------------------------------------------------------------------------------------------
T.Pauli mõtisklus:"Vana leskmees Joosep hoolitses oma kasupoja ja ta ema eest, ent οὐκ ἐγίνωσκεν αὐτὴν (’ent ei puutunud temasse’ Mt 1:25)"

Kas piiblis on ikka nii ? Ei ole ! Tegelt keelati Joosepil Maarjat puutumast kuni Jeesuse sünnini, pärast aga.....
---------------------------------------------------------------------------------------------
T.Pauli mõtisklus:"Jeesus kinnitas oma aja vagadele, laitmatutele abielumeestele, ilma et nad midagi otse kurja oleksid teinud: „Tõesti, ma ütlen teile, tölnerid ja hoorad saavad enne teid Jumala riiki!” (Mt 21:31) Kus siin on loogika ja õiglus?"
Toomas Paul pea terve elu omast arust kristlane olnud, aga tema jumal on küll Luther.
Õpetab ju Lutheri õpetust aga mitte Jumala Sõna.
-----------------------------------------------------
Selle viimase väite kohta ütleks, et sellest Paulist ja Lutherist on küll väga valesti aru saadud.

(09-02-2016, 16:25 )vasamasa Kirjutas: Allegooriline osa Piiblis on nägemused ja unenäod, aeg ka vahest.
Suurem osa on praktika.
Paljud pastorid on filosoofiat ülikoolides õppinud, ning see mõju nende kõnedes ja jutlustes on tunda. See kompott aga on "kehva maitsega".

Ma usun parem nende ülikoolide professorite väiteid. Need on uuritud, selekteeritud ja faktiliselt uuritud. Teadus ongi selleks, et eristada tõepärane jampsist.
Vasta
Aga võib-olla teadus ongi selleks, et esitada jampsi tõepärasena ?
Vasta
(14-02-2016, 10:54 )alar Kirjutas: Aga võib-olla teadus ongi selleks, et esitada jampsi tõepärasena ?

Võibolla siiski see ei ole nii. Meetodid on liiga erinevad.
Vasta
Mendese kitse ehk baphometi sümbol on viisnurk, nüüd mõelgem, kus lippudel seda kõige rohkem leida on. Praega - viisnurk kvalteedimärk - toodetel, saavutused, tärnid miltaaridel. irw.
Vasta
(16-04-2017, 14:40 )euroruubel Kirjutas: Mendese kitse ehk baphometi sümbol on viisnurk, nüüd mõelgem, kus lippudel seda kõige rohkem leida on.
usa lipul?

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Islam ja sõda Tutanhamon 43 25,285 31-08-2021, 16:11
Viimane postitus: Eithea
  Kristlus ja kommunism. Valge ordu hundi 3 1,685 18-12-2019, 14:17
Viimane postitus: Q11
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,426 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  EKRE, Objektiiv ja äärmuslik kristlus Eestis. Valge ordu hundi 1 1,532 28-03-2019, 22:10
Viimane postitus: Nielander
  Kristlus on ikka liiga radikaalne? pipp 90 40,687 15-08-2013, 10:34
Viimane postitus: positiivne
  Jacque Fresco arvamus usust (Kristlus). Teie mõtted? Balzzar 2 3,138 03-02-2012, 11:00
Viimane postitus: kage

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat