Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019
Jääb ära


Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Autor Sõnum
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
15-10-2014 19:20
Postitus: #1
Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Toon vaimuinimestega juhtunud isiklikud kogemused eraldi teemasse.

Kes on midagi põnevat juurde leidnud raamatutest või linkidelt või leiab tulevikus (biograafiatest või mujalt), siis saab siia neid juhtumeid juurde lisada.

Arthur Conan DOYLE pühendas oma elu viimased 12 aastat spiritismi arendamisele. 1930.a. tajus ta oma magamistoas ebamaist olendit, keda arvatakse tänapäeva UFO-ks.
Nägi ka täideminevaid unenägusid

VICTOR HUGO
suhtles spiritistlikel seanssidel oma 1843 a. uppunud tütre Leopoldinega. Uskus ka taassündi ja karmat.

WALTER SCOTT
oli ühel 1818 a. ööl tunnistajaks kummitusnähetele. Asi näis olevat nii tõsine, et ta kõndis paljastatud möögaga oma maja läbi. Hiljem selgus, et sel ööl suri tema tuttav George Bullock.

GOETHE - kohtus iseenese teisikuga

CHARLES DICKENS
kirjutas oma deja vu muljetest, kui läks esimest korda Itaaliasse Ferrarasse. (Seik on kirjas Paradoks B 1994/4)

MARK TWAIN
nägi unes ette oma venna Henry enneaegset surma. Mõni päev hiljem hukkus vend laeval koos 150 reisijaga.

GRAHAM GREENE
nägi unes Titanicu hukku. Järgmisel päeval kuulis, et Titanic oli hukkunud.

EDITH PIAF
On kirjutanud oma mälestusraamatus "Minu elu" mitmetest parapsühholoogilistest nähtustest. Viibis ka astraalolekus teispoolsuses.

Spiritismi aktiivsed kaitsjad olid teadlased OLIVER LODGE, WILLIAM CROOKES. WILLIAM BARRETT.

TURGENEVIT hirmutas lumeinimene.

PUŠKIN - sakslanna ennustus täitus, ehkki hoidus eemale Valgest mehest, valgest hobusest ja valgest peast. Puškin oli muuseas ka vabamüürlane.

Neid ülestähendusi ja märkmeid on teisigi. Näiteks Edgar Allan Poe, Dostojevski, lord Byroni, Fjodor Šaljapini, Mozarti jpt. kohta.
Ah jaa, Ernst Hemingway koges I maailmasõja ajal Itaalia kaevikus haavata saades astraalrändu, kasutas kogemust romaanis "Hüvasti, relvad!"
(selle postituse viimane muutmine: 15-10-2014 19:23 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
16-10-2014 11:35
Postitus: #2
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Sherlock Holmesi lugude autorit sir Arthur Conan Doylet peetakse kõige kummalisemaks ja salapärasemaks Briti inimeseks.
Juba tema eluajal anti talle aadliku tiitel ja löödi rüütliks selle eest, et ta riskis eluga inglise-buuri sõdade kuumades punktides.
Elukutselt oli ta arst, kuid läks sõjaväkke vabatahtlikuna.

Vähesed aga teavad, et ta tegeles alates a-st 1917 tõsiselt spiritismiga ja okultismiga. Ta oli ka "Kuldne Koit" liige, Briti okultismiteaduste kolleegiumi president ja 1925 aastal Pariisis toimunud Rahvusvahelise spiritistide kongressi eesistuja.
Talle kuulub ka põhjalik töö "Spiritismi ajalugu" ning terve rida raamatuid, mis on pühendatud kontaktide otsimisele paralleelsete maailmadega.
Ka on ta ka üks vähestest, kes oma surma kuupäeva täpselt ette teadnud.
Nimelt ütles ta naisele tükk aega enne surma, et lahkub siit ilmast 7.juulil - ja nii see ka juhtus.

Leinatalitusele, millest võttis osa peaaegu 8000 inimest, oli kutsutud ka kuulus meedium Estelle Roberts. Conan Doyle naine andis talle edasi ümbriku, mis oli suletud kirjaniku isikliku pitsatiga ning palus daamil Arthuri vaimult teada saada läkituse sisu - selline oli sir Arthuri viimane soov.
Proua Roberts sõnas kirjaniku tühja tugitooli ees seistes: "Mina võitsin teid, härrased uskumatud. Surma ei ole. Peatse kohtumiseni."
Kui ümbrik avati, loeti paberilt just sellist teksti.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
20-10-2014 12:23
Postitus: #3
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Edgar Allan Poe (19. jaanuar 1809 – 7. oktoober 1849)
– ameerika tuntud kirjanik hakkas peale abikaasa Virginia surma päevade kaupa jooma.
Naise surma puhul kirjutas ta „Iga kauni naise surm on kõige ülevam poliitiline teema maailmas.“ Ja ka järgnevad read: „Tema kõrval laman ma kaugel, sarkofaagis mereäärses mullas.“

Poeet ennustas oma surma mereäärses linnas ning seda, et ta jääb alatiseks puhkama oma armastatud Virginia Clemmi kõrvale.

Elu ei olnud Poele kunagi armuline. Äärmiselt harva tungisid läbi elumurede pilvede nõrgad lootuskiired.
Peale Virginia surma püüdis ta küll lootusetust olukorrast välja pääseda, vabaneda „üksilduse needusest“ pakkudes kätt ja südant poetess Eleanor Waithmanile. Ta sai eitava vastuse, aga peale Poe surma koostas Eleanor „Märkmed kadunud geeniusest“ Poe saadetud kirja ja ilmselt ka kunagiste vestluste põhjal.

Ja seal on muudele fakidele lisaks kirjutatud: „...Matnud naise, viskles Poe enam kui kaks aastat haua ja patuurgaste vahel. Olid ka harvad selguse momendid, mil ta andus loomingule. Ühel nendest temale kasulikul päeval suundus ta kallima haua juurde. Oli päikesepaisteline külm ilm. Edgar seisis mõtlikult hauakivi juures, kui keegi tema kätt puudutas. See puudutus oli kuum, peaaegu väljakannatamatu. Põletuse esile kutsunud valust võpatades Edgar pöördus ning kangestus: otse enda ees nägi ta kadunud Virginat. Nägi iga tema näojoont, igat riidevolti. Naine ilmus tema ette kondenseeritud õhuna, päikesevalgusest kootuna...“

Prantsuse poeet Charles Baudelaire, kes seda kirjutist luges, arvas et „Kõige järgi otsustades kõndis Poe Virginia saatel mööda surmajärgse oleku ringe. Sellest kirjutab ka Dante oma „Jumalikus komöödias“. Kas ei olnud Dante seal, kus palju hiljem viibis Poe ning paljud teised sõnameistrid, kunstnikud, muusikud – helge paradiisi tumedal poolel, põrgus? “
Kaasaegne Dante ja Poe loomingu müstiliste aspektide uurija Jenny Randles (eesti keeles ilmunud „Mõistatuslike nähtuste entsüklopeedia“ üks autoreid on samuti nõus sellega, et nendel erinevatel epohhidel elanud kirjanikel õnnestus isikliku kogemuse najal ammendavalt kirjeldada surmajärgse elu mitmetahulist fenomeni.

Poe on maetud Baltimore`i Westminstri kalmistule. Umbes 60 aastat järjest ilmusid Poe hauale tema sünnipäeval lilled ja pooltühi alkoholipudel. Nähti ka musta riietatud isikut, kes lahkudes neile kübarat kergitas. Aga alates 2010 aastast ei ilmunud külaline enam kohale. Arvatakse, et ka tema kauaaegne fänn on nüüdseks surnud.

Edgar Allan Poe haud:
http://www.atlasobscura.com/places/edgar...oe-s-grave

Virginia jt fotosid Poe muuseumist:
https://www.poemuseum.org/life.php

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
21-10-2014 14:53
Postitus: #4
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Tänapäeva reisikirjanik Brad Olsen (usun, et võib ka vaimuinimeste hulka arvata) rääkis 2013 24. märtsi raadiosaatele “Coast To Coast AM” antud intervjuus, et oli 1997. aastal tunnistajaks paranormaalsele nähtusele, mis muutis ta elu igaveseks ning mees hakkas universumi müsteeriume lähemalt uurima.

Brad ja tema sõbrad olid matkamas Oregoni osariigis Crateri järve ääres, kui nad nägid laserkiirt meenutavat ülieredat valgusnoolt, mis sööstis otse järve. Ta kirjeldab seda kui interdimensionaalset paranähtust, sest see valguskiir oli nii hele, et ei saanud olla pärit meie dimensioonist. Minut aega hiljem nägi ta koos kaaslastega samasugust laserkiirt sööstmas ka lähedalasuvasse mäkke. Olsen usub, et see reaalsus, mis massimeedia ja haridussüsteem meile loonud on, on vaid väike osa. Olemas on ka teisi reaalsusi ja ajaruume, millest tavainimestele meelega ei räägita. Sellest kõigest kirjutab ta oma raamatus “Future Esoteric”.

Kuigi kõik need saladused, inimestega manipuleerimine, elu varjuküljed, vandenõud, kontrollmehhanismid ja ka võimalik maavälise rassi kokkumäng maailmavalitsusega, mis käesoleval ajal avalikkuse ette tulevad, on tavainimese jaoks liig mis liig, on Brad inimkonna tuleviku suhtes vägagi optimistlik.

http://www.telegram.ee/maavaline/kirjani...oteerikast

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,403
Liitunud: Jul 2011
21-10-2014 15:29
Postitus: #5
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
(21-10-2014 14:53 )Müstik Kirjutas:  Kuigi kõik need saladused, inimestega manipuleerimine, elu varjuküljed, vandenõud, kontrollmehhanismid ja ka võimalik maavälise rassi kokkumäng maailmavalitsusega, mis käesoleval ajal avalikkuse ette tulevad, on tavainimese jaoks liig mis liig, on Brad inimkonna tuleviku suhtes vägagi optimistlik.

http://www.telegram.ee/maavaline/kirjani...oteerikast

Huvitav artikkel ja kordab erinevate nüanssidega kõike seda, millest ka siin foorumis on palju räägitud.
Silma jäi aga järgmine:

On ju tuntud ütlus, et “võim korrumpeerub ja absoluutne võim korrumpeerub täielikult”. Aga ikkagi tekib küsimus, kus on nende inimeste südametunnistus? Kohati tundub, et mõni rikkur on hea mees. Näiteks Bill Gates lubas hakata ravima lastehalvatust oma taskust tuleva rahaga, aga siis ütles ta kogemata välja, et plaan on vaktsiinide abil vähendada inimkonda 15%. See paneb tõsiselt mõtlema.

Et kumb siis ohtlikum on - kas ebola või vaktsiin selle kaitseks?

Ja selle artikli lõpuga olen alati kahel käel nõus Smile:

"Ma usun, et me suudame peagi praktiseerida telekineesist ja näiteks telepaatiat. Šamaanid üle maailma on mõistuse jõul juba terve igaviku praktiseerinud pealtnäha võimatuid asju, aga need võimed on meil kõigil tegelikult olemas. Meist on saamas nii head inimesed kui üldse võimalik. Lõppvaatus on armastus, väga paljud inimesed üle maailma juba tunnetavad seda.

Kuigi me elame väga raskel ja tumedal ajastul, suudab üha enam inimesi genereeritud hirmule vastu seista ja jääda rõõmsaks ning alustada igat päeva positiivselt. Me peame sellest hullusest, mis maailmas praegu toimub, üle olema, tegema väikesi suvalisi heategusid teistele, olema lahked, see on väga oluline, sest mõttejõud on tohutu.

Lihtsalt naeratamine võõrale inimesele tänaval võib selle inimese päeva teha meeldivaks ja too inimene teeb omakorda midagi head.
"

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
06-12-2014 21:44
Postitus: #6
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Tsitaat:Tänapäeva reisikirjanik Brad Olsen ... Näiteks Bill Gates lubas hakata ravima lastehalvatust oma taskust tuleva rahaga, aga siis ütles ta kogemata välja, et plaan on vaktsiinide abil vähendada inimkonda 15%.
Rumalaid inimesi ei tasu naiivselt uskuda, sest Bill Gates pole seda kunagi öelnud. St kui inimesed on tervemad ja elatustase tõuseb, siis on ju fakt, et ka sündivus väheneb ja seetõttu ei kasva inimkond nii kiiresti kui kõik maad oleksid arengumaade tasemel lapsi sünnitamas.

Ulmekirjanikul Philip K. Dickil oli 1974 aasta veebruaris-märtsis rida omapäraseid kogemusi mida ta nimetas lühidalt "2-3-74" ja mis ta järgneva 8 aasta jooksul oma päevikus, mille ta "Exegesis'eks" nimetas, üles kirjutas ja proovis lahti seletada (viited inglise keeles).
(selle postituse viimane muutmine: 06-12-2014 22:16 kage.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
06-12-2014 22:43
Postitus: #7
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Jah, Dick kirjutab oma mitmes raamatus ka narkootikumide tarvitamisest, paranoiast ja skisofreeniast ning transtsendentaalsetest kogemustest, tihti omaenese elu ja kogemuste põhjal.

Dick kirjutas 44 romaani ning ligikaudu 121 lühijuttu.

Peale selle, et kirjanikel on olnud palju isiklikke parakogemusi, on paljud tuntud kirjanikud kuulunud veel ka salaühingute siseringi, kus on saanud teadmisi, mida tavainimeste eest varjatakse.
Näiteks George Orwellil ja Aldous Huxleyl õnnestus oma prohvetlikud romaanid "1984" ja "Hea uus ilm" kirjutada just seetõttu, et nad olid tuleviku suundmustest teadlikud.
Need 1948 ja 1932 aastal avaldatud tekstid osutusid edaspidi toimunud sündmuste valguses uskumatult täpseks.

Huxley perekond oli põhjalikult seotud valitsevate võrgustikega. Tema vend Julian oli ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) esimene direktor, tema sõber oli Hollandi prints Bernhard (endine natsliku SS-i liige). Julien Huxley levitas agaralt eugeenilist "peremeesrassi" filosoofiat ning oli Briti Eugeenika Seltsi president.
Aldous Huxley (meil siin peaks olema paar teemat, kus tema raamatutest juttu)
ja tema vend kuulusid Fabiani Ühingu liikmete siseringi.
Teadaolevalt oli sellel ühingul inimkonna orjastamiseks määratud tegevuskava.
Aldous Huxley õpetas elitaarses Etoni kolledžis ja üks tema õpilasi oli Eric Blairi nimeline poiss, kes sai hiljem tuntuks kui...George Orwell.
Just Huxley viis Orwelli Fabiani Ühingusse, kus juurdeääs neile avanenud teadmistele võimaldas täpselt portreteerida täielikult üleilmset Suure Venna riiki.
Huxley kirjutas geneetika, ravimite ja mõistusekontrollil abil manipuleerimisest eesmärgiga kehtestada vähemuse tahe inimestest enamuse üle.
Vahe kahe kirjaniku vahel oli aga selles, et kui Huxley toetas seda "üritust", siis Orwell töötas peaaegu surmani selle paljastamiseks raamatus "1984".
Teema raamatu "1984" kohta:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6517

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
09-04-2018 20:35
Postitus: #8
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
(09-04-2018 17:54 )Nielander Kirjutas:  Võtame näiteks foorumi haldaja MTÜ Para Web'i põhikirja esimese lause:

[quote]Mittetulundusühing Para-web eesmärgiks on ühendada seletamatutest nähtustest huvitatud inimesi ja arendada antud valdkonnas infovahetust
Niisiis:

Ehk olete vahepeal selle teema kohta midagi uut kuulnud/mõelnud, äkki paneb teema sivimine mõtte jooksma, äkki tekkis selle kohta mingi intrigeeriv küsimusterodu? Misiganes.

Antud teema on siin küll soiku jäänud. Sirvisin raamatut "Seletamatud lood. Seletamatute juhtumite täielikku teejuhti. Selles on üks peatükk Kadumised.
Avastasin, et kirjutamata on jäänud Dr Leon Theremini juhtum.
Kuna see on seni seletamatu, toon selle kokkuvõtlikult siia teemasse ära.
Tegu on teadlase ja leiutajaga.
Dr Theremin saabus Ühendriikidesse 1927.aastal. Ta oli eriti pädev raadioelektroonika alal.Ta töötas mõnda aega revolutsiooonilise muuskariista kallal. Sai sellele patendi ja instrumenti hakati kutsuma "Thereminiks". Muusikariista mänguviis oli enneolematu, kuna helid tuuakse kuuldavale käte liigutamisel kahe raadioantenni kohal ning füüsiline kontakt instrumendi endaga puudub.

Helisid kasutati paljudes omaaegsetes filmides, sest need aitasid kaasa pinge tekitamisele. Temast sai Ühendriikides omamoodi kuulsus,
See omakorda võis osutuda kahe teraga mõõgaks, sest sellal, kui Theremin nautis oma edu vilju, taipasid kurjade kavatsustega jõud, kuidas andekas teadlane saaks olla kasulik nende plaanidele.

1938. aastal jäi leiutaja kadunuks.Arvati, et ta läks tagasi NL ja tegeles seal spiooniseadeldist ja turvasüsteemide väljatöötamisega. Palju küsimusi selle andeka mehe kohta on jäänud vastuseta. Theremini kadumine on üks paljudest seletamatutest nähtustest.
Tundub ebatõeline, et ta oleks vabatahtlikult vahetanud oma eduka elu New Yorgis Siberi sunnitöölaagri vastu.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tehnoloog
Veteran

Postitusi: 958
Liitunud: Mar 2007
10-04-2018 03:51
Postitus: #9
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Lev Termen (Лев Сергеевич Термен),
15.08 1896 (uue kalendri järgi 28.08.1896) Sankt-Peterburg - 03.11.1993 Moskva.
Tema leiutatud erilist elektroonilist muusikariista nimetati enamasti "Termenvoks",
aga ka "Theremin" tema ameerikapärase nimekuju järgi. Sellel mängis ta ka ise
https://www.youtube.com/watch?v=w5qf9O6c20o
aga kõige virtuooslikumalt õppis instrumenti valdama viiuldaja Clara Rockmore (Reisenberg).
https://www.youtube.com/watch?v=pSzTPGlNa5U
Olid ka muud täiustatud versioonid enam-vähem sama tööpõhimõttega.
Termeni maailmaturneed soosis Lenin peale seda kui oli instrumendiga tutvunud 1922. aastal.

Kadumisest 1938. aastal ja järgnevast veidi pikemalt.
Eks see ameeriklaste jaoks oligi mõistatuslik kadumine, aga sel aastal Moskvasse jõudnud
Lev Termen arreteeriti ja süüdistatuna spionaažis, mõisteti talle 8 aastat vangilaagrit.
Ta viidi Magadani, mõned kuud oli seal seotud teedeehitusega, seejärel aga töötas salajases
ГРУ laboris, muide koos Andrei Tupoleviga. Millega täpsemalt ta selles tegeles, pole seni
avalikustatud. Oletatakse leiutustegevust raketiehituse, tuumarelvade või ka allveelaevade teemal.
Enne sõja lõppu viidi Lev Termen üle tegelema pealtkuulamisseadmetega. Tema teiseks kuulsaks
leiutiseks (Termenvoksi järel) loetaksegi seadet, mida tähistati nimega "The Thing". Neid sinna
Ameerikasse ikka sokutati, ilmselt üle saja. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Thing_...ng_device)
Tasuks veel mainida tema töid (samuti kontaktivaba põhimõte) valvesignalisatsiooni vallas.
1946. aastal pidanuks ta karistusaeg lõppema, aga ta jätkas veel mingi aja oma tööd laboris
enne kui Moskvasse elama asus. Seal Konservatooriumis jätkas ta tööd oma muusika teemal.
Ameerika jaoks avastati Termen uuesti 1967. aastal, kui "New York Times" avaldas muusikakriitiku
Harold Schonbergi artikli. Ta oli Konservatoorimis kohanud "kadunud geeniust"... Et artikli tekst
jõudis ka NSV Liitu, tuli sellest paksu pahandust - Termeni stuudio suleti, tema aparatuur rikuti ja
Lev Termen jäigi sellest ajast pensionile. Hiljem ta asus tööle МГУ füüsika kateedrisse, kus käis
veel igapäevaselt isegi 92 aasta vanuses. Temast on 1995. aastal valminud dokfilm "Theremin:
An Electronic Odyssey". Huvilised leiavad...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,353
Liitunud: Aug 2016
10-04-2018 04:59
Postitus: #10
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
Tuntuim juhtum tema "Asjaga" oli NLiidu õpilaste kingitud vapp mis kingiti USA saadikule Venemaal.
Teine aga ilutses kaua-kaua USA Riigidepartemangus mida siis NL-i "diplomaadid" käisid pealt kuulamas.
Neid ei suudetud kaua avastada kuna töötas vaid siis kui väljast tuli signaal mis 2korjas" salvestuse kokku.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
10-04-2018 16:30
Postitus: #11
RE: Ebatavalised juhtumid tuntud vaimuinimestega
(10-04-2018 03:51 )Tehnoloog Kirjutas:  Ta viidi Magadani, mõned kuud oli seal seotud teedeehitusega, seejärel aga töötas salajases
ГРУ laboris, muide koos Andrei Tupoleviga. Millega täpsemalt ta selles tegeles, pole seni avalikustatud. Oletatakse leiutustegevust raketiehituse, tuumarelvade või ka allveelaevade teemal.
Enne sõja lõppu viidi Lev Termen üle tegelema pealtkuulamisseadmetega. Tema teiseks kuulsaks leiutiseks (Termenvoksi järel) loetaksegi seadet, mida tähistati nimega "The Thing". Neid sinna
Ameerikasse ikka sokutati, ilmselt üle saja. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Thing_...ng_device)
Tasuks veel mainida tema töid (samuti kontaktivaba põhimõte) valvesignalisatsiooni vallas.
Päris huvitav teave. "Seletamatutes lugudes" polnud sellest midagi. On ainult, et jäi kadunuks ja eelistas vaba valiku korral rahulikult muusikainstrumente leiutada. Nüüd siis selgub, et ei jäänud üldse kadunuks.
Foorumis on varem ainult excubitoris teemas "Paranormaalne muusika" Therminit maininud ja ka video ära toonud.

Teine seletamatu juhtum selles raamatus on seotud kuulsa muusiku Glenn Milleriga.
Tema kohta olen varem kirjutanud "Kadunud lennukite müsteeriumi" teemas:
"Siiamaani ei ole lahendatud ka ameerika helilooja Glenn Milleri hukkumise saladust. Lennuk, mille pardal Miller lendas Londonist Pariisi, kadus La Manche kohal 16.dets. 1944 aastal. Lennuki rususid ega hukkunute surnukehasid ei ole keegi näinud."

Nüüd siis raamatust lisateavet.
Glenn Miller teenis Teise Maailmasõja ajal USA õhujõududes.
Ta oli kuulus muusik ja meelelahutaja. Sellepärast oli maailmale kohutav šokk, kui Miller 15.detsembril 1944 peale Inglismaal lennukisse istumist jäljetult kadus.
Miller pidi lendama Pariisi valmistama ette oma orkestri jõulukontserti liitlasvägedele,kuid ei jõudnud sihtpunkti.
Milleri kadumise asjaolud on jäänud seni saladuseks.Kui mehaaniline rike kõrvale jätta, on kaks peamist teooriat. Üks mõlemalt sõja vastaspoolelt.
Liitlased väitsid, et Milleri kerglennuk sattus tormi kätte.
Hiljuti (2007 aasta andmetel) aga on ilmsiks tulnud uued tõendid, mis viitavad ka liitlaste loo kinnimätsimisele.
Info avastati Briti kuninglike õhujõudude piloodi Fred Shaw logiraamatust, ning see võib sisaldada Milleri kadumise võtit.
Seletus siis selline, et Miller osales pommirünnakutes ja kutsuti halva ilma tõttu Saksamaa vastu kavandatud rünnakult tagasi. Arvatakse, et ta eksis keelutsooni või siis laskis oma lasti merre kindlaks määratud piiridest väljaspool.
See, kas liitlaste väejuhatus võimalikust õnnetusest juba tollal teadis on lahtine. Kuid pole tõenäoline, et nad oleksid julgenud avalikustamisega avalikkuse moraali kõigutada,
Küllap on ka selle juhtumi kohta erinevaid arvamusi, nagu tänapäevagi õnnetusjuhtumite kohta.

"Seletamatutes lugudes" on aga palju erinevaid juhtumeid ära toodud.
Mõned märksõnad, kes soovivad para-webi otsingut kasutada ja teavet teemadesse juurde lisada: Nazca jooned, Stonehenge, Baalbek, Newgrange,
tulnukate implantaadid, Kuulsuste vaimud, ajanihked, varasemad elud,
"Jijing", Nostradamus, Titanic, Hitleri horoskoop, madame Blavatsky, Rasputin,
Nina Kulagina, Matthew Manning, Seaduselaegas, Dinosaurused, Amelia Earhart, Dogonid, Falloni vähikobar, üliinimlikud võimed. Kui foorumisse varem teavet ei ole lisatud, saab ise uue teema teha.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ebameeldivad juhtumid tammekas 9 4,038 09-06-2011 19:07
Viimane postitus: Hundid

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog